Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ewt cnm Antakyalıyız aslen..Küflü çökeleği ben sewmem ama ewdekiler sewer.Adanaya gidince getiririm sana :KK16:

sağol şekercim. vallahi hayır demem ne yalan söyleyeyim. antakyalı bir ev arkadaşım vardı. 3 yıl beraber kaldık. gerçi arkadaşımla 3 yılın sonunda küs ayrıldık ama beraber geçirdiğimiz zaman içerisinde benim mutfak hünerlerim ve antakyadan gelen malzemeler sayesinde çok lezzetli günler geçirdik. iyi bilirim antakya yemeklerini. neyse daha fazla yemek muhabbeti yapıp kendi kendimi gazlamayayım.:-)))))

ben kaçıyorum kuzular, dışarda epey iş birikti.. ben tutmadım ama iftar kadromuz tam bu akşam :) ona da hazırlık yapıcam.. gelemeyebilirim tekrar.. hepinizi öpüyorum kokluyorum bağrıma basıyorumm..

kızlar dün tartılmadım çünkü regl dönemindeyim şişim biraz zaten diyetede dikkat edemiyorum ya neyse kaç haftadır şuursuz yiyorum resmen kekler bisküviler benim bi toparlanıp kendime gelmem lazım kendime çok sinirliyim. Buyurun istediğiniz kadar kızabilirsiniz böyle yapınca kendimi kötü hissediyorum üzülüyorum birde üzüldükçe yiyorum yedikçe üzülüyorum anlayacağınız berbat bi psikolojideyim. Yeniden ve yeniden o sıkı diyet günlerime geri gelmek istiyorum hızla hemen! ramazan ayını bunun için kullanacağım sanırım. yerim proteinimi yatarım yerim proteinimi kalkarım en azından böyle aptal aptal kaçamaklar yapmam. Of çok sinirliyim kendime! kesin artı iki kilo almışımdır yani o derece şuursuzca yedim. Benim seyir daha çooook uzar çoooook!

söz mü bulcanmı:))

wallaha da bulurum ne sandım cicimm :KK55: örneğin şu nasıl?

$20.07.png

hayırlı RAMAZANLAR dukan güzellerim benim:))))

cogularınız yediklerinizi yazmıssınız bende yazayımda içim rahat etsin:))

yarim dilim peynir
1 yumurta
1 piliç jambon
yarım dilimden az tam bugday ekmek( tek seferlik yedim ekmegim yoktu bugun yapicam.)
cay bolca su
yarım ay seklinde kesilmiş 3 dlm domates
yuvarlar ince dlilim 4 salata
1 kasık yulaf kepegimi de yedim digerini aksam yiyecem .

simdik size syıne sorularım var:))))

1--> mutfak tartim yok 40 gr peynir diyor meselaya göz kararı ne kadar eder?

2--> ekmek yapmak için, tam bugday un+ beyaz un+ay cekirdegi+keten tohumu +kabrtma tozumu ekliiym böle bi ekmek uygun olarmı dukana...yada içine hangi un kullanayim.market ekmekleirnden hangini öneriyorsunuz bayanlar?? cevap bekliyorum cunki dısari cıkıp malzeme almam gerekkk:)))*

ellerine sağlık kuzum,tatlandırıcıyla şurup yapıp üstüne de dökülebilir,o zaman tam revani olurrr,ayrıyetten afiyeler olsunnn:KK56:

yapamazsın kii,veremezsinn kiii yoksa verebilir misin kızzz.bak sana söz sen bayrama kadar 5 kilo verrr,izmire geldiğinde sana en kral yemeği ısmarlayacağım diyete uygun ama en ödülü babında :KK34:

ayyy yarina yapsam ben bunu ya istee cok canim tatli istiyor dün kriz gecirip tatlandiriciyi abarttim saniyorum tatlandiricili süt ve yogurt yedim bol bol kahve ictim ama rahatladim bugün zaten sebze günümm o günler tatlandirici almamaya özen gösteriyorum:KK23: ama yarin iftar olarak kacinilmaz bu :KK23::KK23::KK23:

medesammmmm :21::21::21::21::21: hep böyle yapin beni gaza getirin nolur nolur nolur.....oof off o ödül günü neler yememki :KK52::KK52::KK52::KK52: derken bile aklima birsey gelmiyor ama dondurma kesin olacak:KK19: ben bugün bi pilates yapyimda yagmurlugumu giyineyipte yürüyeyim:KK76::KK76::KK76:

Kızlaaaarr!

