Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

aşlangıç tarihi : 19.03.2012
başlangıç kilo : 112
hedef kilo : 65 mi 79 mu bilemedim:26::26:
geçen hafta :94,7
bugün :93,7

tıkırımı guncelleyım :KK9::KK9::KK9:

kızlarrrrr günaydıııınnnn,

vallahiii sanırım çok fazla pelvis yaptım ve aids kaptımm,kilo vermemi durduramıyoruummmmm :KK60::KK60:
evet evetttt çooook şımarıyoruuuum çok şımarmamm istiyoruuuummm,çığlıklar atmak istiyoruuummm,herkesleri öpmekkk istiyoruummm haaaa bi de pelvis çalışmak istiyorumm ahahahaa :KK52::KK52::KK52:

eveetttt şimcüüüük bu kız delirdi mi diye sizi daha fazla meraklandırmadan aklı azcık başında bomba bir bildirim yapiiiimmm :

başlangıç tarihi : 19.03.2012
başlangıç kilo : 92.7
hedef kilo : 75.7
geçen hafta :77.0
bugün :74.8
toplam giden : 17.9 :21:

ayyy kızlarrr yaaa toplam gidenimi ben artık ayıptır söylemesi hesdap makinasıyla hesaplıyorummm ahahaha :21::21::KK23::KK24::KK24::KK24:

Ayyyyyy harika harika harika ötesi, muhteşem, mükemmel bir bildirimm buuuuu :13::13::13::13:

tebrikler canım :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Kizlaaar ise gitmeden hemen bildiririmimi yapayim da dely cim karistirmasin dedim:KK1:

Başlangıç tarihi: 21.06.2012
Başlangıç kilo: 77 (hep 76,9 yaziyor listede nicin bilemedim ama olsun:KK1:)
Hedef kilo: 66
Geçen hafta: 74,3 (gecen hafta yanlis lanse edilmis cok pardon efenim bilidirm öncesi hedefimi yazmistim haftalik delycim ise güncel kilom sanmisti:KK23:)
Bugünkü kilo: 73,0

Giden 1,3 Kg :KK23::KK23::KK23::KK23:

burada tüm eksi gören fistiklari tebrik ediyor medesami ayrica öpüyorum bu ne hiz yahuuu masallah:KK52:

vallahiii sanırım çok fazla pelvis yaptım ve aids kaptımm,kilo vermemi durduramıyoruummmmm :KK60::KK60:
evet evetttt çooook şımarıyoruuuum çok şımarmamm istiyoruuuummm,çığlıklar atmak istiyoruuummm,herkesleri öpmekkk istiyoruummm haaaa bi de pelvis çalışmak istiyorumm ahahahaa :KK52::KK52::KK52:

eveetttt şimcüüüük bu kız delirdi mi diye sizi daha fazla meraklandırmadan aklı azcık başında bomba bir bildirim yapiiiimmm :

ayyy kızlarrr yaaa toplam gidenimi ben artık ayıptır söylemesi hesdap makinasıyla hesaplıyorummm ahahaha :21::21::KK23::KK24::KK24::KK24:

Canım canım,
:KK9::KK9::KK9::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Ben sana yazdım akşam bak, mesela pazartesi güçlendirme :KK16::KK16::KK16:
:KK55::KK55:
selam kızlar herkese günaydınlar,

Kilo bildirimimi gururla sunarım,:KK52::KK52::KK52::KK52:

BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22.06.2012
BAŞLANGIÇ KİLO : 64,7
GEÇEN HAFTA : 63,3
BU HAFTA : 62,9
GİDEN : 400 GR.
ŞİMDİYE KADAR : 1,8 KG

BOY : 165 CM

Ve bugün regl oldum. yarına daha hafif çıkacağımı sanıyorum çıkınca da bunu tıkırımı yansıtıcam. araya tatil ve iki kaçamak girmiş olmasına rağmen yaklaşık bir aylık performansım aşağı yukarı iki kilo verebilmek. diyete uysam da öyle beş altı kilo hayatta veremezdim zaten benim metabolizmam bu kadarına izin veriyor .. olsun.. hızlı olmasa da gidiyor ya bu da yeter :KK16:

Canım, gitmiş işte, olsun az olsun gidiyor ya :)))

Canım benim, bravooooo

Şu tıkırına bayılıyorum senin, tıkır tıkır güncelle :KK9::KK9::KK16::KK16::KK16:

Merhabalar.
Yaşım 45, Boyum 1.60, kilom 75
10 kilo vermem gerekiyor. Yakınlarımdan ve çevremden Dukan Diyeti yapanlar oldukça fazla ve çokta iyi sonuçlar aldılar. Bende bir defa denemek istedim ama tam uyamadım. Sebebim ise benim kesinlikle çiğ sebze ve meyvelere dayanamaz oluşumdur. Güya 5 günlük atak yapmak istedim. O beş gün ara ara salata, 2 veya 3 ceviz veyahut badem, ara ara meyve yedim. Akşam saat 21:00 de çayımın yanında bir kepekli galetamı yedim. Birde günde 3 tane şeker ve çikolata isteğimi bastırmak için bol kakaolu kuru kayısı yedim. Yani anlayacağınız Dukan değil, Çağatay diyeti yapmış oldum:KK43: Böyle kaçamaklarla 5 günde 1 kilo verdim.
Düşük şeker hastası olduğumdan dolayı şekerimi dengelemek amaçlı endokrin doktorunun bana verdiği Diaformin sabah akşam 500 mg lik alıyorum. Bu ilaç aynı zamanda zayıflatıyor deniliyor ama beni hiç zayıflatmadı:KK43:

Yeniden bu diyeti denemeyi istiyorum.
Şu an için Dukan'ın kitabını alamayacağım. Sizden ricam atak devresindeki serbest olan meyve ve de sebzeleri bana yazabilir misiniz? Mantar protein içerikli olduğu için serbest deniliyor. Doğru mu? Tere otu, maydanoz, sarımsak ve kuru soğan serbest deniliyor. Sınırsız yiyebiliyor muyuz? Limon serbest mi? Birde kuru kayısıdan günde 3 tane yemem çok mu yanış?

Yulaf kepeğini almıştım. Sabahları onunla krepe yapıyordum ama ben yulaf kepeğini sevemedim. Muhakkak yemem gerekiyor mu?

Herkese iyi paylaşımlar ve sağlıklı kilo vermeler diliyorum. Bu arada ramazanınız hayırlı olsun.

maalesef atak evrsinde hiç sebze ve meyve yiyemiyorsun, hatta seyir evresinde de az sebze ve meyve yok. düşük şeker hastalığın varsa doktora danışmadan başlama bence dukana

Abacım hiç zorlama kendini. Dediklerinin hepsi Dukana ters. Bir anlamı olmaz. Boşu boşuna kasma kendini. Karatay sana daha uygun sanırım. Uygulayan arkadaşım var , kitaba uydu güzel kilo verdi.

1. Kitapsız olmaz
2. Atakta serbest sebze meyve yok. Hemde hiç :)
3. Mantar protein sınırsız
4. Maydanoz sarımsak soğan abartmamak koşuluyla yenebilir.
5. Lİmon meyve kategorisinde
6. Kuru kayısı şeker ve meyve demek. O da yasak

Ayy çok kötü oldu maalesef...

ipeeeeekk mantar sınırsız mıııı ayy bana nasıl güzel bi haber verdin yaa :KK54: mantarı çok severim ben çiğ çiğ kemirmeyi özellikle yaşasııınnnnn :KK56:

yok canım valla ben veremiyorum ne eninde ne sonunda 3,5 ayda 7 kilo be toğu topu gitmiyo işte:KK43:
Canım teşekkür ederim. Şöyle diyeyim günde iki tane de meyveli yoğurt götürdüm hatta. Onları yemesem belki daha da çok gidebilirdi. Sonuçlar herkeste değişken. Ama değişmeyen bir şey var ki eninde sonunda kilo veriyoruz hepimiz.

De haydi o zaman ramazan hedefi koysun herkes kendine, ben tablo yaparım. Bi gaza gelelim hepimiz. Bakıyorum da ben dahil çoğumuzda nasılsa Dukan la kilo veriliyor 1 ay geç olsun rehaveti var. Herkes bi silkelensin. Bu sene ramazan pidesi falan yok. Yıllarca gece yarısı yediğimiz pide arası peynir pastırmalara sayalım bu sene yemediklerimizi..

