Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ben bunu yapıyorum süper oluyorrr.
Ama esas tost ekmeği tarifim budur.

1 yumurta.
1 kaşık labne yada süzme yoğurt
2 kaşık kepek
az kabartma.
Mikrodalga 5 dk.
Tam tost ekmeğii bence buu :)

ben ekmek hamuruna yogurt eklemiyorum, fırından çıktığında ekşi ekşi kokuyor. kıvamını bozmasın diye az süt ilave ediyorum ve deçok güzel oluyor

Canım kardeşim benim,:KK19:
Mesai saati dedin ya, eskiden bizim her pazartesi avrupa yakasında toplantımız olurdu, (yine var artık video konferans) saat 8 de başlardı ama benim 6,45 de evden çıkmam gerekirdi malum köprü trafiği, işte o gün bana pazartesi salı gibi gelirdi. Tabii ben haftayı tükettiğimden cumayı da cumartesi sanıp işe gitmek istemezdim.

Tartıdaki rakamı söylemiycek misin bize, geri gider diye mi korkuyorsun :KK34:

İnşallah perşembe de aynı rakamı görürsün canım. :KK16::KK16:
:KK16::KK54:Saol canım!! Medesa da demiş söylemicen mi diye ama :44: korkuyorum valla :18: O gün kalktığımda karnım dümdüzdü mesela.. Bugün yine şişti biraz :KK43: Günü gününü tutmuyo kii :26: Tamam söyliyim.. Nazar değmesin :KK1: 57,5 kilo çıktım :KK76: İnanamadım gözlerime :KK53::KK52: İnşallah Perşembe de görürüüüm..

Eşime düşük çıkıncaaa "Ayyy!! Sence kaç çıktım" diyorum. O da hep çıktığımdan daha düşük söylüyor yaa :KK9: 57,2 mi dedi :p Normalde onun daha yüksek söylemesi ve benim de "haayyıırrr 57,5 çıktım" demem gerekiyodu hihih :KK1: Hep öyle planlıyorum. Hiç şunu yaptırmıyo bana :KK9::KK9:

aynen delycimmm:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: 10 gün sonra iki haftaligina gidiyorum cok korkuyorum ama carem yok ya dukan krebi ya hic ekmek:26:
Ben de bayramın 1. gidiyorum Bursa'ya.. ekmek yapmalıyım.. Yoksa öyle kepek götürmekle olmuyoo.. Annemin sarmalara nasıl dayancam bilmem ama :18:

.............
saol cnmm..hadi bakalım senın gusel haberide beklioruz dört gözlee :KK53:
İnşallah inşallah... :KK51::KK1:

............
dely sen zayıfsın zaten :KK9:
..............
Vışşş :KK70: O senin zayıflığın şekerim :KK1::KK1:

selaammmm

ben geldim. iyileştim sayılır. su boğazımdakı acı ve yanmada bıtse..

e maalesef ramazan hedefım kaynadı gıttı. 92 kg deyım suan. bayrama kadar dukan dısı devam edıp bayram ıtıbarıyle dukanla yenıden merhaba dıyecegım. hastalanınca dukana uymam mumkun degıldı. il baslarda bısey yıyemedım sadece su ıle durdum yıyesım gelmedı. sora meyva falan yedım. evdekı yemeklerden yedım. ben kaçamak olarak dıkkate almıyorum bunları mecburdum. zor toparlanan ben dıyet dıye ısrar etseydım hıc toparlanamazdım..neyse herseyden onemlısı saglık. bunu bırkezdaha teyıt etmıs oldum..:KK54:
Geçmiş olsuunn!! Sağlık söz konusuysa artık Dukan falan kusura bakmasın :KK1: :KK34:Toparlarsın canım... :KK55:

