Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

aliye bence sen 66 da bırakma, 66 da bki 27.5 çıkıyo, 56 ya kadar devam etsen çok süper olursun yaa.

benim yapım biraz farklı. Etim çok sıkıdır. Kemik yoğunluğum da yüksekmiş.. Kiloluyken de hiç olduğum kiloda görünmezdim. Herkes beni 85 falan sanırdı oysa ben 100 kg idim.
Bki artık doktorların bile fazla ciddiye aldığı bir kavram değil. 66 da değil de 65 de bırakıcam. Ama zaten 65 de bile 38 beden olucam ben. Daha zayıf olmayı da istemem. Açıkcası 38'i bile sever miyim bilmiyorum. Ben fazla ince olmaktan hoşlanmıyorum.

Medesa,,kullanım hakkını Nesliden almıs oldugum üzere aşağıda birinci fotomdaki kekin tarifini ekliorum :)) ben ilk denemem oldugu için,ölçülerin yarısını yaptım ama yogurdu daha ıslak olmasını saglasın die 3/4 bardak koydum.aroma olarak vanilya ve limon kullandım.limon bence özellikle cok yakıstı.bide bu tarife ek olarak ben daha kabarsın die 1 ymk kasıgı süt tozu ekledim..

1 su bardağı kadar yoğurt
2 yumurta
3 kaşık yulaf kepeği
yarıdan biraz fazla kabartma tozu
damağınıza göre tatlandırıcı
vanilya veya limon aroması yine keyfen konulabilir :KK66:
kek gibi cıvık cıvık karıştırıp kalıba dökün.. 180-210 arası beğendiğiniz-alıştığınız bir ayarda üzeri kızarıncaya kadar pişirin..

böyle kuru değil de aksine şerbetli bir tatlı gibi, ne bileyim revani gibi falan oldu.. afiyet bal şeker ola..

oyyy canım mersiiii,ben bu neslinin tarifi almışım zaten ama gevrek de pek bi makbule geçti :KK34:
bu arada ben bu keki bu akşam çikolatalı denesem nasıl olur acaba ?
çikolata aromam var,eee kakao da var hatta pöti bör de var hımmm deneyim bakalım :KK56:

4 günlük tatilimden sonra işte geldim burdayım :KK1: tatilim her şey dahil otelde olduğu için çok zorlandım diyeti bozdum azıcık ama toparlanıcam en kısa zamanda o yüzden panik yapmıyorum :KK19:

eve gelir gelmez migrosun sanal marketine girdim ne var ne yoksa aldım. evde hiçbişeyim kalmamış. ramazan için erzak lazım bana :KK39:

bu arada erkek arkadaşımla kesin olarak bitti. bugün iş için bi sınava gitmiştim sınava ara verildiğinde tuvalete gidip sessiz sessiz agladım ama yetmedi tabi halen daha hüngür hüngür ağlayıp zehrimi boşaltmayı bekliorum.

canım kıyamam sana yaaa,bence sen kapat birgün kendini böğüre böğüre ağlaa,ondan sonra da hiççç ağlama artık,önündeki yola bak eminim seni çok daha güzel şeyler bekliyor olacak :KK16:
tatilde olur o kadarcık,bu hafta toparlarsın canım benim :KK34:

canlarım ben adepo.com'dan alışveriş yapıyorum ki az önce de yaptım.
onda ekstradan servis ücreti ödemiyorum,üstelik her alışverişimde de küçük hediyeler veriyorlar.mesela bu alışverişimde 1.5 litre su verecek bedava,daha önce küçük ıslak mendil vermişti falan.sadece yulaf kepeği yok orda,onun dışındaki alışverişleriniz için bir bakın isterseniz.tabi umarım sadece izmir'e özel bir site değildir :KK34:

benim yapım biraz farklı. Etim çok sıkıdır. Kemik yoğunluğum da yüksekmiş.. Kiloluyken de hiç olduğum kiloda görünmezdim. Herkes beni 85 falan sanırdı oysa ben 100 kg idim.
Bki artık doktorların bile fazla ciddiye aldığı bir kavram değil. 66 da değil de 65 de bırakıcam. Ama zaten 65 de bile 38 beden olucam ben. Daha zayıf olmayı da istemem. Açıkcası 38'i bile sever miyim bilmiyorum. Ben fazla ince olmaktan hoşlanmıyorum.