Bu sabah çokmu asabiyim bilemedim ama hemen hedefleri bekliyorum.

asabi olma peksemizciğim (ben senin adını hep böyle okuyorum elimde değil :-)) kendi adıma söyleyeyim, ramazan menülerinde benim aklımı çelecek pek bişey yok. pide sevmem. tatlıyı da artık aramıyorum. zaten son dönemde asosyal yaşadığım için iftara davetleriyle falan da sorunum yok. evde tek başımayım, iftara ne pişirsem riski de yok. benim tek endişem, aç kalınacak saatler çok uzun olduğu için halsiz düşmek ve yine aynı şekilde uzun saatler susuz kalmaya eklenecek olan proteinden kaynaklı su ihtiyacını karşılayamamak. oruçsuz olduğumuz zamanın bir kısmı da uykuda geçecek. yani yemek yiyip su içebileceğimiz (özellikle de su) taş çatlasa 4-5 saat bir zaman var. ben bu yüzden kesinlikle proteini biraz azaltacağım ve sebzeyi artıracağım. başka çaresi yok. şimdi bile suyumu 2 litenin altna düşürdüğüm gün hemen böbreklerim sinyal veriyor. o yüzden çok dikkat ediyorum. uzun lafın kısası, benim için ramazanda, o kadar yemeklere davetlere nasıl dyanırım derdi yok ama nasıl sıkıntısız ve sağlıklı atlatırım derdi var.

Kizlaaar ise gitmeden hemen bildiririmimi yapayim da dely cim karistirmasin dedim:KK1:

Geçen hafta: 74,3 (gecen hafta yanlis lanse edilmis cok pardon efenim bilidirm öncesi hedefimi yazmistim haftalik delycim ise güncel kilom sanmisti:KK23:)

burada tüm eksi gören fistiklari tebrik ediyor medesami ayrica öpüyorum bu ne hiz yahuuu masallah:KK52:

kızlar tebrik ediyorum:KK64::KK64::KK74::KK74::92::92::92: devamı da gelsin inşallah.. ve de maşallah :nazar::nazar::nazar:

Merhabalar.
Yaşım 45, Boyum 1.60, kilom 75
10 kilo vermem gerekiyor. Yakınlarımdan ve çevremden Dukan Diyeti yapanlar oldukça fazla ve çokta iyi sonuçlar aldılar. Bende bir defa denemek istedim ama tam uyamadım. Sebebim ise benim kesinlikle çiğ sebze ve meyvelere dayanamaz oluşumdur. Güya 5 günlük atak yapmak istedim. O beş gün ara ara salata, 2 veya 3 ceviz veyahut badem, ara ara meyve yedim. Akşam saat 21:00 de çayımın yanında bir kepekli galetamı yedim. Birde günde 3 tane şeker ve çikolata isteğimi bastırmak için bol kakaolu kuru kayısı yedim. Yani anlayacağınız Dukan değil, Çağatay diyeti yapmış oldum:KK43: Böyle kaçamaklarla 5 günde 1 kilo verdim.
Düşük şeker hastası olduğumdan dolayı şekerimi dengelemek amaçlı endokrin doktorunun bana verdiği Diaformin sabah akşam 500 mg lik alıyorum. Bu ilaç aynı zamanda zayıflatıyor deniliyor ama beni hiç zayıflatmadı:KK43:

Yeniden bu diyeti denemeyi istiyorum.
Şu an için Dukan'ın kitabını alamayacağım. Sizden ricam atak devresindeki serbest olan meyve ve de sebzeleri bana yazabilir misiniz? Mantar protein içerikli olduğu için serbest deniliyor. Doğru mu? Tere otu, maydanoz, sarımsak ve kuru soğan serbest deniliyor. Sınırsız yiyebiliyor muyuz? Limon serbest mi? Birde kuru kayısıdan günde 3 tane yemem çok mu yanış?

Yulaf kepeğini almıştım. Sabahları onunla krepe yapıyordum ama ben yulaf kepeğini sevemedim. Muhakkak yemem gerekiyor mu?

Herkese iyi paylaşımlar ve sağlıklı kilo vermeler diliyorum. Bu arada ramazanınız hayırlı olsun.

