Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

fıstığım yaa zaten hep söylüyorum bence sen başlarken bile yine de fıstık gibiymişsin ama şu an bildiğin zayıfsın yani süpperrr :KK9::KK9:
elbisen de güzelmiş kız,biraz daha zayıflayım da bana da ver bir resim çekileyim :KK9::KK9:
evettt arkadaşlar da ondan arı maya derler,deli gibi çalışır işten çıkar oraya buraya koşuşturur spora alışverişe gider sonra da evime gelip ev işlerimi yaparım falan ama yine de pelt olmam çok şükür.bir de vitamin takviyesi falan alsam uçucam sanırsam :KK55::KK55:

canın saolsun sekerimm,,kargo yaparım :KK1: walla kışın neysede yazın ben iyice enerjisiz oluorum sıcakta bi an önce ewe atıp ertesi gunun yemegını yapim diorum,,öle bi haftalık fln imkansız..ztn en erken 7 de ewde oluorum..masallah hep daim kalsın bu enerjin inşşş.. :nazar:

Valla ya, cidden güzel olurdu, belki bir gün yapabiliriz hepimize uygun bir zamanda, çok önceden planayarak :))

ewt yaa,,İstanbuldakilerle bi İstanbul bulusmasi yapsak süper olur..kimler gelir böle bi organizasyona arkadaşlar ??

tşkler :KK16:

ommure sormussun ama ben cvp wereyim,,o suan onlıne deil..bu konuda sen tek deilsin..bunu burada o kdr cok arkadasımız yasadıkı..ben hıc duraklama yasamadım ama mesela ommur 60 olmak için o kdr cabaladı olamadı,,sonra güçlendirmeye geçti ve kalan 2 kılosunu orada werdi.yada dely o kdr spor yapıor ve diete uyuor ama hala o da hedefine ulasamadı..yanı moral bozacak bişi yok..vücut diete alıstıkca biçok arkadasımız yasıor bunu malesef :2:

Çok teşekkürler sen de harika görünüyorsun bu arada. Darısı başımıza o zaman.
Diyeti bırakmaya niyetim yok zaten çünkü gerçekten beslenme alışkanlığını doğru biçimde değiştiriyor.
Şimdi bırakacak olsam ne yaparım diye düşünüyorum. Aynen şu anki gibi devam ederim.
Belki sebze ve meyve biraz daha fazla yerim o kadar.
Ama yulaf kepeğini asla hayatımdan çıkarmam.

Canlarım, kıyamam size,

Ben yerim de siz yiyemez misiniz? Size dukan tost ekmeği tarifi buldum, mikrodalga ama umarım vardır, ya da komşuda varsa 2 dk pişiriverin. :KK9:

Dukan Usulü Kepekli Tost Ekmeği » Dukan Diyeti Yemek Tarifleri

ellerine saglik birtanem :KK16:

ayyy medesammmm yap bi dene banada tarifini ver....benim söle bir sournum var yagsiz kiyma alamam suan biz eti cok uzak bir türk kasabindan aliyoruz annem gitmeden depoladi ama yagsiz degildir muhtemelen ne yapsammki hic kirmizi et yemesemmi bugün köfte yapacaktim aslinda ama simdi aklima takildi:18:

prenscim bende almanyadayim . nekadar oldu senin baslayali.bir cok seyde yardimci olabilirim

eee hani bana yardim edecektiniz küsücem simdi size hee:KK43:((( cevabinizi dört gözlen bekliyor olucam...

tekrar alalim sorunu canim bende cevap vereyim

arkadaşlar dün diyetten önce cok severek giydiğim bi elbisemi giydimm fkt gördüğüm görüntü beni şok etti..çünkü elbise üzerimde o kdr emanet durduki ama olsun yinede zayıflamak ugruna hersey mübah :KK1: aşağıda elbisemin önceki üzerimde durusu ve dünkü üzerimde durusunu bulabilirsiniz.önceki resim taa 3 sene önceki halim o zmn 60-61 flndım yani diyete basladıgım kılodan 4-5 kilo daha az hallerimde..(bu arada ikinci fotolarda yüzüm yok cunku bunları sırf vücudumu görmek için çekildiğimden yüzümü almıorum:KK53::KK53:]

ya love cok cok süpersin.. herika zayifladin. vede elbise hakkaten emanet gibi olmus üstüne ama bosver alirsin yenisini :KK1:

canlarimm canim birtaneciklerimmmmm masallah hepiniz iyi gidiyprsunuz.

ben 76 yi gördüm ama maalesef aptal laptop um kocisimde tamirde bu da yedek olan. dolaysi ile kaydettigim ticker sayfasi yok bastan yapmaya da üsendim. :KK35:

canlarimm cok cok mutluyum. hava güzel ben güzelim hersey güzel daha ne olsun.. bir tek annecimi özledim :KK43: insallah bir kac aya görüücem onu da.

giremiyorum cünkü sürekli gezemelerdeyim. :KK9:

havuza gidiyorum bol bol

ssonracima bisiklete biniyorum alisverise giderken.. sonracima bazende yürüyorum :KK52:

bugün kü menüm

sabah

kiymali yumurta mmmm nefisss loluyor hergün yesem yerim :KK56:

öglen

dünkü firinda tavuk tan artan gögüs var biraz ( amma cok yapmisim yaa koca bir tavuk u posete koydum yetmedi bir kac gögüs daha koydum , yetmedi esim icin poatates sogan poseti yaptim. anamm ne yedim yaa :KK56: )
yaninda yogurt yerim

aksamada

balik varrrr mmmmm miss

bir kac sayfa okuyabildim. hepnizi öpüyorum tek tek.. bu güzel günlerde bol bol su icerek daha cok temizleyelim icimizi :KK16:

biara gel sana göbeğimi göstereyimde göbek gör. :76::84::84::84:

ama sen sanırım ewli ve cocuklusun..yani dogum fln yapmıssın o nedenle o göbek normal..ben ewde kalmışlar klubunden biri olarakkk,, o göbek cok fazladı :KK53: :KK53:

ya love cok cok süpersin.. herika zayifladin. vede elbise hakkaten emanet gibi olmus üstüne ama bosver alirsin yenisini :KK1:
ben 76 yi gördüm ama maalesef aptal laptop um kocisimde tamirde bu da yedek olan. dolaysi ile kaydettigim ticker sayfasi yok bastan yapmaya da üsendim. :KK35:

canlarimm cok cok mutluyum. hava güzel ben güzelim hersey güzel daha ne olsun.. bir tek annecimi özledim :KK43: insallah bir kac aya görüücem onu da.

