Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Malzemeler:
-Pazı
-Yumurta
-Soğan
-1 tatlı kaşığı zeytin yağı

Pazıyı haşlıyoruz
Suyunu süzüyoruz
Tavada 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ile soğanı hafifçe kavuruyoruz
Pazıyı da kısa bir süre kavurduktan sonra
üstüne yumurtayı kırıp karıştırıyoruz

Ayyy biz bunu hodanla yaparız ramazanda. Buzlukta da var. EE bende oruçluyum.

Tam zamanı yanii çok canım istedi ay iyiki atmışım dolabaa :)

günaydınn millett..

selam kızlar giremiyorum hiç yazamıyorum, valla maşallahınız var okuyamıyorum da :) ne çok yazmışsınız

benim güçlendirme iyi gidiyor ama hala oturtamadığım şeyler var haftalık 200 gr nişastalı hakkım mesela bozdur bozdur harca ne yapıcağımı bilemedim bir türlü :)) bu cuma artık adam gibi bir ödül yemeği yiyim diyorum başladığımdan beri davetti doğumgünüydü ödül yemeklerim hep güme gitti, oysaki seyirden beri hayalim başlangıç olarak içli köfte, kuru patlıcan dolması, ana yemek lahmacun, tatlı olarak künefe, bir tek şarabım eksik dukan onada izin vermiş ya sonuna kadar kullanmam lazım değil mi ama :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: onun dışında zaten her gün meyve tam tahıl ekmeğimi ve 40 gr yağlı peynir hakkımı düzenli olarak tüketiyorum kilom aynı bir sapma yok bu sabah 59 dum bu cuma 3 hafta bitmiş olacak güçlendirme de ay yazarken dikkat ettim şimdi ne çabuk geçiyor zaman

ekinsu bende hala oturtamadım walla bazı seylerii.güçlendirmedeki arkadasların buraya ugramaması çok kötü :KK43:

bugün mide fesatı geçirmezsem iyidr.sabah neslinin poğaçası çay domates peynir hindi füme yedim.öğlen kırmızı pul biberli kekikli tavuk yedim hindi fümede yedim yanında ayran içtm.snra bi ara yoğurt yedim form çay içtim.snra ekimle buluştk kahve içtik çay içtik.11de eve geldim tavuklu biberli mantar yedim ayran içtim.bugün ekimle bana splenda aldık migrostan.onun büyüsüyle pancake yaptm tatlısızlıktan ölcektim artık onu yedim yanında limonata içtim.şimdi midemden tuhaf bi ses geliyo isyanda sanırım:KK9:

biz ekimle buluştuk bugün hiiiçç onun yaşlıyım dediine bakmayın bi görseniz fıkır fıkır maşallah hepimizi cebinden çıkarır:KK9:

kestanem sen bahçelievlerde deilmiydin yaww? ekim ataşehirde die hatırlıorum..onlamıyakındınız yoksaa,,ben karıstırdım sanırımmm..umarım bizlerde görusuruz hep beraber bigünnn :KK16: :KK16:

Hareketleri yapıyorsun sonra duvar tırmalamaca malummm. (Hareket isteyen sensinn :))

Bende benim bildiğim MEDESA mı diye döndüm bir daha baktımm..

Tabi tabii. Anlatın walla. Niyetli niyetli süper sevap.

Süprizin + sı - si olmaz :) Ay kızma MEDESAm şaka yaptım şakaaa

Tansiyonum çıktı tatlu yemem lazım getirin magnumları demeyeceksin değilmiii :)

Aaa ben kıskanırım ama..

Buzluğa koysanıza 2 ye bölüğ. Sonra sıcak suya koyup elinizle sıkıp tüketin. Hem tuzu yağı fazla nesi varsa gidiyor...

Ayy kıyamama zuzuma. Gel ben seni ısıtırım 2 callen yaparızz :)

Amannnn.
Anteplimisin sen yoksa.
Benim ilk ödül yemeği menümü yazmışsın eksiksizzzz...

