Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

GÜNAYDIIIIIIIIIIIIIIIN Kizlarrrrr dün ikinci günümü de sonlandirdim cok sükür:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:

Bugün tarti yine -1 kg verdi :KK53:

yani iki günde 76,9 dan 75 e indim bu dukan amca neymis böyle yahuuu:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

suan yulaf ezmesi pankekim pisiyo kahvalti icin:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

sizlerde ne var ne yok :21:

harikasın canım çok tebrik ederim,2 günde 2 kilo süper bişeyyy :KK9:

Harika gidiyosun canım bende kaçamaklara dalmasaydım bugün seyirdeydim ya neysee :KK5:

canim benim ben yapmadan bi gün öcne kayamak yaparim diye cok korktum ama inanirmisim hic aklimin ucundan bile gecmiyor su sebepten de olabilir tabiiki...evde kacamak yapacak birsey birakmadim:KK1:

harikasın canım çok tebrik ederim,2 günde 2 kilo süper bişeyyy :KK9:

bende cok mutlu oldum dukanin sitesinde 840 gr yaziyordu atakta ama benim aldigim sonuc cok tatmin edici:21:

kuzum ağlama sennn kıyamamm niye ağlıyorsun yemişsin artık yapacak bişey yok :)
light meyveli var kayısılı ve çilekli,ben çok tatlı istersen yiyiyorum arada.
cola zero iç,benimö tatlı ihtiyacımı kesiyor.
yada süt,splenda,tarçını karıştırıp iç salep gibi oluyor.tarçın tatlı ihtiyacını körelten bişey.
hatta ben şimdi yaz moduna uygun milk shake yapıcam.light süt,splenda,kakao yada vanilya aromasını çırpıcam soğuk soğuk milk shake ohhh mis gibi işte :nazar:
ayrıca dukana uygun tatlılar da var onları yapabilirsin.mesela dukanella yapmıştım ben çok güzel olmuştu.
dukana uygun irmik tatlısı yapabilirsin,gerçeğinden çok farklı olmuyor valla bak.
bir de krem vanilya yaptım o da güzel oldu.sen de dene istersen,dur sana tarif vereyim :

irmik tatlisi simla nin sayfasindan
MALZEMELER:
-2 yk yulaf kepeği
-2 su bardağı yağsız süt
-2,5 yk toz jelatin
-3 yk toz tatlandırıcı
-6-7 damla vanilya aroması
-3-4 damla tereya aroması(şart değil ama yakışıyor)

Süt tencereye alınıp kepek eklenir ve beraber pişmeye bırakılır.Yaklaşık 10 dk kaynadıktan sonra altı kapatılır ve 1/2 çay brd. su ile eritilmiş jelatin eklenerek iyice karıştırılır.Tatlandırıcı ve aromalar da eklendikten sonra arzu edilen bir kalıp içine dökülür.Dışarda soğuduktan sonra buzdolabına alınır ve en az 3 saat dinlendirildikten sonra ters çevrilerek dilimlenir ve tarçınla servis edilir.

DUKANELLA(atak hariç)

1 yemek kaşığı kakao
2 yemek kaşığı süt
8 damla sıvı tatlandırıcı (damak tadına göre ayarlanabilir, toz tatlandırıcı da kullanılabilir)
5-6 damla fındık aroması (şart değil)

Hepsini iyice karıştırıyoruz.

yine simlanin sayfasindan ebru ferah isel in tarifi

ALTERNATİF DUKANELLA TARİFİ
(Yukarıdaki tarifi acı bulanlar için)

1 yemek kaşığı kakao
7 yemek kaşığı yağsız süt tozu
2 yemek kaşığı süt
1 yumurta akı
3 yemek kaşığı toz tatlandırıcı (damak tadına göre ayarlanabilir)
8 damla vanilya aroması

Hepsini iyice karıştırıp, cam bir kavanozda buz dolabında saklıyoruz.

not:kepeğiniz iri taneliyse irmiğe daha çok benziyor.ben doğalsan kullandım.

KREM VANİLYA(her evre)

Malzemeler:
dr.oetker vanilya-butter aroması(pasta malzemeleri bölümünde minicik şişelerde satılıyor)3-4 damla yeterli.yoğun bir tadı var.
3 çorba kaşığı splenda
3 yumurta
1/2 litre yağsız süt

Yapılışı:splenda ,vanilyayı ve yumurtayı Çırpın.Karışımı Önceden ısıtılmış sütle karıştırın.

