Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Selam kızlarr,

Benim tatilim bitti :KK43:
Ofise döndüm.
Aslında dün dönmem gerekirdi ama üşendim işe gelemedim dün.
9 günlük tatilden elde kalan -400 oldu. Rezalet durumdayım.
O kadar spora, yüzmeye olana bakın.
Walla extra bişi yemedim. Sabahları klasik kahvaltı yaptım domatesli peynirli. Şimdi 1 hafta P yaparak telafi edeceğim. Her akşam da balık yedim. Salata bile sölemedim.
Ama ben ne yaptım galon galon rakı içtim :)
Bozduğum tek şey buydu. Onlarda bana + olarak dönmesede yaptığım sporu havaya attıı :KK43:

Neyse diyorum
+ görmekten iyi sanırım durumum. Bugün hemen atak moduna geçtim. Bu akşamda callen, yürüyüş, tranbolin .. ALLAH ne verdiyse girişeceğim.

Ay çok özlemişim buralarııı

günaydıın fıstık arkadaşım beniimm :KK54:
herkesler terk mi etmiş bizi,gelirler gelirler yavaş yavaş :)
ahhh kuzuuum, benim en büyük hayalimi mi yiyiyorsun sen :KK9:

tebriklerr,,bünye şaşırtmacaaaaaaa:KK1: :KK1:

bende buradayımm :KK16:

Günaydınlar, hoşgeldinizzzzz,

Ne kadar kalabalık o kadar güzel, 8 üye 11 ziyaretçi var, ipek kozamın dediği gibi o 11 kişi de gelse iyi olacak.:KK16:

tebriklerr,,bünye şaşırtmacaaaaaaa:KK1: :KK1:

bende buradayımm :KK16:

oyyyy süpersin sen yaaaa,vayy diyorum tebrik ederim arkadaşım :KK9:
darısı başıma,ben bu sabah yine 78.6 çıktım yaa.bühüüüü :KK14:
ne güzel 77.5'i görmüşken üzüldüm ama neyse yahuuu 2 tur fazla hoplar zıplar yok ederim ben onları :KK8::KK8:

akşam yedınklerımı saysam dılınız ucuklar.:78::82:

2 porsıyon manda yoğurdu. mmmmmmmmmmmm miisss süperdiii...
3 şiş tavuk şiş
2 adet tavuk pirzola
1 adet kuzu pirzola
6 adet köfte

bunların hepsını ızgara olarak tukettım. daha az yeseydım kesın 2 kg vermıs olacaktım..ama olsun dıyetım dısında bısey yemedım en azından:125::125:

Kizlaaaa ben geldim seyirin ilk günü deliricem birsey yemekten korkuyorum corba tarifi yokmu yulaf kepegi iceren görmüstüm sanki bir yerde:26:

kuzuuum günaydın,
sakin ol bakiiim,panik yok,korkacak bişey de yok :KK9:
şimciiikkkk ben bir kere domates çorbası yaptım hem çok kolay hem çok lezzetli oldu.
yağsız kıymamızı alıyoruz,yine yağsız şekilde kavururyoruz yapışırsa azcık sıcak su ekleyebilirsin.
sonracığımaaa bunlar kavrulurken sen de domateslerini rendele,kavrulan kıymanın üstüne ekle rendelenen domatesleri.
ben kıymayı kavururken biraz baharat da ekledim.pulbiber,karabiber,azcık tuz ve domatese çok yakışan fesleğen yada kekik ekleyebilirsin.
domatesleri de ekleyince bekle onlar azıcık birlikte göbek atıp fokurdasınlar oldu da bitti.istersen üstüne kıyılmış maydonoz ekleyebilirsin yada istesen yağsız peynir de ilave edebilirsin.ben mesela 1-2 damla tereyağı aroması koyuyorum güzel oluyor :KK56:

tavuk çorbası için de tavukları haşla,tiftikle.
sonracığıma normal terbiye nasıl yapılıyorsa yap işte yoğurtla,yumurtayı çırp.haşlanan tavuk suyuna ekle istersen çokaz mısır nişastası da ekleyebilirsin eğer gevşek olursa koyulaştırmak için.sonra da tiftilen tavukları at içine,fokur fokur oldu da bittii:KK34:
ben çorbalarıma yulaf kepeği koymadım hiç.kepeği ekmek,krep,kek gibi şeylerde kullanabilirsin.

seyir ataktan daha keyifli geçecek.en azından artık sebzelerin de olduğu için pek çok tarifin olacak.
yardıma ihtiyacın olursa sor kuzum,buralardayız :KK34::KK34:

