Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar,bu kiloları nasıl edip vermem gerekiyor.89 kiloyum.kendimi berbet hissediyorum.kitabı okudum,ve 3 gün atak döneminden sonra çok mide bulantısı çektim.atak 5 gün olmalıydı ama dayanamdım.açlığa değil ama mide bulantıma.ne yapmam lazım bilmiyorum.belki bana da destek olursanı9z bende başarabilirim.

ayrıca bayramda kayınvalidemgilin oraya gideceğiz.orada dukana uyamam,o yüzden bayramdan sonra başlayacağım.yürüyüş bandımda var.2 sene önce topuğum çatladığı için yürüyüş yapamıyordum o yüzden bu kadar kilo aldım.bana da destek olun n olur...

O zaman kesinlikle spor gerekiyor Aliye. Derli toplu görünüp, daralmanı sağlayacak egzersizler lazım. Bence bi şans ver sporla git bakalım bu etapta. Vücudun şekillendikçe karar vermen kolaylaşır gibi geliyor bana.

evet ramazan sonrası spora abanacağım. zaten kurban bayrammına kadar süre verdim kendime. o zaman duruma bakacağım tekrar. umarım callan benim sorunuma çözüm olur.

kızlar,bu kiloları nasıl edip vermem gerekiyor.89 kiloyum.kendimi berbet hissediyorum.kitabı okudum,ve 3 gün atak döneminden sonra çok mide bulantısı çektim.atak 5 gün olmalıydı ama dayanamdım.açlığa değil ama mide bulantıma.ne yapmam lazım bilmiyorum.belki bana da destek olursanı9z bende başarabilirim.

merhaba. burda kilo verme konusunda başarılı olmuş pek çok insan var. dukanın sitesinden testini de yap. bayramdan sonra rahat rahat başla diyetine. ama nasıl osa di,yete başlayacağım diye bayramda sapıtma derim. bu da kararlılığını gösterir zaten. mide bulantısı, başağrısı gibi sorunları pekçoğumuz atakta yaşadık. biraz dişini sıkmak lazım. alışıyorsun. buraya takılırsan, motivasyonunda çok etkili olur

Kaçamksız mı acaba?Ne kadar sürede verdiniz 14 kiloyu...

Kaçamak olarak tek hurma yedim günde 1 tane falan.Çok kiloyla başladım cnm ben 94 tüm.Belki ondan çabuk gitmiş olabilir.Tabi bünyeden bünyeye de değişiyor.Şimdi 79.7 ile 81.5 arasında gidip geliyorum 1 haftadır.Ama doğrusunu söylemek gerekirse dukana pek uymuyorum.Seyir evresindeyim şuan 1+1 yapmam gerekiyor ama ben her günü sebze + protein yapıyorum..Ama meyve(hurma hariç),un ,şeker bunları hiç tüketmiyorum..Herkese bol bol kilo vermeler..Bu arada 26 haziranda başlamıştım diyete.. $smileys-hugs-765537.gif $smileys-hearts-532620.gif

Son düzenleme:

ayrıca bayramda kayınvalidemgilin oraya gideceğiz.orada dukana uyamam,o yüzden bayramdan sonra başlayacağım.yürüyüş bandımda var.2 sene önce topuğum çatladığı için yürüyüş yapamıyordum o yüzden bu kadar kilo aldım.bana da destek olun n olur...

Merhaba cnm..Bende kilo vermeden öne kendimi kötü hissediodum.Ama verince de bi o kadar mutlu.Sana şöyle diyebilirim mideni bulandıran şeyi tespit et onu yeme ve atak süreni 5 gün yap..Mide bulantına hafif tuzlu ayran iyi gelebilir.Şundan sona başlıyım kelimeliride tuzak..bitmiyor o sonralar..Sana tavsiyem başla şimdi kvgidene kadar 3-4 kilo arası verirsin.o da sana motivasyon olur.orada da diyetin haricinde bişey yemezsin..:KK48:

Her tatil öncesi olduğu gibi sügayoya başladım az önce. Kimse endişe etmesin. Tatilde dostlarla içilen kahvenin yanında tadı bir başka oluyor bu meretin. Allahtan tatil dönüşü asla içmiyorum. Dukan sayesinde iyice iradeli olduk nede olsa...

