Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

canimcim keske sorsaydin almadan önce.:KK43:( maalesef stevia evet tadina bakarsan tatli ve de en dogal tatlandiric , direk stevia bitkisinden imal ediliyor. ama maalesef biraz fazla atinca tadi acidir. :KK43:( cok üzgünüm ama bende almanya da splenda bulamadigim icin olsun deyip almistim ama maalesef. simdi de sivi tatlandirici ile beraber kullaniyorum biran önce bitsin diye bakiyorum. az az kullan bir sorun olmaz o zaman

bende eger 20 kilo vermeden önce kalsaydim böle düsünürdüm anliyorum seni. ama simdi tam kivamindayim iyi durumdayim. yani hamis kalabilirim :KK52::KK52::KK52:

peki canim hergidayi yiyorsa sorun yok bence ama o zamanda maalesef kacamak a iznin yok :KK20: :KK1:

amin canim güzel dualarin icin. yüregine saglik birtanecim her isteyene insallah :2:

regl zamaninda yapma canim dinlenmis olursun. ben yapmiyorum o zaman. ama birakmamana sevindim. azmine hayranim :KK16::KK16:

yasena cim nasilsin iyi gidiyorsun sen de masallah

o kadarcik olur kurabiyecikden bisi olmaz

canim elbetteki verilebilir hicde anormal degil. buna sevinmelisin. ama seyire gecince bir kac yüz gr geri alirsan sakin üzülme. devam devam devam

evet seyre geçince sebzelerin su tutması nedeniyle tartı artı gösterebiliyormuş:26: ama ozamanda kilo verdiğimi nasıl anlıcam ödemmi yağmı diyerek kafayı yerim ben:KK53::KK43::KK43:

canimcim keske sorsaydin almadan önce.:KK43:( maalesef stevia evet tadina bakarsan tatli ve de en dogal tatlandiric , direk stevia bitkisinden imal ediliyor. ama maalesef biraz fazla atinca tadi acidir. :KK43:( cok üzgünüm ama bende almanya da splenda bulamadigim icin olsun deyip almistim ama maalesef. simdi de sivi tatlandirici ile beraber kullaniyorum biran önce bitsin diye bakiyorum. az az kullan bir sorun olmaz o zaman

Oyyyy deme croiselleeeğğğ demeğğğ, sordum ki ama ben, söyledim bunu alcam diye :KK43::KK43::KK43::KK43: Neyse ben de bununla az şekerli bişiler yapim, yada splenda alıp ona mı karıştırsam ne dersin?

Son düzenleme:
Ben takip ediyorum bu aralar üye sayısı takipçilerden fazla. Bende takipçi gibi oldum tatilden sonra iş yığını arasında anca okuyabiliyorummm.

Bende 33 ve bekar. Daha ordata aday bile yokken çocuk nasıl düşünür bu beden...

AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN. CÜMLEMİZE...

Yok yok ben kesin evde kaldım....

Ztaen bu 78 lilerde bi şey var. Kaç arkadaşım bekar sayısını bilmiyorum. Ama hata bizde heralde hep 78 lilerle tatile çıkıyorum kız kıza. Bi numara olmuyorrr :)

:)

canim yanlis anlasildim :)) ben evliyim size destek olmak icin yazmistim.. hem bende gec evlendim.. Allah hepinizin gönlüne göre versin insallah..

Merhaba arkadaşlar,
Ben de dün başladım diyete, 157 cm boyunda ve 71 kioyum (aslında bu sabah itibariyle 70 oldum :) ). Dukan diyetini çok sevdim bazı şeyleri yiyemiyor olsan da sınırsız yeme özgürlüğü çok güzel :) Umarım devam edebilirim. Eylül başında 55 kg a düşmem gerekiyor uyarsam diyete.

