Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kısslar hepinize günaydın.yaklaşık 1 ay oldu güçlendirmede aldım verdim tekrar aldım derken toplamda 1 kilo gitti.herşey gayet iyi yavaş yavaş bir takım şeyler oturmaya başladı yanlız bi problemim var saçlarım korkunç dökülüo tarağı bir sürüyorum topuyla gelio. diyetten olduğu aşikar da bu sorunu yaşayanlar varmı aranızda yaşayan varsa çözüm bulan varmı hoşş saç dökülmesine etkili bir çözüm yok ama ne kadar kurtarırsak kardır. eee yeterli gıda dolayısıyla gerejli vitaminlerden yeteri kadar almıyoruz acaba vitamin takviyesimi yapsam bilemedimkii yaaaaa

Günaydın canım,

Benim saçlarım da dökülüyordu ama şimdi biraz daha azaldı gibi.

Ne kadar işine yarar bilmiyorum canım ama ben geçen yıl bu nedenle doktora gitmiştim bana doktor priorin şampuanla bepanthen iğne verdi, haftada bir popodan vurulacak 4 taneydi e tabi tiroid ilacını bile düzenli içmeyen ben iğnelerin 3 ünü vurdurdum 1 i kaldı ama o şampuanı sürekli kullanıyorum. Şampuanın yeni saç çıkartmadığı ancak dökülmeyi durdurduğunu söyledi farklı eczacılar da. Sen bir cildiyeciye giderek ona göre tedavi uygulasan daha iyi olur canım ama benim saç hikayem böyle. :KK19:

tartıdan çok korkuyorum güneyliii :KK25: korkumu yenemiyorum ilk güçlendirme haftasından sonra bana yadigar kalan bu korkuyu nasıl yencem bilmiorum tartıda + görünce bildiğin panik yapıorum bunalıma giriorum :KK5:
tamam o halde canım, tartılmazsın olur biter, hem ne demek bunalıma girmek kuzum ya. töbe töbe de Allah başka şeylerle sınamasın. kilo dediğin bugün var yarın yok birşey :KK54:

bende başladım bugün 6. gün atakkk.. 3 kg vermişim. bazıları diyor ki 5 gün yap bazıları diyorki 10 15 kilo vermek istiyorsan 7 gün yap ne yapmak lazım arkadaşlar?

dukanın sayfasından testi çözmelisin, sonra da Dukan ne diyorsa o :KK34:
herkese selaaaam iki haftadır duraklama yaşıyorum bi göremedim 53 leri eveet kararım 3 gün atak bir gece bir sabah olmak üzere hergün 2 saat yürüyüştür. Karar alınmışır! Burada yazıya dökülmüştür. Hergün bakıp hatırlanacaktır! :KK47:
ahahah zaten sen hatırlamazsan da hatırlatanın çook olur burada endişe etme sen :KK9::KK9:

bu kadar sınızrsız ete verilen parayla spor salonuda aynı işi görmezmi?
cıx görmez, en azından benim için mevzu para olsaydı bile :KK51:
ayrıca bu çok erkeksi bir düşünce geldi bana :KK53::KK9::KK9::KK9:
20 kio vermem lazım çok kilom var ama geceleri uykudan uyanıp karnım acıkırdı şimdilerde artık hiç yok seviniyorum ve güven geldi. birde anneannem vefat etti hayata bağlayacak bir sebep bulamıyorum bu beni hayata bağlayacak en azından sürecı beklicem zayıflamamı :KK43: boyum 1,72 kilom 6 gün öncesine kadar 99,2 di. şimdi 96 olmuşum yarın atak 7 olacak.
öncelikle başın sağolsun ceylincim, Allah mekanını cennet etsin inşallah.
sen kendini bırakma sakın, kadın dediğin küllerinden doğar doğar yaşamaktan tad alır.
ve tebrikler, buralarda olursan hepsini verdiğini biz de görürüz :KK34:
hoşgeldin.

