Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ben ve 40 beden pantolonum şimdi çıkıp bir arkadaşa gideceğiz ve pazar akşama kadar orda kalacağız. kaçamak olmaması için gerekli tedbirleri aldık. artık hakkımızda hayırlısı... :-)) hepinizi öpüyorum. görüşmek üzere...

olmazsa netten sipariş vereyim gelsin ama o zaman kadar ben yulaf kepeği yemiycem bişiy olur mu peki?

ben ilk sıparısımı hammaddelercomdan vermıstım. sabah verdim öğleden sonra elımdeydı. cok sasırmıstım.
:KK16:
yakın zamanda hepsini rahat rahat giyersin demek isterdim asyacım ama ne yazık ki giyemeyeceksin. hepsi üzerine bol olacak. annesinin elbisesini giymiş çocuklar gibi olacaksın. mecburen, istemeye istemeye gidip yenilerini alacaksın, onları giyeceksin. :-))))

oyyyyyyyyyy ben bu kısmını hıc dusunmemıstım. oka para verdım gıymeden gdecekler demek. neyse oturup buna uzulecek degılım. zayıflayayaımda daha guzellerını alırım. bacaklarım surtmesın yeter. ya cıdden benım bacaklarımında surtmeyecegı zamanda gelecek miii:26::26:

ben ve 40 beden pantolonum şimdi çıkıp bir arkadaşa gideceğiz ve pazar akşama kadar orda kalacağız. kaçamak olmaması için gerekli tedbirleri aldık. artık hakkımızda hayırlısı... :-)) hepinizi öpüyorum. görüşmek üzere...

güle güle git alıyem. havalı havalı git.:KK16: bizi unutma..

Slm kızlarrrr
nasılsınız bişey sorucam size
malum ramazan günün hangi saatinde tartılıyorsunuz
endogru sonuç nezamanki??

slm kızlarrrr

ben ıftardan hemen once tartılıyorum. Sabahta tartılıyorum ama aksama kadar wc olayı oluyor sonucta ve bırbırını tutmuyor o nedenle sadece ıftardan once tartılıyorum..

yakın zamanda hepsini rahat rahat giyersin demek isterdim asyacım ama ne yazık ki giyemeyeceksin. hepsi üzerine bol olacak. annesinin elbisesini giymiş çocuklar gibi olacaksın. mecburen, istemeye istemeye gidip yenilerini alacaksın, onları giyeceksin. :-))))

ben ilk sıparısımı hammaddelercomdan vermıstım. sabah verdim öğleden sonra elımdeydı. cok sasırmıstım.
:KK16:

oyyyyyyyyyy ben bu kısmını hıc dusunmemıstım. oka para verdım gıymeden gdecekler demek. neyse oturup buna uzulecek degılım. zayıflayayaımda daha guzellerını alırım. bacaklarım surtmesın yeter. ya cıdden benım bacaklarımında surtmeyecegı zamanda gelecek miii:26::26:

benim hiçbi kıyafetım olmuodu,,onca seyı atmaya kıyamayacagım ıcın hepsını daralttırdım,,hem daha uyguna geldi :KK1:

ayrıca 7 günlük atak çok değil mi :26: cnm kendini zorlama istersen birde anladığım kadarıyla oruçta tutuyorsun zaten böbrekler için özellik bu atak döneminde bol su içilmesi lazm birde sen 7 gün atak yapıyorsun :KK53: çok bence yha 7 gün :KK31:
Dukan 10 günlük atak yapılacaksa bol bol su tüketmek gerekiyor demekte. Bence de oruçlu iken atak süresini uzun tutmak doğru değil. Yaklaşık 18 saate yakın vücuda su girmeyecek.
aslında biliyorum 7 günlük atak çok aa ben suan regl döneminde olduğum için kilo kolay gitmez diye düşünüyorum(bünyem açlığa dayanıklı:KK70:) o yüzden uzun tutuyorum. tavuk gögsünü akşama pişirip yerim yarınada kırmızı et yaparım die düşünüyorum.
Hem reglsiniz, hem de oruçlu...Neden oruçlu iken atak yapmaya kendinizi zorluyorsunuz ki? Dinimiz bile regl iken kadının vücudunu zorlamaması için oruçtan muaf eylemiş.
Yani regl iken oruç tutulmaz. Bunu düşünerek başladıysanız o zaman az kilo kayıp edeceğinizi hesaplamışsınızdır.

