Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ben manyak oldum. mağazalara girip girip kıyafet deniyorum. öyle bir parça denemek falan değil, çantasına kemerine varana kadar kombin yapıyorum. :KK1::KK1::KK1: yakında kovacaklar beni. geçen gün kırmızı pantolon üzrine desenli bir bluz kırmızı sivri burun ayakkabılar... aynanın karşısından ayrılamadım. sonra pek güldüm kendime. naparsın heves işte :-)))))))

canım çok iyi yapıyosun azmı okadar kilo verdin hakkın yani giy hatta al bilemmm

bende bu aralar tık yokya dün gece yarısı bi bulantı ile uyandı baya midem bulanıyo uzman tv de dukan için aşırı pro mide bulantısı yapar dedi bazen korkmuyo değilim bu yönden içimi rahatlamam lazım sağlık açısından yani ama yine de bırakmak yok
ramazan da da oruç tutup tutmama konusunda karasızım 1 2 gün deniycem pro + sebze şeklinde bakalım nolcak

canım çok iyi yapıyosun azmı okadar kilo verdin hakkın yani giy hatta al bilemmm

bende bu aralar tık yokya dün gece yarısı bi bulantı ile uyandı baya midem bulanıyo uzman tv de dukan için aşırı pro mide bulantısı yapar dedi bazen korkmuyo değilim bu yönden içimi rahatlamam lazım sağlık açısından yani ama yine de bırakmak yok
ramazan da da oruç tutup tutmama konusunda karasızım 1 2 gün deniycem pro + sebze şeklinde bakalım nolcak

oruç beni de korkutuyor. geçen gün bu konuyla ilgili bir yazı okudum. burdan bi arkadaş link vermişti.
açıkcası ben protein günü yapmayı düşünmüyorum. çünkü oruçsuz saatler az bu yüzden de yeterince su içecek vakit yok. hergün sp yapmayı düşünüyorum. tam tahıllı una, yulaf kepeği de katarak ekmek yapacağım ve sahurda da bundan yiyeceğim. yiyip içebileceğimiz zamanın çoğu uykuda geçecek, topu topu 4-5 saatlik bir zaman dilimi kalıyor geriye.
yani nişastalı öğün, serbest öğn ve protein günü olmayan bir tür güçlendirme yapacağım. bunun sonucu kilo verememeyi hatta belki 1 kg almayı da göze aldım.sağlık olsun. önemi olan ramazanı sağlıklı ve kontrollü bir şekilde geçirmek ve etraf dönen tatlı-hamurişi girdsabına kapılıp kontrolü kaybetmemek.

bu narçiçegi bide neydi diğer adı hibiscusmuydu ne işte o TRABZONDA KANUNİ parkında ŞEHZADE ÇAYI diye satılıyor. ordaki cafeterya sırf bu çaydan kazanıyor. tadıda cok guzel.
aktarlardada var. almıstım bende. ha cogu aktarda sudan çayı diyede satılıyor. bu şimdi narçiçeğimiymiş. içmesi çok güzel tadıda..

en kısa zamanda gerçekleşir inşallah kuzum.benim asıl beyaz bikini hayalim var,bir de kırmızıya taktım bu ara.ama istediğim gibi bulamadım.mutlaka bulup yaz bitmeden giymeliyim,içimde kalmasın :21:

Bikini dedin de aklıma geldi, geçen sene bir mayo almıştım pentiden, daha önce hiiiç mayo giymedim hiç sevmem, sonacıma onu giydiiğimde kendimden tiksinmiştim böyle, ne iğrenç bir görüntüydü Allahımmm :KK43::KK43::KK43::KK43: siyahtı ve kalçaları örtmesi için etek gibi bi uzantısı vardı :KK53::KK53::KK53::KK53: artık eski bikinilerimin içine girebilirim sanırım ama bu memişler ne olur onu bilemiyorum, onlar küçülmüyor, küçülmüyor, küçülmüyor, sütten kesince giderler inşallah, çok sinir bozucuymuş büyük panpişler :KK50::KK50::KK50:

kızlar bugünkü menümü paylaşayım istedim nedense :KK34:

sabah 2 adet poğaça ( çok lezzetsiz oldu ama yulaf kepeği tüketmek için mecburen yedim )
öğlen fırında tavuk
akşam da azcık kavrulmuş kıyma ve yoğurt yicem.
aralarda da bol bol su,kahve belki bi de yeşil çay içerim :nazar:

bu arada yine neden bilmem ama ben bu ara sebze günlerimi bile protein günü gibi geçiriyorum.iyi mi kötü mü yapıyorum bilmiyorum ama sebze günlerimde bazen hiç sebze yemiyorum,bazense mesela haydari yada kuru cacık gibi içinde neredeyse hiç sebze olmayan şeyi yiyiyorum o kadar.neyse bugünü de p geçirip yarın düzgün bir ps günü yapiim vücuda vitamin girsin azcık :KK56:

sabah 2 adet poğaça ( çok lezzetsiz oldu ama yulaf kepeği tüketmek için mecburen yedim )
öğlen fırında tavuk

bu arada yine neden bilmem ama ben bu ara sebze günlerimi bile protein günü gibi geçiriyorum.iyi mi kötü mü yapıyorum bilmiyorum ama sebze günlerimde bazen hiç sebze yemiyorum,bazense mesela haydari yada kuru cacık gibi içinde neredeyse hiç sebze olmayan şeyi yiyiyorum o kadar.neyse bugünü de p geçirip yarın düzgün bir ps günü yapiim vücuda vitamin girsin azcık :KK56:

kötü yapıyorsun bence. hem yetersiz beslenmiş olursun hem de güçlendirmeye geçmene az kalmış. orda yeme şeklin değişince kilo alabilirsin

bu narçiçegi bide neydi diğer adı hibiscusmuydu ne işte o TRABZONDA KANUNİ parkında ŞEHZADE ÇAYI diye satılıyor. ordaki cafeterya sırf bu çaydan kazanıyor. tadıda cok guzel.
aktarlardada var. almıstım bende. ha cogu aktarda sudan çayı diyede satılıyor. bu şimdi narçiçeğimiymiş. içmesi çok güzel tadıda..

kaçırdım ben mevzuyu. ne işe yarıyor bu.

Köfte yaptım kendime, yumurtasız, baharat ve azcık yulaf kepeği var içinde, sanki sunta çiğniyorum :KK56::KK56::KK56::KK56::KK35::KK35::KK35::KK35:

öğlen fırında tavuk

çiğ ye bari öyle gider, böyle incecik incecik doğra uzun uzun, baharatlı yoğurda banıp banıp ye ohhh misss, ben çok seviyorum sebze günlerini ödül gibi geliyor bana :KK1::KK1:

umarım haklı çıkarsın, kendim için de aynını diliyorum, pazardan bu yana yine regli bekleme dönemine girdim, üff püff yani, ama iştahım açıldı hem de çok fena, gözüm heran dönebilir sanki, şu anda ben de size söylediklerimi yememek için yemiyorum :KK9::KK9::KK9:
en basitinden dondurma ve simit çekiyor canım bugün, niyeyse pasta istemedi hala :KK1:
ama bilmem artıkın valla ne kadar geç gelirse o kadar zarar ziyan bana :KK51:
güneylicim işte bahsettiğim makale bu ;
regl öncesi 2 hafta vücutta östrojen baskındır. Glikojen depolanması da maksimum olur. Yani, regl olmadan önceki 2 hafta boyunca kaslarınız karbonhidratları yağdan ziyade enerji olarak depolamak eğilimindedir. Tabii bunun anlamı gelsin pastalar börekler değildir asla. Onun yerine hani şu çok yiyemediğiniz patates, bal kabağı, yer elması gibi bol nişastalı karbonhidratları ve meyveleri tercih etmek doğrusudur. Hatta kaliteli bitter çikolatanın da tam zamanıdır.
kaynak : Neden ayın belli dönemlerinde çok kaçamak yapmak isteriz? | Paleo Cafe – Taş Devri Diyeti ile Hizmetinizde!
bende gerçekten tüm gün tuttum kendimi. önüne geçilemez bir arzuydu bu ve yenildim.. hastalık gibiydi :KK53::KK53:
[/B