selam dukan güzelleri:)))))

ben geldim:)) nasılsınız bakalım.keyifler iyidir inşALLAH. kilocuklarımız gidiyo yaşasınnn..... bugun tartildim ve 57.80 kg geldim. maşaALLAH bana. sizde diyin hee:)) nazar degmesin bana:)) tütüütütüt bana:))) saka bir yana şişkinlikler gitdi sanıırm. yarin denize gidiyoruz .yanımda ne götürsem diye dusunupp duruyorum. bi arkadasın dedıgı gibi yiyorum gerci bi duraksama yapmadı bende ama. syaptıklarımda sınırlarıda asmıyorum ama yıne sanki kilo veremicem gibi gelio duraksıcakmıısm gibi oluyodu ama masallah bişi olmadı. gerci 4 gun önced yaptıgım pizzza krakerleir anca bugun bıtırdım ve mukemmel bişiymiş. simla hanıma şükranlar:))) mükemmel bi insan:))

görüsüruz hedefe 800 gr kala:)))))
e o zaman maşallah diyim :nazar:

maşallah pantolonlu halinde özellikle belli oluyor bence verecek bişi kalmamış.
aynen:KK14:

günaydın kızlar :KK16::KK16::KK16:

güzeeeeeeellll bir gün olur inşallah :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Günaydin Dukan güzellerim:21:

ayyy cok mutluyum:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: bugün 6 gibi uyandim o zamandan bu zamana regl sancim var geliyor bence:KK76:10 gün rötarli geliyor bakalim, cok sükür kazasiz belasiz:KK16: buna ragmen bugün 73,8 kg olmusum hani eger regl de biterse 1 kiloyu kafadan siliyorum insallah:KK52::KK52::KK52::KK52:

Günaydın prenses,

Bugün telafi edelim dimi :KK34:

Bu arada misafirinin gelmesine de sevindim, hadi geçmiş olsun canım. :KK9:

Günaydın canım,

Karıncalar patlıyorrrrrr sağol canım benim :)))

günaydınlarrrrrrrrr...

aldıgım + 1,200 un 700 u bugun gıtmıs. ben anlamıyorum yaaa... daha wc ye de gıtmedım ha..nerden gelıyo nere gıdıyo anlamıs degılımmmmmm..

Canım güneylim,

Şu benzetmelerin öldürüyor beni,

Perforjeye bağdaş kurmak, Allahım böyle birşey nasıl aklına geliyor ki, hayal ettim şimdi yine bastım kahkahayı :KK9::KK52:

Hoşgeldin canım,

Ama atak süresi bazılarına göre değişen bir şeydeğil ki canım benim :) Dukan ın sitesine gireceksin 16 civarı soruya verdiğin cevaptan sonra senin bütün rejim haritan çıkacak ortaya.

Adım Adım Dukan diyet programı hesaplaması | Anne Kaz

Buradan yapabilirsin canım.

Asyam, bu neee, şaka yapıyorsun değil mi :) 79 la 65 arasında 3 yaşında bir çocuk var kuzum :KK9:

Günaydın canım,

Valla ben de okudum, artık yürümezsen çekeceğin var :))
.

günaydın dukaniçelerim, aynen ben de hepimize güzel bir gün diliyorum.

Ekimim canımcım, sen bastım kahkahayı deyince ben de baya gülümsedim burada tatlım, pc başındaki halini düşündüm :KK1: ne bileyim bi yanımız hep çatlak da bizimki bazen geniş yere denk geliyor sızıntı çok oluyor o zaman canımcım

ayrıca şu karınca meselesini akşam anneme söyledim kadıncağız direk karşı geldi.

annem:ee öldürücez yani
ben:! (töbe töbe anne işte ne diyim ben şimdi)
annem:bunların tableti varmış, koyunca gelmiyormuş.
ben: bilmiyorum anne, duymadım ama bakarım bi yarın
annem:öldürmeyelim, kendileri ölsünler.
ben: çay koyayım mı :KK9::KK9:

kısslar hepinize günaydın.yaklaşık 1 ay oldu güçlendirmede aldım verdim tekrar aldım derken toplamda 1 kilo gitti.herşey gayet iyi yavaş yavaş bir takım şeyler oturmaya başladı yanlız bi problemim var saçlarım korkunç dökülüo tarağı bir sürüyorum topuyla gelio. diyetten olduğu aşikar da bu sorunu yaşayanlar varmı aranızda yaşayan varsa çözüm bulan varmı hoşş saç dökülmesine etkili bir çözüm yok ama ne kadar kurtarırsak kardır. eee yeterli gıda dolayısıyla gerejli vitaminlerden yeteri kadar almıyoruz acaba vitamin takviyesimi yapsam bilemedimkii yaaaaa

merhaba elif, ticker ındaki BMI değerin doğru mu? boyun 1.83 mü? şu anda BMI değerin 16.1 görünüyo, hedefin için de 15.8. eğer doğruysa tehlikeli derecede zayıf olduğun anlamına gelir, saç dökülmesi de buna bağlı olabilir. ben multivitamin olarak elevit kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.

