Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

sınırlı izinli zaten iç bence. içmezsen daha kötü kaçamaklara baslaman an meselesi. engel oldukça daha zararlı kaçamaklara baslanıyor genelde. lokur lokur iç. baloncuklarının boğazını gıdıkladıgını hisset içereken. agzından, boğazından midene çossss diye gittiğini. oyyy oy olsada içsek. ama ben limitimi doldurdum.sana afiyet olsun kuzu...:KK9::KK9:

Allah seni ne yapmasin Ofiste Kahkahayi bastim simdi kosa kosa gidip aliyorum colami

En zor kısmını atlattın canım, şimdi hayatına sebzeler girecek, daha mutlu olacaksın. :KK16:

Insallaaah bugünden itibaren Mutluluk sacicam sanirim:21::21:

Canım, sorma, geçem hafta ofis dışında kaldım 3 gün ama aklım sizde kaldı valla.:KK9: Ama artık buradayım, kovulmadığım sürece.:KK1::KK1::KK1:

Benim de 200 gr- 300 gr bazen fazla çıktığım oluyor ertesi gün düşüyor zaten ama artık ben hergün tartıldığım için (tartı sürmenaj oldu, eskiden aylarca görmek istemezdim :KK9:) suyla, sindirimle alakalı, bişey olmaz :KK1:

Her gün 2 dilim ekmeğimi ve meyvemi yiyorum (1 gün unutmuşum, alışmak zor oluyor :KK17:) sanki peyniri de yemek zorundaymışız gibi anladım ben bu ilavelerin dışında, yanlış mı düşünüyorum sence :44:
Nişastalı gıda için çeyrek simit yesem ne olur diyorum ama çok mu zorlama olur bilemedim:KK1: tam buğday unundan olsa mesela
studsmatta.gif

şekerim ewt peyniride yemelisin..yeni eklenenler ; 40 gr peynir (sırf bu yüzden kendime mutfak tartısı aldım :KK1:),2 dilim tam tahıllı ekmek,günde 1 porsiyon meywe,,nişastalı ve ödül ögünü..ben sabah tost yaparak yiorum ekmek we peynır hakkımı..yulaf kepegimden yaptıgım kek yada poacayıda gün içinde tuketıorum..kitapta eski yada yeni kaşar yazıor izinli olarak,,ama ben yinede light kaşar kullanıorum..sen istersen tam yaglı beyaz peynirde kullanabilirsin,,onuda kullanabilioruz..kaşardan sıkılınca ona geçicem bende :KK1: bu arada simit olmaz sekerim cunku ustunde susam war we yaglı..ama arada ben yedim bikaç kez yarım simit we ayran (seyirde ) ,,cok canın ıstedıgı zmnlarda bence nefsini körlemek için yapabilirsin..

Son düzenleme:
Ben bu cola zero yu içince kendimi kaçamak yapmış gibi hissediyorum :26::26::26::26::26:

Kaç gündür canım tavuk döner istiyo, ama maalesef mahrumiyet bölgesinde olduğumuz için öyle hemen ulaşamıyorum istediğim şeye:KK53: neyse markette keskinoğlunun piliç dönerini gördüm, hemen 3 tane kaptım attım sepete, başka bişey almadım onu yerim bugün diye şimdi ısıttım, cıkssss yenmiyor bu, yağ da var içinde galiba, çok kötü tadı ıyyy midem bulandı :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

bugün saf protein günüm yicek bişey de bulamadım başka, ben de hindi pastırma, jambon yedim 2 şer tane azcık da peynir, 2 bardak da cola içtim :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: sonradan aklıma onları yemek yerine restorandan döner isteyebileceğim geldi :KK43::KK43::KK43::KK43:

Arkadaslar duraklamadakiler için facede söyle bişi buldum..belki sizlerinde işinize yarar die paylaşmak istedim ;

duraklamaNar Şerbeti (yeşilçay içemeyenler özellikle denesin)
Aktardan alacağımız kurutulmuş ...nar çiçeği 1 tutam yeşilçay, bir iki tane kuşburnu ile birlikte kupada ya da cezvede demlenir. cam bir sürahi soğuk su ile doldurulur ve içine bir iki dilim limon kabuğu ile birlikte atılır. demlenip ılıyan çay sürahiye eklenip dolaba kaldırılır. buz gibi soğuduktan sonra içmeye doyum olmuyor. isteyen tatlandırıcı da ekleyebilir. ben gerek duymadım. tam bir ödem attırıcı duraklama kırıcı:)))))
Not: taze zencefil dilimi de çok yakışıyor. İşte evde ne varsa kendinize göre ayarlayın.

