Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

hıııııımmmm gelelimm sabah kahvaltımaaa

1haşlama yumurta
1domates ve salatalık
kepek ekmeginden beyaz peynirli tost
şekersiz çayyyy

Günaydın kızlar. Kahvaltıda Neslinin tarifini verdiği poğaçadan yaptım. Gayet güzel oldu. Öyle lezzetli geldi ki yanında domates salatalık filan yemeyi unuttum. :) Ama bu tarif iyi oldu. İki kaşık yulafla yaptım, hepsini tüketmek için. 4 küçük poğaça çıktı. Görkemli bir kahvaltı tabağı hazırlamak istediğim günler önce bu poğaçadan yapılacak. Yanına domates, salatalık, jambon, yumurta filan konarak da durum abartılabilir :)

hıııııımmmm gelelimm sabah kahvaltımaaa

1haşlama yumurta
1domates ve salatalık
kepek ekmeginden beyaz peynirli tost
şekersiz çayyyy

Sen atakdamı yedin bunları. Gerçi seyire bile uygun değil eğer ben yanlış biliyorsam senin diet dönemini. Kepek ekmeğide neee. Ekmek ne?? Yok öle bişeyyy

Günaydın kızlar. Kahvaltıda Neslinin tarifini verdiği poğaçadan yaptım. Gayet güzel oldu. Öyle lezzetli geldi ki yanında domates salatalık filan yemeyi unuttum. :) Ama bu tarif iyi oldu. İki kaşık yulafla yaptım, hepsini tüketmek için. 4 küçük poğaça çıktı. Görkemli bir kahvaltı tabağı hazırlamak istediğim günler önce bu poğaçadan yapılacak. Yanına domates, salatalık, jambon, yumurta filan konarak da durum abartılabilir :)

O zaman hemen tarif tekrarı alalım zahmet olmazsa..

:)

O zaman hemen tarif tekrarı alalım zahmet olmazsa..

:)

Rica ederim.

Dukan poğaça tarifi:
Eğer atak dönemindeyseniz 7.5 kaşık yulaf kepeği , seyir dönemindeyseniz 10 kaşık yulaf kepeği
Yağsız tuzsuz peynir
Biraz pul biber
Kulak memesi kıvamına gelinceye kadar alabildiğince yoğurt (light yoğurt)
Tepsinin yüzeyini zeytinyağı ile yağlayın, kağıtla silmenize lüzum yok yulaf yağı çekmiyor.
180 derece fırında 15-20 dk pişirin
Seyir döneminde 5 gün boyunca Günde 2 tane yiyebilirsiniz bu ölçüyle Ataktada 1 tane yiyin

Nesli' nin kulaklarını da çınlatmış olalım.

ataktan sonra hemen yapacağım eline sağlık

[
ben bugun yaptım bunu ve 1 ltyi tamamen içtim..bakalım yarın tartılırım sabah herhangi bi etkisi olmusmu sölerim size..faydası olmaz isede soguk soguk ii geldi.

evet sanırım öle yapıcam.ztn hafta ortası bigün olmasını tavsıye etmıs Protein için.ee Cumada az bucuk ortası sayılır ztn :)

delycim canım benim yeşil çay kürü benim bildiğim kadarıyla kitapta yok yeni düzenlemeler ve güncellemelerde vardı 3 gün boyunca yeşil çay tüketin diyor ama su yerine de yeşil çay için dior hem ödem attırıcı hem de duraklama kırıcı diyo

bi de bende haftaya 4 gün saf protein ve cuma günü de beyaz gün yapacam son şans bunu deneyecem bi de:KK43:(( yarın da şu nar çiçeği falan alıp onu deneyecem napalım tüm alternatifleri deneyecez ama haftaya protein yapmak çok zor geliyo beyaz gün zor bi de sadece yumurtanın beyazı, beyaz tavuk, balık yoğurt ve sütte fazla tüketilmeyecek ama anlamadığım kepek hakkımızı tüketecez mi acaba?
3 gün mü :KK53:
ben günde 3 bardak içsem iyi
bugün içeyim bari, yapabilenlere cidden özeniyorum
büyüksünüz :KK14:

ellerine sağlık kuzumm

ekimmm ben akçay'dayımm.. aha özelden tel de yazıyom saa.. fırsatın olursa mutlaka ara görüşelim olma mıı?? :))
ohh ohh
yapın yaa ne güzel görüşün tabi, tadını çıkarın, şu an zaten sadece butür şeylerin tadı damağımızda kalacak :KK76:

Kizlar ben simdi yavas yavas 2 Km ev yürüyüsümü ardindan 6 km Günlük yürüyüsümü yapicammmm sonrada mutfaga kapanip Medesacimin ekmeginden yapicam hadi bakalim en gec bu gece ve yarin görüsürüz Güzellerim Citirlarim:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
özendiğim 2 şey var
1- şu otlu şeylerden çayları içebilmeniz
2-spor yapabilmeniz

sana da nazar değmesin canım, maşallah :nazar::nazar:

Bu da benim bildirimim :)
Başlangıç kilosu: 78
Geçen haftaki kilo: 69
Mevcut kilo: 67.2
Hedef kilo: 60

ayrıca bugün bir kaçamak yaptım hatta bayağı büyük bir kaçamak yaptım diyebiliriz :KK43:(
ama 67.2 yim :)
ve söylemeden edemeyeceğim motivasyon süper ayrıca hepiniz harikasınızz =)
çok iyi, tebrikler :KK9::KK9::KK9:

ayyy bu beni çok korkuttu valla:KK43:(

hatunolar bikaç günlük aradan snra döndüm aranıza.durumlar fena değil.diyeti hiç bozmadım.baştan sona geçmişi okumakla meşgulüm...öpücükler:KK16:
amaan yaa nerdesin sen hı?
dır dır dır
vır vır vır
hır hır hır
hıı? nerdesin de bakiyim
kızma olur mu :) merak ettik seni

hoş geldin. iyi misin?

bu arada ben microdalga kekini yaptım az önce ,resimdeki gibi kabarmadı ama bakalım tadı nasıl olcak,yarın bakıcam artık:KK56:
mikrodalga olayını bu diyette hiç başaramadım maalesef.
benimkinde derece yok
higth miyt filan şeyler var
yine de her derecede deniyorum banamısın demiyor
artık herşeyi fırında yapıyorum :KK19:

merhaba arkadaşlar..1. takımda boş yerimiz var..bol paylaşım yapabilecek dukan yapan çıtırları bekliyoruz:KK42:
ee ne takımıdır ki bu
voleybolsa alın beni :KK1:

atakta 3. günümdeyim ve 2 kilo gitmiş şoktayım ,tartının pilli bitmiştir dedim pili değiştirdim aynı güzel rakamlar ...dün tam bir sırat köprüsünden geçtim kızlar arkadaşımın çocuğunun doğum gününe gittim ve malum tabaklar karbonhidratla dolu karnım da acıktı yiyecek bişey de yok ,aç aç eve döndüm ama getirisi çok iyi oldu ....
aferin sana yaa :nazar::nazar:

Yahu bu yulaf kepeğiyle yulaf unu çok fark eder mi?? Ben yulaf kepeği bulamadım sizler hangi marketlerde buldunuz?? Bu arada ben istanbuldayım...
kesinlikle farkediyor arkadaşım
kepeği denilen kısım ham olan hiç işlenmemiş ham kısmı

akşam yazı yazmıycam bi daha size:KK19:
zira sabahtan yazılanlarla açıyonuz günü:KK33:
ben monolog adamı mıyım lemmm:KK51:
det:) yok yazmıycam diye bir şey
hem valal ben sayfayı kaydediyorum, sabah gelince oradan başlıyorum
tabii sonra da onca alıntı :KK45:diyorum kendime (ama sık değil :KK9:)

tesekkür ederim yorumlrınız için..artik yulaf kepegi yemekten gina gelmişti.ekmek yaptigim zamn gun boyuncamı yicem yada nasil yapiyorsunuz ?tesekkür ederim. bu arada. sebze+ protein gününde yemek aralarinda aciktigmizda atiyorum domates yada salata yedik yaninda illa yogurt yada peynirmi olmali:)
sebze gününde protein tüketmek zorundayız muhakkak. üstelik protein daha fazla olmalı (ben çok dikkat edemiyorum buna ama proteinsiz olmaz)

heralde sen himalaya tuzundan bahsediyorsun dimi, benim dediyim tuz niyetine kullanilmiyo zaten coookk acii birsey yaaa böögghh

yok canım, Sivas'tan geliyor kaya tuzu, ince ama belki öğütüyorlardır, yemeklerde onu kullanıyoruz şu anda.
himalaya tuzu aknelere filan iyi geliiyor diye duymuştum ama zaten himalayalarda bir tuz bilem yokmuş baksana , üçkaatçılar yaa kimbilir nerenin tuzunu satıyorlar insanlara:KK9::KK9:
Merhaba kızlar, bende yeni başladım dukan diyetine, atak evresini geçtim başarıyla :21: şindilik iyi gidiyor.83.60 kg ile başladım şu an 79.70 kg olarak devam ediyorum.her sabah düzenli tartılıyorum. hepimize başarılar :KK3:

hoş geldin
ve kocaman tebrikler
çok çok iyi :KK9:devam ediyoruz En Büyük KK
ticker 'ımı yeniledimmm. gerçi son 4 kilosunu dukanla verdim ama olsun...:KK64:
hayırlı olsun eyni tickerın.
güçlendirmeye geçtiğinde en baştan bu yana verdiğin kiloları da dikkate alırsan sorun olmaz sanırım:KK66:

eveeeeeet karşıyakalıyım kaf kaf kaf :KK70: neden olmasın hatta çok da güzel olur! bu arada eski sevgilinle ilgili deneyimlerin öyle hoşuma gidiyor ki benim salak askere gidecek şey diyorum belki düşünür anıları özler de geri dönme atağı yapar ben de süründürür süründürür suratına bakmam:KK47: :KK53:
kızlaaarrrr
çoook fenasınız çoook :KK9::KK9::KK9::KK9:

İyi geceler:KK3:
Ben diyetin 2. günündeyim..Sabah 2 yumurta beyazı bir yumurta sarısı haşlaması kibrit kutusu kadar peynir yedim.Tatlandırıcılı çay içtim.AMa yumurta ya tuz ve baharat serptim..Öğlene biraz yoğurt akşama da yoğurtla marinelenmiş kendi suyunda pişirilmiş tavuk ve 1 çatal light ton balığı yedim yaklaık 1 litre su içtim.4 Kupa çay içtim:KK53:Yulaf kepeğini int sipariş verdim dün yarın gelir büyük ihtimal kargodaymış..Hpsi bradadan aldım doğalsn markası kargo ödemeden 6.59 tl ye :KK9:

Ama halsizlik vardı bugün.Canım felaket kiraz ve karpuz istedi aşerdim resmen:KK5::KK5:Ama atak dönemim geçsin (4 gün sonra) kiraz yicem 1 kase :KK1::KK1:Dukana bakarsam 1 sene yememem lazımmış:KK53:Yemek yaptım eşime tadını tuzunu kontrol ederken bile yarım kaşık ağzıma aldım ve afedersiniz çıkardım tekrar peçeteye..Durmak yok yola devam inşallah:KK16::KK16::KK16::KK16:
opsss 2 aydır ağzıma boşuna mı meyve sürmedim ben acaba, diye düşünmeye başladım :KK30:

Rica ederim.

Dukan poğaça tarifi:
Eğer atak dönemindeyseniz 7.5 kaşık yulaf kepeği , seyir dönemindeyseniz 10 kaşık yulaf kepeği
Yağsız tuzsuz peynir
Biraz pul biber
Kulak memesi kıvamına gelinceye kadar alabildiğince yoğurt (light yoğurt)
Tepsinin yüzeyini zeytinyağı ile yağlayın, kağıtla silmenize lüzum yok yulaf yağı çekmiyor.
180 derece fırında 15-20 dk pişirin
Seyir döneminde 5 gün boyunca Günde 2 tane yiyebilirsiniz bu ölçüyle Ataktada 1 tane yiyin

Nesli' nin kulaklarını da çınlatmış olalım.

Çok teşekkür ederim.
Peynir göz kararımı
Kabartma yada maya kullandınmı

Ellerine sağlık

yaa benimki 26 çıktı huuuu :KK50::KK19::KK17:
yaaaa kiloluymuşum ben gördünüz mü başıma geleniii anaaaa,dely yaa sen de 22'sin ne güzel işte normal bir insanmışsın,boşver şu takılan 1-2 kilocuğu.bak ben hala aşırı kiloluymuşum.vay anasını yahuuu,mendilimi verin ağlıcammm :KK43::KK43:

alemsinn medesaa yaa cok güldüm :KK1:

bakalım, sonuçu merak ediyorum.
1 haftadır banamısın demedim valla ne su ne yeşil çay işe yaramıyor :KK50:
yaa boşveeer tatlım genelde ne dediklerini. neymiş bim filan peH
iyi hissediyorsam ha bim ha dia ha migros ha real bla bla bla

cnm ben bugun tartıldım sonuc olarak öle milletin dediği gibi 1 kg eksı fln göremedim :KK1: 54,2 kg geldim.ztn güçlendirmeye 54,4 ile geçmiştim.işte 54,1-54,2 ve 54,4 olarak değişio 1.5 haftadır.ama şey diodu yeşil çaya alışkın olanlar we duraklama yasamayanlara pek etki etmeyebilir die.ee ben ztn hem yesılcayı ıcebiliorum hemde cok sukur duraklama yasamadım seyirde,gram gramda olsa werdim..o yüzden bende faydası olmamıs olabilir..sizlerde olacagını dusunuorum..tadıda gayet iyiydi serin serin içtim.ama ben tatlandırıcı eklemedim içine.bide bu çay hergün değil haftada sadece 1 kez yapılıp içiliyormuş,bilginize arkadaşlar..bu arada benzetmenede koptum:KK1:

canım ben saf pro perşembesi ile beyaz günün aynı olmadığını biliyorum.çünkü saf pro gününde yumurta sarısını da yiyebiliyorsun ama beyaz gün daha sert ve sıkı bişey.yumurta sarısı falan hepsi tamamen yasak.yumurta beyazı,beyaz peynir,süt,yoğurt,tavuk yada balık ile besleniyorsun.ben böyle biliyorum,yanıldığımı zannetmiyorum :KK19:.şu an işyerimdeyim hala :KK43: kitabım yanımda değil ama bakan arkadaşlar olursa dah netleşmiş olur :KK34:

cnm ben dukan diet blogger die bi siteden baktım,beyaz gün için sunu der ; If you stopped loosing weight, Dr Dukan advise to do a " white day" made out of white egg, white meat ( chicken) and white fishs and yoghurt only to get pass the plateau.

