Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

madesa tebrikler kuzuumm. Bu pelvis face eklenen hareketmı şimdi sen onamı başladın ya. Bendemı baslasam:26:

teşekkür ederim bebem.

tesekkur ederım canım. Darısı tum eksı ısteyenlereeee...:KK52::KK52::KK52:

Ayyyy süpersin MEDESAMMMMMMMMMMMMMMM

Ya emin olamadım ben şimdiii. ben öyle anımsıyor ve yiyorum.Zaten % 90 ı su mantarın.

BEnde pide işini halledebilirisem kalanı sorun olmayacak kısmetseee.

O zaman ben hedefimi koyuyorum. Bayram sonuna kadar 5 kg. Varmı arttırannn :)

hepiciğinizzzz süpersinizzz,hepiciğinizzzz güzelsiniz canlarım benim.
asyam denizim yok annem ben pelvis falan yapmadım,ohıoooooooo çok uzun zaman oldu :KK60::KK60:
geyik o geyik ama yaparsan da faydası olur elbet,ben de başlayacağım tez zamanda:KK34:
bu arada cadılar ben bu akşam nöbetçiyim,geçen akşamki gibi hepiniz burda olun e mi kuzlarım :KK16:

Nesli cim cok cok gecmis olsun tatlim benim....

medesa cim aynen kendimle yarisiyorum her sabah cok heyecanli basliyorum güne tartiya cikmak icin erkenden yatip erkenden kalkiyorum:KK9::KK9::KK9:

Hadi ama
Herkes ramazan sonu hedefini ve bugünki kilosunu yazsın lutfen.
Yoksa ben kendi kendimemi konuşuyorum.

:KK43:

benim hedefim ramazan sonu 70 aslında ama duruma göre bu kiloda da kalsam iyidir diyebilirim. durumun ne olacağını 3-4 gün sonra anlayabilirim ancak. oruç bir başlasın, bakalım halim ne olacak.

kızlarrrrr elimde halk ekmek tam bugdat ekmeginin poşeti var .( yolda elinde posetden bişi okuyan birini görürseniz oda benim... )))

besin degerleri

enerji 242 kcal

yag 2,98 g

kanbonhidrat 45,2 g

protein 8,57 g

diyet lifi 6,2 g

fosfor 173,4 mg

demir 2,72 mg

vitamin B1 0,31 mg

vitamin B2 0,28 mg

ŞİMDİK DİYİN BAKALIM DUKANA UYGUN EKMEK MİDİR????? BENDEN KAÇIŞ YOK. BELKİ SORULARIMDAN SIKILIYORSUNUZDUR. SIKIYORSAM SİZİ ÖZÜR DİLEİRM AMMA YAPCEK BİŞİ YOK. MEYVELİ AGAÇ TAŞLANIR GÜZELLERİM:KK52:
dukana uygun ekmek tam tahıl olsun yeterli diyor hatta beyaz ekmek bile yenilebilir de yenmese daha iyi, tam tahıllı kullanın.. ibaresi var.mümkünse zaten hayatımız boyunca beyaz ekmek yemeyelim
yani değerlere bakmıyoruz. zannımca bu evrede yavaş yavaş normal düzene geçiş yaptırıyor bize.

love sen güçlendirmede bizden daha fazla veriyosun maşalahha:))))
aynen katılıyorum buna, :nazar::nazar:güçlendirme kızları aldı başını gidiyor , ben hariç tabi :KK17:

kızlarrrrr günaydıııınnnn,

vallahiii sanırım çok fazla pelvis yaptım ve aids kaptımm,kilo vermemi durduramıyoruummmmm :KK60::KK60:
evet evetttt çooook şımarıyoruuuum çok şımarmamm istiyoruuuummm,çığlıklar atmak istiyoruuummm,herkesleri öpmekkk istiyoruummm haaaa bi de pelvis çalışmak istiyorumm ahahahaa :KK52::KK52::KK52:

eveetttt şimcüüüük bu kız delirdi mi diye sizi daha fazla meraklandırmadan aklı azcık başında bomba bir bildirim yapiiiimmm :

