Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

KIZLARRRRR başıma korkunç bişey geldi.... işyerindeyim şimdi de dukan amcanın sayfasından baktım güçlendirmeye ne zaman başlamalıyım diye... 2 ekim gözüküoooo:KK43: ama ben 3 gündür güçlendirme yapıyorum.. napacam şimdi? moralim çok bozuldu. gitti mi benim dukan diyetim. eyvahlar olsunnn. yoksa seyirden kaldığım yerden devam mı etmeliyim... ama şöyle de birşey var canlarım şimdi benim hedef kiloma 1.8kg kaldı ben; ben 2 ekime kadar seyir yaparsam hedef kilomdan daha aşağı inerim:):) (buda pek fena olmaz hani ama) napacam ben şimdi içim karardı... afakanlar bastı yardım edin bacılarımmmm:)

selam kızlar, sayfa sabahtan beri açık ama geçmişi okuyamadım. Hala kış hazırlıklarına devam ediyorum ben :KK56::KK56::KK56: bugün de ketçap ve köz kırmızı biber konservesi yaptım :KK56::KK56::KK56::KK56:

herkes iyidir umarım :KK16::KK16::KK16:

Bazı tariflerde atak da sogan ve sarımsak kullanıldıgını gördüm. Uygun mudur hatunlar?

Bide bana sanki dukan ekmek yaparsam atakta kilo veremem gibi geliyor. sanırım adının ekmek olmasından dolayı :):KK1:

sen pes edersen zaten burayı kapatmış sandalyeleri çevirmiş oluruz.. "buralara giden çok oldu da dönen olmadı" oluruz..:KK53: diyetin sac ayaklarındansın sen alişim.. yani dukan ahalisine maloldun... anam büüle şeylerin espirisini yapmak bile yassah sana... :KK33: ha farazi öyle bi şey olsa buraya yazmam bunca aklıma gelen vasıf vesilesiyle ibret-i alem olsun deyü gelir dukandan kalan vicuduna yazarım, dövme ederim:KK9: ona göre ""diyetini denk al!! :KK47::KK53:
..

manyaaaaaaaaaaaaaaaaak :KK60::KK60::KK60:

KIZLARRRRR başıma korkunç bişey geldi.... işyerindeyim şimdi de dukan amcanın sayfasından baktım güçlendirmeye ne zaman başlamalıyım diye... 2 ekim gözüküoooo:KK43: ama ben 3 gündür güçlendirme yapıyorum.. napacam şimdi? moralim çok bozuldu. gitti mi benim dukan diyetim. eyvahlar olsunnn. yoksa seyirden kaldığım yerden devam mı etmeliyim... ama şöyle de birşey var canlarım şimdi benim hedef kiloma 1.8kg kaldı ben; ben 2 ekime kadar seyir yaparsam hedef kilomdan daha aşağı inerim:):) (buda pek fena olmaz hani ama) napacam ben şimdi içim karardı... afakanlar bastı yardım edin bacılarımmmm:)

Şaka yapıyorsun herhalde dimi :KK53::KK53::KK53:

canım dukan vücudumuza çip takmadı, o kadar da abartmaya gerek yok dediği gün dediği saat seyir bitecek güçlendirmeye geçeceksin diye bişey yok, o sadece bir tahmin, sana yok haritanı veriyor, sen şimdi güçlendirmeye geçtiysen verdiğin kiloyu korursun belki kilo da verirsin belli olmaz veren arkadaşlar var. Diyetin bozulması gibi birşey söz konusu değil.

kizlar,
esimin ozel ricasi ile sizlere bu soruyu soruyorum.
yulaf kepegi yerine ezmesini kullanabilir miymis?
esim bu diyetle fena dalga geciyordu.
1 hafta da ben 4 kg verince( tabi buyuk kismi vucuttaki suydu ama olsun devami gelecek) simdi sesi cikmiyor.
Esimde galiba yavas yavas Dukan yapacak gibi. yaklasik 10 kg fazlasi var.
burada Oat meal(yulaf ezmesi oluyor turkcesi degil mi?) cok meshur, her yerde var. Ozellikle kahvaltida yiyorlar.
Esim sirkette kahvalti ediyor ve Oat meal in icine sicak su katip yemeye basladi. yulaf kepegi ile ayni oldugunu iddia ediyor.
ayni olmadigini biliyorum, AMA IKNA EDEMIYORUM. Kitapta da ozellikle yulaf kepegi diyor.sizleri Dukan profesyonel danismanlari ilan ettik evde ve size sormaya karar verdik. siz ne dusunuyorsunuz.
bir taraftan da hevesi kirilsin istemiyorum, ne yapacagimi sasirdim.