Kızlarrr.. A101'in mest form çiayını kim önermişti?
Çok iyiymiş o ya.
Kabızlığa çözümmüş gerçekten.

Ben ben bennn. Bende diyete başlarken duymuştum. Sanki ampülü keşfettim. Süper çözüm. Ama her gün değil sakının.. Sadece zorda kaldı
ğımızda. O zaman daha etkili olouyorr. Tembelleştirmemek lazımmm...

canım ipeğim önermişti,ben de aldım ondan.içince çok sancı yapıyor bende ama evet kesinlikle etkili :34

eveettt kuzuuum göreceğim 69'u.hemi de ben birkaç kez söylemiştim ki 20 kiloyu verirsem 69'u zorlayayım diyeeeee,ayyyyyy kızlar yaaaa 69 olduğumun haberini de verir miyim size böyle mutlu mesut acabaa :KK52::KK52::KK52:
dukan testi sonucu bana 17 kilo demişti,ilk hedefimi tutturunca 20 kilo diye hırslandım,şimdi 69 olcam diye tutturdum,69 olursam da 65 der miyim bilmiyorum artıkk :KK33:

Bak öle ipeğim canım falan deme cuma akşamı çatkapı sende olurumm. En selülitsizinden mini şortumlaaa...

Ol kuzum 65 ol. Sonra da kociş ve bebeee.İNŞ.

bir konuda kafam karışık biraz. 2 gündür kitabı okuyorum tekrar. dukan kitapta ısrarla daha zayıf olayım diye uraşmayın, her insanın düşebileceği bir kilo var, ben size onu söyrlüyorum zaten diyor. bana verdiği hedef 66.6. ama ben hala şişmanım. en azından 60 olmalıyım diye düşünüyorum. hala şişmanım çünkü. eski halimle kıyaslarsam inceciğim tamam ama yeni tanıyan insanların gözünde şişmanım. zaten aynaya baktığımda da bunu farkediyorum. biraz da spor yapmam lazım kabul ediyorum. ramazan sonrası callana başlayacağım zaten. onun da topralanmamda etkisi olur mutlaka. ama yine de 60 olmak istiyorum. kitabı okuyunca da kararsız kaldım. dukan amca fazlasında gözünüz olmasın diyor ama benim var. bak, senin de var. hatta forumdaki pek çok kişinin var. bunu bi tartışsak derim.

Dukan amca biliyormu acaba şişkodan fıstık kategorisine geçiş ne demek. Az konuşsun O. Hazır oluyorken az daha verelim
Tamam vardır bir bildiği ama ne kaybederiz kilo dışında. En azından güçlendirmede az şaşarsak dediğine geiriz en fazla...
Ben devam derim. Görüntüden memnun olana kadar devam. Daha çok sporla tabiiii...

Kurtlu seniii.
Hoş geldin.
Dukan kaç gün dediyse o kadar yapsaydın keşke.
Hem sevinmelisin bulantılara.
Vücudun tepki veriyor değişime.
Yani diet tutmuş sendee. Baş ağrıma sevinmiştim bende ki ömrümde bilmem ağrı nedir. Atak bitince geçiyor hepsi. Sonra eksili günler başlıyor.
Benim 100. günüm ve 91 le başladım. 3 ayda 13 kilo verdim. Şimdi 15 oldu. Çoğu bitti azı kaldı. Artık yokuş aşağı gidiyorum. Az sabır. Ayran iç bol bol. İyi gelir bulantıyaa.
Bunu başaramayacak son insan sensin bence. Kilolar gidince bir özgüven bir havaa süper süper süperrr