Günaydın kızlaaarr.. Dün akşam ağzım hiç boş durmadı, delirdim.. Kepek hakkımı da aştım biraz ama olsun. Geçen gün kitapta duraklamayı kırmak için kepeği arttırabilirsiniz yazdığını gördüm, daha önce dikkat etmemişim :44: O geldi aklıma, boşveeerr dedim, yedim revanilerimi :) Zaten kepek ayarlamak zor. Kaşığı bazen tam dolduruyorum bazen orta.. Belki 2,5 kaşık olmuştur, belki de olmamıştır. O kadar da gram hesabı yapamıcam artık..:107: Sabah da yedim ve tüketmiş oldum :)) spor da yaptım ama anca yarım saat falan sürdü, bittim çünkü :S :) B"e Fit in 90 days" diye bişey var youtube da. Onu yapiyim dedim. İşte her gün için farklı videolar var.. 1. gün için 4 video vardı, toplasan 45 dakikadır. ama ne zıp zıp bişeeyyy :124::122::122: İnsanın bacakları kopuyo kopuyooo.. Bitiremedim hepsini.. Bi de şınav gibi şeyler var.. Ben 1 şınav ble çekemem :S Deli gibiler deliii :KK35: Ama denicem her gün her gün.. Bütün programı bitiricem inşallah :KK66:

selam kızlar.uzun zamandır gelemedim yoğunluktan.öpüyorum eskileri yenileri:KK54::KK54::KK54::KK54:
şimdi gelelim cevaplara.
1 mayısta 62 kilo ile güçlendirmeye geçtim.ilk günler seyir psikolojisinden kurtulamadım ve öyle beslendim.şu aralar ciddi sapıttım.
:KK1::KK1:
neyse sonuçta şu an 60 kiloyım yani güçlendirmede 2 kilo gitti.en özenle üzerinde durduğum protein günleri onu mutlaka yapıyorum.yulaf kepeğinden ekmeğimi yiyorum çünkü onu çok yiyemiyorum ama beyaz ekmeği bulduğumda 2 dilim hakkım 2 katınıyiyorum.bu nedenle y.kepeği önemli.meyva yiyorum peynire devam ediyorum ama kaşar filan da yiyorum.
kısacası kafama göre takılıyorum..ama çoooook dikkatliyi
m...
Merabaaaa!! Ay 2 kilo mu verdin... Harikaaaa :KK9::KK9:

güzellerim benim :KK70: merhabalar..Bugün 4.atak günüm bitti :KK70:
sabah tartıldığımda 65.9 gösteriyordu tartı :KK70: ben belkide 4 seneden beri hiç 65 li rakamları görememiştim :KK70: bu bol bol gülücüklerimde işte bu yüzden inş.hep böyle devam eder :KK70:
dukan amcaya göre 6 güne kadar atak yapabilirsin yazıyor.Ben 10 gün yapmak istiyordum ama 7. gün seyire geçicem :KK70:
The first phase, the "Attack phase" lasts between 2 to 6 days. It is short but produces visible and rapid results. diyor mailde :KK70: bu da 2-6 gün arası atak yapabileceğim anlamına geliyor fazlada uzatma demiş dukan amca :KK70: peki büyüklerin sözünün üstüne söz mü denir ki?

ya ben perşembe bildirim yapayım o zamana kadar tartılmayım diyorum ne dersiniz sanki sürekli tartılınca psikopata bağlamışım gibime geliyor :KK70:

bir de size danışmak istediğim bir husus ben canım tatlı çektiği için dukan pudingi yaptım ama içine mısır nişastası koyuluyor bana yanlış gibi geldi ama tarifi dukan yemekleri yayınlayan bir siteden aldım...Birde bu tatlandırıclar hakkında ne düşünüyorsunuz ??
çok sordum biliyorum ama bilgiye açım :KK70: lütfenn bana yardım edin :KK70:
Mısır nişastasını atakta kullanma.. Revani yap ya da kek, krem vanilya vs. falan.

gunaydınlaaaarrr
tatıl donusu ılk gun gıden -1400 :KK62::KK62::KK64::KK64::KK64:
Vayyy vayyy vayyyyyyyyy :KK9::KK9: Geri gelen fazlalıkları yarılamışsın bile.. Bravooo:KK9:

Günaydın kızlarrr,
Nasılsınız bakalım bu sabah ?
Ben dün kendimi çook yordum yaaa :KK43:
ev alışverişi yaptım sonra üstümü değiştirmeden fırını yaktım ve başladım hazırlamaya.Neler mi yaptım :

Dukan ekmeği : ay bunu kafama göre uydurarak yaptık müthiş oldu,ilk defa bu kadar güzelini yedim yaa,üstelik mini fırın olmasına rağmen kabardı.sonra isterseniz tarifini veririm.ekmekten çok kek gibi poğaça gibi müthiş oldu :21:

Dely revani tatlısı : ama ben biraz fazla limon sıkmışım sanırım :KK9: bir de azıcık daha fazla splendayı kaldırırmış ama yine de bildiğin revani gibi bişey yemek çok keyifliydi :KK34:

Dely keki : bu yine kabarmadı ama tadı yine güzel oldu hatta bu sabah kahvaltımda 1 dilim yedim.

