Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Bu da benim bildirimim :)
Başlangıç kilosu: 78
Geçen haftaki kilo: 69
Mevcut kilo: 67.2
Hedef kilo: 60

ayrıca bugün bir kaçamak yaptım hatta bayağı büyük bir kaçamak yaptım diyebiliriz :KK43:(
ama 67.2 yim :)
ve söylemeden edemeyeceğim motivasyon süper ayrıca hepiniz harikasınızz =)

URIK ASIT
Normal Değerler :
Erkek : 2.5-8.0 mg/dL
Kadın : 1.5-6.0 mg/dL

Açıklama : Ürik asit, vücudun genetik yapı taşları olan DNA ve RNA nın yapısında bulunan purin adındaki maddelerin metabolizmasının son ürünüdür.

Artığı Durumlar : Diyetle fazla protein alımı, vücutta üretim artışı (malin hastalıklar, doku harabiyeti, açlık) ya da böbrek fonksiyon bozukluğu gibi bir nedenle vücuttan uzaklaştırılamaması durumlarında kanda ürik asit düzeyi yükselir. Yüksek düzeydeki ürik asidin kristaller halinde çeşitli dokularda biriktiği düşünülmektedir. Bu dokular özellikle eklem sıvıları ve böbreklerdir. Eklem sıvılarında ürik asit kristallerinin birikimiyle oluşan ağrılı hastalığa GUT hastalığı denilir. Böbreklerde oluşan birikim ise böbrek yetmezliği ve idrar yollarında taş hastalığına yol açar.

ayyy bu beni çok korkuttu valla:KK43:(

hatunolar bikaç günlük aradan snra döndüm aranıza.durumlar fena değil.diyeti hiç bozmadım.baştan sona geçmişi okumakla meşgulüm...öpücükler:KK16:

bakalım, sonuçu merak ediyorum.
1 haftadır banamısın demedim valla ne su ne yeşil çay işe yaramıyor :KK50:

eline sağlık, zamanına iyilik olsun :KK9:

ohh oh ohhhh keyfini çıkar
güle güle git güle güle gel inşalaah
bizi hatırla hep:) resim çek bol bol fırsat bulabilirsen, paylaşırsan biz de seninle oluruz belkim :KK24:

iyi mi bilmem ama ben algıladığıma bakıyorum da körüm bazen.
canım seviyorum topuklu giymeyi
şu anda epey uzunum :KK76:
Eki Görüntüle 454205 Eki Görüntüle 454204
dilediğimde uzayıp, dilediğimde kısalıyorum böylece :KK9::KK9:

yaa boşveeer tatlım genelde ne dediklerini. neymiş bim filan peH
iyi hissediyorsam ha bim ha dia ha migros ha real bla bla bla

ben çıkıyorum artık, herkeslere iyi akşamlar dilerim.
kendinize iyi bakın lütfen.

hehehehehe şakacı şey seniii :KK9::KK9:
sana da iyi akşamlar kuzum :KK16:

hehehehehe şakacı şey seniii :KK9::KK9:
sana da iyi akşamlar kuzum :KK16:

merhabaaaa kızlar ben de geldim dün 1 ayım dolmuştu 8 buçuk kilo gitmiş kalktım bostanlıya attım kendimi sevinçten dayanamadım orada da koştum koştum sporumu yaptım:KK52:
Medasaa bildiğim kadarıyla boyun uzundu senin bence kütle indexsi olayını kaale bile alma :KK70: biz iri insanlarız! eminim şuan fıstık gibi duruyorsundur 7 li rakamlara düşmeyi sabırsızlıkla bekliyorum :KK56:

canım benim öncelikle afiyet olsun bayılırım mangala :KK56:
ayrıca tavuk pirzola da yiyebilirsin,kendini engelleme bu kadar da sonra çabuk bıkarsın.fakat tavuk marine edilmemiş olsun yani yağla falan sosta bekletilmemiş olsun ve derili tavuk yeme derilerini sıyır.zaten pirzolada deri de olmaz pek :KK34:
diyet kola yada tatlandırıcı içeren içeceklerin de kilo verme de duraksamalara sebep olabileceği söyleniyor.yani bazı arkadaşlar fazla tatlandırıcı tükettikleri zaman kilo vermelerinin durduğunu söylüyorlar.bende de duraksama oluyor zaman zaman ama tatlandırıcıyla ilgili midir değil midir bilmiyorum.ama ciddi anlamda bir zararı olacağını düşünmüyorum.kuzu zaten günde 3 kutu zero 1 litre zero demek.yani koca 1 şişe zero neyine yetmiyor diiiimiii amaaa :KK9::KK9:

çok sağol canım yaa. sadece kola diil de benim derdim et yerine cheese caketen fazla yesem diye bakıyorum ondan :) bi de günde 1 litre kolayı çok rahat içiyorum, bağımlıyım sanırım :KK43: bi de üstüne tatlı yiyince ooo bi sürü tatlandırıcı oluyo. bundan sonra dikkat ediyim bari. bugünlük yiyiveriyim :) hadi kaçtım ben çağırıyolar beni öptüm hepiniziiii

kızlar yaaa sabah 30-40 kişilerdeydik nerdeyse akşam olunca şu hale bakın pehh :KK19:
neysem şu anda ayıptır söylemesi müthiş güzel bir yemek yedim :KK56:
2 adet levrek filetoo vee yanında çok güzel haşlanmış karışık sebzelerr yedim azcıkk ve zeroooo :KK34:
bu arada sebze karışımının içinde haşlanmış mısırlar da vardı bayılırım ama mecburen onları ayıkladım :KK50:
2.5 litre falan da su içtim yani en az :KK1:
1 maden suyu,bir miktar neskafe ve türk kahvesi,1 tane güllü yeşil çay
anaaa ben bugün hiç süt içmemişim hayret:KK17:

ayyy bu beni çok korkuttu valla:KK43:(

hatunolar bikaç günlük aradan snra döndüm aranıza.durumlar fena değil.diyeti hiç bozmadım.baştan sona geçmişi okumakla meşgulüm...öpücükler:KK16:

kuzu nerelerdesin yahu,iyi olmana sevindim:KK16:
oku geçmişi,dukan deneyimlerimden sonra ex sevgilimle ilgili deneyimlerimi de paylaştım sen de kendine pay çıkar diye :KK9:

merhabaaaa kızlar ben de geldim dün 1 ayım dolmuştu 8 buçuk kilo gitmiş kalktım bostanlıya attım kendimi sevinçten dayanamadım orada da koştum koştum sporumu yaptım:KK52:
Medasaa bildiğim kadarıyla boyun uzundu senin bence kütle indexsi olayını kaale bile alma :KK70: biz iri insanlarız! eminim şuan fıstık gibi duruyorsundur 7 li rakamlara düşmeyi sabırsızlıkla bekliyorum :KK56:

canım ya 1 ayda 8.5 kilo süpppeer,tebrik ederim seni :KK9:
ya üzüldüm o bim'i görünce yahuuu.anaaa bostanlı mı,kız sende izmirlisin yaşasıınn,e o zaman uğra bir gün de gör bakalım fıstık gibi miyim değil miyim :KK34::KK76:

çok sağol canım yaa. sadece kola diil de benim derdim et yerine cheese caketen fazla yesem diye bakıyorum ondan :) bi de günde 1 litre kolayı çok rahat içiyorum, bağımlıyım sanırım :KK43: bi de üstüne tatlı yiyince ooo bi sürü tatlandırıcı oluyo. bundan sonra dikkat ediyim bari. bugünlük yiyiveriyim :) hadi kaçtım ben çağırıyolar beni öptüm hepiniziiii

anaaa cheesecake'te ne ola dicektim ama ohooo sen cvp beklemeden kaçtın gittin bile.muhtemelen bu şu satırları yazarken sen tatlıları indirdin bile mideye :KK1::KK1:

bu arada ben microdalga kekini yaptım az önce ,resimdeki gibi kabarmadı ama bakalım tadı nasıl olcak,yarın bakıcam artık:KK56:

merhaba arkadaşlar..1. takımda boş yerimiz var..bol paylaşım yapabilecek dukan yapan çıtırları bekliyoruz:KK42:

Canlarım benim nöbet yavaştan sona yaklaşıyor,artık kapatayım ofisi kaçayım evcağazıma zira yorucu bir hafta oldu dinleneyim azıcık.
sabah görüşürüz,öpüyorum dukaniçelerim fıstıklarım beniimmmmmm :KK54:

Kedicikim :) Haftaya yazalım bunu olur mu :KK34: Ben hazırlamıştım.. geç de olduu. Gün bitti anca hazırladım çünküü.

tamam tatlım..:KK16:
eline sağlık çok teşekkürler. ben haftaya ne durumda olucam bilmem. bildirim günü işbaşı günü oluyor. sabit olsam onada razıyım. görüciz.:KK37:

Canlarım benim nöbet yavaştan sona yaklaşıyor,artık kapatayım ofisi kaçayım evcağazıma zira yorucu bir hafta oldu dinleneyim azıcık.
sabah görüşürüz,öpüyorum dukaniçelerim fıstıklarım beniimmmmmm :KK54:
:KK54:mucukkksss iyi akşamlar :KK54:

kuzu nerelerdesin yahu,iyi olmana sevindim:KK16:
oku geçmişi,dukan deneyimlerimden sonra ex sevgilimle ilgili deneyimlerimi de paylaştım sen de kendine pay çıkar diye :KK9:

canım ya 1 ayda 8.5 kilo süpppeer,tebrik ederim seni :KK9:
ya üzüldüm o bim'i görünce yahuuu.anaaa bostanlı mı,kız sende izmirlisin yaşasıınn,e o zaman uğra bir gün de gör bakalım fıstık gibi miyim değil miyim :KK34::KK76:

anaaa cheesecake'te ne ola dicektim ama ohooo sen cvp beklemeden kaçtın gittin bile.muhtemelen bu şu satırları yazarken sen tatlıları indirdin bile mideye :KK1::KK1:

geldim geldim geri, arada kaçıp bakıyorum eki eki :) cheesecake kısaca tatlandırıcı katılmış light labne peyniri diyebiliriz :) ben light pınar labneyle yapıyorum yağ oranı %9. ama tarifin sahibi web sitesinde sıfır yağlı light süzme yoğurt ya da kendi yapımı yine sıfır yağlı labne kullanın demiş. kasamıcam o kadar :) tarifte burda: dukan diyeti tarifleri: CHEESE CAKE

atakta 3. günümdeyim ve 2 kilo gitmiş şoktayım ,tartının pilli bitmiştir dedim pili değiştirdim aynı güzel rakamlar ...dün tam bir sırat köprüsünden geçtim kızlar arkadaşımın çocuğunun doğum gününe gittim ve malum tabaklar karbonhidratla dolu karnım da acıktı yiyecek bişey de yok ,aç aç eve döndüm ama getirisi çok iyi oldu ....

Yahu bu yulaf kepeğiyle yulaf unu çok fark eder mi?? Ben yulaf kepeği bulamadım sizler hangi marketlerde buldunuz?? Bu arada ben istanbuldayım...

akşam yazı yazmıycam bi daha size:KK19:
zira sabahtan yazılanlarla açıyonuz günü:KK33:
ben monolog adamı mıyım lemmm:KK51:

tesekkür ederim yorumlrınız için..artik yulaf kepegi yemekten gina gelmişti.ekmek yaptigim zamn gun boyuncamı yicem yada nasil yapiyorsunuz ?tesekkür ederim. bu arada. sebze+ protein gününde yemek aralarinda aciktigmizda atiyorum domates yada salata yedik yaninda illa yogurt yada peynirmi olmali:)

canım geçmiş olsun yaa,bir doktora görünsen de doğru teşhisi koysa,belki de önemsiz bişeydir :KK34:

yok kız şaka yaptım o kadar da değil hehehee :KK9:

canım bozma moralini,bak bizler de aynı durumdayız,oluyor arada öyle maalesef,bazen dalga geçiyor vücutlarımız bizle ama hakkından geliriz üzülme sen tam gaz devam :KK47:

tebrik ederim güzel kilo vermişsin :KK9:
yaa sabah su içip de bağırsağı çalışan bi seni duydum ne güzel :KK16:

aferim kız 5 kilo vermişsin neredeyse tebrik ederim canım benim,eşinin yorumu nedir bu duruma :KK34:

sagol tatlimm, valla moral bozukluguma ragmen tam gaz devammm dukandan vazgecmek istemiyorum biktim su fazlaliklarimdan artikin ince zarif bir kadin olmak istiyoommm :KK23:

teşekkürler
ben de buradaki arkadaşlardan görmüştüm, orjinal fikrim değil maalesef:KK34:

kendine dikkat et
güçlendirme de bilem olsan bir bardak tarçınlı süt sıkıntı konusunu düzeltir belki, ben de hep işe yarıyor canım

olmadı kendine minik bir hediye al
takı filan da olabilir, minik , yazlık bir şey
ödüllendir kendini hayata karşı
(çok konuştum yine :KK17:)

ımm kuzenimde de vardı topuk dikeni, dr. ona çok fazla ayakta durmaktan olduğunu söylemişti yine de tüm detayını bilmiyorum ancak önce ayakkabısının içine bir aparat verdi, sonra da hafif topuklu ayakkabı giymesini istedi (her zaman tamamen düz giyer)

ancak öncelikle kesin sorunu tespit etmelisin, belki de öyle bir şey değildir. tanı tespiti öyle netten falan olunca alakasız kalabiliyor, dr karar vermeli, dilerim boşuna canın sıkılmıştır.

ımm annem kaya tuzu kullanıyor evde ama senin dediğin farklı, diye düşündüğümden sormuştum.
bizimkisi bildiğimiz tuz gibi.sadece normal tuzlardan daha az koyuyoruz çünkü daha keskin. daha sağlıklıymiş vs vs.
bilemedim şimdi :KK25:

heralde sen himalaya tuzundan bahsediyorsun dimi, benim dediyim tuz niyetine kullanilmiyo zaten coookk acii birsey yaaa böögghh

Merhaba kızlar, bende yeni başladım dukan diyetine, atak evresini geçtim başarıyla :21: şindilik iyi gidiyor.83.60 kg ile başladım şu an 79.70 kg olarak devam ediyorum.her sabah düzenli tartılıyorum. hepimize başarılar :KK3:

X