Canlarım, iyi haftalar.

Ofiste çok işim vardı gelemedim hemen ama aklım sizde kaldı :))

Nasılsınız, herkes iyi mi? Neler yazmışsınız okuyacağım fırsat buldukça kısa özet geçeyim kendimden.

Güçlendirmeli hafta sonu gayet iyi oluyormuş kızlar, bugün sebze yok demiyor, gayet zengin kahvaltı hazırlayabiliyor insan. Şu ana kadar da hiç kilo almadım kilom aynı, gayet mutluyum.:KK9: İnşallah hepiniz en kısa sürede yanımıza gelirsiniz. :KK16:

Love01 cim ben nişastalı gıdamı yemedim hala, sen yedin mi? Ne yedin :)

kuzuum özlettin yine kendini hoşgeldin:KK54:
çok sevindim kilo almamana.en çok da love01 ve sen de tost yemenize özeniyorum.galiba canım bir tek onu çekiyor.şöyle güzel bir kaşarlı domatesli tost offf kokusu bile yeter bee :KK56:

ben ticker'ımı güncellemeyi unutmuşum bu aradaa :KK1: son 400gramım kaldıı :KK76: ve güçlendirmeye son 5 gün yani hergün 100 gram verip bitirmek istiyorum seyiri, 4 ay oldu yahuu yeter artık gidicem ben :KK55: :KK1:

tebrik eerim canım seni yaa,ohh mis gibi sen de yolun sonuna gelmişsin vallahi :KK9:

Seyir Evresindeyim....

Kizlar bugünm Ligh Cola icsemmi cok istiyorum aslinda yok yok kitapta serbest yaziyor ama sen icme diyordum ama bugün icicem galiba Sizde iciyormusunuz hic:44:

kuzuuuummm iç tabiki yaaaa,eğer içmezsen ondan sonra sorarsın işte sütümün için eçikolata atayım mı diyee :KK9::KK9:
içeceksin ki tatlı ihtiyacın azalsın :KK54:
Pff haklısın yaa..:26::26::26: ipin ucu epey kaçtı ama azar azar yedim hepsinden.. :KK50::KK50:olsun yine de suçluyum..:KK53::KK53: bi daaa olmucak zaten böyle özel davet yemek vs olmasa zaten bu diyet çok kolay olacak :KK53::KK53:
ben de sokmuyorum hayatıma ama onlar beni buluyo yaa. yiycek bişide yoktu ki sadece kaçamaklı ıvır zıvırç. off tamam bide utanmadan konuşuyorum dimi.. sustum :KK25::KK25::KK25:

hehehehe sen sana fırça atalım diye yazdın buraya demek ha,eğer istediğin gerçekten buysa ellerimi belime koyup başlayabilirim hemen :KK20:
kuzu artık yapacak bişey yok,şaka bir tarafa cidden abartmışsın.yani bazı arkadaşlar da kaçamak yapabiliyorlar ama onların ki yine de daha masum oluyor bence.senin ki diyette olmadığımız zamanlar için bile gereğinden fazla yağlı ve kalorili şeyler :KK50:
bundan sonra hiç kaçamak yapmayacağına söz verdiğini düşünerek bu vukuuatı unutabiliriz şimdilik sanırım :KK34:

canlarım...iyiki varsınız.bütün yazdıklarınızı okudum.bu konuyla ilgili son kez yazıp konuyu kapatıcam,benim yüzümden topicimiz kilitlenmesin.cmt yanımdaydı.tesadüf eseri tlfnu elime aldım gelen kutusunda bişi yoktu ama gönderilen kutusunda bi kıza atılmış birsürü msj vardı.sen kadının dibisin,ne kdr güzelsin,sesim ninni gbi mi geldi bebeime,eve ne zmn gidiceksin cam açalım vs gbi...okuldan arkadaşım dedi.yalan olduğunu biliyodum snradan itiraf etti yeni tanışmış facebooktan yeminler etti arkadaşım diye.insan arkadaşına böyle şeyler yazarmı Allah aşkına?defalarca özür diledi,ağladı bende çok ağladım...ayrıldım.bu 2.kez oluyo ve affettikçe daha kötü oluyo bunu anladım.inşallah Rabbim bana çektirdiği acıların 10 katını 100 katını çektirir ona.ben hiç hata yapmadım,mutlu olalım diye çabaladım hep.hak etmemiş...yazık oldu 2seneme.böyle bi adama verdim 2 yılımı.diyeti asla bırakmıycam sabah yulaf keğekli mücverimi yedim yeşilçayımı içtim.tam gaz devam sporuda bırakmıycam.hepiniz çok haklısınız kimse benden daha değerli değil.kilo verdiğimde elbet görücek beni o zmn çok pişman olucak işte beni kaybettiği için.dün geceden beri hiç konuşmadık.aramadım aramıcamda.ararsa da açmıycam.ben bunları hak etmedim.yanımda olduğunuziçin çok teşekkür ederim.bu arada stresten mi bilmiyorum 1 kilo vermişim 2 günde...şaka gbi...hepinizi çok sevyorum.konuyla ilgili başka bişi yazmıycam.dukana devam,fıstık gbi olucaz hepimiz.buna çok çok çok inanıyorum...İYİKİ VARSINIZ...:KK16:

ayyy kestanem şekerim cidden çok üzüldümm yaa.Allah korusun hiç böyle bişey yaşamadım ama yaşasaydım da 2.bir şans bile vermezdim sanırım.yaşın daha genç yanlış hatırlamıyorsam.sana bir abla tavsiyesi bu erkek milleti bu işi bir kere yaptı mı inan bana 100 kere daha yapar.onların yeminleri,sözleri,göz yaşları hep yalan dolan.timsah gözyaşları onlar inanma.bırak kuzum yaaa,sen ver şu kilolarını eminim cillop gibi kız olacaksın.kapında pervane olsa dönüp bakma suratına ya.:KK50:
hem bak ben hep şöyle düşünürüm,her kötü sandığımız şey aslında belki de çok daha güzel bir şey yaşamamız için bir vesile olabilir.
şöyle ki belki sen bu kişiden ayrılarak aslında sana gerçekten çok değer verip seni çok sevecek başka birinin senin hayatına girmesine izin vermiş olacaksın,anlatabildim mi :KK34:
hadi bakalım fıstığım toparlan,kendine gel hayat devam ediyor.bu kişiler olmadan çok daha da güzel devam edecek hayatın güven bana.
seni mutsuz eden herkesi hayatından bir an önce çıkarmaya bakmalısın.sadece sevgili değil,arkadaş,akraba bile olsa bu böyle.işte o zaman mutlu olursun kuzucan :KK54:
şekerim surda tek güçlendirme arkadasım sensin,,ekinsuda yok ztn beni yalnız bırakma amaa olmuorrr böleee :KK53: bende sana soracaktım naptın diee :KK1: cnm bende yemedim ama ben hafta ortası basladım die 5 günde agır olmasın dedim.bu hafta yicem.hafta sonu forumları cok arastırdım herkes bu izin werilenleri yememiz geerktigini,,vucudu yawas yawas normal duzene alıstırma fıkrı ıcınde..kesınlıkle ekmegı weya meywe hakkınızı yememezlık yapmayın vs gibi seyler okudum..we aslında gayette mantıklı cunku vucudun yawastan alısması lazımkı korumada afallamasın:KK1: ben hergun ekmegımı tost yaparak yıorum Proteın gunu dısında.bu hafta nısastalı ogun hakkımdad bulgur pilavı yemeyi dusunuorum..her gun meywemıde yıorum..tartıda cumrtesı sabah wc sonrası 54,1 geldım bugun 54,4 ama napım 54.lü rakamlarda kalayımda 100-200 aramıorum artk..reglde oldum belki bu hafta protein gununden sonra daha az cıkarım yanı inşş umudum oo :KK1: sende yiosun meyweyi,ekmegi vs dimi?

