Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydın çıtır kızlar.. Nabersiniz?

Dün ben çıktığımdan beri yazılanları okumadım daha.. Bildirimler geliyo mu bakalım :KK66: Ben de bildiriyim ama; çok fena.. 59 çıktım yine bugün.. aman ne sürpriiizzz ne sürpriizzz.. Zaten 58.2 bile mucizeydi bana.. Daha da göremem.. dün sebze günümdü ama.. ben de pek etkilemiyo.. Bi de akşam yemeğimi gece 11'de yedim :S O da şöyle: 3 tane hindi füme, biraz peynir, 1 haşlanmış yumurta.. Bu kadaaarr.. ama bu kadarcık şey geç yedim diye şişkinlik yapar mı bilmiyorum :44: Zaten biraccık da şişkinlik var karında :KK17: Ben de kayısı çayı içtim dün akşam.. Bakalım.. Ben kendimi incelmiş görüyordum ama.. Olmamışş olmamıışş.. Neyse bugün son günüm :KK66: Yarın güçlendirmeye başlıcam..
Ben bu güçlendirmede bişeyleri karıştirmiyim yaa :44: Böyle bi özet gibi bişeyi olan var mı :KK70: Çalıştıklarından özet çıkaran :p internette özet bulan..? :)) Şimdi ben seyirde gibi yicem.. ama protein sebze karıştırabiliyorum her zaman.. daha güçlendirmenin başında olduğum için haftada 1 öğün nişastalı gıda, 1 öğün de ödül yemeği yiyebiliyorum. İşte bunlar arka arakaya olmucak falan onları biliyorum da geçiyorum. Yine yediklerimin yağına falanına filanına dikkat ediyorum.. Her şeyleri light yiyorum di mi yine..? 1 gün de saf protein günü yapıyorum. Ahan da bu mudur..? Peki ben yine sebze yanında hep protein yemek zorunda mıyım? Zorunda mıyıımmmm zorunda mıyııımmm:KK24::KK24: :KK9::KK9:

yok canım güçlendirmede sebze ve protein ayrımı kalmıyor ister beraber ister ayrı yiebiliyosun öyle protein fazla olacak olayı da kalmıyor kitapta öyle yazıyordu ben geçen hafta güçlendirmeye geçecem diye bi daha okudum o bölümü:)))

Dün ben çıktığımdan beri yazılanları okumadım daha.. Bildirimler geliyo mu bakalım :KK66: Ben de bildiriyim ama; çok fena.. 59 çıktım yine bugün.. aman ne sürpriiizzz ne sürpriizzz.. Zaten 58.2 bile mucizeydi bana.. Daha da göremem.. dün sebze günümdü ama.. ben de pek etkilemiyo.. Bi de akşam yemeğimi gece 11'de yedim :S O da şöyle: 3 tane hindi füme, biraz peynir, 1 haşlanmış yumurta.. Bu kadaaarr.. ama bu kadarcık şey geç yedim diye şişkinlik yapar mı bilmiyorum :44: Zaten biraccık da şişkinlik var karında :KK17: Ben de kayısı çayı içtim dün akşam.. Bakalım.. Ben kendimi incelmiş görüyordum ama.. Olmamışş olmamıışş.. Neyse bugün son günüm :KK66: Yarın güçlendirmeye başlıcam..
Ben bu güçlendirmede bişeyleri karıştirmiyim yaa :44: Böyle bi özet gibi bişeyi olan var mı :KK70: Çalıştıklarından özet çıkaran :p internette özet bulan..? :)) Şimdi ben seyirde gibi yicem.. ama protein sebze karıştırabiliyorum her zaman.. daha güçlendirmenin başında olduğum için haftada 1 öğün nişastalı gıda, 1 öğün de ödül yemeği yiyebiliyorum. İşte bunlar arka arakaya olmucak falan onları biliyorum da geçiyorum. Yine yediklerimin yağına falanına filanına dikkat ediyorum.. Her şeyleri light yiyorum di mi yine..? 1 gün de saf protein günü yapıyorum. Ahan da bu mudur..? Peki ben yine sebze yanında hep protein yemek zorunda mıyım? Zorunda mıyıımmmm zorunda mıyııımmm:KK24::KK24: :KK9::KK9:

love sen güçlendirmede bizden daha fazla veriyosun maşalahha:))))

o konuda rekor ekimde cnm :) ben sadece 800 gram werdim yarın 1 ay oluor. ekim sanırım 2 kilo civarı werdi :)

:KK17: Ben de kayısı çayı içtim dün akşam.. Bakalım.. Ben kendimi incelmiş görüyordum ama.. Olmamışş olmamıışş.. Neyse bugün son günüm :KK66: Yarın güçlendirmeye başlıcam..