başlangıç tarihi : 19.03.2012
başlangıç kilo : 92.7
hedef kilo : 75.7
geçen hafta :77.0
bugün :74.8
toplam giden : 17.9 :21:

ayyy kızlarrr yaaa toplam gidenimi ben artık ayıptır söylemesi hesdap makinasıyla hesaplıyorummm ahahaha :21::21::KK23::KK24::KK24::KK24:
dünyanın en tatlı delisi yaa hem de zırdelisi :KK60: :KK60: :KK60:
:KK54:

son bi haftadır dukan da yalan oldu. seyirdeyim ama güçlendirme gibi yapıyom. kendime bi çeki düzen vermem lazım.
sorunu bilmişsin e çözüm de hazır
yaaani :KK51:

Merhabalar.
Yaşım 45, Boyum 1.60, kilom 75
10 kilo vermem gerekiyor. Yakınlarımdan ve çevremden Dukan Diyeti yapanlar oldukça fazla ve çokta iyi sonuçlar aldılar. Bende bir defa denemek istedim ama tam uyamadım. Sebebim ise benim kesinlikle çiğ sebze ve meyvelere dayanamaz oluşumdur. Güya 5 günlük atak yapmak istedim. O beş gün ara ara salata, 2 veya 3 ceviz veyahut badem, ara ara meyve yedim. Akşam saat 21:00 de çayımın yanında bir kepekli galetamı yedim. Birde günde 3 tane şeker ve çikolata isteğimi bastırmak için bol kakaolu kuru kayısı yedim. Yani anlayacağınız Dukan değil, Çağatay diyeti yapmış oldum:KK43: Böyle kaçamaklarla 5 günde 1 kilo verdim.
Düşük şeker hastası olduğumdan dolayı şekerimi dengelemek amaçlı endokrin doktorunun bana verdiği Diaformin sabah akşam 500 mg lik alıyorum. Bu ilaç aynı zamanda zayıflatıyor deniliyor ama beni hiç zayıflatmadı:KK43:

Yeniden bu diyeti denemeyi istiyorum.
Şu an için Dukan'ın kitabını alamayacağım. Sizden ricam atak devresindeki serbest olan meyve ve de sebzeleri bana yazabilir misiniz? Mantar protein içerikli olduğu için serbest deniliyor. Doğru mu? Tere otu, maydanoz, sarımsak ve kuru soğan serbest deniliyor. Sınırsız yiyebiliyor muyuz? Limon serbest mi? Birde kuru kayısıdan günde 3 tane yemem çok mu yanış?

Yulaf kepeğini almıştım. Sabahları onunla krepe yapıyordum ama ben yulaf kepeğini sevemedim. Muhakkak yemem gerekiyor mu?

Herkese iyi paylaşımlar ve sağlıklı kilo vermeler diliyorum. Bu arada ramazanınız hayırlı olsun.
eee diğer arkadaşlar da söylemiş ama ben de yineleyeyim.
görünen o ki bu senin diyetin değil
üstelik olması için de heves sen de mevcut değil
en azından öyle görünüyor
şunu yapamam, bunsuz duramam vs vs
böyle olmuyor bu işler meliscim :KK14:

De haydi o zaman ramazan hedefi koysun herkes kendine, ben tablo yaparım. Bi gaza gelelim hepimiz. Bakıyorum da ben dahil çoğumuzda nasılsa Dukan la kilo veriliyor 1 ay geç olsun rehaveti var. Herkes bi silkelensin. Bu sene ramazan pidesi falan yok. Yıllarca gece yarısı yediğimiz pide arası peynir pastırmalara sayalım bu sene yemediklerimizi..

Bu sabah çokmu asabiyim bilemedim ama hemen hedefleri bekliyorum.

