Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar kan tahlilim çıkmış, hepsi çok iyi değerlerin biri hariç LY# değeri yüksek çıkmış az bişi, oğluş uyanırsa gidicem doktora, bilgisi olan var mı?
grip filan olmuş olabilir misin ki? bazı enfeksiyonlarda yüksek çıkabiliyor, diye biliyorum, ama diğer kan değerlerin iyiyse (ki iyiymiş ve buna çok sevindim :nazar:) çok ciddi bir durum değil, diye biliyorum. etrafımdan da hiç aksini hiç işitmedim. diğer değerlerle birlikte değerlendiriliyordu.

kızlar bugn seyre başladım ama şeytanlar beynimde gezip durdu ,o kadar yordu ki bu atak beni devam edip etmemede kararsız kaldım.açlık hissim tamamen gitti hiçbişey yemek istemiyor canım resmen aç kalsam banamısın demiyor midem,güya sebze günümdü bir parça haşlanım karnıbahar yedim tavuğun yanında ,canım sadece ekmek istiyor ...kızın kopardığı ekmekten bir ısırık aldım ve beynim başladı söylenmeye bu lezzeti nasıl birakırsın diye neyse uymadım şeytana ammma çok yakındapes edersem şaşırmayın...gücüm bitiyor kararlılığım bitiyor offff offff....

bu arada toplamda 3 kiloya yakın vermişim

zor kısmı bitmiş bence pes etme,ekmeği doya doya yiyeceğin günler de gelecek sebat edersen,hem de dilediğin kiloya ulaşmış olarak:)

Kolay gelsin arkadasim kppss girecekmissin umarim iyi gecer atak günleride sebze tüketmemeye özen göster az kullandim demissin ama atakda sebze yasak..hatirlatayim didim..:KK34:

yok cnm sebze yemedim,öyle biraz attım yemeğe de ben sadece ciğer yedim:KK66:

günaydın cicişler :KK1:

bugün diyetteki 13. günüm, ilk gün 77.7 göstermişti tartım ama pili azaldığı için eksik gösteriyordu, muhtemelen 78-78,5 falandı gerçek kilom. Geçen pazar ve pazartesi dışarıda olmam nedeniyle 2 günlük bi aksama oldu ama abartı değil tabii ki.
Dün ve bugün protein yapıyorum veee sabah tartım 74.2 gösterdi :KK16::KK16::KK16::KK16:
Çok mutluyum çok, bundan güzel motivasyon mu olur yahu, en bol çikolatalı pastanın zevkine değişmem bu eksileri, hepinize desteğiniz için teşekkür ederim :KK16::KK16::KK16:

çok güzel ama kilo kaybın,hep böle verirsn inş...

merhaba canım arkadaşlarımmmm

uzun süre oldu yazamadım ama hergün az çok okudum sizleri ARAMIZA yeni katılan arkadaşlarım Hoşgeldiniz Umarım başarılı olursunuz

Dukan çok etkili bir diyettir bilersiniz benim gibi 5 kiloyu beş ayda veren biri bile 1 ayda 5,5 kilo verdim yaniiiii:)

şimcik canlarım yani kıdemli dostlarıma sorum biliyorsunuz uzun süredir adet olamıyordum dün oldum hele şükkküüüüür....

olmadan bir gün önce doktora gitmiştim kan değerlerie baktı bugünde sonuçları gösterdim Kanım Çok düşük çıktı adam nerelisin falan dedi nerdeyse akdeniz anemisi diycekti yaniii

neyse kızlar doktor bana günde 2 küçük şişelerde kan ilacı 3 ay kullanılacak dedi şimdi bu dukanı nası etkiler gerçi yemedikten sonra aynı vitamindeki gibi Güneyli canım da belirtmişti bişe olmaz sanırsam ama sizlere bi danışıyım dedim kansızlık okadar ileriki başımı kaldıramıyorum diyetle da alakalı olabilir ama bende çok eskiden beri var zaten.

ne yapiim ilacı kullanıcam ama sizce kilo vermemi etkilermi aranızda var mı kan ilacı kullanan

çok teşekkürler güzeller

hoşbuldk öncelikle.

sanırım sana maltofer vermiş dr. tatlnadırıcı içerior diye biliyorum maltofer,ama çok küçük bi miktr zaten,çok zararı olmaz şeker olsada bnce. zaten sağlık herşeyin başı. bende uzun süre kan değerlerimle ilgili sıkıntı çektm,kesin çözüm serum oldu hem de 1 hafta gibi kısa bir sürede normal sınırlara girdim,ki 7,2 gibi bişeydi ilk değerim yani..