Sonra hazırlamış olduğumuz karışımın üzerindeki köpükleri alarak cam kaselere paylaştırın.
180 derece fırında içi su dolu başka bir tepsiye dizerek 25-30 dk pişirin.

Servis ederken kapları ters çevirek başka bir tabağa çıkartın. veya çıkarmadan tarçınla servis edin.(dolapta 1 gece kalırsa daha rahat çıkar)

afiyet olsuuunnn :KK56:
Sen harikasınn kuzummm teşekkürlerr :KK54: yarın tekrardan sıkı bir spor ve atak süresine tekrar başlıcam bundan sonra bozmıcam ! Zaten vermem kilo aşırı değil 5-6 kilo daha versem bitiyor . Bu arada desteğiniz için çok teşekkürler iyki bu siteye üye olmuşum yoksa tek başıma gitmem zor herkes zaten diyete ihtiyacın yokki diye söyleniyorlar böyle bir ortamda bulunup desteğiinizi almak harikaa seviyorum siziii :KK16:

canim benim ben yapmadan bi gün öcne kayamak yaparim diye cok korktum ama inanirmisim hic aklimin ucundan bile gecmiyor su sebepten de olabilir tabiiki...evde kacamak yapacak birsey birakmadim:KK1:

Evde olmayıncada arayıp bulamıyorsunn tabi :-) Ben ailemle yaşadığım için evde diyet yapan tek benim bizim evede çok giden gelen olur e tatlıdır hamurişidir eksik olmuyor :) Böyle oluncadaa insan zor motive oluyorr.

Evde olmayıncada arayıp bulamıyorsunn tabi :-) Ben ailemle yaşadığım için evde diyet yapan tek benim bizim evede çok giden gelen olur e tatlıdır hamurişidir eksik olmuyor :) Böyle oluncadaa insan zor motive oluyorr.

dogru haklisinn :KK43:

ben persembeden pazara kadar tatilim bu nedenle atak evresini evde gecirmek istedim kardesmde var evde ama ona normal pisiriyorum yemekleri :KK30: veya kendine pisittiriyorum:KK19:

dün oturdum yegenim icin (ablam alt katta oturuyor) iki koca kek yaptim cikolata damlacikli okul senlikleri var herkes tadina bakti ben bakmadim bi bardak sütümü ictim.....

sende tekrar toparlanip yaparsin kuzummm:KK19:

dogru haklisinn :KK43:

ben persembeden pazara kadar tatilim bu nedenle atak evresini evde gecirmek istedim kardesmde var evde ama ona normal pisiriyorum yemekleri :KK30: veya kendine pisittiriyorum:KK19:

dün oturdum yegenim icin (ablam alt katta oturuyor) iki koca kek yaptim cikolata damlacikli okul senlikleri var herkes tadina bakti ben bakmadim bi bardak sütümü ictim.....

sende tekrar toparlanip yaparsin kuzummm:KK19:

Olsun bizde acısını çıkartıcazz inş. şu kiloları bir verelim hem bizim asıl ödülümüz verilen kilolar değilmi aynadaki o incelmiş güzel görüntüyü hiç bir şeye değişilmez diye düşünüyorum bizler için :-) Az önce kıyafetlerimi denedim verilen 3 kilo bile nasıl fark yaratıyor pişman oldum bozduğuma amaa şu görüntü beni motive etti bundan sonra daha sıkı sarılcam buda bana ders olsun :)

Sen harikasınn kuzummm teşekkürlerr :KK54: yarın tekrardan sıkı bir spor ve atak süresine tekrar başlıcam bundan sonra bozmıcam ! Zaten vermem kilo aşırı değil 5-6 kilo daha versem bitiyor . Bu arada desteğiniz için çok teşekkürler iyki bu siteye üye olmuşum yoksa tek başıma gitmem zor herkes zaten diyete ihtiyacın yokki diye söyleniyorlar böyle bir ortamda bulunup desteğiinizi almak harikaa seviyorum siziii :KK16:

rica ederim kuzum ne demek,bak dene o tatlıları hele irmik tatlısını yapmak da çok kolay.
zaten azıcık fazlan var şurda bir birbuçuk ay sıksan dişini verirsin nolcak yanii sonra daha mutlu olacaksın.azıcık sabret canım benim :KK16:

rica ederim kuzum ne demek,bak dene o tatlıları hele irmik tatlısını yapmak da çok kolay.
zaten azıcık fazlan var şurda bir birbuçuk ay sıksan dişini verirsin nolcak yanii sonra daha mutlu olacaksın.azıcık sabret canım benim :KK16:

Benim bugünden sonra canım eper bir süre pek tatlı çekmez heralde :KK9: ama istersem tatlıı mutlaka denicem teşekkürler kuzumm :KK54:

Benim bugünden sonra canım eper bir süre pek tatlı çekmez heralde :KK9: ama istersem tatlıı mutlaka denicem teşekkürler kuzumm :KK54:

canım ya çok güldüm sana.ben dukana başladığımda 10 gün atak yapıcaktım snra atağın 1.günü nestle kare çikolata,3.günü kaşık kaşık reçel,4.günü lazanya,5.günü tulumba tatlısı,6.günü sprite ve fındık fıstık ayrıca viski,7. makarna ve kakaolu kurabiye yedim ya dedim noluyo kızım sana sen diyette değilmisin atak senin en önmli evren değilmi naptın sen...o kdr pişman oldmki anlatamam sana...6 gün atak yaptm snra ama hiç kaçamaksız.şimdi seyirdeim yine kaçamağım yok.o çektiğim vicdan azabını anlatamam.şimdi hiç bişey yemiom valla...emnmki sende yemezsn bundan snra:KK16:

Son düzenleme:
bende dün diasa'ya gittim polonez hindi füme 6.45'ten 3.95'e düşmüştü kaptım hemen:KK56:

...
nesli senin ufaklık kaç yaşında ? 16 kilo mu.
düşünsene benim içimden senin ufaklık çıkmış resmen :KK9::KK9:
anam neyseki marketlerin hepsi bi öbekte.. akşamüstü ondan çıkar öbürüne girer bakarım :KK66:

medesam levin 3 yaşına yaklaşıyo 4 ayı kaldı :KK66:
bakınız sabah taze taze çekildi bunnar..
$23062012107.jpg
bu arada herkese günaydın demek istiyorum ama bir tek ben kalmışım :KK14::KK14:
offf bu cumartesileri sevmiyorum yaaa.ne güzel herkes mışıl mışıl uyurken yada ailesiyle kahvaltı yaparken yada gezip alışveriş yaparken ,ben burda niye çalışıyorum kii offf :KK47::KK47:
hoşşş aslında çalışmıyorum sadece işe geliyorum cumartesileri.cumartesileri böyle işte,ne telefon çalar ne tek bir mail gelir ama bizi buraya dikerler :KK20:
tatil olsa ne güzel cuma akşamı işten çıkınca bastın mı yarım saatte çeşmedesin :21:
günaydın kuzum... ama öyle deme işsizken gözün tatil falan görmüyo ben de artık eli yüzü düzgün belirli bi iş arıyorum.. bulsam anında dönerim :)
.....
kuzular bugün zabahın köründe başladık yüzmeye.. yaklaşık 2 saatten biraz fazla.. (akşamüstü tekrar gidicem, öğle sıcağında protein günü çekilmiyo. :KK43: dönerken de bisikletle döndüm, birazdan da callanetics 5. yii icra edeceğimdir :)

neyse denizde ne var ne yok onu diyimm :)
bir ahtapot buldum gibi, en azından yuvasını gözüme kestirdim.. midye rezervlerini teyid ettim bana bayrama dek yeter de artar :KK53::) sonna bi de bu yavruyu buldumm :))
(fotoğrafını çekip hemen suya bıraktım, aklınız kalmasın aman:KK34:)
Eki Görüntüle 450453

anam neyseki marketlerin hepsi bi öbekte.. akşamüstü ondan çıkar öbürüne girer bakarım :KK66:

Eki Görüntüle 450451

günaydın kuzum... ama öyle deme işsizken gözün tatil falan görmüyo ben de artık eli yüzü düzgün belirli bi iş arıyorum.. bulsam anında dönerim :)
.....
kuzular bugün zabahın köründe başladık yüzmeye.. yaklaşık 2 saatten biraz fazla.. (akşamüstü tekrar gidicem, öğle sıcağında protein günü çekilmiyo. :KK43: dönerken de bisikletle döndüm, birazdan da callanetics 5. yii icra edeceğimdir :)

bir ahtapot buldum gibi, en azından yuvasını gözüme kestirdim.. midye rezervlerini teyid ettim bana bayrama dek yeter de artar :KK53::) sonna bi de bu yavruyu buldumm :))
Eki Görüntüle 450453

nesliiii çok tatlı kız bu yerim yeriiimmm:KK8: Ay Allah nazarlardan saklasın maşşallah canım benim...:nazar::nazar::nazar::nazar:

canım ya çok güldüm sana.ben dukana başladığımda 10 gün atak yapıcaktım snra atağın 1.günü nestle kare çikolata,3.günü kaşık kaşık reçel,4.günü lazanya,5.günü tulumba tatlısı,6.günü sprite ve fındık fıstık ayrıca viski,7. makarna ve kakaolu kurabiye yedim ya dedim noluyo kızım sana sen diyette değilmisin atak senin en önmli evren değilmi naptın sen...o kdr pişman oldmki anlatamam sana...6 gün atak yaptm snra ama hiç kaçamaksız.şimdi seyirdeim yine kaçamağım yok.o çektiğim vicdan azabını anlatamam.şimdi hiç bişey yemiom valla...emnmki sende yemezsn bundan snra:KK16:

Oww bebeğim seninkiler benden beter yahuuu :KK9: O vicdan azabıı en beterii benim tatlya alerjim vardı birde şimdi yüklenince elim yüzüm pıt pıt kızırdı bidahada yapmam kaçamak felan. Zamanında yapmışım yapacağımı artık bi dururlalımm yanii değil mi , yemicem bu sefer aldım dersimi ben:KK9:

Oww bebeğim seninkiler benden beter yahuuu :KK9: O vicdan azabıı en beterii benim tatlya alerjim vardı birde şimdi yüklenince elim yüzüm pıt pıt kızırdı bidahada yapmam kaçamak felan. Zamanında yapmışım yapacağımı artık bi dururlalımm yanii değil mi , yemicem bu sefer aldım dersimi ben:KK9:

55.600 :))))) .... diyetim ve callenetics muhteşem ikili .....

işte bende aldım dersimi...o günden snra hiç bişi yemedim.geçen gün burgerın önünden geçerken o hamburger mis koktu missss....bide dondurma offf...ama önünden jet gbi geçtim gttim valla.bidaha mı tövbe o vicdan azabı çok fena bişi valla:KK52:

Eki Görüntüle 450451

.....

Eki Görüntüle 450453

oyyyy kuzuuum çok tatlıymış kızın be Nesli,Allah size bağışlasın.hiiççç üzüntüsünü göstermesin inşalllaaah.:KK16:
ayyy için bir garip oldu vallahi duygulandım,çok mutlu oldum senin adına.bence dünyanın en büyük zenginliği bu:KK48:
ayyy benim içimden bu kadar bir çocuk çıkmış gibi oldu yani desene 4 yaşında bir çocuk doğurmuşum :KK9::KK9:

oyyyy kuzuuum çok tatlıymış kızın be Nesli,Allah size bağışlasın.hiiççç üzüntüsünü göstermesin inşalllaaah.:KK16:
ayyy için bir garip oldu vallahi duygulandım,çok mutlu oldum senin adına.bence dünyanın en büyük zenginliği bu:KK48:
ayyy benim içimden bu kadar bir çocuk çıkmış gibi oldu yani desene 4 yaşında bir çocuk doğurmuşum :KK9::KK9:

:KK66:

kestane şekeriimm medesam sağolun. o sizin şirinliğünüzzz :KK66:
medesa 3 nan 3!! :)) baba da ben de uzun olunca yavrum da ne etsin yaşından büyük şeediyo :))

ayrıca evet yağlarımız bizim yavrularımız, onları biz besleyip biz büyütmedik mii, tabisi de duygulanıcaz :)) ben de nerden baksan 1 yaşında evlat vermişim oramdan buramdan :KK9:

Son düzenleme:
Çok güzel bir cocuk Allah bağışlasın

kızlar siz bu hindi fümeyi pişiriyonuzmu? ben bikaç kez çiğ çiğ yedim ay snra korktum kurtlanmiim bde eheheheh:KK33:

ben bir kaç kere iyice küçük doğrayıp omletime kattımm güzel olduydu.. ama ziyadesiyle normal yiyorum.. aynı teknikle mi yapılıyor bilmem ama "nasıl yapılır" programında gördüydüm ecnebilerin nasıl füme yaptıklarını.. içim rahat o yüzden :KK66:

X