Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

medesaaaaaaaaaaaaaaaa gitmeden bu güzel haberi de aldım ya süpersin gerçekten süper süper :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
artık dondugumde senı 69-65 arası bişi bulurum diye tahmin ediyorum. :KK76::KK23: tekrar tekrar tebrik ederim :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: sana kupa da vermek lazım tabii :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

canııım çok sağol kuzum benim,darısı başınızzaaa :KK16:
o kadar uzun mu kaybolacaksın yaaa,özletme kendini bakiiiimmm :KK34:

evet ya baldizida citi piti olsun ama ya:KK19:

ekimde kumru yicemmmmm....inanirmisiniz ödül ögünlerimin listesini yapiyorum bu hasretle ben bi ayi bulmaz bitiririm bu isi insallah:KK51:

birazdan kardesime gidicem iftara...evden birsey alamadim bugün sebze günü ilan ediyorum karniyarik yapacakmis benim patlicani közledi sadece etide yagsiz onun zaten...onu yerim bitek sanirim birazda fasulye bu kadarcik insallah kacamak yapmam:KK4:

hehehehe ok kumru yicez kuzum ama kumru yememiz için sanki senin bu akşam kaçamak yapmaman lazım gibi :KK34:
şimdiden afiyet olsun,Allah kabul etsin :KK16:

sizlerin kilo verme haberlerinizi okumak çok güzel. darısı başımıza diyorum.

ben de sizler gibi verebilri miyim ki? inşallah bu sefer oalcak.

yarınki tartı gününde ben de kilo bildirecek miyim?

ben her sabah tartılıyorum. bu sabah 106.2 idim.

bugün yediklerim:

sabah aç karna 2 bardak su
kahvaltı: kıymalı yumurta ve yağsız peynir
ara: yağsız sütle şekersi nescafe
öğlen: kıymalı yumurta
ara: yoğurt yemeyi unuttum:KK43:
akşam da yoğurtla tavuk yerim ertık.
gece: diyet süt veya canım çok şekerli bişi çekerse zero kola:KK43:

bu arada 45 daki kadar yürüyüş ve bacak hareketleri.

kızlarrrrrrrrr günaydıııııınnnnnnnnnnnn :KK52::KK52::KK52:
bağırıyorum çığlıklar atıyorummmmm içimmm içimeee sığmıyorrrrr uçuyoruuuummmmmm :KK55::KK55::KK55:
72.4 72.4 72.4 72.4 72.4 72.4 72.4 :KK53::KK52::KK52::KK76::KK76::KK76::KK33::KK9::21::KK3::KK4::KK52::KK55::KK8:
yaaaaaaaaaaaaaa inanabiliyor musnuzzz valla ben inanamıyorummmm yaaaa offf böyle yazışarak olmuyorr,keşke yanımda olsaydınız daaa hepiciğinizii kucaklasaydımm sıksaydım sımsıkııı,yaa spor sspikerleri gibi ağlamak istiyorum diye haykırmak istiyorummmm,halaa inanamıyorummmmm.yaaaa 20 kilo 300 gram verdim.
cancan.gif

çok şapşal bir mutluluk içindeyimmm
Banane21.gif

aşık olmuş gibi sırıtık sırıtık geziniyorummm ahahahaa
7.gif
lan yuttu bu ikoncan beniii ahahahahaaa,o kadar minnak oldum bennn hahahaha :KK76:
ayy beni idare edin bugün sanırım aklımı oynatmak üzreyeim,bu olağan üstü duruma alışmam biraz zaman alabilir.
dancegirl2.gif

yıllardırrr bir sürü yöntem deneyip sürekli başarısız olmuşken pat diye karşıma çıkıp beni kendine aşık eden Dukanıma,sonra bu kadar zorluğa göğüs gerebilip tek gün bile itaatsizlik etmeden disiplinle bu yolu başarıyla tamamlayabilmiş olan kendime,bir küçük bedenini verelim hanımefendi size 38 olur diyen mağaza görevlilerine ama daha da önemlisii bu yolda beni yalnız bırakmayan,destekleri enerjileri ve motivasyonlarıyla belki tökezleyecek olsam da elimden tutup kaldırıp beni kendime getireceklerinden emin olduğum,deneyimleriyle tarifleriyle pozitif enerjileriyle gücüme güç katan yüzlerini hiç görmediğim halde en çok sevdiğim can dostlarım kadar çok sevdiğimden emin olduğum tüm dukancan dostlarıma da çook ama çoook büyük teşekkür ederim.siz olmasaydınız belki de yapamazdım :KK16:
lennn olimpiyatta altın madalya kazanmışım gibi olduu,ayy ama çook mutluyummm.
hepinizi o kadar çoook seviyorum kiii
Laie_7.gif