ilacın dezavantajı biraz iştah açıyor,bir de söylemesi ayıp dışkı rengi değişiyor fln,çok da mühim değil de.. bazılarında kabız da yapabiliyormş,bnde olmadı,ama serumu da bir sorabilirsn istersen

Kızlar iki gündür çok yoğundum. Dün hele çok yorucu bir gün geçirdim. Bugün sabah tartıldığımda ne gördüm bilin bakalım :)
62.3 inanasım gelmiyor! Çok değil iki ay önce tartı, şeşi beş gösteriyordu :)))

Kızlar iki gündür çok yoğundum. Dün hele çok yorucu bir gün geçirdim. Bugün sabah tartıldığımda ne gördüm bilin bakalım :)

masallah canim benim yaa az kalmis güclendirmeye...:KK76:

mrblar bu arada.
oğlıumu uyutup bir bakayım ddm kimler ne alemde diye...

ben şaşkınlık içerisindeyim inanın ki,

dün sbh 57.0 iken bgn sbh 54.7 çıktım ve gözlerim pörtledi yerinden:)

2 gün daha atak yapıp seyire geçmeyi planlıyorum,bu gidişle seyir de çok uuzn süremeyecek gibi duruyor inş..
zaten 51-52 yetiyo bana.

sbh:

sahanda yağsız yum.
3 dilim peynir (baya minik dilimler)
2 bardk şekersiz çay
yarım dilim yağı alınmış salam
2-3 yk yoğrt içine yarım kaşık yul. kep. ile,biraz da tarçın attım.

ara: 1,5 yk lor peyniri+1 bar. şekersiz çay

öğlen:
köfte
yoğurt

daha yemeddim ama, şimdi light süt içiyorum

akşam da çılbır yaparım. yanında zero içerim..

benden böle:)keyfim yerinde,baş ağrım dışında:S

gerçi söylemişsnz normal diye,dert etmiyorum ben de..

AAAAAAAAAAAAAAA
bende mal mal arayıştaydımmm.
Evdekide olur o zaman ne kastık ya kendimiziiii

..........
:)

al bende arastırdım o ka... :KK1:yağlı kakao aramaya kalksak işimiz iş. bulmak ne mumkun :KK9::KK9::KK9:
:KK1::KK1::KK1::KK1: sen de bendesin galiba, ben hamileliğim süresince organik beslendim, oğluma hazır hiçbir gıda vermedim bu zamana kadar, çocuk doktoru tarafından uzaylı muamelesi gördüm o derece yani, ekmeğimi kendim yaparım, yoğurdumu kendim yaparım, yapay malzemeleri eve sokmam amaaaa gel gör ki mecburen sokuyorum şimdi, tatlandırıcıya son derece karşıydım aslında, şeker bile kullanmam ben, ille kullanacaksam rafine edilmemiş şeker, rafine tuz da kullanmam himalaya kullanıyorum ama bu diyette bazı şeylere mecbur olduk yapcak bişi yok. Tek zaafım abur cuburdu onu da yendim çok şükür, içlerinde ki onca katkı maddesini yemektense tatlandırıcı ile kendim yapmayı tercih ederim, en azından bir tane doğal olmayan malzeme var içinde :KK1::KK1:

yedıgımız tavuklar bastan asagı hormon. onu napcaaazzz:KK52::KK52::KK52:

Son düzenleme:
günaydınn millett..

ekinsu bende hala oturtamadım walla bazı seylerii.güçlendirmedeki arkadasların buraya ugramaması çok kötü :KK43:

kestanem sen bahçelievlerde deilmiydin yaww? ekim ataşehirde die hatırlıorum..onlamıyakındınız yoksaa,,ben karıstırdım sanırımmm..umarım bizlerde görusuruz hep beraber bigünnn :KK16: :KK16:

biran önce hepimiz buluşalım artık...ben gttim kuzum ataşehire.sen doğru hatrlıosun.ekimin çıkışına gittim ahahahahh:KK9:

neeeee limonata mii light degil mi :KK52::KK52::KK52: cocuklar vardir ya yasaklari delmek icin bir yüz bekler büyüklerden bende öyleyim burada :KK53: hemen heyecan yapiyourm

nasil tanidiniz birbirinizi :KK39: dukan kitaplari ile mi :KK23:

tabiki light:KK8: ya çok komik bişi oldu ekim beni aradı geldiğinde dukan kitabını getrdin dmi ceren dedi bende saf saf yooo dedim üzüldümde sandım bişi göstercek bişi anlatcak kitaptan meğer dalgasına soruyomuş ahahahah:KK9:

ee canım benim adet öncesi su tutmuş işte vucudun besbelli bee. karnın ağrımaya başlamış işte.

