Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

OO herkesin hedefleri süper.
Güçlendirmedekilerde bence yazmalı. En azından almamayı hedefleyebilirler. Herkesi yazalımki ilerde ramazanlarda nasıl sonuçar çıkacak, çömezlere referans olur...

madem guclendıırmedekılerde yazıor,,ben oruc tutamıcam ama en azından 1 ay sonra 600 gram werip 53 gorursem cok sevınecegım :)

kuzum çok komiksin yaaa,ben de yapıyorum bazen öyle şaşkın şeyler:KK9:
alışverişe bir başlıyorum sonra asıl alacağımı unutup çıkıyorum,daha sık balık yemeliyiz zannımca :KK1:
ya benim dukanella da azcık sıvı olmuştu,ben bu sefer içine azcık yulaf kepeği mi koysam yada nişasta falan.en azından koyulaştırı haa ne dersiniz fikir verin bakemm :KK34:
Nişasta ekle bence de canım :KK66: Koyulaşır.. Ya da direk nesrin'in yazdığı tarifi dene bakalım :KK66:

.....
Oyyyyy, canım ya ben de bu akşam 6. yı yapıcam bu arada, araya sıkıştırıvermiş olayım :KK9:

O dediğin 3. hareket oluyo yandan 100 e kadar saydığın ama ben onu ancak 5. de çözdüm :)) elini tam kalçaya koy diyor ya bir türlü bulamamıştım o yeri dün akşam denk geldi bayaa bi kolay oldu benim için, deneme yanılma yoluyla buldum ama iyi oldu.

Yaa şu pelvis döngüsünde dün 6 ve 4 iki defada tamamladım ama ne kadar olduysa, şu ikinci de çok illet be, hem kalçanı sık, hem yüzer gibi yap hem sonra elleri havaya kaldır falan çok beter yaaa. Bide dely ya hani şu ayaklarını bara uzatıyorsun ya orda kalçayı sık pelvisi kaldır diyor ya pelvisi kaldırınca ben dizlerimi kilitliyorum onu nasıl serbest bırakıcazzzz. Ben yapamıyorum işte. Bi de o hareketlerde gerilmesi gereken neresi olmalı (ayakları bara koyduğun 2 hareket işte)
Hehehe :KK1:Benim de öyle oluyo kiii :100: Deniyorum ama o dizler kilitli hep :p Yani belki arada düzgün yapıyosam da onu da tam anlamıyorum :) Bi süredir de yapmıyorum :S boşladım yaaww :S

Dayanamayıp kacamak yaptıgınızda napıyosunuz:26:
hehe dalgınlık mı oldu yine :KK1:
Hahahaha :KK9::KK9: Ay ayy güldüm hahaha:KK9:
TEvbe ediyoruz hihihi :KK1:
Ne yapalım işte.. Atak matak... Spor.. :) İdare ediyoruz :)

Oy kuzum... Benim de vardı bi erkek kedim. Kızışma döneminde tuhaf bi koku bırakıyordu evin muhtelif yerlerine. Bir gün iş yerimde üzerimde kötü bir koku fark ettim, elbisemin üzerine de fışkırtmış minnak kedim :) Islak mendillerle silsem de çıkmadı gün boyu koku. Öyle gezdim iş yerinde. Uzak mesafe takıldım herkese :) Hayır o halde dişi bi kedi gelse yanıma iş tamamdı :))))
Hahahha :d Allah'tan yırtmışın hiihih :KK70:

Kokteyl'i çok güzel atlatmışsın :KK66: Afferim kızzz!! :KK34: Artı görmezsin görmezsinn :KK66: Zaten öğlen bişey yememişsin.. bi kokteyle de ben geliyim :KK70: Çok sevdim yaa :KK70: İş için mi o kokteyller.. Ben de öyle iş isterim :KK1:

Kizlaaar ise gitmeden hemen bildiririmimi yapayim da dely cim karistirmasin dedim:KK1:

Başlangıç tarihi: 21.06.2012
Başlangıç kilo: 77 (hep 76,9 yaziyor listede nicin bilemedim ama olsun:KK1:)
Hedef kilo: 66
Geçen hafta: 74,3 (gecen hafta yanlis lanse edilmis cok pardon efenim bilidirm öncesi hedefimi yazmistim haftalik delycim ise güncel kilom sanmisti:KK23:)
Bugünkü kilo: 73,0

Giden 1,3 Kg :KK23::KK23::KK23::KK23:
burada tüm eksi gören fistiklari tebrik ediyor medesami ayrica öpüyorum bu ne hiz yahuuu masallah:KK52:
Kız sen beni deli etcen gerçekten :S :KK70::KK70: Hemen suçu üstüme atıp sıvışmışın :KK70: İyi ki bi şey yaptık hee.. Allah'tan düşük yazmışım, yüksek yazsam dillere destan olacaktım demek :S :))
76,9 da teeee eski listeden beri öyle.. Ona dokunmadım beennn. Ama hadi 100 gr yağını da yemeyelim :KK1: Bak sinirlendirme beniii, 77 yazarım en baştan başlatırım seni :KK9::KK9::KK9:
Tebrikleerr :KK9::KK9:

bu arada aylar sonra benim de bir bildirim yapasım geldi. çizelgeye koymasanız da olur. söyleyeyim hava atayım yeter bana:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

başlangıç:101
hedef:66
geçen hafta:73.8
güncel:72.3
dün sebze günümdü. sabah 2 yumurta ve kibrit kutusu (şömine kibriti) kadar peynir

öğlen koca bir tabak patlıcan yemeği 1 kase yoğurt

akşam üstü 1/2 litre süt, 1 avuç yok yalan, 2 avuç badem. (sokaktaydım çok işim vardı, elimde bir sürü poşetler vardı. yollar uzun hava şartları çetindi, yiyecek başka bişey bulamadım. zaten yalan yok, ben ara ara kuruyemiş yiyorum.ayda 2-3 kez falan.)

akşam hatta gece (saat 10 eve ancak geldim.)
1 tabak daha patlıcan yemeği ve 1 kase yoğurt.

ama çok koşturdum dün. çok da yoruldum valla. 100 gr daha verdim işte. :-))))
Yine 2 tıktıkla vermişsin gramları hahaha:KK9: Başlangıç tarihini de yazsanaaa.. Seni de ekliyiimmm, hadiii :KK34::KK52:

Son düzenleme:

kuzcuuuuuumm....evet is icin bu kokteyller....turizm sirketleri yeni otellerini gezilerini sunumunu yapiyorlar bize:KK51:

ilahi ya cok tatlisin cok seviyorum seni ve hepinizi:KK1::KK1::KK1::KK1: bence senin gazinla bu hafta bu kadar bi eksi gördüm

gecen hafta 74,3 bu hafta 73.0 kg:KK51:

77 yazarim 0 dan baslatirim seni cok begendim bu cezayi :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: otur 0 der gibi

8 km yürüyorum sonrada ayaklar mafis ama degiyor bence popo kücülüyor resmen benim en büyük sorunum

Son düzenleme:
yok canım valla ben veremiyorum ne eninde ne sonunda 3,5 ayda 7 kilo be toğu topu gitmiyo işte:KK43:
Ben deeee :KK43:( Yine +800. Kaçamak falan da yookk.. :KK25:

Geçen haftaki kilonu ve hedef kilonu da yazar mısıınnn? Bildirim içiinnn :KK34:

bende gecen ay civanperçemi (civanzehiri desek daha dogru) içerek 23 ünde güç bela regl olmustum.bugunlerde yine karnım şiş ve sancılanıor.umarım bu ay bana o zehiri içirmeden,,kendisi geliverir :KK43: benim protein günlerim Cuma o yüzden Cumrtesi tartılıorum.Bakalım bu göbekle Cumrtesi kaç çıkıcam...gecen haftaki gibi 53,6 cıkarsam o zmn bende güncellerim ticker.ımı artık :)
İnşallah gerek kalmaz canım.. Geçmiş olsun..