Son düzenleme:
olmaz fıstık. sut urunlerı gunluk 1 kg ile sınırlı. hem etteki proteinide alman lazım. köfte falan yapsan yıyemezmısınkı. et dukanın olmazsa olmazı..:KK50::KK50:

bi kg peynırı zaten yıyemıyorum bı gunde ..bı kalıp peynır uc gunde falan yıyebılıyorum söyle yapıyorum anlatayım

sabah: 1 yumurta ıkı kıbrıt kutusu peynır çay çay çay (eger sebze gunuyse domates bıber)
öğle: peynır (uc kıbrıt kutusu)
aksam : 1 yumurta yulaf kepeklı krep ıkı kıbrit kutusu peynır(krepı de zor bıtırıyorum hıcbısey yıyesım yokS: )
bı de cok fazla su

Son düzenleme:
bi kg peynırı zaten yıyemıyorum bı gunde ..bı kalıp peynır uc gunde falan yıyebılıyorum söyle yapıyorum anlatayım

sabah: 1 yumurta ıkı kıbrıt kutusu peynır çay çay çay (eger sebze gunuyse domates bıber)
aksam : 1 yumurta yulaf kepeklı krep ıkı kıbrit kutusu peynır(krepı de zor bıtırıyorum hıcbısey yıyesım yokS: )
bı de cok fazla su

Sen sıkılmazsan olur elbet zorla değil ya. Ama bizim bildiğimiz tavuk ve balığa ne oldu. Şöle bi döner sevilmezmi. Ya o parmak köftelere ne demeli. Kipa da falan kampanyalar oluyor döner ve köfte için. Yağ oranı %7. Tadıda et gibi değil. Ma lezzetli. Denesen diyorum. Ama ne bileyim üstüne peynir koy ver fırına. Erisin tadı değişsin. Çılbır yap. Üstüne yoğurt üstüne kıymaa. Al sana mantı çakması.
Alternatif yaratmak senin elinde. ne zamana kadar peynir yiyeceksin kiii. Ööö gelir insanaa

Günaydin cancaaaazlarim:KK16:

bu hafta erkenciyim bir bucuk saat erkenden gelicem buralara :KK23:

aman yarebbim sabah sabah bi stres bi stres patronun hatalarini düzeltmek ile geciyor tüm günüm gecem:KK47:

ama o kadar kaptirdim ki kendimi:KK9: aman streste kilo verdirir diyorum:KK9::KK9::KK9:

ben bugün süper bir rakam görücem sanirim sabah tartildm haberini aldim resmen :21: ay hadi insallah :21: belki bu bi haftalik yarista bi kilodan fazla gitmis olacak:KK51:

pirensesim bende bugün aynen öyleyim malum evkadınlığını tercih ettiğim için temizlik yapmam gerekiyor.bugün elimde toz bezi iş yaparken düşündüm:26:.acep ders vermeye devam etsemmi :26:,temizlikmi kolay yoksa öğrencilerin aileleriylemi uğraşmak kolay :26:diye derin derin düşündüm.sonra ne karara vardım biliyormusun çalışsamda bu işi ben yapacağım:KK28:.üstelik daha kısıtlı bi zamanda daha çok iş demekççünkü benim sevgili kopcam eve yabancı kadın istemiyor:KK37:.huylanıyor,bişeye dokunamam diyor.:KK53:yani temizlikçi alamayacağım,herşeyi yemeyen mızmız bi koca bide ilgi delisidir kendileri.sonra neden çalışmayı bırakıp kocam baksın,bakamıyacağı hatunu almasaydı :KK47:dediğimi hatırladım.bi gayret işime sarıldım:21:.kendimi motive ettim.:KK16:süpermen deyilim kanlı canlı bi insanım.:KK20:onun için çalışanın halini çooook iyi anlarım.:KK19:hele bu kadınsa işi daha zor:18:.neyse diyet olayında hepiciniz akşam iftardan önce bildirim yapacakmış.bende bidahikine katılacağım.normale inmeye başladım.bugün herhalde 69,5 yeniden görürüm.5 gündür proteyin yaptım.bikaç lokmalık kaçamak yaptım sadece.callene başlıyacağım haftaya kısmetse.bu hafta orucuma yeniden başlıyayım dedim.dikişlerimide aldırıp spor hayatına start vereyim dedim.ablanız yarışa girebilir:KK52::KK52:

:KK16::KK54:Saol canım!! Medesa da demiş söylemicen mi diye ama :44: korkuyorum valla :18: O gün kalktığımda karnım dümdüzdü mesela.. Bugün yine şişti biraz :KK43: Günü gününü tutmuyo kii :26: Tamam söyliyim.. Nazar değmesin :KK1: 57,5 kilo çıktım :KK76: İnanamadım gözlerime :KK53::KK52: İnşallah Perşembe de görürüüüm..

ne diyorsun sen!!!!:KK53::KK53:
perşembeye görmezse saymazmış.:KK53::KK53::KK53:
o ne demek yaa. biz saydık valla seni bilmem..:KK34:
tebrik ederim canım şeytanın bacağını çatt diye ortadan ikiye ayırmışsın işte.:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Sen sıkılmazsan olur elbet zorla değil ya. Ama bizim bildiğimiz tavuk ve balığa ne oldu. Şöle bi döner sevilmezmi. Ya o parmak köftelere ne demeli. Kipa da falan kampanyalar oluyor döner ve köfte için. Yağ oranı %7. Tadıda et gibi değil. Ma lezzetli. Denesen diyorum. Ama ne bileyim üstüne peynir koy ver fırına. Erisin tadı değişsin. Çılbır yap. Üstüne yoğurt üstüne kıymaa. Al sana mantı çakması.
Alternatif yaratmak senin elinde. ne zamana kadar peynir yiyeceksin kiii. Ööö gelir insanaa

haklısın.. bı doner olayına bakayım... çok tesekkur ederım yardımlarınız ıcın sız olmasanız coktan bıkmıstım sagolum:KK69:

bı de cok fazla su

:KK53:Ama çok az yiyorsuunnn.. Seninki zaten kalori diyeti gibi olmuş.. Karnın aç kalmıyor mu? Ben bu kadar yesem.. yani yemesem :S çok aç ve dolayısıyla da sinirli olurum :S Öğle yemeğin sadece peynir mi? Öyle olmamalı amaa.. Yetersiz besleniyosun. Hani çok da yeterli beslenmesek de olur, sonuçta rejim yapıyoruz da.. Bu kadar da değil :S

BEnim annem ANTEP li. DÜn dayım geldi ziyarete. 4 aydır görmemiştim ben. D,yete de başlayalı 3 ay oldu. Evimi taşıdığımdan sabah uyu hali saçıma bi bandaha takıp gözlük pijama attım kendimi ana caddeye. Arabamıda değiştiğimi bilmiyor dayım. İndim arabadan beklemeye başladım. Karşıdan dayımın arabasını görünce el kol işareti falan yaptım. Yanıma kadar geldi ben deli gibi hareket yapan bi tip. Aaa o da ne.. Durmadı yanımda baktı ve bastı gitti. Sonra beni arıyor nerdesin kayboldum galiba diye. Ya dayı yanımdan geçtin dedim. Hatta durdun baktın dedim.
Şokk
O senmiydin ne olmuşsun muhabbeti tüm gün sürdü. Tabirince "dal" olmuşum. Daha önce neymişim düşünün artık. Bu kiloda bile dal sandı beni. Hemen yengemi falan aradı İpek acayip erimiş falan diee. Ben havalarda tabiiii. Babamda diyorki o kadar değil falan azıcık süzüldü diyorr. 15 kilo ne süzülmesi be yaa diyesim geldi de sustum.

ayyy ne guzel yaaa:KK70: valla coks evındım senın adına boyle hıkayeler duydukca cok mutlu oluyorum
şişmanlık gercekten bızı uzuyor.. moralsız kılıyor ..