bu arada bekleyin beniii,az kaldıı en kısa zamanda gelip onaylatacağım size fıstıklığımıı :21:
canlarım benim çoook saağolun hemi de her birinizzz
loveshower.gif

Harikasın, harikayım, harikayız kızlar :21:

kız gaza getirme beni öyle 55 falan diyeee,ömrüm buralarda geçmesin hehehehe :KK34:
nereye gidiyosunuz hepiniz yaaaa,nöbetçiyim ben bu akşam amaaaa gitmeyinnn :KK14:

55 niye olmasin ki?

Ben 57 olmadan guclendirmeye gecmiycem
yetiskinlik hayatinda 72 nin altini gormeyen biri olarak yaziyorum bunu ve cok ciddiyim ve cok kararliyim.

Iste buraya yaziyorum.

Tahminen mayis sonu olacak bu is.

O zaman da yazarim demistim diye :)

bugün yediklerim:

elbette verebilirsin canım,neden vermeyesin ki sadece kurallara uyacaksın.
sana şöyle özetleyeyim; akapuntur,zayıflama hapları,diyetisyen ıvır zıvır ne varsa denedim hiç birinden sonuç alamadım:KK50:
hayatımda ilk kez üstelik de sıkılmadan keyif alarak izinli olan herşeyimden keyfimce yiyerek müthiş kilolar verdim.
düşünsene 5 ayda 20 kilo verdim müthiş bişey bu,rüyamda görsem inanmazdım cidden bak :KK34:
bu diyete de öylesine bi bakayım diye başladım,bugünse fıstık gibi oldum.keşke daha öncelerde başlasaymışım.
resmen kilo vermeye doyamadım yaaa olabilir mi böyle bişey.
güçlendirmeye geçebilirim ama geçmiyorum çünkü o kadar da özlemedim yaa pilavdı,ekmekti falan yemesem de olur.yeter ki verebildiğim kadar çok kilo vereyim diye düşünüyorum.
sosyal hayatımdan da geri kalmıyorum.hemen hemen her gece arkadaşlarımla dışardayım.mutlaka ya balık ya tavuk bulabiliyorum.gayet güzel yemeğimi yiyiyorum.mesela şu an iş yerimdeyim.protein günüm.ustaya söyledim 2 tane levrek fileto ızgara yaptı,mis gibi yicem daha nolsun :KK56:
sen de verirsin,yeterki kaçamak yapmamaya,spor yapmaya,kurallara uymaya özen göster.inan verdiğin kiloları görünce istesen de vazgeçemeyeceksin :KK76:

Harikasın, harikayım, harikayız kızlar :21:

evettt süpperriizzzz :nazar:

55 niye olmasin ki?

yetiskinlik hayatinda 72 nin altini gormeyen biri olarak yaziyorum bunu ve cok ciddiyim ve cok kararliyim.

Iste buraya yaziyorum.

sen şaka mısın yaaaa,gözlerim böyle oldu hıhhh :KK53:
sen nerelerdeydin daha önce,dukan mı önerdi sana bu kadar kilo vermeni yoksa sen mi böyle yaptın hedefini ?
toplam 65 kilo mu verecksin,böylesini hiç görmemiştim.azmine ve kararlılığına hayran kaldım.biz de salınıyoz ortalıkta 20 kilo verdim hehe diyeeee:KK9:
aslansın sen yaaa,çok tebrik ederim gerçekten bravo sana :KK9:
üstelik de kaçamak yapan arkadaşlarımıza da örnek olsun senin kararlılığın ve başarın,bence diğer arkadaşları da motive etmek için daha sık uğramalısın siteye hatta resmin varsa önce/sonra resimleri eklesene :KK34:

