Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Tenarrcığım, tartı sabah 71,3 ü gösterdi.:KK76:
Ne olacak şimdi?:KK53: yarışma başladığından beri 1,2 kilo vermişim. Ama sana ben beni katma istersen ben şu an sadece protein yapıyorum demiştim.:21::KK66:

Günaydın Millet!!!

valla ne oldu anlamadım ama iftar öncesi tartıda ben de -500 çıktım. dün 70.3 idim. bugün 69.8. mocize gibi birşey.hala şaşkınım...

aliyecim tebriklerrr,,az kaldı az güçlendirmeye:KK16:

Kızlar dün A-101 e özellikle bu çay için gittim ve bulamadım.
Şu an 3 gündür kabızlık çekiyorum. Yeşil çay ve doğadan 5'i 1 yerde yi aynı bardağa koyup içiyorum bana mısın demedi. Tık yok.

Aktarda Tilaks adlı bi çay war,onu alıp deneyebilirsiniz.ben başladıgımdan beri onu kullanıorum,kesin çözüm.Medesam,,Dely.im hakikaten buda copy paste oldu kızlar :KK1::KK53:

Ne olacak şimdi?:KK53: yarışma başladığından beri 1,2 kilo vermişim. Ama sana ben beni katma istersen ben şu an sadece protein yapıyorum demiştim.:21::KK66:

bende protein yapıyorum pzartesiden beri sadece 500 gr gitti dolayısı ile seni de katabiliriz neden olmasın?
ben şu wc sorumu bir an önce çözmeliyim. çay içtim olmadı ilaç aldım artık :KK53:

Aktarda Tilaks adlı bi çay war,onu alıp deneyebilirsiniz.ben başladıgımdan beri onu kullanıorum,kesin çözüm.Medesam,,Dely.im hakikaten buda copy paste oldu kızlar :KK1::KK53:
O çayı halamlarda çok önce içmiştim. Wc den çıkamamıştım.:KK1:

Kızlar Dukan'ın hayatınızdan yulaf kepeğini çıkarmayacaksınız. Ömür boyu günde 1 kaşık yiyeceksiniz dediği için bende az önce yulaf kepeği hakkında genel bilgileri okudum.
Vaaaaayyy beee.:KK53: İnanılmaz faydalıymış.
İçerisinde beta glukan adlı lif içeriyormuş. bu madde kalp, şeker ve kolesterole çok iyiymiş.

Okuyunuz.

Beta-glukan, yulaf veya ekmek mayasından elde edilen bir liftir.
Yulaf beta-glukanı, suda çözünür bir liftir, yulaf hücrelerin iç kısmındakı duvarlarından elde edilir. LDL kolesterolünü düşürerek koroner kalp yetmezliği riskini ayrıca şeker atağını ve yüksek tansiyonu azaltır. Hücrelerde bağışıklığı olumlu yönde tetikler.
Ekmek mayasından elde edilen beta-glukan ise bağışıklık sistemini güçlendirdiğini işaret eden bir çok araştırmalar mevcuttur.
Tahıl temelli beta-glukanlar suda çözülme özelliklerinden dolayı insan beslenmesinde çözünür lif desteği olarak önemli rol oynarlar. Tahıllar arasında en yoğun miktarada beta-glukanı yulaf içermektedir. Yulaf beta-glukanının, insan sağlığına üç ayrı olumlu etkisi bulunmaktadır: kolesterolü düşürme, kan şekerini dengeleme ve mide ve bağırsak çalışmasını düzenlemeye yardımcı olur.
Suda çözünmeyen, ekmek mayası veya mantardan elde edilen beta-glukanların molekül yapıları suda çözünenlerden farklıdır. Bu nedenle suda çözülen ve çözülmeyen beta-glukanların kullanım alanları, etki mekanizmaları ve genel biyolojik aktiviteleri arasında büyük farklılık vardır. Suda çözünmeyen beta-glukanların bağışıklık sistemi üzerindeki etkisinden faydalanılırken, suda çözünenler, sindirim sisteminde oluşturdukları bal kıvamındaki jel yapısından dolayı kolesterol ve kan şekerini olumlu yönde etkileyerek kalp damar hastalıkları riskini azaltırlar.
Yulaf beta-glukanının kolesterol ve glisemik indeks düşürücü etkisi ile sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileri yüzün üzerinde yayınlanmış bilimsel çalışmada gösterilmiştir.
Beta-glukan'ın sağlık üzerindeki olumlu etkileri ABD'de FDA (Food Drug Administration) ve Avrupa'da EFSA (European Food Safety Administration) gibi gıda denetim kuruluşları tarafından onay almıştır