Canımcım regl öncesi vücut su tutmaya meyilli oluyor, senin gördüğün artılar su aslında moralini hiiiiiç bozma sakın :21::21::21::21:
Bu dönemde kiraz sapı veya maydonoz sapı kaynatıp içsen sana faydası olur sanırım:KK16::KK16:

evet yaaa ben biraz maydonoz kaynatayım bu akşam barii,karnım ağrıyor ama gelmiyor kerata halaaa kandırıyor beni :KK50:

ekinsu bende hala oturtamadım walla bazı seylerii.güçlendirmedeki arkadasların buraya ugramaması çok kötü :KK43:

herkeze slm
2 gündür güçlendirmedeyim ama aslında 2 haftadır güçlendirmeye başlamıştım ufak ufak. ama bende bi sorun oluştu seyir dönemindeki disiplin kayboldu. yani tamam yine kaçamak yapmıyorum ama ödül yemeğini yada nişastalı gıda hakkımı bir türlü oturtamadım denk gelio mesela biraz pilav yiyorum ertesi gün birazcık kızarmış patates sonra durup düşünüorum bu nişasta hakkımmı ödül yemeğimmi sonra 1 dilim pasta yada ne bileyim bir tost ooff hepsi çorba oldu sanki o disiplin gidio bu dönemde. ama şükürler olsunki kilomda artma yada azalma yok. ama sürekli bi tedirginlik sürekli bi hesap kitap halleri oluştuı ki ben bunu uzun bir seyir dönemine alışmış olan vücudumun sudan çıkmış balık psikolojisine veriyorum.ama artık yavaş yavaş et balık yumurta olayını tencere yemekleriyle değişcem sanırım. yani artık kendime özel yapmak yerine daha az yağlı yaptığım sofra yemeklerinden küçük porsiyonlarla devam edicem. protein sebze hesabı yok artık dikkatli olursak evde pişen herşeyi rahatça yiyebiliriz bence.hem nereye kadar böyle giderki zaten. bir an önce normal düzene ufak ufak geçmek lazım ama hiç birimiz unutmayalım ki artık ömür boyu irade ve dikkat gerekio artık salmak gibi bir şansımız yok.
bu arada hepimizin kandili mübarek olsun.. rahmeti ve affı bol olan bu eşssiz gecede dualarınızın kabul olması dileklerimle..

ayyy kuzular yaa size başarılar diliyorum güçlendirmede love01'e ekim34'e ve ekinsuya da :KK34:
gerçekten de güçlendirmenin zor olacağını düşünüyorum.çünkü atak ve seyirde yasaklarla kurallar net şekilde belli ama güçlendirmede ucunu kaçırmak mümkün ve kontrol edilmesi zor gibi geliyor bana da.
ama bu evrede de belki kendi içimizde kuralları sıkı tutmaya çalışırsak az hasarla atlatımılız gibi geliyor.
hadi bakalım bacılarım şimdiden gazanız mübarek olsun :KK9:

söyle bi kahve tabii:nazar:

ayyyy ne güzel olur kiz havuzlu sauna li olsunki biraz daha fit olalim:KK23:

olsun valla türk hamamları,jacuzziler,masaj yapan balili ayy yada italyan erkekler falan üstüne callen ohh mis :KK9:

simdi bir sitede okudum yine dukan amca kabizlik sorunu cekenlere yulaf kepegi ile bugday kepegini karistirin demis bugün ekmegim bitti yarin krep yapicam karistirsammi ?:26:

kabız mısın kuzum sen ?