merhabalarr bu hafta başndan beri deli gibi inceliyorum dukanı şimdi benim atağım 7 gün çıktı kısa bi süre deil:KK43: okuduklarımdan anladıım kadarıyla size bi örnek menü yazsam bana olur veya olmaz diyebilirmsiniz

mesela sabah kalkar kalkmaz su
kahvaltıda 2 haşlanmış yumurta peynir karıştırıp baharatlayıp yesem
arada yulaflı meyveli yoğurt yesem
öğlen evden ciğeri baharatlayıp bi damlacık yağla pişirsem
arada yine 2 kaşık yoğurt
akşamada ızgara tavuk onu yoğurtla karıştırıp yesem çok mu yoğurtlu bimenü olur yanlışmı anlamışım?

sınırsızlardan istediğin kadar ye. kitapta listesi var zaten. ama sınırlılardan mecbur kalmadıkça yeme. meyveli yoğurt mesela. ciğere yağ koymadan pişirebilirsin. zaten bu kadar şeyi yiyebileceğini de sanmam. fazla gelecektir miktar olarak.

Son düzenleme:

bugün yediklerim:

canım sen de kilo bildir tabiki yarın,yediklerin de gayet uygun afiyetler olsun :KK56:

Kızlar ya bu bayram korkutuyor beni. :26:
Hazır kaçamaksız iyi gidiyordum böyle. Güzel güzel de veriyordum. Yarın göreceğiz gerçi, bu hafta yürüyüş falan da yapamadım ben. :KK25:
Bayramın ilk günü sorunlu sadece benim için. O günü en az hasarla atlatırsam diğer günler evdeyim zaten. Normal yeme düzenimde.

Hazır kaçamaksız iyi gidiyordum böyle. Güzel güzel de veriyordum. Yarın göreceğiz gerçi, bu hafta yürüyüş falan da yapamadım ben. :KK25:
Bayramın ilk günü sorunlu sadece benim için. O günü en az hasarla atlatırsam diğer günler evdeyim zaten. Normal yeme düzenimde.

korkmakta haklısın. daha önceki mesajımda yazmıştım, haftasonu misafirim vardı. diyetim biraz aksadı. öyle ciddi kaçamaklar da değildi aslında. biraz meyve, azıcık pilav falan. üstelik ciddi de yürüdüm ama 3 günde +500. bayramın 2. gününden itibaren de 4 günlük bir tatil yapacağım. öyle otelde falan da değil. kardeşlerle beraber bir evde. yani mecbur oratama uyacağım. yanımda dukana uygun ekmek tatlı malzemesi v.b. almayı düşünüyorum. ne derece kendi başıma hareket edebilirim bilmiyorum ama elimden geleni yapacağım. 3 günde 500 gr almışım iyi de ben o 500 gr yı kaç günde veriyorum, ne emekler harcıyorum.

korkmakta haklısın. daha önceki mesajımda yazmıştım, haftasonu misafirim vardı. diyetim biraz aksadı. öyle ciddi kaçamaklar da değildi aslında. biraz meyve, azıcık pilav falan. üstelik ciddi de yürüdüm ama 3 günde +500. bayramın 2. gününden itibaren de 4 günlük bir tatil yapacağım. öyle otelde falan da değil. kardeşlerle beraber bir evde. yani mecbur oratama uyacağım. yanımda dukana uygun ekmek tatlı malzemesi v.b. almayı düşünüyorum. ne derece kendi başıma hareket edebilirim bilmiyorum ama elimden geleni yapacağım. 3 günde 500 gr almışım iyi de ben o 500 gr yı kaç günde veriyorum, ne emekler harcıyorum.

çok haklısın canım ya ben bi günde +900 gördüm :S dün kendimi tutamadım ve ne varsa yedim evde çikolatalar, kekler, poğaçalar...sonra da pişman oluo insan nasıl emek verioruz o kiloları vermek için keşke biraz daha irademize sahip çıkabilsek ama şeytan dürtüo işte arada. Arada da tanıdık, eş, dost dürtüo :KK1: öyle yuvarlanıp gidioruz işte =) ama er ya da geç azmedince gidio kilolar dukan bize öğretti nasıl vermemiz gerektiğini gerisi bize kalmış bozmayalım moralimizi :KK16:

55 niye olmasin ki?