Ispanak Sufle : Ayy ne zamandır istiyordum,bol lor peyniri koydum yumurta kırdım fırına verdim off off harika oldu tek kelimeyle yaa:emir_bebek:

Fırında kabak : boylamasına ikiye kesip üstüne kaynar su döktüğüm kabakların daha sonra karnıyarık gibi yardım karınlarını :KK1:
oryasına da naneyle karıştırdığım lor peynirlerini ekleyip fırınladım,oofff offf valla çok güzel oldu :KK42:

Fırında balık : Büyüklü küçüklü balıklarım vardı.hazır fırın sıcakken attım onları da.bir kısmı akşam yemeğim oldu,bir tane de balina kadar bi balık var onu da bu akşam yicem :KK56:

Közlenmiş Patlıcan : hazır fırın sıcakken patlıcanları da attım közledim.kabakların göbeciklerini oymuştum ya suyunu süzüp onları da közleyip ezdiğim patlıcana ekledim.light yoğurt ve biraz tuzla karıştırdım.al sana meze :KK34:

sankim bu kadar gibi,başka bişey gelmedi aklıma.eeee tabi bunları durmadan at fırına çıkar,ortalığı topla bulaşıkları yıka,duşa gir çık derken oturduğumda saat 23:45 olmuştu :KK50:
ama olsun yahuu çok güzel ,çok lezzetli şeyler yaptım.sonra ekmeğimi,kekimi ve yiyeceklerimi de porsiyonlara ayırdım.ekmeklerin bir kızmını buzluğa attım ikişerli.yemekler de porsiyonlar halinde dolapta.işe götür getir kolay oluyor.haaa bir kaç gün aynı şeyleri yicem gibi ama yalnız yaşayınca yapacak bişey yok.bir postada yapıp sonra çıkarıp çıkarıp yemek en kolayı.
hepsini çok beğendim,artık sırtım yere gelmez.yemeğim vaar,ekmeğim var,tatlım varr daha nolsun :KK9::KK9:
Günaydııınn!! Neler yapmışsın, neler etmişsin sen yaaaa :KK53: Ellerine sağlık! Afiyetler olsun...
Ben de ravaninin şerbetine yazandan fazla tatlandırıcı koymuştum. Göz kararı biraz da.. Çok lezzetli olduuu:KK56:

Gunaydın herkeseeeeeeeeeee
5. Gun atak bıtıo :)
56 kılo ile basladım ve suan 54.2 gıbıyım
bu arada cok su tuketmeye basladım
we sabahları hıc ıstahım yok :s

kendıme bır su kısıtlaması getırsemmı 3.5 4 lıtreyı bulcak kendımı tutmasam :)
Sakın ha sakıınn!! Canın istiyorsa tabi ki içeceksin... Yaz geldi, daha fazla su kaybediyoruz, zaten daha fazla su içmeliyiz. Hasta olursun Allah korusun... Afiyet olsun, iç iç.. :KK34:

Son düzenleme:
Herkese günaydınn arkadaşlarrr.. :KK64: :KK64:Forumun açılışını ben yapıorum sanırım bugünnn :KK16: Dun meywe hakkımda karpuz yedım ama bıraz buyuk bir dilim kesmısım sanırım,,midede kuculunce nasıl sısırdı ama dedim yazıktır arkamdan aglamasın yedim hepsını yaa..bikaç dilim fazla kactı hakkımdan ama bugun yemesem dengeler mi acaba birbirini :KK53: :KK53: Cevaplarım aşağıda ilgilerinize sunulmuştur :KK1:

Nesrin benim normal düzenden kastım birkaç gün normal yiyerek,,arada canının istediği tatlı vs gibi şeyleri tüketip sonrasında 3 gün bi sıkı atakla yeniden başlayıp vücudu şaşırtmak.ben ameliyattan önce o kdr sıkı yapıodum,tek bi kaçamağım olmamasına ragmen werdiğim kilo haftalık fiks hep 600 gramdı.benim ablam doktor ve o dioduki,,artk sen az yemekten metabolizmanı yawaslattın.bikaç gün şaşırt vücudu farkı gör demişti tabi ben dinlemiodum kilo alırım korkusu ile.sonra ameliyat sonrası uyamadım tabi 10 gün.bu 10 gün boyunca normal yedim,sabah beyaz ekmekle kahwaltımı yaptım aksam normal ne warsa onu yedim,,arada cnm cok iskendr istiodu onu yedim (tabi sadece yarısını zor yedim),,işte dogumgunune gittim orda pastalar,börekler,tramisular,kebaplar,dondurmalar vs..ewe döndüğümde tartıda bikaç kilo fazla beklerken aldıgım sadece 700 gramdı onca seye ragmen :KK52:3 gün atakla yeniden basladım we hep 600 gram weren ben ilk hafta 1100,diğer hafta 1400 gr werdim we gözlerime inanamadım..benim hedefe 2,5 kg kalmıstı ve ancak temmuzda gecerim bu haftada 600 gram ile derken birden fazlalıkları attım hatta geri alma payı kalsın diede bi hafta oyalandım güçlendirme için..glshk arkadasımızda tatile gidecekti onada aynı seyi söledım onunda gördüğü sonuc ortada..o da attı son kiloları hızlıca böle..tabı bu normal yemekten kastım hergun abartana kdr kacamak deil ama bikaç gün normal beslenip arada canı ısteyen bişiyi kaçamak yapıp geri sıkı dondumu ınsan bunye sasırıor.ben bunu kimseye yapın diemem tabi ama mantıkende baktıgımda dusunuorumki artk vucut gercekten buna alısıor ve duruor kılo werımı,,kıtaptada duraklamada alıstıgından bahsediordu vucudun..kısaca ben bunu kendımde test ettım onayladım,,denemek isteyen olursa diede sadece tecrubelerımı paylastım o kdr.gerisi sizin bileceginiz karar tabi canlar:KK16:

ya canım haklısın vücudu şaşırtmak lazım benim de 3 ay oldu bu düzene iyice alıştı ondan bu duraklamalar biliyorum ama o bir süre 1 hafta normal beslenme abartmadan yani bende senin gibi 700 gr değil direkt bikaç kilo oynatır sonra da yaptığım atakla o bikaç kilo gider yani bişey değişmez ki:KK43:(((

oyyyy süpersin sen yaaaa,vayy diyorum tebrik ederim arkadaşım :KK9:
darısı başıma,ben bu sabah yine 78.6 çıktım yaa.bühüüüü :KK14:
ne güzel 77.5'i görmüşken üzüldüm ama neyse yahuuu 2 tur fazla hoplar zıplar yok ederim ben onları :KK8::KK8:
Üzülme canım.. Mutlaka dediğin gibi olur. Hoplamana zıplamana bile gerek kalmaz senin :KK66:

Selam kızlarr,
Ofise döndüm.
Walla extra bişi yemedim. Sabahları klasik kahvaltı yaptım domatesli peynirli. Şimdi 1 hafta P yaparak telafi edeceğim. Her akşam da balık yedim. Salata bile sölemedim.
Bozduğum tek şey buydu. Onlarda bana + olarak dönmesede yaptığım sporu havaya attıı :KK43:
Neyse diyorum
+ görmekten iyi sanırım durumum. Bugün hemen atak moduna geçtim. Bu akşamda callen, yürüyüş, tranbolin .. ALLAH ne verdiyse girişeceğim.
Tatile gitmişsin ve kilo vermişsin... Bence çok çok güzel bir şey bu.. Lütfen küçümseyip de moralini bozma.. Tatilde kilo vermek... Yapamayacağım bişeydir :KK66:

ya canım haklısın vücudu şaşırtmak lazım benim de 3 ay oldu bu düzene iyice alıştı ondan bu duraklamalar biliyorum ama o bir süre 1 hafta normal beslenme abartmadan yani bende senin gibi 700 gr değil direkt bikaç kilo oynatır sonra da yaptığım atakla o bikaç kilo gider yani bişey değişmez ki:KK43:(((
Benim de öyle oluyo işteee :KK43: Aldım verdim... Aynı yere çıkarım sonuçta.. 1 haftam boşa gider.. :KK31: Bundan korkuyorum..

Üzülme canım.. Mutlaka dediğin gibi olur. Hoplamana zıplamana bile gerek kalmaz senin :KK66:

Tatile gitmişsin ve kilo vermişsin... Bence çok çok güzel bir şey bu.. Lütfen küçümseyip de moralini bozma.. Tatilde kilo vermek... Yapamayacağım bişeydir :KK66:

Benim de öyle oluyo işteee :KK43: Aldım verdim... Aynı yere çıkarım sonuçta.. 1 haftam boşa gider.. :KK31: Bundan korkuyorum..

aynen dely ya hiçbişi değişmez diye korkuyorum o bi haftada alır sonra da veririm yaptığım protein günleri kar kalır yanıma:))

Sakın ha sakıınn!! Canın istiyorsa tabi ki içeceksin... Yaz geldi, daha fazla su kaybediyoruz, zaten daha fazla su içmeliyiz. Hasta olursun Allah korusun... Afiyet olsun, iç iç.. :KK34:

:)) 2 2.5 litreyı cok gecmemk gerektıgını de bı yerde okumustum o sebepten sordum ohhhhhhhhh ıcerım tabı atakta 2 kılo az degıl dımı ?

:)) 2 2.5 litreyı cok gecmemk gerektıgını de bı yerde okumustum o sebepten sordum ohhhhhhhhh ıcerım tabı atakta 2 kılo az degıl dımı ?

proteın yuklememız fazla oldugu ıcın suyu fazlaca tuketmemız bobreklerımız acısından daha ıyı. içebildiğin kadar iç. ama alıp eline şişeyi bir içişte de içme yudum yudum yavas yavas iç. birden içilmesi zararlı olabılır.

Selam kızlarr,

Ofise döndüm.