Hoş geldin. Baş ağrısı bende de olmuştu ve çok arkadaşta da olmuş. Ani protein yüklemesi vücudu şaşırtıyor ve bünye tepki veriyor. Yani farklılığı anlıyor. Yani bence iyi bir işaret :)

haklısın ipek böcüğümmm,sürprizin +sı _si olmazmış.
2 gün saf proteinin üstüne dün 77.1 olan kilom akşam eve gittiğimde 77 idi.
inanılmaz sevindim akşam 77 görüyorsam sabah mutlaka 76lı bişeyler görürüm dedim.
tartıldım sabah,77.8 bu ne yaaa:KK14:
bi 10 dk sonra tekrar çıktım 77.3,manyak mı bu tartı.pili kaç ayda bir bitiyormuş ki bunların,pili bitmiş olabilir mi ki ?
ayy cidden bu sabah çok keyifsizim,dün zaten üzüldüm burda, üstüne de sabah bütün emeklerim +olarak dönüşünü görünce cidden ağlamak istiyorum şu anda.ilk defa kendimi bu kadar keyifsiz hissettim.
üstüne de güne manyakla uyandım yine,offffff :KK43::KK43::KK43:

kizlar 2 gündür internette sorun vardi o yüzden hic yazamadim

ben 2 haftadir dukan yaptim ilk 5 günü atak, 64,3 ile basladim ve halen daha 63,1 de takilip kaldim ya, kabizlik probleminide cözdüm ama kilomda tik yok ya bukadarida olmaz ama ya, bende biraz ara vercem artik simdilik bu diyet bana pek fayda etmedi 100% kacamaksiz olmasina ragmen :KK5:

belki üst üste diyet yapip bozdugum icin meto inat ediyor ama bende dayanmiyorum artik karnimda sis yediklerim protein olsa bile bana yariyo :KK53: sanki güclendirmedeyimde vücudum kilomu koruyo :KK53: önümüz ramazan simdilik dikkat edeyim yediklerime insallah ramazandan sonra baslicam tekrar, kilo veren arkadaslari cani gönülden tebrik ediyorum, sizi devamli takip edecem :KK55:

yaa üzüldüm bee :KK43: bir beyaz gün deneyip öyle bıraksaydın belki beyaz gün aniden etki ederdi takıldığın yerden kurtarırdı seni

kizlar 2 gündür internette sorun vardi o yüzden hic yazamadim

ben 2 haftadir dukan yaptim ilk 5 günü atak, 64,3 ile basladim ve halen daha 63,1 de takilip kaldim ya, kabizlik probleminide cözdüm ama kilomda tik yok ya bukadarida olmaz ama ya, bende biraz ara vercem artik simdilik bu diyet bana pek fayda etmedi 100% kacamaksiz olmasina ragmen :KK5:

belki üst üste diyet yapip bozdugum icin meto inat ediyor ama bende dayanmiyorum artik karnimda sis yediklerim protein olsa bile bana yariyo :KK53: sanki güclendirmedeyimde vücudum kilomu koruyo :KK53: önümüz ramazan simdilik dikkat edeyim yediklerime insallah ramazandan sonra baslicam tekrar, kilo veren arkadaslari cani gönülden tebrik ediyorum, sizi devamli takip edecem :KK55:

2 hafta cok kısa bi süre ama pes etmek için yaaaa..keşke biraz daha bekleseydin...:2:

inanılmaz sevindim akşam 77 görüyorsam sabah mutlaka 76lı bişeyler görürüm dedim.
bi 10 dk sonra tekrar çıktım 77.3,manyak mı bu tartı.pili kaç ayda bir bitiyormuş ki bunların,pili bitmiş olabilir mi ki ?
ayy cidden bu sabah çok keyifsizim,dün zaten üzüldüm burda, üstüne de sabah bütün emeklerim +olarak dönüşünü görünce cidden ağlamak istiyorum şu anda.ilk defa kendimi bu kadar keyifsiz hissettim.