Iste buraya yaziyorum.

Avrasya kararlığın takdir edilecek boyutta. Umarım arada kaçamaklar yapıp kafa karışıklığı yaşayan arkadaşlarımız senden feyz alırlar moralleri yükselir. Böyle kararlı insanlara bayılıyorum ben.

Son düzenleme:
çok haklısın canım ya ben bi günde +900 gördüm :S dün kendimi tutamadım ve ne varsa yedim evde çikolatalar, kekler, poğaçalar...sonra da pişman oluo insan nasıl emek verioruz o kiloları vermek için keşke biraz daha irademize sahip çıkabilsek ama şeytan dürtüo işte arada. Arada da tanıdık, eş, dost dürtüo :KK1: öyle yuvarlanıp gidioruz işte =) ama er ya da geç azmedince gidio kilolar dukan bize öğretti nasıl vermemiz gerektiğini gerisi bize kalmış bozmayalım moralimizi :KK16:

moral bozacak bişey yok tabi. yuvarlanıp gidecez ama en azından yuvarlanırken kemiklerimiz batacak artık :KK60:
ya kendim canım isteyip, yediklerime değil de, onun bunun vıdı vıdısıyla :KK36:ya da mecburiyetten yediklerime canım sıkılıyor benim.:KK20::KK19:

55 niye olmasin ki?

Iste buraya yaziyorum.

bir konuda kafam karışık biraz. 2 gündür kitabı okuyorum tekrar. dukan kitapta ısrarla daha zayıf olayım diye uraşmayın, her insanın düşebileceği bir kilo var, ben size onu söylüyorum zaten diyor. bana verdiği hedef 66.6. ama ben hala şişmanım. en azından 60 olmalıyım diye düşünüyorum. hala şişmanım çünkü. eski halimle kıyaslarsam inceciğim tamam ama yeni tanıyan insanların gözünde şişmanım. zaten aynaya baktığımda da bunu farkediyorum. biraz da spor yapmam lazım kabul ediyorum. ramazan sonrası callana başlayacağım zaten. onun da topralanmamda etkisi olur mutlaka. ama yine de 60 olmak istiyorum. kitabı okuyunca da kararsız kaldım. dukan amca fazlasında gözünüz olmasın diyor ama benim var. bak, senin de var. hatta forumdaki pek çok kişinin var. bunu bi tartışsak derim.

Kaygılanmakta haklısın güzelim. Ama aslında yapılacak şey çok basit. Kural koyucu olmak. Bayram öncesi olası durumlara karşı defans geliştirmek. Peki nasıl olcek bu iş.? Önceeee o şahane mamaları, ikramları görmezden gelmene sebep olacak şık bir elbise alınır. Şık şıkırdım olmak için her türlü hazırlık yapılır. Yulaf kepeği el altında bulundurulur. Çantaya bir kaç tane light meyveli yoğurt seçeneği atılır. Sonra: kendi menülerine dikkat kesilip bizzat mutfakta mesai yapılır ki ev ahalisi ciddiyetini görüp "yesene yavrııım" tarzı ısrarcı tavırlarda bulunamasın. Tatlı tabaklarını silip süpüren şahıslara dikkatle bakılır, özellikle de erkeklerin göbek, bayanların basen bölgesine zoom yaparak bakılır. Sonra "ay şunlara bak allahaşkına bu ne rezüllük" ,denerek derin bir nefes alınır.:KK53:
Daha devam edeyim mi :21:

Son düzenleme:
bir konuda kafam karışık biraz. 2 gündür kitabı okuyorum tekrar. dukan kitapta ısrarla daha zayıf olayım diye uraşmayın, her insanın düşebileceği bir kilo var, ben size onu söylüyorum zaten diyor. bana verdiği hedef 66.6. ama ben hala şişmanım. en azından 60 olmalıyım diye düşünüyorum. hala şişmanım çünkü. eski halimle kıyaslarsam inceciğim tamam ama yeni tanıyan insanların gözünde şişmanım. zaten aynaya baktığımda da bunu farkediyorum. biraz da spor yapmam lazım kabul ediyorum. ramazan sonrası callana başlayacağım zaten. onun da topralanmamda etkisi olur mutlaka. ama yine de 60 olmak istiyorum. kitabı okuyunca da kararsız kaldım. dukan amca fazlasında gözünüz olmasın diyor ama benim var. bak, senin de var. hatta forumdaki pek çok kişinin var. bunu bi tartışsak derim.