yani sadece yumurta beyazı,beyaz et,beyaz balık ve yogurttan oluşan bigün öneriyormus Dukan emmimmm :KK1:

ayyy bu beni çok korkuttu valla:KK43:(

hatunolar bikaç günlük aradan snra döndüm aranıza.durumlar fena değil.diyeti hiç bozmadım.baştan sona geçmişi okumakla meşgulüm...öpücükler:KK16:

welcome back kestane sekeri :KK1:

bu arada ben microdalga kekini yaptım az önce ,resimdeki gibi kabarmadı ama bakalım tadı nasıl olcak,yarın bakıcam artık:KK56:

bende bugün denedim.ewde mikrodalgam olmadıgı için malzemeleri isyerine getirdim burda yaptım :KK53: gayet güsel oldu ben begendim cnm :KK34:

Yahu bu yulaf kepeğiyle yulaf unu çok fark eder mi?? Ben yulaf kepeği bulamadım sizler hangi marketlerde buldunuz?? Bu arada ben istanbuldayım...

yulaf unu olmaz,yulaf kepeği olmalı mutlaka.migros ve reallerde warmıs.ben netten almıstım.gurmenet weya hammadeler.e bakabilirisn.
akşam yazı yazmıycam bi daha size:KK19:
zira sabahtan yazılanlarla açıyonuz günü:KK33:
ben monolog adamı mıyım lemmm:KK51:

hohoohohohohohoh,,alemsin nesli :KK1:

sagol tatlimm, valla moral bozukluguma ragmen tam gaz devammm dukandan vazgecmek istemiyorum biktim su fazlaliklarimdan artikin ince zarif bir kadin olmak istiyoommm :KK23:

sally hiç moralini bozma cnm..baslangıc ve hedef kilolarımız nerdeyse aynı.bende 65,6 ile başlamıstım hıc weremem gibi geliodu,5 kg wermek bile hayaldi.ama bak 2,5 ayda geçti gitti hersey..sende wereceksin merak etme:KK34:

tatlım migroslarda var doğalsan kepek.ben ordan aldım..bu arada şu tavuk denen meret tuzsuz iğrenç oluyor ya midem bulanıyo resmen zaten ben tuza alışkınım fena etkiliyor beni:KK37:kibrit kutusu doğrumu ya ben kitapta hep 125 gram 200 gram gibi rakamlar görüyorum valla ben kahvaltıda yağsız peyini abartıyom zaten sadece beyaza izin var aç kalmıyım kibrit kutusuyla demi ama:KK53:
Sağol cnm desteğin için kitap almadım ..Dün öylesine araştırırken rast geldim.Tamamen amatörüm:KK1::KK1::KK1:Şimdi peynirin yağ oranına baktım %45 :KK52::KK52: 750 gr peynir..100 gr yaklaşık %6 yağ düşüyor :KK53::KK53:Yemiyim ben onu hiç:KK50::KK50:Çökelek yiyim:nazar::nazar:

kızlar faceden simlanın notlarına bakarsanız peynir içinde güncelleme yapmıs dukan.o nedenle ben seyirdeyken lor tüketiyordum.Yörsanın böreklik lorunu.yagı %2.hergün o kdr peynir duraklama yapabilir o güncellemeye göre.
aman tatlım dikkat et şimdi herkes yüklenir sana burda kitabı okumadan yapma die önceden uyarayım dedim:KK1:bu diyetin püf noktası bu ne kadar az yağ hatta sıfır yağ okadar kilo kaybı birde protein çok olcak bol su ok:KK34: ha birde hergün yulaf kepeği şart..migroslarda bulursun onuda

bu arada ben bişiye dikkat çekmek istiorum..bende burada sureklı kıtabı okumadan baslamayın diyenlerdenim.ama benim ve benim gibi uyarıda bulunan arkadaslarımın hepsinin niyeti emin ol karşıya yüklenmek fln deil.kimse burda kimseye akıl werme,yüklenme gibi bi gaye içindede deil.herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıor,,paylaşımlarla.sadece yanlış bişi yapıp gereksiz yere kendisini ve bünyesini yormaması için yapılan bi uyarı.cunku burda konusulmayan birçok ayrıntı o kitapta war.ve nette her sitede o kdr bilgi kirliliği warki,,yine en iyi rehber o kitap.O nedenle ben o arkadasa hala kitabı edinmeden bu diyete başlamamasını öneriyorum,,dikkatinizi çekerim yüklenmiyorum...

