Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

heyyyy çekirge mekirge noluyo yaaa:KK47::KK1::KK1::KK1: bende incelince görürüm sizi zaten fazlalığım yok:KK52::KK52:
Sen beni geçersin denizim :) Ben kartlaştım burda artık ama kilom hala inat ediyo.. Hem merak etme, her gün yeni çömezler geliyo hihihi :p :KK1::KK1:

Bu tarif tencerede de pişirilebilir :KK28::KK28::KK28::KK28:, tatlandırıcım yarın gelsin, ben de o şekilde deneyip bildiririm size:KK56::KK56::KK56::KK56:
Hiç tatlandırıcı kullanmadım ömrü hayatımda, tadını neyin bilmem, çayımı kahvemi yıllardır şekersiz içerim ama şu tatlı meredini bırakamadım gitti, inşallah tatlandırıcı beni hayal kırıklığına uğratmaz :KK53::KK53::KK53: zira diyetimin geleceği onun ellerinde gibi gözüküyor :KK53::KK53::KK53:
Hiç tatlandırıcı kullanmadıysan tadı tuhaf gelebilir :S Demir gibi bi tat bırakıyo insanın ağzında.. Ama one da razı oluyoruz napalım :))

Ben 1,60'im. Dukan tarzı cevaplayayım bugüne kadar gördüğüm en az kilo 43 en fazla 61. Bu kiloya 61'den geldim. Ocak'ta 61'dim. Dikkat ederek 57'ye indim Haziran'da da Dukan'a başladım.
Sen ne yaptın yaaa :KK53::KK53: Hay maşallaaahhhh!!!! :nazar::nazar: Ne çabuk vermişsiiinnn :KK9::KK9: Bence senin bünyen de bir harika.. :KK70: Sadece kaçamak yapmamakla alakalı olamaz bu yaa :KK70: 2 aya yakın hiç kaçamak yapmadım. 4-5 kilo verdim ben :S :) Hayran kaldım kilolarına :KK70: Yani giden, olmayan kilolarına :KK70: :ağzınınsuyuakansmiley koyuyorum buraya :KK70: ve de :nazar::nazar:
43'te 34 beden oluyorum. Su anda 38'im sanırım. Hedefim 36, bunun icin de max. 48-49 olmam lazım.
Hedefim 43 kg değil asla o zamanlar çok sıskaydım. Normal görünmek istiyorum.
Bir yerlerimden yağlar fiskirmadan istediğimi giymek istiyorum.
Kiyafetlerimi yağlarımı kapatır mı acaba diye düşünmeden renk ve modeline göre seçebilme özgürlüğüne kavuşmak istiyorum
Ben de ben deee :KK43: 36 olmak istiyorum.. Offff :KK31: Olmuyooo :KK43:(

iyi geceler kuzular, karpuzun gölgesinde diyete, kuzumun hastalığı gölgesinde de tatile devam ediyorum.. çok gevezesiniz okuyorum büyük kısmını ama yetişemiyorum cevap yazmaya :))
Geçmiş olsun canım kuzunaaa :KK43:

merhaba arkadaşlar,
ben de iki sene önce dukanın kitabını almıştım. ama araya hamilelik, emzirme falan girince yapamadım.
şimdi yaklaşık 3 haftadır yapıyorum. 63-64 kilodan 60.6 ya indim. başlarda bişey olmaz diyerek kaçamaklar yaptım sonra, kilo vermemi durdurduğunu görünce kaçamak yapmakta vazgeçtim. boyum 1.65, hedefim 58 kilo. bi kaç güne kadar da calleneticse başlıcam inş. bi kaç gündür topiğinizi takip ediyodum, ben de yazayım dedim. herkese kolay gelsin, başarılar..
Hoşgeldin.. Tebrikleeerr :))

