Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ataman hayırlı olsun thebeauty. çıtır öğretmen mi oldun şimdi sen...

teşekkür ederim valla çıtır hoca oldum ben, lisedeyim bir de napacağım ben de bilmiyorum :KK1:
ben bi de bunun üzerine sarımsaklı yoğurt döküp, protein manyağı oluyorum. üstüne de pul bibeeeeer.

ben bunu günde üç öğünü yiyebilirim, çok seviyorum :KK16: sebze günlerimde bile bol domates ve biberli yapıyorum

Bugün yıllar sonra ilk defa kendimi çook zayıf hissettim :KK1: hala kilom var ama olsun, artık obez değilim :KK1:

Şaka yapıyorsun herhalde dimi :KK53::KK53::KK53:

canım dukan vücudumuza çip takmadı, o kadar da abartmaya gerek yok dediği gün dediği saat seyir bitecek güçlendirmeye geçeceksin diye bişey yok, o sadece bir tahmin, sana yok haritanı veriyor, sen şimdi güçlendirmeye geçtiysen verdiğin kiloyu korursun belki kilo da verirsin belli olmaz veren arkadaşlar var. Diyetin bozulması gibi birşey söz konusu değil.

Ne bileyim cnm yaa elim ayagima dolasti... Stres oldm birden tesekkur ederim bu arada destegin icin :KK43:

Şaka yapıyorsun herhalde dimi :KK53::KK53::KK53:

canım dukan vücudumuza çip takmadı, o kadar da abartmaya gerek yok dediği gün dediği saat seyir bitecek güçlendirmeye geçeceksin diye bişey yok, o sadece bir tahmin, sana yok haritanı veriyor, sen şimdi güçlendirmeye geçtiysen verdiğin kiloyu korursun belki kilo da verirsin belli olmaz veren arkadaşlar var. Diyetin bozulması gibi birşey söz konusu değil.

Ne bileyim cnm yaa elim ayagima dolasti... Stres oldm birden tesekkur ederim bu arada destegin icin :KK43:

ben yine bir şey soracağım... Bılıyorum sıkılmanıza neden oldum ama bıtmek tukenmek bılmeyen sorularımla :KK30:

Dukan ekmekcikini yaptığımızda ekstradan yulaf kepeği tuketmemıze gerek yok degıl mı?

Bırde mesela bazı tariflerde 7-9-12 ymk kaşığı yulaf kepeği kullanılacağı yazıyor. Bu durumda atak da kullanmamız gereken gunluk 1.5 yk yulaf kepeği miktarını aşmış olmayacak mıyız ekmeği bir dilim bile tüketmiş olsak da ...? Sonucta 6 gün boyunca tuketmeye yetmeyecektır belkı de..

saçma mı oldu _? :KK17:

ben bi de bunun üzerine sarımsaklı yoğurt döküp, protein manyağı oluyorum. üstüne de pul bibeeeeer.

dukan protein ağırlıklı olduğu için masraflı bir diyette aynı zamanda, ablamlar da yaptı 3 kişilik bir aile sadece dukan ekonomiyi sarstı.. ama bu tariff mükemmel oluyor sarmısaklısını denememiştim yarın akşam menüm hazır teşekkürler cnım :))

ben yine bir şey soracağım... Bılıyorum sıkılmanıza neden oldum ama bıtmek tukenmek bılmeyen sorularımla :KK30:

Dukan ekmekcikini yaptığımızda ekstradan yulaf kepeği tuketmemıze gerek yok degıl mı?

Bırde mesela bazı tariflerde 7-9-12 ymk kaşığı yulaf kepeği kullanılacağı yazıyor. Bu durumda atak da kullanmamız gereken gunluk 1.5 yk yulaf kepeği miktarını aşmış olmayacak mıyız ekmeği bir dilim bile tüketmiş olsak da ...? Sonucta 6 gün boyunca tuketmeye yetmeyecektır belkı de..

günlük hakkın atakta 1,5, seyirde de 2 kaşık yulaf kepeği. günlük hakkına ne kadar ekmek düşüyorsa o kadar yiyeceksin. 1 lokma ise 1 lokma... yeteri yetmezi yok. 8 kaşık kepek kullandıysan, 1/4 ünü yiyeceksin hergün.

dukan protein ağırlıklı olduğu için masraflı bir diyette aynı zamanda, ablamlar da yaptı 3 kişilik bir aile sadece dukan ekonomiyi sarstı.. ama bu tariff mükemmel oluyor sarmısaklısını denememiştim yarın akşam menüm hazır teşekkürler cnım :))

haklısın çok masraflı gerçekten. ama katlanıyoruz. en azından kendi adıma abur cubur harcadığım paradan kurtuldum diyebilirim...