günaydın kızlaaarrr,

bugün yine 67.7 çıktım. 67.5 olduğumda ticker güncellemeyi hakederim di mi :))

günaydın millettt,,bol eksiliii bi gün diliorum herkeseee...:KK16:

burdaki hiç kimse bunu dusunememişti ztn saol tavsiyen için ama demekki aynı işi görmuyormuski hepimiz burda bi çaba verioruz bu diyet için..

günaydın kızlar :KK16::KK16::KK16:

güzeeeeeeellll bir gün olur inşallah :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

günaydınn..

bende son zmnlarda sacımın cok fazla döküldüğünü fark ediorum..hoş ztn benım sacım cok gür dökülsede olur :) bi süre vitamin kullanacam bakalım işe yarıcakmı.

günaydın canlarımmmm,nasılsınız bakalım bu sanah.herkes iyidir umarımm,sizi çok özlemişimmmm :KK16:

Canımmm, valla muhteşem görünüyorsun :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

cok gecmis olsun canim ya :KK43: kiyamam kuzucumaaaa

woooooooooooooooooooooooow medesammmmmm bu ne degisim cok güzel olmussun fistikligina fistiklik katmissin :KK30: masallah masallah

benim de kağnı hızıyla çalışıyor pc:KK33:

fiuuuuuyyt fiuuuuvvyyy maşallah tebarekallah ya fıstıktın fıstık ezmesi olmuşsun resmen
:nazar::nazar::nazar:

canım bence de 3 günde bir tartılmalısın fakat kendini de en iyi kendin bilirsin, nasıl iyi hissedeceksen öyle yap canım :KK31:

paylaşmazsan + mı gör e mi:KK30:

oyy annecik okul belirlemeye çalışmak sbs den bile zor olabilir, bol şans öncelikle.
ayrıyetten denedim ben güzellik salonundan da bi fayda yok :KK9::KK9::KK9:

ahahah ben olsam patatse için kıymazdım kendime bi dondurma ya da bir pasta şahane olurdu :KK9:

senin performansının karşısında perforjeye bağdaş kurarım ben, yetişmişsin yine çok yere :nazar:
şu karınca meselesini akşam anneciğime müjdeleyeceğim. onaylandı sayenizde :KK14:

kız madesaaaaaaaaaa çok güzel görünüyosun. :KK53::KK19:ahanda bende hedefimi değişiyom. :63:75 yapıyorum hemen. zaten dukan amcam bana 79 demişti.:119: ben abartıp 65 yapmıştım:KK9:

çok çok teşekkür ediyorum canlarımm,herkes inşallah en kısa zamanda istediği hedefine ulaşır :KK76:
ay ayıptır söylemesi şu anda yeni aldığım ve olmaz sandığım 40 beden eteğimle gayet rahat çalışıyorum :KK34:
yakında 38 bedeb eteğimle çalıştığımında haberini vereceğim inşallah :KK52:

20 kio vermem lazım çok kilom var ama geceleri uykudan uyanıp karnım acıkırdı şimdilerde artık hiç yok seviniyorum ve güven geldi. birde anneannem vefat etti hayata bağlayacak bir sebep bulamıyorum bu beni hayata bağlayacak en azından sürecı beklicem zayıflamamı :KK43: boyum 1,72 kilom 6 gün öncesine kadar 99,2 di. şimdi 96 olmuşum yarın atak 7 olacak.

canım başarılar diliyorum.aşağı yukarı benzer noktalarda başlamışız diyete.benim bıyum 1.76,diyete başladığımda 92.7 kilo idim.
şu anda 17 kilom gitti,hedefime ulaştım.eminim ki kurallara uyduğun sürece sen de en kısa zamanda hedefine ulaşacaksın :KK34:

maşallah pantolonlu halinde özellikle belli oluyor bence verecek bişi kalmamış.

sağol cnm benim,evet pantolunludaki kıyafetler daha dar olduğundan hatları daha çok belli etmiş.haaa o bel kısmında bi gölgelik,boşluk falan görüyorsanız resimde hata falan yok,onlar da bildiğiniz bel çukurlarıımmm,çok seksiii oldular canımmmm,ipekkkkkkkkk nerdesiiinnn kuzuuuummmmm,nedense birden aklıma geldin :KK9::KK9:

ayyy cok mutluyum:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: bugün 6 gibi uyandim o zamandan bu zamana regl sancim var geliyor bence:KK76:10 gün rötarli geliyor bakalim, cok sükür kazasiz belasiz:KK16: buna ragmen bugün 73,8 kg olmusum hani eger regl de biterse 1 kiloyu kafadan siliyorum insallah:KK52::KK52::KK52::KK52:

süppersin canım benim :KK9: evet evet regl bitince en az 1.5 kilo daha gider ay harika yaaaa herkes eriyor vallahiii :emir_bebek:

günaydınlarrrrrrrrr...

