Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaslar bu forumun ilk 60 sayfasini okudum ama aklima takilanlara cok cevap bulamadim.
Ben 6 günlük atak evresinden sonra yrn seyire geciyorum, aklima takilanlar var, bilenler yardimci olursa coooookk sevinirim;

1. SISTEM; Seyire 1SP+1P seklinde basladiysak mesela 1 hafta sonra degistirebiliyor muyuz? Yani seyirin ilk 1 ya da 2 haftasi 1SP+1P olarak uyguladiysak, 3. haftasi 2P+5SP olarak uygulamaya gecebiliyor muyuz? Bir sorun yaratir mi sizce?

2. SALCA MESELESI; acaba seyir evresinde yemeklerde marketten alinan normal domates salcasi kullanabiliyor muyuz?
Bazi yemek tariflerinde gordüm salca ama biber salcasi denmis. Bildigim kadariyla domates salcasinin da biber salcasinin da lighti felan yok? Bir
de domates - biber salcasi fark eder mi?
3. DOMATES MESELESI; Dükanin kitabinda sabahlari domates yiyebilirsiniz seyir döneminde ama her ögün olmamak kaydiyla diyor,
peki hem sabah kahvaltida domates hem de bu sebzelere yemeklere kattigimiz domatesi yesek ayni gün fazla mi gelir acaba?

3.BALSAMIK SIRKE; Dükan kitabinda gecen bu balsamik sirke normal bildigimiz marketlerde satilan balsamik sirke degil mi? Onun lighti falan var mi? Balsamik yerine normal sirke olmaz mi ki?

4. RAMAZAN-ORUC; benim güclendirme dönemim sanirim ramazana denk gelecek, gecen yillarda ramazana bu diyeti uygularken girmis olanlar acaba nasil devam ettiniz? Yediklerinizden falan bir fikir verseniz? Malum su cok icilemeyecek, vb.?

5. ZEYTIN; kitapta hic gecmiyor, fransizlarin yeme aliskanligi olmadigindan da olabilir, zeytin atak evresinde kesinlikle yok ok de acaba seyirde, güclendirmede var midir? Bilen var mi?

BILENLER CEVAPLARSA COOOKK MINNETTAR KALIRIM; ZIRA DIYETI DOGRU YAPMAK VE ISE YARAR SONUC ALMAK ISTIYORUM ARTIK.

Son düzenleme:
bende tablet şeklinde canderel tatlandırıcı var. tatlıda veya sıcak sütte kullanacağım zaman çok az kaynar suda eritip öyle ekliyorum.

ben bezede ayarlayamadım 6 tableti ezdim çooook az geldi yiyemedim.krem karamelide denedim ...o güzel oldu

canım ya,sen bilirsin kendi bedenin hakkında karar vermek sana ait tabiii ama kendine oyalanacak başka uğraşlar bulabilirsin kilo sorunun olduğunu düşünmüyorum.gerçekden kilo sorunu olan insanlarla dalga geçmek değildir umuyorum amacın.sağlıklı olmak için spor yap.gez toz hayatın tadını çıkar kiloyu bizler veririz.inşallah söylediklerim seni kırmaz ama biri sana bunu söylemeli diye düşündüm.kötü abla olmayı seçtim .

23 yaşına gelmiş bi bayan olarak neden alayım edeyim ki, o kadar boş vaktim yok inanın :KK20: boyum kısa olduğu için yediklerim de malesef genetik mirasımız olan bel ve göbek çevremde toplanıyor 49 kilo belki sizin için komik bi rakam olabilir ama bacaklarım oldukça ince olduğu için sanırım elma diye tabir edilen vücut tipine sahip olmak üzereyim..selülitlerim fazla ve bel bölgem yağ tutmuş durumda. herkesin kendine göre kilo problemleri var , 60 kilo olan arkadaşım benden daha zayıf gösteriyo...beslenme bozukluğu veya beslenme şekli kesinlikle kilonun dışa vurumunda etkili olduğunu düşünmekteyim. yürüyüş yaparak eritemedim, pilates ve dukan'a aynı anda başlama niyetinde olduğumdan burada fikir almak istemiştim sadece....:26:

günaydın kızlar...umarım herkes iyidir..dün hayatımın en berbat gecesini geçirdim:KK43:size gojiberry nin bende baya etki yaptığını (ishal) yazmıştımya...dün gece beni perişan etti yediğim 1 avuçiçi goji..saat 22:30 gibi gittim goji kvanozunu aldım işte bi miktar yedim.sonra 12 gibi yattım..kızlar nasıl bir karın ağrısı biranda..kalktım tuvalete ve sonra 4 kez aynı şey oldu sabah nerdeyse saat 3 ben tir tir üşüyorum..hiç böle bişi başıma gelmemişti..tuvaletten çıkınca bile geçmedi karnımın ağrısı resmen kıvrandım...arada kalktım bi türk kahvesi içtim..sonra soda falan derken biraz hafifledi...oturur pozisyonda uyudum uzanınca çok kıvrandırdı beni:KK43:...eşimde paniktir zaten hastalığa illa gidelim doktora diye ısrar ediyo..bide onla mücadele ettim yok biliyorum sebebini sabaha iyi olurum falan derken sızmışım...şimdi ağrı falan yok uyanınca kendimi dinledim ilk iş:)tabi bunun etkisi sabah -600 çıktım tartıda..en azından güçlendirmeye kadar goji yemeyi bırakıyorum..belkide dün biraz yağmurda kaldım ikisi o etkiyi yaptı tam bilemiyorum neyse artık geçti bitti çok şükr:)herkese sağlıklı birgün diliyorumm

Çok geçmiş olsun. Goji berry yediğim zaman ben de senin kadar olmasa da hafif cır-cır ( :KK17: ) oluyorum. Bence kabızlık yaşamıyorsan gerek yok senin için ama tedbir olarak B ve C vitamini alabilirsin. Yine de bir bilene sor tabi ki :)) :93:

şok şok şok flash flash flash:) kızlar az önce yaptığım ve şimdi yemekte olduğum bir tarifi yazıyorum
Eki Görüntüle 208880 Eki Görüntüle 208881
kabaklı kek9-10 kabak
1 orta boy kase lor peyniri
3 yumurta
çok az tuz,
karabiber,kırmızı biber

kabakları rendeleyip fazla suyunun bir kısmını sıkıyoruz.lor peynirini,baharatları ekliyoruz.en son yumurtaları kırıp iyice karıştırıyoruz.tepsimize yapışmasın diye 1-2 damla sıvıyağ koyup.peçetemizle siliyoruz fazlasını(DUKAN BU KADARINA İZİN VERİYOR)karışımı tepsiye koyup.200 derecede pişiriyoruz.çıkınca dilimleyip servis yapıyoruz.bir deneyin enfess hafif oldu.resimler eklenmiyor bir sorun var sanırım.tekrar deniycem.tariflerimizin arasına da ekledim.eklendi resimler

Son düzenleme:
Kızlarr; dişim çok agrıyor et felan cıgneyemıyorum; corbadan da sıkıldım 2 gundur, ne tavsıye edersınız yumusak yıyebılecegım bırsey?

Seyir günlerinde kabak ve havuç haşlayıp püre yapabilir, protein olarak sarmısaklı yoğurtla yiyebilirsin. Umarım diş ağrın en kısa zamanda geçer :))

peynir ve yumurta sayesinde proteinimizi kabak sayesinde sebzemizi yiyoruz.seyir döneminin saf protein+sebze evresine gayet uygundur:KK34:

penacım bu tarifi muhakkak sen de dene.yumuşacık oldu.dişlerinde sorunun var diye söyledim.pamuk gibi oldu.dene bunu.kızlar sizlerde deneyin memnun kalacaksınız:KK34:

23 yaşına gelmiş bi bayan olarak neden alayım edeyim ki, o kadar boş vaktim yok inanın :KK20: boyum kısa olduğu için yediklerim de malesef genetik mirasımız olan bel ve göbek çevremde toplanıyor 49 kilo belki sizin için komik bi rakam olabilir ama bacaklarım oldukça ince olduğu için sanırım elma diye tabir edilen vücut tipine sahip olmak üzereyim..selülitlerim fazla ve bel bölgem yağ tutmuş durumda. herkesin kendine göre kilo problemleri var , 60 kilo olan arkadaşım benden daha zayıf gösteriyo...beslenme bozukluğu veya beslenme şekli kesinlikle kilonun dışa vurumunda etkili olduğunu düşünmekteyim. yürüyüş yaparak eritemedim, pilates ve dukan'a aynı anda başlama niyetinde olduğumdan burada fikir almak istemiştim sadece....:26:

karar senin ,biz burda bir aile gibiyiz.madem kararlısın desteğide bulursun.hoşgeldin aramıza.doğru yerdesin geçmiş sayfaları okumaya çalış baya bilgileneceksin en sağlıklısı kitap edinmek.kepek edinmek sonra başlamak.hayatın boyu kilonu korumayı öğretecek sana dukan kolay gelsin.beni anladığın darılmadığın içinde teşekkürler.

Berrinim ellerine saglık; muhtesem gozukuyorlar, afıyetler olsun canım

sağol bitanecim yerken aklıma sen geldin keşke penacım burda olsaydı da o da yeseydi dedim.:KK43:.yumuşacık yerdi dedim.aaaa kızlar tabi ki sizleri de düşündüm.kıskanmayın.:KK17:penacıma dişleri yüzünden ilgi göstereyim dedim:KK34:.hepimize yeter gelin:KK56:

kızlar bu diyetteki evrelerin günleri kitapta mı yazıyor? herkes kilosuna göre mi belirliyo evre günlerini mesela ben şuan 49 kiloyum, boyum da 1,58-59 civarı 5 kilo vermek istiyorum kitapta bunun hakkında belirleyici periyodlar var mı?

Şekerim senin bu kiloyla atak evren en fazla 2 saat sürmeli bence :KK60:

Kilo vermen gerektiğine emin misin?

canım ya cok saol; bizler için usenmeyip fotograflar eklıyorsun tarıfler paylasıyorsun supersın; bız yemıs kadar olduk valla gozumuz gonlumuz acıldı :KK1:

sağol bitanecim yerken aklıma sen geldin keşke penacım burda olsaydı da o da yeseydi dedim.:KK43:.yumuşacık yerdi dedim.aaaa kızlar tabi ki sizleri de düşündüm.kıskanmayın.:KK17:penacıma dişleri yüzünden ilgi göstereyim dedim:KK34:.hepimize yeter gelin:KK56:

kilo yaşlı gösteriyor diyince aklıma geldi. bizim apartmanda herşeye burnunu spkan birazda kıt akıllı bi teyze var. geçen gün geldi kapıyı çaldı. haftaiçi eşim yok diye beni kontrol ediyor aklı sıra. sen buraya yeni mi taşındın dedi. hayır dedim bir yıldır burda oturuyorum. hayır dedi burda şişman sarışın 40 yaşlarında bi kadın oturuyordu dedi .. hayır dedim sarışın olan da benim şişman olanda ama kilo verdim. kadın inanmadı :KK53::KK53::KK53::KK53:

merhaba kahverengi. :KK3::KK3: tatildesin sanırım. arada bizi de yokla. emi :KK34:

canım bende bu sabah 61.1 çıktım. üzülme regl şişkinlik yapıyor ama devamlı proteine geçme. o senin ileride hiçbi sebepten kilo vermen durursa kullanacağın silahın olacak. o yüzden 1+1 seyrine devam et derim. regl olunca hepsi hoop gidicek. zira kiloda veriyorsun ama tuttuğun su bunu maskeliyor. sakın tuzaga düşme :KK34::KK34:

Çok hoşuma gitti bu sen yeni mi taşının hikayesi, senin adına çok mutlu oldum. Benim de bir süredir görmeyen öğrencilerim gözlerine inanamıorlar, çok güzel bir duygu. Bu arada o komşunun seni kontrol etmesine müsade etme, hiç hakkı yok bu şekilde burnunu sokmaya :KK47:

günaydın kızlar...umarım herkes iyidir..dün hayatımın en berbat gecesini geçirdim:KK43:size gojiberry nin bende baya etki yaptığını (ishal) yazmıştımya...dün gece beni perişan etti yediğim 1 avuçiçi goji..saat 22:30 gibi gittim goji kvanozunu aldım işte bi miktar yedim.sonra 12 gibi yattım..kızlar nasıl bir karın ağrısı biranda..kalktım tuvalete ve sonra 4 kez aynı şey oldu sabah nerdeyse saat 3 ben tir tir üşüyorum..hiç böle bişi başıma gelmemişti..tuvaletten çıkınca bile geçmedi karnımın ağrısı resmen kıvrandım...arada kalktım bi türk kahvesi içtim..sonra soda falan derken biraz hafifledi...oturur pozisyonda uyudum uzanınca çok kıvrandırdı beni:KK43:...eşimde paniktir zaten hastalığa illa gidelim doktora diye ısrar ediyo..bide onla mücadele ettim yok biliyorum sebebini sabaha iyi olurum falan derken sızmışım...şimdi ağrı falan yok uyanınca kendimi dinledim ilk iş:)tabi bunun etkisi sabah -600 çıktım tartıda..en azından güçlendirmeye kadar goji yemeyi bırakıyorum..belkide dün biraz yağmurda kaldım ikisi o etkiyi yaptı tam bilemiyorum neyse artık geçti bitti çok şükr:)herkese sağlıklı birgün diliyorumm

geçmiş olsun sadece gojiden değildir diye düşünüyorum yağmurdan da olabilir dikkat et kendine öpüyorum.:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

Arkadaslar bu forumun ilk 60 sayfasini okudum ama aklima takilanlara cok cevap bulamadim.
Ben 6 günlük atak evresinden sonra yrn seyire geciyorum, aklima takilanlar var, bilenler yardimci olursa coooookk sevinirim;

1. SISTEM; Seyire 1SP+1P seklinde basladiysak mesela 1 hafta sonra degistirebiliyor muyuz? Yani seyirin ilk 1 ya da 2 haftasi 1SP+1P olarak uyguladiysak, 3. haftasi 2P+5SP olarak uygulamaya gecebiliyor muyuz? Bir sorun yaratir mi sizce?

2. SALCA MESELESI; acaba seyir evresinde yemeklerde marketten alinan normal domates salcasi kullanabiliyor muyuz?
Bazi yemek tariflerinde gordüm salca ama biber salcasi denmis. Bildigim kadariyla domates salcasinin da biber salcasinin da lighti felan yok? Bir
de domates - biber salcasi fark eder mi?
3. DOMATES MESELESI; Dükanin kitabinda sabahlari domates yiyebilirsiniz seyir döneminde ama her ögün olmamak kaydiyla diyor,
peki hem sabah kahvaltida domates hem de bu sebzelere yemeklere kattigimiz domatesi yesek ayni gün fazla mi gelir acaba?

3.BALSAMIK SIRKE; Dükan kitabinda gecen bu balsamik sirke normal bildigimiz marketlerde satilan balsamik sirke degil mi? Onun lighti falan var mi? Balsamik yerine normal sirke olmaz mi ki?

4. RAMAZAN-ORUC; benim güclendirme dönemim sanirim ramazana denk gelecek, gecen yillarda ramazana bu diyeti uygularken girmis olanlar acaba nasil devam ettiniz? Yediklerinizden falan bir fikir verseniz? Malum su cok icilemeyecek, vb.?

5. ZEYTIN; kitapta hic gecmiyor, fransizlarin yeme aliskanligi olmadigindan da olabilir, zeytin atak evresinde kesinlikle yok ok de acaba seyirde, güclendirmede var midir? Bilen var mi?