Bildirimimi de yapayımmm

Başlangıç :07/05/2012
Başlangıç kilo 90,1
Hedef 62,8
Geçen hafta 80
Bugün 80 (herkes bahanesini yazmış bende yazayım. Cuma günü 79,2 yi gören ben mangal olayını abartınca duba oldum belkide yarın adet cumartesi adet göreceğim içindir belkide yediğim taze fındıktandır. Belkide öğün atlamamdandır. Belki wc işime nazar değdirmemdendir. Belki bu hafta hiç zıplamayım kırmızı giymediğimdendir. Belki de 1 haftadır misafirden adam gibi uyuyamayışımdandır vs..... ):)
ramazan pidesi yok dedin vurdun beni alnımın çatısından
oyyy durdurun dünyayı inecek var :KK43:

:KK33: :KK33:
doğalsanın yulaf unu karışımını aldım, başka yulaflı bişey bulamadım :KK50::KK50::KK50: bakalım ilk günleri böyle idare edelim, birkaç günde şekillenir ramazan da dukan nasıl oluyormuş :KK30::KK30::KK30::KK30:
ee canım yulaf unu karışımı değil yulaf kepeği kullanmalısın.
netten de sipariş verebilirsin ya da büyük migroslarda var
ramazan da dukan nasıl oluyor henüz bilmiyoruz ama güzel olması için epey teorimiz var En Büyük KK

Dayanamayıp kacamak yaptıgınızda napıyosunuz:26:
ö_höm
valla kk nın o günkü ruh haline göre değişiyor bu
eğer affedici bir günlerindeyse kızlar olmuş napalım, artık şu andan sonra dikkat et.. filan dediği için sen de kendini affedip tekrar diyete dönüyorsun
hatta abartmışsan 1-2 gün atak yapıyorsun
yok herkescikler aa , det, nasıl yaparsın..vs... diyorsa o zaman zaten yüz göz kızarıyorsun, töbe edip yeniden diyete dönüyorsun
bu defa en az 2 gün atak yapıyorsun
ee böyle işte :KK51:

Ayyyy süpersin MEDESAMMMMMMMMMMMMMMM
O zaman ben hedefimi koyuyorum. Bayram sonuna kadar 5 kg. Varmı arttırannn :)

Hadi ama
Yoksa ben kendi kendimemi konuşuyorum.:KK43:

ben de 49 olurum diye bir hedef koyabilirim canım. Allah utandırmasın
hepiciğinizzzz süpersinizzz,hepiciğinizzzz güzelsiniz canlarım benim.
asyam denizim yok annem ben pelvis falan yapmadım,ohıoooooooo çok uzun zaman oldu :KK60::KK60:
geyik o geyik ama yaparsan da faydası olur elbet,ben de başlayacağım tez zamanda:KK34:
bu arada cadılar ben bu akşam nöbetçiyim,geçen akşamki gibi hepiniz burda olun e mi kuzlarım :KK16:

çok tatlısın sen ya maşallah:)

Dün sitem ettim 5 gündür kilo veremiyorum diye bu site bana uğurlu geliyor inanıyorum.

03.07.2012 Başlangıç kilo : 59,1
19.07.2012 Mevcut kilo : 55,2
Hedef : 51 kilo

dün sabah : 55,6 çıkan tartı bu sabah 55,2 gösteriyordu. Akşamları yarım saat koşmayada başladım Ağustos sonu gibi en geç kalan 4 kiloyuda vermek istiyorum .
Örnek:

kızlar şimdi uyanabildim:KK17: hatta uyandırıldım:KK9:
kilo bildirim yapayım dedim ama geçen hafta kaçtım falan hatırlamıyorum.. dely'cimğim sende vardır diye umuyorum ..

75,6 olmuşum..

kendime geleyim dönücem, boğazım şişmiş, böbreklerim ağrıyo şu an :KK5:

cok geçmiş olsun cnmmm..