aldıgım + 1,200 un 700 u bugun gıtmıs. ben anlamıyorum yaaa... daha wc ye de gıtmedım ha..nerden gelıyo nere gıdıyo anlamıs degılımmmmmm..

hehehehe alemsin valla,üzümünü ye bağını sorma,üzümü de yeme tabi de neyse :KK9:
nerden geldiklerini hepimiz biliyoz zaten de nereye gittiklerini sorgulama bırak gitsin kuzummm amaa artık kaçamak yok:KK34:

Günaydın kızlar ben sonbaharda 1.5 ay dukan diyeti yapmıştım ve 9 kilo vermistim.ama son haftalarda 4 kiloyu geri aldım dün tekrar başladım ve aksama regl oldum offf moralim bozuldu:KK53:

Günaydın kızlar,:KK16:
güne evvela bir itiraf ile başlamak istiyorum. :KK17:bu arada çarşamba regl olacağım...
akşam sanki o kadar tavugu tüm gün hüpleten ben değilmişim gibi- regl öncesi zaman zaman doyma hissimi yitirdiğim günler oluyor - eve gidince iki adet içi marmelat dolu berliner :KK17::KK17:
iki kaşık çokokrem iki dilim ekmek yedim.:KK17::KK17: ama içime canavar kaçmış gibiydi ve bunları yedikten sonra sanki ne bileyim o kadar mutlu oldum ki:KK17::KK17:.. ühüüü ... :KK43::KK43:mutlu ve pişman....:KK53::KK53:
oysaki dün neler diyordum. kaçamak yapmamak konusunda kararlıydım ama işte bu regl yok mu hep o suçlusu.:KK4: gelince bir iştahım kesiliyor ama inanılmaz...:KK53: regl geeel geel gel :KK53:

ama bugün kaldığım yerden devam ediyorum. :KK51:kilo almış görünmüyorum tartıldım ama biliyorum ki artılar hemen ertesi günü gelmez kaçamağın..:KK9: bir yerde regl öncesi çok abartmazsanız bu iştah açılmalarını vucudun extra kalori olarak depolamadığını okumuştum şimdiye kadar ki kişisel tecrübemde bu yönde oldu umarım haklı çıkarım:26:

Tarif için çok teşekkürler canım:KK16: Çekti valla canıımmm :KK17: Bu tarifteki sahlep bildiğimiz sahlep tozları var ya marketlerde.. o muuu :44: Nedir o nedirrr?

hayır canım aktardan alman lazım orjinal sahlep
bu arada medesam ne fıstık olmuşsun öyle.. o kadar ki beyaz pantolonlo foto çektirmişsin.. valla çok güzelleşmişsin canım bence de güçlendirmeye geçebilirsin orada da bir kaç kilo gider :KK34::KK34:
beyaz pantolon hayal gibi ya :KK52:

Ellerine sağlık canım, harika görünüyor gerçekten. Ben de k dünyasında 1 defanın dışında yemedim hiç :)
teşekkürler ekimcim

Görmüyo olmalı ki bu kadar kişi Dukan uyguluyor. Dukan sporu dışlayan bir diyet de değil ayrıca. Her gün yürüme rutinleri var. Callanetics olayı var. Var da var. Ben spor salonuna gittiğim dönemlerde daha çok acıkıp kilo almayı becermiştim. Sonradan baktım aynı şeyi yaşayan bir ben değilmişim.
Bende spor salonuna başlayınca kilo alanlardanım. çok iştahım açılıyor, insanı orada gereksiz yere aşırı zorluyorlar. akılları sıra kullandıkları sistemin işe yaradığını sizin üzerinizde gösterecekler. birde zayıfladıktan sonra sporu aktif olarak yapmaya dvam etmeyecekseniz hiç başlamasanız daha iyi. en iyisi yürüyüş :KK34:

başın sağolsun ceylin. allah sabrını versin

çok sağol kedicim, ben makina da aldım ona rağmen beceremedim yani pöh bana beceriksizlik bende :) beceri konusunda forumda neslinin tam tersi olan kişiyim :)

estagfirullah. Aslında çok basit .. acaba nerede hata yaptın ?:44:
benimkinin kıvamı tadı filan çok güzel oldu ama böle aşırı uzayan bi yapısı var sahlepten kaynaklanan. böylesini de ben sevmedim. daha az sahlepli ve sahlep nişasta kombinasyonlu tarifler düşünüyorum :44:

gelincik gözün aydın :nazar::nazar: tebrikler devamı da gelsin inşallah.
ben bu sabah 63,3 hala 63 lerdeyim ama inceldiğimi hissediyorum eşimde öyle didi:KK53:

geçen yıl dukan yaparken benim de saçlarım 5 gün arka arkaya saf P den sonra dökülmüştü. panikleyip diyeti bıraktım. bu sene daha temkinliyim. dukan zaten vit desteği öneriyor. bu ara mesela yine dökülmeye başladı hemen dönüşümlü olarak multivitamin, çinko, demir ve C vitamin takviyesine başladım.