bende dun 54,8 ile uyandım bigun önce protein yapmama ragmen..bugunde artık tartılmadım..yapıo vücut böle terbiyesizlikler arada,,sıkma sekerimm canınıı:KK1:

kızlar bugn seyre başladım ama şeytanlar beynimde gezip durdu ,o kadar yordu ki bu atak beni devam edip etmemede kararsız kaldım.açlık hissim tamamen gitti hiçbişey yemek istemiyor canım resmen aç kalsam banamısın demiyor midem,güya sebze günümdü bir parça haşlanım karnıbahar yedim tavuğun yanında ,canım sadece ekmek istiyor ...kızın kopardığı ekmekten bir ısırık aldım ve beynim başladı söylenmeye bu lezzeti nasıl birakırsın diye neyse uymadım şeytana ammma çok yakındapes edersem şaşırmayın...gücüm bitiyor kararlılığım bitiyor offff offff....

bu arada toplamda 3 kiloya yakın vermişim

dukan ekmeğinden yapsana canım kendine, isteğini biraz keser bence

günaydınn hanımlar ve hayırlı kandiller

ALLAH ramazana da kavuşmayı nasip etsin inşallah!!

dün benm potein günüm olmasına rağmen kilom bugün de aynı 69.100

ama itiraf edeyimm facedeki tariflerden süper bi buzluk çikolatası vardı onu yaptm minicik zaten 3 tane yedim (gece) ondan herhalll:p

sıkma canını kuzum yaaa :KK43: ben de dün 68.3 çıkmıştım, dün p+s günümdü bi önceki güne göre biraz daha fazla yiyince (diyet kurallarının dışına çıkmadan) hemen 68.6 çıkıverdim bu sabah. gün gün bakmakla çok anlaşılmıyor aslında, ben daha önce yaptığım diyetlerde 15 günde 1 kilo veriyodum ancak. bu kiloları da 2 ayda almadık ki kuzum zaten, ne kadar zaman insan üstü yediysek o kadar zaman sabretcez artık. çıktığımız vitesle inicez napalım. sen 3.5 ayda çok iyi kilo vermişsin ve bence moralini düzgün tutup devam edersen istediğin kiloya ineceksin yakında, zaten çok az kalmış. aslında en zoru hedefe çok yaklaştığında oluyor sanırım sabırsızlık artıyor biraz ve metabolik olarak da kilo verme hızı düşüyor.

Ay babyyy
Ben tam tersi olur nasılsa diye öle dedim. Hay benim şom ağzıoma....
Sen bundan sonra kilo aldım deme ama haksızlık olur. Kas onlar kas. Kas alıyorsun sen. Türk kası :) (yaa şaka tamam vurmaaa)
Senin tartı kafayı yemişş.10 dakika da 500 gramı ne yaptın böbreğinimi aldırdınnn.
YArın sabah çıkar ak koyun kara koyun. Sıkma canını. Ben 2 gün önce + 1000 gördüm herhalde dedim uyanamadım. ertesi gün 700 gitti. Bugünde 400. Ruh hastası oldu bünyeler...

Sıkma bebem canını. 40 beden pantalon olduya ohhh sefan olsun.

Birde şöle düşün bugüne o manyak yanında uyanabilirdin en azından kapıda karşına çıkıyor sünger bob...

Çok teşekkür ederim. Hastalık gibi kötü bir şey değil şükür. Altından zor kalkılacak bazı işlere giriştim, başarmak istiyorum ama şimdi olduğu gibi bazen umutsuzluğa kapılıyorum. Yapamayacağım diyorum, pes etme noktasındayım. O yüzden duanıza ihtiyacım var.

istediğin neyse allah gönlüne göre verir inşallah canım.

Günaydın canlar,

Herkesin kandili kutlu, duaları kabul olsun inşallah.

Akşamdan bu yana bir sürü şey yazılmış henüz bakamadım biraz yoğunluğum var, bitince koşarak gelicem yanınıza.