Aliye önemli bir noktaya değinmişsin. Ben bu anlamda kitaba bağlı gitme yanlısıyım. Bana 58.4 demişti boyumun bazen 1.68 bazen 1.67 olarak ölçülmesinden kaynaklı önerdiği kiloda 1 kg farkediyor. Şimdi 59 oldum. Ha aşağı çekip 55 'lere inmek iş değil, çatır çatır inebileceğimi çok iyi biliyorum. Ama mesele o kiloyu hayatımız boyunca sabitlemekse eğer büyük sözü dinlemek lazım. Benim olurum 58 kg ise bunu riske etmeden, elimden akıp gitme olasılığını da düşünerek 58 de durucam mesela.

Avrasya'ya Dukanın önerdiği kilo neydi bilemiyorum. Ama benim hoşuma giden tarafı kararlılığı oldu. Ama diyelim ki Dukan senin olurun 60kg dedi birine, o kişi ben 50 kg olacam diye de tutturuyorsa akabinde yaşayabileceklerini de göze alıyordur. Kitaptaki bir cümleyi anımsıyorum. Seyir bitimi sonrası istediğiniz kiloya eriştiniz. Ama bu kilo hala size ait değil diyordu Dukan. Mesele sadece zayıflamak olsaydı o veya bu şekilde kilo verirdik. Dukanın beni tavlayan kısmı kiloyu sabitlemeye kafa yorması oldu ki diğer diyetlerden çok keskin bir biçimde ayrıldığı noktadır bu.

Son düzenleme:
Aliye önemli bir noktaya değinmişsin. Ben bu anlamda kitaba bağlı gitme yanlısıyım. Bana 58.4 demişti boyumun bazen 1.68 bazen 1.67 olarak ölçülmesinden kaynaklı önerdiği kiloda 1 kg farkediyor. Şimdi 59 oldum. Ha aşağı çekip 55 'lere inmek iş değil, çatır çatır inebileceğimi çok iyi biliyorum. Ama mesele o kiloyu hayatımız boyunca sabitlemekse eğer büyük sözü dinlemek lazım. Benim olurum 58 kg ise bunu riske etmeden, elimden akıp gitme olasılığını da düşünerek 58 de durucam mesela.

Avrasya'ya Dukanın önerdiği kilo neydi bilemiyorum. Ama benim hoşuma giden tarafı kararlılığı oldu. Ama diyelim ki Dukan senin olurun 60kg dedi birine, o kişi ben 50 kg olacam diye de tutturuyorsa akabinde yaşayabileceklerini de göze alıyordur. Kitaptaki bir cümleyi anımsıyorum. Seyir bitimi sonrası istediğiniz kiloya eriştiniz. Ama bu kilo hala size ait değil diyordu Dukan. Mesele sadece zayıflamak olsaydı o veya bu şekilde kilo verirdik. Dukanın beni tavlayan kısmı kiloyu sabitlemeye kafa yorması oldu ki diğer diyetlerden çok keskin bir biçimde ayrıldığı noktadır bu.

senin durumunda olsam karar vermek kolay. beni boyum 155. bana 66.6 ol diyor. oturunca katman katman oluyorum. hala 2 göbeğim var. belim 87 cm. dukana göre kaldı 54.5 kg. 4.5 kg sonra olsa olsa belim 85 cm olur. açıkcası hala şişman olacaksam bu kadar emeği neden verdim diyorum.

senin durumunda olsam karar vermek kolay. beni boyum 155. bana 66.6 ol diyor. oturunca katman katman oluyorum. hala 2 göbeğim var. belim 87 cm. dukana göre kaldı 54.5 kg. 4.5 kg sonra olsa olsa belim 85 cm olur. açıkcası hala şişman olacaksam bu kadar emeği neden verdim diyorum.

O zaman kesinlikle spor gerekiyor Aliye. Derli toplu görünüp, daralmanı sağlayacak egzersizler lazım. Bence bi şans ver sporla git bakalım bu etapta. Vücudun şekillendikçe karar vermen kolaylaşır gibi geliyor bana.

X