bence de yemelisiniz güçlendirmedeki izinlileri.çünkü benim de hatırladığım kadarıyla bu süreç normal hayata adaptasyon için önemli.yani yiyeceksiniz ki vücut yeni oluşuma yavaş yavaş uyum sağlayacak :)
ayy valla çok utandım naptım gerçekten yaa. oysaki o kadar başarılı ve 0 kaçamaksız bir haftasonu geçirmiştim ki bir çuval inciri berbat ettim. çok haklısın yaa..
ay olur mu yanlış anlamam ciddiye alıp cvp verdin çok teşekkür ederim. her ne olursa olsun gelip size yazıyorum ki bana kızın fırça atın bir daha yapmamamda çok etkili oluyor çoook teşekkür ederim canım benim :KK16::KK16:

tebrik ederim çok sevindim darısı başımıza :KK9::KK9::KK9:

her gün tartılmak bence de çok mantıklı. artı gelirse daha çok dikkat ediyor insan. bu arada gözün aydın :KK16::KK16:

ben atmıştım dimi fırçanı :KK9::KK9:
evet bence hergün tartılın ki değişimi görün,kilo verirseniz sevinirsiniz + görürseniz de nerde yanlış yaptığınızı sorgularsınız :KK34:

haklisin canim böylece gözetim altinda tutmus oluyorsun kilolari ona göre dikkat edilebilir dogru :KK31:

evet kuzum :KK34:

Ben bu cola zero yu içince kendimi kaçamak yapmış gibi hissediyorum :26::26::26::26::26:

Kaç gündür canım tavuk döner istiyo, ama maalesef mahrumiyet bölgesinde olduğumuz için öyle hemen ulaşamıyorum istediğim şeye:KK53: neyse markette keskinoğlunun piliç dönerini gördüm, hemen 3 tane kaptım attım sepete, başka bişey almadım onu yerim bugün diye şimdi ısıttım, cıkssss yenmiyor bu, yağ da var içinde galiba, çok kötü tadı ıyyy midem bulandı :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

bugün saf protein günüm yicek bişey de bulamadım başka, ben de hindi pastırma, jambon yedim 2 şer tane azcık da peynir, 2 bardak da cola içtim :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: sonradan aklıma onları yemek yerine restorandan döner isteyebileceğim geldi :KK43::KK43::KK43::KK43:

aslında bahsettıgın donerı genelde begenıyorlar. ben hıc yemedım burada yazılanlar uzerınden konusuyorum. tarıhıne baktınmı bozuk falan olmasın..

ben ticker'ımı güncellemeyi unutmuşum bu aradaa :KK1: son 400gramım kaldıı :KK76: ve güçlendirmeye son 5 gün yani hergün 100 gram verip bitirmek istiyorum seyiri, 4 ay oldu yahuu yeter artık gidicem ben :KK55: :KK1:

Oooo harikasın, :nazar::nazar: kırdın şeytanın bacağını, kötürüm oldu :KK1:

basladım canım. iyide oldumu ne bu durum. aklımda hiç kaçamak fikri yok. son zamanlar baslayan kaçamaklarım onumuzdekı 3 ay daha olmayacagına emınım :KK9: ondan sonrasını garantı edemıyorum..:KK53:

Tabii, nefes alıp tekrar aynı hızla başladım diye düşün, inşallah kısa sürede çabucak verirsin de acısını çıkarırız birlikte.:KK16:

nişastalıları yemek sorun olacaksa sizin yerinize ben yiyebilirim
gerçekten bak
arkadaşlar ne içindir :KK9:

afiyetler olsun
ohh olsun
şifa olsun
veee tabiki deee kısa zamanda yanınızda olabilmek ümidi olsun:nazar:

Canım benim, ne demek, her zaman :KK9::KK9: Şu halimize bak, gülüyorum bazen, içimize dukan kaçtı, çıkaramıyoruz:KK9::KK9:

İnşallah en kısa sürede gelin, bekliyoruz.:KK16:

şekercim gerçekten çok büyük bir travma olmalı. inan seni çok iyi anlıyorum . buna benzer şeyler bir çoğumuzun başından geçmiştir. ama seni - en azından yazdıklarından - çok iyi gördüm. bizi sıktığını düşünme lütfen bence anlatarak bu travmayı daha güzel atlatırsın:KK16::KK16:

ben hiç içmiyorum içindeki ne tür bir tatlandırıcı ise beni şeker yemişim gibi kurt gibi acıktırıyor. kola zero bile olsa içmiyorum yada en fazla yarım bardak :KK76::KK76:

oy oyyy kızlar ben sizden çok korktummm.. :KK30::KK53:ve bi daaa kaçamak yok tatile kadar 0 kaçamak devam edicem sağolun tekrar iyi ki varsınız :KK42::KK42:

Canım benim, birlikte başarıyoruz, sen de iyi ki varsın:KK16:

şekerim ewt peyniride yemelisin..yeni eklenenler ; 40 gr peynir (sırf bu yüzden kendime mutfak tartısı aldım :KK1:),2 dilim tam tahıllı ekmek,günde 1 porsiyon meywe,,nişastalı ve ödül ögünü..ben sabah tost yaparak yiorum ekmek we peynır hakkımı..yulaf kepegimden yaptıgım kek yada poacayıda gün içinde tuketıorum..kitapta eski yada yeni kaşar yazıor izinli olarak,,ama ben yinede light kaşar kullanıorum..sen istersen tam yaglı beyaz peynirde kullanabilirsin,,onuda kullanabilioruz..kaşardan sıkılınca ona geçicem bende :KK1: bu arada simit olmaz sekerim cunku ustunde susam war we yaglı..ama arada ben yedim bikaç kez yarım simit we ayran (seyirde ) ,,cok canın ıstedıgı zmnlarda bence nefsini körlemek için yapabilirsin..

Ben hiç peynirimi yemedim daha:KK9: Korkuyorum:KK9: Sadece Adapazarındaki güçlendirme günümdeki yaz sofrasında karpuzla 2 kesmeşeker kadar yedim tam yağlı peynir onu da kaçamak yaptım diye korkarak :)) Tost a başlamak iyi fikir, kaşarı da nasıl özledim yaaa, bak şimdi.:KK56:

Ben hiç peynirimi yemedim daha:KK9: Korkuyorum:KK9: Sadece Adapazarındaki güçlendirme günümdeki yaz sofrasında karpuzla 2 kesmeşeker kadar yedim tam yağlı peynir onu da kaçamak yaptım diye korkarak :)) Tost a başlamak iyi fikir, kaşarı da nasıl özledim yaaa, bak şimdi.:KK56:

şimdi korkar yemezsen korumada yediginde geri kilo alırsın cunku vücudun alısmamıs olacak,,farkındasın dimi??:KK20:

Tünaydın herkesee :KK42: Bugün 2. günümdeyim 59 olmuşum yinee sevinemedim bile kendimi çok şişman hissediyorum sanki kilo almışım gibi :KK25: Regl dönemimdeyim ondan olabilirmi acaba ? Yine iştahımda gitti zorla yiyorum off.

bak valla sen benden once zayıflıycan. kola almaya bıle kosa kosa gıdıyorsun. ben kolumu bıle kaldırmıyorum yaaa:KK31::KK31:

Daha kosamadimmmm Telefon Telefon üstüne catlicammmm Cola istiyorummm ama sdece 250ml serbestti degilmi? yanlis mi hatirliyorum? kitabim evde bundan sora evden ise isten eve de Kitabimi tasiyacagim olmuyor böyle ben burada Kilolara Savas actim Dukan evde uyuyor :KK19:

balım, bu haftanın bombası dondurmalardan gelecek... AR-GE yapıyokk :)

ben de 21 kiloya 6 gün atak yaptım.. fazlası kar olsaydı dukanoviç derdi zaten çok çok yapın diye.. katılıyom sana güzelkuzum..

tatilde hiç bi yere gitmiyomuş gibi geliyo sanki ama ben biliyom veriyom ben veriyomm :) eve gidince tartım tüm gerçekleri gösterecek. (burdakilerden asla emin olamam gibi nedense)

yemek saatlerini daha erkene çeksen ve biraz da sıklaştırsan... akşama doğru seyreltip, misal 8 den sonraya sadece su içme faslı bıraksan... madem bu kadar tedirgin ediyor seni, bence de bir süre olası menülerini önceden yaz, yorumlayalım.. :KK66:

geçmiş olsun gurbetkuşum ..