Son düzenleme:

olsun p, ps farketmez önemli olan kiloları vermek. bravo yarışmamızın en iddalı ismi melis bravo :KK9:

bende protein yapıyorum pzartesiden beri sadece 500 gr gitti dolayısı ile seni de katabiliriz neden olmasın?
ben şu wc sorumu bir an önce çözmeliyim. çay içtim olmadı ilaç aldım artık :KK53:
Canım, sende mi 5+5 yapıyorsun?
Ben pazardan beri yapıyorum. Bugün son günüm . Kaçamaklar yaptım. Yapmasaydım eminim sonucum çok iyi olacaktı.
Bende bugün 4. günüm hala wc ye çıkamadım.
Geçen hafta seyirde günde 3 kez çıkıyordum. Wc ye çıkmayı özledim.:KK1::KK1::KK1:

günaydın kızlar :KK3:

bugün düne göre +200 yani 66.3 :KK25: bildirimimi de yapayım bari

baslangic tarihi: 25.06.2012
baslangic kilo: 71
hedef kilo: 52
02.08.2012 de kilo 67.3
suanki kilo 66.3

aaaa ataktakiler ya da protein yapanlar olmaz. bak arıza çıkarırırm haberiniz olsun :KK60::KK60::KK60::KK60:

aliyecim tebriklerrr,,az kaldı az güçlendirmeye:KK16:
sevgi kuşum senin gelişmelerden haberin yok sanırım. ben 60 olmaya karar verdim. tabi yapabilirsem. o yüzen biraz daha yolum var :-))

bu arada bildirim de yapalım
başlangıç 15.11.2011
başlangıç kilo 101
geçen hafta 71.3
güncel 69.8

Günaydın kızlaaarr..
Ben de bildirim yapayım :p 59,7 :p Hala 2 ay önceki kilomda falanım yani.. Pes etcem pes etcem.. Hadi 1 ay daha verdim kendime sinirlerimi bozmiyim diyorum :KK70: He, düne göre -1000 görünüyorum da, o tabi artılardan eksi yani, kandırmaca.. Tam mehter takımı gibiyim yaa.. Hatta benimkiler 1 ileri 2 geri :p Bugün de protein yapıyorum.

Dün yine twist & shape yaptım 20 dakika. 100 dene de mekik çektim. Göbişimden kafamın içinden terler aktı :S Hergün yapabilirim umarım, bıkmam inşallah..

Burdayım şükürrrr kavuşturanaa..
...............
.......
Gelelim neler yaptığımaa. 76 oldum ben. Mucize gibi ramazana 80 le başlamıştım ve bayram sonuna kadar hedef 75 di. Şuan 76 yım be iftar öncesi ne çıkacağım bilmiyorum. Bu arada bayram tatili için programımıda yaptım umarım tatilde kaçamak falan yapmam.

Hafta sonu baza altı toparlama operasyonu yaptım. Yazın ortasında sırf hiç giyilmemiş kışlıkları denemek için aslında. Oooo çok keyiflendim tabi .Bu kış pek alışverişe gerek olmayacak sanırım. NAsılsa zayıflarım diye aldığım dolu cicim var benimmm.
Tabi giy çıkartt deli gibi terledim. Sonrada duş almadan sızdım. Şİmdi iki büklüm çarpılmış gibi geziyorum.Umarım 10 günde atlatırım bişey kalmaz.Hafta sonu bi masaj sauna yapayım iyi gelir diyorum ama sıcakta ve oruçlu gözüm yemiyorr.

