Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

anladim canim . yesilcay kürü valla kitap ta yoktu sanirsam. dukan in güncellemesiydi. bütün gün yesil cay icin su yerine diyordu dukan. ben de gecen hafta öle yaptim yu da ictim tabii ki. ama sabahtan demledim 2 lt. koydum dolaba. aksama kadar onu ictim. dukan gece susadiginizda bile yesil cay icin diyordu o derece yani. bende cok cok ise yaradi.
........
Ayyy!! İnşallah bende de işe yaraarrr.. Bu geceden bi stok yapiim ben o zaman :) Soğuk falan hazırliyim.. Çok saol canım :KK16:
Allah beni kahretmesin :KK9::KK9::KK9::KK9: Babam kücüklügümden beri o aldi cayini icer bende o da kusburnu sandim:KK17:
Ben sordum bugün Kadin bana dediki 200 dereceden itibaren kötü olur hani stevia yi 200 dereceden düsük kullanin dedi:KK31: ondan mi acaba
Evet evet ondan olabilir. Çünkü tatlandırıcılar ne kadar pişirilmeye elverişli bile olsa, belli bir ısıdan sonra fena oluyo tatları.. Splenda da kimi zaman öyle oluyor bende.. Pek fark etmiyor yani aslında tatları sanırım :44: Doğrudur :KK28: Stevya belki biraz daha acıdır..
insallah delycim ya cok istiyorum artik kurtulmayi citir gelin olasim var :KK5::KK5::KK5::KK5:
Olacaksııınnn :KK52::KK52::KK34:

delycim canım benim yeşil çay kürü benim bildiğim kadarıyla kitapta yok yeni düzenlemeler ve güncellemelerde vardı 3 gün boyunca yeşil çay tüketin diyor ama su yerine de yeşil çay için dior hem ödem attırıcı hem de duraklama kırıcı diyo
bi de bende haftaya 4 gün saf protein ve cuma günü de beyaz gün yapacam son şans bunu deneyecem bi de:KK43:(( yarın da şu nar çiçeği falan alıp onu deneyecem napalım tüm alternatifleri deneyecez ama haftaya protein yapmak çok zor geliyo beyaz gün zor bi de sadece yumurtanın beyazı, beyaz tavuk, balık yoğurt ve sütte fazla tüketilmeyecek ama anlamadığım kepek hakkımızı tüketecez mi acaba?
3 gün müüüüüüü??? Anaaammmm!!! :KK53::KK53: Dellenmiş hihiih :KK1::KK1: ay zararı olmasın :S :KK1: Bi de hiç mi su içmicez kii :44: susuz olur mu yaa :44: :S
Beyaz günü haftada 1 gün yapsak yeter mi ki? Hindi de sayılır di mi? Dün almıştım da :) yoğurt ve sütü az tüketiyoruz di mi? Ay ben bi araştıriyim şunu bari tekrar hehe :)) Canım soruna cevap vermemişim. Kepek hakkımızı tabiki de kullanıcaz. O her daim silahımız :) Ama mesela ekmek olarak falan tüketmicez. Çünkü onlar da yumurtanın sarısı da oluyor ya.. Böyle şeylere dikkat edicez yani sanırım :KK66:
Ben protein yaptıımm.. Ben de o da işe yaramadı :KK43:

Canlarım, dukanlarım, bitanelerim,
Hala tam iyi olamadım, başım da çok ağrıyor, öğleden sonra da gelemedim yanınıza. Ama sizinle olmak bana iyi geliyor.:KK16:
Canlarım bu akşam annem,ben, teyzem ve kuzenim altın kızlar olarak kısa bir tura çıkıyoruz, :KK1:(kuzenim aylar önce almıştı nereye gideceğimizi de dün öğrendim tam olarak, akçay, çanakkale, gökçeada turuymuş :KK9:)
Bu yüzden sizden pazartesiye kadar ayrı kalacağım. Ödül öğünümü ve nişastalı hakkımı yemedim bu hafta, orada kullanacağım. Yanıma dukan keklerimi yulaf kepeğimi ve hindi füme mi alayım acıktıkça atıştırırım.
Hepinizi çok seviyorum bitanelerim, beni özleyin ama olur mu :KK17::KK16::KK16::KK16:
Keninize iyi bakın, hepinizi teeek teeeek öpüyorum. :KK54::KK54::KK54:
ama evet.. Denicem yani her şeyi.. Napalım.. :101:

Ah caanıımmm :KK16: Düzel de geeell :)) :KK54: Demek yine özlücez senii... :KK31: Ama napalım.. Sen eğlen bi güzel, kendine gel.. Tatil.. Oooohhh :21::KK34: Bi güzel hava at sahillerde :KK66:
Çok öpüyorum canım :KK54::KK54: İyi tatilleeeeerrrr :KK12::nazar:

Son düzenleme:
Evet evet ondan olabilir. Çünkü tatlandırıcılar ne kadar pişirilmeye elverişli bile olsa, belli bir ısıdan sonra fena oluyo tatları.. Splenda da kimi zaman öyle oluyor bende.. Pek fark etmiyor yani aslında tatları sanırım :44: Doğrudur :KK28: Stevya belki biraz daha acıdır..

Olayim degilmi Gelinligimle söyle Kugu gibi olayimmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: Balayinda fistik gibi Günesleneyim:KK52::KK52::KK52::KK76::KK76::KK76:

Birakmayin beni sakin elimden tutup yöneten birisi olmali beni yoksa birakirim korkunuzdan bi tek kacamak yapmadim (dün tansiyon sonucu bir cay kasigi helva disinda)

Hayatimda ilk kez bu kadar kararliyim ben :21:

Bugün ben denerim bakalim ne olacak 200 derecdeden düsük pisiririm haber veririm size de:KK6:

Ya kuzucuklarim su iciyorum iciyorum ama bu kabizlik öldürüyor beni bi haftadir :KK43:

Olayim degilmi Gelinligimle söyle Kugu gibi olayimmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: Balayinda fistik gibi Günesleneyim:KK52::KK52::KK52::KK76::KK76::KK76:

Birakmayin beni sakin elimden tutup yöneten birisi olmali beni yoksa birakirim korkunuzdan bi tek kacamak yapmadim (dün tansiyon sonucu bir cay kasigi helva disinda)

Bugün ben denerim bakalim ne olacak 200 derecdeden düsük pisiririm haber veririm size de:KK6:

Ya kuzucuklarim su iciyorum iciyorum ama bu kabizlik öldürüyor beni bi haftadir :KK43:

ö_höm
boyum 1.54cm
bim de sayılırsa topuklularla 1.61-1.63 oluyor
Ahahahhaha :KK9::KK9::KK60::KK60: Senin topukların da maşallahı varmış hahahah :KK9::KK9::KK9:

Canım bmı şudur ki; vücut kitle indeksi :KK34: biliyorsundur gerçi de.. Yani birim alanımıza düşen kilomuz hahah :KK1::KK1: kg/m2 dir kendileri. Misal benimki 58.5 / (1.63 x 1.63)=22.02 kg/m2
Ve de seninkii 50.3 / (1.54 x 1.54)= 21.21

İyi yaaa :KK66: Baya iyisin sen dostuumm heeyy!! :KK34: :KK9: Muhtemelen çizelgede boyunun birimini yanlış falan yazmışsın ama; 21 de gayet iyiii :KK66: :KK9:

bmi bilmem ama dediğin gibi bir şey varsa üstüm 15 altım 25 gibi :KK9::KK9:
teşekkürler , moral oldu :KK42:[/QUOT

bmi beden kitle indeksi demek, boyuna göre kilo oranın falan, bak hesaplayıcısı da burda Vcut Kitle ndeksi (Body mass index, BMI) hesaplayc, imanlk, obezite hesaplama - Jinekolog (jinekolok) Dr. Kaan Kocatepe wallaha da zayıfsın sen :) bak yazmış bilim adamları :)