Huhuuuu!! Burda unutulanlar vaaarrr:KK19: ben nolcaaammmm.. Ühühühühü :KK43:

Aşkolsun dely cim ya seni nasıl unuturum, herkes kendine bir rol biçti, medesa nınkini ben sadece:KK9: Seni de müdür yaptım şekerim ben, hiç sensiz olur mu:KK16:

Anaaaammm :S:S:S Senin 14 yaşında çocuğun mu var canım :KK53::KK53: Allah bağışlasın!!! Oyyy!! :)) Ne güzel erken anne olmuşsun yaa :KK16::KK16: Maşallah maşallaahhh:nazar::nazar: Darısı başımıza olsun inşallah :KK1: e zamanı gelince tabi hiihi :))

Evet canım, tepemden bakan aslan gibi bir oğlum var çok şükür. Allahıma şükürler olsun. İnşallah dilediğiniz zaman, nur topu gibi evlatlarınız olur sizin de, hayırlı, bol şanslı.:KK16::KK16:

Canıımmm!! Özledim seniiii :KK16::KK16: Umarım her şey yolundadır.. Sağlık sorunları devam ediyor heralde ama, tez vakitte her şey iyi olur inşallah!!:KK16:
59,9 mu olduuunnn :KK52::KK52: Vay beee!!! Harikaasın canım yaaaa!!! Gerçi sıkıntılar olmasaydı keşke ama.. O yüzden de kilo vermişsindir :KK43: Her şey düzelecek inşallah..!!

Arada uğra, konuşalım, hasret gidereliimm :KK54::KK54: Çok çok öpüyorum kankitooomm :KK16::KK16:

Bizim tatil bungalov yani bi çeşit ağaç evde yarım pansiyon. kek ekmek götürebilirim ama açık büfede karbo ve sebze filan agırlıklı olursa işim zor olur. elimden geldiğince dikkat edicem ve gelince de saf pro günlerini sıralicam artık. :KK34:

aa bilmem mi. ziyaretçiler. the visitors. hatta üç bacaklı robot gemi gibi bişiler vardı tripotlar diye. çok korkardım ben o diziden ama korka korka da heyecanla izlerdim :KK9::KK9:

Evet, aynen onlar, bravo size çıtırlarım benim. Korka korka izlemenin keyfi de bir başkadır. :KK34:
veee bugün seyirdeki son SP günümü yapıorum sevgili dukan arkadaşlarımm :KK16: (protein perşembelerini saymıorum tabi =)) yarın da son PS günümü yapıp cuma günü yavaş yavaş güçlendirmeye geçiorum. Açıkçası yarın tartıda göreceğim rakama da bağlı bu durum eğer 400grmı vermişsem yarın bile geçebilirim hemen güçlendirmeye artık sabırsızlanıorum çünkü zaten daha da veremiyorum yağ kalmadı sanki vücutta zorla gidio son gramlar :KK1:
Ekmek yemeği özledim, eskiden hergün bıkmadan yediğim şimdi hayallerimi süsleyen tostumu yemeyi özledim. Meyve yemeği özledim...Kısacası 4 aylık bi sürecin sonunda tadı ve tuzu olan bi hayatı özlediğimi farkettim. İnşallah vermişimdir son gramlarımı, inşallah gönül rahatlığıyla geçerim güçlendirmeye ve inşallah allah bi daha hiçbirimizi kilolu olmakla cezalandırmaz. :KK34:

Bu arada iyiki varsınız. Bu diyeti eğlenceli hale getiren, çekilir kılan burası oldu benim için En Büyük KK aksi halde kendimi hep yalnız hissedecektim. :18:

Canım benim, tebrik ediyorum seni, hakettin başardın. :nazar::nazar:

Darısı diğer arkadaşlarımızın başına inşallah, ennnn kısa zamanda. (dely ciğim de versin bir an önce inşallah, en inatçı onun vücut valla:26:):KK16::KK16:

Amin canım, inşallah hiçbirimiz verdiğimiz kiloları geri almayız.

