Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar aklımdayken yazayım bi tane peynir aldım bugün karper dilimli light.yağ oranı yüzde 7 tadını beğendim bide kaşar gbi erimesi çok hoşuma gtti...bugün sıcacık krebimin içine sardım yanında birazcık domatesle yedim çok güzel oldu:KK34:

http://1.bp.blogspot.com/-WDPlcdob3Is/TzP2YHQ3GDI/AAAAAAAAABo/gcVhjq1wRfo/s1600/080220122970.jpg için Google Görsel Sonuçları

yaa aklıma sokmayın bunlarııı soona çok fazla yerim ben bunlardan :KK53:

oyyyy kuzuuuum bende seniii çooook ama çooook seviyorummm,bunu sen de biliyorsun :KK16:
resmen savaşıyorum ben o yağ kütleleriyle yaaa,onlar her inat ettiğinde ben daha da inat ettim.sen de öyle yap kuzum hiç pes etme sakın.sonunda fıstık olacağın günleri hayal et :KK23:
prensesim benim eylülde mi geleceksin sen bakeem ???
fistik olucaaam alsancakta seninle salinicammmm eylül sonu ekim basi arasi birsey istee ama cokta gec kalmak istemiyorum püfür püfür havasi olsun istiyorum...
kuzum tarif için sempatikaya da sana da çok teşekkür ediyorum :KK16:

afiyet bal olsunda yag olmasin medesamm kumrum

Kızlar bugün şöyle bi alışverişe çıktım, daha yeni döndüm eve. Cicilere baktım. Çok güzel elbiseler denedim. Hele bir tane gördüm bayıldım, baktım 36 beden. Dedim kıza bunun 38 ' ine bakabilir miyiz? Kız, hanımefendi o size olur demez mi, 36 beden. Kendimi bi tuhaf hissettim. Başka birinin bedeniyle alışverişe çıkmışım gibi. Yahu 3 ay önce 44 beden pantolonu alan kimdi o zaman :)
Neyse girdim kabine 36 beden elbise sen cillop gibi otursun üzerime. Bendeki mutluluğun resmini çizebilen çizsin :) :21:

Kabindeyken yan kabinde elbise deneyen bir bayanın sesini duydum sonra: Bana bunun bir beden büyüğünü verebilir misiniz :)
Ne tanıdık bir cümleydi bu bir zamanlar.

ayyyy sempatikaaaaa bayildim bayildim o duygunu hissedebildim suan empati kurdum :KK16:

Ben de sahurda öyle yiyordum, peynir delisiyim ben bayılıyorum peynireeee :KK52::KK52::KK52: artık sahurda zar zor yiyorum, dün gittim tulum peyniriyle isli peynir aldım az bişi onlarla yiyorum sahuru, susatmasını bile göze aldım tulumun artık, kaç gündür aynı şeyleri yemekten bööööğğğk geldi, tost makinesini mutfağın en ücra yerine saklıycam ramazan bitince, krebide uzun bir süre yiyemem sanırım :KK53::KK53::KK53:

kizlar ben krebi cok sevdim ya neden biktiniz ki siz:26:

krebin yumurta kokusu kötü nası giderebilirzki o kokuyu...ekmekte yapamıom ben poğaça yapmıştm güzel olmuştu ondanda bıktım...izmir tulumu burnumda tütüyo valla...

bende krebimde hic kokusu yok kestanem sekerim....ki ben eskiden börek kek yemezdim yumurta kokusu var diye...her neyse bi arakdasimiz sarisini koymuyormus icerisine kokmasin diye birde öyle denesen:44::44::44::44:

yarın alışverişe çıkıcam kızlaaar :21: yeni yeni ciciler alıcam kendime, yeni bedenime uygun ne bulursam koycam sepetime. malum artık eski kıyafetler emanet gibi oluyo, üzerime olan bikaç kıyafet vardı onlar da artık eskidi devamlı giymekten. Artık gardrobu yenileme vakti gelmiş! :KK34:

Ben de bugün başladım Dukan Diyetine. İlk gün için iyi gitti. Bugün çıktım eksiklerimi tamamlamaya çalıştım. Aklıma takılan birkaç soru var bu konuyu görünce sormak istedim.

