Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ekşi sözlük bu gece kkya takmış...:KK14:

olay var resmen :KK70: ekşiciler belli bi tane başlığa takmışlar, onlara yorum yapıolar; o başlıkta yorum yazanlar da ekşicilere sayıyolar akşam akşam kavga var :KK70: kadınlar kulubune fena saldırıolar ama ya, genel olarak burada yorum yazan kadınlara fena laflar söylemişler :KK20:

arkadaşlar ben 19 günde 7 kg vermiştim bu zamanlarda da kadınsal bi rahatsızlık yaşıyordum d.kontrol hapıda vardı hayatımda onu bıraktım fakat bi ayda 2 kez regl oldum şimdi 19 günde 7 kg son zamanlarda ise 10 günde 3 kilo verdim toplam bi ay kadar giden kilo 10 kg iyi bi rakam gibi kitapta diyorki bazen duraklama evresi oluyor ben onu yaşamayı beklerken zayıfladım bu duraklama ne zmanlarda olur dukan diyeti yapanlar 4 ay seyir yaptım 15 kg verdim diyor benim kafam yine karıştı ben 16 kg vermek için yola çıktım seyir evresinin uuznlugu ilk başlarda kokruttu beni çünkü eylülde o kilolar gitmiş olmalı kısaca 5 kg yi eylüle kadar verecekmiyim yoksa duraklama devresine mi uğrayacam bilgiisi olandan cvp almak istiyorum görüşürüz bye:)

ben artık kaçayım evime hepinize ii akşamlar :KK3: ekimcim görüştüğümüze de çok sevindim bitsin biran önce işlerin de gel sen de :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Sağol canım benim, ben de sizden çok uzak kalamam, gelicem tabi ki, çok teşekkür ederim :KK19:

ekiiiimmmm hoş geldin.bida bu kadar özletme kendini:KK16:

Hoşbuldum canım, sağol :KK16:

Bu ara gerçekten inanılmaz yoğun, bugün nefes aldım bir ara da geldim. Nasılsın, iyi misin şeker?

Bu arada senin ticker aklıma geldi o yoğunlukta ama düzelmiş, sevindim. Kusura bakma canım, ilgilenemedim.

kızlar babam biraz önce iftar için karpuz kesiyordu, nasıl canım çekti bir bilsenizzz :18: :18: oruç olmasam kesin yemiştim,iftar sofrasından erken kalkmam gerekiyor yoksa karşı koyamayabilirim :KK50:

güçlendirmedekiler kıymetini bilsin bence, geçen sene dukan yaptığımda hiç kiraz yiyememiştim şimdi de karpuz, umarım seneye istediğim her şeyi yiyebilecek kiloya sahip olurum :KK16:

Canım benim, evet kıymetini biliyorum tabii ama bir de şöyle düşün, bu güne kadar hep yedik zaten kısa bir süre yemeyeceğiz, az sabır canlarım, güzel, meyveli günler gelecek.:KK16:

dünkü yediğim ödül öğününü eriticem diye ölümüne yürüdüm bugün :S hem de bu sıcakta :KK25: sabah yazmıştım uzun zamandan beri ilk defa 54.2 gördüm tartıda gördüğüm en yüksek rakam 53.8di 54ü görünce çok korktum. umarım işe yaramıştır yürüyüş ve umarım bi daha 54lü rakamları kabus olarak bile görmem :S 53'e bile zor dayanıorum artık +100grma bile tahammülüm yok. :KK19:

Canım, hemen kilo olur mu? Ölümüne yürümek de doğru değil, vücut yediklerini tolere etmeyi öğrenecek rutin zamanda, yedin diye ekstra yürüyüş yaparsan hep isteyecektir, ben ce tabi, diğer dukancanlarım ne der bilmem ama..