Başlarım kaynanana. Aaa ne var bu kadar korkacak bayramdan. Yemezsin olur biter. Açlıktan ölmeyiz biz. Nasıl tokluktan ölmedik. Depodan yeriz stok sağlam.
Bir arkadaş bir ziyaretinde ağzına zorla tıkılan sarmayı lavoboya gidip çaktırmadan çıkarmıştı. Her ısrarda bu gelir aklıma. Daha önce yediklerimize sayalım. Yada seneye bayramda yiyeceklerimize. Bahane yok. Çok zor biliyorum ama emin ol benim için 15 kilo vermekde zor hatta imkansızdı.

korkmakta haklısın. daha önceki mesajımda yazmıştım, haftasonu misafirim vardı. diyetim biraz aksadı. öyle ciddi kaçamaklar da değildi aslında. biraz meyve, azıcık pilav falan. üstelik ciddi de yürüdüm ama 3 günde +500. bayramın 2. gününden itibaren de 4 günlük bir tatil yapacağım. öyle otelde falan da değil. kardeşlerle beraber bir evde. yani mecbur oratama uyacağım. yanımda dukana uygun ekmek tatlı malzemesi v.b. almayı düşünüyorum. ne derece kendi başıma hareket edebilirim bilmiyorum ama elimden geleni yapacağım. 3 günde 500 gr almışım iyi de ben o 500 gr yı kaç günde veriyorum, ne emekler harcıyorum.
Ben bu kilo alma olayına acayip takığım zaten canım.
Biraz kaçamakta hemen + oluyor. Hedef kilodan sonrası da beni korkutmuyor değil.
Bayramın ilk günü mantı ya da türkistan pilavı olacak kesin. Tam kalori bombaları yani. Birkaç saatlik bir yemek için ( ki bana kalırsa bayram tamamen zorunluluk bir nevi ) ertesi gün + göreceğim diye şimdiden sıkılmaya başladım. Bir de bayram kahvaltısı var tabi.

Dediğin gibi giderken ne zorluklarla ama aldığında biraz farklı yemen hemen etkiliyor işte.

Ben bu hafta yürüyüşte yapamadım yarın fazla bir - göreceğimi de sanmıyorum işin kötüsü.
bir konuda kafam karışık biraz. 2 gündür kitabı okuyorum tekrar. dukan kitapta ısrarla daha zayıf olayım diye uraşmayın, her insanın düşebileceği bir kilo var, ben size onu söylüyorum zaten diyor. bana verdiği hedef 66.6. ama ben hala şişmanım. en azından 60 olmalıyım diye düşünüyorum. hala şişmanım çünkü. eski halimle kıyaslarsam inceciğim tamam ama yeni tanıyan insanların gözünde şişmanım. zaten aynaya baktığımda da bunu farkediyorum. biraz da spor yapmam lazım kabul ediyorum. ramazan sonrası callana başlayacağım zaten. onun da topralanmamda etkisi olur mutlaka. ama yine de 60 olmak istiyorum. kitabı okuyunca da kararsız kaldım. dukan amca fazlasında gözünüz olmasın diyor ama benim var. bak, senin de var. hatta forumdaki pek çok kişinin var. bunu bi tartışsak derim.
O konu benim de aklımda.
Dukan teste göre benim ideal kilom 60. Ama bana sorarsan pazar günü 61.2 gelmiştim mesela 60 kilo fazla.
Spor yapmadığım için sıkılaşmaya da ihtiyacım var.
3-4 ay önceki 78 kiloluk halime göre çok iyiyim elbet ama yeterli değil.
Bana kalsa en az 57 olmam lazım, boyum 1.67.
Hatta 55 olsam çok daha iyi ama 50 küsurlu rakamları görüp o şevki yakalayamadım henüz.
Bu konuyu tartışalım bencede.

