Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

aaa bunca zaman hiç kek yapmadın mı :KK53: walla ben ilk günden itibaren denemelere başladım :KK1: hatta son yaptığım kakaolu kek çok güzel oldu tırtıklarken tırtıklarken bi baktım bitmiş 1 günde :KK53: yapmıcam bi daha o yuzden yok benden adam olmıcak yaa sigarayı bırakmış adamım yemeği bırakamıyorum iradesiz çıktım bu konuda :KK19:

splendanın kutusu üstünde yazıyodu sanırım aliyecim 1 yk splenda kaç gram şekere denk geliyor diye bak burda da yazıyo

Splenda | Kolay Pişirme

bana uyduruk geliyordu dukan yemekleri. ne yalan söyleyeyim hala da öyle geliyor. bu zamana kadar öyle büyük bir eksiklik duymadan idare ettim. 2-3 ayda bir bi yerlerde kek kurabiye v.b. denk geliyordu. 1 parça alıyordum. zaten çok düşkün değilim. idare ettim şimdiye kadar. yine de idare ederim de fantazi olsun işte...

bu arada günde 3 paket içerken sigarayı 15 gün boyunca ağlayarak bırakmış biriyim ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim. sigarayı bırakmak da iş mi?... asıl mesele yemeği bırakmak.

kızlarrr selaaammm,nasılsınız bakalım bu sabah ?
henüz geçmişi okuyamadım,öncelikle size sesleneyim istedim :KK3:
74.4 olacak inşallah yaaa,az kaldı be yaaa :KK16:
bu arada neslinin makarna tarifini nerde bulabilirim ?
dün dedim ya ofiste bir arkadaşıma daha dukan kanı bulaştırdım diye,kız demesin mi yulaf kepeğiyle makarna yapabilir miyiz ,ben yaparım size de getiririm dedi anaaaaam dedim,dur çekirgem hemen bulayım dedim ama bulamıyorum yahu :KK50:

bana uyduruk geliyordu dukan yemekleri. ne yalan söyleyeyim hala da öyle geliyor. bu zamana kadar öyle büyük bir eksiklik duymadan idare ettim. 2-3 ayda bir bi yerlerde kek kurabiye v.b. denk geliyordu. 1 parça alıyordum. zaten çok düşkün değilim. idare ettim şimdiye kadar. yine de idare ederim de fantazi olsun işte...

bu arada günde 3 paket içerken sigarayı 15 gün boyunca ağlayarak bırakmış biriyim ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim. sigarayı bırakmak da iş mi?... asıl mesele yemeği bırakmak.

bernim de çikolatalı kekim çok güzel oldu.sabah vapurda 1 dilim kek,1 dilim ekmek yedim ama ekmeğimin yarısı yere düştü yaaa :KK50:
yine bana çöpe giden dolmalarımı hatırlattı,hala o günkü üzüntüm engin derinliklerimde duruyor :KK47:

bu arada söylemeyi unuttum. ben ramazanın başından beri sp yapıyordum. bünyem oruca alıştı ve haftasonu yaptığım kaçamağı telafi edyim diye dün p yaptım. sorun olmadı. gayet rahat tamamladım günü. ama sahurda 1/2 oranında tam buğday unu da kattığım ekmeğimden yedim yine de. bugün sp yapıyorum. yarın yine p deneyeceğim. sanırım sorunsuz bitireceğim ramzanı. 70 kg hedefim vardı. ulşabilirim hatta aşabilirim gibi görünüyor.

arkadaslar ben bu dıyetı yapmak ıstıyorum peki sabah öğlen aksam yada ara öğün olarak neler yenmesı gerekıyo yardımcı olursanız sevınırım

bu arada neslinin makarna tarifini nerde bulabilirim ?
dün dedim ya ofiste bir arkadaşıma daha dukan kanı bulaştırdım diye,kız demesin mi yulaf kepeğiyle makarna yapabilir miyiz ,ben yaparım size de getiririm dedi anaaaaam dedim,dur çekirgem hemen bulayım dedim ama bulamıyorum yahu :KK50:

ha gayret medesam 1.7 kaldı hedefe :KK4:

arkadaslar ben bu dıyetı yapmak ıstıyorum peki sabah öğlen aksam yada ara öğün olarak neler yenmesı gerekıyo yardımcı olursanız sevınırım

hoşgeldin arkadaşım. protein ağırlıklı, düşük yağ ve karbonhidrata dayalı bir diyet bu. listelerimiz yok. kitabımız var. kitabı okursan zaten pek fazla sorun kalmayacaktır. olanlara da burada cevap bulursun. ama ilk şart kitabı okumak.

