Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

19 günde 7 kg verdim dukan diyetiyle iyi bi sonuçmudur

19 gunde 7 kılo verdıgıne gore senınde kılon fazla olmalı. oahlde ıyı. ha 60-70 gıbı bıseysen bence fazla. dıkkat et..

selam güzeller:))

ben size bişiy sorucam. içtigim ayranların yag oranı tek içimlik olanların 1,8 .. 1ltlık olanlardan da içiyorum onalrınkşde 2,1 .gerci kiloma bu zamamana kadar bişi yansımadı ama .

kitap"ta 2 y"i "gecmesin diyor ama siz ne diyorsunuz bas patronlarım:))) sorun dgeıl dimi:)))"

ben ılk basladıgımdan berı hep normal bardak ayranlardan ıctım. zararı oldumu bılmıyorum ama lıght seylerden hıc haz etmıyorum. bu arada sut urunlerı gunde 1kg yı gecmemlı bılıyorsun dımı..:KK6:

canlarım nasılsınız,vallahi sizi ihmal ettiğimi düşünmeyin ama bu hafta biraz işe odaklanmam gerekti.
bugün de sabahtan bir kontrat yaptım,sonra toplantı falan derken anca müsait olabildim.
kilo durumum hala sıkıcı 75.4'te takılı kaldı :KK43:
özledim ama siziiiii :KK16:

:44:

walla gelirsen beklerim medesam çok memnun olurum :KK54: walla sayende ankaralılar ortaya çıktı :KK9: oyy kıyamam yaa izmird de vardı birileri ben hatırlıyorum acca falan:44:

acca var ama sonbaharda görüşebileceğiz,prenssevgilisi de sonbaharda gelecek,sempatika var ama nedense görüşemedik hiç başka da kimsecikleri yok mu güzel memleketimde :KK43:
geleydiniz birlikte çeşmeye gider denize girerdik yahuuu :KK34:

kızlaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK52::KK52::KK52:

dun 93.7 olan ben ıftar oncesı tartıldım 92.4 cıktımmmm....dun +300 ıken bugun -1.300 :KK53:

hemen tıkırımı guncellememlazım..:21::21:

bravo yaaa azcık kilo vereymişin :KK9:

haklısın biraz bütçeyi sarsan bir diyet, ben de kısıtlı bir bütçeyle uzun zamandır devam ediyorum diyete. ağırlıklı olarak tavuk göğüs, yumurta, yoğurt ve peynir tüketiyorum. kırmızı et pahalı ama imkanım oldukça almaya çalışıyorum. donmuş balıkların kilo aldırdığını ilk kez duydum. içinde ekstra bir katkı yok ki onların, sadece donduruluyor, neden kilo aldırsın anlamadım. ama dondurulmuş balıklar genelde yağlı balıklardır. belki ordan yola çıkarak söylenen birşey bu.

donmuş balığın daha çok kilo aldırdığını düşünmüyorum ben :KK34:

Gördüm daha önce biryerlerde, iki dilim şu, bir kase şu diye. Sınırsız olanlardan yani. Ondan sormuştum. Bir de bebekimle zor oluyor biraz. Dün kitabın ilk atak dönemini yani 95 sayfasını hızlı hızlı okuyacağım diye biraz atlamış olabilirim. :KK1::KK1::KK1:

yaaa o resimdeki bebiş senin bebeğin miii :emir_bebek:

Selam kızlar, bugün kendime izin verdim ve iftara dışarı çıktık :KK52::KK52::KK52: orman kebabı yedim, türlü gibi bişi, içinde sebze ve et vardı, bir de bamya ile biraz çorba yedim, bunların hepsi az az ama çünkü oğluşla paylaştık yemekleri, özellikle de bamyayı :KK1::KK1::KK1:
ben bir türlü güçlendirme bölümünü tekrar okuyamadım ama dedim bari bugün ödül oldu tam oldun didim :KK53::KK53::KK53: veeee çikolatalı kruvasan yedimmmm :KK56::KK56::KK56::KK56: aslında donut alacaktım ama onda da alana 6 bedava kampanyası vardı, şimdi onu aldım mı hepsini yemeden rahat edemeyen bi bünyem var, hiç dayanamıyorum krispinin donutlarına, neysem dedim onu o kadar yiceme 3-5 kruvasan yerim çaylan bari didim ama 3-5 le kalmadım tabii ki :26::26::26:

hakettim ama dimi, etmişimdir dimi, ettim ettim ahahahahahahhahah :KK37::KK53::KK37::KK53::KK37::KK53:

bu arada geçen hafta 72,8 idim bugün 72,6 oldum hakettim, hakettim :KK70: :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

canım sen güçlendirmeye mi geçtin anlayamadım ben,bu hafta pek sıkı takip edemediğimden kaçırdım mı ????