sabahta yazdım okudunmu bilmiorum,,boşwer yapıor vücut arada böle terbiyesizlikler bizee,,sıkma canını :KK1: afiyett olsunnnn,,bu sünger bobda seni duygusala baglamıs olmasın azıcık:KK1:

sünger bob sümük gibi yapıştı gitmiyor :KK22:
bu arada dün itiraf ettirdim kabul etti,resmen beni kıskandığından başlamış diyete.
senin vücut falan iyi oldu,kıskandım bende kabul ediyoırum dedi ahahahaha :KK33:
başlıcam ben bu vücuduma haaa,dely'i daha iyi anlıyorum artık.neyse regl geçsin o zaman çıkar ortaya ak koyun kara koyun sünger bob falan :KK1::KK1:

tatlım işe başlayalı yeni olmuş olmasın ilk 3 ay hep zordur.
bak ben 7.yıldır aynı yerdeyim ama bu son ay inanılmaz zor geçiyor, aynı nedenle. 1 kişi bile insanı sıfır moralli hale getiriyor. sana teselli olacaksa ben 6 adım uzağımda yüzyüze çalışıyorum öyle biriyle ama felsefem şu "be aldırırsam bana oluyor" aldırmıyorum o nedenle, iyiyse de kötüyse de iş dışında muhatap olmamaya gayret ediyorum.
bu düşünce beni çok rahatlatıyor, artık neredeyse takmıyorum bile :KK34:
ayrıca eğer ciddi olarak işten ayrılmayı düşünüyorsan yeni bir iş bulmadan bunu yapma. şu anda bu fikir sana çekici gelebilir lakin hepimizin hayatında olası mevcut durumlardan dolayı zaman aleyhine işleyebilir.
bunalıma girerseniz gebertirim valla :KK4:
ani karar verme hele hele hiç değmeyen insanlar yüzünden kendini sıkıntıya hiiiç sokma :KK48:

bu mübarek günde hepimiz için Mevlam hayırlar nasip etsin, iyilikler versin inşallah.

eee
şey
kem
küm
aptalım derken?
çözümsüz bir şey yoktur :KK34:
ama 8 km fiiuuuuvvv fiuuuvvv :KK14:

su+yulaf kepeği olmazsa olmaz olsun :KK34:

deşmek :KK9::KK9::KK9::KK9:
özellikle de seni burada tanıdıkça ve sesinin 36 beden olmasından sonra nedense sana çoook uzak bir betimleme geldi bu bana.
deşmen herhalde şu facedeki dirtme gibidir :KK9::KK9:

mmmmmMMMMMmmmm missss
bu akşam kandil ama kısmet olursa inşallah yarın akşam deneyeceğim.
teşekkürler

opss benimkiler hiç bozulması ama aldığım şekilde (Migros Light) muhafaza ediyorum, suyu filan içinde yani. ondan oalbilir belki, başka bir kaba mı koyuyorsun acaba?

ımm aktiva yiyemiyoruz ancak istersen sütaş'ın light meyveli yoğurtlarından günde 2 tane yiyebilirsin hem şeker hem meyve ihtiyaçını giderebilir.

sanırım kitabı yeniden okumalısın ancak bu kadar yanlış bilgiyle acayip güzel kilo vermişsin, şaşırdım ben şahsen :KK53:

hiç mi almadın kilo :KK53:
tebrikler:KK9::KK9:

:KK43: bence devam edebilirsin, biz güçümüzün bittiğine inanırsak biter güçümüz.
umarım toparlarsın kendini

vay vay vay:)
verimli bir buluşma olmuş aferiiin size :KK76: bu arada ben de merak ettim nasıl tanıdınz birbirinizi :KK1:

cıx cıx cıx
yapma bunu kendine, gün ışığı moralini düzeltecek ve miss gibi olacaksın yine
hem + olsun ne olacak ki?
hepimiz yaşıyoruz bunu ve hepimiz biliyoruz ki geçiçi bir durum :KK34:
ayrıca sünger bobmuş o :KK9:bu bile neşelenmene yeter
ben bayıldım benzetmeye şahsen :KK9:

ahahahha evet kabus direk, yatakta bir dönüyorsun yelpazeli bi sünger bob
ıyyy
Allah korumuş, di mi.
pksnmz zekana bayıldım :KK9:çekip çıkarıverirsin sen insanı herşeyden :KK51:

senin de inşallah
bu vesileyle ben de hepimizin kandilini tüm kalbimle kutlarım.
hepmize hakkımızda en hayr olanlarla huzur, af, bereket ve mutluluklar versin Rabbim

elbette gidecek
ve amin. inşallah.