Eşime düşük çıkıncaaa "Ayyy!! Sence kaç çıktım" diyorum. O da hep çıktığımdan daha düşük söylüyor yaa :KK9: 57,2 mi dedi :p Normalde onun daha yüksek söylemesi ve benim de "haayyıırrr 57,5 çıktım" demem gerekiyodu hihih :KK1: Hep öyle planlıyorum. Hiç şunu yaptırmıyo bana :KK9::KK9:

ayyyy süpperrrr süpperrr süpperrr,,,maşallah maşallahh tüüü tüüü tüüüü,,hadi hadi sen güçlendirmeye son hız depar atıp 55 ile gireceksin bak gör şekerim,,500 gram dediğinde neymiş :KK16: :KK16:

:KK53:Ama çok az yiyorsuunnn.. Seninki zaten kalori diyeti gibi olmuş.. Karnın aç kalmıyor mu? Ben bu kadar yesem.. yani yemesem :S çok aç ve dolayısıyla da sinirli olurum :S Öğle yemeğin sadece peynir mi? Öyle olmamalı amaa.. Yetersiz besleniyosun. Hani çok da yeterli beslenmesek de olur, sonuçta rejim yapıyoruz da.. Bu kadar da değil :S

canım hıc acıkmıyorum ınan kı:KK43: sadece bi simitci var onu dusundukce cok ıcerlıyorum o sımıtlerden bı tane yemelıyım dıyorum:KK43: baska da bısı ıstemıyo canım :KK43: ama zorla da olsa doner moner olayına gırcem canlarım

ne diyorsun sen!!!!:KK53::KK53:
perşembeye görmezse saymazmış.:KK53::KK53::KK53:
o ne demek yaa. biz saydık valla seni bilmem..:KK34:
tebrik ederim canım şeytanın bacağını çatt diye ortadan ikiye ayırmışsın işte.:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
:KK9::KK9: Saymam demedim yahuuu :KK70: :KK1: Mesela ben bi 58 görüyorum, sonra 3 hafta bi daha göremiyorum falan.. böyle saçmalıklar oluyo.. Ondan korkuyorum. Yoksa çok memnunum yani :nazar: :)) İnşallah 56'ya 55'e kadar böyle gider.. Kırmışımdır da bi daha düzelmez hep kırık kalır inşallah :p :KK53: Saol tatlı kediiii :13:

ayyyy süpperrrr süpperrr süpperrr,,,maşallah maşallahh tüüü tüüü tüüüü,,hadi hadi sen güçlendirmeye son hız depar atıp 55 ile gireceksin bak gör şekerim,,500 gram dediğinde neymiş :KK16: :KK16:
Saol canıımm:KK16: :KK17: Ben de öyle istiyorum ama.. Haftada 500 gr versem keşkeee.... Razıyım 1-2 ay daha kalırım seyirde.. İnşallah 55 olurum :KK52::KK52::KK1:

merhaba kızlar
benim yemek yeme kapasitem baya azaldı heralde oruçunda etkisi var
az yiyorum cok da dikkat etmiyorum dukana:KK43:

:KK9::KK9: Saymam demedim yahuuu :KK70: :KK1: Mesela ben bi 58 görüyorum, sonra 3 hafta bi daha göremiyorum falan.. böyle saçmalıklar oluyo.. Ondan korkuyorum. Yoksa çok memnunum yani :nazar: :)) İnşallah 56'ya 55'e kadar böyle gider.. Kırmışımdır da bi daha düzelmez hep kırık kalır inşallah :p :KK53: Saol tatlı kediiii :13:

rica edeirm canım.
bir de senin başardığını görmek umut verdi bana.. en zorlananlardan birisin sen ve bende çok zorlanıyorum.resmen ayda bi kg gidiyo. belli ki spor yapmam lazım bunu anlıyorum ben.
hele şu regl geçsin bayram bitsin de hemen başlim çalışmalara.
ekimin sonuna benim 57 kg olmam lazım fuar da incecik olmalıyım:KK8::KK8:

Son düzenleme:
Ekim ben daha dün ekmek yaptım mikrodalgada. Maksimum derecede 7 dakika pişirdim. Gayet güzel oldu.
4 kaşık yulaf kepeği
1 yumurta+ 1 yumurta beyazı
1 çay kaşığı kabartma tozu
3 kaşık yoğurt
Bu arada sabah itibarıyla tartı 59. 4 gösterdi. Bu hafta dışarda yemekte antrikottu , dondurmaydı filan yiyince artışlar oldu normal yani . dün 59. 8 dim mesela.