bu arada bugun dukan keki ya pogacasi yapacagim ilk defa. bakalim nasil olacak?

bu arad ticker imi olusturdum ama nasil yapistiracagimi bilmiyorum.

Yulaf kepeği ve yulaf ezmesi birbirinin yerine geçebilecek şeyler değil, yulaf kepeği yokken ezme kullanan arkadaşlarımız olmuş ama bu diyetin en vazgeçilmez parçası yulaf kepeği.

Kızlarrrrrrrr bu arada sizle ne paylaşıcam,yeni farketttim bunu,ben artık pişik olmuyorum evet evet pişik olmuyorum:KK52:
şöyle ki,daha önceleri yazın etek,elbise giydiğimde tombik bacaklarım birbirne sürtüp terledikçe üst bacak aralarım hep pişik olurdu,yanardı,kızarırdı çok canım acırdı :KK50: pişik olması diye bazen uzun etek yada elbiselerimin içine kısa tayt giyerdim ki sürtünüp tahriş olmasın diye :KK14:
amaaaaaaa bu yazzzz hiççç pişik olmadım,yaşasın oleyyyyyyyyy :21::21:
hemi de zayıfladım diye bütün yazı elbise,eteklerle geçirdim,içime hiç tayt nayt giymediğim halde hiç pişik olmadı.
yani demekki bacaklarım artık eskisi kadar tombik değil,sürtünmüyorlar birbrilerine.ayyy çok mutluu olduummm,yeni farketttim bunu ayyy çok güzel bir duygu bu benim içinnnnn heyyyyoooooo :KK52:

ben de aynı durumdayım medesacım. bu yaz elbise giydim rahat rahat :-) nasıl büyük bir mutluluktur yaşamayan bilmez.

kızlar ben 89,9 u gorsem emınım motıvasyonum tavan yapacak... tıkırıma aldanmayın :KK50: bu sabah 92,5 cıktım..:KK14::KK14:

sımdı sızce ne yaparsam nezaman ben 89,9 u gorurum. tahmınlerınızı ve yorumlarınızı belırtırmısınız..

asyacım, seni çok iyi anlıyorum. son 20 yıldır gördüğüm en düşük kilo 83 olduğu için, 7'li rakamlara geçtiğimde sevindirik olmuştum. 69.9'u gördüğümde ise itiraf ediyorum sevincimden ağladım.
ben düm 69.3 idim. bu sabah 70.3. yani bu bahsettiklerin küçük oynamalar. bence senin tıkırın gayet tıkırında. o 2 kg'nin çoğu şişlik su gaz şu,bu... bak bende de 1 gecede 1 kg farketti. zaten 1 kg alabilmek için en az 10-15 güne ihtiyaç duyarmış vücut. yani kısa dönemde aldıklarımız, çok kısa dönemde gidermiş. kilo almak denmezmiş onlara. bence en fazla 10 gün, hadi bilemedim 2 hafta sonra 3 kg gitmiş olacak. ve sen 8 li rakamlara geçmiş olacaksın. waikiki haricinde yerlerden de alışveriş edebilmek için çok az zaman kaldı. :-)

