Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

canim hayir asla moralini bozma. sürekli tartilma. ve de kafani hiccc takma. canim ben 6 aydir yapiyorum millet 6 ayda kimbilir kac kg verirdi. ama ben sadece 20 kg verebildim. yazik degilmi banada :KK43:( hic üzülme. aksine sevin cünkü vücudun direniyor sen yaptikca o direniyor ve sonunda sen kazanacaksin :KK34:

aynen (senden alinti yaptim canim ama ) bende de gecen sene vardi. daha dogrusu ben bilmiyordum topuk dikeni oldugunu. ama sabah kalkinca ve uzun süre oturup kalkinca topuklarima basamiyordum parmak uclarima basiyordum :KK1: internette gördüm o kadar üzülmüstüm ki yaslandim diye :2:

ama ne zaman ki kilo vermeye basladim. asya nin dedigi gibi kendi geldi kendi gitti ben hic bisi yapmadim

nilescimm merhabalarr :KK16:

sevindim seni gördügüme. sonuna kadar devam sekerim. bbir ileri iki geri gidiyoruz iste. :KK52:

selam söle canim yarime

medesa cimm ispanak sufleni nasil yapiyorsun ben pek beceremedim yaa sevemedim yani :KK50:

benim menüm:

sabah

yumurta ve peynir ve somon füme (allahim sunu da ekmeksiz yemeye alistim ya sokkklardayimmm :KK52: )

öglen simla nin manti böregi vardi onu yapicam krebim ve kiymam hazirladim bile

aksama da

balik balik balik her protein günümde oldugu gibi

iste manti burada

https://www.facebook.com/photo.php?...24336762.89741.289208191105112&type=1&theater

bende zaten bana süpriz olsun diye 1 haftadir tartilmadim, ahanda gercektende süpriz oldu :KK37: dukanima tamm gaz devammm tatlim thank youuu :KK16:

kizlar sanirim bahsettiginiz tencerede fincan keki bu. ben coook denedim bunu. harika ötesi manyak oluyo

facebook dukan diyeti sayfasindan alintidir

Aynur Pelin Koçraz
ALMAN PASTASI(her evre)

2 yumurta
4 yemek kaşığı tatlandırıcı
2 tatlı kaşığı mısır nişastası
5 yemek kasığı süt
vanilya aroması
limon kabuğu rendesi
kabartma tozu
4 yemek kaşığı yulaf kepeği

YAPILIŞI;

Tüm malzemeleri çırpıyoruz
derin bir tencerenin dibine su koyup kaynatıyoruz
kek malzemesini çok az yağla yağladığımız 6 nescafe fincanına paylaştırıyoruz
tencerenin kapağına mutfak havlusu sarıyoruz
15 dakika pişiriyoruz ..

KREMASI;

2 su bardağı süt
4 yemek kaşığı tatlandırıcı
limon kabuğü rendesi
1 yemek kaşığı tepeleme mısır nişastası
1-2 damla vanilya aroması...

not:mısır nişastası hergün olmamak kaydıyla 1 tatlı kaş.izinli.limitlerinize dikkat ederek tüketiniz

Eki Görüntüle 453900

kremasini icine mi eklicez keki kesipte :44:

ah cnaım benim yaa sen kitabı okumayanlardansın sanırım.bu diyet biraz katı bir diyet ama sonuçları mükemmel:KK16::KK16:sana demem o ki biz yağsız peynir yiyoruz hatta yağ oranını bile ayarlıyoruz mesela yağ oranı %2 nin altında olcak yada 0,15 gibi:) bve bunun gini dikkat etmen gereken bi sürü şey var.tuza gelince minumum olcak ben tiksinsemde azaltmaya çalışıom çünkü su tutuyo vücutta ve kilo vermeye engel oluyo.herşeyin bir açıklaması var ne kadar dikkat edersen o kadar hızlı sonuç alırsın bu diyette en ufak kaçamağa hataya yer yok yoksa başa dönersin mazallah boşa gider bu diyetinde olumsuz yanı bu bende yeniiym ama umarım yardımcı olabilmişimdir..özetle herşeyin en yağsızı,en tatsızı tuzsuzu malesef ama baharatlarla falan tatlandırabilrisn..

