Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Bir sorum varrrr :))) Şimdi bizz yulaf kepeği tüketiyoruz ya bir gün onun yerine azcık haşlanmış mısır yesek ne olur kiii :KK1: İkisi aynı değil ama işte ne olur kiiii :KK1:

kilolu halimi hiçbir zaman kabullenemediğim için olabildiğince az kıyafet aldım o yüzden daraltma derdim de olmadı :)
şimdi normal kıyafetlerime geri döndüm
kilolu bir insan olarak yaşadığım 4-5 senede şunu farkettim ki kilolu olmak gerçekten her anlamda çok pahalıya patlıyor.
Yemek, emek (güzel yemekler için harcanan emek)
ve de en önemlisi kıyafet
sizi düzgün gösterecek kıyafetler inanılmaz pahalı
normal zamanlarımda park bravo ve marks and spencerdan kıyafet almayı aklımdan bile geçirmezken kiloluyken, mecbur kaldığımda buralardan alışveriş yapar olmuştum
bu iki mağaza aklımdan bile geçmezdi çünkü en küçük bedenleri bile bana bol gelirdi

zayıf olduğunuzda, çok ucuz bir kıyafette bile çok hoş görünebiliyorsunuz. ucuz penyeler, elbiseler alabiliyorsunuz çünkü saklamanız gereken bir kusurunuz yok
kıyafetlerin dikişinin özel olması gerekmiyor
canımbenim sen kendine şişmanmı diyorsun.ahbe kızım biz şişman hatunlar neyapalım.

Canım, baktım ama karşıma bu çıktı.

Dosya veya Eklentiler bulunmuyor

Gelişmiş düzen diye bir şeye rastlamadım.
Kullanııcı kontrol paneline gir.
Sol tarafta ayarlar - seçenekler diye bir kısım var.
Oraya tıkla aşağı in biraz, gelişmiş düzen kısmını göreceksin.

Dukan kitabında yulaf kepeksiz dukan diyeti olmaz diye yazıyor. Anlayacağın olmazsa olmaz besinlerden birisi yulaf kepeği. Mısır unu sadece çorbaları vb yiyecekleri koyulaştırmadan bir yemek kaşığı kullanıla bilinirmiş.

Eklentiler

• $yeşil kahkaha ikonu.gif
    $yeşil kahkaha ikonu.gif
    1 KB · Görüntüleme: 51
  • $beer.gif
    $beer.gif
    23,5 KB · Görüntüleme: 38
  • $can sıkıcı.gif
    $can sıkıcı.gif
    4,2 KB · Görüntüleme: 53
  • $ed83f1d698c8692cd27992625b55a6ce.gif
    $ed83f1d698c8692cd27992625b55a6ce.gif
    4,9 KB · Görüntüleme: 31
  • $göz lkırpan sarı ikon.gif
    $göz lkırpan sarı ikon.gif
    2,6 KB · Görüntüleme: 66
  • $hareketli.gif
    $hareketli.gif
    38,2 KB · Görüntüleme: 58
  • $icon_exclaim.gif
    $icon_exclaim.gif
    7,7 KB · Görüntüleme: 42
  • $icon_uyku1.gif
    $icon_uyku1.gif
    2,8 KB · Görüntüleme: 62
  • $kahkaha ikonları.gif
    $kahkaha ikonları.gif
    4,6 KB · Görüntüleme: 90
  • $kahkaha ikonu.gif
    $kahkaha ikonu.gif
    16 KB · Görüntüleme: 52
  • $kalphc3.gif
    $kalphc3.gif
    5,2 KB · Görüntüleme: 89
  • $kırmızı şapka sallayan adam ikonu.gif
    $kırmızı şapka sallayan adam ikonu.gif
    9,6 KB · Görüntüleme: 31
  • $MsgPlus_Img1127.png
    $MsgPlus_Img1127.png
    1,1 KB · Görüntüleme: 52
  • $no problem ikonu.png
    $no problem ikonu.png
    2,5 KB · Görüntüleme: 53
  • $öpüşen ikonlar.gif
    $öpüşen ikonlar.gif
    20,2 KB · Görüntüleme: 55
  • $şaşkın ikon.gif
    $şaşkın ikon.gif
    6 KB · Görüntüleme: 46
  • $yeşil ikonlu adam.gif
    $yeşil ikonlu adam.gif
    28,6 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Dukan kitabında yulaf kepeksiz dukan diyeti olmaz diye yazıyor. Anlayacağın olmazsa olmaz besinlerden birisi yulaf kepeği. Mısır unu sadece çorbaları vb yiyecekleri koyulaştırmadan bir yemek kaşığı kullanılabilinirmiş.