kizlar,
esimin ozel ricasi ile sizlere bu soruyu soruyorum.
yulaf kepegi yerine ezmesini kullanabilir miymis?
esim bu diyetle fena dalga geciyordu.
1 hafta da ben 4 kg verince( tabi buyuk kismi vucuttaki suydu ama olsun devami gelecek) simdi sesi cikmiyor.
Esimde galiba yavas yavas Dukan yapacak gibi. yaklasik 10 kg fazlasi var.
burada Oat meal(yulaf ezmesi oluyor turkcesi degil mi?) cok meshur, her yerde var. Ozellikle kahvaltida yiyorlar.
Esim sirkette kahvalti ediyor ve Oat meal in icine sicak su katip yemeye basladi. yulaf kepegi ile ayni oldugunu iddia ediyor.
ayni olmadigini biliyorum, AMA IKNA EDEMIYORUM. Kitapta da ozellikle yulaf kepegi diyor.sizleri Dukan profesyonel danismanlari ilan ettik evde ve size sormaya karar verdik. siz ne dusunuyorsunuz.
bir taraftan da hevesi kirilsin istemiyorum, ne yapacagimi sasirdim.

bu arada bugun dukan keki ya pogacasi yapacagim ilk defa. bakalim nasil olacak?

bu arad ticker imi olusturdum ama nasil yapistiracagimi bilmiyorum.

yulaf ezmesi ya da başka bir kepek olmaz. yulaf kepeğinin yerine kullanabileceğin başka birşey yok. kitapta da tekrar tekrar ve çok açık ifade ediyor bunu.

Bazı tariflerde atak da sogan ve sarımsak kullanıldıgını gördüm. Uygun mudur hatunlar?

Bide bana sanki dukan ekmek yaparsam atakta kilo veremem gibi geliyor. sanırım adının ekmek olmasından dolayı :):KK1:

ekmeğini yapabilirsin. bişeycik olmaz. soğan çok abartmamak kaydıyla hem atakta hemde seyirde protein günlerinde kullanılabilir. (minik 1 soğan ya da biraz taze soğan gibi) sebze protein günlerinde zaten kullanabilirsin. sarımsak her daim serbest zaten.

ekmeğini yapabilirsin. bişeycik olmaz. soğan çok abartmamak kaydıyla hem atakta hemde seyirde protein günlerinde kullanılabilir. (minik 1 soğan ya da biraz taze soğan gibi) sebze protein günlerinde zaten kullanabilirsin. sarımsak her daim serbest zaten.

Çok teşekkür ederimmm (= :KK19:

arkadaşlar burda kitabı bulamadım arkadaşımdan kredi kartını aldım bildiğiniz güvenilir bir site var mı kitabı alabileceğim

prenssevgilisi bugün okuyabildim geçmişi, başın sağolsun...
medesa öncelikle geçmiş olsun

bütün sayfaları okudum, tüm haberleri öğrendim:KK1: ve veeee ben bugün atandımmmmmmm :KK35: :KK36: :KK76: :KK33: mebin sitesi sabahtan beri pc başında bekletmekten çıldırtsa da, bitti tüm kabusss :KK53: :KK37: valla çocuk gibiydim bugün :KK52: yarın iş başı, dukana da tam gaz devamm....bu arada super callana başlayacağım bugün, totonun acilen gitmesi gerekiyor :KK1:

evet canım sogan özellikle kıymayı kavururken inanılmaz lezzet veriyor yagsız bir tavada soğanı kavurup içine yumurtada kırabilirsin ben sık sık yapıyorum

prenssevgilisi bugün okuyabildim geçmişi, başın sağolsun...
medesa öncelikle geçmiş olsun

bütün sayfaları okudum, tüm haberleri öğrendim:KK1: ve veeee ben bugün atandımmmmmmm :KK35: :KK36: :KK76: :KK33: mebin sitesi sabahtan beri pc başında bekletmekten çıldırtsa da, bitti tüm kabusss :KK53: :KK37: valla çocuk gibiydim bugün :KK52: yarın iş başı, dukana da tam gaz devamm....bu arada super callana başlayacağım bugün, totonun acilen gitmesi gerekiyor :KK1:

ataman hayırlı olsun thebeauty. çıtır öğretmen mi oldun şimdi sen...

evet canım sogan özellikle kıymayı kavururken inanılmaz lezzet veriyor yagsız bir tavada soğanı kavurup içine yumurtada kırabilirsin ben sık sık yapıyorum

ben bi de bunun üzerine sarımsaklı yoğurt döküp, protein manyağı oluyorum. üstüne de pul bibeeeeer.

X