günaydın canlarımmmm,nasılsınız bakalım bu sanah.herkes iyidir umarımm,sizi çok özlemişimmmm :KK16:

çok çok teşekkür ediyorum canlarımm,herkes inşallah en kısa zamanda istediği hedefine ulaşır :KK76:
ay ayıptır söylemesi şu anda yeni aldığım ve olmaz sandığım 40 beden eteğimle gayet rahat çalışıyorum :KK34:

canım başarılar diliyorum.aşağı yukarı benzer noktalarda başlamışız diyete.benim bıyum 1.76,diyete başladığımda 92.7 kilo idim.
şu anda 17 kilom gitti,hedefime ulaştım.eminim ki kurallara uyduğun sürece sen de en kısa zamanda hedefine ulaşacaksın :KK34:

sağol cnm benim,evet pantolunludaki kıyafetler daha dar olduğundan hatları daha çok belli etmiş.haaa o bel kısmında bi gölgelik,boşluk falan görüyorsanız resimde hata falan yok,onlar da bildiğiniz bel çukurlarıımmm,çok seksiii oldular canımmmm,ipekkkkkkkkk nerdesiiinnn kuzuuuummmmm,nedense birden aklıma geldin :KK9::KK9:

süppersin canım benim :KK9: evet evet regl bitince en az 1.5 kilo daha gider ay harika yaaaa herkes eriyor vallahiii :emir_bebek:

hehehehe alemsin valla,üzümünü ye bağını sorma,üzümü de yeme tabi de neyse :KK9:
nerden geldiklerini hepimiz biliyoz zaten de nereye gittiklerini sorgulama bırak gitsin kuzummm amaa artık kaçamak yok:KK34:

vıyyy 38 beden eteğe girdiğinde mayolu boy fotosu da isteriz di mi kızlar :)

Ekimim canımcım, sen bastım kahkahayı deyince ben de baya gülümsedim burada tatlım, pc başındaki halini düşündüm :KK1: ne bileyim bi yanımız hep çatlak da bizimki bazen geniş yere denk geliyor sızıntı çok oluyor o zaman canımcım

ayrıca şu karınca meselesini akşam anneme söyledim kadıncağız direk karşı geldi.

annem:ee öldürücez yani
ben:! (töbe töbe anne işte ne diyim ben şimdi)
annem:bunların tableti varmış, koyunca gelmiyormuş.
ben: bilmiyorum anne, duymadım ama bakarım bi yarın
annem:öldürmeyelim, kendileri ölsünler.
ben: çay koyayım mı :KK9::KK9:

Hiç sorma güneylim ya,

Düşün işte ofiste çıt çıkmıyor, karşımda 3 masa, pc başında kahkaha atan klasik siyah elbiseli normal kilolu bir hatun:KK9:, sonra bir ton açıklama yapmaya uğraş, komik bir mail gelmişti de ona güldüm vs. nasıl dersin kk ya giriyorum, işi serdim de, çılgın arkadaşlarımı okuyup gülüyorum diye :KK1::KK1:

Annenle ilgili de sana iyi tabletler canım, Allah kolaylık versin ne diyim. :KK9:Bizim günahlar için de dua etsin annen bari.
:26:

Günaydın güzelleerr...
Sabah sabah 2 litre kadar, hatta daha fazla galiba :44: :) , yeşil çay yaptım, 2 cam şişe buldum, onlara doldurdum getirdim işe, koydum dolaba :KK53: Çok ılık oldu mu hiç içilmiyor. Ya soğuk olacak ya sıcak. Şimdi ben de sıcağını içiyorum, gün içinde de onları bitircem. Ama susuz da olmaz kiii.. Dukan amcam su yerine için demiş ama.. Bakalım, denicem :) Su da içerim yine arada heralde yaa. Yeşil çay midemi bulandırıyo çok içincee.. Başladık yani bakalım yeşil çayın kürüneee.. :p Ay bu sabah da bişey yiyemedim bu arada :S Şimdi bi yoğurt yiyim diyorum..