Canım, mısırdaki karbonhidrat, nişasta ve yağ oranı fazla ama. :nazar:

Teşekkür ederim bebekler, bir şey olmaz demiş olsaydınız yerdim valla hehehehehe :KK1: ama şimdi yememk için direnirim bakalım sonuç ne olacak :KK1:

merhaba arkadaşlar bende diyet yapmak istiyorum 170 boyunda 64 kiloyum bana yardımcı olurmusunuz dükkan diyetini anlatırmısınız kilo verdiriyormu:KK5:sizler ne kadar sürede kilolarınızdan kurtuldunuz

merhaba arkadaşlar bende diyet yapmak istiyorum 170 boyunda 64 kiloyum bana yardımcı olurmusunuz dükkan diyetini anlatırmısınız kilo verdiriyormu:KK5:sizler ne kadar sürede kilolarınızdan kurtuldunuz
Biz her detayı anlatamayız buradan, genel hatlarıyla öğrenmek istersen biraz araştırıp bulabilirsin internette zaten.
Kitabı okuman lazım. O zaman sağlıklı ve doğru bir şekilde uygularsın diyetini.

Canım, baktım ama karşıma bu çıktı.

Dosya veya Eklentiler bulunmuyor

Gelişmiş düzen diye bir şeye rastlamadım.

kullanıcı kontrol panelinde sol tarafta hesabım kısmında seçenekleri düzenle var, orada en altta çeşitli seçenekler kısmında mesaj editörü var orda gelişmiş düzeni işaretlemelisin, ben de daha yeni kurcalayarak yaptım da ayrıntılı olarak anlatayım dedim :21:

bu diyeti yaparken kabızlık problemi oluşuyor bunun için 6-7 kaysıyı pişirip tatlandırıcı ekledim.diyet yoğurda karıştırdım.ancak seyir evresinde meyve yasak.şimdi bunu yesemmi yemesemmi.birkere yedim. hemen kilo ayarım bozuldu.dünde azıcık tatlı yedim onun için 3 gün atağı tekrarlıyacağım.düşünün birparça tatlı ve meyveli yoğurt hemen 1,5 kg değiştiriyor.dukanın kitabını arkadaşımdan alıp okudum.bu durumlar için ne söylüyo unutum.3 gün atak yapsammı yoksa düzelirmi.

canlarımm dukan guzellerımmmmmmmmm:KK16: duydukk duymadıkk demeyınnnnnnnnnnnn :KK74::KK74::KK74: 11 .07 de 68 kıloo olarak basladıgım dukan beslenmemde bu sabahh ıtıbarıyle 61.80 kg oldugumu sızlerleee paylasmak ıstıyorumm hepınızı cok sevıyorummmm:KK16::KK16:

selam hayırlı iftarlarınız olsun inSALLAH..:))

tesekkürler arkadaslar.evet asya_deniz 1 kg gecmeyecegını bilyorum.bende light ayran almıyorum.normal bi ayran ayni evde hangiis olursa:))) en cok içtigimde zaten 2 bardak oluyor siz gibi.

dun aksam ev halkının taaruuzyla ıstemeyrek kendi menüm dıısnda 1 kepceye yakın yogurt corbası dörtte bir pasta dilimi ve 1 tane nektarın 2 dilim kücük parca halında kavun yedim suyu cok içtim .

amma sonra pişman oldum gerci herkes bir olup zorla yediirldim . cok zayıflamıısm hic yemiomusum yememliymiş herseyden vesayre vesayre... anlatamıyorum kimseye tamam verdim amma yersem herseyden eskiden daha cok kilo alıırm duzenimi bozuyorsunuz diyorum yok anlamıorlar.

onun için protein gunu ilan ettim kendime sahurda peynır ve 1 yumurta hasladım cay esliignde yedim.

