Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

1 günde mi kurtuldun.. Vaaayy!! Maşallaahh :nazar:

evet 100 gr kaldı sadece o da bugün gider muhtemelen. ödemdi çoğu. suyumu aksattım, yeşil çay içemedim, biraz tuzlu yedim ve tuvalet sorunu da vardı. hepsi birleşince 2,5 kgcik oldu. sadece yemekten değildi yani kuzum.

sen burda zayıflamak için varsın ve küsüp gitmemelisin yoluna dewam etmelisin bence..belki üsluptan dolayı kırılmıs bozulmus olabilirsin,,ama su warki dukan karsılıklı motive olmadan yapılmıor..bi kere daha düşün gitmeden önce tabi bu benim şahsi fikrim sadece..
Yok canım küsmek değil.
Belli bir süre hep sizleri okudum. Daha sonra Dukan diyeti mi, Karatay diyetimi yapsam diye tereddütteyken sizlerin arasında yazmaya başladım. Dukan da karar kıldım.
Canım ayrıca fazlam 3 değil 10 kilo. 5 günlük atak devremde 3,3 kilosunu verdim. Geriye hemen hemen 6,5 kilom kaldı.
Sizlerin yanınızda okuyaraktan bulunacağım. Bu sitenin bana bu diyeti yapmakta çok katkısı oldu. Burası olmasaydı 5 günlük atak evresini asla yapamazdım. Hepinize teşekkür ederim.:13:
Aranızdayım.:KK34:

Heyyy!! Moral bozma hemen.. Senin şahsına bir şey değildi o yazılanlar.. Yeni başlayanları uyarma olması açısından.. Genel anlamda yani.. Biz herkesi kucaklarıızzzz :KK16: Hemen küsme yahuuu!!
Küsme yok, küsme yok..:KK20::KK19:

çoğumuz yıllardır kilo sorunuyla uğraşan insanlarız. belki de dukan, bu konuda ilk kez başarılı olmamızı sağlayan diyet. kısa süre diyeti yapamların kitaba harfi harfine uyması kolay ama benim gibi uzun süre yapalarda bu zorlaşıyor biraz. ben de ara ara kayısı (pek sevmem), ceviz-badem(normal) ve diabetik reçel(hiç sevmem) yiyorum. bunların diyet listesinde olmadığını biliyorum elbette. zaten bunları kaçamak olsun diye değil, başka kaçamakları önlemek için ve kendi yaşam standartlarım içinde karşılaştığım bazı handikapları aşmak için yiyorum. ama dukanda sınırlı izinli olan bazı şeyleri de hiç yemedim ve bu yediklerimin onların ikamesi olduğunu da görüyorum. diğer arkadaşlar tatlı niyetine meyveli yoğurt yiyor mesela. ben diabetik reçelle kendim yapıyorum meyveli yoğurdu. içerik olarak aynı. light süt ürünlerine geçeli en fazla 2 ay falan oldu. daha önce hep normallerini tükettim. son 2 aydır yarım yağlı yoğurt, süt ve light peynir tüketiyorum. bununiçin de kendi yaşam standartlarım içinde makul sebeplerim vardı. sadece damak tadından dolayı değil yani.

karatay diyetini dukana başladıktan, epeyce bir yol aldıktan ve 10 kg kadar verdikten sonra öğrendim. eğer önce onu öğrenmiş olsaydım karataya başlardım, çünkü onun daha sağlıklı olduğunun farkındayım. ama belli bir aşamadan sonra değişiklik yapmak doğru olmaz tabi. dukan benim açımdan mükemmel denemese bile, ugüne kadar yaptığım en doğru ve başarılı diyettir. açıkcası içinizde belki de en yavaş kilo veren kişi olmama rağmen söylüyorum bunu. çünkü yaşım çoğunuzdan epeyce fazla ve sizler genelde 3-5 yıllık yağlarınızı yakarken, ben diyetin bu aşamasında 25 yıllık yağlarımı yakıyorum. çünkü 15 yaşımda olduğum kilodayım şu an.