bernim de çikolatalı kekim çok güzel oldu.sabah vapurda 1 dilim kek,1 dilim ekmek yedim ama ekmeğimin yarısı yere düştü yaaa :KK50:
yine bana çöpe giden dolmalarımı hatırlattı,hala o günkü üzüntüm engin derinliklerimde duruyor :KK47:

yaa kaybolmuş medesaa bi daha verir misin tarifiniii :KK56:

özelden msj atan arkadasım ismini vermeyeyim sen öle istediğin için,,ama sorunu burda cvplıorum baskalarıda okuyabilsin die.deneyim paylasımı böle acık daha ii oluor die dusunuorum :KK34: ben 12 Martta basladım Mayıs ilk haftaya kdr sanırım 7-8 kilo civarı wermiştim.sonra ameliyat olmam gerekti ve o dönemde 10 gün hiç diyete uymadım.10 günden sonra 3 gün atak yaparak yeniden seyire basladım we o zmna kdr hep haftada 600 gram civarı veriyordum.Ayrıca o ana kdr hiç kacamak yapmadım aksine o kdr sıkı yapıordumki,,neden giden 1 kg olmuo diede üzülüordum.sınırlı izinli bile bikaç kez kullanmıstım.ama ameliyattan sonra o 10 günün etkisiyle sanırım bunyem sasırdı ve hedefim için kalan 2,5 kg.yu 2 haftada attım ve 1 haftada keyfi fazladan uzatarak seyiri,54.4 ile guclendırmeye gectim Haziranda.ben haftada 600 gram ile ancak Temmuzda gecerim guclendırmeye die dusunuordum oysa :KK1: suan guclendırmede 41.gunum. daha 80 kusur gun war.:KK33: bzn ödül ögunlerını abarttıgım oldu onlarıda ertesi gun protein yaparak,,yediklerime dikkat etmeye calısıorum.ama odul ogunlerını abartmasamda ztn haftada 1 gunden fazla yapıorum proteini.genelde 2 yapıorum.en fazla 3 yaptım gecen hafta (sadece 1 kere)..dediğim gibi bunun kacamak ile alakası yok,,ben tek yasıorum we ewde yemek yapan olmadıgı ıcın ztn öle cesıt cesıt sebze yemegı vs yapmaya waktım olmuor.bzn 2 baget atıp haslıorum oglen yemegımı cıkarıorum.cunku ısyerınde bizm yemek yapan biri yok,,o nedenle bugun cıkan yemekten yıyeyım deme sansım yok.yaklasık 4.5 aydır kendim getiriorum yemegimi.bu nedenlede bzn gunler protein ile geçior.suana kdr bi sorun yok.gram gramda olsa hala kilo weriorum.
korumaya gecıncede tabi bundan sonra sınırsızca yıyıp almıcagımı dusunmuorum.yıne aynı duzende gıdıcem kacırdıgım gunler,abartı gunler elbet olacak ama bunun ertesini protein yaparak dengelemeyı dusunuorum..cunku dukanın sınırsızca yiyin kilo almıcaksınız demek istediğine inanmıorum...eskıye oranla belki daha yawas alırız,,belki dikkat edersek hic kalıcı olmaz artk,,ztn adam bize işin sırrınıda ögretti.

bunlar benim deneyimlerim ve fikrim,,isteyen tabi istediği şekilde diyetini sürdürmekte özgür.kimseye sunu yap bunu yap diyemem..herkesin kendi duzeninde bol eksiler görmesi dileği ile diyebilirim sadece :KK16:

Son düzenleme:

medesacım hep soracağım da unutuyorum. senin boyun kaç ki sana 72 hedef verdi. tabi dukan bu hedefleri boydan başka bir sürü kritere daha bakarak veriyor ama neyse... ölçülerin kaç, kaç beden oldun. yani tam olarak ifade edemedim kendimi sanırım ama anladın sen ne demek istediğimi bence :-)

tesekkur ederım fazla kılolarm var bu dıyetı önerdiler bende merak ettım acıkcası cnkü 3 yada 4 günde muhtesem kılolar verenlerı gördüm banada tavsıyelernzle yardımcı olursanız sevınırm :)

cınım ilk 3-4 günde atak yapılırken genellikle su veriliyor yani gerçek kilo verme gibi algılamamak lazım. ayda 4 kilo idealde verilen. zaten fazlası da zararlı oluyo kanımca.