İşlerim vardı, aceleye geldi biraz.. Yanlışlıklar varsa kusura bakmayın.. İşte çizelgemiizzz...

Tebrikler sizeeeee:KK9::KK9:

Eki Görüntüle 468229
tatlım ellerine sağlık
dert değil güzelim, resimleri tatilden gelince koyarsın, biz burdayız nasılsa, bekleriz:KK9:
tadını çıkar inşallah, güle güle (şu kırılmaz çelik yağları kırmış olarak) gelmeni diliyorum
kendinize dikkat edin :KK54:
ramazan sonu yaklaşık eylüle geliyo. iş yerinden bi arkadaşla 1 eylülde 65 kg için iddaya girmiştim ben de 65 kg diyim o zaman
:))) iyiymiş, başarılar şimdidfen hepimize

gerçi güzel hedefler koyuyoruz ama bir yanım hep ikizler yahu :KK60:

kızlar merhabaa ben yeni arkadaşınız.aranıza daha bugün katıldım artık bişeylerin değişmesi gerekiyor :KK43: ben 21 yaşındayım ve kilom 102.kendmi çok kötü hissediyorum.dün bir arkadaşım bana dukan diyetini tavsiye etti ve bende mesjlarınızı genel olarak okudum.başarı öyküleriniz beni gururlandı ve kendime inancım güçlendi sizlerin sayesinde.yalnız bu işe nasıl başlayacağımı ve neler yapabileceğimi tam olark bilmiyorum.üstelik yarın ramazan başlıyor ne yapabilirm lütfen bana yardımcı olun yol gösterin tecrübeleriniz doğrultusunda :KK43:
şu an itibariyle ramazan başladı, şu ana kadar maşallah iyi de gidiyor,
bir çok arkadaş yardımcı olmuş zaten ama bence de Ramazan'dan sonra başka
zira zaten pek çok şey oturmamış olacak sende, bir de üstüne Ramazan telaşı atak-seyir-güçlendirme.. yok yok sen bayramdan sonra başla bismillah, derim :KK34:
hoş geldin tabi :KK42:
Ben yarın yokum kızçeler, belki mobilden bakarım arada :KK16::KK16::KK16: herkesin Ramazan'ı mübarek olsun, içimize huzur, evlerimize bereket, bedenlerimize sağlık getirsin inşallah :KK16::KK16::KK16::KK16:

gece için yulaf unu ile ekmek yaptım ince iki dilimden tost yapıcam light kaşar ile, salatalık, beyaz peynir yoğurt yerim yanına da, ilk gün böyle geçer sanırım, marketler yağmalanıyordu çok bişey alamadım, sebze alamadım gece için :KK50::KK50::KK50: sadece patlıcan aldım onu közleyip salata yaparım belki yatmadan.

Hepicinizi öptüm, yeni gelen arkadaşlar hoş geldiniz :KK9::KK9::KK9: umarım bizim gibi başarılı olursunuz :KK34::KK34::KK34:

hiç korkma, burda dyetle ilgili incir çekirdeğini doldurmayacak mevzular bile günlerce tartışılıyor. her soruna cevap alırsın. :-)

atağın son günü 1 kilo daha vermişim :))) 4 kilo verebilirim diye tahmin ediyordum 3 oldu olsun buna da şükür :KK70: 66 yım hedefim bayramda 60:KK70: ramazan için büyük bir hedef ama 1+1 seyire devam edicem ben ataktan yeni çıktım güçlendirme yapmam anlamsız:KK70: kendime ekmek ve poğaça yaptım sahurda yemek için... feyste yumurta ve süt tozu ile yapılan bir tarif var kızlar bilmiyorum daha önce hiç yaptınız mı ben içine birazcık hindi pastırmada koymuştum harika bir poğaça oldu benim için, üstelik yulaf kepeği de yok:KK70: deneyim derim ben...
incir çekirdeği doldurmamak ve günlerce tartışılmak.. burası galiba.. evet evet burası :KK60:

Bir Hadis-i Serifte "Her kim ramazanin baslangincinda müslüman kardesini bir Ramazan'i daha gördügü iÇin tebrik ederse ALLAH (cc) ona cehennem atesini haram kilar." buyurulmustur..Aylarin Efendisi olan Ramazan-i şerif ayimiz mübarek olsun...Dukancanlar...:KK54:

Cehennem haram kılınan kullardan olmamız dileğiyle ben de hepimizin Ramazan-ı Şerifi'ni kutlar, hayr, bereket, rahmet getirmesi dilerim.
Mevlam alnımızın akıyla geçirmemizi nasip etsin .

günaydınnnn

ramazan ayınız mubaek olsun hanımlar.

ben bu sabah tartıldım hergunkı gıbı veeee++++++1,8 cıktım yahu:KK53::KK53::KK53:. sahurda bu ka seymı yemısım anlamadım. ama kafadan 1lt su ıcmıstım yedıklerım falan olmustur okadar dımı. yoksa yıne + larmı baslıycak - leri beklerken:KK52::KK52::KK52:
ben de sabah 51.6 idim. kızlar haklı, iftardan önce tartılmamız gerek :KK34:
Yaaa
Regl olacağım bugün.
Biliyordum ama bile bile tuttum oruç. Belki dedim benimde 1 gün gecikir. Offf. Az önce uyarı geldi. Dizim acıdı. 3 saatr sonra başlar benimki. Akıllı şey beklermi ki akşamıı. Ay canım sıkıldı şimdi benimmm. Zaten uykum var..

heyoooooooooooooo sınavdan 351 puan almışım 100 küsür puanlık keslmem olmasına rağmen :/ ispanyol dili ve edebiyatı bölümünü kaçırdım:KK50: ama kütahyadan kurtulacağımiçin mutluyumm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK53::KK53: hoppidiiiii hoppidiii hop hop hopppppppppppp:21:

kız aferin sana:)
tebrik ederim :nazar:
Kütahyadan kurtulmakmıı :KK43:
Ben lisansı orada okudum. 97-2002 yılları arası.
Hayatımın en güzel yıllarıydı. Şimdi hadi deseler tekrar gider tekrar okurum.
İlk yurt, ilk ev, ilk büyük aşkkk..
Ahhh Kütahya ahhh.
O vazonun dili olsa da konuşsa....
Evet dizime 2 saniyelik bi sancı girer bilirim ki2-3 saate kadar hastalanacağım...
Akıllı benimki ve çok dakik...

öğrencilik güzeldir ipekcim
ama şu dizle regl bağlantına çok şaşırdım. iyiymiş aslında :KK1: ağrı seni çok rahatsız ediyor mu?
bu arada niyetli olanları da etkilemeden bişeyi paylaşmak istiyorum.. ne olduğundan ya da neye yakın olduğundan emi olamadığım bi ramazan tatlımız daha var sanırım :KK66: resim paylaşın derseniz az kemirilmiş halini de paylaşırım.. ama yek başıma karar veremedim paylaşmaya?? iftarı mı bekleyeyim??
kuzum ya ne alaka paylaş sen bence, sabahtan bu yana milyonlarca şey gördük bi resimden bir eşy olmaz. engellemeyin kendinizi:KK34:
oruç sabır işidir canım, böyle steril olması iyi değil :KK76::KK76::KK76:

evet ama yapamadım işte...o kdr kötüyümki anlatamam...halamlar falan yanımdaydı hiç uymadım diyete...regl oldum ağrım var.pzt 5 gün atakla başlıycam tkrar.bidada bırakmıcam.bu kilolar gtmeden bnm psikolojim düzelmicek:KK14:
halanlar- bir haftadır dukana hiç uymamak- atakla yeniden başlamak- regl olmak- uyumamak- ama yapamamak
Ceren,tüm diğer yazdıklarına da baktım ve daha bir tane bile çok kötü olabileceğin neden bulamadım bunlar arasından, sen ne yapıyorsun kendine böyle !