herkesin dukan diyetini ya da başka diyetleri kendince yorumlamasının normal olduğunu düşünüyorum. bunları burda dile getirmelerinde de bir sakınca yok. zaten kimse kimseye zorla ben böyle yapıyorum, sen de yapacaksın diye bir dayatmada bulunamaz. diyetin kuralları belli, kitapta yazıyor. yanlış anlaşılan ya da anlaşılmayan yerleri sık sık dile getirip tartışıyoruz da. bunların dışında kalanlar yani, hepimizin yaptığı farklı uygulamalar ya da yorumlarsa burdaki asıl paylaşım konusunu oluşturuyor. ama abi diyeti farklı yorumluyorum diye, olmaık işlere kalkışmamak gerek. arada yazan arkadaşlar oluyor, şunu da yiyorum, bunuda yiyorum, şundan da biraz alıyorum.... ama senin yaptığın dukan değil. başarılı olabilirsin o diyetle de ama dukan değil. yani dukanın periyodik düzeni içerisine sığdırmaya çalışırsan yaptığın diyeti belki de herşeyi mahfedersin. sonra da dukan işe yaramıyor dersin. o da olmaz. yani youm dediğiniz şey "yorum" olacak. diyeti yeniden yazıyorsanız, başka isim kullanırsınız olur biter.
İşte bu kadar.:KK9::KK9:

gelmiş geçmiş olsun neslim. mümkünse diyetini bozmamaya çalış. ama tabi özel bir durum olmuş, evinde de misafirin olacak hem de zor bir misafir. sen duruma göre en doğrusunu yaparsın. herkes kendi halini en iyi kendi bilir.
yok tatlım, bozmam.. üstelik canım öyle kaçamak falan yapmak istemezken düzenim bozuldu, yedim içtim geldi geçti.. Şimdi hiç mi hiç aç değil gözüm.. Neyseki gelenimiz gidenimiz olmayacak, yok öyle yakınlarda kimsemiz (onların da yok) benim kızı da anneanneye göndericem haftaya.. tatilinden oldu kuzum, eccük yüzsün eğlensin, sonra okullu olacak nasılsa:))

Dukaaan seni seviyorumm :) Cüzdanımda kuruş kalmasa da seni seviyorummmm :) Elbise almaktan kendimi alamıyorum. Ne görsem giyeyim ben bunu diyorum. Çıldırdım çıldırdımmmm :)))

oy oy ,tebrikler canım ,işte buna ben azim derim ,30 kilo vay canına ,istediğini al ,gözün hiçbişeyde kalmasın ,güle güle giy ,üzerinde paralanmadan yenilerini al ,darısı bizim başımıza ...:)bu ara da spor yaptın mı ,vücudun ne durumda ,sarkmaların oldu mu ,ay meraklandım ,heyecanlandım şimdi

kuzularım günaydın, yoktum epeydir.. Fcbk'ta patlaştım ama buraya yazamadım.. Aileye yeni ve aceleci bir bebek geldi.. Annemiz ölümden döndü.. Hepimizde azıcık ıssızlık olduğu için bebeğe ve anneye ben baktım ilk 3 gün. Hastane yemeklerinden yemek durumunda kaldım, dün de akşam eve gelince yorgunum diye komşum yemeğe çağırınca günü normal bir öğünle kapattım.. (bu arada hastaneden bugün yarın çıkacak ve bizde kalacaklar, yani ben 40'ımız çıkana kadar pek uğrayamayabilirim yine:KK66: bilginize :)

Şimdi fiziki raporum şu: Adet dönemim de kapıya dayandı, ayakkabım sıktı, çoraplar iz yaptı vs..yani yorgunluktan ödem doluyum.. 77,5 görünüyorum tartıda.. 3 kilo fark var anlaşılan..
Tatildeyken yaptığım değişimi 3 gün saf proteinle çözmüş hatta eksiye geçmiştim, sonrasında da duraklama olmamıştı.. Ama şimdi bir ay sonra yine mecburen benzer durumdayım.. aynı şeyi mi yapayım ne yapayım? bi yorumlayın lütfen ballarım bademlerim..