Günaydın kızlar,
dely gelmiş hoşgelmiş. kilo veren arkadaşlara başarılar diliyorum. benim pek keyfim yok bu ara ama takipteyim. diyetime de aynen devam ediyorum agır aksak
Saol canım:KK16: hoşbuldum.. Ne diyim valla benim de yok pek keyfim.. Yuvarlanıp gitcez işte böle.. İyi olursun inşallah..

diyet dediğin bir düzen ve disiplin işi. düzenini bozdun mu diyetin de bozulur, bozulmasa da bir tarafından aksar. mümkün olduğu kadar kendi evinden kendi düzeninden ayrılmayacaksın. seni alışkın olduğu sistemin dışına çıkaracak şeylerden uzak duracaksın. ben bunu bilir bunu söylerim arkadaş.
Tabi ki öyleee! Arada düzeni bozacak şeyler çıkıyo, telafi etmeye çalışıyoruz napalım..

...
Meraba, günaydıınn! Olacak olacaaakk :KK34::nazar:

Bu arada Ekim nerdee :44: Sorucam sorucam unutuyorum hep.. Biliyor musunuzz?

Son düzenleme:
medesacım hep soracağım da unutuyorum. senin boyun kaç ki sana 72 hedef verdi. tabi dukan bu hedefleri boydan başka bir sürü kritere daha bakarak veriyor ama neyse... ölçülerin kaç, kaç beden oldun. yani tam olarak ifade edemedim kendimi sanırım ama anladın sen ne demek istediğimi bence :-)

ayy dayanamiciim ben cevap vereceğim boy 1.76 aliyecim kırmızı bikinisi de var max. 38 bedendir şu anda bi de 90-60-90 olduğunu tahmin ediyorum ölçülerinin :KK23::KK23::KK23::KK23:

amanınnn yine öğlen olmuş. yaa takılmaktan işler kalıyo sonra gece 2 ye kadar iş yetiştiriyorum :KK1:

Merhabalar herkesee,bende yeni kitabı okumaya başladım,yıllardır taşıdığım simitimi bir kenara bırakmak istiyorum artık :)ramazandan sonra başlamayı düşünüyorumm,şimdiden yulaf kepeğimi aldım stokladım,tarifleri not ediyorum:)hazırlık aşamasındayım :)4 gün atak,86 gün seyir yapmam gerekiyor:)inş.diyorum:)
hepinize sevgiler,

ayy dayanamiciim ben cevap vereceğim boy 1.76 aliyecim kırmızı bikinisi de var max. 38 bedendir şu anda bi de 90-60-90 olduğunu tahmin ediyorum ölçülerinin :KK23::KK23::KK23::KK23:

ben de dyorum ki bu dukan 72 kg da bırakmaz adamı. hangi dağda kurt öldü. bizim kız filenin sultanları kimin birşeymiş meğer :-)

cnm ztn korumayada gecsek hep dıkkat etmemız lazım..böle abartı bigun gecirdiysek ertesı gun protein yaparak dengelemelıyız.yanı tabı bu benım gorusum sadece,,ben korumadada böle yapıcam.cunku korumaya gectım dıyıp yıne baklava,çörek,börek dıkkat etmeden yersek vucut sonucta bi robot deilki kilo almamız kacınılmaz ama belkı artk eskısı kdr kolay kılolar oturmaz,,en önemlisi artk sanırım ısın sırrınıda ogrendık..ayrıca ben sendekının kılo olduguna ınanmıorum belkı vucut yenı bı duzene gırınce sasırdı.bence ramazandan sonra duzelır.
bu arada bende hep oruc tutarken kılo alırdım,,sanırım aksamı yıosun ztn yorulmus oluosun onu yakacak bısı yapmıosun sonrada sahur..umarım senınde bunyen benimki gibi deildir :2: dun bigun kacırdım bugun gobegım 9 aylık gibi,,metabolızmamdan nefret ediorum :KK33:
sanırım benim de bünyem aynen o dediğin gibi :KK30:hep dikkat etme kısmına bozuldum doğrusu, ben çok yiyen biri değilimdir zaten ama tatlı çok severim ve yerim, teksorunum o, yani öyle dolu dolu tabak yemek filan yemem, lezzet önemli, bazen tadını alayım yutmasam da olur derim o kadar yani:)
şu dikkat konusu hiiiç iyi değil hem de hiiç :KK1:

iyi sizin göbekle göğüs arasında çizgi var,benim göbek hala kat izni verilmiş,imarı çıkmış bina gibi 2-3 kat oluyor bikiniyle :KK9:
kuzum ya kentsel dönüşüm gerçekleştiriyorsun ya, yok öyle 2-3 kat imar izni artık, dur bakalım projelendirdin yavaş yavaş da yıkılacak o katlar :KK34:
kafasına göre kat atamıycak artık yağcıoğulları :KK60:

Canım, o sendekiler kilo değil. Yani yağ değil.. Dediğiniz gibi vücut yeni bir düzene alışıyor ya, ondan onlar.. Ama korkularına hak veriyorum.. Diyeti bırakmama rağmen sadece 2 kilo aldım, onu bunu yememe rağmen sadece 1 kilo aldım falan diyenler var.. Ne yiyorlar.. Benim normal yeme anlayışımla onlarınki farklı olsa gerek.. Bense 1 haftada 4,5 kilo artı gözüküyorum.. Tamam bunlar yağ değil ama sonuçta devam edersem yağ olacaklar.. Yani bence bu diyeti bırakıp baklava börek yemeyi düşünmeyelim.. Şahsen ben yiyebileceğimi sanmıyorum.. Yicem ve 1 günde hoopp +2 görücem yine.. Arkasından 1 gün yetmez en az 3 gün atak bilmem ne yapmam gerekecek.. Yani korumada da, o bittikten sonra da artık zevkle bi yemek yiyemicem sanırım ben.. ve eminim korumada falan da kilo alıcam.. Hayatım boyunca diyete mahkumum.. Benim korumam falan olmucak bence.
Sen de o aldığın sandığın kiloları vereceksin bence çabuk çabuk.. ama bu böyle sürüp gidecek.. Aldım verdim... Bazımız buna mahkum.. Ben öyleyim bence.. Belki sen de öylesindir :KK43: Love'ın dediği gibi yok öyle diyet bitsin yiyim de yiyim.. sonra 1 gün protein yapiyim yeter, falan olayı yok.. Ben inanmıyorum.. Dukan onu iştahı normal insan gibi olanlar için demiş bence.. Benim için değil.. Neyse ki midem küçülmüş :) yoksaaa....
delym, 5 kilo da ben gördüm işte ama yesem içsem anlıycam biraz, yani ne yesen ne içsen gene o kadar olmaz da oldu işte şaştım kaldım
şimdi ben normal güne dönüp bir tost yesem şöyle karışık, öğlen bir fincan çayla güzel bir dilim çikolatalı pasta yesem akaşm da otursam arkadaşlarımla ne bileyim bir iskender yesem
50 kilo mu alıcam bundan sonra
yok canım ya hiç kafam basmıyor bu işe inan, 1 bardak sütün bir kutu kolanın hesabını yapıyoruz burada o günler fena alıcam gibime geliyor
neyse gelecek endişesi sardırdı bu dukan bana :KK60: :KK60: karahaberci gibi dolanmayayım forumda, moral bozmak istemiyorum

Bende sizin gibi düşünüyorum. Light puding ve light meyveli yoğurt gibi ürünleri fazla tüketmek kilo kaybına engel olabilir. Bence bunlara da temkinli yaklaşmalıyız.
Kızlar tatlı ve çikolata isteğinizi bastırmak için en iyi yiyecek kuru kayısı içine bir çay kaşığı koyacağınız kakao ile kendinize yapacağınız tatlı olmalı. Ben öyle yapmayı düşünüyorum. Hatta yarın öyle yapacağım. Hem bu şekilde kabızlık sorunumuza da yardımcı oluruz.
kuru kayısı yiyemiyoruz ki :KK34:

hala seyirdeyim ,hala çok yolum var ama beni de diyet sonrası düşündürmüyor değil hani kızlar,tamam adam gibi düzgün orantılı beslenelim kabul ama şimdi bile biraz farklı yediğimiz an + lar geliveriyor ,çok değil mesela ben dün diyet dışında sadece iki bardak fanta içtim ve sabah +200 ,ÇOK TUHAF YANİ ,korkuyorum ne yalan söyleyim bu kadar çabadan sonra sonucun kalıcı olmaması soru işaretleri ben de ,yok mu aranızda bu diyeti yapıp ta aylarca koruyan ,
işte buyrun bu arkadaş da benden :KK1::KK1:

Ay valla düşününce moralim bozuluyoo.. Yok, insan gibi yemeyi de bilirim de :) 'normal yiyince de kilo alangillerden'im ki.... Hem insan bari ayda bir dely gibi yemek ister :KK70:
Yine de öncelik amaca ulaşmak tabi.. Sonrasını sonra düşüncez artık...
İyi akşamlar Ramazan rehavetli arkadaşlarım beennnniimmm!! :KK54:
İlk gün bitti benim için neyse ki :) Akşam balık yiyim..:104: Oruçlu olanları Allah kabul etsinn!! Yarın görüşmek üzere güzeller... Bi kilo vermişimdir heralde :p
[/QUOTE]
:KK54::KK54::KK54:

arkadaşlar bugün güne çok mutsuz başladım kalan 9 kg gitmiyecek gibi seyir evresindeki gram değişiklikleri beni çok üzüyor sabahtan beri çok az sebze tüketmeme rağmen şimdi 900 gram fazla gözüküyorum bu hep böylemi gidicek mehter takımı gibi :)

cıx bozma moralni, sadece henüz bir yolunu bulamadık ama 9 kilo vazgeçmek için az :KK9:hiiç şansın yok yani
bünye alışaakmış bir şekilde (kızlar öyle diyo :KK1:)
biri depresyon mu dedi :KK3:

ben de kötü günler geçiriorum ama benim en azından elle tutulcak bi sürü bi sürü nedenim var hepsi birbirinden cici :KK70: artık ipin ucunu bıraktım hayat nereye götürüosa oraya gidiorum düşünme eylemine son verdim. kitap okuyup gezip tozup günü kurtarıorum. aksi taktirde depresyona girip bi daha çıkamamaktan korkuorum :S
bu arada az önce iftarda çok fena gözüm döndü bi sürü çikolata yedim :KK39: bütün gün boyunca gözümün önüne geldi o çikolata ama yiyince aynı tadı alamadım midem bulandı çok zorlandım yerken ama yine de yedim =)) neden bilmiorum ama belki de mutsuzluğumu bastırmak istiyorum bi şekilde :44:

aa yok size depresyon filan
cısss
yasak valla
insanların ne sorunları var da depresyona girmiyorlar sizin ne böyle aaa
olmaz valla çok ayıp, ayrıca Allah'ın da güçüne gidecek türlü türlü dertlr verecek size hee yapmayın böyle
alın abdestinizi kılın namazınızı tutun orucunuzu isteyin Mevlamdan bir çıkış bir yol bir hayr, bakalım kalıyor mu depresyon mepresyon cancağızlarım

ayrıca bazılarımız zihnen sıkıldı bu dyetten bahane de var
ama yemezleeer :KK20: tercih sizin tercihiniz kızlar tabii ki yiyip içebilirsiniz gönlünüzce ama buna dertleri sıkıntıları bahane etmeyin ne olur, diyorum Allahın gücüne gider

wwwwuuuuuuuu
-400 gittiiiiiiiiiiiiii
ya tartya bi çıktım 90,9-91,1 oldu içimm gitti ama 91,3 te duruverdiiiii.bunada sukur.
yarın + görecek şekılde yedım. bakalım nolcak :26::26:
-400 için tebrikler :21::21:duracak çıkacak inecek... gidecek sonunda :KK34:
şimdi öncelikle bu siteye yeni üye oldum ve yardımınıza ihtiyacım var .:) Dukan diyetine başlamak istiyorum benimle birlikte başlamak isteyen var mıı acaba ?? tek başıma kendimde o hırsı göremiyorum da :))

hoş geldin umarım birini bulabilirsin ama bence ille de birin arama
herkes elinden gelen yardımı gösterir burada :KK34:
ben baslamak isterim ama buzdolabında bozulacak bir sürü sebze var onlar bittikten sonra :) 53.4 kiloyum hedefim öncelikle 3 kilo en ii ihtimalle de 5..bu arada 60 tan indim 6 aydır karatay diyeti yaparak kilomu koruyorum..ama duraklama evresine girdiğim için dukanı denemek istedim..
ahahah bu da iyiydi, bozulacak sebzeler nedeniyle diyete başlamamak :KK53:
6 ay karatayla nasıl korudun kilonu?

Dukaaan seni seviyorumm :) Cüzdanımda kuruş kalmasa da seni seviyorummmm :) Elbise almaktan kendimi alamıyorum. Ne görsem giyeyim ben bunu diyorum. Çıldırdım çıldırdımmmm :)))
:KK9::KK60:

X