Neyse diyorum

offf rakı mı dedin,valla benim de tatile gidip üstüne arkadaşlarla denize karşı rakı balığa gidip rakı yerine kola içmem çok koymuştu:KK50:
ama önceki tecrübelerimden bildiğim 1 kadeh rakıyla 1 dilim pasta aynı kaloriye sahipmiş.çok alkole düşkün olmadığımdan tercih etsem 1 dilim pastayı seçerdim kesin ama neyse bir süre daha ikisiyle de küsüm :KK19:
afiyet olsun kuzum,olsun yine de + ile dönmenden iyidir bence,sefan olsun :KK34:

akşam yedınklerımı saysam dılınız ucuklar.:78::82:

2 porsıyon manda yoğurdu. mmmmmmmmmmmm miisss süperdiii...
3 şiş tavuk şiş
2 adet tavuk pirzola
1 adet kuzu pirzola
6 adet köfte

bunların hepsını ızgara olarak tukettım. daha az yeseydım kesın 2 kg vermıs olacaktım..ama olsun dıyetım dısında bısey yemedım en azından:125::125:

maaşallah valla güzel yemişsin,kuzu yasak değil mi kuzu :KK9:
yine de -1400 görmen süper valla :KK9:
Günaydın kızlaaarr.. Dün akşam ağzım hiç boş durmadı, delirdim.. Kepek hakkımı da aştım biraz ama olsun. Geçen gün kitapta duraklamayı kırmak için kepeği arttırabilirsiniz yazdığını gördüm, daha önce dikkat etmemişim :44: O geldi aklıma, boşveeerr dedim, yedim revanilerimi :) Zaten kepek ayarlamak zor. Kaşığı bazen tam dolduruyorum bazen orta.. Belki 2,5 kaşık olmuştur, belki de olmamıştır. O kadar da gram hesabı yapamıcam artık..:107: Sabah da yedim ve tüketmiş oldum :)) spor da yaptım ama anca yarım saat falan sürdü, bittim çünkü :S :) B"e Fit in 90 days" diye bişey var youtube da. Onu yapiyim dedim. İşte her gün için farklı videolar var.. 1. gün için 4 video vardı, toplasan 45 dakikadır. ama ne zıp zıp bişeeyyy :124::122::122: İnsanın bacakları kopuyo kopuyooo.. Bitiremedim hepsini.. Bi de şınav gibi şeyler var.. Ben 1 şınav ble çekemem :S Deli gibiler deliii :KK35: Ama denicem her gün her gün.. Bütün programı bitiricem inşallah :KK66:

Merabaaaa!! Ay 2 kilo mu verdin... Harikaaaa :KK9::KK9:

Mısır nişastasını atakta kullanma.. Revani yap ya da kek, krem vanilya vs. falan.

Vayyy vayyy vayyyyyyyyy :KK9::KK9: Geri gelen fazlalıkları yarılamışsın bile.. Bravooo:KK9:

Günaydııınn!! Neler yapmışsın, neler etmişsin sen yaaaa :KK53: Ellerine sağlık! Afiyetler olsun...
Ben de ravaninin şerbetine yazandan fazla tatlandırıcı koymuştum. Göz kararı biraz da.. Çok lezzetli olduuu:KK56:

valla heder ettim kendimi,bir sürü şey yaptım ama bende sonra düşündüm e ben bunları ne zaman yicem,yulaf kepeği hakkımı aşmış olcam diye.keki de buzluğa koysam çıkınca nasıl olur acaba ? çünkü revanimi yemek istiyorummm hatta hepsini yemek istiyorum:KK56:
bu arada ben revaniyi küçük yuvarlak bir borcama koydum sonra dörde böldüm,kabarık güzel oldu:KK34:

Kızlar merhaba

Bursada annemdeyim evde net yok o yüzden giremiyorum şu an wifi olan bir cafeden yazıyorum sizi çok özledim :)

Güçlendirme iyi gidiyor aslında biraz kaçırdım ama burada temiz hava deniz güneş falan ( bursa mudanyadayım da:) şimdi bursada ne denizi demeyin :))) yiyesim geliyor ama hep abur cubur, tutuyorum kendimi ama, 1 haftadır işte bir kaç kurabiye biraz kuruyemiş bir kaç kaşık çorba falan kaçırdım ama yine de çok iyi diyorum kendime :)))

Love Ekim sizleri merak ediyorum nasılsınız nasıl gidiyor ? ben her gün 2 dilim tahıllı ekmeğimi kaşarla tost yapıyorum çok iyi oluyor bağırsaklarımıda çalıştırıyor kepeğimden de kek krep karışık tüketiyorum her gün meyve hakkımı yiyorum bu hafta ödül yapmadım henüz yarın yapıyım perşembe protein zaten iyi olur gibime geliyor ama yine de korkuyorum yemeye :)) alışamadım henüz adam gibi keyifle bir ödülüm olmadı henüz :))

Glshk sen geçebildin mi güçlendirmeye ?

Umarım diğer tüm dukan arkadaşlarım iyisinizdir yakında görüşmek ümidiyle hepinizi öpüyorum eksilerle uyanın her sabah inşallah

Merhaba canım,

Nasıl bir bağımlılık görüyor musun deniz kenarında püfür püfür rahatlarken, internet yok bak seni cafelere atacak kadar aklından çıkmadık bak:KK9: :KK54:

Valla güçlendirme tam gaz devam, ödül öğünümde iskender yedim, ardından pelitten uludağ pasta, şahaneydi valla:KK9::KK9: Nişastalımı yemedim henüz karar veremedim ona, perşembe protein yaptım, ekmeğimi kahvaltıda domates, salatalık, yeşilliklerle yedim sadece 40 gr peynirimi yemedim ama bugün tost la başladım, meyvemi de yedim her gün, sebze, protein dengesine çok bakmadım ama aşmadım diye düşünüyorum. Bu hafta ödülde ne yiyeceğime hala karar veremedim, bu da garip, yasak olsa hayalini kurarım şimdi birşey gelmiyor aklıma :KK1: Kepek hakkımla da kek ve krep yapıyorum, kek muhteşem olmuş dolapta saklıyorum her gün 1 adet muhteşem, yaşasın dukan tarifleri :KK9:

Benim böyle, love01 imle de iletişimdeyiz sürekli sen uzak kaldın, tamam orası güzel ama arada kafelere git canım şekersiz türk kahvesi içmeye :KK34:

Ben de öpüyorum canım, iyi tatiller.:KK54:

hoşbuldum canımcığım inşallah hedeflediğim kiloya inerim değil para gözüm hiçbişey görmüyor artık skıldım bu yağl halimden sen dukanla mı verdin bu kadar kiloyu tebrik ederim valla

Evet canım, yürüyüş dışında spor da yapamadım, yürüyüş de düzensiz bazen hiç bazen 2 saat :)) Dukanım sağolsun, bir de buradaki canım arkadaşlarım:KK16: Dedim ya buradan ayrılma :KK34:

Herkese günaydınn arkadaşlarrr.. :KK64: :KK64:Forumun açılışını ben yapıorum sanırım bugünnn :KK16: Dun meywe hakkımda karpuz yedım ama bıraz buyuk bir dilim kesmısım sanırım,,midede kuculunce nasıl sısırdı ama dedim yazıktır arkamdan aglamasın yedim hepsını yaa..bikaç dilim fazla kactı hakkımdan ama bugun yemesem dengeler mi acaba birbirini :KK53: :KK53:

Bişeycik olmaz canım, afiyet bal olsun :KK56::KK56:

gunaydınlaaaarrr

tatıl donusu ılk gun gıden -1400 :KK62::KK62::KK64::KK64::KK64:

Tebrikler valla, :nazar::nazar: oynamayı bilmem ama halay çekmeye gelirim. :KK9::KK9::KK16:

Günaydın kızlarrr,
ev alışverişi yaptım sonra üstümü değiştirmeden fırını yaktım ve başladım hazırlamaya.Neler mi yaptım :

Dukan ekmeği : ay bunu kafama göre uydurarak yaptık müthiş oldu,ilk defa bu kadar güzelini yedim yaa,üstelik mini fırın olmasına rağmen kabardı.sonra isterseniz tarifini veririm.ekmekten çok kek gibi poğaça gibi müthiş oldu :21:

Dely revani tatlısı : ama ben biraz fazla limon sıkmışım sanırım :KK9: bir de azıcık daha fazla splendayı kaldırırmış ama yine de bildiğin revani gibi bişey yemek çok keyifliydi :KK34:

Dely keki : bu yine kabarmadı ama tadı yine güzel oldu hatta bu sabah kahvaltımda 1 dilim yedim.

Ispanak Sufle : Ayy ne zamandır istiyordum,bol lor peyniri koydum yumurta kırdım fırına verdim off off harika oldu tek kelimeyle yaa:emir_bebek:

Fırında kabak : boylamasına ikiye kesip üstüne kaynar su döktüğüm kabakların daha sonra karnıyarık gibi yardım karınlarını :KK1:
oryasına da naneyle karıştırdığım lor peynirlerini ekleyip fırınladım,oofff offf valla çok güzel oldu :KK42:

Fırında balık : Büyüklü küçüklü balıklarım vardı.hazır fırın sıcakken attım onları da.bir kısmı akşam yemeğim oldu,bir tane de balina kadar bi balık var onu da bu akşam yicem :KK56:

Közlenmiş Patlıcan : hazır fırın sıcakken patlıcanları da attım közledim.kabakların göbeciklerini oymuştum ya suyunu süzüp onları da közleyip ezdiğim patlıcana ekledim.light yoğurt ve biraz tuzla karıştırdım.al sana meze :KK34:

sankim bu kadar gibi,başka bişey gelmedi aklıma.eeee tabi bunları durmadan at fırına çıkar,ortalığı topla bulaşıkları yıka,duşa gir çık derken oturduğumda saat 23:45 olmuştu :KK50:
ama olsun yahuu çok güzel ,çok lezzetli şeyler yaptım.sonra ekmeğimi,kekimi ve yiyeceklerimi de porsiyonlara ayırdım.ekmeklerin bir kızmını buzluğa attım ikişerli.yemekler de porsiyonlar halinde dolapta.işe götür getir kolay oluyor.haaa bir kaç gün aynı şeyleri yicem gibi ama yalnız yaşayınca yapacak bişey yok.bir postada yapıp sonra çıkarıp çıkarıp yemek en kolayı.
hepsini çok beğendim,artık sırtım yere gelmez.yemeğim vaar,ekmeğim var,tatlım varr daha nolsun :KK9::KK9:

Canım, maşallah sen neler yapmışsın, okurken yoruldum valla.
:nazar::nazar::nazar:
Kız sana yakın oturmak vardı ki teeeeeee izmirlerdesin :)) Bu arada hafızam yerine geldi, bilmem farkında mısın :KK9:

Canım, yasaklar her zaman çekicidir, kısıtlama getirsen de aklın hep suda olacak, bence iç bişey olmaz yaz şimdi, ama sen bilirsin tabi üstatlarımız ne der onların görüşlerini de alalım :KK9:

Selam kızlarr,

Ofise döndüm.