Ben de seyirdeyken özledim özledim diyordum, dün meyve yemeyi unutmuşum.:KK9: Serbest olunca çekiciliği kalmıyor pek. Ama hedefine ulaşmanın hazzı bambaşka tabi. :KK17:

Sağol cnm hoşbulduk.Şimdiden içimde yoğurt kazanı var gibi hissediyorum :)Atak dönem 6 gün bakalım.Dayanırız inş.Bir de yulaf kepeği varmış onu almadım ama:KK1::KK1:

6 gün çok uzun değilmi canım..birde yulaf kepeği mecburi tatlım malesef

kızlar çok öenmli bir toplantıya girdim,kusura bakmayın habersiz kayboldum aranızdan.korkunç yoğun bir gün geçiriyorum :KK43:
hepsini okuyamadım,okuduğum kadarını cevaplayım sonra devam edeceğim okumaya,çok acıktım bu arada :KK56:

yazdıgınız seyin tutarsızlıgının acaba farkında mısınız ? ztn dukanda bizlere
Abur cubur, kek, kola, cips, yağda önceden pişşirilmiş hazır gıdalar vs. tüketmeyin. Sağlımıza özen gösterelim. Tavuk, yumurta, süt, yulaflı ürünler, kırmızı et (haftada en fazla 2 kez), taze balık tüketelim.. Hareketsiz bir yaşantınız varsa örneğin iş yerinde sabahtan akşama kdr oturuyorsanız, en azından haftasonları ve haftada 2 gün spor yapın... un, şeker, tuz tüketmeyin dior ve güçlendirmeden itibaren bizde meyve yiyebilioruz..bunca insan yapıor dieti demekki hepsi yanlıs (hepimiz) yanlıs yapıoruz..Ne diyim Allah razı olsun uyarılarınız için..emin olun dikkate alıcaz. :KK1:

medesa dunde yazmıstım kuzum aynı soruyu,,bizim maya kullananmamız serbest mi yoksa sınırlı izinli mi?

canım kusura bakma özelden de yazmışsın,dün sorduğunu da görmemiştim çok afadersin yaaa.
maya evet sınırlı izinliydi ama ne kadar emin olamadım bak şimdi bende.müsait bir zamanımda araştırıp bilgi vereyim sana.
hatta miray da ekmeğine maya koyuyordu,kaçtı gitti kuzucuk da yaaa :KK50:

kızlar özel değil hepinize birkaç soru soracam:)))

* günlük içecek limitimiz var mı yani cola için biliyorum 3 adet ama soda, şekersiz kahve, çay, yeşil çay için sınırımız var mı?

* meyveli yoğurdu hergün tüketiyo musunuz? ben sebze+proteşn old. tüketiyorum:))

* bi de mesela ben kek, poğaça ve böyle dukanella denilen bi tarif vardı onu yaptım bunları hergün ttüketmek sıkıntı mı(kepek limitine uyarak) tatlandırıcı için günlük limt var mı?

****bi de medesacım ben de izmir tarafların gelcem tatilde:) detayları alsam sizin otelin:))
ve dely biz napcaz böyle ya gr gr gitmiyo bile:)))birden gidicek diye bi umut bekliyorum:))hala

canım benim bana özelden yazabilir misin,rapor hazırlayacağım sonra sana detayları vereceğim söz :KK16:

Kızlar, konu açılmışken aklıma geldi.

Ben geçen hafta tahlillerimi yine yaptırdım ve sonuçlar :

Kolestorol üm düşmüş, böbrekler tertemiz, kan değerlerim düşüktü çok güzel olmuş veeeee TSH ım da uzun zamandır ilk kez normal değerlere düşmüş.

24 Martta başladım ve artık güçlendirmeye geçtim, zaten her gün meyve, sebze, 2 dilim ekmek yiyorum, yemediğim çerez var şimdilik o kadar.