......
şimdi cnm 1 aylık bi güçlendirmeci olarak,notlar için pls check below points :) bu arada sana facedede bişiler yazdım

* Her gün sebze ve protein karısık tuketebilirsin. ben kendi adıma yine seyirdeki gibi protein miktarının daha fazla olmasına özen gösteriorum.
* Haftada bir gün Protein yapmak zorundasın.
* Haftada 1 nişastalı besin tüketebiliosun.ama tüketeceğin besinin pişmiş hali 220 gramı geçmemeli (mutfak tartısı bu anlamda cok iş görüor)
* Her gün 2 dilim tam tahıllı ekmek yiyebilirsin protein günü hariç.Tahıllılarda ayçekirdeği vs olabiliormus dediler die tam bugday öneriordu Simla.Ben Bimden aldım tam buğday ekmegi hemde fiyatı sadece 1,5 tl çok uygun.daha önce unoya 4 küsür wermiştim.
* Pro.gunu haricinde her gün 40 gr peynir tüketebilirsin.Ben light kaşar kullanıorum,,gayette güsel tadı.
* Haftada 1 ödül öğünün var.İstediğin yemegi,1 kadeh içkini ve tatlını yiyebiliorsun.
* Herşey light olsun demior kitapta ama seyirin ve atagın izinli besinleri dediği için,,ben hala Light kullanıorum.Bölesi daha ii bence ama facede normal kullanmaya baslayanları okudum.artk karar senin.
* Her gün 1 porsiyon meywen war.ama mesela adam kitapta 2 kayısıyı bi porsiyon sayıor :KK1: o yüzden bende bi dilim karpuzdan yana kullanıorum hakkımı,,aynen senin bi ara ödül ögünü için dediğin bi söz wardı ya ; hadi ben arka arkaya 2 tabak yememek için tabagımı 2 tabaklık doldurursam die :KK1: bende karpuzu biraz kalın bi dilim kesiorum ama sonucta işte 1 dilim yiorum,,dedigini uyguluorum yani :KK1: :KK1:
* Yag konusundada ztn günde 3/4 kasık zeytınyagı kullanma hakkın war seyirdede..bende memleketten getirdiğim hakiki zeytinyagı war ben hergün olmasada arada kavuracagım bi yemek yapacagımda kullanıorum.
baska bişi warsa soracagın sor cnm,,ben aklıma gelenleri yazdım sımdılık :)
Çok saoolll:KK54: Ya muhtemelen kilo alcam amaa :KK43: Napalımm.. Kaderimmiş.. Yazdıklarını hemmen copy paste :KK34: Soracağım bişey olursa rahatsız ederim canım :KK34:

e......
nesrinim sağol yaaa,en kısa zamanda dely ve senin de başına inşallahhh :KK16:
....
Amiiinnnn!!! :KK43:
Çok güzel oldu senin için yaaa.. Resmen çıtır oldun :KK34::KK12: Artık bağırsan da çağırsan da hakkın vaaarr :KK9::KK52::KK52:

..........
tesekkur ederım canım. Darısı tum eksı ısteyenlereeee...:KK52::KK52::KK52:
Amiiinnnnnn!!!! :KK43:

kilo bildirimim:
Başlangıç tarihi: 20.04.2012
Başlangıç kilo : 62
Hedef kilo : 48
Geçen hafta : 50.2
Bu hafta : 50.9
Alınan Kilo :700 gr (maalesef ilk defa bu kadar bir yekunu aldım, inşallah arkası gelmez)
Canım seni hedefine ulaşana kadar listede yazmaya devam ediyim mi.. :44: Güçlendirmeye geçtin ama.. Yazabilirim.. Ben kendimi yazcam hihih :KK1: Daha hedefimize inemedik. Hakkımız var :))

- olan tüm dukaniçelerimi kutlarım, maşallah der devamını da beklerim.
- benim gibi yaramazlık yapanlar da artık aklımızı başımıza alalım, Ramazan da geldi hoş gelsin - getirsin inşallah.