şimdi cnm 1 aylık bi güçlendirmeci olarak,notlar için pls check below points :) bu arada sana facedede bişiler yazdım

* Her gün sebze ve protein karısık tuketebilirsin. ben kendi adıma yine seyirdeki gibi protein miktarının daha fazla olmasına özen gösteriorum.
* Haftada bir gün Protein yapmak zorundasın.
* Haftada 1 nişastalı besin tüketebiliosun.ama tüketeceğin besinin pişmiş hali 220 gramı geçmemeli (mutfak tartısı bu anlamda cok iş görüor)
* Her gün 2 dilim tam tahıllı ekmek yiyebilirsin protein günü hariç.Tahıllılarda ayçekirdeği vs olabiliormus dediler die tam bugday öneriordu Simla.Ben Bimden aldım tam buğday ekmegi hemde fiyatı sadece 1,5 tl çok uygun.daha önce unoya 4 küsür wermiştim.
* Pro.gunu haricinde her gün 40 gr peynir tüketebilirsin.Ben light kaşar kullanıorum,,gayette güsel tadı.
* Haftada 1 ödül öğünün var.İstediğin yemegi,1 kadeh içkini ve tatlını yiyebiliorsun.
* Herşey light olsun demior kitapta ama seyirin ve atagın izinli besinleri dediği için,,ben hala Light kullanıorum.Bölesi daha ii bence ama facede normal kullanmaya baslayanları okudum.artk karar senin.
* Her gün 1 porsiyon meywen war.ama mesela adam kitapta 2 kayısıyı bi porsiyon sayıor :KK1: o yüzden bende bi dilim karpuzdan yana kullanıorum hakkımı,,aynen senin bi ara ödül ögünü için dediğin bi söz wardı ya ; hadi ben arka arkaya 2 tabak yememek için tabagımı 2 tabaklık doldurursam die :KK1: bende karpuzu biraz kalın bi dilim kesiorum ama sonucta işte 1 dilim yiorum,,dedigini uyguluorum yani :KK1: :KK1:
* Yag konusundada ztn günde 3/4 kasık zeytınyagı kullanma hakkın war seyirdede..bende memleketten getirdiğim hakiki zeytinyagı war ben hergün olmasada arada kavuracagım bi yemek yapacagımda kullanıorum.

baska bişi warsa soracagın sor cnm,,ben aklıma gelenleri yazdım sımdılık :)

protein olarak mı düşünülüyor anlamadım ama mantar sebze statüsünde ve ps günlerinde yenecek birşey gibi geldi bana.. kitapta da sınırsız olduğunu okumadım belki yeni baskılarında bilemiyorum. ama bence sınırsız değil. Eki Görüntüle 467586

şömine kibriti:KK53::KK53:
ilahi güldürdün beni. o anca keser beni diyorsun. afiyet olsun... :KK52::KK52:
bu arada tebrik ederim.:KK64::KK64::KK64:

benim standardım o. bu diyete de o yüzden başladım zaten. serbestlerden doyana kadar. anca doyuruyor beni valla. bana kalsa kilolarca peynir de yerim. çok seviyorum :-)

merhaba arkadaslar..kilo weren herkesi cok tebrik ediorum,,gözünüzz aydın,,dahada arttırsın Allah inş :KK16: bu arada dün Aliye ile telde görüştük,onunda sesi 34 beden :KK1: sanırım bu dukan bizleri zayıflatırken sadece vücuttan deil ses tellerinden flnda zayıflatıor :KK1:

34 beden ses :-))) ne güzel şey o öyle. yalnız senin sesin de 34 değilse bile 36 yani:-))))))

o konuda rekor ekimde cnm :) ben sadece 800 gram werdim yarın 1 ay oluor. ekim sanırım 2 kilo civarı werdi :)

şimdi cnm 1 aylık bi güçlendirmeci olarak,notlar için pls check below points :) bu arada sana facedede bişiler yazdım