BILENLER CEVAPLARSA COOOKK MINNETTAR KALIRIM; ZIRA DIYETI DOGRU YAPMAK VE ISE YARAR SONUC ALMAK ISTIYORUM ARTIK.

canım 1+1 evresi zaten en uygunu sıkılmamak açısından.zaten tüm evrelerde 15 gün protein 15 gün sebze+protein uygulanıyor diyor DUKAN.hangisiyle başlarsan onla devam etmen takip açısından iyi olur.ben 1+1 tavsiye ederim.ikinci sorunu cevaplıyım.salçayı sadece tat katmak açısından kulladığın için biber ya da domates farketmez.sana tavsiyem sadece tatlandırma için kullanman bol bulamaç kullanmaman.onun dışında bir sorun yok.üçünü olarak balsamik yerine normal sirke de kullanabilirsin.burda amaç lezzetlendirme yapmak.yağı hayatımızdan çıkardığımız için onun eksikliğini daha az hissettirecek şeylerle yemeğimizi salatamızı tatlandırmak.benim de güçlendirmem Ramazan a denke geliyor canım.o evrede zaten şu anda yediklerimize meyveler,günde 2 dilim tam tahıllı ekmek haftada 2 porsiyon nşastalı gıda.haftada 2 kez ödül yemeği girecek.yiyecek açısından sıkıntımız olmayacak.yiyeceklerimizi sahur da erken kalkıp sindire sinsire yemeye başlarsak.akşam da iftarda aynı şekilde beslenirsek sorun olmaz diye düşünüyorum.su konusuna gelince günlük içeceğimiz miktarın bir kısmını sahurda bir kısmını iftarda alırsak sorun kalmaz.canım zeytinden yağ elde edildiği için yağ içeren şeyleri hayatımızdan bir süre için çıkardığımız için bahsedilmemiş olabilir.güçlendirmeden sonraki koruma evresine geçmeden tüketme istersen.çünkü son evrede istediklerini tüketebileceğin zaman gelecek.biraz sabret derim.umarım yardım edebilmişimdir.

Kızlar çok sukur ki 12 Haziran bitmek üzere. 2 gundur aglamıyorum, destekleriniz sayesinde bugunu de atlattım, yatagıma uzandım şimdi ve burayı okurken uykuya dalarım birazdan.

Siz oldugunuz için özellikle bugunu, normalde nısanımızın olacagı bu gunu aglamadan, O na mesaj yazıp, aramadan, haklı oldugum halde bırakıp gıden O oldugu halde gururumu ayaklar altına almadan ve bu uzuntuyle tatlılara cıkolatalara saldırmadan gecırdım :13:

Kendimi daha iyi hissediyorum, sımdı tek duam bir an once daha da iyi hissetmek, ne yazık ki aynı ısyerınde calıstıgımız için O nu gorecegım mecburen :KK59: ınsallah Allahım bana guc verır ve en kısa zamanda dogru ınsanı karsıma cıkarır.

Bana destek oldugunuz için çok çok tesekkur ederim sevgili kızlar, iyi ki varsınız :KK71:

Son düzenleme:
karar senin ,biz burda bir aile gibiyiz.madem kararlısın desteğide bulursun.hoşgeldin aramıza.doğru yerdesin geçmiş sayfaları okumaya çalış baya bilgileneceksin en sağlıklısı kitap edinmek.kepek edinmek sonra başlamak.hayatın boyu kilonu korumayı öğretecek sana dukan kolay gelsin.beni anladığın darılmadığın içinde teşekkürler.

öncelikle teşekkür ederim desteğinize :KK16: erkeklerden farklı olarak biz kızlar her zaman ufak detayları bile dert ettiğimiz için -ki bu forumda buna çok şahidiz hepimiz ufacık burnuna estetik yaptıran, botoks yaptıran vs.- 50 kilo olsam da 100 kilo olsam da taktık mı takıyoruz işte. ben zaten 3-4 kilo verme niyetindeyim dukanla hızlı olduğunu farkettiğim için buna başlayım dedim. inşallah herkes istediği ideal seviyeye gelir:KK8:

Şekerim senin bu kiloyla atak evren en fazla 2 saat sürmeli bence :KK60:

Kilo vermen gerektiğine emin misin?

:86: evet atak evrem kısa sürecek 1-2 gün sanırım, ama düzenli yemek yemeyi öğrenebilicem bu diyetle. günde 1-2 öğün(kahvaltı asla yapamam) ve onları da fast food olarak tüketmeyi seven biri olarak bikaç kilo verip asıl kilomu koruma amaçlı olarak bu diyete başlıyorum :KK56: hepimize kolay gelsin

X