Bu vesileyle hepimizin mübarek Ramazan-ı şerifi hayırlı olsun, hayrlar getirsin bizlere.
İnşallah oruçlarımızı tutmak nasip olur, rahmet ve bereket ihsan olunan kullardan oluruz cananlar (amin)

Affınıza istinaden şunu da paylaşayım buradan:
"Cenab-ı Hak, oruç için ‘kendi hatırını’ ortaya koyuyor; ‘insan onu benim hatırım için tutar’ diyor. Oruca, diğer ibadetlere yüklemediği bir fonksiyon yüklüyor. Ta ki hiçbir insan onu ıskalamasın! Ta ki, dertler, hastalıklar, çaresizlikler gelip insanın yakasına yapışmasın da kul, şu dünya üzerinde kendisine düşen hilafet ve ilahi dostluk vazifesinin layıkıyla yapabilsin. Kendisini gerçekleştirebilsin. Yeteneklerini kullanarak, kendisine bir saadet sarayı yapsın ve Rabbine varacak ‘eslem’ bir yol bulsun. Ama maalesef çoğumuz dert, keder ve hastalık torbası olmuşuz.

Hâlbuki oruç, nefsine yazık etmiş, haz ve lezzet tuzaklarına düşüp hayatı cehenneme çevirmiş kötü alışkanlıklardan kurtarmak için Allah’ın kulluna attığı bir iptir. Aralarından ‘dostlarını’ da yarattığı insanlara dostluk eli uzatmaktır. "
Çok saol canım amin amiinnn... Sana da hayırlı olsun inşallah...!! Valla bu günlerde huzur veren dualara çok ihtiyacım var :KK43: Amin..
kızlar şimdi uyanabildim:KK17: hatta uyandırıldım:KK9:
kilo bildirim yapayım dedim ama geçen hafta kaçtım falan hatırlamıyorum.. dely'cimğim sende vardır diye umuyorum ..
75,6 olmuşum..
kendime geleyim dönücem, boğazım şişmiş, böbreklerim ağrıyo şu an :KK5:
Yazdım canım.. Var bende.. geçmiş olsuunn :KK43: Bol bol suuuuu...

O zaman ben hedefimi koyuyorum. Bayram sonuna kadar 5 kg. Varmı arttırannn :)
Bayram.. Oyyy.. bi de o var di mii. Nasıl dayancam ben yaaa :KK31: Puuff!!
Ben güçlendirmeye geçicem ama.. Ramazan'da kalan 2 kiloyu vermek istiyoruummm. 1 ayda sadece 2 kiloo.. Çok şey istemiyorum kiiii :KK43:

canimcim kaca kadar buradasin sen bakim bugün yagmur yagmiyor 8 km yürümem lazim :21::21::21::21:
8 km nasıl yürür bir insan evladı yaa :KK53: :)) Süper kadın :KK70: Vuuuuu:KK55::KK55:

Bravooo!! Peki geçen haftaki kilonu biliyin miii :KK66:

Son düzenleme:
Hadi ama
Herkes ramazan sonu hedefini ve bugünki kilosunu yazsın lutfen.
Yoksa ben kendi kendimemi konuşuyorum.

:KK43:

bende hedefımı belırteyım

haftada 1 versem ayda 4 eder. ama ben 5 kg vereyım. bide küsüratı ekledikmi kaç ettiiii.

he tam 5 kg 700 gr versem ve 88 olsun ok mu.

olurmuyum 88 ben yaaa:KK31::KK31::KK31::KK31:

ee canım yulaf unu karışımı değil yulaf kepeği kullanmalısın.
netten de sipariş verebilirsin ya da büyük migroslarda var
ramazan da dukan nasıl oluyor henüz bilmiyoruz ama güzel olması için epey teorimiz var En Büyük KK

canım yulaf kepeği kullanıyorum zaten ama sahurda tost için ekmek yapmak istiyorum, en azından yulaf unu ile yapayım da ucundan kurtarayım bari, bunun içinde tam buğday ve yulaf unu ile yulaf ezmesi var, bana uygun göründü. Yemek işi ayarlanabilir ama ekmeksiz oruç olmaz bu kadar uzun zaman :KK50::KK50::KK50::KK50:

bende krep yaptığımız gibi malzemelerin içine bir de buğday unu ekleyip sahur için gözleme gibi bişi mi yapsam diyorum ama nasıl olur bilmiyorum?
canım yulaf kepeği kullanıyorum zaten ama sahurda tost için ekmek yapmak istiyorum, en azından yulaf unu ile yapayım da ucundan kurtarayım bari, bunun içinde tam buğday ve yulaf unu ile yulaf ezmesi var, bana uygun göründü. Yemek işi ayarlanabilir ama ekmeksiz oruç olmaz bu kadar uzun zaman :KK50::KK50::KK50::KK50:

1 yumurta
2 kaşık yulaf kepeği
2 kaşık lor
kabartma tozu
1 kaşık pınar düttozu

Karıştırıp bekletmeden 2 aynı kalıba koyup 5 dk. mikrodalgada pişiriyorum

Hayatta yediğim en güzel tost ekmeği oluyorr nasıl kabarık nasıl gevrekk.

Ayy canım istedi. Beni bu ramazan bu tarif kurtaracak inşallah

Ben 70 olsam yeter ramazan sonuna kadar, çok bi beklentim yok açıkcası :KK53::KK53::KK53::KK53:

İyide yawru şuan kaçsın tıkırından anlamadımm :)

bende krep yaptığımız gibi malzemelerin içine bir de buğday unu ekleyip sahur için gözleme gibi bişi mi yapsam diyorum ama nasıl olur bilmiyorum?

beyaz un çabuk acıktırıyor canım ya :KK50::KK50: tam buğday unu kullan, ben zaten tam buğday unu ile yapıyorum ekmekleri, çok nadir beyaz un ekliyorum, rafine her şeyi çıkardım hayatımdan. Ben 1 tane tost bir de yulaf kepeği ile krep yapmayı düşünüyorum, bunlar baya tok tutar beni, gece yarısı o kadar yiyebileceğimi sanmıyorum ama planım bu şimdilik :KK52::KK52::KK52:

dukana uygun ekmek tam tahıl olsun yeterli diyor hatta beyaz ekmek bile yenilebilir de yenmese daha iyi, tam tahıllı kullanın.. ibaresi var.mümkünse zaten hayatımız boyunca beyaz ekmek yemeyelim
yani değerlere bakmıyoruz. zannımca bu evrede yavaş yavaş normal düzene geçiş yaptırıyor bize.

aynen katılıyorum buna, :nazar::nazar:güçlendirme kızları aldı başını gidiyor , ben hariç tabi :KK17:

dünyanın en tatlı delisi yaa hem de zırdelisi :KK60: :KK60: :KK60:
:KK54:

sorunu bilmişsin e çözüm de hazır
yaaani :KK51:

eee diğer arkadaşlar da söylemiş ama ben de yineleyeyim.
görünen o ki bu senin diyetin değil
üstelik olması için de heves sen de mevcut değil
en azından öyle görünüyor
şunu yapamam, bunsuz duramam vs vs
böyle olmuyor bu işler meliscim :KK14:

ramazan pidesi yok dedin vurdun beni alnımın çatısından
oyyy durdurun dünyayı inecek var :KK43:

:KK33: :KK33:

ee canım yulaf unu karışımı değil yulaf kepeği kullanmalısın.
netten de sipariş verebilirsin ya da büyük migroslarda var
ramazan da dukan nasıl oluyor henüz bilmiyoruz ama güzel olması için epey teorimiz var En Büyük KK

