Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

şu 1.5 hafta boyunca salçalı makarna,meyve suyu,kıymalı börek,su böreği,dondurma,profiterol,köfte,biraz normal ekmek,onun dışında kepekli ekmek,pilav,bezelye,çikolata,patlamış mısır,kuruyemiş falan yedim...off yaa napmışım ben yav:KK52: 3 gün yetermi ?

kestanem şekerim çok güldüm yaaaa,azcık yemişin kuzum :KK16:
afiyet olsun artık yapacak bişey yok,önümüzdeki maçlara bakacağız :21:

kızlar bu arada face kullanmayanlar için buryada ekliorum yapmıs oldugum,,Neslinin kekinin ve Simlanın simitinin fotolarını :KK1:Eki Görüntüle 470382 Eki Görüntüle 470383

Neslinin tarifine ek olarak ben daha ii kabarsın die 1 ksk süt tozu koydum (bu cıkan 2 adet kek,tarifin yarı ölçüsü ile yapıldı).aroma olarakta vanilya ve limon ekledim.özellikle limon bence cok yakıstı..Simit için ise,dukan 1 çimdik susam izin werior,isterseniz üstüne serpebilirsiniz.bu mikrodalgadan cıkmıs hali,ben daha kıtır olsun die birazda tost makinesinde üstüne bastırdım..bugün peynir hakkım olmadıgı için peynirle denemedim ama bidahaki sefere arasına peynir koyup,tost makinesinde iyice bastırıp,ayran ile deneceğim..ama bölede ben sewdim tadını..tawsiye ederim :KK34:

kuzuuu tarif nerde yahuu,ben kaçırdım mı verdin mi vermedin mi,kolayındaysa paylaşsana biz de gevrek yiyek :KK56:
bu arada hindistan cevizi ben de nadiren de olsa kullanıyorum çünkü yasak değil diye hatırlıyorum okuduğum kadarıyla :KK34:

insallah insallaaah hayalini kuruyorum bunun:KK16::KK16: bugün kendimi cok zayiflamis hissettim kot giyindim belimden düsüyor katak giyindim bol geliyor:21::21:

oyyy visne receli miiiii:KK43::KK43:

hayallerimiz gerçek olacak kuzum inşallahhh :KK16:

kuzuuu tarif nerde yahuu,ben kaçırdım mı verdin mi vermedin mi,kolayındaysa paylaşsana biz de gevrek yiyek :KK56:
bu arada hindistan cevizi ben de nadiren de olsa kullanıyorum çünkü yasak değil diye hatırlıyorum okuduğum kadarıyla :KK34:

cnm dukan simit için link bu ; dukan diyeti tarifleri: DUKAN SİMİT

kekin tarifini ise Nesli versin,,şimdi tarif sahibi o yaa,,emege saygısızlık yapmayayım :KK1:

hindistan cevizli tart tarifi gibi bişey vardı, 200-210 arası olabilir alişim.. onu teyit edeceğük :KK66:

ay senin ölçülerin daha makul veriver balım :KK66: emeğe değil yemeğe saygı ön planda dukanda :)):KK9::KK9:

Medesa,,kullanım hakkını Nesliden almıs oldugum üzere aşağıda birinci fotomdaki kekin tarifini ekliorum :)) ben ilk denemem oldugu için,ölçülerin yarısını yaptım ama yogurdu daha ıslak olmasını saglasın die 3/4 bardak koydum.aroma olarak vanilya ve limon kullandım.limon bence özellikle cok yakıstı.bide bu tarife ek olarak ben daha kabarsın die 1 ymk kasıgı süt tozu ekledim..

1 su bardağı kadar yoğurt
2 yumurta
3 kaşık yulaf kepeği
yarıdan biraz fazla kabartma tozu
damağınıza göre tatlandırıcı
vanilya veya limon aroması yine keyfen konulabilir :KK66:
kek gibi cıvık cıvık karıştırıp kalıba dökün.. 180-210 arası beğendiğiniz-alıştığınız bir ayarda üzeri kızarıncaya kadar pişirin..

böyle kuru değil de aksine şerbetli bir tatlı gibi, ne bileyim revani gibi falan oldu.. afiyet bal şeker ola..