Aliyecim bu arada bugün bahçivanın bembeyaz light'ını aldım bugün sütaş'tan daha iyi kesinlikle.
Sütaş'ta ne oldu anlamadım henüz bitirmeden küf yapmaya başlamıştı. Kalan parçayı attım direkt.
Karper'in dilimli light'ını da alacağım.
Pınar'ın light üçgen peynirini de aldım bugün.
Sütaş'ın tadını beğenmediğim için poğaçaya falan koyuyordum tüketeyim diye.
Light olunca tam damak tadına hitap etmiyor malum. Değişik tatlar arıyor insan.

droetkerinn ben kipadan aldım.migroslardada bulunur.aromalarda migros ve kipalarda 4 lü minik şişelerde 1.65 yanılmıyorsam satılıyor.oda droetkerin.vanilyası,acıbadem rom ve limon var.ben acıbademini limon ve vanilyasını aldım çok güzel.kek kurabiye ve içeceklere konunca güzel oluyor.bir süre sonra değişik şeyler canın ister.hazırda bulundur.kıriz anında onlara yönlen.umarım başarırsın.

bugun bunu duydugum için cok mutlu oldum gıttım mıgrostan aldım arkadasın dogum gununde herkes pasta yerken ben pudıngımı yedım ohhhhh missss... cok teşekkurler :KK54:

Son düzenleme:
Başlarım kaynanana. Aaa ne var bu kadar korkacak bayramdan. Yemezsin olur biter. Açlıktan ölmeyiz biz. Nasıl tokluktan ölmedik. Depodan yeriz stok sağlam.
Bir arkadaş bir ziyaretinde ağzına zorla tıkılan sarmayı lavoboya gidip çaktırmadan çıkarmıştı. Her ısrarda bu gelir aklıma. Daha önce yediklerimize sayalım. Yada seneye bayramda yiyeceklerimize. Bahane yok. Çok zor biliyorum ama emin ol benim için 15 kilo vermekde zor hatta imkansızdı.

Aynen:KK9::KK9::KK9:

Dukan çığ gibi büyüyorr. Yeni arkadaşlar görmek çok güzell blogda. Hadi paylaşın deneyimlerinizzi de daha bir gaza gelelim hep birlikte.
Bugün sutyen aldım kendime. 4. denemeden sonra buldum uygun bedeni. Her zaman aldığım penti bile şaşırdı bu değişimee. Daha geçen ay şu beden vermemiştik muhabbeti beni yine mest etti....

Ben bu kilo alma olayına acayip takığım zaten canım.
Biraz kaçamakta hemen + oluyor. Hedef kilodan sonrası da beni korkutmuyor değil.
Bayramın ilk günü mantı ya da türkistan pilavı olacak kesin. Tam kalori bombaları yani. Birkaç saatlik bir yemek için ( ki bana kalırsa bayram tamamen zorunluluk bir nevi ) ertesi gün + göreceğim diye şimdiden sıkılmaya başladım. Bir de bayram kahvaltısı var tabi.

Dediğin gibi giderken ne zorluklarla ama aldığında biraz farklı yemen hemen etkiliyor işte.

Ben bu hafta yürüyüşte yapamadım yarın fazla bir - göreceğimi de sanmıyorum işin kötüsü.

O konu benim de aklımda.
Dukan teste göre benim ideal kilom 60. Ama bana sorarsan pazar günü 61.2 gelmiştim mesela 60 kilo fazla.
Spor yapmadığım için sıkılaşmaya da ihtiyacım var.
3-4 ay önceki 78 kiloluk halime göre çok iyiyim elbet ama yeterli değil.
Bana kalsa en az 57 olmam lazım, boyum 1.67.
Hatta 55 olsam çok daha iyi ama 50 küsurlu rakamları görüp o şevki yakalayamadım henüz.
Bu konuyu tartışalım bencede.