yağ %sine bakmak aklıma hiç gelmedi nedense. arkasında yağı azaltılmış kakao yazıyor. ondan işte :KK1:

ahahhaha güzel fikir
nedense emeklilik hayallerim alaçatıya doğru kaymaya başladı :KK9::KK9:
ben de kendime bir kahve söyleyeyim bari. ortak bir şey yapmanın yanı sıra morallimiz de düzelsin. di mi ya :KK31:

yelpazeli sünger bob mu :)
adamın sıfatları durmadan artıyor ; ağlayan yelpazeli sünger bob :KK9:

merhaba canım arkadaşlarımmmm

uzun süre oldu yazamadım ama hergün az çok okudum sizleri ARAMIZA yeni katılan arkadaşlarım Hoşgeldiniz Umarım başarılı olursunuz

Dukan çok etkili bir diyettir bilersiniz benim gibi 5 kiloyu beş ayda veren biri bile 1 ayda 5,5 kilo verdim yaniiiii:)

şimcik canlarım yani kıdemli dostlarıma sorum biliyorsunuz uzun süredir adet olamıyordum dün oldum hele şükkküüüüür....

olmadan bir gün önce doktora gitmiştim kan değerlerie baktı bugünde sonuçları gösterdim Kanım Çok düşük çıktı adam nerelisin falan dedi nerdeyse akdeniz anemisi diycekti yaniii

neyse kızlar doktor bana günde 2 küçük şişelerde kan ilacı 3 ay kullanılacak dedi şimdi bu dukanı nası etkiler gerçi yemedikten sonra aynı vitamindeki gibi Güneyli canım da belirtmişti bişe olmaz sanırsam ama sizlere bi danışıyım dedim kansızlık okadar ileriki başımı kaldıramıyorum diyetle da alakalı olabilir ama bende çok eskiden beri var zaten.

ne yapiim ilacı kullanıcam ama sizce kilo vermemi etkilermi aranızda var mı kan ilacı kullanan

çok teşekkürler güzeller

kuzum sağlık herşeyden önemli.diyetini ne yönde etkiler bilemiyorum ama doktor ne diyorsa onu yap.kiloda alsan içilecekse içilecek onlar.arada kontrole gidip bakarsın durumuna belki 3 aydan çnce bırakabilirsin,çooook dikkat et kendine :KK34:

canummmmmm öncelikle tşk güsel msjların içinn,,gercekten moral werdin,,thankss..yalnız beni deli eden patronum..adamın ego tatmini bi türlü bitemior yaaa..baba parası ile açılan sırkete gelmiş kurulmus sankı kendi tırnakları ıle kazımıs hawasında,,sadece kendisi süper kendinden baska herkes ise dünyanın en beceriksiz ve kafasız insanı..ya cidden bazn cinnet gecireceğimi hissediorum ama bakalım sabredioruz..1 yıldır burdayım ama bana sorsan 10 sene gibi :2: bu arada güçlendirmedede ne demek istediğimizi geçince anlarsın..ommurde böle diodu bende anlamıodum ama sımdı onu cok ıı anlıorum,,walla bi tuhaf oluor insan :KK1:

evet yaaa ben de ömürünkini okuduğumda allaaaaallaaaah ne güzel güçlendirmede nesi zor olabilir ki diyordum ama şimdi daha iyi anlamaya başladım onu da :KK34:

AAAAAAAAAAAAAAA
bende mal mal arayıştaydımmm.
Evdekide olur o zaman ne kastık ya kendimiziiii

Bende kullanmaktan yana değilim. Hatta tamamen karşıyım. Yıllardır kola içmeyen ben dietle birlikte sadece haftada 1 kuru zero içiyorum. Çok korkuyorum bu tatlandırıcı olayından. Sağlıksız olduğunu düşünmüyorum o kadar onay almışlar bilmem ne ama. Yinede ileride birşeyleri tetikleyebileceğine inanıyorum ben böyle yapay şeylerin.
Babmınyetiştirdiği miss domatesler büyürken pazardan bile domates almıyorum ben artık. Sanal bebeğim sağlıklı olsun istiyorum. 2035 de doğacak olan varya hani olmayan kocamdannn. Adı da DUKANCAN...

:)

kuzuuuum ben de elimi çabuk tutarsam benim de bebiş yetişir sanırım 2035'e.birlikte büyütürüz artık :KK4:

evrelerde neler serbest neler yasak biri anlatırmı güzelce

kitabı okumanız tavsiye olunur,başka türlü bu diyete başlanmaz...