oh oh pek şanslısın o zaman ben senin tam tersinim 50 olsam 53 görünürüm :KK43:

oyyy canım mersiiii,ben bu neslinin tarifi almışım zaten ama gevrek de pek bi makbule geçti :KK34:
bu arada ben bu keki bu akşam çikolatalı denesem nasıl olur acaba ?
çikolata aromam var,eee kakao da var hatta pöti bör de var hımmm deneyim bakalım :KK56:

medesacım, memnun musun aromalarının tadından? çikolata, kakao ve pöti bör oh çok güzel geliyo kulağa :86: hangi marka aldın hammadde.net ten mi aldın? oyy benim yine iştahım açıldı yaaa :KK52:

bence de aliye bki çok makul gelmiyo bazı durumlarda ve ideal beden bana göre de 38 bende 38 içine net ve rahat girebildiğim kiloda bırakıcam öle sıfır beden 234-36 beden olmak niyetinde değilim zaten bence de doğru yaparsın ne öle çiroz gibi zayıf olmak be negerek var::KK66:)

canlarım ben adepo.com'dan alışveriş yapıyorum ki az önce de yaptım.
onda ekstradan servis ücreti ödemiyorum,üstelik her alışverişimde de küçük hediyeler veriyorlar.mesela bu alışverişimde 1.5 litre su verecek bedava,daha önce küçük ıslak mendil vermişti falan.sadece yulaf kepeği yok orda,onun dışındaki alışverişleriniz için bir bakın isterseniz.tabi umarım sadece izmir'e özel bir site değildir :KK34:

cnm baktım malesef İzmir.e özel bi siteymiş :2:

medesacım, memnun musun aromalarının tadından? çikolata, kakao ve pöti bör oh çok güzel geliyo kulağa :86: hangi marka aldın hammadde.net ten mi aldın? oyy benim yine iştahım açıldı yaaa :KK52:

canım memnunun vallaa,bir de farklı yerlerde de kullanıyorum ben onları.
mesela rom aromamı kolaya yada kahveye ekliyorum çok lezzetli oluyor.hatta kendi yaptığım ice tea'de bile kullanıyorum.
çikolata aromamı 2 gündür nescafeye ekliyorum,aromalı kahve oluyor mis gibi.
bu akşam da kek denicem bakalım.hatta milk shake yapmayı da düşünüyorum light süt,çikolata aroması ve tatlandırıcı ile :nazar:
tereyağı aromam da var ama inanın yağdan midem kalkıyor benim yaa,kokusuna bile dayanamaz oldum.onu pek fazla kullanmıyorum ama bazen dukan ekmeğimi pişirirken ekliyorum mis gibi kokuyor.
gurmenetten alıyorum canım benim :KK16:

4 günlük tatilimden sonra işte geldim burdayım :KK1: tatilim her şey dahil otelde olduğu için çok zorlandım diyeti bozdum azıcık ama toparlanıcam en kısa zamanda o yüzden panik yapmıyorum :KK19:

eve gelir gelmez migrosun sanal marketine girdim ne var ne yoksa aldım. evde hiçbişeyim kalmamış. ramazan için erzak lazım bana :KK39:

bu arada erkek arkadaşımla kesin olarak bitti. bugün iş için bi sınava gitmiştim sınava ara verildiğinde tuvalete gidip sessiz sessiz agladım ama yetmedi tabi halen daha hüngür hüngür ağlayıp zehrimi boşaltmayı bekliorum.

geçecek inşallah üzüntülerin. şimdi yeni ufuklara yelken açma zamanı. herşey daha güzel olacak inşallah bundan sonra.

mesela rom aromamı kolaya yada kahveye ekliyorum çok lezzetli oluyor.hatta kendi yaptığım ice tea'de bile kullanıyorum.
bu akşam da kek denicem bakalım.hatta milk shake yapmayı da düşünüyorum light süt,çikolata aroması ve tatlandırıcı ile :nazar:
tereyağı aromam da var ama inanın yağdan midem kalkıyor benim yaa,kokusuna bile dayanamaz oldum.onu pek fazla kullanmıyorum ama bazen dukan ekmeğimi pişirirken ekliyorum mis gibi kokuyor.

oh oh pek güzel ellerine sağlık :KK16:

FFC marka di mi medesa ?

selam dukan güzelleri:)))

dunku iftar menümde ispanaklı yumurta ayran cocola zero .2,5 lt su yesılcay vardi ve 3 dlim karpuz.

sahurada cılbır yaptim.