iftara teflonda tavuk gögüs kızartıcam yagsız, yogurt ayran ne olursa da içerim.

birde hani su ödül günlerimziden sonra kendinzi huzursuz hisseden varmı ? ben gecenki gunumde snaki yanlıs yapmiş gibi huzursuz olup devamında protein gunu yapmalıymıısm gibi arzuya kapildim. zaten proteın persembeleri yada belirledigmiz gun onu kurtarıcak biz yarınki gun yine normal devam ediyoruz degilmi.

bu diyeti yaparken kabızlık problemi oluşuyor bunun için 6-7 kaysıyı pişirip tatlandırıcı ekledim.diyet yoğurda karıştırdım.ancak seyir evresinde meyve yasak.şimdi bunu yesemmi yemesemmi.birkere yedim. hemen kilo ayarım bozuldu.dünde azıcık tatlı yedim onun için 3 gün atağı tekrarlıyacağım.düşünün birparça tatlı ve meyveli yoğurt hemen 1,5 kg değiştiriyor.dukanın kitabını arkadaşımdan alıp okudum.bu durumlar için ne söylüyo unutum.3 gün atak yapsammı yoksa düzelirmi.

kabızlık için keşke goji bery ya da yeşil çay kullansaydınız, 2-3 kupa içtiğimde atakta benim kabızlık problemimi çözmüştü, bence yemeyin, çünkü kayısılı form çayı vardı, çay olmasına rağmen onu bile içmememiz söylenmişti :KK19: dukan diyetinde kaçamaklar malesef kilo verimini durduruyor ya da yavaşlatıyor, ama her kaçamak yapıldığında atak tekrarlanırsa bence vücudun metobolizması bozulur , bence seyire devam edin, seyirde protein miktarını biraz artırın..Kaç kilo vermek istiyorsunuz bilmiyorum ama mesela ileride kilo vermeniz durdu 15 gün falan işte o zaman biz yumruk yapıyoruz yani 5 günlük saf pro, bu da sürekli yapılınca malesef etkili olmuyor seyirin son dönemlerinde artık vermemiz gereken kiloları veremediğimiz anda vücudun direncini kırmak için yapıyoruz, o yüzden seyire devam :KK34:

kabızlık için keşke goji bery ya da yeşil çay kullansaydınız, 2-3 kupa içtiğimde atakta benim kabızlık problemimi çözmüştü, bence yemeyin, çünkü kayısılı form çayı vardı, çay olmasına rağmen onu bile içmememiz söylenmişti :KK19: dukan diyetinde kaçamaklar malesef kilo verimini durduruyor ya da yavaşlatıyor, ama her kaçamak yapıldığında atak tekrarlanırsa bence vücudun metobolizması bozulur , bence seyire devam edin, seyirde protein miktarını biraz artırın..Kaç kilo vermek istiyorsunuz bilmiyorum ama mesela ileride kilo vermeniz durdu 15 gün falan işte o zaman biz yumruk yapıyoruz yani 5 günlük saf pro, bu da sürekli yapılınca malesef etkili olmuyor seyirin son dönemlerinde artık vermemiz gereken kiloları veremediğimiz anda vücudun direncini kırmak için yapıyoruz, o yüzden seyire devam :KK34:

sağolasın tatlım,bende yememeye karar verdim.goji bery ne bilmiyorum ama bakarım.yeşil çay sallamasını aldım.içerim.yarın kısmet olursa oruç olacağım.gece yeşilçay içerim olmazsa buzlu yaparım.malum hava sıcak.bende bu problem zaten vardı diyet çok artırdı.neyse yediğim kaysı enazından işe yaradı.bundansonra delmem.goji bery i bir arkadaş daha önermişti ama bakmaya fırsatım olmadı.neyse seyire devam.

sağolasın tatlım,bende yememeye karar verdim.goji bery ne bilmiyorum ama bakarım.yeşil çay sallamasını aldım.içerim.yarın kısmet olursa oruç olacağım.gece yeşilçay içerim olmazsa buzlu yaparım.malum hava sıcak.bende bu problem zaten vardı diyet çok artırdı.neyse yediğim kaysı enazından işe yaradı.bundansonra delmem.goji bery i bir arkadaş daha önermişti ama bakmaya fırsatım olmadı.neyse seyire devam.