merhba canım arkadaşlarım

uzun zamandır ne yazabiliyorum ne okuyabiliyorum ama rejime devammm

başıma neler geldi bir günde

1- cüzdanım çalındı içide 750 800 tl para ehliyet 2 adet ve nüfus cüzdanım
2- oğlum ateşlendi
3-işçim minibüten düşmüş
4- kardeşimin ayağı metrobüsle kaldırım arasına sıkıştı
5- dayımın kanser olduğunu ögrendim bunların yanında oruç ve susuzluktan gebermiş vaziyetteydimmm

Şaka gibi değilmi evet hepsi aynı gün oldu sankim talan girdi içimizeee

neyse napalım bunuda şükür. sıkıntılıyım anlıcanız hiç giremiyorum kızlar ama gönlüm sizinle

kilo bildirimide yapamadımm

başlanğıç:83,3
geçen hafta 77,1
bu hafta 75,6
giden 1,5

en azında güzel bişe oldu kilo verdimm..:KK52:

sevgiler kızlar

bir günde insanın başına daha ne gelebilirdi acaba,çok üzüldüm hilalim yaa geçmiş olsun .Allah başka dert vermesin,ne diyeyim:KK16:

günaydın kızlar,::KK16:
dün akşam iş yemeğin kaçamak açısından genel olarak başarılı geçti ama bir fındık lahmacun çeyrek patlıcan dolma ve çeyrek içli köfte yedim.
bununla da kalmadım bir kaşık güllaç ve biraz tatlı kaşığı kadar ekmek kadayıfı yedim.:KK53: farkında bile olmadım bunları yediğime :KK53::KK53:müşterimle konuşurken çatalı batırıp agzıma götürmüşüm.:KK53:.
pazartesiden beri saf protein yapmıştım artılarım tam gitti derken dün sabah yine geri gelmişti bir lavabo sorunum var ondan olduğunu düşünüyorum. bu sabahta +1000 .. dolayısı ile bugünde saf p yapıyorum. şu artıları verip eksi görene kadar kendime ceza veriyorum :KK25:

çok güzel bir taktik valla çok akıllıca. ama allahtan biz eşimle pek küs kalmayız. ben surat yapsam da o gelip sırnaşır eninde sonunda. ama çok kızdığı zaman kullanabileceğim bir silah olabilir. evet dediğin gibi üç günlük dünye ne gerek var küslüğe değilmi :KK34:

ooo donbul tebrik ederim..:KK52:6 ları görmüşsün aramıza hoşgeldin..
şimdi önemli bir dönüm noktası bu ben ellileri göreyim diye yırtınıyorum ama pek nazlı haspam bekle bekle zor geçiyor:KK1:
birde merak ediyorum sne bu kiloları verince nikini değiştirtecek misin:KK9:

bence sebze protein günü de yag yakıyoruz ama sebzelerin su tutmasından bunu tartıda göremiyoruz .. bu yüzden dukan yine protein sebzeden fazla olsun o günlerde diyor bu yag yakmanın devam ettiğini ispatlar diye düşünüyorum

çok çok geçmiş olsun tuna. gerçekten oldu mu böyle üst üste gelir hep. kilo verdiğin için tebrik ederim. hemde 1,5 kilo maşalllah :nazar:

güle güle kullan üstünde paralansın en kısa zamanda bol gelsin inşşşallah o pantolona doyama 38 olanı al emiEn Büyük TÜRKİYE

şimdiiiii ortalarda yokum dye,sizi takip etmiyorum sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz :KK20:
ben sana ne diyeyim,sen daha geçen hafta söz vermemiş miydin noldu şimdii,bir de bütün bunlar olurken senin farketmemen de ayrıca ilginç olmuş tabiki :KK9::KK9:

19 günde 7 kg verdim dukan diyetiyle iyi bi sonuçmudur

vayyy 19 günde 7 kilo verip iyi midir diye sorulur mu yaaa,daha nolsun ki ? neredeyse 2 günde 1 kilo vermişsin,maaşallahh :nazar:

selam güzeller:))

ben size bişiy sorucam. içtigim ayranların yag oranı tek içimlik olanların 1,8 .. 1ltlık olanlardan da içiyorum onalrınkşde 2,1 .gerci kiloma bu zamamana kadar bişi yansımadı ama .

kitap"ta 2 y"i "gecmesin diyor ama siz ne diyorsunuz bas patronlarım:))) sorun dgeıl dimi:)))"
Ben hazır ayran kullanmıyorum. Yani onların light olanı var mı yok mu onu bile bilmiyorum. İlgilenmediğim için gözüme çarpmadı :)

Sakıpağanın light yoğurdu %1 yağlı. Yağı %80 azaltılmış. Benim için en iyisi o.
Sütaş'ın kini de aldım ama %1,4 galiba onun yağ oranı. %65 azaltılmış yağ oranı.

Bir daha sütaş almam ama sakıpağa güzel.
Günde 2 bardak ayran içiyorum yetiyor bana.
Zaten günde 2 kez birşeyler yiyiyorum. Tavuk + Ayran o kadar.

Su fazla içiyorum. Günde 12 bardak falan. :nazar:

şöyle gelişi güzel 10 günlük kabataslak olarak diyet listenizi yayınlasanız süper olur.tşk...

Ben hazır ayran kullanmıyorum. Yani onların light olanı var mı yok mu onu bile bilmiyorum. İlgilenmediğim için gözüme çarpmadı :)

Sakıpağanın light yoğurdu %1 yağlı. Yağı %80 azaltılmış. Benim için en iyisi o.
Sütaş'ın kini de aldım ama %1,4 galiba onun yağ oranı. %65 azaltılmış yağ oranı.

Bir daha sütaş almam ama sakıpağa güzel.
Günde 2 bardak ayran içiyorum yetiyor bana.
Zaten günde 2 kez birşeyler yiyiyorum. Tavuk + Ayran o kadar.

Su fazla içiyorum. Günde 12 bardak falan. :nazar:
Hazır yoğurt yiyemiyorum. AOÇ günlük sütü ile kendim mayalıyorum ve onu kullanıyorum. Ben ayran olarak değilde günde 3 case yoğurt bir su bardağı AOÇ nin normal sütünü ve de 200 gr kadar peynir tüketiyorum. Süt ürünlerini seviyorum. Kitapta Dukan'ın atak menüsüne baktım ben aşırıya kaçmıyorum. Hatta atak menüsüne göre süt ürünleri ve et ürünleri tüketimim az bile.
Su tüketimim ise inanılmaz boyuta ulaştı. Günde 5 lt içiyorumdur ve bu kendimi frenlemiş halim:KK43:(( Normalde günde 3 lt su içerdim. Şimdi ise her an lokur lokur soğuk su içme ihtiyacı duyuyorum. Böbreklerim fazla oksijenden iflas edecek:KK43:(((( Birde çay. Çay tüketimim ise kupayla 12 bardak falan. Namaz kılıyorum. Eskiden bir abdest ile bazen 3 vakit namazı kılardım. Şimdi abdest alıp hemen namaz kılmasam geri almak zorunda kalacam diye acele ile kılıyorum:)))

Ağzımın acılığı çok kötü kızlar.((((

Son düzenleme:
acca var ama sonbaharda görüşebileceğiz,prenssevgilisi de sonbaharda gelecek,sempatika var ama nedense görüşemedik hiç başka da kimsecikleri yok mu güzel memleketimde :KK43:
geleydiniz birlikte çeşmeye gider denize girerdik yahuuu :KK34:

medesaaaaaaaaaa çeşme deyip özendirme çölde yaşayan bu garibanlarııı :KK52::KK52::KK52: işten izin vermiyolar be kuzum ahh ahh eylülde ancak :KK43:

medesaaaaaaaaaa çeşme deyip özendirme çölde yaşayan bu garibanlarııı :KK52::KK52::KK52: işten izin vermiyolar be kuzum ahh ahh eylülde ancak :KK43:

eylülde de güzel olur kuzum buralar,hala sıcak olur üzülme.kaç gel sen bana gezerikkkk :KK34:
daha ipek böcüğüm de gelecek çapkınlık yapıcaz onunla :KK9:
hepinize iyi tatiller :KK16:

eylülde de güzel olur kuzum buralar,hala sıcak olur üzülme.kaç gel sen bana gezerikkkk :KK34:
daha ipek böcüğüm de gelecek çapkınlık yapıcaz onunla :KK9:
hepinize iyi tatiller :KK16:

inşallah medesacım bi burun ameliyatı olsam mı diye düşünüyorum vazgeçersem gelirim bee ama çapkınlık yapamam :KK53::KK53: siz yaparken bakarım hehe :KK9: sana da iyi tatiller kuzum :KK54:

kilolu halimi hiçbir zaman kabullenemediğim için olabildiğince az kıyafet aldım o yüzden daraltma derdim de olmadı :)
şimdi normal kıyafetlerime geri döndüm
kilolu bir insan olarak yaşadığım 4-5 senede şunu farkettim ki kilolu olmak gerçekten her anlamda çok pahalıya patlıyor.
Yemek, emek (güzel yemekler için harcanan emek)
ve de en önemlisi kıyafet
sizi düzgün gösterecek kıyafetler inanılmaz pahalı
normal zamanlarımda park bravo ve marks and spencerdan kıyafet almayı aklımdan bile geçirmezken kiloluyken, mecbur kaldığımda buralardan alışveriş yapar olmuştum
bu iki mağaza aklımdan bile geçmezdi çünkü en küçük bedenleri bile bana bol gelirdi

zayıf olduğunuzda, çok ucuz bir kıyafette bile çok hoş görünebiliyorsunuz. ucuz penyeler, elbiseler alabiliyorsunuz çünkü saklamanız gereken bir kusurunuz yok
kıyafetlerin dikişinin özel olması gerekmiyor

Aynen benim de bu halimle çok az kıyafetim var, ay pardon eski halimle yani :KK1::KK1::KK1: şimdi çok mükemmel durmasalar da eski kıyafetlerimin içine giriyorum, onları giyip çıkmıyorum ama giyip giyip bakıyorum :KK52::KK52::KK52: zaten bu kiloların moralimi en çok bozan kısmı da bu idi, oğlumun doğum gününde giyecek kıyafet bulmak için bütün mağazaları dolaştım ve büyük bir hüsrana uğradım (geçen nisan ayı, 78-79 kg iken) hatta büyük beden mağazasına bile gittim ama onlar da büyük geldi, çok şükür ki kurtuluyoruz bu lanetten :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Aynen benim de bu halimle çok az kıyafetim var, ay pardon eski halimle yani :KK1::KK1::KK1: şimdi çok mükemmel durmasalar da eski kıyafetlerimin içine giriyorum, onları giyip çıkmıyorum ama giyip giyip bakıyorum :KK52::KK52::KK52: zaten bu kiloların moralimi en çok bozan kısmı da bu idi, oğlumun doğum gününde giyecek kıyafet bulmak için bütün mağazaları dolaştım ve büyük bir hüsrana uğradım (geçen nisan ayı, 78-79 kg iken) hatta büyük beden mağazasına bile gittim ama onlar da büyük geldi, çok şükür ki kurtuluyoruz bu lanetten :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ayy hakkaten yaa bunun bi büyük bedeni var mı diye sorup yok cevabını almak ne kötü oluyo. bi de kıyafet denerken kabinlerin aynalarında ışıktan mıdır nedir daha feci bi halde görünüyo selülitlerim :KK52::KK52::KK52::KK52: alışverişler hep hüzranla sonuçlanıyooo :KK50: yaa ben henüz eski kıyafetlerime giremiyorum maalesef. bi zamanlar 38 beden elbise aldım da aman ne kadar şişmanladım diye üzülürdüm gidişat kötüleşince de saldım çayıra mevlam kayıra :KK53:

Son düzenleme:
Hazır yoğurt yiyemiyorum. AOÇ günlük sütü ile kendim mayalıyorum ve onu kullanıyorum. Ben ayran olarak değilde günde 3 case yoğurt bir su bardağı AOÇ nin normal sütünü ve de 200 gr kadar peynir tüketiyorum. Süt ürünlerini seviyorum. Kitapta Dukan'ın atak menüsüne baktım ben aşırıya kaçmıyorum. Hatta atak menüsüne göre süt ürünleri ve et ürünleri tüketimim az bile.
Su tüketimim ise inanılmaz boyuta ulaştı. Günde 5 lt içiyorumdur ve bu kendimi frenlemiş halim:KK43:(( Normalde günde 3 lt su içerdim. Şimdi ise her an lokur lokur soğuk su içme ihtiyacı duyuyorum. Böbreklerim fazla oksijenden iflas edecek:KK43:(((( Birde çay. Çay tüketimim ise kupayla 12 bardak falan. Namaz kılıyorum. Eskiden bir abdest ile bazen 3 vakit namazı kılardım. Şimdi abdest alıp hemen namaz kılmasam geri almak zorunda kalacam diye acele ile kılıyorum:)))

Oğğğğğ o kadar sıvı alman hiç iyi değil amaaaa, neden içiyorsun? susuyor musun yoksa ağzında ki tatdan dolayı mı? eğer susayıp içiyorsan tamam bünyenin ihtiyacı var ama diğer türlü ise başka bir çözüm bulmalısın, böbrek şakaya gelmez bi doktora bile görünsen olur yani :KK50::KK50::KK50:

Kızlar bu arada yarın yazlığa gidiyoruz şileye, biraz değişikliğe ihtiyacım var, oğlum için de iyi olur hiç deniz görmedi henüz :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: diyet işini ızgara ile falan idare ederiz herhalde, umarım yapabiliriz yani :KK53::KK53: oğluşu başıboş bırakamayacağız çünkü merdivenler var :KK50::KK50: ya ne bulursak onu yicez yada güzelce diyetimi yapcam, oruç da tutamayacağım bu sürede, vicdanım rahat değil ama yine de gitmek istiyorum, neysem orada girmeye fırsat olur mu bilmem onun için hepinizeee bol eksili, ekşınsız günler diliyorum şimdiden :KK1::KK1::KK1: Ben salı çarşamba falan geri dönerim umarım - 1.000 gr ile :KK76::KK76::KK76::KK76:

canım sen güçlendirmeye mi geçtin anlayamadım ben,bu hafta pek sıkı takip edemediğimden kaçırdım mı ????

canım ramazan süresince güçlendirme gibi devam ediyorum, seyirle güçlendirme arası birşey daha doğrusu, daha çok seyir gibi, günde 200-300 gr veriyorum böyle :21::21:

Oğğğğğ o kadar sıvı alman hiç iyi değil amaaaa, neden içiyorsun? susuyor musun yoksa ağzında ki tatdan dolayı mı? eğer susayıp içiyorsan tamam bünyenin ihtiyacı var ama diğer türlü ise başka bir çözüm bulmalısın, böbrek şakaya gelmez bi doktora bile görünsen olur yani :KK50::KK50::KK50:
Normalde çok su ve de çay içerim. Yanımda olanlar su içmeme şaşırırlar. Canım, atak dönemine dün başladım ve sürekli su içmek istiyorum. Yani bu kadar kendimi frenleyerek 5 lt ile sınırlıyorum.
Ağzımın içi çok acı. Öyle olunca da sürekli o acılığı suyla giderme ihtiyacı duyuyorum.

Hmm... Benim günde 2,5 lt falan oluyor işte.
Ama çay tüketimin çok bence canım. Hatta su bile bana fazla geldi.

Benim çay alışkanlığım hiç yoktur normalde.
İkram edilmezse aklıma bile gelmez.

Ama bugün şekersiz doğal maden suyu aldım 6'lık olanlardan.
Aklıma gelirse günde 1 tane ondan içebilirim.
Birde coca cola zero aldım bu akşam onu içmeyi düşünüyorum.

Yani benim içeceğim extra sıvılar light cola ve doğal maden suyu.
Çay, kahve aklıma bile gelmiyor açıkçası.

haklısın ipekim, üzerine ne diyeyim bilemedim.. ben ortahalliler mahallesinde olduğumdan kelli böyle israf manzaralarına pek tanık olmadım. ramazanı da bayramı da düğünü derneği de dozunda geçer.. hele tabak alışverişi muhteşem bir ritüel :))
şimdi yazınca düşündüm konu komşuda 15 tabak falan var sanırım, umarım dukan sonrasında getirirler :KK9:

banada bi tabak dukan ekmeği yollasan:KK34:

X