günaydııın kızlarrrrrrr,
offf ya gece dukan dükkanını son kapatanlardandım,ohoooo sabah bir geldim yine yazmışınız da yazmışınız neyseki yakaladım sizi en sonunda :KK34:

of afiyet bal olsun bol bol eksi getirsin insallah :KK9: ; Kuzummmmm benim ekmekte kabarmadi ya sen mayayi ne kadar bekletmistinn

Iyi geceler kuzucum

canım ben dediğim gibi hayatım boyunca genelde yemek yaparken reçetelere bağlı kalmadım,kafama göre ondan biraz şundan da koyayım falan şeklinde yapıveriyorum,pek de güzel oluyorlar :KK9:
mayayı da aynı şekilde çukur bir kaba koydum,dr oetker kuru maya üstüne de göz kararı biraz su koydum karşıtırıp bıraktım.o orda takılırken ben diğer malzemeleri hazırladım.zaten bu maya dediğin şey balon gibi şişmiyor,koydığın andakinin 2 katı kadar bile olsa mayalanmıştır.ha bunu hızlandırmak istersen sana bir tüyo vereyim,fırının zaten sıcak ya koy mayalı kaseyi fırına,fırın kapağını tam kapatma yarı kapalı dursun orda 15 dk falan böylece daha çabuk mayalanmış olur :KK34:
bak güzel dukancanım;ben ilk ekmek yapışımda o kadar çok özendim ki üstelik tecrübesizdim de haliyle saf gibi de 2 tepsi dolusu dukan ekmeği yaptım.sonra tadına bir baktım ki afedersin öğürüyordum yani tövbe yarabbim o kadar kötüydü:KK51:
gerçi bu benim beceriksizliğimden değil,aktardan aldığım yulaf kepeğinin iğrençliğindendi.afedersin yani hayvanın önüne koysan o bile yemezdi o korkunç şeyi :KK50: sonra yiyemedim ve 2 tepsi emeğimi çöpe atmak zorunda kaldım.eminim çok karıştıranlar dahi yememiştir onu öğğğğ :KK19:
burda insanlara şaşırıyordum,hep sorardım nasıl yiyiyorsunuz yaa onu diye.sonra bende doğalsan ve ru sheim aldım,şimdi süpper oluyor her yaptığım.
neyse sonra yaptıklarım da kağıt gibi incecik oldu,olmuyordu nedense.
bende mini fırın var,mini fırınlar normal fırınlar gibi kabartarak pişirmiyor,ondan olmuyor diye düşünüyordum.
ilk kez böyle kabardı ekmeğim,belki bir daha yaptığımda yine kabarmaz.şans oldu ama var ya çok da güzel oldu,inşallah yine becerebilirim :KK76:

galiba evet hindistan cevizi ama sadece süslemesi icindir, bazi tariflerde süsleme yapiyorlarya odur heralde canim

hindistan cevizini süslemede kullanabilirsiniz:KK34:

günaydın kızlarrrrr..

bugunde -600 gr verdiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmm tey tey teyyyy :KK64::KK64::KK64::KK64:

tickerımlan aynı oldum valla billa..:KK62::KK62::KK62:

sana huh falan demek istiyorum artık,noluyon kızım yaaa yavaş gel,olan var olmayan var verebilen var veremeyen var bu ne yahuu:KK9:

eveeeeeet karşıyakalıyım kaf kaf kaf :KK70: neden olmasın hatta çok da güzel olur! bu arada eski sevgilinle ilgili deneyimlerin öyle hoşuma gidiyor ki benim salak askere gidecek şey diyorum belki düşünür anıları özler de geri dönme atağı yapar ben de süründürür süründürür suratına bakmam:KK47: :KK53:

anaaa ben de göztepeliyim ahahahahaa :KK9:
valla buralarda olsan göztepe ksk birbirimizi yerdik amann ne olay olurdu ama şimdi forumdan böyle denk gelince inanır mısın gurbette hemşerimle karşılaşmış gibi oldum ihihihihih :KK9: hepimiz kardeşiz,gel bağrıma basiiim seniiiii :KK19:

günaydın kızlarrrrr..

bugunde -600 gr verdiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmm tey tey teyyyy :KK64::KK64::KK64::KK64:

tickerımlan aynı oldum valla billa..:KK62::KK62::KK62:

Masallah canimmmm simdi aynen yola devam insallah

A101 mest çay denesen birde. Ben haftada 1 gün 2 kupa içiyorum. 2 gün wc den çıkmaıyorum. Dün mest günümdü. Bu sabah hala wc deyim ve - 700 gördüm. Sık içmiyorum ki durduğunda şoklayayım metabolizmayı. Tavsiye ederim.

nereden bulabilirimki ben bu cay canim?