* Her gün sebze ve protein karısık tuketebilirsin. ben kendi adıma yine seyirdeki gibi protein miktarının daha fazla olmasına özen gösteriorum.
* Haftada 1 nişastalı besin tüketebiliosun.ama tüketeceğin besinin pişmiş hali 220 gramı geçmemeli (mutfak tartısı bu anlamda cok iş görüor)
* Her gün 2 dilim tam tahıllı ekmek yiyebilirsin protein günü hariç.Tahıllılarda ayçekirdeği vs olabiliormus dediler die tam bugday öneriordu Simla.Ben Bimden aldım tam buğday ekmegi hemde fiyatı sadece 1,5 tl çok uygun.daha önce unoya 4 küsür wermiştim.
* Pro.gunu haricinde her gün 40 gr peynir tüketebilirsin.Ben light kaşar kullanıorum,,gayette güsel tadı.
* Haftada 1 ödül öğünün var.İstediğin yemegi,1 kadeh içkini ve tatlını yiyebiliorsun.
* Herşey light olsun demior kitapta ama seyirin ve atagın izinli besinleri dediği için,,ben hala Light kullanıorum.Bölesi daha ii bence ama facede normal kullanmaya baslayanları okudum.artk karar senin.
* Her gün 1 porsiyon meywen war.ama mesela adam kitapta 2 kayısıyı bi porsiyon sayıor :KK1: o yüzden bende bi dilim karpuzdan yana kullanıorum hakkımı,,aynen senin bi ara ödül ögünü için dediğin bi söz wardı ya ; hadi ben arka arkaya 2 tabak yememek için tabagımı 2 tabaklık doldurursam die :KK1: bende karpuzu biraz kalın bi dilim kesiorum ama sonucta işte 1 dilim yiorum,,dedigini uyguluorum yani :KK1: :KK1:
* Yag konusundada ztn günde 3/4 kasık zeytınyagı kullanma hakkın war seyirdede..bende memleketten getirdiğim hakiki zeytinyagı war ben hergün olmasada arada kavuracagım bi yemek yapacagımda kullanıorum.

ekmeğin o kadar ucuz olması dşündürücü. francala fiyatına ambalajlı ekmek olmaz. normal undan yapılan ekmeğe gıda boyası ve aroma katıp esmerleştirerek tam tahıllı v.b. yapıyorlarmış diye duydum.
ben dün tm buğday unu aldım. yarı yarıya yulaf kepeğiyle karıştırıp, yumurta, yoğurt ve sütle ramazan için ekmek yapacağım. hem ekmek yemiş olurum hem de normal ekmek gibi olmaz, proteinli olur dedim. güzel olursa veririm tarifini.

selam dukan güzelllerimm:)))

dun içim rahat etmedigi için protein gunu yaptim. ve bugun tartildim. tam 57.20 cıktım. herkes kilosunu yazmıs bende yazıcam bende:)))

baslangiç kg->67,20

sımdıkıi kg->57,20 (bugun tartilidm)

hedefffff kg->>>57.00 56 da olabilir aslında :KK52: :KK52: ((((veee artik ben gercek güçlendirmeye geçiyorum.....ramazan sahte güçlendirme:KK52: haydi BİSMİLALLAH))))

umarim herkes dukanı ramazan-i şerif te en güzel sekilde kavrayip uygularrr.korku ve bilgisizlik içindeyim elimde kitap:))) ekmek var sanırım yanlişmiyim. halk ekmek tam bugday ekmegi nasıl yada kullandıgınız bir urunu yada yaptiginiz ekmek tarifleirni bizede yazin barimde bizde güclendirmede sizin yolunuzdan ilerleyelim.

EN COKTA MEYVEYE SEVİNİYORUM BEN.dolapta dun kayınpederimin aldigi enfes ARMUTLAR varrrrrrr. 1 tanesini yiyebilicemm yaşasınn tey tey teyyy:KK52:

Son düzenleme:
kızlar mantar konusunda emin misiniz yaa :44:
karbonhidrat değeri protein değerinden yüksek görünüyo

(100 gramda) şöyle:

Mantar
Su 90.4

Enerji(kalori) 28.0
Protein 2.7
Yağ 0.3
Karbonhidrat 4.4

Kaynak : Mantarda doğru bilinen yanlışlar

Son düzenleme:
selam güzelleerrr

bildirim yapip müşteriye gidiyim ben dönüşte bakcem kim ne vermiş

başlangıç:07.06.2012
başlangıç kilo:83,3
geçen hafta:78
bu hafta:77,1
bu hsfta giden 900 ram
toplam gidrn:6,2

sevgiler efem

selam kızlar herkese günaydınlar,

Kilo bildirimimi gururla sunarım,:KK52::KK52::KK52::KK52:

BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22.06.2012
BAŞLANGIÇ KİLO : 64,7
GEÇEN HAFTA : 63,3
BU HAFTA : 62,9
GİDEN : 400 GR.
ŞİMDİYE KADAR : 1,8 KG

BOY : 165 CM

Ve bugün regl oldum. yarına daha hafif çıkacağımı sanıyorum çıkınca da bunu tıkırımı yansıtıcam. araya tatil ve iki kaçamak girmiş olmasına rağmen yaklaşık bir aylık performansım aşağı yukarı iki kilo verebilmek. diyete uysam da öyle beş altı kilo hayatta veremezdim zaten benim metabolizmam bu kadarına izin veriyor .. olsun.. hızlı olmasa da gidiyor ya bu da yeter :KK16:

evveeettt senin bildirimini heyecamla bekliyordum kuzum,inşallah regl sonrası daha da bol eksiler görürsün :KK9:

canım kendi adıma da teşekkür ederim paylaştıkların için,hemen kopyaladım bir köşeye.malum yakında lazım olacak :KK23:

Canım canım,
:KK9::KK9::KK9::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Ben sana yazdım akşam bak, mesela pazartesi güçlendirme :KK16::KK16::KK16:
:KK55::KK55:

Canım, gitmiş işte, olsun az olsun gidiyor ya :)))

Canım benim, bravooooo

Şu tıkırına bayılıyorum senin, tıkır tıkır güncelle :KK9::KK9::KK16::KK16::KK16:

kuzuuum çok sağol bitanem :KK16: sen zaten ermiş gibisin,ne desen çıkıyor olur mu olur vallahiii :21:

ipeeeeekk mantar sınırsız mıııı ayy bana nasıl güzel bi haber verdin yaa :KK54: mantarı çok severim ben çiğ çiğ kemirmeyi özellikle yaşasııınnnnn :KK56:

kızzz deliiii hakikaten çiğ çiğ kemirmiyosun demii :KK60:
kuzular mantar da sebze kategorisinde,yani sebzeyi nasıl tüketiyorsak mantarı da aynı şekilde tüketiyoruz.protein daha fazla olacak.mesela ben mantarlı tavuk sote falan yapıyorum.yada fırında mantar üstü peynirli :KK56:

ipekcim mantıklı aslında işin doğrusu ramazanda güçlendirmeye geçeceem ben mecburen zaten 1-1,5 aydır kilo veremiyorum hiç ama ramazanda ne yapsam nasıl beslensem kafam karışık bi hedef koyp ne yiyip içelim konusunda fikir alışverişi yapsa bence de çok güzel olur.

nesrinim sağol yaaa,en kısa zamanda dely ve senin de başına inşallahhh :KK16:

medesam tebrikler.:KK52::KK52:
bak gitmiyo gitmiyo geliyo böhüü diyodun.:63:
anam pat pat gidiyo baksana.. umutlandık kızzz
tebrikler bacım :KK64::KK64::KK64::KK74::KK74::KK74::92::92:

ayrıca burada rachelfine'a da tebrik fışkırtiim :KK53::KK53::KK74::KK74::KK74::92::92::92:

valla regl sonrası tartımın sürprizi,ee üstüne de 3 haftalık duraklama ve + görme platosunu aştım heralde,başladım yokuşaşağı yuvarlanmaya :KK9::KK9:

Ayyyyyy harika harika harika ötesi, muhteşem, mükemmel bir bildirimm buuuuu :13::13::13::13:

tebrikler canım :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

çok çook sağoll kuzum,ben de seni terbrik ederim.sen de güzel vermişsin :KK9:

Kizlaaar ise gitmeden hemen bildiririmimi yapayim da dely cim karistirmasin dedim:KK1:

Başlangıç tarihi: 21.06.2012
Başlangıç kilo: 77 (hep 76,9 yaziyor listede nicin bilemedim ama olsun:KK1:)
Hedef kilo: 66
Geçen hafta: 74,3 (gecen hafta yanlis lanse edilmis cok pardon efenim bilidirm öncesi hedefimi yazmistim haftalik delycim ise güncel kilom sanmisti:KK23:)
Bugünkü kilo: 73,0