:KK43:( imrendim.. tekrarını topluca isterükkk
QUOTE=pksnmz;25360630]Ayy kıyamama zuzuma. Gel ben seni ısıtırım 2 callen yaparızz :)
ipekkk :)) alem sıpa seni :)) taaam tatlım benim :KK66:

başka başlık var ama orda da geyiğin içinde kaybolduğundan kelli... başka formul aramakta zarar yok :KK66:

eee işte tamam bak her bi manada için şişmiş fıstığım :KK66: iner iner :))

hilal, bende de kansızlık var, sakatatlara küçükten alıştırdılar beni.. dalak eksiği epey takviye ediyo bildiğim kadarıla.. hem yasak da değil.. bol baharatla biberle falan lezzetli bilem olabilüüğ:KK34:

ayrıca kan şuruplarını da kullan tabiiki, yalnız 3 ayı bekleme de misal 20 gün sonna bi daha ölçüm yaptır :KK66:

sağol kuzum,inecek inşallah indireceğim En Büyük TÜRKİYE
nesli yaa valla bir gün senle balık yemek isterim karşılıklı,sen de deniz sever balık seversin benim gibi :KK56:

kızlar kan tahlilim çıkmış, hepsi çok iyi değerlerin biri hariç LY# değeri yüksek çıkmış az bişi, oğluş uyanırsa gidicem doktora, bilgisi olan var mı?

canım iyi çıkmalarına çok sevindim,diğeri de umarım önemli bişey değildir.
ya ben hiç baktırmadım kan değerlerime,ben de baktırayım bir ara.hastaneye gidip kan tahlili yaptırmak istiyorum demem yeterli mi ?

NESLİ GÜNEYLİ BURCUÖZER ve canım diğer arkadaşlarım çok teşekkür ederim cevaplarınız için

neslicim balık demişsin yemeye çalışıyorum da ben balığı ekmekle yiyebiliyorum ya çok midem bulanıo ama yinede kasa kasa yiycem bide dalak demişsin onuda deniycem çok teşekkürler canım

güneyli canım sağlık önemli tabi ama inan 5 senedir ilk defa bir diyetten bu kadar çabuk sonuç alıyorum yani şöyle diyim ölceksin deseler zor bırakırım heral kan şurubu ile mücadele ederk vitaminde alıyorum bu iş bu sefer O LA CAK offf offf

burcu canım ilac ferro bilmem ne reçete yok yanımda daha almadım

kırmızıya dadancam yani

kızlar 83,5 ile başladım 78,2 yim regl im şuan bitse 76 ları anında görücem diye tahmin ediyorum 75 de adağım bile var.

ALLAHIM hepimize yardım et

tabiki light:KK8: ya çok komik bişi oldu ekim beni aradı geldiğinde dukan kitabını getrdin dmi ceren dedi bende saf saf yooo dedim üzüldümde sandım bişi göstercek bişi anlatcak kitaptan meğer dalgasına soruyomuş ahahahah:KK9:

kıskanıyorum ben sizii yaaaa,ben de sizi görmek istiyorum uuufffff :KK14:
ben de seviyorum sizi,ben de özlüyorum,regl olamadım ben de duygusalım bugün benim de ilgiye ihtiyacım var bühüüü :KK43:
güzel memleketimdeki dukaniçeler nerede biz neden buluşmuyoruz.
bühüüüüü yaaa beni de o ağlak manitaya benzettiniz işteee :KK43::KK14::KK50:

maşallah canım tebrik ederim,inşallah bir an önce hedefine ulaşırsın :KK9:

mrblar bu arada.
oğlıumu uyutup bir bakayım ddm kimler ne alemde diye...

ben şaşkınlık içerisindeyim inanın ki,

dün sbh 57.0 iken bgn sbh 54.7 çıktım ve gözlerim pörtledi yerinden:)

2 gün daha atak yapıp seyire geçmeyi planlıyorum,bu gidişle seyir de çok uuzn süremeyecek gibi duruyor inş..
zaten 51-52 yetiyo bana.

sbh:

sahanda yağsız yum.
3 dilim peynir (baya minik dilimler)
2 bardk şekersiz çay
yarım dilim yağı alınmış salam
2-3 yk yoğrt içine yarım kaşık yul. kep. ile,biraz da tarçın attım.

ara: 1,5 yk lor peyniri+1 bar. şekersiz çay

öğlen:
köfte
yoğurt

daha yemeddim ama, şimdi light süt içiyorum

akşam da çılbır yaparım. yanında zero içerim..

benden böle:)keyfim yerinde,baş ağrım dışında:S

gerçi söylemişsnz normal diye,dert etmiyorum ben de..