Ay çok özledim hepiniziii. Neler oldu biittti bana özet geçin. O kadar çok sayfa varki üstten geçmeye bile gücüm yokkk.
Öpüyorum cümleniziii
<:)
Meraba canım.. Hiç bir şey seni engelleyememiş :)) Baskılar biziii yıldıramaazzz!! :) Akşamdan akşama yazarsın artık. Ben de akşam girmiyorum pek. Gündüz de bizim cevapları okur, akşamına yine cevap verirsin :))
Çok güzel vermişsin kilocukları yaaa :nazar::KK9: Kız oruçlu oruçlu saunaya girilmez :S susuzluktan gidersin hee :S:S Allah korusuunn.. Sonra sonraa.. Ramazandan sonraa..
Olup biten de pek bişi yok yani aynı :) He, küçük bi yarışma var.. Ben bu halimle katılmadım dabi :p Bu arada dediğin gibi ben de foruma giremesem 3 kat fazla iş yapcam :S Ama elimde değil hihihi :))
Biz de seni öpüyoozz..

ayyy kızlaaarrr hiç yazamadım bugün kafamı kaldıramadım yaa :KK43:
sabah 66.1 çıktım da onun havasını bile atamadım :KK35: rakipler sağlam belli takipteyim :KK53:
:KK1::KK1: Tebrikler canıımmm :KK9::KK9:

arkadaşlar meraba bende yeni başladım dukana bugün atak da 2. günüm bişi sormak istiyorum şekersiz limonata içebiliyormuyuz içinde tatlandırıcı olanlardan..kitapta limon yiyebileceğimiz yazıyo limonata içen var mı?
Kolay gelsin, hoşgeldiin.. Ben şekersiz limonata 1 bardak içiyorum arada.. Büyük bardak ama :KK1: Çok fazla içmiyim diye bugünlerde sodaya karıştırıyorum.. Soda limonata yapıyom :p Çok içmeyin diyorlar.. Bilmiyorum.. Zaten hazır limonatalar da fazla limon yoktur yaa :p

görmemişin 69.8 kilosu olmuş, hemen tıkırını güncellemiş.:KK60: ay baktıkça seviniyorum. ortaokulda bile görmedim ben bu kiloyu kızlaaaaar :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Amanıınnn.. Ortaokul muuu :KK53::KK53: Ay sana bravolar yetmez o zaman :)) Aferin yahu!! Helal olsun!! :KK1::KK1:

herkese merhaba.....

bugün dukanın 10.günü oldu her şey yolunda :) sonunda 65.9 kiloyu gördüm :) başlangıç kilom 70 idi :):):):)

dukanı seviyorum birde bağırsak problemi yaşamasam harika olurdu:)
Gizli gizli dukan yapanlar görüyorum :KK20::KK9::KK9: I see Dukan people :KK60::KK60: huhahahhaa:KK9:
Hayırlı olsun.. Katılsanıza muhabbete :KK1: Tebrikleeerr :KK9::nazar:

.............
canım sen süper motive ediyorsun,teşekkür ederim...

bugün başım çok ağrıdı kızlar, dışardaydım bayağı işim vardı, hala geçmedi ağrı.. ilaç aldım şimdi içtim kesilsin diye, ama aç kalmıyorum sonuçta ne ilgisi var ki bu uyku ve baş ağrısının diyetle...:44:
Vücudun alışmadığı bir beslenmeye geçti.. Onunla alakalı :KK66: Ve şeker istiyorrr... Karbonhidraaatt!! diye bağırıyor hihihii:KK1::KK1:

caniiiiiim hosgeldin aramiza kiz senin adini degiselim yulafgirl ol yahu herkes bi kurabiye bi cikilita olmuyor yanii:KK9::KK9::KK9:
Hahahhaha:KK9::KK9:

kızlar bende zayıflamak istiyorum yardım edin lütfen 10 kilo fazlam var testi yapıyorum hep hata veriyor napıcam yaaa
Hoşgeldin.. Adım Adım Dukan diyeti testi | Anne Kaz bu siteden yardım alabilirsin.