Giden 1,3 Kg :KK23::KK23::KK23::KK23:

burada tüm eksi gören fistiklari tebrik ediyor medesami ayrica öpüyorum bu ne hiz yahuuu masallah:KK52:

sağol canım benim fenalarda mutluyummmm.hani böyle futbol maçlarında gol olunca spiker ağlamak istiyorummmm diye bağırır yaaaa işte ahanda tam o kıvamdayımmmm :KK76::KK33::KK35::KK36:
disiplinli çekirgem bak sen de ne güzel vermişsin,aynen devam :21:
ayrıca kokteyl de de dikkatli davranmışsın,gayet güzel yemişsin tebrikler kuzum :KK9:

sağol canım benim fenalarda mutluyummmm.hani böyle futbol maçlarında gol olunca spiker ağlamak istiyorummmm diye bağırır yaaaa işte ahanda tam o kıvamdayımmmm :KK76::KK33::KK35::KK36:
disiplinli çekirgem bak sen de ne güzel vermişsin,aynen devam :21:
ayrıca kokteyl de de dikkatli davranmışsın,gayet güzel yemişsin tebrikler kuzum :KK9:

bende bagirmak istiyorum ama bende bende bende :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

evet cok disiplinli gördüm kendime hep hedef koyuyorum haftaya persembe hedefim 71,5 :KK23::KK23::KK23: hadi bakem, zaten haftaya persembe onu görmek zorundayim cünkü uctum ve türkiyede o diger bi haftadaki hedefim yine -1,5 kilo vermek. kisasa kisas dedim diyeti birakirim diye korkup gitmeyecektim tatile:KK51: meydan okuyorum haftaya kadar 1,5 ondan sonraki hafta yine 1,5:21::21::21:

kızlarrrrr elimde halk ekmek tam bugdat ekmeginin poşeti var .( yolda elinde posetden bişi okuyan birini görürseniz oda benim... )))

besin degerleri

enerji 242 kcal

yag 2,98 g

kanbonhidrat 45,2 g

protein 8,57 g

diyet lifi 6,2 g

fosfor 173,4 mg

demir 2,72 mg

vitamin B1 0,31 mg

vitamin B2 0,28 mg

ŞİMDİK DİYİN BAKALIM DUKANA UYGUN EKMEK MİDİR????? BENDEN KAÇIŞ YOK. BELKİ SORULARIMDAN SIKILIYORSUNUZDUR. SIKIYORSAM SİZİ ÖZÜR DİLEİRM AMMA YAPCEK BİŞİ YOK. MEYVELİ AGAÇ TAŞLANIR GÜZELLERİM:KK52:

kızlarrrrr günaydıııınnnn,

vallahiii sanırım çok fazla pelvis yaptım ve aids kaptımm,kilo vermemi durduramıyoruummmmm :KK60::KK60:
Evet evetttt çooook şımarıyoruuuum çok şımarmamm istiyoruuuummm,çığlıklar atmak istiyoruuummm,herkesleri öpmekkk istiyoruummm haaaa bi de pelvis çalışmak istiyorumm ahahahaa :KK52::KK52::KK52:

Eveetttt şimcüüüük bu kız delirdi mi diye sizi daha fazla meraklandırmadan aklı azcık başında bomba bir bildirim yapiiiimmm :

Başlangıç tarihi : 19.03.2012
başlangıç kilo : 92.7
hedef kilo : 75.7
geçen hafta :77.0
bugün :74.8
toplam giden : 17.9 :21:

Ayyy kızlarrr yaaa toplam gidenimi ben artık ayıptır söylemesi hesdap makinasıyla hesaplıyorummm ahahaha :21::21::KK23::KK24::KK24::KK24:

madesa tebrikler kuzuumm. Bu pelvis face eklenen hareketmı şimdi sen onamı başladın ya. Bendemı baslasam:26:
........