Medesam senin mesajını okudum ve şaşırdım. 3,5 aydır konuşuyoruz ilk defa bu kadar düşük gördüm moralini. Akşam canım sıkıldı yazmışsın ya, evet bir an oldu öyle bişey ama sonra zaten deniz de anladı alınganlık yaptığını. Tartıya gelince de bence onun pili bitiyor, yoksa aksi mümkün değil. Birşey yemeden içmeden + çıkman mümkün değil.

Ben senin kıpır kıpır, cıvıl cıvıl hallerine alışığım bitanem. Lütfen derin bir nefes al, o sabah kapıda gördüğünün senin muhteşem cevapların karşısında yüzünün aldığı şekilleri düşün ve gülümse.:KK1: Ben bir de o ilk ağladığında senin yüzünün şeklini çok merak ettim ha :KK9:Seni çok seviyorum, hepinizi çok seviyorum.
:KK16::KK16::KK16::KK16:

bugün mide fesatı geçirmezsem iyidr.sabah neslinin poğaçası çay domates peynir hindi füme yedim.öğlen kırmızı pul biberli kekikli tavuk yedim hindi fümede yedim yanında ayran içtm.snra bi ara yoğurt yedim form çay içtim.snra ekimle buluştk kahve içtik çay içtik.11de eve geldim tavuklu biberli mantar yedim ayran içtim.bugün ekimle bana splenda aldık migrostan.onun büyüsüyle pancake yaptm tatlısızlıktan ölcektim artık onu yedim yanında limonata içtim.şimdi midemden tuhaf bi ses geliyo isyanda sanırım:KK9:

neeeee limonata mii light degil mi :KK52::KK52::KK52: cocuklar vardir ya yasaklari delmek icin bir yüz bekler büyüklerden bende öyleyim burada :KK53: hemen heyecan yapiyourm

biz ekimle buluştuk bugün hiiiçç onun yaşlıyım dediine bakmayın bi görseniz fıkır fıkır maşallah hepimizi cebinden çıkarır:KK9:

nasil tanidiniz birbirinizi :KK39: dukan kitaplari ile mi :KK23:

Günaydin Dukancanlar :KK54:

“Azabından affına sığınırım. Dargınlığından rızana sığınırım. Senden sana sığınırım. Şanın yücedir. Sen kendi zatını övdüğün gibi, seni övemem.
”“Bunları hem sen öğren, hem de başkalarına öğret.”
Müminin Mümine Ettigi Dua Kabul Olurmus Dualarda Bulusmak Ümidiyle..Berat Kandilimiz Mubarek Olsun..Dukancanlar..Allah tekrarina nasip etsin insallah.

Ben gecen haftadan beri tartinmadim bu gece gececiyim ve yarin kesin + dayim amaa.... moralimi bozmamaya calisiyorum 20kg nasil gittiyse geri kalanda gidecek tipis tipis...
:KK34:

Ay babyyy
Ben tam tersi olur nasılsa diye öle dedim. Hay benim şom ağzıoma....
Sen bundan sonra kilo aldım deme ama haksızlık olur. Kas onlar kas. Kas alıyorsun sen. Türk kası :) (yaa şaka tamam vurmaaa)
Senin tartı kafayı yemişş.10 dakika da 500 gramı ne yaptın böbreğinimi aldırdınnn.
YArın sabah çıkar ak koyun kara koyun. Sıkma canını. Ben 2 gün önce + 1000 gördüm herhalde dedim uyanamadım. ertesi gün 700 gitti. Bugünde 400. Ruh hastası oldu bünyeler...

Sıkma bebem canını. 40 beden pantalon olduya ohhh sefan olsun.

Birde şöle düşün bugüne o manyak yanında uyanabilirdin en azından kapıda karşına çıkıyor sünger bob...

alemsiniz kızlarr yaaa,,sünger bobbb..koptum bu benzetmeyeee :KK1:

medesaa günaydin canim benim ama neden böyle yapiyorsun tartin sapitmis baksana:KK43:

sen böyle yaparsan biz ne yapariz ki :KK43:

SEN DÜSERSEN BIZ (BEN) SISKO OlURUZ KAPTAN:KK20::KK19: MORALI DÜZELT KAPTAN:KK47:

X