18.5'den düşük: düşük kilolu
18.5-23.9 arası: normal kilolu
24-29.9 arası: kilolu
30'dan yüksek: obez (aşırı kilolu)
40'dan yüksek: morbid obez

ellerine sağlık kuzumm

Hala tam iyi olamadım, başım da çok ağrıyor, öğleden sonra da gelemedim yanınıza. Ama sizinle olmak bana iyi geliyor.:KK16:

Canlarım bu akşam annem,ben, teyzem ve kuzenim altın kızlar olarak kısa bir tura çıkıyoruz, :KK1:(kuzenim aylar önce almıştı nereye gideceğimizi de dün öğrendim tam olarak, akçay, çanakkale, gökçeada turuymuş :KK9:)

Bu yüzden sizden pazartesiye kadar ayrı kalacağım. Ödül öğünümü ve nişastalı hakkımı yemedim bu hafta, orada kullanacağım. Yanıma dukan keklerimi yulaf kepeğimi ve hindi füme mi alayım acıktıkça atıştırırım.

Hepinizi çok seviyorum bitanelerim, beni özleyin ama olur mu :KK17::KK16::KK16::KK16:

ekimmm ben akçay'dayımm.. aha özelden tel de yazıyom saa.. fırsatın olursa mutlaka ara görüşelim olma mıı?? :))

Ahahahhaha :KK9::KK9::KK60::KK60: Senin topukların da maşallahı varmış hahahah :KK9::KK9::KK9:

Canım bmı şudur ki; vücut kitle indeksi :KK34: biliyorsundur gerçi de.. Yani birim alanımıza düşen kilomuz hahah :KK1::KK1: kg/m2 dir kendileri. Misal benimki 58.5 / (1.63 x 1.63)=22.02 kg/m2

İyi yaaa :KK66: Baya iyisin sen dostuumm heeyy!! :KK34: :KK9: Muhtemelen çizelgede boyunun birimini yanlış falan yazmışsın ama; 21 de gayet iyiii :KK66: :KK9:

yaa benimki 26 çıktı huuuu :KK50::KK19::KK17:
yaaaa kiloluymuşum ben gördünüz mü başıma geleniii anaaaa,dely yaa sen de 22'sin ne güzel işte normal bir insanmışsın,boşver şu takılan 1-2 kilocuğu.bak ben hala aşırı kiloluymuşum.vay anasını yahuuu,mendilimi verin ağlıcammm :KK43::KK43:

Allah beni kahretmesin :KK9::KK9::KK9::KK9: Babam kücüklügümden beri o aldi cayini icer bende o da kusburnu sandim:KK17:

Ben sordum bugün Kadin bana dediki 200 dereceden itibaren kötü olur hani stevia yi 200 dereceden düsük kullanin dedi:KK31: ondan mi acaba

ya olabilir :26: ama mesela helva yapcagim zaman elbetteki ocak isisini bilemem yani :KK19: nasi ayarlicam o zaman :KK25: ya da sey yaparim :KK28: helvayi yaptiktan sonra ilk isisi gectikten sonra atayim bende stevi dan belkim o zamna olur

ama firinda zaten 170 derecede pisiriyorum en fazla . kekleri filan ama yine de aciyo sanki ya da bana öle geliyo. :KK25:

Ayyy!! İnşallah bende de işe yaraarrr.. Bu geceden bi stok yapiim ben o zaman :) Soğuk falan hazırliyim.. Çok saol canım :KK16:

3 gün müüüüüüü??? Anaaammmm!!! :KK53::KK53: Dellenmiş hihiih :KK1::KK1: ay zararı olmasın :S :KK1: Bi de hiç mi su içmicez kii :44: susuz olur mu yaa :44: :S
Beyaz günü haftada 1 gün yapsak yeter mi ki? Hindi de sayılır di mi? Dün almıştım da :) yoğurt ve sütü az tüketiyoruz di mi? Ay ben bi araştıriyim şunu bari tekrar hehe :)) Canım soruna cevap vermemişim. Kepek hakkımızı tabiki de kullanıcaz. O her daim silahımız :) Ama mesela ekmek olarak falan tüketmicez. Çünkü onlar da yumurtanın sarısı da oluyor ya.. Böyle şeylere dikkat edicez yani sanırım :KK66:
Ben protein yaptıımm.. Ben de o da işe yaramadı :KK43:

ama evet.. Denicem yani her şeyi.. Napalım.. :101:

Ah caanıımmm :KK16: Düzel de geeell :)) :KK54: Demek yine özlücez senii... :KK31: Ama napalım.. Sen eğlen bi güzel, kendine gel.. Tatil.. Oooohhh :21::KK34: Bi güzel hava at sahillerde :KK66:
Çok öpüyorum canım :KK54::KK54: İyi tatilleeeeerrrr :KK12::nazar:

rica ederim baby

ic sen bisi olmaz bana olmadi sahsen :KK52:

hemde sürekli ictim. yanimda filan tasidim yani bir yere giderken. hic bisi olmadi. ben belki üc günden fazla yaptim. ama su da ictim bazen.

ama iki gün oldu hic icmiyorum. belkim aliskanlik yapmistir vücudum dinlensin acik

sende dene bakalim canim .

ayy keskem bende evlenirken bbu diyeti kesfetseydim. 10 kilo versem fistik gibi olurdum. aman neyse artik simdi fistik olucam.

medesa cim takilma canim BMI yaa o da neymis hih :KK19:

birde sanki boy uzadikca bence hesaplama da bir hata oluyo.. salla yaa. sen kendini süper görmüyormusun aynada. bence ölesin. hem boy uzun oldukca belli olmuyor o kadar bosverr :KK4:

Kizlar ben simdi yavas yavas 2 Km ev yürüyüsümü ardindan 6 km Günlük yürüyüsümü yapicammmm sonrada mutfaga kapanip Medesacimin ekmeginden yapicam hadi bakalim en gec bu gece ve yarin görüsürüz Güzellerim Citirlarim:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Sen nerelerdesiinn? Ben mi görmedim canım :44: Bildirim de yapmıyorsuuunn. Yoksa onu da mı ben görmediimm:44:

15 gündür yoktum. internet problemi... ama diyete devam tabi. özlemişim buraları da :-) ne yazık kilomda pek fazla değişiklik yok ama ölçülerim azıcık daha küçüldü. :-)

kızlar okudum okudum şimdi hepsini unuttum :)

Ekim iyi tatiller canım

Love perşembe yada cuma farketmez sadece her hafta aynı gün olmalı şartı bu dukanın canım, bende yarın tarılınca anlıyacağım bakalım güçlendirmenin 2. haftasını kaçla kapattığımı :)

Dely beyaz gün olarak okumadım kitapta ama saf protein perşembesi diye güçlendirmede okudum hatta not aldım unutmuyayım diye aklımdakileri yazıyım
* yumurtanın beyazı ile yulaf kepeğinden krep yapın
* yumurtanın beyazını yiyin eğer omlet yaparsanız 1 yumurta + 1 yumurta beyazı olsun
* somon, sardalya bir balık daha vardı unuttum bunların dışındaki balıkları tüketin
* derisiz tavuk göğüs tüketin
* yoğurt tüketmemeye çalışın onun yerine beyaz peynir yiyin diyordu eve gidince notlarıma bakarım yine canım

Kestane şekeri sana özelden mesaj atmak istedim ama henüz özel mesaj atma yetkim yokmuş, öle dediler :)
Merak ettim seni umarım iyisindir.

ben bugun yaptım bunu ve 1 ltyi tamamen içtim..bakalım yarın tartılırım sabah herhangi bi etkisi olmusmu sölerim size..faydası olmaz isede soguk soguk ii geldi.