çok çok güzel vermişsin tebrikler :KK9:

NESLİ GÜNEYLİ BURCUÖZER ve canım diğer arkadaşlarım çok teşekkür ederim cevaplarınız için

neslicim balık demişsin yemeye çalışıyorum da ben balığı ekmekle yiyebiliyorum ya çok midem bulanıo ama yinede kasa kasa yiycem bide dalak demişsin onuda deniycem çok teşekkürler canım

güneyli canım sağlık önemli tabi ama inan 5 senedir ilk defa bir diyetten bu kadar çabuk sonuç alıyorum yani şöyle diyim ölceksin deseler zor bırakırım heral kan şurubu ile mücadele ederk vitaminde alıyorum bu iş bu sefer O LA CAK offf offf

burcu canım ilac ferro bilmem ne reçete yok yanımda daha almadım

kırmızıya dadancam yani

kızlar 83,5 ile başladım 78,2 yim regl im şuan bitse 76 ları anında görücem diye tahmin ediyorum 75 de adağım bile var.

ALLAHIM hepimize yardım et

yawrum benim beeee,valla sen benden önce göreceksin 76yı heralde.olsun sen verdikçe ben vermişim gibi sevinirim kuzucan:KK16:

MEDESA canım çok teşekkür ederim. dediğin gibi 1 ay sonra falan gider tekrar baktırım canım sende kendine iyi vak Çıtır Bayan :KK54:

kahveni içtinmi kuzum iyi geldimi biraz...sakın üzülme reglye birlikte atarsın 2 kilo inan bak...bulursan civan perçemi iç gerçekten hemen geliyo onu içince maydonoz suyuda içebilirsin o bnde işe yaramamıştı.böyle moralini bozup üzülüp mutlu etme margarinlerini:KK15:

kızlar biliyormusunuz rokko sıkı şeker yiyeniliomuşuk 4- 5 adet günde face dukan diyeti tarifleri der

kıskanıyorum ben sizii yaaaa,ben de sizi görmek istiyorum uuufffff :KK14:
ben de seviyorum sizi,ben de özlüyorum,regl olamadım ben de duygusalım bugün benim de ilgiye ihtiyacım var bühüüü :KK43:
güzel memleketimdeki dukaniçeler nerede biz neden buluşmuyoruz.
bühüüüüü yaaa beni de o ağlak manitaya benzettiniz işteee :KK43::KK14::KK50:

maşallah canım tebrik ederim,inşallah bir an önce hedefine ulaşırsın :KK9:

çok çok güzel vermişsin tebrikler :KK9:

yawrum benim beeee,valla sen benden önce göreceksin 76yı heralde.olsun sen verdikçe ben vermişim gibi sevinirim kuzucan:KK16:

hadi bakalım kim önce görcek 76 senin artık son kiloların ama olsun

RAMAZAN'DA DUKAN

Şunun şurasında 1 ay gibi bir zaman sonra Ramazan başlayacak.
Diyete başlamaya niyeti olanlar veya diyeti uygulayıp o dönemde seyir evresi devam edecek olanların en çok merak ettiği ve sorduğu sorulardan biri de Ramazan’da Dukan’ı nasıl uygulayacakları.
Dukan bu konuyla ilgili yazılı bir beyanat vermediyse de katıldığı bir tv programında ramazanda Dukan’ı uygulamak isteyenler için önerileri şu şekilde.

Dukan ramazanda seyir evresinde olanlar için seyirin her gününü
PROTEİN+SEBZE olarak uygulamayı öneriyor.

Bu oldukça iyi bir öneri olsa da bizim mükellef ramazan sofralarımız düşünüldüğünde oruç tutacakları pek tatmin edecek gibi görünmüyor.

-Seyirdeyseniz ve ramazan süresince iftar-sahur arası kaçamak yapma olasılığınız yüksekse bu dönemi güçlendirme ile geçirmeniz diyetten tamamen vazgeçmekten daha iyi bir fikir olabilir.

Hatırlarsanız ,Dukan’ın tatile gideceklere önerdiği uygulama şeklini geçen yaz paylaşmıştım.
(tatilde dukan)

Seyirde olup da yaz tatiline gidiyorsanız kaçamak yapma ihtimalinizi ortadan kaldırmak için o süre zarfında güçlendirme uygulamayı öneriyordu Dukan.
Nasıl mı?