hoşbulduukkk delyciim, walla bugün bi kaçamak oldu yaw 8 adet patates kızartması kadar çok sıkılmıştım daa :KK43:
Olsun, napcen.. Hepimizin başında bu kaçamak şeytanı :KK1: bundan sonra daha çok dikkat edersiinn :KK66:
Aaaa dely seni ben hep cıvıl cıvıl, pozitif, neşe saçan biri olarak görüyorum. niye çabuk bozuluyo moralin, olur öyle arada kaçamaklar napalım ama uzun zaman da alsa geldikleri gibi gidecek bu kilocuklaaarrrr...
Ah canım, öyleyim aslında ama, suratım da çabuk düşer.. Bi anda hemen modum değişiyo. Moralimi bozmak çok kolay :100: Her şeyi çok kafama taktığımdan.. Ya çok iyiyim ya kötü.. Ortası olmuyo sanırım :26: Takmamaya çalışıyorum ama.. işte.. yoksa cıvılımdır aslında yaa :119: :) bugünlerde işte de çok sıkılıyorum :KK43: ondan.. Geçer geçer.. İnşallah..

Bugun lokman hekimden yulaf kepeğimide aldım ve 1. atak gunume basladım
Yuruyusude yaptım
Ayy cok heyecanlıyım nedense :KK52:
Ay evet insan heyecan yapıyo :KK1: Hadi hayırlı olsun.. Hoşgeldin :)

atakta 2. günüm,fena geçmiyor, sadece komşudan irmik helvası geldi,nasıl canım çekti bir bilseniz :KK43: helva yerine hindi pastırma attım ağzıma yerini tutmuyor ama olsun :) dukana ihanet yok :KK70:
Hahaha :KK9: Sana da hayırlı olsun :)) İrmik helvası yerine pastırma :KK70: Aslında aynı şey yani... :KK1:
Bir de bunu dene :KK34:

SÜTLÜ İRMİK* TATLISI
MALZEMELER:
-2 yk yulaf kepeği
-2 su bardağı yağsız süt
-2,5 yk toz jelatin
-3 yk toz tatlandırıcı
-6-7 damla vanilya aroması
-3-4 damla tereyağ aroması(şart değil ama yakışıyor)

Süt tencereye alınıp kepek eklenir ve beraber pişmeye bırakılır.Yaklaşık 10 dk kaynadıktan sonra altı kapatılır ve 1/2 çay brd. su ile eritilmiş jelatin eklenerek iyice karıştırılır.Tatlandırıcı ve aromalar da eklendikten sonra arzu edilen bir kalıp içine dökülür.Dışarda soğuduktan sonra buzdolabına alınır ve en az 3 saat dinlendirildikten sonra ters çevrilerek dilimlenir ve tarçınla servis edilir.
not:kepeğiniz iri taneliyse irmiğe daha çok benziyor.ben doğalsan kullandım.
dökmeden önce kalıbı sudan geçirirseniz soğuyunca kalıptan daha rahat çıkar.

...........

paylaşmazsan + mı gör e mi:KK30:
..............
Anaaammm :18: Bedduaaaa!!! :KK9::KK9::KK9: Tamam tamam cuma günü falan şeyederim bakalım, o zamana kadar şişmezsem hihihi:KK1::KK1:

kız madesaaaaaaaaaa çok güzel görünüyosun. :KK53::KK19:ahanda bende hedefimi değişiyom. :63:75 yapıyorum hemen. zaten dukan amcam bana 79 demişti.:119: ben abartıp 65 yapmıştım:KK9:
İlahi yaaa :KK9::KK9: 79 ve 65 :KK70::KK70: Süpersin :KK9::KK60:

Ay çok komiksin :KK9: :KK70::KK70: Spor salonu işe yarayaydı ben şimdi manken olmuştum :KK70: Gerçi boyumun da uzaması lazım, o imkansız ama :KK70: En azından fotomodel falan olurdum :KK1: ama battım yani, o doğru :S :100:

Başınız sağolsun.. Allah rahmet eylesin.. Öyle düşünme.. Hayat böyle, elimizden bişey gelmiyo :KK43: ama hayattan da kopamayız ki :KK43:
Eminim çok gzüel zayıflıcaksın.. Hep burayı takip et.. Burda herkesler cıvıl cıvıl, neşe saçıyor.. Kendini bırakma sakıınn!!..

