Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

yasena moralin nasıl tatlım?

Sagol güzelim idare ediyorum iste diyet icin takmiyorum da kuzumun (komsumun oglunun) kan degerleri düsüyor sürekli...Korkuyorum vucud kendi kanini öldürdükce kötü hastaliga cevirir diyorlar.Doktorlarda her an hersey olabilir diyorlar..Ona canim sykyliyor Allahim tez zamanda sifasini versin dün 40 bin olmustu bugün yine 34 bin olmus.140 bin olana kadar da hastanede kalacaklarmis.Yürütmüyorlar düsüp etmesin diye..Bu aksam gidecektim ama almanya yunanistan macini almanya aldi sokaklar ana baba günü gece yarisindan önce dönemem diye gitmedim.Yarin da gece calisacagim icin gidemem sanirim...Sykyntidan inan dk basi dolap aciyorum ama yiyecek birsey bulamiyorum...

Sagol güzelim idare ediyorum iste diyet icin takmiyorum da kuzumun (komsumun oglunun) kan degerleri düsüyor sürekli...Korkuyorum vucud kendi kanini öldürdükce kötü hastaliga cevirir diyorlar.Doktorlarda her an hersey olabilir diyorlar..Ona canim sykyliyor Allahim tez zamanda sifasini versin dün 40 bin olmustu bugün yine 34 bin olmus.140 bin olana kadar da hastanede kalacaklarmis.Yürütmüyorlar düsüp etmesin diye..Bu aksam gidecektim ama almanya yunanistan macini almanya aldi sokaklar ana baba günü gece yarisindan önce dönemem diye gitmedim.Yarin da gece calisacagim icin gidemem sanirim...Sykyntidan inan dk basi dolap aciyorum ama yiyecek birsey bulamiyorum...

çok geçmiş olsun...inşallah iyi olur.dua edelim hep

teşekkür ederim:)nesli sana bişi sorucam yeşilçay içiomusun içiosan ne kdr içiosun?bide form çay içiomusn?

tatlım ben burda yazıldıkça suçluluk hissedip içtiydim o da şimdiye dek 3 fincan anca :KK17:
normal siyah çay içiyorum ama her gün değil.. kahvaltıya falan da su eşlik edyo bizde.. (kızımla yapıyoruz kahvaltıyı haftaiçlerinde, tek başıma hiçbişey demlemiyorum.. anca biri gelince ya da ben gidince..
form çayını ise darda kaldıkça içiyorum..
çay rutinim pek içaçıcı değil :KK19:

çocuklara bişey olmasın ama ya :KK50:
canım benim inşallah:nazar: tez zamanda şifalanır da bir daha kıyısından köşesinden geçmez hastanelerin ....

günaydınlar herkesee,
Dün dayanamadım 2 tane meyveli yoğurt yiyiverdim, soğuk soğuk çok iyi geldi ne yalan söyliym. :KK39: Yerken başka şeyler yediğimi hayal ettim o sırada yan odada yıl sonu partisi vardı pastalar falan odaya girmedim bile yoğurdumu pasta yerine koydum yedim :KK1: Allah bu azmimizi, sabrımızı görsün inşallah kurtarsın bizi kilolardan bi an önce :KK16: bu arada güçlendirmeye son bir haftam kaldııı :21:

polonez hindi füme ve polonez çemensiz hindi pastırma migrosta 1 alana 1 bedava olmuş.

bende dün diasa'ya gittim polonez hindi füme 6.45'ten 3.95'e düşmüştü kaptım hemen:KK56:

merhabaaaa :))
okuayamadım geçmişi herkes iyi mi????

ben uzun ve yorucu bir otobüs yolculuğu, kucağımda kendini ordan oraya atarak uyumaya çalışan 16 kiloluk bi sıpa ve sıcağa rağmen günü güzel kapattım.. deniz şu aralar temiz (geçen yaz sonu özellikle pek bi kirliydi zira) esinti de iyi, diyette de kopma yok. füme 1+1 indirimdeydi migrosta 4 tane aldım, süt vs diğer tedarikleri de hallettim... bisikletin bakımı da bitti yaniciğime "tatil başladııı ":KK53:

nesli senin ufaklık kaç yaşında ? 16 kilo mu.
düşünsene benim içimden senin ufaklık çıkmış resmen :KK9::KK9:

yorum yapan hanımlar hepinize teşekkürler.dedim yaa ani oldu bide evde yagsız kaşarda yoktu bir bahaneyle böyle kaçamak yaptım.
doğru diyorunuz light da olsa herşeyin içinde yag var.
sote dediğim de azcık pul biber,nane, dere otu attım o yani :KK52: :KK52: bizim sotemizde böyle olur ancak :KK1:

o halde ben migros'a kaçar, kolay gelsin dukancılar :KK9:

ok canım hadi bakalım alışverişini yapıp daha bilinçli başla,şimdiden başarılar :KK9:

İyi akşamlar herkese, ben de yediklerimi yazayım, kitabım yarın elime geçecek, bugünlük yanlış bir şey yapmadım umarım :26:

Sabah 2 dilim piliç jambon, 2 dilim hindi jambon, 2 dilim hindi füme, 1 küçük dilim light peynir, 1 tane light karper, 2 yumurta (yağsız tavada) ve çay ne çok şey yemişim yahuuuu :KK53::KK53::26::KK53::KK53:

3 saat kadar sonra 2 dilim hindi jambon, 1 dilim hindi füme

1 saat sonra 1 kase yoğurt ile yulaf kepeği

öğleden sonra bir kase dana tranç

1 saat kadar sonra sütlü nescafe

akşam 1 kase dana tranç, light gazoz

3 lt su, diğer sıvılarla birlikte 4 lt fazla sıvı aldım sanırım.

birazdan da lesslie ile 2 mil yürüyüş yaparım.