Neyse diyorum

Hoşgeldin canımmm, biz de seni özledik:KK16:

Canım, tatile gidip kilo vererek gelmek gibisi var mı hiç, ne mutlu sana. O tenizler yüzmeler de sana sıkılaşma olarak dönmüştür, kendine haksızlık etme. :KK16::KK54:

Canım, afiyet bal olsun sana:KK16: Revaninin şerbeti kalmış ağzında damlıyor bak, nasıl mutlu olduysan yiyince :KK9:

benimde 2 ay olmus we alısmıstı..sonucta atakta o werdıgın kılolar olarak bile gitse,,daha sonra vücut daha hızlı kilo wermeye baslıor..ben 700 gram aldım 2,5 kg olarak geri werdim..neysekide yasamısım o dönemi yoksa suan hala seyirde sürünüor olucaktım :21: :21:

Günaydinnnn Kizlar dün ilk seyir günümü geride biraktim insallah bugün sadcece -100gr gördüm ama ben almisimdir diye tahmin ediyordum sebzeden ötürü saldirdim resmen hepiciiine Toplamda giden -2,9 Kg 5 günde mutluyum mutluyuz hep mutlu olalim

medesa
canimin ici bedne 1+1 yapicam sanirim yoksa 5 gün ardarda sebze yedikten sonra sadece proteine gecmek zor olacak benim icin

Herkese günaydın, güzel eksili bir hafta olsun.

Şu anda normal peynirimle tost yiyorum ve gerçekten güzelmiş.:KK9::KK9:

Medesam günaydın canım, koskocaaaaa forumda ikimiz kalmışız şu an :KK8::KK8:

oooh afiyet olsun cok imrendim bende görücem o günleri insallah

Günaydın kızlarrr,

Ellerine saglik tatlim benim! bende tekim suan annemler memlekette bende mi hepsini bir yapsam hergün deli gibi dönüyorum evde:KK9::KK9: neyse iki hafta sonra kardesim gidiyor o gitsin buzdolabi bosalir ozaman yaparim kizcagiza da zorla diyet yaptirmayayim simdi:KK23:

ben sanki suyu azaltinca daha az - gördügümü hissediyorum

günaydıın fıstık arkadaşım beniimm :KK54:
herkesler terk mi etmiş bizi,gelirler gelirler yavaş yavaş :)
ahhh kuzuuum, benim en büyük hayalimi mi yiyiyorsun sen :KK9:

ah ah benimde burnumda tütüyo ve ben daha yolun basindayim belkim yulaf kepekli tost yapariz olmami yaaa?:26:

kuzuuum günaydın,
sakin ol bakiiim,panik yok,korkacak bişey de yok :KK9:
şimciiikkkk ben bir kere domates çorbası yaptım hem çok kolay hem çok lezzetli oldu.
yağsız kıymamızı alıyoruz,yine yağsız şekilde kavururyoruz yapışırsa azcık sıcak su ekleyebilirsin.
sonracığımaaa bunlar kavrulurken sen de domateslerini rendele,kavrulan kıymanın üstüne ekle rendelenen domatesleri.
ben kıymayı kavururken biraz baharat da ekledim.pulbiber,karabiber,azcık tuz ve domatese çok yakışan fesleğen yada kekik ekleyebilirsin.
domatesleri de ekleyince bekle onlar azıcık birlikte göbek atıp fokurdasınlar oldu da bitti.istersen üstüne kıyılmış maydonoz ekleyebilirsin yada istesen yağsız peynir de ilave edebilirsin.ben mesela 1-2 damla tereyağı aroması koyuyorum güzel oluyor :KK56:

tavuk çorbası için de tavukları haşla,tiftikle.
sonracığıma normal terbiye nasıl yapılıyorsa yap işte yoğurtla,yumurtayı çırp.haşlanan tavuk suyuna ekle istersen çokaz mısır nişastası da ekleyebilirsin eğer gevşek olursa koyulaştırmak için.sonra da tiftilen tavukları at içine,fokur fokur oldu da bittii:KK34:
ben çorbalarıma yulaf kepeği koymadım hiç.kepeği ekmek,krep,kek gibi şeylerde kullanabilirsin.

seyir ataktan daha keyifli geçecek.en azından artık sebzelerin de olduğu için pek çok tarifin olacak.
yardıma ihtiyacın olursa sor kuzum,buralardayız :KK34::KK34:

cok sagol tatlim benim ya sizde olmazsaniz neler olur bana:KK14:

Canım, maşallah sen neler yapmışsın, okurken yoruldum valla.
:nazar::nazar::nazar:
Kız sana yakın oturmak vardı ki teeeeeee izmirlerdesin :)) Bu arada hafızam yerine geldi, bilmem farkında mısın :KK9:

Canım, yasaklar her zaman çekicidir, kısıtlama getirsen de aklın hep suda olacak, bence iç bişey olmaz yaz şimdi, ama sen bilirsin tabi üstatlarımız ne der onların görüşlerini de alalım :KK9:

Hoşgeldin canımmm, biz de seni özledik:KK16:

Canım, tatile gidip kilo vererek gelmek gibisi var mı hiç, ne mutlu sana. O tenizler yüzmeler de sana sıkılaşma olarak dönmüştür, kendine haksızlık etme. :KK16::KK54:

Canım, afiyet bal olsun sana:KK16: Revaninin şerbeti kalmış ağzında damlıyor bak, nasıl mutlu olduysan yiyince :KK9:

iviitt kuzum gelmiş hafızan :KK9:
valla cidden ne kadar güzel olurdu ya komşu falan olsak,yaptıklarımızı paylaşır dururduk.
düşünsene kapı çalıyor elimde tabak dukan ekmeği,başka gün dukan keki,başka gün revani falann sonra da diğer komşular derdi ne terbiyesiz bize hiç getirmiyor hep aynı komşusuna götürüyor diye :KK1::KK1:

iviitt kuzum gelmiş hafızan :KK9:
valla cidden ne kadar güzel olurdu ya komşu falan olsak,yaptıklarımızı paylaşır dururduk.
düşünsene kapı çalıyor elimde tabak dukan ekmeği,başka gün dukan keki,başka gün revani falann sonra da diğer komşular derdi ne terbiyesiz bize hiç getirmiyor hep aynı komşusuna götürüyor diye :KK1::KK1:

Zayiflayinca bulusma bile ayarlaya biliriz kizanciklar:KK3: hos ben alamanyadayim:KK25: ama istanbula cok geliyorum burada parantez acma geregi duydum (Insallah Agustos 2013 te Allah nasip ederde o günlere gelirsek evleniyorum istanbula yerlesiyorum tüm istanbullulari beklerim) dügünümde bulusma yapalim

Günaydinnnn Kizlar dün ilk seyir günümü geride biraktim insallah bugün sadcece -100gr gördüm ama ben almisimdir diye tahmin ediyordum sebzeden ötürü saldirdim resmen hepiciiine Toplamda giden -2,9 Kg 5 günde mutluyum mutluyuz hep mutlu olalim

medesa
canimin ici bedne 1+1 yapicam sanirim yoksa 5 gün ardarda sebze yedikten sonra sadece proteine gecmek zor olacak benim icin

oooh afiyet olsun cok imrendim bende görücem o günleri insallah

Ellerine saglik tatlim benim! bende tekim suan annemler memlekette bende mi hepsini bir yapsam hergün deli gibi dönüyorum evde:KK9::KK9: neyse iki hafta sonra kardesim gidiyor o gitsin buzdolabi bosalir ozaman yaparim kizcagiza da zorla diyet yaptirmayayim simdi:KK23:

ben sanki suyu azaltinca daha az - gördügümü hissediyorum

ah ah benimde burnumda tütüyo ve ben daha yolun basindayim belkim yulaf kepekli tost yapariz olmami yaaa?:26:

cok sagol tatlim benim ya sizde olmazsaniz neler olur bana:KK14:

canım bence de 1+1 en mantıklısı yani diğer türlü 5 gün sadece proteinle beslenmek sıkıcı olabilir sürekli atakta gibi olursun,biz hep 1+1 yaptık.yaa valla ben de deli gibi su içiyordum sonra burda bazı arkadaşlar korkuttu beni zehirlenirsin,ölürsün diye ben de azaltayım bari dedim.o günden beri azalttım ama bu durumdan memnun değilim.bana da deli gibi su içtiğim zamanlarda daha çok _ görüyordum gibi geliyor.iyisimi ben de bugünden itibaren yine cozutayım su olayını.sonuçta su bu yanii cilde falan da faydası var,kaldı ki şu yaz gününde 1.5-2 litre kesmiyor yaa,yeri geliyor ben bi dikişte 1-1.5 litreyi bitiriyorum :KK9:
ya yemeklerin hepsini aynı anda yapınca o gün için yorucu oluyor ama mesela şimdi bütün hafta rahatım artık,çıkarıp çıkarıp yerim.
sen de öyle yapabilirsin.bazen mesela domatesli,biberli,mantarlı tavuk yada et,hindi neyse sote yapıyorum bolca.sonra onları da porsiyonlara ayırıp buzluğa atıyorum.hafta içi çıkarıp çıkarıp işe götürüyorum rahat oluyor.yoksa işten çıkıp her akşam eve gidip bu akşam ne pişirsem diye düşünemicem doğrusu :KK34:
yulaf kepeğinden hamburger ekmeği falan yapılıyor ama ben onu hiç yapmadım.
belki bir ara da onu yaparım.ay aslında ne güzel olur içine de döner koyarım mis gibi olur valla :KK56:
tebrik ederim kuzum neredeyse 3 kilo vermişsin bravooo :KK9:

X