Son düzenleme:
ekım 34 ve ekınsu nerelerdesınız kızlar,yoksunuz ortalarda..surada tek guclendırmecı kaldım bi basımaa :2:

Medesa,,kullanım hakkını Nesliden almıs oldugum üzere aşağıda birinci fotomdaki kekin tarifini ekliorum.ben ilk denemem oldugu için,ölçülerin yarısını yaptım ama yogurdu daha ıslak olmasını saglasın die 3/4 bardak koydum.aroma olarak vanilya ve limon kullandım.limon bence özellikle cok yakıstı.bide bu tarife ek olarak ben daha kabarsın die 1 ymk kasıgı süt tozu ekledim..

1 su bardağı kadar yoğurt
2 yumurta
3 kaşık yulaf kepeği
yarıdan biraz fazla kabartma tozu
damağınıza göre tatlandırıcı
vanilya veya limon aroması yine keyfen konulabilir :KK66:
kek gibi cıvık cıvık karıştırıp kalıba dökün.. 180-210 arası beğendiğiniz-alıştığınız bir ayarda üzeri kızarıncaya kadar pişirin..

böyle kuru değil de aksine şerbetli bir tatlı gibi, ne bileyim revani gibi falan oldu.. afiyet bal şeker ola..

light süttozu aradım dün migros ve realde. bulamadım. hatta normalii de bulamadım. light kakaodan vazgeçtik hadi neyse. aromaya gelince migrosta rom ve vanilya tereyağ beraber var. bende böyle çin malı kekler falan yapsam ya.

günaydıın canlarııım,herkeseee iyi haftalar...
sabah 75.6 çıktım,deja vu :KK50:

aHH KUZUMM KIYAMAM BOZMA MORALİNİ. Sudur o suuu :)

bugün nerede bu millettt? :44:

Okumaktan yazamadım ki. Mesai bitti anca sona geldimmm. Maşallah ne düşmüş çeneler....

ben de ufak bir ara rapor vereyim :) sabah tartıldım ve de belimi vs. ölçtüm!

74.9'u gördüm benim için mühim mesele :KK9::KK9:
ayrıca tam 20 cm incelmiş belim..
BMI oranımda tam obezlik sınırı sayılan 25'te.. bundan sonraki her gram normal kategoride değerlendirilirken gidecek.. Büyüksün dukan!! daha büyüksünüz kuzular!!! Sinerjinize sağlıkkk!!!:KK16::KK16:

Yavru 11 kilo vererek mi 20 cm eksildin. Anlayamadım benn

buluşursak bi gün anlatırım tırışka değil gerçekten...burda yazamadığım şeylerde var.ama bida yapmıcam...

Umarım aklıma gelen saçma bir iş yapmamışsındır.

aHH KUZUMM KIYAMAM BOZMA MORALİNİ. Sudur o suuu :)

Okumaktan yazamadım ki. Mesai bitti anca sona geldimmm. Maşallah ne düşmüş çeneler....

Yavru 11 kilo vererek mi 20 cm eksildin. Anlayamadım benn

Umarım aklıma gelen saçma bir iş yapmamışsındır.

ipekim bida yapmıcam derken dukanı bozmıcam anlamında yazmıştım:)

light süttozu aradım dün migros ve realde. bulamadım. hatta normalii de bulamadım. light kakaodan vazgeçtik hadi neyse. aromaya gelince migrosta rom ve vanilya tereyağ beraber var. bende böyle çin malı kekler falan yapsam ya.

Canım migroslarda pınar süttozu var. Kullanılabilen bu. Ama kahve reyonlarında falan değil. Bildiğin kek unu karışımlarının falan olduğu raflarda. Kek poğaçaya süt lezzeti ve gevreklik vermek için.
Kakaolara gelince light die bişi yok yağı azaltılmışlar var. Her markanın arkasına bak. Bir çoğu %10 un altında yani uyumlu...

X