Canım, öncelikle doğum günün kutlu olsun. Zayıf, alımlı bir bayan olarak sağlıkla geçir yaşlarını inşallah. :KK16::KK16:

Kaçamaklara rağmen azalmaya başlamış işte bak :)

Tarif için teşekkür derim canım. :KK56:

BEnim annem ANTEP li. DÜn dayım geldi ziyarete. 4 aydır görmemiştim ben. D,yete de başlayalı 3 ay oldu. Evimi taşıdığımdan sabah uyu hali saçıma bi bandaha takıp gözlük pijama attım kendimi ana caddeye. Arabamıda değiştiğimi bilmiyor dayım. İndim arabadan beklemeye başladım. Karşıdan dayımın arabasını görünce el kol işareti falan yaptım. Yanıma kadar geldi ben deli gibi hareket yapan bi tip. Aaa o da ne.. Durmadı yanımda baktı ve bastı gitti. Sonra beni arıyor nerdesin kayboldum galiba diye. Ya dayı yanımdan geçtin dedim. Hatta durdun baktın dedim.
Şokk
O senmiydin ne olmuşsun muhabbeti tüm gün sürdü. Tabirince "dal" olmuşum. Daha önce neymişim düşünün artık. Bu kiloda bile dal sandı beni. Hemen yengemi falan aradı İpek acayip erimiş falan diee. Ben havalarda tabiiii. Babamda diyorki o kadar değil falan azıcık süzüldü diyorr. 15 kilo ne süzülmesi be yaa diyesim geldi de sustum.

Akşam iftarda p günümdü ve deli gibi çeşit vardı . OO dedi dayım bu nasıl diet ben. anlattım protein yiyorum die. Yae biz antepliler de hep böle besleniyoruz zaten demezmiii. Haklı adam. Ama kebapların yanında yedikleri lahmacunları, sabah 5 de yenen çartlak kebabı ve üstüne cila edilen katmeri saymıyor tabi. Ay kusura bakmayın yazınca benim bile canım çekti ama diet bitince hepiciğini yiyeceğiz nasılsa...

İpekim, süpersin valla, dayın geldi gözümün önüne nasıl bir şok yaşamıştır garibim. :))) maşallah ya, 15 kilo olmuş, bravo:nazar::nazar::nazar:

Senin baban değil miydi kuzum "aa bizim kızın beli de varmış" diyen, o aklıma geldi şimdi bak, nereden nereye :))

İster CALLEN gellll işter seviş ister barışşş :)

:KK9::KK9::KK9:

Evet canım. IT ci gidince yenisi yasak koymuştu. Kötü baktım ona yada burayı okudu. Eve gittim net bağladım. ertesi gün bir baktım ki iş yerinde kk geri gelmiş. Eve bağladım sayesinde herşeyin hayırlısı.

Valla canım, bence burayı okudu o :))))

Aman darısı hepimizin başına. Nice 1500 lere.....

Kesinlikle ben bu diyetin su diyeti olduğuna karar verdim. Çünkü bu zaten benim yeme tarzımdı. Yanında yediğim ekmek börek ve tatlıları saymazsakk :)

Süpersin canım. Evet sen daha fazla verme bencede. Hadi doba hep birlikte CALLEN

Ayyy bayılırım yoğurtta beklemiş mısıs ekmeğine.. Off günde 1 kaşıkmıydı mısır ekmeği sınırlı izinliii. Canım çekti yawww

Offf ipekim valla aynen, aynen. Yapalım yiyelim ya, bol yoğurt az mısır ekmeği, bekletince de şişer, ohhh, missss :KK56:

Ben bunu yapıyorum süper oluyorrr.
Ama esas tost ekmeği tarifim budur.