benim hiçbi kıyafetım olmuodu,,onca seyı atmaya kıyamayacagım ıcın hepsını daralttırdım,,hem daha uyguna geldi :KK1:

muhtemelen bende oyle yapacağım ama yenı seylerde almak ısterım. yıllardır sadece melul melul baktıgım seylerı almayı cok ısterım. zaten soylede bısey var. kılolu oldugum ıcın hep olanı almak zorunda kaldım begendıgımı hıcbızaman alamadım:KK14::KK14::KK14:

ben bu güne kadar daralttırarak idare ettim ama artık daraltma da olmuyor. yani oluyor ama yenisini almaktan dara pahalıya geliyor. 1 beden küçültmek sorun değil ama 3 beden küçült deyince terzi pis pis bakıyor insana. :-)))

kilolu halimi hiçbir zaman kabullenemediğim için olabildiğince az kıyafet aldım o yüzden daraltma derdim de olmadı :)
şimdi normal kıyafetlerime geri döndüm
kilolu bir insan olarak yaşadığım 4-5 senede şunu farkettim ki kilolu olmak gerçekten her anlamda çok pahalıya patlıyor.
Yemek, emek (güzel yemekler için harcanan emek)
ve de en önemlisi kıyafet
sizi düzgün gösterecek kıyafetler inanılmaz pahalı
normal zamanlarımda park bravo ve marks and spencerdan kıyafet almayı aklımdan bile geçirmezken kiloluyken, mecbur kaldığımda buralardan alışveriş yapar olmuştum
bu iki mağaza aklımdan bile geçmezdi çünkü en küçük bedenleri bile bana bol gelirdi

zayıf olduğunuzda, çok ucuz bir kıyafette bile çok hoş görünebiliyorsunuz. ucuz penyeler, elbiseler alabiliyorsunuz çünkü saklamanız gereken bir kusurunuz yok
kıyafetlerin dikişinin özel olması gerekmiyor

ben bu güne kadar daralttırarak idare ettim ama artık daraltma da olmuyor. yani oluyor ama yenisini almaktan dara pahalıya geliyor. 1 beden küçültmek sorun değil ama 3 beden küçült deyince terzi pis pis bakıyor insana. :-)))

ayy neyseki benim böyle bi derdim yok 36-38 beden bi sürü güzel elbiselerim var :KK53: eh artık oralara gelince bi foto defile yaparım :KK23::KK23:

Dukan 10 günlük atak yapılacaksa bol bol su tüketmek gerekiyor demekte. Bence de oruçlu iken atak süresini uzun tutmak doğru değil. Yaklaşık 18 saate yakın vücuda su girmeyecek.
Hem reglsiniz, hem de oruçlu...Neden oruçlu iken atak yapmaya kendinizi zorluyorsunuz ki? Dinimiz bile regl iken kadının vücudunu zorlamaması için oruçtan muaf eylemiş.
Yani regl iken oruç tutulmaz. Bunu düşünerek başladıysanız o zaman az kilo kayıp edeceğinizi hesaplamışsınızdır.

Şuan oruçlu değilim(regl olduğum için).Pazar günü oruç tutmaya başlıycam(reglim bitiyo:) Reglimin son günleri olduğu için çok etkilemediğini düşünüyorum.Zaten bu sebepten dolayı atak evresini 7 gün die belirledim.

kilolu halimi hiçbir zaman kabullenemediğim için olabildiğince az kıyafet aldım o yüzden daraltma derdim de olmadı :)
kilolu bir insan olarak yaşadığım 4-5 senede şunu farkettim ki kilolu olmak gerçekten her anlamda çok pahalıya patlıyor.
normal zamanlarımda park bravo ve marks and spencerdan kıyafet almayı aklımdan bile geçirmezken kiloluyken, mecbur kaldığımda buralardan alışveriş yapar olmuştum
bu iki mağaza aklımdan bile geçmezdi çünkü en küçük bedenleri bile bana bol gelirdi

zayıf olduğunuzda, çok ucuz bir kıyafette bile çok hoş görünebiliyorsunuz. ucuz penyeler, elbiseler alabiliyorsunuz çünkü saklamanız gereken bir kusurunuz yok