*6 gün seyir evresinin sebze+protein günündeki gibi saf proteinler ve sebzelerle devam ediyoruz.
*Günlük öğüne 2 dilim tam buğday ekmeği,40gr kadar yağlı peynir ve bir porsiyon meyve ekliyoruz.
*1 gün ataktaki gibi saf proteinle besleniyoruz.
*haftada 2 öğün ödül yemeği yiyoruz(peşpeşe günleri veya öğünleri seçmemek şartıyla dukan’a uygun olma şartı olmayan başlangıç,ana yemek,tatlı )
*2 litre su içiyoruz.
*En az 25 dakika yürüyoruz.
Diyetinize ekleyeceğiniz meyve ,tam tahıl ekmeği ve arada yapacağınız ödül öğünleri diyete devam etmenizi sağlarken bu süreçte kilo almamanızı da garantiler.Ramazan bittiğinde seyire kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Normalde güçlendirmede olan saf protein günlerini de -ramazan’ın oldukça sıcak geçeceğini de düşünürsek- güçlendirmeye hiç eklememek ,her zamankinden fazla suya ihtiyaç duyacağınız bu dönemde vücudu saf proteinle yormamak adına daha iyi olacaktır.

İftardan itibaren yavaş yavaş yemeye başlamak tüm oruç tutanlar için önerilen bir yöntem olmakla beraber ,diyet yapanlar için de doyma tatmini sağlamak için özellikle önemli.
Örnek bir menu oluşturmak gerekirse,

İFTAR:
-Dukan’a uygun bir çorba çeşidi.1 dilim tam tahıl ekmeği(25gr)

İFTARDAN 1 SAAT SONRA:
Dukan’a uygun olmak kaydıyla,
-Etli sebze yemeği ve/veya ızgara et-tavuk-balık
-1 dilim tam tahıl ekmeği
-Salata/köz veya haşlama sebze
-Yağsız yoğurt

İFTAR-SAHUR ARASI:
-1 porsiyon meyve ve/veya dukan tatlılarından arzu ettiğiniz biri

SAHUR:
-2 yk yulaf kepeğiyle yapılmış istediğiniz herhangi bir yiyecek
-Dukan’a uygun kahvaltılık seçenekleri

• Yukardaki menüye yaz olduğunu da hesaba katarak Dukan’a uygun diğer içecekler dışında 2-2,5lt su eklemeyi unutmayın.

belki faydalı olur kızlar

yaa üzüldüm bee :KK43: bir beyaz gün deneyip öyle bıraksaydın belki beyaz gün aniden etki ederdi takıldığın yerden kurtarırdı seni

2 gün protein yaptim yumurta sarisini fazla kullanmadan, sadece 300 gramm verdim ilk günü 2. gün ayniydim hatta 3. günün sabahida cit yoktu, ister istemez motivasyonum düsüyor onca emekten kacamaklardan kacmaktan sonra karsiligini alamamam beni baya bi üzdü :KK37: canim cok sagol tavsiyen icin ama 3 gün saf protein bile yardim etmediki atakta 5 gün yapdigim icin iyi kötü bi 2-3 kilo bekliyordum acikcasi sonra geldimi sadece -1,2 kg 2 hafta icin cok az bana göre dedigim gibi simdilik dikkat edip yada baska tür diyetlerle vermeye calisiyim ramazana kadar sonradan insallah ramazandan sonra dukani yapiyim diyorum :KK31: hee bide benim bünyemde tok oldugum zaman kilo verdirmiyor bana illaki ac kalmam lazim onu anladim :KK37: yani illede eziyet olsun bana :KK14: dukanla ne rahatdim valla ya :21: :KK31:

2 hafta cok kısa bi süre ama pes etmek için yaaaa..keşke biraz daha bekleseydin...:2:

ister istemez motivasyonum yerlerde kaldi canim, bu diyet benim icin ideal ac kalmadigim icin ama simdilik buna ara vermem lazim belki metom yüzümdendir ramazandan sonra insallah dukana devamm canim benim dukan 1 numarali diyet bundan vazgecemem, simdilik yinede protein agirlikli beslencem aksamlari tavuk salata yada et kavurma salata yagima tuzuma dikkat edip, abartmak istemiyorum, önceleri diyeti bozdugumda deli gibi saldirirdim ama simdi öyle deyilim hele insan diyette grammlari sayiyor zayiflamak icin ben simdi dikkat etmezsem 3-4 kilo geri alirim, bubu istemedigimden yine dikkat ederek devamm edicem :nazar: zayiflik ne güzel bir duygu bende onu tatmak istiyorum :KK31:

X