*Sanırım diyete başlamak için yanlış zaman seçtim ama beklersem vazgeçebilirim diye korktum :KK70: Doğum kontrol hapı kullanıyordum geçen ay ara vereyim dedim vücudum dinlensin diye ama 40 günü geçti regl olamadım ağrım var şişkinliğim çok Farlutal kullanmayı düşünüyorum adet söktürücü olarak Kiloda oynama olup olmamasını etkiler diye düşünüyorum o da motivasyon bozukluğu yaratmaz inşallah. Adet öncesi ve adet sonrası kilo arasında oynama oluyor mu?

*Dukan kitapta doğum kontrol hapı kullanırken kilo verme süresinin değişebileceğiyle ilgili bilgiler varmış hem doğum kontrol hapı kullanıp hem de diyete devam eden var mı gerçekten etkiliyor mu?

*Tatlandırıcı olarak hangi markayı kullanıyorsunuz? Malum bu konuda da spekülasyonlar dolaşıyor o nedenle hangi marka güvenli bilemedim.

*35-40 kg civarı vermem gerekiyor atak süresini 10 gün olarak düşünüyorum uygun olur mu?

*Şu an elimde bir Sinbo tartı var her seferinde farklı tartıyor dijital tartı olarak hangi marka almalıyım?

Dukan' da da diyet yapmakta da ilk tecrübem diyebilirim o nedenle yanlış adımlar atmak istemiyorum.

kızlar ben de diyet yapmyı dşnyrm ama şu aralar hiç hazır hissetmyrm fazlalarım çok değil 5 kilo vermm yeterli ve basen bölgem fazla öneride bulunun bana da lütfn

Ben de bugün başladım Dukan Diyetine. İlk gün için iyi gitti. Bugün çıktım eksiklerimi tamamlamaya çalıştım. Aklıma takılan birkaç soru var bu konuyu görünce sormak istedim.

*Sanırım diyete başlamak için yanlış zaman seçtim ama beklersem vazgeçebilirim diye korktum :KK70: Doğum kontrol hapı kullanıyordum geçen ay ara vereyim dedim vücudum dinlensin diye ama 40 günü geçti regl olamadım ağrım var şişkinliğim çok Farlutal kullanmayı düşünüyorum adet söktürücü olarak Kiloda oynama olup olmamasını etkiler diye düşünüyorum o da motivasyon bozukluğu yaratmaz inşallah. Adet öncesi ve adet sonrası kilo arasında oynama oluyor mu?

*Dukan kitapta doğum kontrol hapı kullanırken kilo verme süresinin değişebileceğiyle ilgili bilgiler varmış hem doğum kontrol hapı kullanıp hem de diyete devam eden var mı gerçekten etkiliyor mu?

*Tatlandırıcı olarak hangi markayı kullanıyorsunuz? Malum bu konuda da spekülasyonlar dolaşıyor o nedenle hangi marka güvenli bilemedim.

*35-40 kg civarı vermem gerekiyor atak süresini 10 gün olarak düşünüyorum uygun olur mu?

*Şu an elimde bir Sinbo tartı var her seferinde farklı tartıyor dijital tartı olarak hangi marka almalıyım?

Dukan' da da diyet yapmakta da ilk tecrübem diyebilirim o nedenle yanlış adımlar atmak istemiyorum.

adet öncesinde tartıda daha fazla çıkıyoruz, adet sonrasında normale dönüyor kilomuz, doğum kontrol hapıyla ilgili bir şey diyemeyecem :44:, kullanan arkadaşlar cevap verirler mutlaka, tatlandırıcı olarak en iyisi splenda ama biraz pahalı takita vs kullanabilirsin ama bitkisel ve en iyi olanı splenda:KK34: atak süreni dukan testi yaparak öğrenebilirsin ...