ama dukanka sen hiç büyük beden olmamışsın ki 57 kilocukmuşsun zaten :)) walla ben bi ara 48-50 beden olmuştum da nerden kıyafet bulacağımı şaşırmıştım annecim sağolsun 2 pantolon dikmişti de dondurup dondurup onları giyiyodum sadece

oyy kıyamam ben onaa. ebabilmiymiş.
bu vesile ile hemmen patlatayım.
ebaaabil bir kuştur:KK24::KK24:
sözünde dönen....... :KK24::KK24:ay yok bunun sonu kötü bitecek.:KK53::KK53:..
şaka bir yana minik kuşa yeni hayatında mutluluklar diliyorum. sana da hassasiyetinden ve insaniyetiden dolayı tebrik fışkırttırıyorum.:KK53::KK53:
hee birde yine kilo vermişsin ona bi tebrik şettireyim ayıp olmasın :KK52::KK52::KK52:

çok sağol pisicim. yaa ebebilmiş minik. bi kuş bilimci buldum da ona sordum. son iki gündür verdiklerimi yemiyodu sürekli kanatçırpıp atıyodu kendini belli ki yuvadan uçma zamanı gelmiş. gönderdik bakalım şansı açık olsun :KK5:

Selam arkadaşlar :KK3:
Bugün dukanda 2. atak günüm.
Dün başladığımda 66.4'tüm bugün tartıldığımda 65.6'ydım.
800 gr gitmiş.

Yine 65'li rakamları gördüğüme sevindim. :KK8:

kızlar bugün itibariyle 1 kilo daha gitmiş :))) üstelik reglim, reglden sonra biraz daha düşer diye tahmin ediyorum :KK70:
:nazar:tebrik ederim

Günaydın kızlar:)
bende bugün itibarıyla dukana başlamış oldum 76.8:nazar: ile 7 gün atak devresini yapıcam umarım kilolar gider.
Ha bu arada hedefim 62 kiloya düşmek daha sonra 55 kilo ya düşmek umarım olur.
İftar da tavuk gögsüyle bişiyler yapıp yemeyi planlıyorum.Bide ben yulaf kepeği yerine etinin yulaf ezmesi diye bir ürünü vardı onu aldım, un gibi değil tanelerin ezilmiş hal, yani öyle krep faln yapılmaz sadece müsli gibi yenir sizce ben bu yulaf ezmesi denen şeyi yulaf kepeği yerine yiyebilrmiyim?
bişiy daha sorayım maden suyu sınırsız içebilirmiyiz?
dedeikleri gibi yulaf ezmesi olmuyor, kepeğini kullanmak zorundayız
ve evet soda da hiç birsınırlama yok tabii midende sorun yoksa
hoş geldin:KK42:

ahahahha bir an gözümde canlandın şu rabbit kızı nazlı nazlı yürüyor ya işte öyle :KK60: :KK60: :KK60:
güle güle gel:KK34:

Slm kızlarrrr
iftardan hemen önce en hafif olduğumuz zaman diye düşündük, bu nedenle iftardan önce tartılıyoruz
gerçi ben her an duba gibi hissediyorum kendimi ama bu konu dışı :KK1::KK1::KK1:

ahahahha sen bide gerçekten şişman olsan nasıl olurdun merak ediyorum dukanka
ama yok senin için öyle bişey dilemeyeceğim tabiiki de :KK53::KK53::KK53:

Selam arkadaşlar :KK3:
Bugün dukanda 2. atak günüm.
Dün başladığımda 66.4'tüm bugün tartıldığımda 65.6'ydım.
800 gr gitmiş.
Yine 65'li rakamları gördüğüme sevindim. :KK8:

hoş geldin
tebrik ederim ben 4 günde 1,250 vermiştim :KK14:
kızlar çok iyisiniz :nazar::nazar:

selam güzeller:))

ben size bişiy sorucam. içtigim ayranların yag oranı tek içimlik olanların 1,8 .. 1ltlık olanlardan da içiyorum onalrınkşde 2,1 .gerci kiloma bu zamamana kadar bişi yansımadı ama .

kitap"ta 2 y"i "gecmesin diyor ama siz ne diyorsunuz bas patronlarım:))) sorun dgeıl dimi:)))"

X