Aliyecim bu arada bugün bahçivanın bembeyaz light'ını aldım bugün sütaş'tan daha iyi kesinlikle.
Sütaş'ta ne oldu anlamadım henüz bitirmeden küf yapmaya başlamıştı. Kalan parçayı attım direkt.
Karper'in dilimli light'ını da alacağım.
Pınar'ın light üçgen peynirini de aldım bugün.
Sütaş'ın tadını beğenmediğim için poğaçaya falan koyuyordum tüketeyim diye.
Light olunca tam damak tadına hitap etmiyor malum. Değişik tatlar arıyor insan.

bayram hepimiz için gergin geçecek belli. açıkcası ben diyet süresince sosyalleştiğim dönemlerde + görmesem de durgunluk yaşadım. ister istemez disiplinin bozuluyor.

spor gerçekden de etkili olacak toparlanmamızda. ben önceden spor yapmakta zorlanıyordum. kısa sürede nefes nefese kaldığım için sıkıntı veriyordu ve dizlerim çok ağrıyordu. ama artık daha rahat yapabiliyorum.

light süt ürünleri normallere göre daha ekşi oluyor. nedenini bilmiyorum ama buna eminim. her markayı denedim. tamam hiç biri aradığım lezzette değil ama mecburiyetten yiyorum. en büyük rahatsızlığım ekşi olması. ekşi süt ürünlerinden hiç hoşlanmıyorum. bahçivan bembeyaz kötünün iyisi oldu benim için. bi de light kaşarı teflon tavada iyice kızartıp yiyorum ben. pişince yağını bırakıyor. üzerinde kalanı da peçeteyle alıp öyle yiyorum. loru ancak ekmekte yiyebiliyorum. özellikle dereotu maydanozla katınca ekmek gayet iyi oluyor.

Kaygılanmakta haklısın güzelim. Ama aslında yapılacak şey çok basit. Kural koyucu olmak. Bayram öncesi olası durumlara karşı defans geliştirmek. Peki nasıl olcek bu iş.? Önceeee o şahane mamaları, ikramları görmezden gelmene sebep olacak şık bir elbise alınır. Şık şıkırdım olmak için her türlü hazırlık yapılır. Yulaf kepeği el altında bulundurulur. Çantaya bir kaç tane light meyveli yoğurt seçeneği atılır. Sonra: kendi menülerine dikkat kesilip bizzat mutfakta mesai yapılır ki ev ahalisi ciddiyetini görüp "yesene yavrııım" tarzı ısrarcı tavırlarda bulunamasın. Tatlı tabaklarını silip süpüren şahıslara dikkatle bakılır, özellikle de erkeklerin göbek, bayanların basen bölgesine zoom yaparak bakılır. Sonra "ay şunlara bak allahaşkına bu ne rezüllük" ,denerek derin bir nefes alınır.:KK53:
Daha devam edeyim mi :21:
Basen göbek dedin devam etmene gerek kalmadı zaten sempatikacım. :KK53:

Kuralcı ve kararlı olmak lazım kesinlikle dediğin gibi.

Zaten yemek masasına oturmak gibi bir düşüncem yok. Mutfakta idare etmek daha kolay olur gibime geliyor. Altı üstü bir akşam yemeği ve kahvaltı beni korkutan. Hadi kahvaltıyı domates salatalık, biraz peynir ve çayla geçiştiririm ekmeksiz. Sorun akşam yemeği benim için. Israrlara izin vermiyorum artık gerçi. En fazla tadına bakma yaparım diyorum. En fazla o da.
Umarım bu şekilde geçer bayram.

Dediklerini hatırlayacağım ama. :KK23:

Ben ben bennn. Bende diyete başlarken duymuştum. Sanki ampülü keşfettim. Süper çözüm. Ama her gün değil sakının.. Sadece zorda kaldı
ğımızda. O zaman daha etkili olouyorr. Tembelleştirmemek lazımmm...
Kızlar söyledi ipekcim senmişsin.
Çok sağol. Dediğin gibi süper çözüm.