oh yahuuuu protein günüm bomba gibi gecti:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: bir hafta deli gibi tatil yapip hic dukana uymayan hareketlerde bulunduktan sonra bu iyi geldi:KK24::KK24::KK24::KK24:

+400gr olmusum bi haftalik tulumba pide faslindan sonra:KK52: buna da sükür diyorum ve üc gün proteinime devam ediyorum:KK51:

thebeauty, Dukan bana 3 gün diyor atak için gerçi o vermem gereken kilo miktarını da beklentimden az söyledi :)
Splenda hemen araştırıp alayım, çay-kahve için iyi olur. Melike Mehmetoğlu' nun kitabında okudum Splenda' yı ama hep kekte tatlıda kullanınca tatlılara katmak için özel tatlandırıcı sanmıştım. Teşekkür ederim cevabın için :)

kızlar bu arada krepte yumurta kokusu var diyorsunuz ama ben normalde yumurta yemeyen biriyim ama kendi yaptığım ekmek krep tarzı şeyde yiyebiliyorum, 2 yk yulaf kepeği yumurtanın sarısını, beyazını katmıyorum, birazcık yoğurt ,katı olmaması için göz kararı ya yoğurdun suyunu ya da süt katıyorum birazcık, katı oluyor böle krep kadar ince olmuyor daha kalın... bir de bunu deneyin derim

Bugün lise arkadaşımla iftara gittim. Uzun zamandır görüşemiyorduk. Beni benden alan cümleler sarfetti, mutluyum mesudum :KK1: ayaklarım yere basmıyor, bulutların üstündeyim, zayıflamışım ben be yaaaa hehehehehe. Şimdi de kendime içli köfte yapcamm dukan usulüüü

Splenda hemen araştırıp alayım, çay-kahve için iyi olur. Melike Mehmetoğlu' nun kitabında okudum Splenda' yı ama hep kekte tatlıda kullanınca tatlılara katmak için özel tatlandırıcı sanmıştım. Teşekkür ederim cevabın için :)
Çayıma ve kahveme şeker ilave etmiyorum ama sütlü tatlı ve yaş pasta türünü çok seviyorum. Bu nedenle Splenda'nın pastalar için kullanılan tozunu aldım. Yulaf kepeği ile kıvam verip sütlü tatlı ve yulaf kepeği ile pandispanya yapıp yaş pastalar yapmayı düşünüyorum. Tabi Dukan'daki ölçüye göre yiyeceğim. Günde 2 kaşık yulaf kepeğini geçmemek şartıyla ve Dukan'ın yasaklı yiyeceklerini içermemesi de gerekiyor.

Son düzenleme:
Bugün lise arkadaşımla iftara gittim. Uzun zamandır görüşemiyorduk. Beni benden alan cümleler sarfetti, mutluyum mesudum :KK1: ayaklarım yere basmıyor, bulutların üstündeyim, zayıflamışım ben be yaaaa hehehehehe. Şimdi de kendime içli köfte yapcamm dukan usulüüü

neeeeyyyyyyy dukan usulü içli köfte mii o nasıl oluyoo :KK56:

oh yahuuuu protein günüm bomba gibi gecti:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: bir hafta deli gibi tatil yapip hic dukana uymayan hareketlerde bulunduktan sonra bu iyi geldi:KK24::KK24::KK24::KK24:

+400gr olmusum bi haftalik tulumba pide faslindan sonra:KK52: buna da sükür diyorum ve üc gün proteinime devam ediyorum:KK51:

prenses ne diyosuuunn :KK52: tulumba ve pide miiiiii :KK53:

neeeeyyyyyyy dukan usulü içli köfte mii o nasıl oluyoo :KK56:

$IMG343.jpg

İşte bunlar benim içli köftelerim az sonra suyla buluşacaklar :KK1: patlamazlarsa başarmış olacağım. İftar öncesi denedim içine kıyma koymadan patlamadı ama şimdi nasıl olur bilmem biraz beklicez :KK1:

X