şunu da yedim, bunu da yedim derken dukan falan kalmamış. daha atakta bile kaçamak yapmışsınız. bence bu diyet size göre değil. ama karatay diyeti yapbilirsiniz.isterseniz onu bir araştırın. canan karatayn da diyetiyle ilgili bir kitabı var. onu alın okuyun ve başlayın. ama olmaz ben illaki dukan diyeti yapacaım diyorsanız dukan diyeti kitabını da mutlaka okumanız gerek.

bu arada aylar sonra benim de bir bildirim yapasım geldi. çizelgeye koymasanız da olur. söyleyeyim hava atayım yeter bana:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

başlangıç:101
hedef:66
geçen hafta:73.8
güncel:72.3

dün sebze günümdü. sabah 2 yumurta ve kibrit kutusu (şömine kibriti) kadar peynir

öğlen koca bir tabak patlıcan yemeği 1 kase yoğurt

akşam üstü 1/2 litre süt, 1 avuç yok yalan, 2 avuç badem. (sokaktaydım çok işim vardı, elimde bir sürü poşetler vardı. yollar uzun hava şartları çetindi, yiyecek başka bişey bulamadım. zaten yalan yok, ben ara ara kuruyemiş yiyorum.ayda 2-3 kez falan.)

akşam hatta gece (saat 10 eve ancak geldim.)
1 tabak daha patlıcan yemeği ve 1 kase yoğurt.

ama çok koşturdum dün. çok da yoruldum valla. 100 gr daha verdim işte. :-))))

ipekcim mantıklı aslında işin doğrusu ramazanda güçlendirmeye geçeceem ben mecburen zaten 1-1,5 aydır kilo veremiyorum hiç ama ramazanda ne yapsam nasıl beslensem kafam karışık bi hedef koyp ne yiyip içelim konusunda fikir alışverişi yapsa bence de çok güzel olur.
De haydi o zaman ramazan hedefi koysun herkes kendine, ben tablo yaparım. Bi gaza gelelim hepimiz. Bakıyorum da ben dahil çoğumuzda nasılsa Dukan la kilo veriliyor 1 ay geç olsun rehaveti var. Herkes bi silkelensin. Bu sene ramazan pidesi falan yok. Yıllarca gece yarısı yediğimiz pide arası peynir pastırmalara sayalım bu sene yemediklerimizi..

Bu sabah çokmu asabiyim bilemedim ama hemen hedefleri bekliyorum.

Bildirimimi de yapayımmm

Başlangıç :07/05/2012
Başlangıç kilo 90,1
Hedef 62,8
Geçen hafta 80
Bugün 80 (herkes bahanesini yazmış bende yazayım. Cuma günü 79,2 yi gören ben mangal olayını abartınca duba oldum belkide yarın adet cumartesi adet göreceğim içindir belkide yediğim taze fındıktandır. Belkide öğün atlamamdandır. Belki wc işime nazar değdirmemdendir. Belki bu hafta hiç zıplamayım kırmızı giymediğimdendir. Belki de 1 haftadır misafirden adam gibi uyuyamayışımdandır vs..... )

oy oy oyyyyyyyyyy medesacım tebrikler canım maşallah nazar değmesin bu nasıl hız böyle bir haftada 2,2 kilo nasıl verilir yahu:))) ben 1,5 ayda hiç kilo veremedim ya pufffff bu nasıl bünyedir bilemiyorum....canımmm benim tebrik ediyorum seniiiii
:)

gerçekten de sınırsız mı mantar. ben de bilmiyorum onu
protein olarak mı düşünülüyor anlamadım ama mantar sebze statüsünde ve ps günlerinde yenecek birşey gibi geldi bana.. kitapta da sınırsız olduğunu okumadım belki yeni baskılarında bilemiyorum. ama bence sınırsız değil. $mantarimage014.jpg

bu arada aylar sonra benim de bir bildirim yapasım geldi. çizelgeye koymasanız da olur. söyleyeyim hava atayım yeter bana:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

dün sebze günümdü. sabah 2 yumurta ve kibrit kutusu (şömine kibriti) kadar peynir

akşam üstü 1/2 litre süt, 1 avuç yok yalan, 2 avuç badem. (sokaktaydım çok işim vardı, elimde bir sürü poşetler vardı. yollar uzun hava şartları çetindi, yiyecek başka bişey bulamadım. zaten yalan yok, ben ara ara kuruyemiş yiyorum.ayda 2-3 kez falan.)

şömine kibriti:KK53::KK53:
ilahi güldürdün beni. o anca keser beni diyorsun. afiyet olsun... :KK52::KK52:
bu arada tebrik ederim.:KK64::KK64::KK64:

Günaydın kızlar.
Sabahın seherinde uyandım. Uykum kaçtı, baktım bünyede açlık durumu baş göstermiş. Resmen uyandırdı beni. Akşam yemeğini zayıf yemiştim sanırım ondan. Son kilolara doğru daha da zor gitmeye başladı sanki. Önceden sabah uyandığımda - 700 ler filan olurdu. Şimdi 100 gr versem şapkamı göğe atıyorum. Napalım buna da şükür. :) Açılış benden.