özendiğim 2 şey var
1- şu otlu şeylerden çayları içebilmeniz
2-spor yapabilmeniz

sana da nazar değmesin canım, maşallah :nazar::nazar:

Güneylim cok cok sagol canim ya insallah yilmadan bikmadan devam ededrim yürüyüsü cok severm zaten....ama pazartesi itibariyle pilatese de basliyorum sykylasmak adina:KK15:

günaydııın kızlarrrrrrr,
offf ya gece dukan dükkanını son kapatanlardandım,ohoooo sabah bir geldim yine yazmışınız da yazmışınız neyseki yakaladım sizi en sonunda :KK34:

canım ben dediğim gibi hayatım boyunca genelde yemek yaparken reçetelere bağlı kalmadım,kafama göre ondan biraz şundan da koyayım falan şeklinde yapıveriyorum,pek de güzel oluyorlar :KK9:
mayayı da aynı şekilde çukur bir kaba koydum,dr oetker kuru maya üstüne de göz kararı biraz su koydum karşıtırıp bıraktım.o orda takılırken ben diğer malzemeleri hazırladım.zaten bu maya dediğin şey balon gibi şişmiyor,koydığın andakinin 2 katı kadar bile olsa mayalanmıştır.ha bunu hızlandırmak istersen sana bir tüyo vereyim,fırının zaten sıcak ya koy mayalı kaseyi fırına,fırın kapağını tam kapatma yarı kapalı dursun orda 15 dk falan böylece daha çabuk mayalanmış olur :KK34:
bak güzel dukancanım;ben ilk ekmek yapışımda o kadar çok özendim ki üstelik tecrübesizdim de haliyle saf gibi de 2 tepsi dolusu dukan ekmeği yaptım.sonra tadına bir baktım ki afedersin öğürüyordum yani tövbe yarabbim o kadar kötüydü:KK51:
gerçi bu benim beceriksizliğimden değil,aktardan aldığım yulaf kepeğinin iğrençliğindendi.afedersin yani hayvanın önüne koysan o bile yemezdi o korkunç şeyi :KK50: sonra yiyemedim ve 2 tepsi emeğimi çöpe atmak zorunda kaldım.eminim çok karıştıranlar dahi yememiştir onu öğğğğ :KK19:
burda insanlara şaşırıyordum,hep sorardım nasıl yiyiyorsunuz yaa onu diye.sonra bende doğalsan ve ru sheim aldım,şimdi süpper oluyor her yaptığım.
neyse sonra yaptıklarım da kağıt gibi incecik oldu,olmuyordu nedense.
bende mini fırın var,mini fırınlar normal fırınlar gibi kabartarak pişirmiyor,ondan olmuyor diye düşünüyordum.
ilk kez böyle kabardı ekmeğim,belki bir daha yaptığımda yine kabarmaz.şans oldu ama var ya çok da güzel oldu,inşallah yine becerebilirim :KK76:

günaydim medesacimmm

bu sabah kahvaltimi ekmegimle yaptim, 8 kasik yulaf kepegi demistim buda ekmekten dört parca cikar anlamina geliyor :26: bir parcasini bugün afiyetle yedim tadi güzel sadecd kabarmadi ama sorun degil yavas yavas ögrenicem insallah:KK16:

Günaydinnn ve Hayirli Cumalar Kizlar.....

ya ben bugün +400gr gördüm neden ki acaba...kitapta ataktan seyire gecince biraz arti oluyor yaziyordu ama bu o mu yoksa kabizlik etkisi mi yoksa kilo mu aliyorum bu diyet aban yaramadi mi:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

bir cekirge paranoyak dukanci olarak kaptanlarimdan yardim istiyorum...meydey meydeyyyy:KK52::KK52::KK52:

tatlım migroslarda var doğalsan kepek.ben ordan aldım..bu arada şu tavuk denen meret tuzsuz iğrenç oluyor ya midem bulanıyo resmen zaten ben tuza alışkınım fena etkiliyor beni:KK37:kibrit kutusu doğrumu ya ben kitapta hep 125 gram 200 gram gibi rakamlar görüyorum valla ben kahvaltıda yağsız peyini abartıyom zaten sadece beyaza izin var aç kalmıyım kibrit kutusuyla demi ama:KK53:
arkadaşım 3 ayda 16 kilo verdi hala devam ediyor
söylediği neredeyse 1 kalıp peynir tükettiğiydi.
bir kibrit kutusu ne ya pöFF yani
ölürüz açlıktan:KK9:

Cnm migrostan alışveriş yapmıyoruz biz:KK1:Kafama göre yiyorum ölçü yapmıoyorum illa şu kadar olsun bu kadar olsun demiyorum..Ondan sonra canım isterse ağzıma atıyorum küçük parçalar halinde....Ben a101 den almıştım markasız bi peynir kilosu 5.5 tl.bugün açıklamalarına baktım tam yağlı diyo:KK53::KK53:Ama sanmıyorum o kadar cuz şeyin tam yağlı olacağına ..Tadı da az yağlı gibi ..Sakıncası olmaz umarım..Zaten çok aşırı da tüketmiyorum..bugün sadece sabah yedim..