aman allahım ne kadar çok şeyler yazmışsınız hızınıza yetişemiyorum valla ,kime cevap yazacağımı şaşırdım gece saat 1 e geliyor ben hala yatmadım çok korkunç bir baş ağrısı var,yatsam da uyutmaz beni ,karnım aç mı onu da bilemiyorum ,sabah iki rafadan yumurta yedim yanında bir bardak light süt akşama da yumurtalı kıyma ,bugünki menüm bu ,ben giriş katta oturuyorum yaptığım yumurtalı kıymanın bir kısmını ayırmıştım sonra yerim diyerek ama mutfağa dadanan pis bir kedi var (sokak kedisi ) sen gel hüplet onu sinirimden ağladım ,hayvanı nasıl engelleyeceğimi bilemiyorum hergün bir kez uğruyor mendebur ....neyse işte tartı bu gün bana gülcükler yaptı dün hiçbişey yemediğim için belki ama -500 çıktım ...dün kızıma parkta bisiklet çarptı onun üzüntüsüne aça aç yat valla ....açlığa da alıştım gerçi ya neyse işte bacılar benden bugün bu kadar hızınıza alışayım daha çok yazarım öpüldünüz
Senin kızına da geçmş olsun :KK43: Kıyamaaamm... Normalde aç yatınca bazen + bile çıkılıyor.. O -500 senin başarındır :KK66: Küçümseme :KK34: Valla ben de destan yazıyorum cevap vericem diye :KK70: Haklısın, gevezeyiz hihihi

yaa benim tartım da bana 2 gündür sürpriz yapıo =(( dün bana değişik değişik bi sürü rakam gösterdi, bugün de fazla tarttı ya da ben öyle olmasını umdum :KK1: dünden sonra aramızda güven problemi başladı artık ilişkimize devam etmeme kararı aldım :KK19: bugün yenisini alcam umarım gelen gideni aratmaz :KK70: ...........
Hahahah :KK9::KK9: Bir süre ara verseniz :p :KK53::KK1:
Hepinize günaydın Dukan güzelleri :)
Bugün 64.4 le uyandım. Regl bitmek üzere.Bakalım yarın kaç olucam. İşin ilginç tarafı ben bu hızla gidersem Dukan'ın verdiği zamandan önce eririm diyordum. Hiç de öyle olmadı neredeyse günü gününe adamın dedikleri çıkıyor. Kahinim benim. Nasıl bir hesaptır arkadaş :)
Bugün bir arkadaşımızın bebeğini kutlamaya gidiyorum. Bebek dediğim de geçen yıl doğdu bu arada. Biraz daha beklesem düğününe filan gidicektim çocuğun. Umarım tuhaf ikramlar ve ısrarlarla karşılaşmam orda.
Karşılaşırsııınnn, ama yüz vermezsiiinnn :KK34: İradeee iradeeee!! :)) :KK34:

kuzuya geçmiş olsun. karpuzu abartmayacağınızdan eminiz :KK52::KK52:

36 larda yakın inşallah.. çok sevindim adınıza. sanki ben giymişim ve olmuş gibi. gerçi şu anda elbise olarak 38 olur ama ben pantolon 38 e girmek istiyoruuumm:KK52:

abbaaaooouu!! okunduğunda karpuz yemiş gibi mi algılanıyom!! yok kuzum yok yani karpuz kokusu burnumda ama dukan'ın kılıcı da ensemde.. ondan dedim "karpuzun gölgesinde geçiyo tatil" deyü.. yemiyom, yemem de.. :KK66:

36 lar da yakıındır yakınnn :)

Son düzenleme:
abbaaaooouu!! okunduğunda karpuz yemiş gibi mi algılanıyom!! yok kuzum yok yani karpuz kokusu burnumda ama dukan'ın kılıcı da ensemde.. ondan dedim "karpuzun gölgesinde geçiyo tatil" deyü.. yemiyom, yemem de.. :KK66:

36 lar da yakıındır yakınnn :)

anouuuvv ben yannış anlamışım pardon o zaman. :26:eek:fff nasılda kokar insanın burnuna.. :18:şimdi bende tatile çıkıyorum nasıl dayanicam bilmem valla. pff :18:güzelde gidiyordu şimdi planlar alt üst olacak yaw :KK53::KK53:

medesa bizde ailecek bu yıl izmir civarını düşünüyoruz. ramazana denk gelecek tatil ama ne yapalım.
senin otel nerelerde, belki misafiriniz oluruz :)))

anouuuvv ben yannış anlamışım pardon o zaman. :26:eek:fff nasılda kokar insanın burnuna.. :18:şimdi bende tatile çıkıyorum nasıl dayanicam bilmem valla. pff :18:güzelde gidiyordu şimdi planlar alt üst olacak yaw :KK53::KK53:
ben bulamam diye aromalarımı, tatlandırıcı vs lerimi de yanıma aldım.. (gerçi buralarda da buldum ama olsun) elimin altında malzeme olunca sıkıntıya düşmedim ben.. sen nasıl bi tatil planladın.. otelde falan mı kalacaksın?? öye olursa da gitmeden yap malzemelerini(ekmek kek vb), orada rica eder dolaba koydurursun.. olma mı??