Başlangıç tarihi: 02.05.2012
Başlangıç kilo: 73.5
Hedef kilo: 59
Geçen hafta: 62.5
Bugünkü kilo: 62.1 (Regl şişkinliği var ayrıca, sanırım su tutuyorum)

günaydın kızlar :KK16::KK16:

anneme gitme işi iptal oldu, evdeyim bugün.

başlangıç 22/06/2012

başlangıç kilo: 78.5

geçen hafta :73.6 yanlışlıkla 73,8 yazmıştık :KK1::KK1::KK1:

bu hafta :72,8 :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

Günaydin dukancanlar...:KK54:

Bildirim icin ugradim birazdan evden cikmam gerek..sonra gec kalirim..:KK34:

Baslangic tarih.28.03.2012

Baslanginc kilo.110

Hedef kilo :65

Gecen persembe.90,500

Güncel kilo: 90,00 (ben bunu saymiyorum regelim yaklasti arti davul gibi de sisim yüzüklerim olmuyor yine parmagima.):KK52::KK52:

selam kızlar herkese günaydınlar,

Kilo bildirimimi gururla sunarım,:KK52::KK52::KK52::KK52:

BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22.06.2012
BAŞLANGIÇ KİLO : 64,7
GEÇEN HAFTA : 63,3
BU HAFTA : 62,9
GİDEN : 400 GR.
ŞİMDİYE KADAR : 1,8 KG

BOY : 165 CM

Ve bugün regl oldum. yarına daha hafif çıkacağımı sanıyorum çıkınca da bunu tıkırımı yansıtıcam. araya tatil ve iki kaçamak girmiş olmasına rağmen yaklaşık bir aylık performansım aşağı yukarı iki kilo verebilmek. diyete uysam da öyle beş altı kilo hayatta veremezdim zaten benim metabolizmam bu kadarına izin veriyor .. olsun.. hızlı olmasa da gidiyor ya bu da yeter :KK16:

günaaaaaayyydınnn :KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

güzel bir bildirim gününde kutlama mesajımı atmadan uyuz işime dönmek istemedim. hepinizi yürekten kutluyorum :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: :nazar::nazar::nazar:
ben de 67.5 a gelmeden bildirimlere katılmayım diyodum ama dayanamıcam sanırım - ne varsa bu 67.5 ta taktım :KK53: ilk bildirimimi yapayım

başlangıç tarihi: 25/06/2012
boy: 157 cm
başlangıç kilo: 71 kg
bugünkü kilo: 67.8 kg
toplam giden: 3.2 kg

artık bi süre işe dönmeliyim maalesef :KK43::KK43::KK43:

merhaba arkadaslar..kilo weren herkesi cok tebrik ediorum,,gözünüzz aydın,,dahada arttırsın Allah inş :KK16: bu arada dün Aliye ile telde görüştük,onunda sesi 34 beden :KK1: sanırım bu dukan bizleri zayıflatırken sadece vücuttan deil ses tellerinden flnda zayıflatıor :KK1:

bende gecen ay civanperçemi (civanzehiri desek daha dogru) içerek 23 ünde güç bela regl olmustum.bugunlerde yine karnım şiş ve sancılanıor.umarım bu ay bana o zehiri içirmeden,,kendisi geliverir :KK43: benim protein günlerim Cuma o yüzden Cumrtesi tartılıorum.Bakalım bu göbekle Cumrtesi kaç çıkıcam...gecen haftaki gibi 53,6 cıkarsam o zmn bende güncellerim ticker.ımı artık :)

love sen güçlendirmede bizden daha fazla veriyosun maşalahha:))))
bende gecen ay civanperçemi (civanzehiri desek daha dogru) içerek 23 ünde güç bela regl olmustum.bugunlerde yine karnım şiş ve sancılanıor.umarım bu ay bana o zehiri içirmeden,,kendisi geliverir :KK43: benim protein günlerim Cuma o yüzden Cumrtesi tartılıorum.Bakalım bu göbekle Cumrtesi kaç çıkıcam...gecen haftaki gibi 53,6 cıkarsam o zmn bende güncellerim ticker.ımı artık :)

X