Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba...desteğin için teşekkürler...insan bir an umutsuzluğa düşüyor,bir başkasından daha iyi olacağını duymak motive ediyor..sen ne kadar sürede kaç kilo verdin? paylaşır mısın?

kızlar ya bişiy sorcam şu yağsız peynirler fazla dayanmıyor sanki ya:44::44: ben iki defa aldım 5 günde bozulmaya başladı yani böle tadı ekşidi falan:KK37: hemen mi tüketmek gerek ama beş günde çok değil ki ya nerde yanlış yapıorum sizdede oluyomu?:KK50:

suyunun içinde durduğu sürece 7 güne kadar durur taze şekilde, 7 günden sonra tadı değişmeye başlıyor. Küçük olanlardan alırsan çabuk biteceği için tadında değişme olmaz.

Son düzenleme:
kızlar ya bişiy sorcam şu yağsız peynirler fazla dayanmıyor sanki ya:44::44: ben iki defa aldım 5 günde bozulmaya başladı yani böle tadı ekşidi falan:KK37: hemen mi tüketmek gerek ama beş günde çok değil ki ya nerde yanlış yapıorum sizdede oluyomu?:KK50:

Aynı şey benim de sorunum. Kipa' da güzel bir lor buldum. Yağsız ve tuzsuz gerçekten tam Dukanlık. Ama kocaman bir parça vakumlanmış paket halinde satılıyor. Ben onu tüketemeden de bozuluyor. Doğru çöpe gidiyor iki defadır. Yazık gerçekten. Bu arada bu diyetin nasıl bir diyet olduğunu soranlara direk şunu söylüyorum artık : pahalı! :)

Son düzenleme:
hyr yasak activia cunku ıcınde seker war..sogan we sarmısakta cok az sadece tat wermek ıcın kullanılabilir.

İki aydır günde en az bir tane yedim activadan. Bazı günler iki taneyi gümlettim. Hatta sabahları kepeğimi direk onunla karıştırarak yedim. Kilo verdim mi evet. İki ayda 10 kilo. Ha yemeseydim ne olurdu? Belki daha çok verirdim. Ama buna da gerek yok zaten. Haftada ortalama bir kilo verdikten sonra activiayı kesmeyi düşünmedim açıkçası. Bu herkeste böyle de olmayabilir tabi.

65 olmadan mı gececeksın guclendırmeye..

Evet canim cünkü ramazanda oruc tutacagim 5 hafta türkiye tatiline gidecegiz orda dukan yapmam cok zor olacak.Bu yüzden ben tatil boyunca güclendirme gibi yapacagim eylül de yine kaldigim yerden devam edecegim..Baska secenek göremiyorum..

alıntı yaptıydım (sanırım 720 tane) ama bağlantı kesildi falan. gitti hepsii.. ee ben de o derece obsesif olmadığımdan kelli tekrar alıntılayamadım..
çok yazmışınız beynim ısındı :))

Hatırladığım kadarıyla cevap vereyim..
akçay soğuk mu diye sormuşsun denizkızısı
cevap veriyom
BUZZZZZZ!!! iki gündür dellendi deniz hala ensem uyuşuk!!!!

Topige ara sira bakabiliyorum. Her baktigimda da biseyleri yanlis yaptigimi farkediyorum. Peyniri ve domatesi sinirsiz yiyodum. Sogan sarimsagin yasak oldugunu bilmiyodum. Diyet kolanin sinirli oldugunu bilmiyodum... Daha neler neler. Kitabi iki sene once almistim ben. Kullanmiyorum diye arkadasima verdim sonra daha geri almadim. Onun icin cogu seyi yanlis yapiyorum. Kitabi almama da daha iki hafta var. Offf napcam ben yaa. Guclendirmeye gecmek istiyorum ondan da korkuyorum verdigimi de geri alcam diye.

selam kızlar giremiyorum hiç yazamıyorum, valla maşallahınız var okuyamıyorum da :) ne çok yazmışsınız

benim güçlendirme iyi gidiyor ama hala oturtamadığım şeyler var haftalık 200 gr nişastalı hakkım mesela bozdur bozdur harca ne yapıcağımı bilemedim bir türlü :)) bu cuma artık adam gibi bir ödül yemeği yiyim diyorum başladığımdan beri davetti doğumgünüydü ödül yemeklerim hep güme gitti, oysaki seyirden beri hayalim başlangıç olarak içli köfte, kuru patlıcan dolması, ana yemek lahmacun, tatlı olarak künefe, bir tek şarabım eksik dukan onada izin vermiş ya sonuna kadar kullanmam lazım değil mi ama :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: onun dışında zaten her gün meyve tam tahıl ekmeğimi ve 40 gr yağlı peynir hakkımı düzenli olarak tüketiyorum kilom aynı bir sapma yok bu sabah 59 dum bu cuma 3 hafta bitmiş olacak güçlendirme de ay yazarken dikkat ettim şimdi ne çabuk geçiyor zaman

hoşgeldin burcu :) aslında jambonların yağ oranı %3 falandı benim hatırladığım, namet, polonez falan var bulamadın mı sen onlardan?

hoşbulduk tekrardan:)

ben maret aldım cnm,diğerlerine göre daha az yağlı gibi duruyordu. reyonda dilimledikleri için verin koca jambonu yağına bakıcam da diyemedim,ama bi salam gibi yağlı değildi kesinlikle. dediğim gibi kısıkta yavaş pişirince baya da yağ kaybediyo zaten,devam etmeyi dşünüyorum yani:KK66:

Kızlar bide size sorayım benim bugun 2. günüm yani atak
Şu Activia nın kayısılı yogurdundan yiyemem dimi meyve var :KK5::KK5:

light meyveli yoğurtlar günde 2 kutuyu geçmemek kaydıyla yenebilir,ama içinde ya şeker olmayacak hiç,ya da aspartam latatlandırılmış olacak..mış. dukan baba diyo:)

ben evde kendim de yapıyorum light yoğurda azıcık (baya az) meyve doğruyorum. gerçi dukana başlayalı hiç yapmadım daha da..