Ama tuzu kesmedim ben ..Azaltıyım bari..AMa yumurta tavuk tuzsuz yenmezki:KK50:
ımmm sen dukan yapmıyorsun sanki
hem valla her türlü tuzsuz yenir o dedeiklerin for exc. biz yani :KK34:
cnım Dukan kafaya göre yapılmıyor maalesef ya da adı dukan olmuyor.
nacizane tavsiyem bir daha düşünmelisin bence ya dukan yap ya da kendince bir diyet.

Sağol cnm desteğin için kitap almadım ..Dün öylesine araştırırken rast geldim.Tamamen amatörüm:KK1::KK1::KK1:Şimdi peynirin yağ oranına baktım %45 :KK52::KK52: 750 gr peynir..100 gr yaklaşık %6 yağ düşüyor :KK53::KK53:Yemiyim ben onu hiç:KK50::KK50:Çökelek yiyim:nazar::nazar:
cıx o %45 100gr ı için zaten
üstelik dukan'a göre biz %10 yağ oranını bile düşürmeye çalışıyoruz mümkün olduğunca %7 peynirler bile yağlı, diyoruz :KK9:
diyetin uygulanması için kitabı alman illaki şart, diyemem ama mantığını bilmek ve motivasyonu yükseltmek için şart bence

bir de atak bitsin spora başlıyorum,belediyenin ücretsiz aerobik step ve pilates kursları var haftada iki gün ,sizce hangisine gideyim????
bu arada yeni tanıştığım bir bayan vardı ,aman allahım bu kadar mı hoş ,fit ve narin olabilir bir insan incecik bir beden ...sohbet ettikçe konu zayıflamaya geldi ve bana ben de senin gibi kiloluydum basenler ,bacaklar felaket durumdaydı dedi,kavitasyon,mezoterapi ve tabiki sıkı bir diyetle bu hale geldim dedi ,mezoterapi çok etkiliymiş ,vücudu toplayıp sarkmaları gideriyormuş,tabi her akşam koşu bandında 300 kalori yakmadan yatmıyormuş,ayyy çok imrendim ve daha da hevese geldim,şimdi mezoterapi merkezi arıyorum çünkü benim vücut tek diytle sporla adam olmaz,bu kavitasyon ve mezoterapiyi deneyen var mı arkadaşlar içiniz de ?

plates kursları yoğun olabiliyor ama aerobikten daha çabuk sonuç veriyor diye duymuştum arkadaşlardan.
bir de fitness kurslarında sıra çok oluyor yani aletlere dilediğince binemiyorsun. gerçi herkes koşu bandına hucum ettiği için oluyor, oda ayrı mesele.
bence illaki belediyenin (spor aş'nin) salonlarından faydalanacaksan mümkünse yüzmeye git.
üstelik şimdi boştur, herkes tatilde olduğu için hem hocaları da iyi, çok ilgileniyorlar, ben stil yüzmeyi orada öğrenmiştim :KK66:

günlük yediklerimi yazıyorum kızlar varsa bir hatam ki yumurta konusunda sanırım uyarı gelecek sizden

sabahları iki rafadan yumurta ,light süt

acıktığım ve vakit bulduğum an yumurtalı kıyma ve yoğurt

akşam da sınırsız tavuk

yakında yumurtlayacam
bol sıvı ,sanırım 4 litreye yakındır
yok yok birşey olmaz, hepimiz yumurtlarız filan diyorduk da ben ki alıştım herkesler alışır.:nazar:

:KK1::KK1:canımm ben daha çömezimmmmm
güçlendirmede 1porsiyon meyve var diye okumuştum hatta emzirenler 2porsiyon yesin demiş dukan amca
ama tabi ben dün meyve yedimmm
neyse haftada 1yerimmm
hıı kaşar yasakkk dimiiii
zaten benimkide bakklava yufkası gibi inceciktii
varlıgı bile belli degildiii
neyse oda yokk artıkkkk:KK20::KK20:

yulaf kepegi siparişi tamam
tatlandırıcı almıyımm şimdilik tatlı istemiyor canımm
zaten çayıda şekersiz içiyorummm
çay konusunda aynıyız ama tatlandırıcısız tek haftam bu hafta oldu.
meyveyi bilemiyorum artık, biz yemiyoruz ama yiyenler de var.