Hadi ama

ramazan sonunda 6 ları göreyim ben de yahuu ipekim :))
öyleysee:
ramazan sonu hedefim :69.9
güncel kilom:75,6
fark: 5,7
hatta hafta başına 1.33 :KK53:

Hadi ama

tatlimmmm bugün 73 hedefim 66 :KK23::KK23::KK23::KK23: cok mu uctum:26::26::26: olsun ucmak bana yakisiyor:KK51: bayramda güclendirmeye gecesim var cifte bayram olsun benim icin:KK76::KK76::KK76::KK76:

hadi ben de hedef koyuyorum ramazan bitimine 59 kg mı göreyim :)

başlangıç 26 haziran

başlangıç kg 67

şimdi ki kg 63 ( AVM lerdeki hasas kantar 62.1 gösterdi inanmadım vallahi )
aradaki fark 4 kg ,

seyirin ikinci haftasını da geçtim yani toplamda 3 haftadır dukancıyım 4 kilo gitmiş sizce nasıl hatunlar iyi mi bunun ilk 3 kilosunu atakta verdim 1 kilosu da iki haftayı 2 gün geçti seyirde verdim, sanki seyirde çok az gidiyor ya ....,

artık yemek yemekten zevk almıyorum kızlar ,herşey ağzımda büyüyor ,iştahım bitti gitti ,ölmememek için yiyorum valla ,et tavuk görmek istemiyorum artık ,sebzeleri ve meyveleri özledim ki ben meyve seven biri değilimdir ,sonunu getirebilirsem bu dukanın bir çocuk sevindirecem ,

Neslicim geçmiş olsun.:KK16::KK16:

Ramazan bayramı öncesinde benim de hedefim 60.0 a inmek:KK52::KK52:
2,9 kg.. sizin için kolay olsa da benim için zor bir hedef. Belki de varırım kim bilir. yine de çok büyük bi hedef koyup ulaşamayınca moral bozmak istemiyorum :KK34:
haydi bakalım gazamız mübarek ola :KK55::KK55:

Neslicim geçmiş olsun.:KK16::KK16:

Ramazan bayramı öncesinde benim de hedefim 60.0 a inmek:KK52::KK52:
2,9 kg.. sizin için kolay olsa da benim için zor bir hedef. Belki de varırım kim bilir. yine de çok büyük bi hedef koyup ulaşamayınca moral bozmak istemiyorum :KK34:
haydi bakalım gazamız mübarek ola :KK55::KK55:

seninle aynı kulvardayız şekerim ,asıl biz yarışalım ,benim de gram gram iniyor ,delirtiyor tartı beni

güneyliye
Katiliyorum durdurun dunyayı inecek varrrrr:KK52:

ramazan pidesini ödül GÜNÜMÜZE SAKLASAK bi güncük DE YESEK olmami ya:)))

tam tahıllı ekmek okdir. fırınlarinkinden alirsak bi problem varmı peki?

ya ben korkuyorum ya kilo alırsakkkkkkk:KK43:((

tost yaparım belki kendime 1 dlm ekmegi ıkıye bölüp yarım tost:))))) pazara gidiyorum + market alişverişi beyaz peynir yemeyip kasar peynir alsam diyorum amma oda bana yinede yaglıymıs gelio ya.bakicaz artik en duusk yaglısına öffff .bazen abartip market market duusk yaglı peynir arıyorum:))))

KOLAY GELE HANIMLARR......

RABBİM CÜMLEMİZE YARDIM ETSİN. HAYIRLI RAMAZANLAR......

benim hedefim ramazan sonu 70 aslında ama duruma göre bu kiloda da kalsam iyidir diyebilirim. durumun ne olacağını 3-4 gün sonra anlayabilirim ancak. oruç bir başlasın, bakalım halim ne olacak.

OO herkesin hedefleri süper.
Güçlendirmedekilerde bence yazmalı. En azından almamayı hedefleyebilirler. Herkesi yazalımki ilerde ramazanlarda nasıl sonuçar çıkacak, çömezlere referans olur...