amin canim güzel dualarin icin. yüregine saglik birtanecim her isteyene insallah :2:

regl zamaninda yapma canim dinlenmis olursun. ben yapmiyorum o zaman. ama birakmamana sevindim. azmine hayranim :KK16::KK16:

Sağol canım benim, senden duydum ilk defa çok teşekkür ederim bıkmadan söylediğin için :KK16::KK16:

Ben takip ediyorum bu aralar üye sayısı takipçilerden fazla. Bende takipçi gibi oldum tatilden sonra iş yığını arasında anca okuyabiliyorummm.

Bende 33 ve bekar. Daha ordata aday bile yokken çocuk nasıl düşünür bu beden...

AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN. CÜMLEMİZE...

Yok yok ben kesin evde kaldım....

Ztaen bu 78 lilerde bi şey var. Kaç arkadaşım bekar sayısını bilmiyorum. Ama hata bizde heralde hep 78 lilerle tatile çıkıyorum kız kıza. Bi numara olmuyorrr :)

Al bak bu kedi de bizdennn :)

Evet gerçekten çok ziyaretçilerimiz var, uzay filmi vardı ya, gerçi siz bilmezsiniz :KK9:

Aaaa kızlar, ben yaşlıım dedim sizi yine ben teselli ediyorum, anlamadım bu işten bişey.:KK9::KK9:

Merhabalar:KK3::KK3:
Bende başladım bakalım dukan diyetine..İnşallh kısa sürede gider kilocuklar..:nazar::nazar:

------------------------------------------------------------

Karbonhidratlı besinler, beynin enerji kaynağı olan glikozu temin eder. İyi araştır lütfen... ceviz, muz, havuç, ananas en önemli besinlerdir. Ve alzheimer hastalığını engeller.
Saygılarımla...

arkadaşım haklı olabilirsin kısmen haklısınd akarbonhidratların önemi konusunda ama bu geçici bir süreç uzun vadede dediğin gib sonuçlar doğurabilir belki ama diyete sonradan karbonhidrat ekleniyor koskoca doktor bunu bilemediyse biz hiç bilemeyiz zaten..kitapta da nedenleriyle anlatılmış neden ,neyin ,ne zaman alınması gerektiği yani..diyeti kısa sürdürecek olanlarda ise sıkıntı yok hem uzun sürse ble dediğim gibi diyete sonradan meyve ki o da bir karbonhidrat.tam buğday ekmeği ekleniyor ve sebze tabikide bunda sıkıntı doğrucak bir durum olduğunu sanmıyorum endişende haklı olabilrsin ama kesin çizgilerle böle böle demek yanlış bence herşeyin açıklaması var..önyargılı olmayalım lütfen..

Sağol canım benim, senden duydum ilk defa çok teşekkür ederim bıkmadan söylediğin için :KK16::KK16:

Evet gerçekten çok ziyaretçilerimiz var, uzay filmi vardı ya, gerçi siz bilmezsiniz :KK9:

Aaaa kızlar, ben yaşlıım dedim sizi yine ben teselli ediyorum, anlamadım bu işten bişey.:KK9::KK9:

aşkolsun yahu 31 yaş itibariyle ben de biliyom hem de bölümü bölümüne biliyom neredeyse :KK33:

------------------------------------------------------------

Karbonhidratlı besinler, beynin enerji kaynağı olan glikozu temin eder. İyi araştır lütfen... ceviz, muz, havuç, ananas en önemli besinlerdir. Ve alzheimer hastalığını engeller.
Saygılarımla...