Son düzenleme:

estagfirullah. Aslında çok basit .. acaba nerede hata yaptın ?:44:
benimkinin kıvamı tadı filan çok güzel oldu ama böle aşırı uzayan bi yapısı var sahlepten kaynaklanan. böylesini de ben sevmedim. daha az sahlepli ve sahlep nişasta kombinasyonlu tarifler düşünüyorum :44:

ayyy tam benim sevdiğim gibi maraş usulü yapmışsın eline sağlık. kedicim bak malzemeler aşağıdaki gibi. salep tozunu nestle aldım marketten ama sen aktardan alınmalı demişsin. bi de acaba ben az mı kaynatıyorum, yani çok sulu oluyo benimki. 20 dk kaynattığım halde cıvık kalıyo dondurma makinesi de kıvamını koyulaştırır sanıyodum yapmıyo ööle bişi. bi de ben çikolatalı seviyorum da acaba bunun içine 1 yk da kakao atsak nasıl olur ki?

MALZEMELER:
-1lt süt(%1,5 yağlı)
-1 yk mısır nişastası
-1 yk saf toz salep
-2 yk süttozu
-1/2 su bardağı toz tatlandırıcı
-10 damla vanilya aroması

Günaydın güzelleerr...
Sabah sabah 2 litre kadar, hatta daha fazla galiba :44: :) , yeşil çay yaptım, 2 cam şişe buldum, onlara doldurdum getirdim işe, koydum dolaba :KK53: Çok ılık oldu mu hiç içilmiyor. Ya soğuk olacak ya sıcak. Şimdi ben de sıcağını içiyorum, gün içinde de onları bitircem. Ama susuz da olmaz kiii.. Dukan amcam su yerine için demiş ama.. Bakalım, denicem :) Su da içerim yine arada heralde yaa. Yeşil çay midemi bulandırıyo çok içincee.. Başladık yani bakalım yeşil çayın kürüneee.. :p Ay bu sabah da bişey yiyemedim bu arada :S Şimdi bi yoğurt yiyim diyorum..

delycim. haydi bakalım yeşilçay kürü gazan mibarek olsun...:KK52::KK52:
bu arada bende davığın yanında artık hep soguk yeşilçay tüketiyorum. işyerine de koyusundan bir lt kadar getiriyorum.sulandırıp sulandırıp içiyorum. ama ben öyle sade yapmıyorum.tencerede çayı demledikten sonra içine bir tutam hibiscus ilave ediyorum. rengi de böyle fişşşne suyu kibin oluyii. tadı da pek güzel. başlangıçta tatlandırıcı da atıyorum şimdi onu bile eklemeden soook sook içebiliyorum.
aklında bulunsun :KK34:

Günaydın canımmm, çıtır fıstığım, arımayam :KK16:

Valla hiç de ayıp değil valla, 38 bedeni de görürüz beyaz bikiniliyi de :))

Günaydın kızlar,:KK16:
güne evvela bir itiraf ile başlamak istiyorum. :KK17:bu arada çarşamba regl olacağım...
akşam sanki o kadar tavugu tüm gün hüpleten ben değilmişim gibi- regl öncesi zaman zaman doyma hissimi yitirdiğim günler oluyor - eve gidince iki adet içi marmelat dolu berliner :KK17::KK17:
iki kaşık çokokrem iki dilim ekmek yedim.:KK17::KK17: ama içime canavar kaçmış gibiydi ve bunları yedikten sonra sanki ne bileyim o kadar mutlu oldum ki:KK17::KK17:.. ühüüü ... :KK43::KK43:mutlu ve pişman....:KK53::KK53:
oysaki dün neler diyordum. kaçamak yapmamak konusunda kararlıydım ama işte bu regl yok mu hep o suçlusu.:KK4: gelince bir iştahım kesiliyor ama inanılmaz...:KK53: regl geeel geel gel :KK53:

ama bugün kaldığım yerden devam ediyorum. :KK51:kilo almış görünmüyorum tartıldım ama biliyorum ki artılar hemen ertesi günü gelmez kaçamağın..:KK9: bir yerde regl öncesi çok abartmazsanız bu iştah açılmalarını vucudun extra kalori olarak depolamadığını okumuştum şimdiye kadar ki kişisel tecrübemde bu yönde oldu umarım haklı çıkarım:26:

teşekkürler ekimcim

Amann canım, neyse yemişsin afiyet olsun ama devamı olmasın, daha bugünle 2 gün var sayılır tehlike devam ediyor demektir, aman dikkat:KK4:

Günaydın güzelleerr...

Ah canım, öyleyim aslında ama, suratım da çabuk düşer.. Bi anda hemen modum değişiyo. Moralimi bozmak çok kolay :100: Her şeyi çok kafama taktığımdan.. Ya çok iyiyim ya kötü.. Ortası olmuyo sanırım :26: Takmamaya çalışıyorum ama.. işte.. yoksa cıvılımdır aslında yaa :119: :) bugünlerde işte de çok sıkılıyorum :KK43: ondan.. Geçer geçer.. İnşallah..