Kizlar ben geldimmm:21:

7 km yürüdüm geldim:KK8: turp gibi hissediyorum suan:21: biraz dinlenip form cayimi icicem:KK56: alistirmak istemedim kendimi aslinda ama cok fenayim:26:

light meyveli yoğurtlar günde 2 kutuyu geçmemek kaydıyla yenebilir,ama içinde ya şeker olmayacak hiç,ya da aspartam latatlandırılmış olacak..mış. dukan baba diyo:)

ben evde kendim de yapıyorum light yoğurda azıcık (baya az) meyve doğruyorum. gerçi dukana başlayalı hiç yapmadım daha da..

atakta yapmayayımda diğerlerinde yerim belki arada bişi istersem

akşam yemegindede yagsız dana kıyması ve az baharatla top köfte yaptım yagsız cevire cevire pişirdim tavada yanınada yogurt doydum bee :KK56:

bu arada bnm atağımın ilk günüydü bugün.
zorlanmadım desem yalan olur,ilk gün malum bünye afalladı biraz,elimden geldiğince karnım kazınacak kadar aç kalmamaya çalıştım.

akşam yemeğinde ciğer sote yaptım,çok çok az yağ domates ve soğan kullandım,porsiyon başı hesap edince baya baya az düşmüştür dom.&soğanda. zero içtim.

bugün 2 bar. light süt içtim, bir ara bir parça haşlanmış tavuk yedim,yine bir ara bi parça peynir attım ağzıma. su 2 lt geçmiştir heralde.
yanlız öğleden sonra baya bi baş ağrım oldu hala da var, belki diyetten değildir bilmiyorum,eşimin de ağrıyordu çnkü.

ha bir de sbh aç karna 57 idim,akşam yemeğinden hemen snra ise 56,2 geldim çok şaşrdım,gerçekten gn içinde bile değişiyormuş,kitapta da öle diyodu zaten.

bu arada bn bi 4-5 kilo vericem. atağı 3 veya 4 gnde kesmeyi planlıyorum.

kpss den bahsetmişsiniz ben de gireceğim,nispeten sıkı bi kahvaltı yapmayı planlıyorum,13ünde de tez savunmam var ondada biraz sıkı yerim,zira zor bi gün olucak:S

kizlar 2 gündür internette sorun vardi o yüzden hic yazamadim

ben 2 haftadir dukan yaptim ilk 5 günü atak, 64,3 ile basladim ve halen daha 63,1 de takilip kaldim ya, kabizlik probleminide cözdüm ama kilomda tik yok ya bukadarida olmaz ama ya, bende biraz ara vercem artik simdilik bu diyet bana pek fayda etmedi 100% kacamaksiz olmasina ragmen :KK5:

belki üst üste diyet yapip bozdugum icin meto inat ediyor ama bende dayanmiyorum artik karnimda sis yediklerim protein olsa bile bana yariyo :KK53: sanki güclendirmedeyimde vücudum kilomu koruyo :KK53: önümüz ramazan simdilik dikkat edeyim yediklerime insallah ramazandan sonra baslicam tekrar, kilo veren arkadaslari cani gönülden tebrik ediyorum, sizi devamli takip edecem :KK55:

Evet canim cünkü ramazanda oruc tutacagim 5 hafta türkiye tatiline gidecegiz orda dukan yapmam cok zor olacak.Bu yüzden ben tatil boyunca güclendirme gibi yapacagim eylül de yine kaldigim yerden devam edecegim..Baska secenek göremiyorum..

hmmm anlaşıldı bebek.

mikrodalga kekınden yaptımkendıme. boyle yumusacık pandıspanya kekı gıbı olmus. saat gec oldu ama yedım bıtanecık..

yoğurt,tatlandırıcı ve vanılya aroması uclusuylede dondurma yaptım ,dondurma kaplarına doldurup buzluga attım. yarın yalarım:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

kızlar bugn seyre başladım ama şeytanlar beynimde gezip durdu ,o kadar yordu ki bu atak beni devam edip etmemede kararsız kaldım.açlık hissim tamamen gitti hiçbişey yemek istemiyor canım resmen aç kalsam banamısın demiyor midem,güya sebze günümdü bir parça haşlanım karnıbahar yedim tavuğun yanında ,canım sadece ekmek istiyor ...kızın kopardığı ekmekten bir ısırık aldım ve beynim başladı söylenmeye bu lezzeti nasıl birakırsın diye neyse uymadım şeytana ammma çok yakındapes edersem şaşırmayın...gücüm bitiyor kararlılığım bitiyor offff offff....

bu arada toplamda 3 kiloya yakın vermişim

X