ıspnaklı ygurt yicem bugunde:))) ıspangın her turlusu:))

ALLAHIM YARDIM ETT.....AKSaM USTLERİ COK HALSİZ DUSUYORUM BENYA: ORUCLU DUKANgüzelleirm siz naıslınız nasıl gidiyor ?

İFTARDAN SONRA DUZELİYORUM Amma:)))

hhayden kolay gele iyi iftarlar....

kızlar ben 5 gün p yapmış oldum ,durup dururken ,tartı -1000 ggösterdi ama iflahım kesildi bu 5+5 pek yapılacak bişey değilmiş ,anlamış oldum :)

bugün gazate de gördüğüm yazıyı ekliyorum size

Dr. Ayça Kaya’nın önerilerine göz atmanız sizin yararınıza
Metabolizmayı hızlandıran 5 öneri:

1)Uykunuz düzenli olsun. En geç 24.00’de uyuyun, en geç 07.00’de uyanın. Çünkü vücut kendini uykuda onarır.
2)Ağırlık çalışın. Metabolizma hızının en belirleyici faktörü kas dokusu olduğu için kaslar düzenli çalışmalı.
3)Acıkınca yiyin. Açlığı ertelemek metabolizma hızını yavaşlatır. Küçük bir meyve bile yeseniz yeterli.
4)Metabolizmayı en çok çalıştıran yiyecek, proteindir. Protein tüketin ama karbonhidrat almayı da unutmayın. Hiç karbonhidrat almazsanız, kilo verseniz bile damar hastalığına yakalanma riskiniz artar. Lifli gıdaları da sofranızdan eksik etmeyin.
5)Yemekle birlikte aldığınız iki-üç kaşık yoğurt, yüksek oranda kalsiyum içerdiği için metabolizmayı olumlu etkiler.

bu demek oluyor ki dukancığım o kadar da risk taşıyan bir diyet değil ,aksine metabolizmayı harekete geçirip yağ yaktırıyor,eee yağlı ,tuzlu ve unlu yemediğimize göre de nerede şimdi bunun zararı anlamış değilim ,neyse bir an önce tahil yaptırıp bunu knıtlayalım bari :)

bu sabah 62 yi gördüm bir vkaç pantolonumun da içine girebildim ,müthiş bir duygu ,spor olayına tam başlayamıyorum ,çok güçsüzüm ,güçlendirmede full girip sarkıkları da toplarız artık

öpüldünüz güzeller

Eki Görüntüle 470047 iftar menüm....brokoli pilavi ve tavuk sote ve feslegenli yogurrt:KK16:

selam dukan güzelleri:)))

dunku iftar menümde ispanaklı yumurta ayran cocola zero .2,5 lt su yesılcay vardi ve 3 dlim karpuz.

sahurada cılbır yaptim.

ıspnaklı ygurt yicem bugunde:))) ıspangın her turlusu:))

ALLAHIM YARDIM ETT.....AKSaM USTLERİ COK HALSİZ DUSUYORUM BENYA: ORUCLU DUKANgüzelleirm siz naıslınız nasıl gidiyor ?

İFTARDAN SONRA DUZELİYORUM Amma:)))

hhayden kolay gele iyi iftarlar....

kuzummm bak benimkiside yukaridaki menüydü....ilk gün kötü hissettim kendimi bugün iyiyim ama cok sükür hatta ise yürüyerek geldim simdi cikip 6 km yol tepip eve gidip yemek yapicimmmm:KK16:

ben hurma da yiyorum iftarda 3 adet tüm ihtiyacim olan seyin onda sakli olduugna inaniyorum ben:26:

Ben bu hızla iki güne kalmaz 81 i görürüm :KK1: Seviyorum kendimi aman nazar değmesin :)

Dün yürüyüşümü yaptım, bugün drama kursunda hopladım zıpladım, akşama da yürüyüşümü yaparsam yağlar dayanabilir mi hiç erir erirrrr :KK1:

X