giremiyorum cünkü sürekli gezemelerdeyim. :KK9:

havuza gidiyorum bol bol

ssonracima bisiklete biniyorum alisverise giderken.. sonracima bazende yürüyorum :KK52:

bir kac sayfa okuyabildim. hepnizi öpüyorum tek tek.. bu güzel günlerde bol bol su icerek daha cok temizleyelim icimizi :KK16:

cok tşk ederimm cnm..bu arada hadi seninde az bi yolun kaldı,,senide beklioruz en kısa zmnda güçlendirmeye :KK16:

arkadaşlar dün diyetten önce cok severek giydiğim bi elbisemi giydimm fkt gördüğüm görüntü beni şok etti..çünkü elbise üzerimde o kdr emanet durduki ama olsun yinede zayıflamak ugruna hersey mübah :KK1: aşağıda elbisemin önceki üzerimde durusu ve dünkü üzerimde durusunu bulabilirsiniz.önceki resim taa 3 sene önceki halim o zmn 60-61 flndım yani diyete basladıgım kılodan 4-5 kilo daha az hallerimde..(bu arada ikinci fotolarda yüzüm yok cunku bunları sırf vücudumu görmek için çekildiğimden yüzümü almıorum:KK53::KK53:)Eki Görüntüle 452388 Eki Görüntüle 452389 Eki Görüntüle 452390 Eki Görüntüle 452393 Eki Görüntüle 452394

tebrik ederim seni love01 :KK9: :KK9: ne güzel zayiflamissin ya zayiflik gibisi yok valla, gercekten biseyin kalmamis ne mutlu sana :KK9: :KK16:

Hayırlı olsun canım, olur mu olur neden olmasın :KK34:

Valla ya, cidden güzel olurdu, belki bir gün yapabiliriz hepimize uygun bir zamanda, çok önceden planayarak :))

Bak görüyor musun şanslı çocuk ya, gitmeseydin ağaç olurdu ama iyi ki gitmişsin de görmüş seni, ağzının suyu akmıştır eminim. :KK9::KK9: Valla ne güzel demişsin, hiç belli olmuyor verdiğin, çıldırmıştır. O derdine yansın güzelim inşallah senin karşına çok daha iyisi çıkacak:KK16::KK16:

Kilocukların da artık gidecekler ya ayrılamıyor senden, ondan yapıyorlar, en son tartın sürprizli bir jübile yapacak sana demedi deme:KK1:

ağzından bal damlıyor kuzum,hakikaten tartı bi kıyak yaparmış ben direkt güçlendirmeye ışınlanırmışım :KK55::KK55:
bu arada yaaaa öyle bir buluşma yaparsanız ve önceden belli olursa bana da söyleyin,bakarsınız bir iş seyahati patlatıp gelirim yanınıza :KK9:
eeee nasıl tanıcaz birbirimizi,mekandaki en zayıf hatunlar kimse onlar biz mi olcaz öyle mi tanıcaz :21::KK23:

aynen dely ya hiçbişi değişmez diye korkuyorum o bi haftada alır sonra da veririm yaptığım protein günleri kar kalır yanıma:))
Heee :)) Ben geçen gün 4 gün protein yedim mesela, 100 gr bile veremedim :KK31: Normal insanlarda giderdi sanırım bi kaç gram :KK70: Boşa gidince uyuz oluyo insan :S :) Ama ben de denicem eğer bi kaç hafta daha kilo veremezsem. Ramazanda bikaç gün deneyebilirim belki.. Haberiniz olur zaten :KK66:

:)) 2 2.5 litreyı cok gecmemk gerektıgını de bı yerde okumustum o sebepten sordum ohhhhhhhhh ıcerım tabı atakta 2 kılo az degıl dımı ?
Yok yok.. Öyle bir şey yok.. Ben 2-3 litreyi bile zorla içiyorum mesela.. Sen de zorla içsen neyse.. Susuyorsan tabi ki içeceksin. Vücuduna niye eziyet edesin su içmeyerek :KK20: Yazın sıcağında, bayılır kalırsın heee.. Allah korusun..
2 kilo az değil tabi kii :) Ben 1,2 falan vermiştim. Kişiden kişiye değişiyor.. Ama 2 kilo gayet iyi bence :128:

..........
valla heder ettim kendimi,bir sürü şey yaptım ama bende sonra düşündüm e ben bunları ne zaman yicem,yulaf kepeği hakkımı aşmış olcam diye.keki de buzluğa koysam çıkınca nasıl olur acaba ? çünkü revanimi yemek istiyorummm hatta hepsini yemek istiyorum:KK56:
bu arada ben revaniyi küçük yuvarlak bir borcama koydum sonra dörde böldüm,kabarık güzel oldu:KK34:
Afiyet olsuunnn şimdiden :KK56: Evet.. daha küçük bi Borcam'da daha güzel olurdu bence de.. ama bende yookk.. Bi de Borcam stoğu mu yapiyim yaa napiyim ki :44: hihihi :)) Eh be Dukan.. Batırdın beni :S :KK70:

.......
Canım, afiyet bal olsun sana:KK16: Revaninin şerbeti kalmış ağzında damlıyor bak, nasıl mutlu olduysan yiyince :KK9:
Evet yaaa hahahha :KK9: Hepsini bi oturuşta bitirirdim yani :KK70: Kurt var gibiyim hihihi :KK70: Mutfağa git gel.. Kola iç.. Yoğurt ye.. Tatlı al... süt iç... gözüm döndü yaa :KK9::KK9: Bi de gecenin 12'sinde soğuksüt, buz, tatlandırıcı, biraz kakao, biraz goji, biraz petibör aroması (vanilya aromam bitmişti) hepiciğini blendarla çırptım... Tadı ayynııı Baileys gibi oldu :KK70: :nazar: Hani şu kahveli içkiden :p İçine bi de rom aroması atılsa.. Sarhoş eder yani o derece :KK1::KK1: :KK70: Tavsiye ederim :KK34: Ama goji koymayın :KK70: Meyve niyetine koydum, pütürlü pütürlü güzel olmadı. Onun yerine içine light meyveli yoğurt konulur bak, çilekli.. Şimdi aklıma geldi :KK34::KK51:

Günaydinnnn Kizlar dün ilk seyir günümü geride biraktim insallah bugün sadcece -100gr gördüm ama ben almisimdir diye tahmin ediyordum sebzeden ötürü saldirdim resmen hepiciiine Toplamda giden -2,9 Kg 5 günde mutluyum mutluyuz hep mutlu olalim
...........
ah ah benimde burnumda tütüyo ve ben daha yolun basindayim belkim yulaf kepekli tost yapariz olmami yaaa?:26:
Tebrik ederim =) Çok iyi başlangıç :13:
Ben yulaf kepeğiyle ekmek yaptığımda tost yapıyorum kimi zaman.. Ekstra bi tost ekmeği yapmıyorum. Biraz yayvan bi kaba koyunca, geniş oluyo ya.. O zaman ortası kesilip peynir falan konulabiliyor :KK66: Güzel de oluyor.. Bu haftasonu öyle yapiim bari.. Aklıma düşürdünüz hihih :KK1:

Zayiflayinca bulusma bile ayarlaya biliriz kizanciklar:KK3: hos ben alamanyadayim:KK25: ama istanbula cok geliyorum burada parantez acma geregi duydum (Insallah Agustos 2013 te Allah nasip ederde o günlere gelirsek evleniyorum istanbula yerlesiyorum tüm istanbullulari beklerim) dügünümde bulusma yapalim
Şimdiden hayırlı olsun inşallah.. daha varmış ama.. O güzel günü de görürsünüz inşallah hayırlısıyla :123:

Ay çok özlemişim buraları yaaa.
Biz de seni özledik datlu kıızzz :KK19::86::13:
...
bu arada bu sabah vapurla işe gelecektim,tam vapura biniyorum bir de ne göreyim eski manita :KK53:
deli midir nedir vapurla gideceğimi tahmin etmiş gitmiş bekliyor orda,sürpriz yaptım diyor ayyy dedim hayatımda başıma gelen en güzel sürpriz hehehehehee :KK1:
sonra vapurda tombiş bir hatun gördük,bu da bana ver de okusun senin kitabı diyor :21:
bu arada var ya resmen fesatlığından kudurdu ben kilo verdikçe çok komik bu da kendi çapında diyet yapmaya başlamış,5 kilo verdim dedi hiç belli olmuyor dedimm ahahahahaha yaşasın kötülük :KK47:
ama sen baya iyi olmuşsun,epey farkettin diyor. yazılma oğluum bi uzaaaa dicektim de hadi kırmayayım dedim :KK23:
...........
Hahahah :KK70: :KK9::KK9: Seninki azıtmış iyice hihihi :)) Allah kolaylık versin sana :KK1::KK1:

eee hani bana yardim edecektiniz küsücem simdi size hee:KK43:((( cevabinizi dört gözlen bekliyor olucam...
Soru neydi yaaa :S:S:44:

arkadaşlar dün diyetten önce cok severek giydiğim bi elbisemi giydimm fkt gördüğüm görüntü beni şok etti..çünkü elbise üzerimde o kdr emanet durduki ama olsun yinede zayıflamak ugruna hersey mübah :KK1: aşağıda elbisemin önceki üzerimde durusu ve dünkü üzerimde durusunu bulabilirsiniz.önceki resim taa 3 sene önceki halim o zmn 60-61 flndım yani diyete basladıgım kılodan 4-5 kilo daha az hallerimde..(bu arada ikinci fotolarda yüzüm yok cunku bunları sırf vücudumu görmek için çekildiğimden yüzümü almıorum:KK53::KK53:)Eki Görüntüle 452388 Eki Görüntüle 452389 Eki Görüntüle 452390 Eki Görüntüle 452393 Eki Görüntüle 452394

Canım, sen muhteşem görünüyorsun valla, maşallah, poponu kaşı, nazar değmesin, yüzün de pek güzel canım benim :KK9: :nazar::nazar::nazar:
:KK16::KK16:
İlk halin de çok güzel ama şimdi bildiğin çıtır olmuşsun. Ben de kuzenimin nişanına bol elbisemle gittim, ilk defa kıyafetlerim bol geliyor ya nasıl mutlu oldum anlatamam, buna rağmen kilo verdiğim gayet net anlaşıldı. Benim baba tarafım balinagillerden, halamlar, kızları falan hiç normal kiloda olan yok, onların içinde çıtır kaldım valla nasıl güzeldi ya, bak hatırladım şimdi :KK9::KK9:

Oy oy! Ne çok birikmiş yazılanlar. Hepsini okuyamadım bile. Ben 64 lerde geziniyorum henüz. Regl bir taraftan sıcaklar bir taraftan iştahım da kalmadı pek. Bol sıvı tüketimi, yoğurt, yeşil çay derken gidiyo bakalım bir şekilde. Yahu dört kilo daha ver, güçlendirmeye geç diyo Dukan amca, ben de sıkılmaya başladım bu seyirden. Meyve yemek istiyorummmmmm artık. Karnımda meyveli yoğurt ağacı çıkacak bu gidişle :)

Az kalmış canım, hadi sık dişini de gel artık.:KK16:

hehehehe neden atom karınca dedin bakiim sen bana :KK34: arkadaşlarım da arı maya der onları anımsattın :KK16:

ya dukaniçem harikasın sen vallahi,sağolasın canım benim.:KK16:
evde mikro yok ama otelde var :KK34:
p.be akşamı nöbetteki görevim belli oldu,dukan tost ekmeği yapacağım,offf ertesi gün de o ekmeğin arasına light kaşar koyup tost yaparım,aşerdim resmen :KK56:

canım bak mikrodalga varsa sende çok kolaymış,4 dakkada tost ekmeği hazır.sağolsun ekim verdi bize tarifi :KK76:
kuzucuk yaa o etler yağlı olur,bizim aldığımız en yağsız etler bile yine de yağlı.
dukan %10'dan fazla yağ olmayacak diyor ve bence onlar da yağ oranı yüksektir.senin de alma imkanın yok uzak anladım ama sen bilirsin.kırmızı et yemeden de yaşarım diyorsan yağsızını bulana kadar beyaz etle idare etsen :KK34:

Kuzucum, love01 iyi söyledi sahiden atom karınca gibisin, arı mayayı ne çok severdim ben, seni de çok seviyorum:KK16:

Sizi tostsuz bırakmaya gönlüm razı olmadı, görmüş ama deneyememiştim, kısmet sizeymiş, inşallah güzel olur canım, dene bakalım :KK16::KK56:

arkadaşlar dün diyetten önce cok severek giydiğim bi elbisemi giydimm fkt gördüğüm görüntü beni şok etti..çünkü elbise üzerimde o kdr emanet durduki ama olsun yinede zayıflamak ugruna hersey mübah :KK1: aşağıda elbisemin önceki üzerimde durusu ve dünkü üzerimde durusunu bulabilirsiniz.önceki resim taa 3 sene önceki halim o zmn 60-61 flndım yani diyete basladıgım kılodan 4-5 kilo daha az hallerimde..(bu arada ikinci fotolarda yüzüm yok cunku bunları sırf vücudumu görmek için çekildiğimden yüzümü almıorum:KK53::KK53:)
Yok yok.. bu hali de gayet güzel bence elbisenin :KK34: Bravoo :KK9: Hem sen zaten şişman değilmişsin ki :)) Bacakların da incecikmişş :) Benimkiler şimdi bile senin eski halin gibi değil :KK1: Biraz göbiş varmış.. O da kalmamış maşallaahhh :nazar::nazar: Daha da vermee heee :KK66: Kalmıcan :KK1:

Uzun zamandır güçlendirmede olan biri olarak belki sen soruma cevap verebilirsin.
Haziranın başında 3 gün atakla başladım. 57'den 55,5'a düştüm.
Seyirde 52,5'u gördüm ama şu anda 54'teyim.
Dukan'ın takvimine göre temmuz sonunda 49'a iniyorum.
Sen de seyirde böyle duraklamalar hatta artılar yaşadın mı?
Ne kadar sabretmem gerekiyor? Temmuz sonu 49 gerçekçi mi sence de?

Şunu biliyorum, verilecek kilo azaldıkça eksilen kilo da az oluyor ve yavaş ilerliyor ama moralim bozuldu açıkçası.

Ben ommur değilim ama :)) moralini bozmaman gerektiğini biliyorum :KK34: Dediğin gibi verilmesi gereken kilolar azaldıkça öyle oluyor. Hem de seyirde çok kilo değişimleri oluyor. Zaten toplamda da vermek istediğin kilo azmış ya.. Onun da etkisi var.. Sakın üzülmeee. Güçlü oooll!! :KK4::KK4: Olacaaaakk olacaaaakkk :KK8:

Son düzenleme:
tebrik ederim seni love01 :KK9: :KK9: ne güzel zayiflamissin ya zayiflik gibisi yok valla, gercekten biseyin kalmamis ne mutlu sana :KK9: :KK16:

tşk ederim,,darısı sizlere:KK16:

ağzından bal damlıyor kuzum,hakikaten tartı bi kıyak yaparmış ben direkt güçlendirmeye ışınlanırmışım :KK55::KK55:
bu arada yaaaa öyle bir buluşma yaparsanız ve önceden belli olursa bana da söyleyin,bakarsınız bir iş seyahati patlatıp gelirim yanınıza :KK9:
eeee nasıl tanıcaz birbirimizi,mekandaki en zayıf hatunlar kimse onlar biz mi olcaz öyle mi tanıcaz :21::KK23:

yakamıza kırmızı gül yada we love dukan yazarız medesa :KK1:

Canım, sen muhteşem görünüyorsun valla, maşallah, poponu kaşı, nazar değmesin, yüzün de pek güzel canım benim :KK9: :nazar::nazar::nazar:
İlk halin de çok güzel ama şimdi bildiğin çıtır olmuşsun. Ben de kuzenimin nişanına bol elbisemle gittim, ilk defa kıyafetlerim bol geliyor ya nasıl mutlu oldum anlatamam, buna rağmen kilo verdiğim gayet net anlaşıldı. Benim baba tarafım balinagillerden, halamlar, kızları falan hiç normal kiloda olan yok, onların içinde çıtır kaldım valla nasıl güzeldi ya, bak hatırladım şimdi :KK9::KK9:

çok tşk ederim cnm gusel iltifatların için,,utandırdın benii :KK17: :KK17: benimde kuzenim çocuk dogurmasına ragmen çöp gibi 50 kiloydu,,bana ulastın dior gecendee,,ayyy ne mutlu oldumm :KK1:

canın saolsun sekerimm,,kargo yaparım :KK1: walla kışın neysede yazın ben iyice enerjisiz oluorum sıcakta bi an önce ewe atıp ertesi gunun yemegını yapim diorum,,öle bi haftalık fln imkansız..ztn en erken 7 de ewde oluorum..masallah hep daim kalsın bu enerjin inşşş.. :nazar:

haklısın kuzum yaa,bu sıcaklar insanın enerjisini de çekiyor doğruya doğru.
ama var ya bu sıcakta o fırının karşısında 5 saat uğraştım,hazırla çırp yıka topla,2 kere soğuk duşa girdim ama yine + :KK50:
neyse yaa çözeceğim onu da 1-2 güne inşallah :KK8:

ewt yaa,,İstanbuldakilerle bi İstanbul bulusmasi yapsak süper olur..kimler gelir böle bi organizasyona arkadaşlar ??

Heee :)) Ben geçen gün 4 gün protein yedim mesela, 100 gr bile veremedim :KK31: Normal insanlarda giderdi sanırım bi kaç gram :KK70: Boşa gidince uyuz oluyo insan :S :) Ama ben de denicem eğer bi kaç hafta daha kilo veremezsem. Ramazanda bikaç gün deneyebilirim belki.. Haberiniz olur zaten :KK66:

Yok yok.. Öyle bir şey yok.. Ben 2-3 litreyi bile zorla içiyorum mesela.. Sen de zorla içsen neyse.. Susuyorsan tabi ki içeceksin. Vücuduna niye eziyet edesin su içmeyerek :KK20: Yazın sıcağında, bayılır kalırsın heee.. Allah korusun..
2 kilo az değil tabi kii :) Ben 1,2 falan vermiştim. Kişiden kişiye değişiyor.. Ama 2 kilo gayet iyi bence :128:

Afiyet olsuunnn şimdiden :KK56: Evet.. daha küçük bi Borcam'da daha güzel olurdu bence de.. ama bende yookk.. Bi de Borcam stoğu mu yapiyim yaa napiyim ki :44: hihihi :)) Eh be Dukan.. Batırdın beni :S :KK70:

Evet yaaa hahahha :KK9: Hepsini bi oturuşta bitirirdim yani :KK70: Kurt var gibiyim hihihi :KK70: Mutfağa git gel.. Kola iç.. Yoğurt ye.. Tatlı al... süt iç... gözüm döndü yaa :KK9::KK9: Bi de gecenin 12'sinde soğuksüt, buz, tatlandırıcı, biraz kakao, biraz goji, biraz petibör aroması (vanilya aromam bitmişti) hepiciğini blendarla çırptım... Tadı ayynııı Baileys gibi oldu :KK70: :nazar: Hani şu kahveli içkiden :p İçine bi de rom aroması atılsa.. Sarhoş eder yani o derece :KK1::KK1: :KK70: Tavsiye ederim :KK34: Ama goji koymayın :KK70: Meyve niyetine koydum, pütürlü pütürlü güzel olmadı. Onun yerine içine light meyveli yoğurt konulur bak, çilekli.. Şimdi aklıma geldi :KK34::KK51:

Tebrik ederim =) Çok iyi başlangıç :13:
Ben yulaf kepeğiyle ekmek yaptığımda tost yapıyorum kimi zaman.. Ekstra bi tost ekmeği yapmıyorum. Biraz yayvan bi kaba koyunca, geniş oluyo ya.. O zaman ortası kesilip peynir falan konulabiliyor :KK66: Güzel de oluyor.. Bu haftasonu öyle yapiim bari.. Aklıma düşürdünüz hihih :KK1:

Şimdiden hayırlı olsun inşallah.. daha varmış ama.. O güzel günü de görürsünüz inşallah hayırlısıyla :123:

Biz de seni özledik datlu kıızzz :KK19::86::13:

Hahahah :KK70: :KK9::KK9: Seninki azıtmış iyice hihihi :)) Allah kolaylık versin sana :KK1::KK1:

Soru neydi yaaa :S:S:44:

dely yaaa çok güldürdün beni hakikaten azıttıı :KK9::KK9::KK9:
ben giriş katta oturuyorum,dün eve geldim camları açtım ve harıl harıl mutfakta koşturmaca işte.
sonra baktım bu msj attı,mesajlaşmaya başlayınca camın önünde oturup 2 dk dinleneyim dedim salonda.
anaa 2 dakka geçmedi bir baktım bu geldi camın önünde :KK1::KK1:
dedim ne işin var senin burda,yürüyüşe gidecektim de bi bakiim dedim sana dedi.elinde de 1 şişe su kıskanççç :KK9::KK9:
beraber yürüyelim mi dedi,aslında iyi olurdu ama fırın dolu sok çıkar yapıyorum olmaz şimdi başka zaman dedim gitti bu da ayy çok komik yaaa :KK4:

Yok yok.. bu hali de gayet güzel bence elbisenin :KK34: Bravoo :KK9: Hem sen zaten şişman değilmişsin ki :)) Bacakların da incecikmişş :) Benimkiler şimdi bile senin eski halin gibi değil :KK1: Biraz göbiş varmış.. O da kalmamış maşallaahhh :nazar::nazar: Daha da vermee heee :KK66: Kalmıcan :KK1:

ben seninde acıkcası suan gayet fit oldugunu düşünüroum..ama anacımm bi foto koymuosunuz şuraya görelimmm gül endamlarınızı :KK1:
özellikle mahserin 3 atlısı olarak sen,ekim34 ve medesayıı cok merak ediorummm :KK1:

Son düzenleme:
nasilsiniz citirlar, dünden beri yazilanlari okudum anca bitirdim, ben hala tartilmadim ya karnim halen sis, wc problemim var ya bana su form caylari ii gelmiyo yani faydasini görmüyom, bugünden itibaren yesil cayi 3 fincana cikarip bi deneyim bakiim belki olur bisiyler :KK1: bugün dukan krepi yapdim simlanin tarifi (ben 2 katini yapdim) yarisini normal sade yarisinida tatlandirici ve vanilya aromasi ile yapdim hmmm harika oldu tavsiye ederim, belki aranizda yapanlar olmusdur, benimde bu uydurmam oldu yarin yine yapcam bu sefer hepsini tatli yapcamm ama :KK1: :21:

Ben de o yönde bir bilgi arıyorum kitapta, henüz bulamadım ama ev yoğurdu her halükarda hazır yoğurtlara göre daha az yağlıdır, zaten kaymağı da alınıyor, ben sütaş günlük süt ile mayalıyorum yoğurdumu, asla hazır yoğurt kullanmam, tadı çok değişik geliyor bana, içeriğinde de ne olduğu belli değil. Zaten bu diyetle hazır ürün kullanmaya başlayacağım sanırım, ekmek bile almıyoruz eve dışardan o derece yani :KK53::KK53::KK53: hatta en zorlandığım şey tavuk bölümü, eve tavuk bile sokmuyordum :KK50::KK50::KK50::KK50: şimdi haftanın çoğunluğunda tavuk yicem, yakında komşunun özgür tavuklarına dadanırım sanırım :KK56::KK56:

ben de yumurta, peynir ve tavuktan hiiç hazetmezdim
şimdi hazmede hazmede bir güzel yiyorum
hatta sabah yumurta yemeyince doymadım gibime geliyor :KK9:
bu hafta ben de ev yoğurtdu deneyeceğm, annem kaymağını alıp mayalayacak, sorun çıkmaz inşallah.

kızlar en yakın örnegınız ben olacagım. yedım aldım kıloyu bakalaım daha fazla verebılecekmıyım. siz kendınızı rıske atmayın ben hepınızın yerıne yedım rıske attım..:125:
:))ayy kahramansın gerçekten yaa :KK9: sonucu merakla bekliyorum :KK31:

geçen kış dukana başladım sanırım 72 73 kilodaydım sadece atakta 4 kilo verdim diyeti rafa kalırdım uzun süre geri almadım bu 4 kiloyu ama tabiii olayı abartınca gelsin kilocuklar .... bundan yaklaşık 1.5 ay önce yemeyi azaltarak ki resmen ölüm orucu gibi bişeydi yaptığım 5 kilo verdim şimdi 67.5 kiloyum ve kilo vermem durdu bir gram bile eksilmiyor yemediğim halde .... bu gün eşimle iddaya girdik 55 kiloya in 10 bin lira senin dedi ,ki benim koca oldukça eli sıkı biridir ,garanti ver dedim ve yemin etti ,hoş sen zaten inemezsin demez mi o kiloya neyse bacılar durum bu ,hem kendim için hem de onun elindeki para almak için benim 55 e inmem gerek boyum 150 ve 55 kiloda süper görünüyorum .... bugün daha bişey yemedim bu diyete başlayayım bakalım ne olacak ,offf offf önmde toplamda 13 kilo var ... gazam mübarek olsun aranıza beni de alın ,motivasyona çok ihtiyacım var hemen hergün girip sizleri bilgilendirecem ve takipte olacam

neyse şimdi bu kadar hepinizi öpüyorum
10bin kendin için hissedeceklerinin yanında promosyon kalacak.
pes etme:KK66:

kızlar yeşil çayı sabah aç karnına ve gece yatmadan önce içmemiz gerekiyomuş o zmn çok etkliymiş:nazar:
nayıııır
nolamaaaazzzz
tok karnına bile zor içiyorum yaaa :KK36:

Hoşgeldin canım,

Burada 13 kiloyu vereceğinden eminim ben, 81 günde 12 kilo verdim sen de verirsin ama bu işten bizim çıkarımız ne olacak onu anlamadım ben, biz seni motive edeceğiz paracıkları sen alacaksın :)) :KK9::KK9:

Şaka bir yana da canım sen o parayı alacaksın iyi ki nasılsa bol bol kıyafete ihtiyacın olacak, orada değerlendirirsin. Ama buradan ayrılma sakın ve de kaçamak yapma, yapanları elimizde maşayla bekliyoruz :KK9:

ahahahha di mi yaa
kara ortak olmak lazım:44:
hiç olmadı yeni kıyafetlerin fotolarını görelim :KK76:
selam kızlar.uzun zamandır gelemedim yoğunluktan.öpüyorum eskileri yenileri:KK54::KK54::KK54::KK54:
şimdi gelelim cevaplara.
1 mayısta 62 kilo ile güçlendirmeye geçtim.ilk günler seyir psikolojisinden kurtulamadım ve öyle beslendim.şu aralar ciddi sapıttım.
:KK1::KK1:
neyse sonuçta şu an 60 kiloyım yani güçlendirmede 2 kilo gitti.en özenle üzerinde durduğum protein günleri onu mutlaka yapıyorum.yulaf kepeğinden ekmeğimi yiyorum çünkü onu çok yiyemiyorum ama beyaz ekmeği bulduğumda 2 dilim hakkım 2 katınıyiyorum.bu nedenle y.kepeği önemli.meyva yiyorum peynire devam ediyorum ama kaşar filan da yiyorum.
kısacası kafama göre takılıyorum..ama çoooook dikkatliyi
m...
hoş geldin.
dilerim almazsın ve güzel bir güçlendirme olur. izliyoruz bu evredeki arkadaşları (ağzımızdan salyalar aka aka)

Bir de sorum var abur cuburu birden kesmek şok etkisi yarattı bünyemde, goji beri almıştım dün azcık tırtıklarım diye ama kitapta o bölüme gelmedim henüz sanırım, var mı bilen eden? nasıl tüketilir bu zımbırtı? bir de bugün markette light meyveli yoğurt bulamadım, light olarak mı yok acaba, bizim markette mi yoktu, siz hangi markayı kullanıyorsunuz?

ben bir kere aldım yanlış hatırlamıyorsam sütaş'ın light meyveli yoğurtuydu

güzellerim benim :KK70: merhabalar..Bugün 4.atak günüm bitti :KK70:
sabah tartıldığımda 65.9 gösteriyordu tartı :KK70: ben belkide 4 seneden beri hiç 65 li rakamları görememiştim :KK70: bu bol bol gülücüklerimde işte bu yüzden inş.hep böyle devam eder :KK70:
dukan amcaya göre 6 güne kadar atak yapabilirsin yazıyor.Ben 10 gün yapmak istiyordum ama 7. gün seyire geçicem :KK70:
The first phase, the "Attack phase" lasts between 2 to 6 days. It is short but produces visible and rapid results. diyor mailde :KK70: bu da 2-6 gün arası atak yapabileceğim anlamına geliyor fazlada uzatma demiş dukan amca :KK70: peki büyüklerin sözünün üstüne söz mü denir ki?

ya ben perşembe bildirim yapayım o zamana kadar tartılmayım diyorum ne dersiniz sanki sürekli tartılınca psikopata bağlamışım gibime geliyor :KK70:

bir de size danışmak istediğim bir husus ben canım tatlı çektiği için dukan pudingi yaptım ama içine mısır nişastası koyuluyor bana yanlış gibi geldi ama tarifi dukan yemekleri yayınlayan bir siteden aldım...Birde bu tatlandırıclar hakkında ne düşünüyorsunuz ??
çok sordum biliyorum ama bilgiye açım :KK70: lütfenn bana yardım edin :KK70:
öncelikle seyirin hayırlı olsun
ben başlarda her gün tartılıyordum, moralim bozulmadı,ama herkesi aynı etkilemez sanırım.
pudingle ilgili özellikle uzak durun deniliyordu, dukan forumların (orjinal) hiç birinde geçmemiş ancak bazı arkadaşlar light tüketiyor, uzak durulması taraftarıyım.
mısır nişastası zaten sınırlı izinli, sınırını bilirsen:KK34:
toz tatlandırıcı olarak takita kullanabilirsin- takikanın normali %40 daha az kalorili , %60 olan da var
bulabilirsen splenda takitadan çok daha iyi
ben stevya kullanıyorum şu anda , bitkinin kendisinden yapılıyormuş, daha az zararlı geldi kulağıma
ancak çok tatlı yapıyor
belki sonra takita alacağım (real markette fiyatı oldukça uygundu)

iyi geceler dukancılar:)) cevap yazmaya anca firsatim oldu kusura bakmayın.1+1: 1 hafta boyunca bıgun proteın bi gun sebze+ptrotein yiyerek geciriyosun sanıırm yanlıısm yoksa.