:))) iyi plan :KK66:

ohhh maaşallah!!! :))

Nesli ben 99 senesinden beri kendi memleketime gitmedim kuzenlerim de bana hep gurbet kusu der burnumu diregi sizladi inan..:) Tesekkür ederim bugün daha iyiyim sükür...

aslında bahsettıgın donerı genelde begenıyorlar. ben hıc yemedım burada yazılanlar uzerınden konusuyorum. tarıhıne baktınmı bozuk falan olmasın..

Bozuk değil ama böyle içinde yağ falan var galiba, saf et değil yani :KK53: , ben zaten et yemeye sonradan başladım, etin içinde sinir, yağ falan olunca kesinlikle yiyemiyorum, onunla alakalı sanırım bu durum. Ama hala midem de bi hareket var :KK53::KK53::KK53:

Oooo harikasın, :nazar::nazar: kırdın şeytanın bacağını, kötürüm oldu :KK1:

aynen öylee :nazar::nazar::nazar: valla offlaya pufflayaa verdim son kilolarımıı :KK1: şeytanın bacağını kırmamdaki en büyük etken 4 günlük ara vermem oldu :KK34: hemen ertesinde atak yapıp sıkı bi şekilde devam edince gidiverdi 2 kilom da :21: bi de spora başladım 5-6 gündür spor yapıorum. Sporu son ana silah olarak saklamıştım. İyiki de öyle yapmışım. bütün kilolarımı sporsuz verdikten ve artık veremeyecek duruma geldikten sonra çıkardım silahımı ohh miss gibii :21: neye uğradığını şaşırdı tabi vücut :KK1:

Tünaydın herkesee :KK42: Bugün 2. günümdeyim 59 olmuşum yinee sevinemedim bile kendimi çok şişman hissediyorum sanki kilo almışım gibi :KK25: Regl dönemimdeyim ondan olabilirmi acaba ? Yine iştahımda gitti zorla yiyorum off.
ödemden olsa gerek, moralni bozma
bir anda hafifleyeceksin ve üstelik suyun yanında kilo da vermiş olacaksın.
gideceklerine inanmadan gitmiyor bu kilolar:KK66:

Daha kosamadimmmm Telefon Telefon üstüne catlicammmm Cola istiyorummm ama sdece 250ml serbestti degilmi? yanlis mi hatirliyorum? kitabim evde bundan sora evden ise isten eve de Kitabimi tasiyacagim olmuyor böyle ben burada Kilolara Savas actim Dukan evde uyuyor :KK19:
opsss ben kutu zero içiyorum arada 330ml değil mi onlar?
umarım 250 barikatı yoktur :18:

Arkadaşlar benim profil resmim neden görünmüyor olabilir, profilimi açınca ben görüyorum ama forumda görünmüyor, bir fikri olan var mı?

aynen öylee :nazar::nazar::nazar: valla offlaya pufflayaa verdim son kilolarımıı :KK1: şeytanın bacağını kırmamdaki en büyük etken 4 günlük ara vermem oldu :KK34: hemen ertesinde atak yapıp sıkı bi şekilde devam edince gidiverdi 2 kilom da :21: bi de spora başladım 5-6 gündür spor yapıorum. Sporu son ana silah olarak saklamıştım. İyiki de öyle yapmışım. bütün kilolarımı sporsuz verdikten ve artık veremeyecek duruma geldikten sonra çıkardım silahımı ohh miss gibii :21: neye uğradığını şaşırdı tabi vücut :KK1:

:))))))))))))))))))

ben demiştim demeyi hiçç sewmem ama ben demiştimm bi süre normal yiyip bünyeyi şaşırtın farkı görünn diee:KK1: :KK1: kendi üzerimde test ettim onayladım:KK53: darısı delyy.eee :KK1:

X