ayyyy neslicim ben de niye yazmıyosun diye merak ediyodum. ben çok fazla bakmıyorum face e. çok çok geçmiş olsun size ama çok şükür herşey yoluna girmiş anladığım kadarıyla maşallah :nazar: anne ve bebek iyi şimdi değil mi? sana da kolay gelsin canım

Günaydın kızlar,
dely gelmiş hoşgelmiş. kilo veren arkadaşlara başarılar diliyorum. benim pek keyfim yok bu ara ama takipteyim. diyetime de aynen devam ediyorum agır aksak

Yok canım küsmek değil.
Belli bir süre hep sizleri okudum. Daha sonra Dukan diyeti mi, Karatay diyetimi yapsam diye tereddütteyken sizlerin arasında yazmaya başladım. Dukan da karar kıldım.
Canım ayrıca fazlam 3 değil 10 kilo. 5 günlük atak devremde 3,3 kilosunu verdim. Geriye hemen hemen 6,5 kilom kaldı.
Sizlerin yanınızda okuyaraktan bulunacağım. Bu sitenin bana bu diyeti yapmakta çok katkısı oldu. Burası olmasaydı 5 günlük atak evresini asla yapamazdım. Hepinize teşekkür ederim.:13:
Aranızdayım.:KK34: :

İyi ki aramızdasın:) Birbirimize ihtiyacımız var.

Son düzenleme:
diyete başladığımdan beri dün ilk defa hovardalık ettim. gittim süttozu, kakao, vanila aroması, splenda falan aldım. kendime dukan keki yapacağım. hiç yapmadım bugüne kadar. ilk defa deneyeceğim. ama şimdilik canım istemiyor. tedbir olsun, evde bulunsun diye aldım. malum ramazan, herkeste bir talı telaşı. sonrası da bayram. bakarsın benimde tatlı isteğim gelirse ortada kalmayayım.

yanız şu splenda olayını algılayamadım. ben bugüne kadar tatlandırıcıyı sadece(sakarin kullanıyordum) 1 tane türk kahvesine atardım. birkça kez de ezip yoğurda katarak yedim o kadar. şimdi bu splenda miktar olarak nasıl kullanılır bilemedim. 1 yemek kaşığı splenda - 1 yemek kaşığı şeker mantığıyla mı hareket edyim? aynı tadı mı verir? fikri olan varsa alayım arkadaşlar.

hemhaliz didom, perşembeye dek halledicez balım :))
Ay Perşembe'ye 58 olur muyum kiiii :18: :) Adet öncesiyim 59'a da razıyım hadi :KK70:

evet 100 gr kaldı sadece o da bugün gider muhtemelen. ödemdi çoğu. suyumu aksattım, yeşil çay içemedim, biraz tuzlu yedim ve tuvalet sorunu da vardı. hepsi birleşince 2,5 kgcik oldu. sadece yemekten değildi yani kuzum.
Ben de öyleee.. Sıcağın altında olmama rağmen çok su içemedim. Bitki çayları falan da 1 haftada toplasan 5 kupa içmişimdir. O kadar yememe rağmen diyette olduğumdan daha çok tuvalet sorunum oldu. Ben de kurtulcam inşallah senin gibi :)

ayyyy neslicim ben de niye yazmıyosun diye merak ediyodum. ben çok fazla bakmıyorum face e. çok çok geçmiş olsun size ama çok şükür herşey yoluna girmiş anladığım kadarıyla maşallah :nazar: anne ve bebek iyi şimdi değil mi? sana da kolay gelsin canım
bebek başından beri iyi ama anne hala tam iyi değil.. rahim atonisi geçirdi.. işte geçirebildi mi geçiremedi mi ondan emin olmadan bitmiyo maalesef.. dikişlerinden çıkan iki tane boru ve kan torbasıyla duruyo hala almamışlar, kanama olursa başka türlü bilemeyiz diye :KK50:

Son düzenleme:
herkesin dukan diyetini ya da başka diyetleri kendince yorumlamasının normal olduğunu düşünüyorum. bunları burda dile getirmelerinde de bir sakınca yok. zaten kimse kimseye zorla ben böyle yapıyorum, sen de yapacaksın diye bir dayatmada bulunamaz. diyetin kuralları belli, kitapta yazıyor. yanlış anlaşılan ya da anlaşılmayan yerleri sık sık dile getirip tartışıyoruz da. bunların dışında kalanlar yani, hepimizin yaptığı farklı uygulamalar ya da yorumlarsa burdaki asıl paylaşım konusunu oluşturuyor. ama abi diyeti farklı yorumluyorum diye, olmaık işlere kalkışmamak gerek. arada yazan arkadaşlar oluyor, şunu da yiyorum, bunuda yiyorum, şundan da biraz alıyorum.... ama senin yaptığın dukan değil. başarılı olabilirsin o diyetle de ama dukan değil. yani dukanın periyodik düzeni içerisine sığdırmaya çalışırsan yaptığın diyeti belki de herşeyi mahfedersin. sonra da dukan işe yaramıyor dersin. o da olmaz. yani youm dediğiniz şey "yorum" olacak. diyeti yeniden yazıyorsanız, başka isim kullanırsınız olur biter.

sölediklerine kesinlikle katılıorum..sonucta herkesin aklı war cocuk deil,,kim ne isterse onu yapar,,sonuclarınada katlanır eksi veya artı görerek..

diyete başladığımdan beri dün ilk defa hovardalık ettim. gittim süttozu, kakao, vanila aroması, splenda falan aldım. kendime dukan keki yapacağım. hiç yapmadım bugüne kadar. ilk defa deneyeceğim. ama şimdilik canım istemiyor. tedbir olsun, evde bulunsun diye aldım. malum ramazan, herkeste bir talı telaşı. sonrası da bayram. bakarsın benimde tatlı isteğim gelirse ortada kalmayayım.

yanız şu splenda olayını algılayamadım. ben bugüne kadar tatlandırıcıyı sadece(sakarin kullanıyordum) 1 tane türk kahvesine atardım. birkça kez de ezip yoğurda katarak yedim o kadar. şimdi bu splenda miktar olarak nasıl kullanılır bilemedim. 1 yemek kaşığı splenda - 1 yemek kaşığı şeker mantığıyla mı hareket edyim? aynı tadı mı verir? fikri olan varsa alayım arkadaşlar.

cnm 1 ymk kasıgı splenda 1 ymk kasıgı sekerın tadını wermio tabi :) ama bence böle göz kararı yapmak yerine,,yaptıgın karısımın tadına bak,azsa ekle şeker.cunku herkesin damak tadı değişik oldugu için,ölçü bzn yanıltabılıor.ben tadına bakarak ekleme yapıorum gerekirse.

Ben de öyleee.. Sıcağın altında olmama rağmen çok su içemedim. Bitki çayları falan da 1 haftada toplasan 5 kupa içmişimdir. O kadar yememe rağmen diyette olduğumdan daha çok tuvalet sorunum oldu. Ben de kurtulcam inşallah senin gibi :)

diyet dediğin bir düzen ve disiplin işi. düzenini bozdun mu diyetin de bozulur, bozulmasa da bir tarafından aksar. mümkün olduğu kadar kendi evinden kendi düzeninden ayrılmayacaksın. seni alışkın olduğu sistemin dışına çıkaracak şeylerden uzak duracaksın. ben bunu bilir bunu söylerim arkadaş.

kurabiye canavarııı dukana öyle ilanı aşk etme bak medesa kızar sonra hehe :KK60:

Dukanı seviyorum derken diyeti seviyorum demiştim :p :KK1: Yoksa dukan amcaya göz koymuş değilim :KK53::KK53::KK53:

Kuzum alma elbise falan. 2 ay sonra onlar da olmayacak İNŞALLAHHHHHHHHHHHH

Ama eski kıyafetlerim artık güzel olmuyor ki :) Kendime bakmam lazımmm :):):)

benimde senden geri kalır yanım yok sekerim,,yalnız deilsin :KK60:

Yalnız olmadığımı bilmek beni daha fazla yoldan çıkarır mı acebaa hehehehe olsun olsun seviyorum bu çılgın hallerimi de. Daha şaşırtmam gereken çoook insan var. Elbise de beni daha ince gösterdiğine göre elbise almaya devam edebilirimmm :KK1: Bende bahane çooook :KK1: :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

Merabaaa!!! Önce Dukan sömürdü paraları şimdi de yeni kıyafetler hihihi :KK1: Helal olsun!! Hakkındır :))

Teşekkür ederim bebeğim :)) Hakkımızdır alışverişe devam :)

oy oy ,tebrikler canım ,işte buna ben azim derim ,30 kilo vay canına ,istediğini al ,gözün hiçbişeyde kalmasın ,güle güle giy ,üzerinde paralanmadan yenilerini al ,darısı bizim başımıza ...:)bu ara da spor yaptın mı ,vücudun ne durumda ,sarkmaların oldu mu ,ay meraklandım ,heyecanlandım şimdi

Teşekkür ederim canım :) Spor yapmaya çalıştım ama devamlı olmadı, yürüyüş yapıp basenlerimi eritmem lazım tek derdim şimdilik bu. Sarkma kollarımda var ve kollarımı hiç sevmem o yüzden. Bakalım 69 olunca durum ne olacak. Baktım çok kötü bir müdahale düşünüyorum oraya :KK34:

Hayat güzel valla, hele de zayıflayıp 38 beden olunca... Sevgilinin sana olan bakışlarındaki beğeninin her geçen gün katlanarak çoğaldığını görünce...Kendine itina ettikçe ,hayatın da sana türlü çeşit iltifatlarla geldiğini görünce hele... dimi kızlar
E ben manken gibi hatunmuşum yahu. :)

Son düzenleme:

aaa bunca zaman hiç kek yapmadın mı :KK53: walla ben ilk günden itibaren denemelere başladım :KK1: hatta son yaptığım kakaolu kek çok güzel oldu tırtıklarken tırtıklarken bi baktım bitmiş 1 günde :KK53: yapmıcam bi daha o yuzden yok benden adam olmıcak yaa sigarayı bırakmış adamım yemeği bırakamıyorum iradesiz çıktım bu konuda :KK19:

splendanın kutusu üstünde yazıyodu sanırım aliyecim 1 yk splenda kaç gram şekere denk geliyor diye bak burda da yazıyo

Splenda | Kolay Pişirme

bebek başından beri iyi ama anne hala tam iyi değil.. rahim atonisi geçirdi.. işte geçirebildi mi geçiremedi mi ondan emin olmadan bitmiyo maalesef.. dikişlerinden çıkan iki tane boru ve kan torbasıyla duruyo hala almamışlar, kanama olursa başka türlü bilemeyiz diye :KK50:

Allah acil şifalar versin neslicim

cnm 1 ymk kasıgı splenda 1 ymk kasıgı sekerın tadını wermio tabi :) ama bence böle göz kararı yapmak yerine,,yaptıgın karısımın tadına bak,azsa ekle şeker.cunku herkesin damak tadı değişik oldugu için,ölçü bzn yanıltabılıor.ben tadına bakarak ekleme yapıorum gerekirse.

evet evet çok doğru tadına bakmak en iyisi ama sanki pişince hafiften azalıyo tadı di mi love?

X