arkadaşım haklı olabilirsin kısmen haklısınd akarbonhidratların önemi konusunda ama bu geçici bir süreç uzun vadede dediğin gib sonuçlar doğurabilir belki ama diyete sonradan karbonhidrat ekleniyor koskoca doktor bunu bilemediyse biz hiç bilemeyiz zaten..kitapta da nedenleriyle anlatılmış neden ,neyin ,ne zaman alınması gerektiği yani..diyeti kısa sürdürecek olanlarda ise sıkıntı yok hem uzun sürse ble dediğim gibi diyete sonradan meyve ki o da bir karbonhidrat.tam buğday ekmeği ekleniyor ve sebze tabikide bunda sıkıntı doğrucak bir durum olduğunu sanmıyorum endişende haklı olabilrsin ama kesin çizgilerle böle böle demek yanlış bence herşeyin açıklaması var..önyargılı olmayalım lütfen.karbonhidrat demek illaki koskoca bir makarna tabağı yada pilav yada çok kalorili bir muz demek olmamalı...

kızlar selam yine ben....:KK1: pastırma yasakmı bu diyette ben yiyorumda çemensiz ama???

ekim34; seni çoooook kıskanıyoruuuuuuuuuuuuumm. brawoooooooooo sana ......bende istiyorum bende normal kiloma gelmeyiiiiiiiiiii bendee:KK36:

Bu arada ben 88 kiloyla dogum yaptim. Ordan geldim buralara.ayri bi tebrigi hakeddiyorum sanirim ;p
Sana ayrı bir "tebrikleeeeerrr" :KK9::KK9: Bravo valla :)) Haketmişsin :)

Bak medesam zaten bu gidişle beni bu işten atarlar, e seni de atarlar belki :KK9::KK9: ben de B planımı hazırladım, dukan cafe açıcam, yemekleri sen yapacaksın ben de servis ve bulaşık işini üstlenicem, :KK1:bu kadar hamarat ahçıyı nerden bulurum yoksa, nasıl plan :KK9::KK9::KK8::KK8::KK8:
Huhuuuu!! Burda unutulanlar vaaarrr:KK19: ben nolcaaammmm.. Ühühühühü :KK43:

Canım, sanırım şu an buranın en yaşlısı benim, 24 yaşında doğum yaptım şimdi 38 yaşındayım, bir bastonum eksik sorma:KK9::KK9:
.........
Anaaaammm :S:S:S Senin 14 yaşında çocuğun mu var canım :KK53::KK53: Allah bağışlasın!!! Oyyy!! :)) Ne güzel erken anne olmuşsun yaa :KK16::KK16: Maşallah maşallaahhh:nazar::nazar: Darısı başımıza olsun inşallah :KK1: e zamanı gelince tabi hiihi :))

hepiniz için herşey inşallah yolundadır......
nasıl gidiyor kilo vermeler bakalım....benim kilo verdiğimi gören herkes dukancı oldu eheheheh
internete pek giremiyorum bu yüzden koptum olaydan..... zaten ben güçlendirmeye geçtim dün akşam 59,9 dum yani o derece :)
yarim takılmaya başladı mı yeniden?
ben varsa onun telefonunu veya adresini almak istiyorum
öpüyorum sizi hatunlarım......

delyyyyy nerdesin kakitom göremiyrum seni .......

Canıımmm!! Özledim seniiii :KK16::KK16: Umarım her şey yolundadır.. Sağlık sorunları devam ediyor heralde ama, tez vakitte her şey iyi olur inşallah!!:KK16:
59,9 mu olduuunnn :KK52::KK52: Vay beee!!! Harikaasın canım yaaaa!!! Gerçi sıkıntılar olmasaydı keşke ama.. O yüzden de kilo vermişsindir :KK43: Her şey düzelecek inşallah..!!