evet sanırım öle yapıcam.ztn hafta ortası bigün olmasını tavsıye etmıs Protein için.ee Cumada az bucuk ortası sayılır ztn :)
bakalım, sonuçu merak ediyorum.
1 haftadır banamısın demedim valla ne su ne yeşil çay işe yaramıyor :KK50:

eline sağlık, zamanına iyilik olsun :KK9:

ohh oh ohhhh keyfini çıkar
güle güle git güle güle gel inşalaah
bizi hatırla hep:) resim çek bol bol fırsat bulabilirsen, paylaşırsan biz de seninle oluruz belkim :KK24:

iyi mi bilmem ama ben algıladığıma bakıyorum da körüm bazen.
canım seviyorum topuklu giymeyi
şu anda epey uzunum :KK76:
$280620121936.jpg $280620121939.jpg
dilediğimde uzayıp, dilediğimde kısalıyorum böylece :KK9::KK9:

yaa benimki 26 çıktı huuuu :KK50::KK19::KK17:
yaaaa kiloluymuşum ben gördünüz mü başıma geleniii anaaaa,dely yaa sen de 22'sin ne güzel işte normal bir insanmışsın,boşver şu takılan 1-2 kilocuğu.bak ben hala aşırı kiloluymuşum.vay anasını yahuuu,mendilimi verin ağlıcammm :KK43::KK43:
yaa boşveeer tatlım genelde ne dediklerini. neymiş bim filan peH
iyi hissediyorsam ha bim ha dia ha migros ha real bla bla bla

ben çıkıyorum artık, herkeslere iyi akşamlar dilerim.
kendinize iyi bakın lütfen.

Kızlaaarrrr, iyi akşamlar

Ayıptır sölemesi birlikte dukan diyeti yaptığımız arkasdaşlara mangala geldik bu akşam. onlar tavuk pirzola diye tutturdular ama ben yağlı diye yemicem. ayrıca yine cheese cake yaptım eki eki :) ben size bişi sorcaktım, neden diyet kolanın ya da tatlandırıcının üst sınırı var? sağlıksız oluyo diye mi yoksa kilo vermeyi engelleyen bişisi mi var?

sagol canim. aynen bu sekilde pisiriyorsun degil mi ? bence bizim buradaki dondurulmus ispanaklar ispanak degil :KK50:

canim stevia maalesef fazla katinca aci oluyor tavsiye etmem yani

dely cim duraklamadamisin sende. yesilcay kürü yaptin mi? birde su an facebook da narcicegi olayi dönüyor onu gördünmü millet bir gece bir kilo ödem atmis. denemesi bedava.

yazik bana bende elin almanyasinda simdik narcicegi arayisina girdim. hibisküs müs burdaki adi. bakalim bende yapicam.

bu sekildeymis canim tarifi:

facebook dukan sayfasindan alintidir
EMEL MISRA

Nar Şerbeti (yeşilçay içemeyenler özellikle denesin)
Aktardan alacağımız kurutulmuş nar çiçeği 1 tutam yeşilçay, bir iki tane kuşburnu ile birlikte kupada ya da cezvede demlenir. cam bir sürahi soğuk su ile doldurulur ve içine bir iki dilim limon kabuğu ile birlikte atılır. demlenip ılıyan çay sürahiye eklenip dolaba kaldırılır. buz gibi soğuduktan sonra içmeye doyum olmuyor. isteyen tatlandırıcı da ekleyebilir. ben gerek duymadım. tam bir ödem attırıcı duraklama kırıcı:)))))
Not: taze zencefil dilimi de çok yakışıyor. İşte evde ne varsa kendinize göre ayarlayın.

haydaa ! ya bende himalaya tuzu alcaktim tamda. kaya tuzu ne canim ya deniz tuzu ile ayni sey mi :KK25: :26:

canım aslında tarifin orjinali böyle ama ben böyle pişirmedim.blender'ım bozuk olduğu için püre haline falan getirmedim.
bu arada ben de süperfresh dondurulmuş ıspanak ve soğan kullandım.
hemen anlatıyorum sana:soğanı kavurdum biraz pembeleşince ıspanakları da attım içine ikisini kavurdum,ıspanakları ne erittim ne de diri kaldı.normal yenebilecek kıvamda yumuşadılar yani.sonra bunun içine lor peynirini de attım bolca.bol atmamın sebebi hem tuza gerek kalmasın peynirden alsın tuzu istedim,hem lezzeti daha güzel olur diye hem de proteinin sebzeden daha fazla olması gerektiği için loru da bol ekledim ve hepsi bir azcık daha kavruldu.sonra kapadım ocağı yumurtaları kırıp hepsini karıştırdım,en son da sütü ekleyip hepsini birbirne yedirerek karıştırdım.benim de dely gibi evde 100 tane borcamım yok,diğer borcamlarda da fırında ekmek kek falan olduğundan bunu da büyük cam kayık tabağa koydum attım fırına .zaten üstü falan kızarıyor,e zaten pişmiş olduğu için yemek kafana göre bak işte kızarması seni tatmin edince çıkar,ohhh mis gibi:KK56:
sonra nolsa beğenirsin tam bir kaşık tadına bakayım dedim ki bir de ne göreyim cam kayık tabak ortadan 2'ye çatlamış:KK53:
neyse ki yemeğe bulaşmadı,kibarcaaa başka kaplara paylaştırıp tabağı çöpe attım.yani siz de benim gibi çok zekice bişey yaptınız zannedip böyle hatalara düşmeyin,bildiğiniz borcam yada fırın kabı kullanın :26:

rom aroması ne olaki. sadece kahve koladamı kullanılıyor. ya tatlıya cok duskunlugum olmadıgı ıcın denemedım bugune kadar. ama kaçamak yapmamı engellesın diye yapayım barı. havam olur azcık:KK9: sıplendayıda mı netten sıparıs edıyorsun..

canım ya benımkı kıyaslam degıl aslında. elbette hepımızın metobolızması aynı calısmıyor. ben sadece hanı kaçamagın alasını yaptımya yapmasaydım daha falz verırdım onun ıcın benzetme yaptım. ama onumuzdekı maclara bakacagız artıkın dımı ama. soyle 8 ile başlayanlara bı gecsem offff soylemesı bıle ayrı bı guzellll..:KK31::KK31::KK31:

cnm rom aromasını ben kola ve kahvede kullanıyorum.kola böyle viski kola gibi oluyor,neskafede ise nasıl diimm ırısh coffee,baileys kıvamında hoş bir tat veriyor.bence dukana uygun tiramisu falan gibi tatlılarda müthiş olur.du bakiim aklıma düşürdün ben de bir tatlıda deneyeyim bir dahaki sefere :KK9:

ya olabilir :26: ama mesela helva yapcagim zaman elbetteki ocak isisini bilemem yani :KK19: nasi ayarlicam o zaman :KK25: ya da sey yaparim :KK28: helvayi yaptiktan sonra ilk isisi gectikten sonra atayim bende stevi dan belkim o zamna olur

ama firinda zaten 170 derecede pisiriyorum en fazla . kekleri filan ama yine de aciyo sanki ya da bana öle geliyo. :KK25:

rica ederim baby

ic sen bisi olmaz bana olmadi sahsen :KK52:

hemde sürekli ictim. yanimda filan tasidim yani bir yere giderken. hic bisi olmadi. ben belki üc günden fazla yaptim. ama su da ictim bazen.

ama iki gün oldu hic icmiyorum. belkim aliskanlik yapmistir vücudum dinlensin acik

sende dene bakalim canim .

ayy keskem bende evlenirken bbu diyeti kesfetseydim. 10 kilo versem fistik gibi olurdum. aman neyse artik simdi fistik olucam.

medesa cim takilma canim BMI yaa o da neymis hih :KK19:

birde sanki boy uzadikca bence hesaplama da bir hata oluyo.. salla yaa. sen kendini süper görmüyormusun aynada. bence ölesin. hem boy uzun oldukca belli olmuyor o kadar bosverr :KK4:

canım benim çok iyisin çok sağol ama gerçekler ortada hala kilolu çıktım yaa yuhh,15 kilo verdik daa,daha önce neydim ki ben.:KK14:
dediğin gibi allahtan boy var da kamufle ediyor :KK9:

Kizlar ben simdi yavas yavas 2 Km ev yürüyüsümü ardindan 6 km Günlük yürüyüsümü yapicammmm sonrada mutfaga kapanip Medesacimin ekmeginden yapicam hadi bakalim en gec bu gece ve yarin görüsürüz Güzellerim Citirlarim:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

canım maaşalllah ne güzel yürüyorsun afferrim sana :KK9:
bak bunların karşılığını bildirimde _ olarak aldın.yeni başlamanıza rağmen güzel işler çıkarttınız,çok tebrik ederim hepiciğinizi yeni çekirgeler :KK9::KK9::KK9:
yap bakalım seninki nasıl olcak,içine lor ve maydonoz da koymayı unutma.böyle tuzlu kek gibi güzel oldu benimki yaaa,ben ilk kez beğendim bir ekmeğimi.ama delyninki kabarmadı,bakalım seninki kabaracak mı,afiyet olsun şimdiden :KK56:

kızlar okudum okudum şimdi hepsini unuttum :)

Ekim iyi tatiller canım

Love perşembe yada cuma farketmez sadece her hafta aynı gün olmalı şartı bu dukanın canım, bende yarın tarılınca anlıyacağım bakalım güçlendirmenin 2. haftasını kaçla kapattığımı :)

Dely beyaz gün olarak okumadım kitapta ama saf protein perşembesi diye güçlendirmede okudum hatta not aldım unutmuyayım diye aklımdakileri yazıyım
* yumurtanın beyazı ile yulaf kepeğinden krep yapın
* yumurtanın beyazını yiyin eğer omlet yaparsanız 1 yumurta + 1 yumurta beyazı olsun
* somon, sardalya bir balık daha vardı unuttum bunların dışındaki balıkları tüketin
* derisiz tavuk göğüs tüketin
* yoğurt tüketmemeye çalışın onun yerine beyaz peynir yiyin diyordu eve gidince notlarıma bakarım yine canım

canım ben saf pro perşembesi ile beyaz günün aynı olmadığını biliyorum.çünkü saf pro gününde yumurta sarısını da yiyebiliyorsun ama beyaz gün daha sert ve sıkı bişey.yumurta sarısı falan hepsi tamamen yasak.yumurta beyazı,beyaz peynir,süt,yoğurt,tavuk yada balık ile besleniyorsun.ben böyle biliyorum,yanıldığımı zannetmiyorum :KK19:.şu an işyerimdeyim hala :KK43: kitabım yanımda değil ama bakan arkadaşlar olursa dah netleşmiş olur :KK34:

Kızlaaarrrr, iyi akşamlar

Ayıptır sölemesi birlikte dukan diyeti yaptığımız arkasdaşlara mangala geldik bu akşam. onlar tavuk pirzola diye tutturdular ama ben yağlı diye yemicem. ayrıca yine cheese cake yaptım eki eki :) ben size bişi sorcaktım, neden diyet kolanın ya da tatlandırıcının üst sınırı var? sağlıksız oluyo diye mi yoksa kilo vermeyi engelleyen bişisi mi var?

canım benim öncelikle afiyet olsun bayılırım mangala :KK56:
ayrıca tavuk pirzola da yiyebilirsin,kendini engelleme bu kadar da sonra çabuk bıkarsın.fakat tavuk marine edilmemiş olsun yani yağla falan sosta bekletilmemiş olsun ve derili tavuk yeme derilerini sıyır.zaten pirzolada deri de olmaz pek :KK34:
diyet kola yada tatlandırıcı içeren içeceklerin de kilo verme de duraksamalara sebep olabileceği söyleniyor.yani bazı arkadaşlar fazla tatlandırıcı tükettikleri zaman kilo vermelerinin durduğunu söylüyorlar.bende de duraksama oluyor zaman zaman ama tatlandırıcıyla ilgili midir değil midir bilmiyorum.ama ciddi anlamda bir zararı olacağını düşünmüyorum.kuzu zaten günde 3 kutu zero 1 litre zero demek.yani koca 1 şişe zero neyine yetmiyor diiiimiii amaaa :KK9::KK9:

X