seninle aynı kulvardayız şekerim ,asıl biz yarışalım ,benim de gram gram iniyor ,delirtiyor tartı beni

tamam olur yarışalım ama gr gr gidiyor demişsin haksızlık ediyorsun.
benden sonra başlamışsın 67 ile,daha bir ay dolmamış ve şu anda aynı kilodayız. sen 4 kg verirken ben 1,8 kg.
ben rakip olarak dişinin kovuğuna gitmem ama belki sen beni gazlarsın. ben varım.. :KK52::KK52::KK52:

ben de hedef koycam korkuyorum ipek ya 1,5 aydır aynı kilodayım hdef koysam da olmazmış gibi geliyo napsam ki hedef koysam mı ki:))
34 beden ses :-))) ne güzel şey o öyle. yalnız senin sesin de 34 değilse bile 36 yani:-))))))

ekmeğin o kadar ucuz olması dşündürücü. francala fiyatına ambalajlı ekmek olmaz. normal undan yapılan ekmeğe gıda boyası ve aroma katıp esmerleştirerek tam tahıllı v.b. yapıyorlarmış diye duydum.
ben dün tm buğday unu aldım. yarı yarıya yulaf kepeğiyle karıştırıp, yumurta, yoğurt ve sütle ramazan için ekmek yapacağım. hem ekmek yemiş olurum hem de normal ekmek gibi olmaz, proteinli olur dedim. güzel olursa veririm tarifini.

OO herkesin hedefleri süper.
Güçlendirmedekilerde bence yazmalı. En azından almamayı hedefleyebilirler. Herkesi yazalımki ilerde ramazanlarda nasıl sonuçar çıkacak, çömezlere referans olur...

tamam olur yarışalım ama gr gr gidiyor demişsin haksızlık ediyorsun.
benden sonra başlamışsın 67 ile,daha bir ay dolmamış ve şu anda aynı kilodayız. sen 4 kg verirken ben 1,8 kg.
ben rakip olarak dişinin kovuğuna gitmem ama belki sen beni gazlarsın. ben varım.. :KK52::KK52::KK52:
[/QUOTE

önümüzdeki hafta tatile çıkıyorum iki haftalığına değil kilo vermeyi kilo almazsam şükrederim aslında ,tamam bakalım kim daha çok verecek ramazan sonuna ,eeee ödülümüz ne olacak ?

ben de hedef koycam korkuyorum ipek ya 1,5 aydır aynı kilodayım hdef koysam da olmazmış gibi geliyo napsam ki hedef koysam mı ki:))

En azından 1 kg falan hedef koyalım bence. Dediğim gibi en azından almadığımızın ispatı olurr. Ramazanı da başarı ile geçirmiş oluruz.

güneyliye
Katiliyorum durdurun dunyayı inecek varrrrr:KK52:
ramazan pidesini ödül GÜNÜMÜZE SAKLASAK bi güncük DE YESEK olmami ya:)))
tam tahıllı ekmek okdir. fırınlarinkinden alirsak bi problem varmı peki?
ya ben korkuyorum ya kilo alırsakkkkkkk:KK43:((
tost yaparım belki kendime 1 dlm ekmegi ıkıye bölüp yarım tost:))))) pazara gidiyorum + market alişverişi beyaz peynir yemeyip kasar peynir alsam diyorum amma oda bana yinede yaglıymıs gelio ya.bakicaz artik en duusk yaglısına öffff .bazen abartip market market duusk yaglı peynir arıyorum:))))
KOLAY GELE HANIMLARR......
RABBİM CÜMLEMİZE YARDIM ETSİN. HAYIRLI RAMAZANLAR......

amin,
Ramazan'da ödül yapmayı düşünmüyorum ama güçlendirmeyi biraz daha güçlendirip -light ürün yerine az yağlı ya da yağlı kullanmak gibi- o şekilde dukan yapmayı planlıyorum. ilk hafta olmasa da 2 hafta durum ortaya çıkacaktır, ona göre de revize edebilirim.
ayrıca çok canımız çekerse her halde 2 dilim tam tahıl yerine bir küçük dilim pide yenilebilir.
tamamen kendi gözlemlerimizle yol alacağımız bir evre olacak bu gibime geliyor.
ama korkmamalıyız.
yani her zamanki gibi olacak; sadece daha sıkışık zamanda yiyip daha genş zamanda hazemedeceğiz :KK9:

Neslim canım geçmiş olsun bebeğim, benim ekran donuyor arada sonra da birden geçiyor farketmemişim yazdığını, ayrıca diğer arkadaşlarla da bu tip durumlar oluşabilir, lütfen alınmasınlar.

X