O kadar panik yapma bitanem, kaçamak yapma, güçlendirmenin gereği ne ise onu yap, korkma.:KK19:

ekimcim güzel duan için sağol Allah tüm çocukları annelerine bağışlasın.benim ellerinizden öper 3 sıpam var.hayat onlarla tatlı bu diyeti yaparken kızlzrımada azıcık yaptırdım donbul guşum 62,5 den 59 düştüm .çoçuk dukan yaptırdım.yaşı daha küçük bayağı fark etti .büyük kızım da yaptı nasıl bir hikmetse o veremedi diyeti bıraktırdım kilo verdi.bu kızın herşeyi zaten terstir.oğluşum daha 10 yaşında kuzu .o daha büyüyecek teyzesi.işte böyle bişey

Amin canım, senin 3 tane yavrun var, kızın da var ne güzel.:nazar::nazar: Allah hepsini bağışlasın ama kızın yeri başkadır eminim. :KK16: Benim de 14 yaşında oğlum var canım, Allaha şükürler olsun bana hiç zorluk çıkarmayan bir delikanlı oldu şimdi. :nazar: Allah şanslarını bahtlarını açık etsin, hayırlı evlatlar olsunlar inşallah.

Semblante, seninle tanışmadık epeydir giremedim yine yakın zamanda karşılaşamayabiliriz ama söylemeden edemiycem avatar resmine bayıldım, ne kadar hoş, çok güzel :)))

Kızlar perşembe günkü kilo durumuma göre ben de katılabilirim bu yarışmaya. Seyirde 1 haftayı bitirdim perşembe 10 gün olacak bakalım kilo vermiş miyim ona göre bir daha ki haftaya yazılırım artık :)

Hem bahaneyle spora başlamış olurum. :KK8:

Semblante, seninle tanışmadık epeydir giremedim yine yakın zamanda karşılaşamayabiliriz ama söylemeden edemiycem avatar resmine bayıldım, ne kadar hoş, çok güzel :)))
Merhaba ekimcim :KK3:

Evet tanışamadık ama tüm mesajları takip etmeye çalışıyorum ben :) 26 temmuzda başladım dukana 66.4'le 6 gün atak yaptım. Atakta verdiğim kilolardan sonra 62.9'la da seyire başladım bugün 8.günüm.

Aranızda yeni sayılırım. Burada ki arkadaşlar o kadar samimi ve yardımcı olmaya çalışıyorlar ki hepiniz içtensiniz. :nazar:

Teşekkür ederim. =) Avatarım bana bayağı benzediği için tercih ettim. Kızıl saçlar ve beyaz ten :) Gerçi bu avatarı kullanırken bakır/ turuncu saç kullanıyordum. Öyle işte :)

Son düzenleme:
İyi akşamlar herkese :)

Atakta 5.günüm bitiyor benim de. Atak yapacaklara tavsiyem başlayacaksanız evde olduğunuz sürelerde başlayın ben atağın 3. gününden beri üç öğün dışarıda yemek zorunda kaldım ızgara tavuk balık yerken yanındaki patatesi,pilavı,pideyi vs.bırakmak bugün çok zorladı irademi. Tabii yanımdaki insanlar dahil herkesin çeşit çeşit şeyler yemesi de. Ama pes etmedim gerçi kilo veriyor muyum onu da bilmiyorum pazar gününden beri tartılamadım.

Miktar sınırlaması olmadığını biliyorum ama ben geç yatıyorum bu ara ve gece öğünü yapıyorum malesef :KK43: Tavuk - yoğurt ya da balık vs. oluyor gece öğününde de ekstra hiçbir şey yemiyorum, yoksa acıkıyorum ve açken uyuyamam malesef. Kilo verememişsem bu sebeptendir ve duruma göre bir şekilde keserim gece yemeyi.

Atakta 5.günüm bitiyor benim de. Atak yapacaklara tavsiyem başlayacaksanız evde olduğunuz sürelerde başlayın ben atağın 3. gününden beri üç öğün dışarıda yemek zorunda kaldım ızgara tavuk balık yerken yanındaki patatesi,pilavı,pideyi vs.bırakmak bugün çok zorladı irademi. Tabii yanımdaki insanlar dahil herkesin çeşit çeşit şeyler yemesi de. Ama pes etmedim gerçi kilo veriyor muyum onu da bilmiyorum pazar gününden beri tartılamadım.