Her gün içmeyeceğim merak etme zorda kalınca sadece :)

Dukan çığ gibi büyüyorr. Yeni arkadaşlar görmek çok güzell blogda. Hadi paylaşın deneyimlerinizzi de daha bir gaza gelelim hep birlikte.
Bugün sutyen aldım kendime. 4. denemeden sonra buldum uygun bedeni. Her zaman aldığım penti bile şaşırdı bu değişimee. Daha geçen ay şu beden vermemiştik muhabbeti beni yine mest etti....
Bende 80B kullanıyordum.
Kilolar gittiğinden beri 75B :)

bir konuda kafam karışık biraz. 2 gündür kitabı okuyorum tekrar. dukan kitapta ısrarla daha zayıf olayım diye uraşmayın, her insanın düşebileceği bir kilo var, ben size onu söylüyorum zaten diyor. bana verdiği hedef 66.6. ama ben hala şişmanım. en azından 60 olmalıyım diye düşünüyorum. hala şişmanım çünkü. eski halimle kıyaslarsam inceciğim tamam ama yeni tanıyan insanların gözünde şişmanım. zaten aynaya baktığımda da bunu farkediyorum. biraz da spor yapmam lazım kabul ediyorum. ramazan sonrası callana başlayacağım zaten. onun da topralanmamda etkisi olur mutlaka. ama yine de 60 olmak istiyorum. kitabı okuyunca da kararsız kaldım. dukan amca fazlasında gözünüz olmasın diyor ama benim var. bak, senin de var. hatta forumdaki pek çok kişinin var. bunu bi tartışsak derim.

çoğu kişi yorum yazmışta aliyecim ben de değinmeden edemeyeceğim, dukanın bana önerdiği kilo 59 tabi ben ilk dukanımda bu kiloya uydum mu hayır, 56ye kadar indim sonra da güçlendirmeye geçtim güçlendirmede de 54 e kadar indim ama gel gelelim normal beslenmeye geçince bu ektra verdiğin kilolar hemencecik geri geliyor ki dukanın hesapladığı kilodan daha aşağı inmeye çalışınca duraklamalar çoğalıyor, süre uzuyor vs... güçlendirmede de dukana harfi harfine uyunca kilo veriliyor, yavaş gidiyor ama görüyorsun gene o eksileri... güçlendirmenin tek sıkıntısı ödül günleri, ipin ucunu kaçırman an meselesi ki o zamanda tartıda artıları görmek kaçınılmaz...Bazıları abartıp saf proya geri dönüyor ama bu da vücut için sağlıksız, kişi -200 gramı vermek için seyirde kılı kırk yarıyor ödülde kontrolü kaybettiğinden dolayı vücudu tekrar saf proya sokuyor (perşembeleri hariç tabiki :KK1:) bence adam bir hesap yapmış ona göre bu senin sabit kilondur diyor.
Bu sefer ben 59 da güçlendirmeye geçicem mesela, giderse güçlendirmede gitsin kilolar... 59 kiloyken halimden memnun muyum, tabiki hayır...
Basenlerim hala erimemiş oluyor, göbek gitmemiş oluyor vs...bunun içinde spor yapmak gerekiyor, bir sürü alternatif var callan,pilates,jillian,mavi winsor, leslie...Hepsi de çok etkili bize sadece vücudumuz için günde yarım saat bir saat ayırıp yapmak kalıyor :KK8: :KK8:

merhaba bende yeni katıldım aranıza.Neredeyse 2009 dan beri deneyimlerinizi okuduktan sonra 5 ağustosta dukanıma başladım.6 gün ataktan sonra şimdi seyir evresindeyim.70 kg. ile başladım şu an 67 kg. oldum.Hedef 60kg.Sizleri de büyük bir merakla takip ediyorum.

X