Sağol cnm desteğin için kitap almadım ..Dün öylesine araştırırken rast geldim.Tamamen amatörüm:KK1::KK1::KK1:Şimdi peynirin yağ oranına baktım %45 :KK52::KK52: 750 gr peynir..100 gr yaklaşık %6 yağ düşüyor :KK53::KK53:Yemiyim ben onu hiç:KK50::KK50:Çökelek yiyim:nazar::nazar:

Sağol cnm desteğin için kitap almadım ..Dün öylesine araştırırken rast geldim.Tamamen amatörüm:KK1::KK1::KK1:Şimdi peynirin yağ oranına baktım %45 :KK52::KK52: 750 gr peynir..100 gr yaklaşık %6 yağ düşüyor :KK53::KK53:Yemiyim ben onu hiç:KK50::KK50:Çökelek yiyim:nazar::nazar:

aman tatlım dikkat et şimdi herkes yüklenir sana burda kitabı okumadan yapma die önceden uyarayım dedim:KK1:bu diyetin püf noktası bu ne kadar az yağ hatta sıfır yağ okadar kilo kaybı birde protein çok olcak bol su ok:KK34: ha birde hergün yulaf kepeği şart..migroslarda bulursun onuda

aman tatlım dikkat et şimdi herkes yüklenir sana burda kitabı okumadan yapma die önceden uyarayım dedim:KK1:bu diyetin püf noktası bu ne kadar az yağ hatta sıfır yağ okadar kilo kaybı birde protein çok olcak bol su ok:KK34: ha birde hergün yulaf kepeği şart..migroslarda bulursun onuda

Yüklenmesin kimse bana:18::18::18:ŞAka bi yana dediklerini uygulıcam cnm..:KK48::KK48::KK48:Yuf kepeğim yarın elimde zaten :KK1::KK1:Artık gitsin 30 kilocuk ta başka biş istemem

canım maaşalllah ne güzel yürüyorsun afferrim sana :KK9:
bak bunların karşılığını bildirimde _ olarak aldın.yeni başlamanıza rağmen güzel işler çıkarttınız,çok tebrik ederim hepiciğinizi yeni çekirgeler :KK9::KK9::KK9:
yap bakalım seninki nasıl olcak,içine lor ve maydonoz da koymayı unutma.böyle tuzlu kek gibi güzel oldu benimki yaaa,ben ilk kez beğendim bir ekmeğimi.ama delyninki kabarmadı,bakalım seninki kabaracak mı,afiyet olsun şimdiden :KK56:

kızlar yaaa sabah 30-40 kişilerdeydik nerdeyse akşam olunca şu hale bakın pehh :KK19:
neysem şu anda ayıptır söylemesi müthiş güzel bir yemek yedim :KK56:
2 adet levrek filetoo vee yanında çok güzel haşlanmış karışık sebzelerr yedim azcıkk ve zeroooo :KK34:
bu arada sebze karışımının içinde haşlanmış mısırlar da vardı bayılırım ama mecburen onları ayıkladım :KK50:
2.5 litre falan da su içtim yani en az :KK1:
1 maden suyu,bir miktar neskafe ve türk kahvesi,1 tane güllü yeşil çay
anaaa ben bugün hiç süt içmemişim hayret:KK17:

of afiyet bal olsun bol bol eksi getirsin insallah :KK9: ; Kuzummmmm benim ekmekte kabarmadi ya sen mayayi ne kadar bekletmistinn

Canlarım benim nöbet yavaştan sona yaklaşıyor,artık kapatayım ofisi kaçayım evcağazıma zira yorucu bir hafta oldu dinleneyim azıcık.
sabah görüşürüz,öpüyorum dukaniçelerim fıstıklarım beniimmmmmm :KK54:

Iyi geceler kuzucum

canım moralini bozmak istemem ama atakda sıvı kaybı oluyor genelde o kadar hızlı kilo vermenin nedeni o bende de aynısı oldu son günüm atakta ama vücuduma bakıyorum bi değişiklik yok yağ bazında sende varmı?

ben bu sabah panik içindeyim canım her gün gram gram eksiliyorum bu ne kadar sağlıklı bilmiyorum .dün 65.küsr d şimdi 64,6 çıktı ,yağ mı ,kas mı ,su mu anlayamadım ,bana göre bir değişiklik yok gibi görnütüde ama etrafımdakiler incelmişsin diyor ,ben armut tipim ve bel altı felaket ve önce ince olan üstüm gidiyor ,bu yüzden de anlayamıyorum yağdan mı verdiğimi :KK43: valla aklım karıştı ,su veremem çünkü çok fazla su içiyorum nerdeyse 4 litre ,bir litreye yakın liğht cola ,4 _5 fican kahve ,malum antalyadayım çok sıcak ve çok terliyorum .kastan gitse yorgunluk olur ama diyet öncesinden daha zindeyim anlayan varsa bu durumu bana lütfen izah etsin