5+5 de : 5 protein 5 sebze protein
2+5 de:2 gun protein 5 gun sebze protein gunu oluyor degılmı?
2 +5 dusunuyordum ama domates salatalr daha bı guzellesmeye baslayınca canım ıstıyor ama sanırım 2 +5 yapicam.

peki bu donemde sebze+protein döneminde mesela, sabah peynır cay ve yumurta yiyorum ıstersen domates de yıyebilirmiyim
ögelene et yada tavuk yogurt yesem
aksama marul domates salatalıktan yapilmis saalata yogurt yesemde olur mu? yada domates salata ve sogan olur dımı?

yada ögleye mesela ispanak yogurt pirincsiz yagsiz ve domatesli:) kendime özel :)) ben biraz ayrinticiyim .aslinda yaptigimi daha öncede dedimya yanlis biis yapmaktan korkuyorum.
etrafimdakiler sen zaten zayıfsin ne dukanı diyorlar ama ben vermede kararliiym.58 57 56olur aslinda ama nasip bakalim.yuruyuse 10 dan sonra anca cikabiliyoruz esimlen beraber.cocogu uyutma faslı felan.
yarin sabah yumurta cay peynir yicem
ögleye dolmabiber etli yogurt birde yine kendime özel
aksamada domates corbasi peynirli icine yulaf kepegi koyarim sanirim. eger koymazsamda yulafli galetayi caylanda atistirmailk suc saatinde yerim.
bu dogru bir menü degılmı?
beni siz düzeltin lütfen yanlisim varsa. her zman giremiyorum anca gece vakti.kendinize iyi bakin. aallhin izniylen istedigimiz kiolaya ulasmak ümidiyle.saglicakla kalin....
ben bir sakınca göremedim şu an için. ancak arka arkaya öğün olarak 2 öğün sebze tüketmememiz tavsiye ediliyor kitapta.

gunaydınlaaaarrr

tatıl donusu ılk gun gıden -1400 :KK62::KK62::KK64::KK64::KK64:
hoş geldin ve
:nazar::nazar::nazar:
-1400 bana da bana da:KK1:

Herkese günaydın, güzel eksili bir hafta olsun.

Şu anda normal peynirimle tost yiyorum ve gerçekten güzelmiş.:KK9::KK9:

Medesam günaydın canım, koskocaaaaa forumda ikimiz kalmışız şu an :KK8::KK8:
mmmMMMMmmmm kaşarlı domates soslu tost yiyebiliyor olsaydık keşke
missss :KK30:

Günaydın kızlarrr,
Nasılsınız bakalım bu sabah ?
Ben dün kendimi çook yordum yaaa :KK43:
ev alışverişi yaptım sonra üstümü değiştirmeden fırını yaktım ve başladım hazırlamaya.Neler mi yaptım :

Dukan ekmeği : ay bunu kafama göre uydurarak yaptık müthiş oldu,ilk defa bu kadar güzelini yedim yaa,üstelik mini fırın olmasına rağmen kabardı.sonra isterseniz tarifini veririm.ekmekten çok kek gibi poğaça gibi müthiş oldu :21:

Dely revani tatlısı : ama ben biraz fazla limon sıkmışım sanırım :KK9: bir de azıcık daha fazla splendayı kaldırırmış ama yine de bildiğin revani gibi bişey yemek çok keyifliydi :KK34:

Dely keki : bu yine kabarmadı ama tadı yine güzel oldu hatta bu sabah kahvaltımda 1 dilim yedim.

Ispanak Sufle : Ayy ne zamandır istiyordum,bol lor peyniri koydum yumurta kırdım fırına verdim off off harika oldu tek kelimeyle yaa:emir_bebek:

Fırında kabak : boylamasına ikiye kesip üstüne kaynar su döktüğüm kabakların daha sonra karnıyarık gibi yardım karınlarını :KK1:
oryasına da naneyle karıştırdığım lor peynirlerini ekleyip fırınladım,oofff offf valla çok güzel oldu :KK42:

Fırında balık : Büyüklü küçüklü balıklarım vardı.hazır fırın sıcakken attım onları da.bir kısmı akşam yemeğim oldu,bir tane de balina kadar bi balık var onu da bu akşam yicem :KK56:

Közlenmiş Patlıcan : hazır fırın sıcakken patlıcanları da attım közledim.kabakların göbeciklerini oymuştum ya suyunu süzüp onları da közleyip ezdiğim patlıcana ekledim.light yoğurt ve biraz tuzla karıştırdım.al sana meze :KK34:

sankim bu kadar gibi,başka bişey gelmedi aklıma.eeee tabi bunları durmadan at fırına çıkar,ortalığı topla bulaşıkları yıka,duşa gir çık derken oturduğumda saat 23:45 olmuştu :KK50:
ama olsun yahuu çok güzel ,çok lezzetli şeyler yaptım.sonra ekmeğimi,kekimi ve yiyeceklerimi de porsiyonlara ayırdım.ekmeklerin bir kızmını buzluğa attım ikişerli.yemekler de porsiyonlar halinde dolapta.işe götür getir kolay oluyor.haaa bir kaç gün aynı şeyleri yicem gibi ama yalnız yaşayınca yapacak bişey yok.bir postada yapıp sonra çıkarıp çıkarıp yemek en kolayı.
hepsini çok beğendim,artık sırtım yere gelmez.yemeğim vaar,ekmeğim var,tatlım varr daha nolsun :KK9::KK9:
ellerine sağlık
ham ham hamarat :KK56:

Selam kızlarr,

Benim tatilim bitti :KK43:
Ofise döndüm.
Aslında dün dönmem gerekirdi ama üşendim işe gelemedim dün.
9 günlük tatilden elde kalan -400 oldu. Rezalet durumdayım.
O kadar spora, yüzmeye olana bakın.
Walla extra bişi yemedim. Sabahları klasik kahvaltı yaptım domatesli peynirli. Şimdi 1 hafta P yaparak telafi edeceğim. Her akşam da balık yedim. Salata bile sölemedim.
Ama ben ne yaptım galon galon rakı içtim :)
Bozduğum tek şey buydu. Onlarda bana + olarak dönmesede yaptığım sporu havaya attıı :KK43:

Neyse diyorum
+ görmekten iyi sanırım durumum. Bugün hemen atak moduna geçtim. Bu akşamda callen, yürüyüş, tranbolin .. ALLAH ne verdiyse girişeceğim.