Dukanıma başlamadan önce kilolarımla başım dertteydi, kolestrolüm yükselmişti ve psikolojim de bozulmuştu, şu an gerçekten çok çok daha iyiyim. :KK16::KK16:

kuzum çok sevindim yaa maaşallah Allah nazarlardan korusun :nazar:

yazdıgınız seyin tutarsızlıgının acaba farkında mısınız ? ztn dukanda bizlere
Abur cubur, kek, kola, cips, yağda önceden pişşirilmiş hazır gıdalar vs. tüketmeyin. Sağlımıza özen gösterelim. Tavuk, yumurta, süt, yulaflı ürünler, kırmızı et (haftada en fazla 2 kez), taze balık tüketelim.. Hareketsiz bir yaşantınız varsa örneğin iş yerinde sabahtan akşama kdr oturuyorsanız, en azından haftasonları ve haftada 2 gün spor yapın... un, şeker, tuz tüketmeyin dior ve güçlendirmeden itibaren bizde meyve yiyebilioruz..bunca insan yapıor dieti demekki hepsi yanlıs (hepimiz) yanlıs yapıoruz..Ne diyim Allah razı olsun uyarılarınız için..emin olun dikkate alıcaz. :KK1:

İlkokulda hani besin piramidi vardı, besinlerin yüzde kaçını nerden alırız şeklinde..Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere kitapları dağıtıyor, çevrenizde çocuğu olan vardır. Bir alıp okuyun derim ilk okulda öğrendiklerimizi. VE DUKAN ile nekadar örtüşüyor karşılaştırın lütfen. yüzde 50-65 arasında karbonhidrat tüketimi günlük şarttır. Tüketmezsen ölmezsin ama bi hafıza testine gir dukan bitince anlarsın.. Saygılarımla...

arkadaşım yaa burdaki herkes koca koca insanlar,elbette hepimiz araştırdık ettik ona göre başladık bu diyete.
sen neden bizi bilinçlendirmek gibi bir misyon edindin ki kendine anlayamadım doğrusu,sen yapmazsın dukan diyetini olur biter.
bizim için de üzülme doğrusu,hepimiz fıstık gibi hatunlara dönüştük.inan çok kafa çalıştırmam gereken pratik ve hızlı düşünmem gereken bir mesleğim var ve çok şükür henüz hafıza kaybı falan yaşamadım.ömür boyu sürmeyecek bu diyet sonuçta.yani 2-3 ay az karbonhidrat aldık diye bütün hayatımız mahvolur hatta ölürmüşüz gibi konuşuyorsunuz bunu da anlayamadım doğrusu :KK50:
benim ananem aşırı karbonhidratla beslenirdi,makarna pilav her öğünde yer bir de yanında ekmek yerdi ama şu anda ne yazıkki alzheimer hastası.yani fazla karbonhidrat alınca da sonuç değişmiyormuş demekki,olacağı varsa oluyor:KK50:
neyse size iyi günler dilerim yalnız lütfen buradaki insanların motivasyonunu düşürecek yorumlarda bulunmayın.herkes yetişkin ve herkes kendi sağlığını emin olun sizin bizi düşüneceğinizden çok daha fazla düşünüyor !

medesa bizde ailecek bu yıl izmir civarını düşünüyoruz. ramazana denk gelecek tatil ama ne yapalım.
senin otel nerelerde, belki misafiriniz oluruz :)))

kuzu özelden yazsana,müsait olunca web sitesini yazıcam sana.çoooook güzel bizim otelimiz :KK16:

kızlar bu arada afedersiniz ama popoma pervane takılmış gibi çalışıyorum,deli gibi iş yetiştirmeye çalışıyorum.yaa bi de bu yoğunlukta size yetişmeye çalışıyorum.ben bile kendime şaşıyorum bazen vallahi :KK53::nazar:

Selam kızlar, ben revani yaptım tatlandırıcı ile ama böyle acımsı bir tat var, neden olmuş olabilir sizce? stavia kullandım, keke 1 kaşık kadar, şerbete 3 silme çorba kaşığı koydum :KK43::KK43:
Stevia biraz acı galiba :44: evet.. Ben de splenda bulamadığımda aldım ondan, ikisini karıştırarak kullanıyorum. Hatta sıvı tatlandırıcım da bitsin diye araya onu da karıştırıyorum hihihiih :KK1::1:

dukana başladım hamile kaldım üzülsemmi sevinsemmi şaşırdım :KK53:
Heralde biraz beklenmedik olmuş.. Ondan böyle diyorsundur.. Sevin canım yaa sevinilmez miii..? :KK16::KK16: Zamansız olduysa şaşkınsındır... Hiç mi öyle bir plan yoktu ki..? Bence o minnak şeyi içinde farketmeye başlayınca... Alılmaya başlayınca.. Her şey çok güzel olacak.. :KK16::KK16: allah sağlıkla kucağına aldırsın inşallah..!! Yerim ben kız onuu hihihi :KK1::KK1: İsteyen herkese hayırlı evlatlar versin inşallah Allah'ım!! :KK16::KK16:

canlarim birtaneciklerimmm :KK16:
ask ülkem olan Almanya da sevgiler öpücüklerr :KK16::KK16::KK16::KK16:
sürekli giremiyorum ama gün gectikce cogalan arkadaslarimiz beni cok mutlu ediyor. harikasiniz.
........
ekimcim harikasin. mutlaka devam et canim bol bol dua etmeyi unutma banada. bebisim olsun istiyorum bu artalar cok:KK17:
.......

Ben de ederim ben deee :KK16: Allah sana da hayırlısıyla en kısa zamanda :KK66: tatlı mı tatlı sağlıklı hayırlı bir evlat verir inşallaaahhhh!!!!

................
Hoşgeldin canım,
Bakardım da laf da atardım nerdesin deyi :KK9:
Afiyet bal olsun kuzum, hadi oku da gel :KK19: (Büyü de gel çocuk büyü de gel şarkısı vardı ya demet in onun gibi oldu bu:KK1:)
Ay yetişemiyorum ballarım :KK70::KK70::KK70: Çıkıcaz nerdeyse az kaldı hihihi:KK1::KK1:
kuzum hem kabartma tozu,hem de maya koydun mu:26:
allallalaaaaah bu mini fırınlar da kabartmıyor ama nasılsa ilk kez kabardı benimki yaa çok güzel oldu ayy keşke resmini çekseydim.
ama ben pek açmadım fırın kapağını,kabardıktan sonra açtım.gerçi ekmek kabardı ama kek kabarmadı nedense :KK53:........
Koyduuummm.. Ama kabarmadıııı :101: Olsun olsun.. Denerim bi ara yine :KK66: Öyle de yirim ben :KK39:
........
ve dely biz napcaz böyle ya gr gr gitmiyo bile:)))birden gidicek diye bi umut bekliyorum:))hala
Valla bilmiyorum yaaaaaaaa!! Puufff!!!:KK31::KK31: Delirmek üzereyim.. Biden falan gitmezler.. Yapıştılar yapıştılaarrr... Reglden sonra 1-2 kilo giderse diye.. Son umudum o... Ki bana hala şişmanım gibi geliyo zaten, millet de ay daha ne vercen diyoo... Bana kalsa 53-55 olmak isterdim.. :KK43: Hayal olduuuu :KK43:Hayat boyu diyet yapcam sanırım :KK43:

6 gün çok uzun değilmi canım..birde yulaf kepeği mecburi tatlım malesef

Kilom fazla cnm şu an çizelgemdeki rakamın 2 katını vermem lazım:KK1::KK1:
Yulaf kepeğini bulailirmiyim ki..Küçük şehirde yaşıyorum ben..Bakıyım aktarlarda var mı:44::44:

Bide atak gününde yumurta yoğurt ,tavuk(göğüs),peynir de başka birşey yenmiyor değil mi:44::44:

evet seyre geçince sebzelerin su tutması nedeniyle tartı artı gösterebiliyormuş:26: ama ozamanda kilo verdiğimi nasıl anlıcam ödemmi yağmı diyerek kafayı yerim ben:KK53::KK43::KK43:

canim su sekilde yapiyoruz. hepimiz bilincli insanlar oldugumuz icin hergün tartilmiycaz tartildigimiz zamanlarda da arti cikarsak bilicez ki vücudumuz su tutmus olabilir yediklerimizi kontrol edicez olumsuz ne var kontrol edicez ama bunu da kafamiza takmiycaz

panik olmaycagiz ödem mi yag mi diye düsünmek bizim görevimiz degil o vücudumuzun isi.. biz sadece kurallara uyup diyetimizi yapariz gerisine karismayiz aaaa:KK52::KK52:

Oyyyy deme croiselleeeğğğ demeğğğ, sordum ki ama ben, söyledim bunu alcam diye :KK43::KK43::KK43::KK43: Neyse ben de bununla az şekerli bişiler yapim, yada splenda alıp ona mı karıştırsam ne dersin?

canim hic panik olmuyosun aynen dedigin gibi splenda aliyosun hemen ve her yaptigin tatliya yarim kasik stevia ekliyosun gerisini splenda koyuyosun dolayisi ile bir süre sonra stevia yi bitiriyorsun cöpe atmiyorsun :KK8:

Son düzenleme:
love01,arkadaşa cevap verirken senden alıntı yapmışım kuzura bakma kuzum neyse zaten o kime yazdığımı anlamıştır:KK36:

Valla bilmiyorum yaaaaaaaa!! Puufff!!!:KK31::KK31: Delirmek üzereyim.. Biden falan gitmezler.. Yapıştılar yapıştılaarrr... Reglden sonra 1-2 kilo giderse diye.. Son umudum o... Ki bana hala şişmanım gibi geliyo zaten, millet de ay daha ne vercen diyoo... Bana kalsa 53-55 olmak isterdim.. :KK43: Hayal olduuuu :KK43:Hayat boyu diyet yapcam sanırım :KK43:

dely..

üzülme canım yaa.:KK16:
bak benim reglim bitti. kaç gündür sıkı diyet yapıyordum yok sabitte sabit:KK53::KK53:
bugün 800 birden gitti. devamı gelir mi bilmem ama regl sonrası çok farkettiriyor. senin gecikmişti sanırım.. ödem tutuyorsun muhtemelen. birden gidecek tatlım..üzülme :KK16:

Kilom fazla cnm şu an çizelgemdeki rakamın 2 katını vermem lazım:KK1::KK1:
Yulaf kepeğini bulailirmiyim ki..Küçük şehirde yaşıyorum ben..Bakıyım aktarlarda var mı:44::44:

Bide atak gününde yumurta yoğurt ,tavuk(göğüs),peynir de başka birşey yenmiyor değil mi:44::44:
Merhaba kolay gelsin ve hoşgeldin:KK16:
çizelgede kilo görünmüyor ki. :26:
yulaf kepeğini de internetteki bir çok sitede bulaiblirsin büyük şehirde oturmadan gerek yok. g.rmenet diye bir site var mesela dukan diyetine özel malzeme sepetleri bile var.:KK34:

Çekirgem, sıfır yağlı bulursan ye, yoksa yeme. Beyaz beyaz yağlı olanlar yasak.:KK56:

Ben markette nameti buldum %7-8 yağ oranı. %15 e kadar yağ serbest diye biliyorum yanlış mı biliyorum acaba? bir de pastırmayı yerken beyaz yağlı kısımlarını çıkarıyorum, azcık ziyan oluyo ama napalım artık.

X