ö_höm
valla kk nın o günkü ruh haline göre değişiyor bu
eğer affedici bir günlerindeyse kızlar olmuş napalım, artık şu andan sonra dikkat et.. filan dediği için sen de kendini affedip tekrar diyete dönüyorsun
hatta abartmışsan 1-2 gün atak yapıyorsun
yok herkescikler aa , det, nasıl yaparsın..vs... diyorsa o zaman zaten yüz göz kızarıyorsun, töbe edip yeniden diyete dönüyorsun
bu defa en az 2 gün atak yapıyorsun
ee böyle işte :KK51:

evettt biraz deli olduğum doğru,ordan da anlaşılıyor demekki :KK9:

canimcim kaca kadar buradasin sen bakim bugün yagmur yagmiyor 8 km yürümem lazim :21::21::21::21:

kuzuuum 22:00'ye kadar bekçiyim bugün beklerim :KK34:

tatlimmmm bugün 73 hedefim 66 :KK23::KK23::KK23::KK23: cok mu uctum:26::26::26: olsun ucmak bana yakisiyor:KK51: bayramda güclendirmeye gecesim var cifte bayram olsun benim icin:KK76::KK76::KK76::KK76:

kız deliii 1 ayda 7 kilo mu vereceksin,uç kuzum uçç hedeflerin yüksek olsunnn :KK55:

ben de 49 olurum diye bir hedef koyabilirim canım. Allah utandırmasın

çok tatlısın sen ya maşallah:)

çok mersiii şekerciimmm, o sizin kendi tatlılığınız efemm :KK23::KK23:

1 yumurta
2 kaşık yulaf kepeği
2 kaşık lor
kabartma tozu
1 kaşık pınar düttozu

Karıştırıp bekletmeden 2 aynı kalıba koyup 5 dk. mikrodalgada pişiriyorum

Hayatta yediğim en güzel tost ekmeği oluyorr nasıl kabarık nasıl gevrekk.

Ayy canım istedi. Beni bu ramazan bu tarif kurtaracak inşallah

İyide yawru şuan kaçsın tıkırından anlamadımm :)

onu da bi deniycem canım ama tok tutmaz ki buuuu, bi de benim mikrodalgam yok :KK37::KK37: ekmek makinem var, o bakımdan şettirdim :KK53::KK53::KK53:

sabah uğraştım tikırı yapamadım böyle oldu şu an 72.9 muydum neydim sabah 72,8 miydi :KK35::KK35: unuttum bak şimdi :KK1::KK1:

MEDESAMmm
HAdi yazzz
Şİmdi kaçsın ramazan sonunda ne olmayı planlıyorsunnn,
Hadi kuzuu

kuzuuum 22:00'ye kadar bekçiyim bugün beklerim :KK34:

kız deliii 1 ayda 7 kilo mu vereceksin,uç kuzum uçç hedeflerin yüksek olsunnn :KK55:

tatlisimmm inallah bulusurz senin icin kosucam :KK23:

sorma hedeflerim cok yüksek ama ne yapayim citayi yüksek tutmak gerek:KK51: bünyemi korkutayimmm:KK53::KK53::KK53: psikolojim suan kendisini hazirlasin

o konuda rekor ekimde cnm :) ben sadece 800 gram werdim yarın 1 ay oluor. ekim sanırım 2 kilo civarı werdi :)

şimdi cnm 1 aylık bi güçlendirmeci olarak,notlar için pls check below points :) bu arada sana facedede bişiler yazdım