Günaydın canımmm,

Bugün nasılsın? İyisin dimi, iyisin iyisin. :KK19:

Yeşilçay kürün hayırlı olsun canım benim. Zaten son 3 güne girdik nasılsa,

Güneyli nin beddua sından sonra cuma bekliyoruz valla ne diyim:KK9:

delycim. haydi bakalım yeşilçay kürü gazan mibarek olsun...:KK52::KK52:
bu arada bende davığın yanında artık hep soguk yeşilçay tüketiyorum. işyerine de koyusundan bir lt kadar getiriyorum.sulandırıp sulandırıp içiyorum. ama ben öyle sade yapmıyorum.tencerede çayı demledikten sonra içine bir tutam hibiscus ilave ediyorum. rengi de böyle fişşşne suyu kibin oluyii. tadı da pek güzel. başlangıçta tatlandırıcı da atıyorum şimdi onu bile eklemeden soook sook içebiliyorum.
aklında bulunsun :KK34:

Ya kedicik, bu hibiscus da ne oluyor, hiç duymamıştım daha önce :44:

kızlar ben ameliyatlı elim için kontrole gidiyorum doktora. öğleden sonra görüşürüz. çok yazmayın yetişemiyorum hehe :p

ayyy tam benim sevdiğim gibi maraş usulü yapmışsın eline sağlık. kedicim bak malzemeler aşağıdaki gibi. salep tozunu nestle aldım marketten ama sen aktardan alınmalı demişsin. bi de acaba ben az mı kaynatıyorum, yani çok sulu oluyo benimki. 20 dk kaynattığım halde cıvık kalıyo dondurma makinesi de kıvamını koyulaştırır sanıyodum yapmıyo ööle bişi. bi de ben çikolatalı seviyorum da acaba bunun içine 1 yk da kakao atsak nasıl olur ki?

MALZEMELER:
-1lt süt(%1,5 yağlı)
-1 yk mısır nişastası
-1 yk saf toz salep
-2 yk süttozu
-1/2 su bardağı toz tatlandırıcı
-10 damla vanilya aroması

tenarcım valla yakın olsan dondurmayı sana hibe ederdim :KK53::KK53: Uzuyo uzuyo meret. milkşeyk yapar içerim ben onu anca..
tarifine baktımda sanırım benim istediğim gibi nişasta salep kombinasyonlu. yalnız benim dondurma makinemin kapasitesi düşük 1 lt ye yakın ama bir litre bile değil. 400 ml süttten yapsam o zaman bile taşıyo..
birde tam dolduramıyorsun karıştıkça havayla beraber kabarıyor. 1 lt süt çok.en azından benim makine için..
ayrıca o marketteki sahlep tozları içecek sahlep. hani bardağa koyup sıcak süt yada su ilave ettiklerinden.muhtemelen bol bol süt tozu kıvam için guar gamı ve sahlep aroması var onda kendisi yok.. bardaktaki koyumu ki tenceredeki koyulsun a güzelim :KK1::KK1:

aktardan alman lazım. 100 gr ben 20 Telee verdim.. :KK53::KK53:

Günaydın canım,

Benim saçlarım da dökülüyordu ama şimdi biraz daha azaldı gibi.

Ne kadar işine yarar bilmiyorum canım ama ben geçen yıl bu nedenle doktora gitmiştim bana doktor priorin şampuanla bepanthen iğne verdi, haftada bir popodan vurulacak 4 taneydi e tabi tiroid ilacını bile düzenli içmeyen ben iğnelerin 3 ünü vurdurdum 1 i kaldı ama o şampuanı sürekli kullanıyorum. Şampuanın yeni saç çıkartmadığı ancak dökülmeyi durdurduğunu söyledi farklı eczacılar da. Sen bir cildiyeciye giderek ona göre tedavi uygulasan daha iyi olur canım ama benim saç hikayem böyle. :KK19:
çok tşklr ekim mutlaka alcam o şampuanı durdursun dökülmeyi yeter zaten..

merhaba elif, ticker ındaki BMI değerin doğru mu? boyun 1.83 mü? şu anda BMI değerin 16.1 görünüyo, hedefin için de 15.8. eğer doğruysa tehlikeli derecede zayıf olduğun anlamına gelir, saç dökülmesi de buna bağlı olabilir. ben multivitamin olarak elevit kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.

yok yaaa canım nerrdeeee 1,83 boyum 1.60 yanlış dolduruyorum sanırım tickerimi hem ne ööle tahta kurusu gibiii:KK52:

X