accık saçma olmuş :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ekmeğini eşit dilimlere böl ve sadece ama sadece günlük yulaf kepeği limitin kadar dilim tüket :KK34::KK34:

asyacım, seni çok iyi anlıyorum. son 20 yıldır gördüğüm en düşük kilo 83 olduğu için, 7'li rakamlara geçtiğimde sevindirik olmuştum. 69.9'u gördüğümde ise itiraf ediyorum sevincimden ağladım.
ben düm 69.3 idim. bu sabah 70.3. yani bu bahsettiklerin küçük oynamalar. bence senin tıkırın gayet tıkırında. o 2 kg'nin çoğu şişlik su gaz şu,bu... bak bende de 1 gecede 1 kg farketti. zaten 1 kg alabilmek için en az 10-15 güne ihtiyaç duyarmış vücut. yani kısa dönemde aldıklarımız, çok kısa dönemde gidermiş. kilo almak denmezmiş onlara. bence en fazla 10 gün, hadi bilemedim 2 hafta sonra 3 kg gitmiş olacak. ve sen 8 li rakamlara geçmiş olacaksın. waikiki haricinde yerlerden de alışveriş edebilmek için çok az zaman kaldı. :-)

bende haftaya persembeyı hedef koydum kendıme bakalım artık. ay o lcw da aldıgım herseyın ıkıgunde agzı burnu kayıyor ya. valla bende kurtulmak ıstıyorum.
kızların tavsıyelerıne uydum. tabı senınde. bahsettıgın caydan yaptım kendıme ıctım. içinde yesılçayda var. e hamsı ve istavrit ızgara yedım. biraz fazla oldu ama bişey olmaz sanırım..sonrada ustune yurudum. şimdide tilaks cayımı ıcecegım.. üç gundur tık yok bende....

arkadaşlar burda kitabı bulamadım arkadaşımdan kredi kartını aldım bildiğiniz güvenilir bir site var mı kitabı alabileceğim

hepsıburadada ındırımlı ve kargo bedeva dıye bılıyorum..
prenssevgilisi bugün okuyabildim geçmişi, başın sağolsun...
medesa öncelikle geçmiş olsun

bütün sayfaları okudum, tüm haberleri öğrendim:KK1: ve veeee ben bugün atandımmmmmmm :KK35: :KK36: :KK76: :KK33: mebin sitesi sabahtan beri pc başında bekletmekten çıldırtsa da, bitti tüm kabusss :KK53: :KK37: valla çocuk gibiydim bugün :KK52: yarın iş başı, dukana da tam gaz devamm....bu arada super callana başlayacağım bugün, totonun acilen gitmesi gerekiyor :KK1:

hayırlı olsun canım. tebık edıyorum bı cırpıda gırıverdın maşallah...:nazar::nazar:

bende haftaya persembeyı hedef koydum kendıme bakalım artık. ay o lcw da aldıgım herseyın ıkıgunde agzı burnu kayıyor ya. valla bende kurtulmak ıstıyorum.
kızların tavsıyelerıne uydum. tabı senınde. bahsettıgın caydan yaptım kendıme ıctım. içinde yesılçayda var. e hamsı ve istavrit ızgara yedım. biraz fazla oldu ama bişey olmaz sanırım..sonrada ustune yurudum. şimdide tilaks cayımı ıcecegım.. üç gundur tık yok bende....

bende de aynı. üstelik bugün öküzcük gibi yedim. dukana uygun şeyler ama çok fazla. 2 günlük kepek hakkımı da yedim. içinde süttozu olan kekimi de. bir sürü de yemek. üstelik bi de şeftali yedim, üstüne su içtim. bağarsakları çalıştırsın diye. mest çayı da içrtim. nefes almakta zorlanıyorum. yarın ve öbürgün tartılmak yok. protein yapayım da perşembeye kadar gitsin fazlalıklar.

bütün sayfaları okudum, tüm haberleri öğrendim:KK1: ve veeee ben bugün atandımmmmmmm :KK35: :KK36: :KK76: :KK33: mebin sitesi sabahtan beri pc başında bekletmekten çıldırtsa da, bitti tüm kabusss :KK53: :KK37: valla çocuk gibiydim bugün :KK52: yarın iş başı, dukana da tam gaz devamm....bu arada super callana başlayacağım bugün, totonun acilen gitmesi gerekiyor :KK1:

hayırlı olsun , tebrikler :KK34:

Bugün yıllar sonra ilk defa kendimi çook zayıf hissettim :KK1: hala kilom var ama olsun, artık obez değilim :KK1:

30 kiloyu vermek büyük başarı tebrikler size :)

bu arada avatarına bayıldım kurabiye canavarı benim çocukluk kahramanım :KK1:

Vayy beee:KK9: Canım ne güzel maşallah :nazar: O artılar bişi değilmiş yaaa, kandırmışlar seniii :KK1: Kimsenin haberi olmadan hallettin şşşş :KK66: Ben hiç çaktırmadan güzel bi sunum yapiyim senin eksini :KK1:

Çok iyi fıstığım ya, maşallah. dukan amcam çakana kadar sen artılarına çakmışsın bile, hem geçen günkü temizlikle sildin süpürdün de :)):emir_bebek::emir_bebek:
çakallarrr siziii... nan oolum ben diyom ki 75 olmuşum iple ekiyom perşembeyi (ilaçlar bitsin deyü)) siz diyonuz afferim mafferim :KK9:otomatik pilotgillerr :KK23::))
kizlar ben hic spor yapimiyorum bende bir bocuk var cok fena tam 1 saat kucagimda salliyorum ondan sonra yorulup azicik bakayim uyudumu diye aynen gozler boyle:KK53: 1saatte ayakta salla yok anam uyumuyor 15 - 20 dk da gezdiriyorum ama nafile cok hasta bu ara bende spor yapmis oluyorum :KK9:
ben de arada benim bıdığı sallıyom keyfine.. rahmetli callan teyzemizin finaldeki bacak hareketleriyle kombinleyerek titrtince yavruşu, hem ona eğlence hem anaya kür oliyii:KK34:

prenssevgilisi bugün okuyabildim geçmişi, başın sağolsun...
medesa öncelikle geçmiş olsun

atam tutam ben senii şekere katam ben senii:KK9::nazar::nazar:
Facebookta sayfa açtım, destekleyin beni olur mu?
Hale'nin Dukan Günlüğü | Facebook

vericem o kiloları!
daha önce de yazmıştın, face sayfana ve bloguna baktım ve fakat faydasından ziyade kişisel, hatta epey kişisel zaafları ve hataları olan bir paylaşım olmuş.. Keşke sen de pek çoğunun hatasına düşüp de iyice araştırmadığın, emin olmadığın bilgilerle başlamasaydın, bir de bunu yayınlamasaydın.. Sonuçta denk gelip okuyacak, senin hatalarını da örnek alacak insanlar çıkacaktır. mesuliyet ve meşguliyet meselesi.. Yine de çabanı ve hevesini anlıyorum, başarılar dilerim :KK34:(hepimiz daha özel /önde olmak isteriz neticede)
niye birileri sana güzel mi dedi!!!:KK33::KK16: (illa yüzüne mi vurmamız gerekiyodu hatun!!:KK53:

ben ne yaptım pekiii!! çipura/çupra (for medesa) :) aldıydım akşam için ve fakat pişirme poşetinde geriatrik mama gibin oluyodu deyü, çıkarttım fırınımı terasa, açtım ızgara modunda.. altta tepsi ortada ızgarası.. dizdim balıkları bi güzel.. ohhh 40 dakika altlı üstlü çıtır çıtır pişiriverdim.. Yağmur olmadığı sürece ben artık çakma mangalcıyım bre dostlar!! ((aylaaarr önce ettiğim çağrı da ayrıca geçerlidir,, kocakarı soğukları gelmeden gelin gari bize de :KK66:):KK56::KK3:

Son düzenleme:
güzel kızlar;
1. gecen gun burada herkes dukan tarıfı verıyor dıye bı muhabbet gecmıstı sıze cok manyak derecede katıldım... bugun oslu derılı kanat dukan tarıfı gordum yuh ulan dedım

2. bıgun dıyetısyene gıttım eskıden... vezgecemeyecegınız bırsey var mı dedı var dedım ÇAY.. olmaaaaaaz dedı cay su tutar dedı yürü gıt lan dedım (içimden:KK70:) O zaman bu kalsın dedım çikolata yemem.. borek yemem .. ama cay olmadan olmaz dedım... sonra baska bı dıyetısyene gıttım ..bak kardes dedım bi diyetısyene gıttım bana cay su tutar dedı sen de oyle dıyeceksen bırbırımızı yormayalım dedım... evet dedı su tutar ama sıvı yerıne de gecer..tek dıkkat edecegın sey su ıcme ıstegını bastırmasın cay dıkkat et şekersız gonlunce ıc dedı...

3. arkadaşlar pişik olmuyormus bu benım de sorunumdu umarım ben de ole olurum.. benım kesfım de ayakkabılar benı bu egıtım sezonunda yormuyor... kuculduler herhal

bol -li gunler canlarım:emir_bebek:

günaydın dukandaşlarım sık giremesem de buralardayım

18.dukan ve ben hala aynı kilodayım

ben daha bir kaç kere dukana başlayıp bıraktım bunlar da vücuduma ne kadar zarar verdiğimin sinyalleri asla bırakmayın ya da bir kaç kez yaparım diye düşünmeyin olmuyor işte şekil ben :KK5:

ama pes etmek yok :KK15:

Günaydın güzeller :KK3::KK3::KK3::KK3:

çok güzel bir gün olsun inşallah, dün de kış hazırlıklarına devam ettim ama bu kez yardım edecek kimse yoktu :KK50::KK50: ne kadar zor tek başına böyle şeyler yapmak, hem de ayak altında her yeri talan eden bir bebe olunca :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Dün protein günümdü ama yapamadım hatta normal beslendim, yorgunluktan ve açlıktan başım falan dönmeye başladı çünkü, bugün de işim var ama yemeğimi sabahtan hazırlayıp öyle başlayacağım :KK76::KK76::KK76:
Şimdi türk kahvemi içtim azıcık kendime geleyim diye, sularımı da diziyorum masaya, ben su içmeyince ne kadar az yesemde, hareket etsemde artı görüyorum :KK53::KK53:
Çok güzel bir gün olur inşallah, herkesin işi gücü yolunda gider :KK16::KK16::KK16:

X