merhaba kızlar, 1 haftalık bir gecikmeden sonra bende regl oldum sonunda ve canım inanılmaz tatlı istiyor:KK43:(( iş yerindeyim oda arkadaşımın şu koca paket biskremlerden vardı o kadar gözüm döndü ki dedim kahvenin yanında bi tane yiyim dedim aç kapa kilitli paketse alırım bi tane ama değilmiş açamadım da yiyemedim de hem iyi oldu hem kötü törpülenmedi isteğim öğlen dışarı çıkıp markete uğrasam da tatlı namına ne alsam diye düşünüyorum...regl dönemimde acayip tatlı istiyo canım yaaaa

benim reglim başlayınca o arzu kalmıyor. ama öncesinde deliriyorum. seni başarından dolayı tebrik ediyorum nesrincim :KK16::KK16:

Son düzenleme:

Bu arada yine neden bilmem ama ben bu ara sebze günlerimi bile protein günü gibi geçiriyorum.iyi mi kötü mü yapıyorum bilmiyorum ama sebze günlerimde bazen hiç sebze yemiyorum,bazense mesela haydari yada kuru cacık gibi içinde neredeyse hiç sebze olmayan şeyi yiyiyorum o kadar.neyse bugünü de p geçirip yarın düzgün bir ps günü yapiim vücuda vitamin girsin azcık :KK56:

bence yanlıs yapıosun.ben dukanın kendı sıtesındekı bı chat esnasında okumustum bunu,orda senin gibi yapan birine yetkili diyetin etkililiği için günler eşit miktarda olmalı ve olması gereken gibi yapmalısınız sebze gununude protein gununude dıordu.vucudu sırf proteine alıstırırsan normal yeme duzenıne gectıgınde kılo alabılırsın bence vucut alısmıs olmadıgı ıcın..

Son düzenleme:
bende de öyle. başlayana kadar deliriyorum. başlayınca da taze aşık gibi yemeden içmeden kesiliyorum. ama aynı zamanda davul gibi şiş dolaşıyorum.

aynen.. yemeden içmeden kesiliyorum resmen. o kadar rahatlıyorum ki anlatamam. tam bir diyet kuşu oluyorum :KK16:

Evet pudra şekeri ile kendine çekip, karbonat ile imha edeceksin :KK1::KK1::KK1::KK1:
Hihihihi :KK1::KK1: Hain planlar hihiih :KK1:

nasılsınız kızlar
ben geçen hafta epey yoğundum gerçi bu haftada öyle gibi
özellikle yarından cumaya kadar
epilasyon sebebiyle içtiğim prımolut-n kestim ve regli oldum
kilomdaki sabitlik umuyorum o yüzdendir
size güzel düşüş haberleri yazamıyorum stabil haldeyim
umuyorum değişir
protein günleri devam
pozitif enerjinizi beklerim
öpüyorum herkesi
Hoşgeldin ama geri gittinn.. Kolay gelsin.. Kıracaksın inşallah o stabilliği :KK66:

:86:
evet tedbirimi aldım ama tehlike devam ediyor. allahtan bakkal uzak bizim fabrikaya :KK60:
:18::18::18: ama uzun zamandır kaçamak yapmadım işte o yüzden uzun zaman önce yaptın o konuşmayı :KK52::KK52:
ayrıca her kedinin eti yinmez
...........
Hahahahha :KK9::KK9: Çok komiiikk :KK9:

selam arkadaşlar.
10 gündür 100gr + 200 gr - 2 ileri 1 geri yürüyorum. haftasonu da piknikti misafirlikti diyet falan kalmadı. öyleydi böyleydi derken, 800 gr'ı nihayet verdim. bugün çizelgemi yeniledim.
Hayırlı olsuuunnn :KK51:
.........
yok kuzum "benim artımı gör" dedim, kıyarsan bana kıy barim :KK9::KK9:
bu arada şu moralin çabuk bozulmasıyla ilgli şey var ya cıx cıx cıx
evham yapmak, kafaya takmak, moral bozmak... kötü şeyler bunlar, ömrü yer bitirir kiloları değil :KK20::KK20:
en çok ben yapamam , öyle rahat , geniş davranamam , derdim.
1 musibet bin nasihatten EVLAYMIIIIŞ
ha geniş, rahat olamıyorsun tabi de batması, acıtması gerekenleri ayırabiliyorsun.
yapma bunu kendine bebeğim:KK19:

ehuehuehue yeşl çay küründe ise bol bol başarılar diliyorum, elimden fazlası da gelmez zaten :KK9:
..........
Saol caanıımmmm:KK54: Senin artını görmiyim yaaa :S Kendiminkini göriyim :) Yok yok paylaşırım.. görmeyelim hiç birimiz.. ama çok fark etmiyosa eğer, şöyle içinizden gelerek, aman da maşallah diyemezsiniz belki.. sizi düşündüğüm için :)) Ne giysem de fark edilse diye düşünüyorum bi yandan da hehe :KK1:

ben de dedim, dolunaydan oluyor hep, dolunay gitti su da gitti. ramazanın 1'inde yeni ayla beraber hepimiz incecik oluciiz zaten :-)))
Amin amiinnn!!!
ben manyak oldum. mağazalara girip girip kıyafet deniyorum. öyle bir parça denemek falan değil, çantasına kemerine varana kadar kombin yapıyorum. :KK1::KK1::KK1: yakında kovacaklar beni. geçen gün kırmızı pantolon üzrine desenli bir bluz kırmızı sivri burun ayakkabılar... aynanın karşısından ayrılamadım. sonra pek güldüm kendime. naparsın heves işte :-)))))))
Ay çok tatlı :KK1:

merhaba kızlar, 1 haftalık bir gecikmeden sonra bende regl oldum sonunda ve canım inanılmaz tatlı istiyor:KK43:(( iş yerindeyim oda arkadaşımın şu koca paket biskremlerden vardı o kadar gözüm döndü ki dedim kahvenin yanında bi tane yiyim dedim aç kapa kilitli paketse alırım bi tane ama değilmiş açamadım da yiyemedim de hem iyi oldu hem kötü törpülenmedi isteğim öğlen dışarı çıkıp markete uğrasam da tatlı namına ne alsam diye düşünüyorum...regl dönemimde acayip tatlı istiyo canım yaaaa
İyi olmuş iyiii.. Bence sen eve gidince yumurtayla tatlandırıcıya sütle falan bir şeyler yap.. Olmadı, yoğurda kat ye, falan.. .. ama o cıslara dayaaannn!! Yeme onlardaann..

bu arada kızlar ben bu sabah 76.00 çıktım yaaa:KK50:
güçlendirmeye geçicez derken nedir bu +400 anlamadım doğrusuu :KK14:
neyse ben sanırım daha geçmeyeyim,iyice bir dibi göreyim de sonra geçerim artık :KK55:
Canım 400 gr ne yapsın sanaa... Sen ne artılar görmüş de ne kadar fazlasını vermiş insansın :KK34: 75'de geç bence güçlendirmeye, orda da vereceksin seenn :KK34:

öğlen fırında tavuk
Bence sebze protein günlerinde sebzeni ihmal etme canım.. Kepek gibi düşün, mutlaka ye.. Vitamin lazım dediğin gibi.. Vücuduna yazık; protein protein.. Ben de ihmal ediyordum kimi zaman senin gibi, şimdi yemeye çalışıyorum..

Bikini dedin de aklıma geldi, geçen sene bir mayo almıştım pentiden, daha önce hiiiç mayo giymedim hiç sevmem, sonacıma onu giydiiğimde kendimden tiksinmiştim böyle, ne iğrenç bir görüntüydü Allahımmm :KK43::KK43::KK43::KK43: siyahtı ve kalçaları örtmesi için etek gibi bi uzantısı vardı :KK53::KK53::KK53::KK53: artık eski bikinilerimin içine girebilirim sanırım ama bu memişler ne olur onu bilemiyorum, onlar küçülmüyor, küçülmüyor, küçülmüyor, sütten kesince giderler inşallah, çok sinir bozucuymuş büyük panpişler :KK50::KK50::KK50:
Benimkiler de yağ dolmuşlar heralde kilo alınca :S Silikon gibi :) Verince sönüverdileeerrr... Yani çok büyük sevmem de zaten.. Sündüler accık :S Napalım.. Kilo uğruna fedaa :p E emziriyormuşsun zaten.. Sütten kesince tabi giderler canım :KK66: Bozma moralini :KK66: :emir_bebek:

Son düzenleme:
kızlar ben dün Alinazik yaptım süper oldu.seyirdekilerde sebze günlerinde deneyebilirler.közmatik almıştım ama aksam o saatten sorna ugrasmak zor geldiği için,Simlanın sayfasında gördüğüm Sera marka patlıcan közlemesi ile yaptım.Ev yapımı imiş.tadıda gayet güsel.pratik ve lezzetli bişi yemek isteyenler için ideal bi yemek oldu :))

kızlar ben dün Alinazik yaptım süper oldu.seyirdekilerde sebze günlerinde deneyebilirler.közmatik almıştım ama aksam o saatten sorna ugrasmak zor geldiği için,Simlanın sayfasında gördüğüm Sera marka patlıcan közlemesi ile yaptım.Ev yapımı imiş.tadıda gayet güsel.pratik ve lezzetli bişi yemek isteyenler için ideal bi yemek oldu :))

afiyet şeker olsun. közlenmiş sebze can simidim benim de. hem çok lezzetli hem de her durumda kurtarıcı. kıymayla olur, tavukla olur, sadece yoğurtla olur.
ben de dün bir kabak yemeği yaptım, yumurtalı. hem sebze protein oldu hem de ödem attım. kabak çok iyidir. hem ödem söker hem bağırsakları çalıştırır

Benimkiler de yağ dolmuşlar heralde kilo alınca :S Silikon gibi :) Verince sönüverdileeerrr... Yani çok büyük sevmem de zaten.. Sündüler accık :S Napalım.. Kilo uğruna fedaa :p E emziriyormuşsun zaten.. Sütten kesince tabi giderler canım :KK66: Bozma moralini :KK66: :emir_bebek:

kıymetini bilememişim meğersem ne güzellermiş, hep küçük diye üzülüyordum, büyüyünce anladım. Ama formu da bozuldu, düzelmez bunlar sanmam, sarkıp kalcaklar öyle, korkmasam operasyon yaptırırım valla :18::18::18::18:

tenarcım valla yakın olsan dondurmayı sana hibe ederdim :KK53::KK53: Uzuyo uzuyo meret. milkşeyk yapar içerim ben onu anca..
tarifine baktımda sanırım benim istediğim gibi nişasta salep kombinasyonlu. yalnız benim dondurma makinemin kapasitesi düşük 1 lt ye yakın ama bir litre bile değil. 400 ml süttten yapsam o zaman bile taşıyo..
birde tam dolduramıyorsun karıştıkça havayla beraber kabarıyor. 1 lt süt çok.en azından benim makine için..
ayrıca o marketteki sahlep tozları içecek sahlep. hani bardağa koyup sıcak süt yada su ilave ettiklerinden.muhtemelen bol bol süt tozu kıvam için guar gamı ve sahlep aroması var onda kendisi yok.. bardaktaki koyumu ki tenceredeki koyulsun a güzelim :KK1::KK1:

aktardan alman lazım. 100 gr ben 20 Telee verdim.. :KK53::KK53:

ayyy cınım kedicim sağol yemiş kadar oldum walla, sana zahmet bana koyduğun malzemeleri bi listeler misin? simanın tarifi demişsin ben bulamadım onu. bi de kaynatırken kıvamı nasıl oluyo? kaç dk kaynatıyosun onları da bi deyiversen.

söze nasıl başlanır bilmiorum..şu an çok kötüyüm içime içime akıtıyorum bütün gözyaşlarımı evdeki annem babam duyup endişelenmesin die. sevgilimden ayrıldım az önce...bitsin dedik karşılıklı...1.5 seneden sonra o kadar koyduki o son sözler...fotoğraflar silindi, ilişki durumu değiştirildi...nasıl bi kader yazmışsa allah bana, ilk ve son aşkım olacağına inandığım adam özgürlüğünü tercih etti ve gitti...çok şey söylemek istiyorum ama susuyorum yazmaya devam edersem ağlıcam çünküü...

X