yarim dilim peynir
1 yumurta
1 piliç jambon
yarım dilimden az tam bugday ekmek( tek seferlik yedim ekmegim yoktu bugun yapicam.)
cay bolca su

2--> ekmek yapmak için, tam bugday un+ beyaz un+ay cekirdegi+keten tohumu +kabrtma tozumu ekliiym böle bi ekmek uygun olarmı dukana...yada içine hangi un kullanayim.market ekmekleirnden hangini öneriyorsunuz bayanlar?? cevap bekliyorum cunki dısari cıkıp malzeme almam gerekkk:)))*

sen azıcık yemişsin. ben ne çok yemiş gibi oldum senin yanında. ama hep sınırsızlardan çok yedim valla bak. peynir ymurta falan çok yedim yani. :KK52::KK52::KK52:

yarim dilim peynir
1 yumurta
1 piliç jambon
cay bolca su

yaw her seferinde cevap veriyim sorularına diye heves ediyorum ama sen de hep bilmediğim yerlerden soruyosun be anacım :KK53:

halanlar- bir haftadır dukana hiç uymamak- atakla yeniden başlamak- regl olmak- uyumamak- ama yapamamak
Ceren,tüm diğer yazdıklarına da baktım ve daha bir tane bile çok kötü olabileceğin neden bulamadım bunlar arasından, sen ne yapıyorsun kendine böyle !

ben sana söyleyeyim güneyli nolduğunu; adet döneminin klasik depresif hallerini yaşamış. iştahı açılmış, yemiş. yedikçe daha da depresifleşmiş. depresifleştikçe daha da yemiş. belki bu tatsız dönemde biraz kabuğuna çekilmek istemiş ama ev kalabalık misafir var, özel alan kalmamış falan derken onu da yapamamış. bi de üstüne kıymet bilmez erkek arkadaş, yakın zamanda totişine tekmeyi yiyeceğini bilmeden, kız gibi trip atınca, bizim kestane şekeri bunalmış daralmış, efkarlanmış. bence takmasınmış, bi uyuyup uyanınca geçermiş.

Bu arada delycim çizelge süper olmuş yine ellerine sağlık kuzito.:KK16:
bir ara- haftaya bildirimde yazmayı unutmayayım- benim hedef hala 59 görünüyor 57 ye çeker misin canım benim..:KK51:
.......
Rica ederim canım.. Değiştirdim :KK34:

heyoooooooooooooo sınavdan 351 puan almışım 100 küsür puanlık keslmem olmasına rağmen :/ ispanyol dili ve edebiyatı bölümünü kaçırdım:KK50: ama kütahyadan kurtulacağımiçin mutluyumm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK53::KK53: hoppidiiiii hoppidiii hop hop hopppppppppppp:21:
Ne mutlu sana yaaa!! Aferin aferiiiinnnn!!! :KK9: İnşallah istediğin başka bir yer tutar canım... Hem eğlenceli hem de başarlı bir üniversite hayatın olur inşallah.. :KK54:

Allah kabul etsin canım.Umarım başarılı olursun. bende tutmak istiyorum eşim de niyetlendi. onunla iftarlar yapalım istiyorum. yine yaparım iftar ama oruçlu olmayınca o uhrevi havayı teneffüs etmeye hakkım olmuyor gibi hissediyorum.. :KK50:umarım tutabilirim..
şu kilo bildirimleri için bir format yapayım ben wordde. yazacaklarımı unutmamak için..:KK51:
Olmuyorsa da olmaz ama ne yapacaksın.. İnsanın içinin temizliği önemli.. Allah biliyor ya hissettiklerini, olsun.. ! kere bi dene.. Allah güç verir inşallah.. Hem tutamazan da kötü hissetme kendini.. Sen de eşine yemekler yapıp bir oruçluyu doyurarak sevap kazanırsın canım :KK16: Benim de migren başladı yine mesela :S Ara ara tutucam heralde ben de mecbur..
Notlarını da al :KK1:

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: aaaaa dely gidiyorsa haftaya kim yapiyor tabloyuuuu:KK53::KK53::KK53::KK53:
Öbür hafta telafi ederim canım.. 1 hafta tanlosuz duramaz mısınız :) İlle istiyorsanız birinize devredeyim haftaya için..

bu arada oruç olan herkesin orucu kabul olsun inşşş.dün ayrıca civanzehirini içmeme gerek kalmadan regl oldum ama yine sancılar beni mahwetti acile gitmek zorunda kaldım gece :KK43: hiç böle olmazdım,,ameliyattan sonra dengemde düzenimde şaştı :KK43: kadın olmak ne zor sey :KK43: benım protein gunum bugun yarın tartılıcam bakalım ama karnımdaki bu kütle ile hiç iç acıcı bi rakam görecegımı sanmıorum :KK1:
Geçmiş olsuunnn!!

kuzucanlarr hedefime geçen c.tesi sabah ulaşmıştım.demekkiii cumartesiden bugüneee 1.1 kilo vermişim :21:
ekimim ticker'ımı da güncelledimmm :KK24:
delyyyyy canım şimdiden iyi tatillerr,seni çook özleyeceğizzz arada yaz bize durumunu :KK54:
Çok saol fıstııkk!! İnşallah iyi geçer.. Ben de özlücem sizleriii... Elimde telefon.. Yeni nesil gençler gibi bıkbık bıkbık yazarım ben size hihiih :KK1::KK1::KK53:

haticecim hoş geldin aramıza:) bnde 24 yaşındayım 122kiloyla başladım 27 mayısta şimdi 109 kiloyum.1 haftadır uymuyorum dukana ama gerçekten çok ciddi sorunlar yaşıyorum.sen bnm gbi yapma:) tekrardan hoş geldin...seni facebook grubumuzada ekleyelim:)
Nerdesin be miniiikk!! Gözümüz yollarda kaldı...
Hepimiz geçtik o yollardaaannn!!! Sağlık, huzur, ailen.. Bu Dünya'daki en önemli şeyler.. Hep önüne bak.. Sevdiklerinden güç al.. Önce ailen, sonra da bizler hep burdayız :KK16: Allah başka dert tasa vermesin be canım... Hepimiz ağladık zırladık da, bişey mi oldu..? Tamam üzülüyorsun ama, Dünya'na kapanacağına tam tersini yap.. Açııılllll :KK34: İnan şöyle bir etrafına bakabilsen, kendine gelebilsen neler kaçırdığını göreceksin.. Zaten yeterince kapandın, bu güzel yazı daha da kaçırma sakın :KK66: Çiçekler böcekler kelebekleeeerrr :KK16: :KK53: :KK37: :))) :KK54:

bu arada niyetli olanları da etkilemeden bişeyi paylaşmak istiyorum.. ne olduğundan ya da neye yakın olduğundan emin olamadığım bi ramazan tatlımız daha var sanırım :KK66: resim paylaşın derseniz az kemirilmiş halini de paylaşırım.. ama yek başıma karar veremedim paylaşmaya?? iftarı mı bekleyeyim??
Paylaş dicektim :) PAylaşmışsın zaten.. Ellerine sağlık :KK56:

gidecek gülüm hepsi gidecek hiç merak etme, çok fıstıksın sen ben sana ne cillop çocuklar bulurum beee
Bu dediğini Medesa duymasın sakın hihihi :KK1: :KK9: Gerçi en son Bob'la durumlar iyiydi ama :KK34: hmm hmmm? :103::127:

NOT: Duymuş bile :KK1: :KK1:

kızlar dün tartılmadım çünkü regl dönemindeyim şişim biraz zaten diyetede dikkat edemiyorum ya neyse kaç haftadır şuursuz yiyorum resmen kekler bisküviler benim bi toparlanıp kendime gelmem lazım kendime çok sinirliyim. Buyurun istediğiniz kadar kızabilirsiniz böyle yapınca kendimi kötü hissediyorum üzülüyorum birde üzüldükçe yiyorum yedikçe üzülüyorum anlayacağınız berbat bi psikolojideyim. Yeniden ve yeniden o sıkı diyet günlerime geri gelmek istiyorum hızla hemen! ramazan ayını bunun için kullanacağım sanırım. yerim proteinimi yatarım yerim proteinimi kalkarım en azından böyle aptal aptal kaçamaklar yapmam. Of çok sinirliyim kendime! kesin artı iki kilo almışımdır yani o derece şuursuzca yedim. Benim seyir daha çooook uzar çoooook!
Aaaahhh!! Ahhhh!! Olan olmuşş.. Sen de farkındasın.. Daha ne diyelim kii.. bunun endenini bul bence ve bi daha o neden meydana gelmesin diye uğraş.. Tekrar başlarsan eğer, bir daha böyle bir şey olmasıınnn.. Çözümü olmalıı :44: Kendine gaza gelici bir şey bulmalısıınn..:KK4:

wallaha da bulurum ne sandım cicimm :KK55: örneğin şu nasıl?
Eki Görüntüle 468697

Ahaaaa!! Tam benim tipim :KK52: bunu kim istemez be puhahahah:KK9::KK9: Yuvamı yıkma bak :KK60::KK60: :KK53:

Son düzenleme:

aaa yapmayın böyle. nedir bu üzüldüm - yedim / yedim-üzüldüm döngüsü.

bundan kaç tane var elinde. bak herkes isticek haberin olsun.bi de çeşitleri var mı. mesela ben 40-45 arası olanından varsa rica ediciim

walla yaa bu kadar talep olcanı ben bile düşünmemiştim :KK1: şimdi kestane şekerciğim pek üzüldüğü için en iyilerinden birini ayırdım tabii :KK53: ama yine ayar yapmaya çalışırız :KK34: daha ziyade 35-40 yaş arası var ama çıtır iyidir bee :KK53:

ohh içimizi boşzlattık şimdi yeniden başa sarabiliriz :KK33:
yaa bu diyet kendimizi iyi hissedelim diye yapılıyor
kaçamak tamam
siz kaçaçak delik bırakmıyorsunuz dukana
aa olmaz ki :KK53:

anam ben de istiyorummm :KK52::KK52::KK52:

ahaha belli ki bunun seri üretimine geçiş lazım kk ya

ben sana söyleyeyim güneyli nolduğunu; adet döneminin klasik depresif hallerini yaşamış. iştahı açılmış, yemiş. yedikçe daha da depresifleşmiş. depresifleştikçe daha da yemiş. belki bu tatsız dönemde biraz kabuğuna çekilmek istemiş ama ev kalabalık misafir var, özel alan kalmamış falan derken onu da yapamamış. bi de üstüne kıymet bilmez erkek arkadaş, yakın zamanda totişine tekmeyi yiyeceğini bilmeden, kız gibi trip atınca, bizim kestane şekeri bunalmış daralmış, efkarlanmış. bence takmasınmış, bi uyuyup uyanınca geçermiş.

yok yok analamdığım bunca berbat etmek kendi hayatını
ille de rejim nedeniyle söyelmiyorum bunu
sonuçta bu tercihtir herkes vazgeçme hakkına da sahiptir
ama hiçbirimiz hayatımızı çöplüğe dönüştürme hakkına sahip değiliz.
atılacakları atın artık. eski erkek arkadaş, eski koltuk farketmez.. pembe pancurlu ev hayali yerine çöp ev sahibi olacaklar bu gidişle :KK43:

X