Canım benim, bravooooo

şu tıkırına bayılıyorum senin, tıkır tıkır güncelle :KK9::KK9::KK16::KK16::KK16:

teşekkür ederim bebem.

kızlar tebrik ediyorum:KK64::KK64::KK74::KK74::92::92::92: Devamı da gelsin inşallah.. Ve de maşallah :nazar::nazar::nazar:

tesekkur ederım canım. Darısı tum eksı ısteyenlereeee...:KK52::KK52::KK52:

selam dukan güzelllerimm:)))

dun içim rahat etmedigi için protein gunu yaptim. ve bugun tartildim. tam 57.20 cıktım. herkes kilosunu yazmıs bende yazıcam bende:)))

baslangiç kg->67,20

sımdıkıi kg->57,20 (bugun tartilidm)

hedefffff kg->>>57.00 56 da olabilir aslında :KK52: :KK52: ((((veee artik ben gercek güçlendirmeye geçiyorum.....ramazan sahte güçlendirme:KK52: haydi BİSMİLALLAH))))

umarim herkes dukanı ramazan-i şerif te en güzel sekilde kavrayip uygularrr.korku ve bilgisizlik içindeyim elimde kitap:))) ekmek var sanırım yanlişmiyim. halk ekmek tam bugday ekmegi nasıl yada kullandıgınız bir urunu yada yaptiginiz ekmek tarifleirni bizede yazin barimde bizde güclendirmede sizin yolunuzdan ilerleyelim.

EN COKTA MEYVEYE SEVİNİYORUM BEN.dolapta dun kayınpederimin aldigi enfes ARMUTLAR varrrrrrr. 1 tanesini yiyebilicemm yaşasınn tey tey teyyy:KK52:

heyyyy seni güçlendirmeci seniiiii ,tebrik ederim canım hayırlı olsun :KK9:

bende bagirmak istiyorum ama bende bende bende :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

evet cok disiplinli gördüm kendime hep hedef koyuyorum haftaya persembe hedefim 71,5 :KK23::KK23::KK23: hadi bakem, zaten haftaya persembe onu görmek zorundayim cünkü uctum ve türkiyede o diger bi haftadaki hedefim yine -1,5 kilo vermek. kisasa kisas dedim diyeti birakirim diye korkup gitmeyecektim tatile:KK51: meydan okuyorum haftaya kadar 1,5 ondan sonraki hafta yine 1,5:21::21::21:

evet kuzum hedeflşerinin olması çok güzel.öyle olunca insan kendi içinde kendi kendisiyle rekabet eder oluyor,bağırrr kuzum sen de hakettinnnn :KK52:

kilo bildirimim:
Başlangıç tarihi: 20.04.2012
Başlangıç kilo : 62
Hedef kilo : 48
Geçen hafta : 50.2
Bu hafta : 50.9
Alınan Kilo :700 gr (maalesef ilk defa bu kadar bir yekunu aldım, inşallah arkası gelmez)
$19.07.jpg

- olan tüm dukaniçelerimi kutlarım, maşallah der devamını da beklerim.
- benim gibi yaramazlık yapanlar da artık aklımızı başımıza alalım, Ramazan da geldi hoş gelsin - getirsin inşallah.

Bu vesileyle hepimizin mübarek Ramazan-ı şerifi hayırlı olsun, hayrlar getirsin bizlere.
İnşallah oruçlarımızı tutmak nasip olur, rahmet ve bereket ihsan olunan kullardan oluruz cananlar (amin)

Affınıza istinaden şunu da paylaşayım buradan:
"Cenab-ı Hak, oruç için ‘kendi hatırını’ ortaya koyuyor; ‘insan onu benim hatırım için tutar’ diyor. Oruca, diğer ibadetlere yüklemediği bir fonksiyon yüklüyor. Ta ki hiçbir insan onu ıskalamasın! Ta ki, dertler, hastalıklar, çaresizlikler gelip insanın yakasına yapışmasın da kul, şu dünya üzerinde kendisine düşen hilafet ve ilahi dostluk vazifesinin layıkıyla yapabilsin. Kendisini gerçekleştirebilsin. Yeteneklerini kullanarak, kendisine bir saadet sarayı yapsın ve Rabbine varacak ‘eslem’ bir yol bulsun. Ama maalesef çoğumuz dert, keder ve hastalık torbası olmuşuz.

Hâlbuki oruç, nefsine yazık etmiş, haz ve lezzet tuzaklarına düşüp hayatı cehenneme çevirmiş kötü alışkanlıklardan kurtarmak için Allah’ın kulluna attığı bir iptir. Aralarından ‘dostlarını’ da yarattığı insanlara dostluk eli uzatmaktır. "

Son düzenleme:
kızlar şimdi uyanabildim:KK17: hatta uyandırıldım:KK9:
kilo bildirim yapayım dedim ama geçen hafta kaçtım falan hatırlamıyorum.. dely'cimğim sende vardır diye umuyorum ..