Son düzenleme:
aaaa ataktakiler ya da protein yapanlar olmaz. bak arıza çıkarırırm haberiniz olsun :KK60::KK60::KK60::KK60:
Yani sadece güçlendirmedikler mi yarışmaya katılabilir?:KK57:
O vakit bende arıza çıkarırım.:KK62:

Kupayı aldım işte.:KK19::KK19::KK19:

Kızlar şaka yapıyorum. Sakın bu yazdıklarım ciddiye alınmasın.:KK34:

bu arada bildirim de yapalım
başlangıç 15.11.2011
başlangıç kilo 101
geçen hafta 71.3
güncel 69.8
Vaaaaaayy beeeeeee. Tam 30 kilo.:KK53::KK53::KK53:

Aliyeciğim, sana kimse kupa vermese ne yazar. Sen zaten tartışmasız Dukan'ın 1. lerindensin.:KK76::KK76::KK76:

Canım, Allah seni nazarlardan korusun.:nazar::nazar:

günaydın dukankalar.nasılsınız nediyonuz.yarışta ne yaptığınıza bakmak için şimdi geçmişi okuyacağım:KK20::KK20:

Günaydın kızlaaarr..
Ben de bildirim yapayım :p 59,7 :p Hala 2 ay önceki kilomda falanım yani.. Pes etcem pes etcem.. Hadi 1 ay daha verdim kendime sinirlerimi bozmiyim diyorum :KK70: He, düne göre -1000 görünüyorum da, o tabi artılardan eksi yani, kandırmaca.. Tam mehter takımı gibiyim yaa.. Hatta benimkiler 1 ileri 2 geri :p Bugün de protein yapıyorum.

Dün yine twist & shape yaptım 20 dakika. 100 dene de mekik çektim. Göbişimden kafamın içinden terler aktı :S Hergün yapabilirim umarım, bıkmam inşallah..
son kilolar gidene kadar inim inim imletiyormuş insanı delycim, ondandır.
eski kıyafetleri deneme sporunu ben de br dönem çok yaptım :-)))) işe de yaryordu. ama artık deneyecek eski kıyafetim kalmadı. hepsi gitti. spor aletim olmayınca sporu da yapamıyorum tabi :KK60:

bu twist&shape işe yarıyor mu. kaça ladın nerden aldın?

SELAM KUZUCUKLARIIIMMM
............
baslangıc:83,3
geçen hafta:77 )aslında 75,8 dim regl nedei ile almıştım
bu hafta:74,8
giden 2,2

75 gormek benim için adak sebebi idi arkadaşlar bilir ama ben ramazan sonrası bu kiloları göreyim hemen geröekleştircem adağımı kızlar malum ben 75 görmeyeli bi 6 sene oluyo heralde 2 kilo daha verince evlilik kilomda olcam ama eşim şimdi daha zayıf göründüğümü söylüyo heralde dukan etkisi diyorum

öpüldünüz güzeller
BU ARADA benim endokrinci bana devam et ama dikkatli bol suyuna dikkat et demişti :;=:KK52:
Bravo canıımm!! Eveett. Dukan'da yağlar gidiyor ya :KK66: Ben de evlendiğim kilodayım, daha zayıf duruyorum :KK66: şşşşş :KK66: Çaktırma :KK1:

bn bildirimimi yapiorum arkadaslar:KK76::KK76::KK76::KK76:

baslangic tarihi: 21.06.2012
baslangic kilo: 77
hedef kilo: 65.7
02.08.2012 de kilo 72.7
suanki kilo 71.9:KK14:
Afferim sanaaaa :KK52:

günaydınlar efendim.. malum bebek var, uğrayamıyorum :)
dely'm kuzum kilom 73,6 kaldığım yerden devam inişee :))
Yazdım canım :KK66: Kolay gelsin sana... Bebişi bizim için de mıncıklaaaa :KK16::KK16:

Vayyy :KK66: Süpeerr!! :KK9:

günaydın,
-0 gr :KK53:
ee her gün başarı olacak değil ya. devam :KK9:
Benim her gün - gördüğüm görülmemiştir :)) Devam tabiki deee :KK66:

Günaydın Millet!!!
.......
Hahahhaa :KK9::KK9: Eveeett :KK9:

77.3 halen durmak yok devam
Canım sen şöyle bi güzel: Başlangıç kilonu, başlama tarihini, hedefini, geçen haftaki kilonu ve güncel kilonu bi yazsanaaa :KK66: Listeye eklenmek istemiyor muydun..? Bunları yaz, seni de ekliyim hadii :KK34::KK52:

Hadiiiii:KK52::KK52: Yeni arkadaşlaarrr!!! Siz de yazın yukarda yazdıklarımı.. Bildirim listemize ekliyim sizi deee :KK66:

Son düzenleme:
X