* Her gün sebze ve protein karısık tuketebilirsin. ben kendi adıma yine seyirdeki gibi protein miktarının daha fazla olmasına özen gösteriorum.
* Haftada bir gün Protein yapmak zorundasın.
* Haftada 1 nişastalı besin tüketebiliosun.ama tüketeceğin besinin pişmiş hali 220 gramı geçmemeli (mutfak tartısı bu anlamda cok iş görüor)
* Her gün 2 dilim tam tahıllı ekmek yiyebilirsin protein günü hariç.Tahıllılarda ayçekirdeği vs olabiliormus dediler die tam bugday öneriordu Simla.Ben Bimden aldım tam buğday ekmegi hemde fiyatı sadece 1,5 tl çok uygun.daha önce unoya 4 küsür wermiştim.
* Pro.gunu haricinde her gün 40 gr peynir tüketebilirsin.Ben light kaşar kullanıorum,,gayette güsel tadı.
* Haftada 1 ödül öğünün var.İstediğin yemegi,1 kadeh içkini ve tatlını yiyebiliorsun.
* Herşey light olsun demior kitapta ama seyirin ve atagın izinli besinleri dediği için,,ben hala Light kullanıorum.Bölesi daha ii bence ama facede normal kullanmaya baslayanları okudum.artk karar senin.
* Her gün 1 porsiyon meywen war.ama mesela adam kitapta 2 kayısıyı bi porsiyon sayıor :KK1: o yüzden bende bi dilim karpuzdan yana kullanıorum hakkımı,,aynen senin bi ara ödül ögünü için dediğin bi söz wardı ya ; hadi ben arka arkaya 2 tabak yememek için tabagımı 2 tabaklık doldurursam die :KK1: bende karpuzu biraz kalın bi dilim kesiorum ama sonucta işte 1 dilim yiorum,,dedigini uyguluorum yani :KK1: :KK1:
* Yag konusundada ztn günde 3/4 kasık zeytınyagı kullanma hakkın war seyirdede..bende memleketten getirdiğim hakiki zeytinyagı war ben hergün olmasada arada kavuracagım bi yemek yapacagımda kullanıorum.

baska bişi warsa soracagın sor cnm,,ben aklıma gelenleri yazdım sımdılık :)

Verdigin bilgiler icin tesekkür ederim canim bunlari hemen kayd ettim ve not alacagim cantamda tasiyacagim...:KK9::KK9:

kızlar şimdi uyanabildim:KK17: hatta uyandırıldım:KK9:
kilo bildirim yapayım dedim ama geçen hafta kaçtım falan hatırlamıyorum.. dely'cimğim sende vardır diye umuyorum ..

75,6 olmuşum..

kendime geleyim dönücem, boğazım şişmiş, böbreklerim ağrıyo şu an :KK5:

Canim gecmis olsun...yarisma fotolarini gördüm ama simdiki halinmi önceki halinmi cözemedim :KK9::KK9: amaaa yinede süpersinnnn dadlummm:KK54:

Ramazan sonrasi hedef denmis ya ben +2 diyorum...:KK9::KK9::KK9: valla fazlasina dayanamam biliyorsunuz ben ramazanda göc ebe gibi ordan oraya savrulacagim yolculuk da tutmayacagim ama gittigim yerde kendime özel yemek yapamam ama yinede az cok saglikli beslenmeyi ögrendim ona göre uygulayacagim...Yukarda yazildigi gibi uygularim..Simdi ben bide kendime alisveris arkadasi ariyorum ben nerden ne alinir hangi marka vs bilemem ki..Ben ki pazarda alis veris yaparken ödeyecegim zaman bunu vercem diye parayi gösteren biriyim gülmeyin ama alisana kadar öyle...zamanin da wc parasi 100tl vermis biriyim ben Allah dan bekci abla bozuk yokmu dedi de ayildim...napim uyku sersemiydim..:KK9::KK9::KK9: :KK9:

canım ben ailemle yaşıyorum ve annem her ramazanda geceleri böyle peynirli,patatesli gözleme yapar bu ramazan onlar yicek bende ona bzener bişey yapayım diyorum nprmalde diyet süresice ekmek yapıyordum sonra fırın bozuldu bi krebe döndüm hoşuma gitti son 2 hafta krep yaptım hep ramazanda da sahurda krep malzemelernin içine(krep için,1 çay bardağı süt, 1,5 yk yulaf kepeği, kab. tozu,1 yumurta kullanıyordum) onun içine bir de tam buğday unu koyayım tam kıvamlı olur yine krep gibi tavada yaparım içine de penir falan koyarım gözleme gibi yerim diyorum:))) ama olur mu emin değilim
beyaz un çabuk acıktırıyor canım ya :KK50::KK50: tam buğday unu kullan, ben zaten tam buğday unu ile yapıyorum ekmekleri, çok nadir beyaz un ekliyorum, rafine her şeyi çıkardım hayatımdan. Ben 1 tane tost bir de yulaf kepeği ile krep yapmayı düşünüyorum, bunlar baya tok tutar beni, gece yarısı o kadar yiyebileceğimi sanmıyorum ama planım bu şimdilik :KK52::KK52::KK52:

Verdigin bilgiler icin tesekkür ederim canim bunlari hemen kayd ettim ve not alacagim cantamda tasiyacagim...:KK9::KK9:

Canim gecmis olsun...yarisma fotolarini gördüm ama simdiki halinmi önceki halinmi cözemedim :KK9::KK9: amaaa yinede süpersinnnn dadlummm:KK54:

Ramazan sonrasi hedef denmis ya ben +2 diyorum...:KK9::KK9::KK9: valla fazlasina dayanamam biliyorsunuz ben ramazanda göc ebe gibi ordan oraya savrulacagim yolculuk da tutmayacagim ama gittigim yerde kendime özel yemek yapamam ama yinede az cok saglikli beslenmeyi ögrendim ona göre uygulayacagim...Yukarda yazildigi gibi uygularim..Simdi ben bide kendime alisveris arkadasi ariyorum ben nerden ne alinir hangi marka vs bilemem ki..Ben ki pazarda alis veris yaparken ödeyecegim zaman bunu vercem diye parayi gösteren biriyim gülmeyin ama alisana kadar öyle...zamanin da wc parasi 100tl vermis biriyim ben Allah dan bekci abla bozuk yokmu dedi de ayildim...napim uyku sersemiydim..:KK9::KK9::KK9: :KK9:

Şua n ka.çsın?
+ 2 demeyelim yaa en azından aynı olmak olsun hedefin

Çok saol canım amin amiinnn... Sana da hayırlı olsun inşallah...!! Valla bu günlerde huzur veren dualara çok ihtiyacım var :KK43: Amin..

Yazdım canım.. Var bende.. geçmiş olsuunn :KK43: Bol bol suuuuu...

Allah'ın en güzel duaları hepimizin üzerimize olsun inşallah canım

dediğin gibi beni de lütfen listeden çıkarma, eklemeye devam edersen sevinirim tatlım.

yulaf kepeğinden de yapılıyordu tost ekmeği
Malzemeler

• 2 çorba kaşığı yulaf kepeği
  • Yarım tatlı kaşığı kabartma tozu
  • 1 çorba kaşığı labne peyniri
  • 1 yumurta
Hazırlanışı
Malzemelerin hepsi çırpılarak bekletilmeden eni yaklaşık 15cm olan kare tepsiye aktarılıp, mikrodalga fırında 700 Watt’ta 4dk pişirilir. Soğuyunca enine ikiye ayrılarak tost ekmeği olarak kullanılabilir.

daha farklı bir tarif:

Malzemeler:

-2.5 yemek kaşığı yulaf kepeği,
-1 yemek kaşığı labne peynir,
-1 yumurta,
-Çok az tuz,
-Kabartma tozu

2.5 yemek kaşığı yulaf kepeğini, yarım tatlı kaşığı kabartma tozunu ve 1 yemek kaşığı labne peyniri 1 yumurta ile birlikte çırpın. Daha sonra karışımı derin (kare) bir tepsiye dökün. Eğer mikrodalga fırınınız varsa, mikrodalga fırında 700 watt ayarda 5 dakika pişirmeniz yeterli.

Normal fırında ise 200 derece de 10-15 dakika kadar pişirebilirsiniz. Üzeri hafif kızarana kadar pişirmeniz yeterli. Eğer arzu ederseniz üzerine çörek otu serpebilirsiniz.

Afiyet olsun.

İpucu

Hazırladığınız karışımı tepsiye bekletmeden dökmeniz gerekmektedir.

labne var fakat light tavsye ederim.
ben normal ekmek olarak kullanmayı seviyorum, daha doyurucu geliyor bana artık, çok şükür epyce kabartmayı başardım ondan olabilir :KK9:

kızlar görüşemezsek hepimizin ramazanı mübarek olsun.
öptüm

Son düzenleme:
kızlar tickerımı değiştimde dukan amcama göre ben yolun yarısını geçmişim anaaaaaaaa:KK53::KK53::KK53:

X