Miktar sınırlaması olmadığını biliyorum ama ben geç yatıyorum bu ara ve gece öğünü yapıyorum malesef :KK43: Tavuk - yoğurt ya da balık vs. oluyor gece öğününde de ekstra hiçbir şey yemiyorum, yoksa acıkıyorum ve açken uyuyamam malesef. Kilo verememişsem bu sebeptendir ve duruma göre bir şekilde keserim gece yemeyi.
canım ben de sabahın 5'inden önce yatmadığım için gece de birşeyler atıştırıyorum çoğu zaman.
Birkaç gece çılbır yaptım mesela. Bazen yağsız tavuk + yoğurt ya da zero.
Kilo vermemi etkilediğini düşünmüyorum ben. Atakta gayet güzel verdim bu şekilde yemeyle.
Yulaf kepeğini poğaça yaptım geçen gün. Onu bile gece 1 gibi falan yiyordum düne kadar 2 tane.
Bugün gündüze çektim.

Önemli olan kaçamak yapmaman bence.
Ama dediğin gibi evde olunca daha kolay dışarıda zorlanman normal.
Herşey gözünün önünde ya da kokusu burnunda ama yiyemiyorsun.
Gerçi evde bile zorluyor.
Dünden beri evde kadayıf var ben de kendimi zor tutuyorum 1 parça kesip yememek için :)
Yemeklerde dahil bu duruma.

Yürüyüşümü yaptım, yeşil çayımı içtim, soda içmemek zorlasa da beni içmedim bir de böyle deneyeyim, ah bir de net hızım istediğim gibi olsaydı üstüne bir de cardio falan yapardım . Bu arada yarışmacı arkadaşlara da başarılar dilerim :KK53::KK53::KK53::KK53:

Kizlar bende dukan yapmak istiyorum epey arastirdim.ama korkum bu kabizlik basur da var bende .atakta bunu nasil astiniz.bir de ben 101 kiloyum kac gun atak yapmam lazim.

Teşekkür ederim. =) Avatarım bana bayağı benzediği için tercih ettim. Kızıl saçlar ve beyaz ten :) Gerçi bu avatarı kullanırken bakır/ turuncu saç kullanıyordum. Öyle işte :)
Avatarının sana benzediğini nedense ben hep düşünmüşümdür ve 6. hissim beni yine yanıltmadı.:KK34:

Benimde atak yapacak olanlara tavsiyem ufakta olsa kesinlikle bir kaçamak yapmamaları.
Daha önce güya bir atak denemem olmuştu ama ben sebzemi de, meyvemi de yemiştim ve 5 günde 1 kilo zayıflamıştım. Bu sefer kaçamak yapmamaya özen gösterdim ve bayağı iyi sonuç aldım. Demek ki Dukan'ın dediği gibi kaçamağa asla yer yok.

Kizlar bende dukan yapmak istiyorum epey arastirdim.ama korkum bu kabizlik basur da var bende .atakta bunu nasil astiniz.bir de ben 101 kiloyum kac gun atak yapmam lazim.
Basurun varsa bolca form ve yeşil çay içebilirsin.
Dukan'ın kitabından anladığım kadarıyla insanlar dayanabiliyorlarsa 7 ve 10 gün atak yapabilirler. 10 gün atak yapacak olursanız suyu bolca içmelisiniz. Yazın 10 gün atak nasıl olur bilemem. Bence hiç çekilmez.

tenarım senin dediğine geldim. 60 olmaya karar verdim. gerçi sen 55 mi ne demiştin. neyse işte, o kadarına luzum yok ama, 60 olmak lazım bence de :-)

tenarım senin dediğine geldim. 60 olmaya karar verdim. gerçi sen 55 mi ne demiştin. neyse işte, o kadarına luzum yok ama, 60 olmak lazım bence de :-)

maşallah maşallah :nazar: ol tabii aliyem fıstık olursun 38 beden süperrr :21: bu arada yarışmaya da bekleriz haftada 1 kg verme yarışması 9 kişi olduk bile :KK76: bu sabahki kilomuzu bildiriyoruz haftaya pazartesi sabahki kilosu en az -1000 olanlar kazanıyo, bu arada pazartesi haftasonundan su toplayıp çıkarım diyenlere cumartesi, pazar ve pazartesinin en düşük kilosunu bildirme gibi bir kolaylığımız da var :KK1:

Son düzenleme:
X