Ay çok özlemişim buralarııı
aynen + görmektense - görmüşsün üstelik şu da var, kilo çok vermesende sıkılaşma anlamında iyi gelmiştir:KK66:

iviitt kuzum gelmiş hafızan :KK9:
valla cidden ne kadar güzel olurdu ya komşu falan olsak,yaptıklarımızı paylaşır dururduk.
düşünsene kapı çalıyor elimde tabak dukan ekmeği,başka gün dukan keki,başka gün revani falann sonra da diğer komşular derdi ne terbiyesiz bize hiç getirmiyor hep aynı komşusuna götürüyor diye :KK1::KK1:
ahahahhaha çatlaklar sizi :KK9::KK9::KK9:

Zayiflayinca bulusma bile ayarlaya biliriz kizanciklar:KK3: hos ben alamanyadayim:KK25: ama istanbula cok geliyorum burada parantez acma geregi duydum (Insallah Agustos 2013 te Allah nasip ederde o günlere gelirsek evleniyorum istanbula yerlesiyorum tüm istanbullulari beklerim) dügünümde bulusma yapalim
Allah sağlıkla, huzurla tamamına redirsin, hayırlı olsun :KK9:
hepimiz düğüne gelirsek tarihin gördüğü en fit düğün olabilir seninkisi canım :KK34:
Allah yardımcın olsun, telaşın çok olacaktır ama amaaaann herkescikler başarıyor di mi:KK66:
hoş gel inşallah

Canlarım, kıyamam size,

Ben yerim de siz yiyemez misiniz? Size dukan tost ekmeği tarifi buldum, mikrodalga ama umarım vardır, ya da komşuda varsa 2 dk pişiriverin. :KK9:

Dukan Usulü Kepekli Tost Ekmeği » Dukan Diyeti Yemek Tarifleri

Birisi bana şu süt tozu olayını açıklayabilirmi.
Bildiğimiz kahve kreması şeklinde olan mı yoksa özel bir durumu varmı??

love01 zaten o kadar kilolu değilmişsin canım ya
ama şahane olduğun gerçek
bu arada elbisenin aynısından bende de var ama benimkisi daha uzunu, yanlardan yırtmaçlı
kestin mi yoksam sen hı :))
tebrik ediyorum seni canım, aferin sana

Oy oy! Ne çok birikmiş yazılanlar. Hepsini okuyamadım bile. Ben 64 lerde geziniyorum henüz. Regl bir taraftan sıcaklar bir taraftan iştahım da kalmadı pek. Bol sıvı tüketimi, yoğurt, yeşil çay derken gidiyo bakalım bir şekilde. Yahu dört kilo daha ver, güçlendirmeye geç diyo Dukan amca, ben de sıkılmaya başladım bu seyirden. Meyve yemek istiyorummmmmm artık. Karnımda meyveli yoğurt ağacı çıkacak bu gidişle :)
sıkılmak yok
vazgeçmek yok
teslim olmak yok
yok varsa sen yok:)

Son düzenleme:

Az kalmış canım, hadi sık dişini de gel artık.:KK16:

Kuzucum, love01 iyi söyledi sahiden atom karınca gibisin, arı mayayı ne çok severdim ben, seni de çok seviyorum:KK16:

Sizi tostsuz bırakmaya gönlüm razı olmadı, görmüş ama deneyememiştim, kısmet sizeymiş, inşallah güzel olur canım, dene bakalım :KK16::KK56:

canım yaa sen ne kadar yapıcı ne kadar iyilik sever bir arkadaşsın,ben de seni çooook seviyoruuummm :KK16:
p.be akşamı yapıp cuma günü paylaşıcam sizinle :KK56:

haklısın kuzum yaa,bu sıcaklar insanın enerjisini de çekiyor doğruya doğru.
ama var ya bu sıcakta o fırının karşısında 5 saat uğraştım,hazırla çırp yıka topla,2 kere soğuk duşa girdim ama yine + :KK50:
neyse yaa çözeceğim onu da 1-2 güne inşallah :KK8:

dely yaaa çok güldürdün beni hakikaten azıttıı :KK9::KK9::KK9:
ben giriş katta oturuyorum,dün eve geldim camları açtım ve harıl harıl mutfakta koşturmaca işte.
sonra baktım bu msj attı,mesajlaşmaya başlayınca camın önünde oturup 2 dk dinleneyim dedim salonda.
anaa 2 dakka geçmedi bir baktım bu geldi camın önünde :KK1::KK1:
dedim ne işin var senin burda,yürüyüşe gidecektim de bi bakiim dedim sana dedi.elinde de 1 şişe su kıskanççç :KK9::KK9:
beraber yürüyelim mi dedi,aslında iyi olurdu ama fırın dolu sok çıkar yapıyorum olmaz şimdi başka zaman dedim gitti bu da ayy çok komik yaaa :KK4:

bak etrafinda pervane gibi dolaniyo ohhhh iyi olmus catlasinn iste :KK1: sende tadini cikar valla sana eglence cikti :KK53:

Son düzenleme:
kızlar sabah kalkınca 1 bardak soğuk yeşil çay içtim.
kahvaltı 1 dilim kek,çay
şimdi öğle yemeği çıktı ,ben yanımda getirmiştim ama usta çok güzel semizotu yapmış onu yedim yoğurtla,yanında da süper kremalı jambonlu penne vardı ama pas vermedim ona :KK19:
yanumda getirdiğim ıspanak sufleyi belki akşamüstü acıkırsam yerim yoğurtla
akşam da balina kadar bir balık ve yoğurtlu patlıcan ezmemi yicem :21:
size de şimdiden afiyet olsun :KK16:
ya bu arada bugün müşteri ziyaretim biraz uzun sürecek sanırım 4'ü bulur dönmem,özleyin beni e mi:KK52:
hem dönüşte geçen hafta söke outletten aldığım 44 beden pantolonlar bol gelmişti ya onları değiştircem :KK76:
yahu 40 alsam sığar mıyım acaba :KK9::KK9:

ben seninde acıkcası suan gayet fit oldugunu düşünüroum..ama anacımm bi foto koymuosunuz şuraya görelimmm gül endamlarınızı :KK1:
özellikle mahserin 3 atlısı olarak sen,ekim34 ve medesayıı cok merak ediorummm :KK1:

hehehehe mahşerin 3 atlısı iyiymiş :KK9::KK9:
yaa ben de çok merak ediyorum hem hepinizin resimlerini hem de kendimi :KK1::KK1:
bende eski ve yeni halim yanyana olan resimlerimi görmedim hiç.
off aslında ben çoktan paylaşırdım da işte dedim ya surver'a bağlıyız burda iş bilgisayarı olmuyor işte yüklemek:KK19:
ben laptoptan paylaşayım bir ara,belki nöbetimde yapabilirim dur bakiiim hem bana da motivasyon olur yaa ben de önce sonra resimlerimi görmek istiyorum :21:
ama diğer arkadaşların imkanları uygunsa paylaşsınlar bir an önce vallahi :KK76:

bak etrafinda pervane gibi dolaniyo ohhhh iyi olmus catlasinn iste :KK1: sende tadini cikar valla sana eglence cikti :KK53:

aynen öyle yapıyorum yaaa,bana da eğlence çıktı valla,hiiiççç iplemiyorum :KK9:

X