1 yumurta.
1 kaşık labne yada süzme yoğurt
2 kaşık kepek
az kabartma.
Mikrodalga 5 dk.
Tam tost ekmeğii bence buu :)

Sağol canımmm, tşk ederim. :KK16:

selaammmm

ben geldim. iyileştim sayılır. su boğazımdakı acı ve yanmada bıtse..

e maalesef ramazan hedefım kaynadı gıttı. 92 kg deyım suan. bayrama kadar dukan dısı devam edıp bayram ıtıbarıyle dukanla yenıden merhaba dıyecegım. hastalanınca dukana uymam mumkun degıldı. il baslarda bısey yıyemedım sadece su ıle durdum yıyesım gelmedı. sora meyva falan yedım. evdekı yemeklerden yedım. ben kaçamak olarak dıkkate almıyorum bunları mecburdum. zor toparlanan ben dıyet dıye ısrar etseydım hıc toparlanamazdım..neyse herseyden onemlısı saglık. bunu bırkezdaha teyıt etmıs oldum..:KK54:

Geçmiş olsun canım, iyi ol da dukana devam edersin. Hem kilo almamışsın ki fıstığım :KK19:

bı de cok fazla su

Canım, benim fikrimi soracak olursan eğer, et yemeden bu diyet yapılmaz. Tavuk, balık ya da kırmızı et her gün mutlaka yemelisin. Süt ve ürünlerinden aldığın protein ile etten aldığın aynı şey değil.

Ben de bayramın 1. gidiyorum Bursa'ya.. ekmek yapmalıyım.. Yoksa öyle kepek götürmekle olmuyoo.. Annemin sarmalara nasıl dayancam bilmem ama :18:

Maşallah canım, maşallah. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Senin eksi haberlerini duymak bebeklerin ilk dişini, ilk adımlarını beklemek gibi oldu valla. Maşallah nazar değmesin daha da gitsin inşallah canım benim.

Yap ekmeklerini, dayan sarmacıklara, aynı dert bende de var. Ben de annemin sarmalarına nasıl dayanacağımı düşünüyorum :KK56:

Kocan da alem ya, insan bi defa da demez mi? Ver sen bana şunun telefonunu bakayım :KK1:

İnşallah, inşallah. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

rica edeirm canım.
bir de senin başardığını görmek umut verdi bana.. en zorlananlardan birisin sen ve bende çok zorlanıyorum.resmen ayda bi kg gidiyo. belli ki spor yapmam lazım bunu anlıyorum ben.
hele şu regl geçsin bayram bitsin de hemen başlim çalışmalara.
ekimin sonuna benim 57 kg olmam lazım fuar da incecik olmalıyım:KK8::KK8:
Oyy!! Teşekkürleerr :KK17: Gidiyor işte bak gidiyoorrr :KK66: Ekim sonu diyorsun daha 2,5 ay var canım.. Tabiki de verirsin!! Sadece irade meselesi :KK4: Benim de öyle oluyo işte. Ayda 1 kilo anca.. O da ya gider ya gitmez.. ama bir ara sporu bırakmıştım ve şimdi yine başladım.. Vücut da buna şaştı heralde.. Onunla alakalı bir şey olabilir belki :44: Bence de mutlaka spor yapmak gerekiyor. İnan çok far edecek :KK66: Umudunu kaybetmee:KK20::KK54:

selam kızlar ben gecen pazartesı 68.1 ile başladım 3 gun atak yaptım dun sabah 65 dim bu sabah 65.900 cıktım 100 gram vermısım :KK43:(( ki dun cok yememıstım
bu arada baş agrılarım gectı ama agzımdakı o tuhaf tat yanı agzımın tatsızlıgı gecmedı bı türlü

bu arada bi tarif veriyorum tatlı krızlerı ıcın ben yaptım super oldu kıpada eker marka sanırım ricotta peynırı var 1.5 tl onu kakaoyla karıstırıp ııcıne bıraz vanılya aroması ve tatlandırıcı attıgınızda muhtesem oluyor

X