75,6 olmuşum..

kendime geleyim dönücem, boğazım şişmiş, böbreklerim ağrıyo şu an :KK5:

Son düzenleme:
kızlar şimdi uyanabildim:KK17: hatta uyandırıldım:KK9:
kilo bildirim yapayım dedim ama geçen hafta kaçtım falan hatırlamıyorum.. dely'cimğim sende vardır diye umuyorum ..

75,6 olmuşum..

kendime geleyim dönücem, boğazım şişmiş, böbreklerim ağrıyo şu an :KK5:

kuzum geçmiş olsun,dikkat et kendine :KK16:

kızlarrrrr günaydıııınnnn,

vallahiii sanırım çok fazla pelvis yaptım ve aids kaptımm,kilo vermemi durduramıyoruummmmm :KK60::KK60:
evet evetttt çooook şımarıyoruuuum çok şımarmamm istiyoruuuummm,çığlıklar atmak istiyoruuummm,herkesleri öpmekkk istiyoruummm haaaa bi de pelvis çalışmak istiyorumm ahahahaa :KK52::KK52::KK52:

eveetttt şimcüüüük bu kız delirdi mi diye sizi daha fazla meraklandırmadan aklı azcık başında bomba bir bildirim yapiiiimmm :

başlangıç tarihi : 19.03.2012
başlangıç kilo : 92.7
hedef kilo : 75.7
geçen hafta :77.0
bugün :74.8
toplam giden : 17.9 :21:

ayyy kızlarrr yaaa toplam gidenimi ben artık ayıptır söylemesi hesdap makinasıyla hesaplıyorummm ahahaha :21::21::KK23::KK24::KK24::KK24:

Ayyyy süpersin MEDESAMMMMMMMMMMMMMMM

ipeeeeekk mantar sınırsız mıııı ayy bana nasıl güzel bi haber verdin yaa :KK54: mantarı çok severim ben çiğ çiğ kemirmeyi özellikle yaşasııınnnnn :KK56:

Ya emin olamadım ben şimdiii. ben öyle anımsıyor ve yiyorum.Zaten % 90 ı su mantarın.

asabi olma peksemizciğim (ben senin adını hep böyle okuyorum elimde değil :-)) kendi adıma söyleyeyim, ramazan menülerinde benim aklımı çelecek pek bişey yok. pide sevmem. tatlıyı da artık aramıyorum. zaten son dönemde asosyal yaşadığım için iftara davetleriyle falan da sorunum yok. evde tek başımayım, iftara ne pişirsem riski de yok. benim tek endişem, aç kalınacak saatler çok uzun olduğu için halsiz düşmek ve yine aynı şekilde uzun saatler susuz kalmaya eklenecek olan proteinden kaynaklı su ihtiyacını karşılayamamak. oruçsuz olduğumuz zamanın bir kısmı da uykuda geçecek. yani yemek yiyip su içebileceğimiz (özellikle de su) taş çatlasa 4-5 saat bir zaman var. ben bu yüzden kesinlikle proteini biraz azaltacağım ve sebzeyi artıracağım. başka çaresi yok. şimdi bile suyumu 2 litenin altna düşürdüğüm gün hemen böbreklerim sinyal veriyor. o yüzden çok dikkat ediyorum. uzun lafın kısası, benim için ramazanda, o kadar yemeklere davetlere nasıl dyanırım derdi yok ama nasıl sıkıntısız ve sağlıklı atlatırım derdi var.

BEnde pide işini halledebilirisem kalanı sorun olmayacak kısmetseee.

ipekcim mantıklı aslında işin doğrusu ramazanda güçlendirmeye geçeceem ben mecburen zaten 1-1,5 aydır kilo veremiyorum hiç ama ramazanda ne yapsam nasıl beslensem kafam karışık bi hedef koyp ne yiyip içelim konusunda fikir alışverişi yapsa bence de çok güzel olur.

O zaman ben hedefimi koyuyorum. Bayram sonuna kadar 5 kg. Varmı arttırannn :)

Hadi ama
Herkes ramazan sonu hedefini ve bugünki kilosunu yazsın lutfen.
Yoksa ben kendi kendimemi konuşuyorum.

:KK43:

X