ayyy bende günaydınnn demedenn lönkk diye atlamışımmmm
günayydınnnn kk nınn dukancıı fıstıkk hatunlarıııııı:KK8::KK8::KK8:
nasılsınızzzzzzzz
motivasyonu yüksekkk bol eksiliii bir günn olsun hepimiz içinnnnnn:KK52::KK52:
aynen :44:
günaydın güzeller:126:

sana huh falan demek istiyorum artık,noluyon kızım yaaa yavaş gel,olan var olmayan var verebilen var veremeyen var bu ne yahuu:KK9:

yawwww bunlar bısey degıl asıl bundan sonra verırsem ozaman sen gör veren varmı yokmu:KK16::KK16::KK16: korkun benden :82:

Masallah canimmmm simdi aynen yola devam insallah

tesekkur ederım. evet sımdı maratona kaldıgım yerden devam edıyorum.

ya ben bugün +400gr gördüm neden ki acaba...kitapta ataktan seyire gecince biraz arti oluyor yaziyordu ama bu o mu yoksa kabizlik etkisi mi yoksa kilo mu aliyorum bu diyet aban yaramadi mi:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

bir cekirge paranoyak dukanci olarak kaptanlarimdan yardim istiyorum...meydey meydeyyyy:KK52::KK52::KK52:

kuzum sakin oll,sorun yok.seyir evresine geçmenle birlikte sebze de yediğin için ve sebzeler su içerdiğinden vücutta su fazlası yani ödem oluşuyor.onların hiç biri kilo değil sadece su.kilo falan aldığın yok rahat ol:KK34:
hem bana yaramadı mı diyorsun ama 4-5 günde verdiğin kiloyu başka hangi diyette bu kadar hızla vermiştin bir düşün bakalım :KK23:
hem ayrıca sana günün hep aynı saatinde tartılmanı öneririm.çünkü gün içinde cidddi farklılıklar oluşuyor.
ben her sabah kalkıp şişimi yapıp hemen tartıya koşuyorum :KK9::KK9:
sabah midem boşken su bile içmeden tartılıyorum ve ilk günden beri hep o kilomu baz alıyorum.
inan bana sonra 1 bardak su içip çıktığımda az öncekine göre +400 falan bile görüyorum,1 bardak suyla bile yani anladın mı :KK34:
sen de bu yöntemi denersen hep gerçek sonucu alırsın zannımca :KK54:

kuzum sakin oll,sorun yok.seyir evresine geçmenle birlikte sebze de yediğin için ve sebzeler su içerdiğinden vücutta su fazlası yani ödem oluşuyor.onların hiç biri kilo değil sadece su.kilo falan aldığın yok rahat ol:KK34:
Hem bana yaramadı mı diyorsun ama 4-5 günde verdiğin kiloyu başka hangi diyette bu kadar hızla vermiştin bir düşün bakalım :KK23:
Hem ayrıca sana günün hep aynı saatinde tartılmanı öneririm.çünkü gün içinde cidddi farklılıklar oluşuyor.
Ben her sabah kalkıp şişimi yapıp hemen tartıya koşuyorum :KK9::KK9:
Sabah midem boşken su bile içmeden tartılıyorum ve ilk günden beri hep o kilomu baz alıyorum.
Inan bana sonra 1 bardak su içip çıktığımda az öncekine göre +400 falan bile görüyorum,1 bardak suyla bile yani anladın mı :KK34:
Sen de bu yöntemi denersen hep gerçek sonucu alırsın zannımca :KK54:

psıkologum kaptanım benım ya oh evet evet bende senın gıbı bos karnıma lavabo sonrası tartılıyorum eger ınerse tekrar sorun yok cıkmasında sebzeden kortum yahuu

kızlar sızınle bır deneyımımı paylaşmak ıstıyorum. tarafımca denenmıstır. evdekıler kırazı yıyor bende saplarını kaynatıp ıcıyorum. iğrenç ötesi bir tadı var ama super ödem attırıyor. sebze gunlerınde denemenızı tavsıye ederım. kiraz saplı form çaylarıda aynı ıse yarıyor olabılır. hemende farkettiriyor kendını idrara cıkmaktan wc de yatacak duruma gelıyorsunuz..:128:

nereden bulabilirimki ben bu cay canim?

:KK16:

Nerde yaşıyorsun bilemiyorum ama A101 markette satılıyor. Mest marka form çayı...

Wc den dir . Sıkıntı yapma.Sebzeler de su tutuyor. 2 güne geçer. Yeşil çay iç bol bol. ilk gün şoku. ay şaka gibi hepimiz geçtik bu yollardan. Ben ilk artı gördüğümde ağlayacaktım boşunamı diye üzüldüm durdum. Ama şimdi biliyorum ki gördüğüm artılar duble - olarak geri kaçıyorlarr :)

X