yeşil çayın demlemesi daha etkili oluyor benden söylemesi:KK34: goji bery de ben hiç kullanmadım tadını beğenmedim ama sevenlerde var tabi, gojiyi de aktarlarda bulabilirsin...

yeşil çayın demlemesi daha etkili oluyor benden söylemesi:KK34: goji bery de ben hiç kullanmadım tadını beğenmedim ama sevenlerde var tabi, gojiyi de aktarlarda bulabilirsin...

goji bery şimdi internetten baktım şu altın çilek misali bişey.altın çileğede gojili bişeyler diyorlar.yeşil çayı demlemesini alırım.dışarı cıkmaya üşeniyorum.hava çok sıcak.ama demlemesi dahaçok ödem söktürür herhalde.salı günü amaliyat olacağım.doktor küçük bir kesik atıp yağ bezesini liposekşın yöntemiyle alacak.daha önce boynumda bayağı yumurta kadar yağ kütlesi büyümüştü.beze gibi deyil yaygın ve şişkin.yatmamı zorlaştırıyo hemde görsel olarak çok berbat bir görüntü sergiliyordu.ondan kurtuldum.şimdi sırasırtımın kenarlarındakini alacak.ama bayagı ödem toplarmış bir ay ödem gitmeye bilirmiş.ama olsun diyete devam.kısmet olursa 73,5 le başladım 69,5 kadar indim. hedef 58 kg.bir ayda 4 kg oluyor.pek çok insana göre az sayılır.ama benim vicut diyete dayanıklı.onun için bu diyete giriştim.uzun soluklu ve koruma yöntemide var.boyumda 161 cm olunca kilo endeksine göre şişmanım.bakalım hayırlısı

canlarımm dukan guzellerımmmmmmmmm:KK16: duydukk duymadıkk demeyınnnnnnnnnnnn :KK74::KK74::KK74: 11 .07 de 68 kıloo olarak basladıgım dukan beslenmemde bu sabahh ıtıbarıyle 61.80 kg oldugumu sızlerleee paylasmak ıstıyorumm hepınızı cok sevıyorummmm:KK16::KK16:

tebrikler 6 kg bukadr az zamanda vallahi çatlıyacağım.ben 04-07 73,5 le başladım cuma 69,5 kadardım.ama bugün tartıya bi çıktım 71 ama akşam kaçamak yaptım onun bedli geldi,ama gider .çünkü kaçamak meyve ve iki kibrit kututsu kadar tatlısı az künefeydi.

nisan başında dukana başlamıştım dukana çok sadık kalamayıp (yulaf kepeği tüketememek gibi) arada küçük kaçamaklar yapsam da bugün itibariyle 54.1 i gördüm göbekten fazlalıklarımdan eser kalmadı :KK52:

kullanıcı kontrol panelinde sol tarafta hesabım kısmında seçenekleri düzenle var, orada en altta çeşitli seçenekler kısmında mesaj editörü var orda gelişmiş düzeni işaretlemelisin, ben de daha yeni kurcalayarak yaptım da ayrıntılı olarak anlatayım dedim :21:
çok teşekkürler.

Dukan kitabında derki;
Ender tuvalete çıkmak sizi endişelendiriyorsa buğday kepeği alın ve bunun bir çorba kaşığı kadarını yulaf kepeği galetanıza ya da tükettiğiniz süt ürününe karıştırınız.
Eğer bu yeterli olmasa öğünlerden sonra bir çorba kaşığı bitkisel yağ için. Suyu mutlaka içiniz. Erik kurusu gibi meyve lifleri içeren doğal ürünler önerilebilinir.
(yani kayısı bence aşırıya kaçmamk şartıyla yenilebilinir)

İçecekler için ise şöyle demekte;
Light içecekler bir bardakta 1 kaloriyi bile geçmezler ve Dukan diyetinin her evresinde içile bilirler.

Kızlar bu nedenle bugün Camlıcanın light gazozunu aldım ve 1 bardak içtim.

Tebrik ediyorum sizi.
Atak kaç gün yaptınız? Atakta hiç kaçamak yapmadınız mı?

Son düzenleme:
X