bir de atak bitsin spora başlıyorum,belediyenin ücretsiz aerobik step ve pilates kursları var haftada iki gün ,sizce hangisine gideyim????
bu arada yeni tanıştığım bir bayan vardı ,aman allahım bu kadar mı hoş ,fit ve narin olabilir bir insan incecik bir beden ...sohbet ettikçe konu zayıflamaya geldi ve bana ben de senin gibi kiloluydum basenler ,bacaklar felaket durumdaydı dedi,kavitasyon,mezoterapi ve tabiki sıkı bir diyetle bu hale geldim dedi ,mezoterapi çok etkiliymiş ,vücudu toplayıp sarkmaları gideriyormuş,tabi her akşam koşu bandında 300 kalori yakmadan yatmıyormuş,ayyy çok imrendim ve daha da hevese geldim,şimdi mezoterapi merkezi arıyorum çünkü benim vücut tek diytle sporla adam olmaz,bu kavitasyon ve mezoterapiyi deneyen var mı arkadaşlar içiniz de ?

günlük yediklerimi yazıyorum kızlar varsa bir hatam ki yumurta konusunda sanırım uyarı gelecek sizden

sabahları iki rafadan yumurta ,light süt

acıktığım ve vakit bulduğum an yumurtalı kıyma ve yoğurt

akşam da sınırsız tavuk

yakında yumurtlayacam
bol sıvı ,sanırım 4 litreye yakındır

bu arada ilk ben girmişim bugün foruma herkese günaydın ,başta yazmam gerekirdi ya neyse uyku mahmurluğuma verin,her geçen gün daha fazla girip yazmaya çalşıyorum,bir türlü alışamadım bu forum olayına ya ,alışacaz artık ,gün içerisinde küçük farem yüzünden nete giremiyorum fazla girsem de sadece okuyabiliyorum ,tabiii size yetişemiyorum konular su gibi akıp geçiyor ,neyse şimdilik bu kadar öpüldünüz

günaydın kızlarrrrr..

bugunde -600 gr verdiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmm tey tey teyyyy :KK64::KK64::KK64::KK64:

tickerımlan aynı oldum valla billa..:KK62::KK62::KK62:

Olayim degilmi Gelinligimle söyle Kugu gibi olayimmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: Balayinda fistik gibi Günesleneyim:KK52::KK52::KK52::KK76::KK76::KK76:

Birakmayin beni sakin elimden tutup yöneten birisi olmali beni yoksa birakirim korkunuzdan bi tek kacamak yapmadim (dün tansiyon sonucu bir cay kasigi helva disinda)

Hayatimda ilk kez bu kadar kararliyim ben :21:

Bugün ben denerim bakalim ne olacak 200 derecdeden düsük pisiririm haber veririm size de:KK6:

Ya kuzucuklarim su iciyorum iciyorum ama bu kabizlik öldürüyor beni bi haftadir :KK43:

A101 mest çay denesen birde. Ben haftada 1 gün 2 kupa içiyorum. 2 gün wc den çıkmaıyorum. Dün mest günümdü. Bu sabah hala wc deyim ve - 700 gördüm. Sık içmiyorum ki durduğunda şoklayayım metabolizmayı. Tavsiye ederim.

Kızlaaarrrr, iyi akşamlar

Ayıptır sölemesi birlikte dukan diyeti yaptığımız arkasdaşlara mangala geldik bu akşam. onlar tavuk pirzola diye tutturdular ama ben yağlı diye yemicem. ayrıca yine cheese cake yaptım eki eki :) ben size bişi sorcaktım, neden diyet kolanın ya da tatlandırıcının üst sınırı var? sağlıksız oluyo diye mi yoksa kilo vermeyi engelleyen bişisi mi var?

Sonuçta 0 kalori olsa bile bunlar yapay maddeler. Ben haftada 1 zero içiyorum 1 kutu. Tatlandırıcı ağzıma sürmedim. tatlı ihtiyacımı zero karşılıyo şükür. Bu arada ben 10 yıldır kola bile içmezdim. Dietle başladım. süte rom aroması süper oluyorrr. Alkol ihtiyacımı geciktiriyor. Zaten artık içemem tatilde içtiğim galon galon rakıdan sonraa. Ama nasıl güzel gidiyor çupranın yanınaa. Ohh yeme yanında bayıll :)

ayyy bu beni çok korkuttu valla:KK43:(

hatunolar bikaç günlük aradan snra döndüm aranıza.durumlar fena değil.diyeti hiç bozmadım.baştan sona geçmişi okumakla meşgulüm...öpücükler:KK16:

Ay şükür merak etmiştikk artıkkk

merhaba arkadaşlar..1. takımda boş yerimiz var..bol paylaşım yapabilecek dukan yapan çıtırları bekliyoruz:KK42:

Buradan kimse bi yere gidemez YASAK. Siz buyrun ikramlarımız da var :)

atakta 3. günümdeyim ve 2 kilo gitmiş şoktayım ,tartının pilli bitmiştir dedim pili değiştirdim aynı güzel rakamlar ...dün tam bir sırat köprüsünden geçtim kızlar arkadaşımın çocuğunun doğum gününe gittim ve malum tabaklar karbonhidratla dolu karnım da acıktı yiyecek bişey de yok ,aç aç eve döndüm ama getirisi çok iyi oldu ....

Gayet başarılı. Bunun böyle gitmeyeceğini bil lutfen. Ama sonuçta gidecek. Sabırrrr

Yahu bu yulaf kepeğiyle yulaf unu çok fark eder mi?? Ben yulaf kepeği bulamadım sizler hangi marketlerde buldunuz?? Bu arada ben istanbuldayım...

Çoooook farkeder. Un yasak. Amacımız kepek yemek. İstanbulda bulmamam mümkün değil. Aktarlarda bile var artık hemde migrostakinin yarı fiyatına. Migrostan alışveriş yapmıyor olabilirsiniz ama artık bi zahmet bunun için gidiver. Kepek olmazsa olmazlardannn

eveeeeeet karşıyakalıyım kaf kaf kaf :KK70: neden olmasın hatta çok da güzel olur! bu arada eski sevgilinle ilgili deneyimlerin öyle hoşuma gidiyor ki benim salak askere gidecek şey diyorum belki düşünür anıları özler de geri dönme atağı yapar ben de süründürür süründürür suratına bakmam:KK47: :KK53:

Benim SALAKK :)

Yok o hesap öyle olmaz. Adı üstünde yüzde 45. Yeme onu sen. O zaten güzel değil böö. Sakın yeme onu cısss...

:=)

rica ederim :KK34:
yazan arkadaşlar var ama ben bazen yazıyorum galiba:)
zaten fikx gibi bir şey
sabah 1,5 ölçeğe denk ekmek, 1 adet haşlanmış yumurta ve peynir (ps de domates salatalık)
öğlen ya ton balığı ya hindi füme ya da tavuk döner ve yoğurt
arada 1 haşlanmış yumurta
akşam artık ne hazırladıysam (ama genelde çok geç yiyorum ve sebze gününde abartıyorum hem salata hem sebze yemeği+protein), yoğurt
akşamları illaki kek ya da poğaça filan yerim (bu hafta hariç)
diyetten bağımsız olarak zaten çok su tüketirdim ben çay da öyle
artı olarak haftada 1-2 defa süt, kola filan içiyorum, unutmazsam 1 ya da 2 fincan da yeşil çay

ö_höm kaşar ve meyve mi?
anam :18:iyi kilo verirsen haberim olsun
2 aydır ağzıma meyve namına bir çentik bişey koymadım :2:

migro sanal marketten de sipariş verebilirsin, doğalsan'ın yulaf kepeği 6.5 tl filandı
real de ru-sheim in var
stevya kullanıyorum ben bazı arkadaşlar çok konulunca acılaştırdığını söylüyor ancak galiba ben çok koymadım, şu anda memnunum lakin pahalı
bitince takita toz tatlandırıcı alacağım
r:

:KK1::KK1:canımm ben daha çömezimmmmm
güçlendirmede 1porsiyon meyve var diye okumuştum hatta emzirenler 2porsiyon yesin demiş dukan amca
ama tabi ben dün meyve yedimmm
neyse haftada 1yerimmm
hıı kaşar yasakkk dimiiii
zaten benimkide bakklava yufkası gibi inceciktii
varlıgı bile belli degildiii
neyse oda yokk artıkkkk:KK20::KK20:

yulaf kepegi siparişi tamam
tatlandırıcı almıyımm şimdilik tatlı istemiyor canımm
zaten çayıda şekersiz içiyorummm

ayyy bende günaydınnn demedenn lönkk diye atlamışımmmm
günayydınnnn kk nınn dukancıı fıstıkk hatunlarıııııı:KK8::KK8::KK8:
nasılsınızzzzzzzz