Arada uğra, konuşalım, hasret gidereliimm :KK54::KK54: Çok çok öpüyorum kankitooomm :KK16::KK16:

ben bulamam diye aromalarımı, tatlandırıcı vs lerimi de yanıma aldım.. (gerçi buralarda da buldum ama olsun) elimin altında malzeme olunca sıkıntıya düşmedim ben.. sen nasıl bi tatil planladın.. otelde falan mı kalacaksın?? öye olursa da gitmeden yap malzemelerini(ekmek kek vb), orada rica eder dolaba koydurursun.. olma mı??
Bizim tatil bungalov yani bi çeşit ağaç evde yarım pansiyon. kek ekmek götürebilirim ama açık büfede karbo ve sebze filan agırlıklı olursa işim zor olur. elimden geldiğince dikkat edicem ve gelince de saf pro günlerini sıralicam artık. :KK34:

aa bilmem mi. ziyaretçiler. the visitors. hatta üç bacaklı robot gemi gibi bişiler vardı tripotlar diye. çok korkardım ben o diziden ama korka korka da heyecanla izlerdim :KK9::KK9:

veee bugün seyirdeki son SP günümü yapıorum sevgili dukan arkadaşlarımm :KK16: (protein perşembelerini saymıorum tabi =)) yarın da son PS günümü yapıp cuma günü yavaş yavaş güçlendirmeye geçiorum. Açıkçası yarın tartıda göreceğim rakama da bağlı bu durum eğer 400grmı vermişsem yarın bile geçebilirim hemen güçlendirmeye artık sabırsızlanıorum çünkü zaten daha da veremiyorum yağ kalmadı sanki vücutta zorla gidio son gramlar :KK1:
Ekmek yemeği özledim, eskiden hergün bıkmadan yediğim şimdi hayallerimi süsleyen tostumu yemeyi özledim. Meyve yemeği özledim...Kısacası 4 aylık bi sürecin sonunda tadı ve tuzu olan bi hayatı özlediğimi farkettim. İnşallah vermişimdir son gramlarımı, inşallah gönül rahatlığıyla geçerim güçlendirmeye ve inşallah allah bi daha hiçbirimizi kilolu olmakla cezalandırmaz. :KK34:

Bu arada iyiki varsınız. Bu diyeti eğlenceli hale getiren, çekilir kılan burası oldu benim için En Büyük KK aksi halde kendimi hep yalnız hissedecektim. :18:

Kahvaltı : 07.40
Bir fincan sütlü kahve ( şekersiz,tatlandırıcısız )
üç yumurta,iki ince parça pastırmalı omlet ve iki ince dilim dana jambon
bir adet ice tea
09.00 Şekersiz Türk Kahvesi
11.00 Şekersiz yeşilçay, minik dukanik muffinim.

12.30
iki parça işyerinde çıkan fırın köfte, bir koca kase cacık ( köftede pirinç olma olasılığına karşı kepek hakkımı az kullandım )
14.00 Şekersiz Türk Kahvesi

16.30 üç el ayası büyüklüğünde haşlama tavuk, bol bol ev yapımı ice tea ( yeşilçay, kırmızı meyve sallama çayı, ve kuşburnu kaynatarak yaptım. Tatlandırıcı da ekledim.

17.00 Tatlı arası olarak bir adet light meyveli yogurt.
İçecekler ;
tüm gün 2,5 Lt kadar su, bir kupa şekersiz yeşilçay,1 şeftalili form çayı,2 şekersiz sade, 1 sütlü şekersiz Türk kahvesi, 300 ml light hazır ice tea, 400 ml kadar ev yapımı yeşil çay ice tea

sağol tatlım, sportmenkedi sen de sağol.. antibiyotik işe yaradı gbi, dün geceyi ateşlenmeden atlattık.. toparlayacak gibi inşallah..:nazar:

Canım, kuzun hasta mı oldu, çok geçmiş olsun, geçmiş zaten çok şükür ama ben atlamışım:26:

Merhabalar:KK3::KK3:
Bende başladım bakalım dukan diyetine..İnşallh kısa sürede gider kilocuklar..:nazar::nazar:

Hoşgeldin canım, hayırlı olsun inşallah kısa sürede gider.:KK54:
aşkolsun yahu 31 yaş itibariyle ben de biliyom hem de bölümü bölümüne biliyom neredeyse :KK33:

Haha, bravo sana neslim.:KK16:

ekim34; seni çoooook kıskanıyoruuuuuuuuuuuuumm. brawoooooooooo sana ......bende istiyorum bende normal kiloma gelmeyiiiiiiiiiii bendee:KK36:

Canım benim, tabi ki geleceksiniz hepiniz, inşallah en kısa zamanda. :KK16::KK16:

X