İlk gün için nasıl sizce?:18::18::18::18:

heheheh hakikaten kahvaltıda biraz çok yemişsin sanki ama jambonlar light ise sorun yok:KK34:
light karper ve labnelere de pek izinli değil diyorlar ama bana sorarsan sorrun yok.yani ben de light kaşar yiyiyorum haa yemesem daha çok yada hızlı kilo mu verirdim bilmiyorum:KK19:
senin kilo vermeni etkilemiyorsa sorun yok,başarılar canım :KK8:

günaydınlar herkesee,
Dün dayanamadım 2 tane meyveli yoğurt yiyiverdim, soğuk soğuk çok iyi geldi ne yalan söyliym. :KK39: Yerken başka şeyler yediğimi hayal ettim o sırada yan odada yıl sonu partisi vardı pastalar falan odaya girmedim bile yoğurdumu pasta yerine koydum yedim :KK1: Allah bu azmimizi, sabrımızı görsün inşallah kurtarsın bizi kilolardan bi an önce :KK16: bu arada güçlendirmeye son bir haftam kaldııı :21:

2 meyveli yoğurt için neden vicdan azabı çekiyorsun ki sen,sanki 2 dilim pasta yemişsin :KK9::KK9:
ohhh afiyet olsun canım benim,az kaldı senin de hadi bakalım inşallah tez zamanda kurtulursun kalan 2 kilondan :KK34:

bu arada herkese günaydın demek istiyorum ama bir tek ben kalmışım :KK14::KK14:
offf bu cumartesileri sevmiyorum yaaa.ne güzel herkes mışıl mışıl uyurken yada ailesiyle kahvaltı yaparken yada gezip alışveriş yaparken ,ben burda niye çalışıyorum kii offf :KK47::KK47:
hoşşş aslında çalışmıyorum sadece işe geliyorum cumartesileri.cumartesileri böyle işte,ne telefon çalar ne tek bir mail gelir ama bizi buraya dikerler :KK20:
tatil olsa ne güzel cuma akşamı işten çıkınca bastın mı yarım saatte çeşmedesin :21:

Of ya of sabah uyanınca aşırı derecede bir tatlı yemeği isteği vardı ben kendime karşı koyamadıım :KK43:(( Bir sürü tatlıı yedim :KK50: Birde bugün seyire geçmiştim yarın tekrar dönüp başa atak mı yapssamm 3 gün ?

Of ya of sabah uyanınca aşırı derecede bir tatlı yemeği isteği vardı ben kendime karşı koyamadıım :KK43:(( Bir sürü tatlıı yedim :KK50: Birde bugün seyire geçmiştim yarın tekrar dönüp başa atak mı yapssamm 3 gün ?

e ama naptın ,3 günde pes edilir mi hemen yaaa ohooo :KK20:
meyveli yoğurt falan yeseydin.e başa dön tabi yani bozdun artık diyeti.
zaten çok fazla kilon yokmuş,sen bizler kadar zorlanmazsın.sıksana dişini azıcık dimiii amaaa :KK53:
şimdi başa dönüp başlıyorsun ama sakın bir daha böyle yapmayacağına söz ver,bize değil önce kendine söz vermelisin :KK34:

5 gün atak yapmıştım , yedikten sonra birde ne yaptığım aklıma geldi birde ağladımm of of şuan 59 kilom yarın kesin 60' ları görürüm yinee :KK5: Ama bir daha kesinliklee yapmıcam söz veriyorum kendimee meyveli yogurtun lightini bulursam kutu kutu stoklıcamm inş. Aslında tatlıya düşkün değilim hala regl olmadım onun etkisi diye düşünüyorum neysee inş. kurtuluruz şu kilolardan artık bian önceee :18:

Günaydin Dukancanlar..:KK54:

Nesli ve Kestane Sekeri sagolun canlar amin Allah tez zamanda sifasini verir insallah.

GÜNAYDIIIIIIIIIIIIIIIN Kizlarrrrr dün ikinci günümü de sonlandirdim cok sükür:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:

Bugün tarti yine -1 kg verdi :KK53:

yani iki günde 76,9 dan 75 e indim bu dukan amca neymis böyle yahuuu:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

suan yulaf ezmesi pankekim pisiyo kahvalti icin:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

sizlerde ne var ne yok :21:

GÜNAYDIIIIIIIIIIIIIIIN Kizlarrrrr dün ikinci günümü de sonlandirdim cok sükür:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:

Bugün tarti yine -1 kg verdi :KK53:

yani iki günde 76,9 dan 75 e indim bu dukan amca neymis böyle yahuuu:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

suan yulaf ezmesi pankekim pisiyo kahvalti icin:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

sizlerde ne var ne yok :21:

Harika gidiyosun canım bende kaçamaklara dalmasaydım bugün seyirdeydim ya neysee :KK5:

5 gün atak yapmıştım , yedikten sonra birde ne yaptığım aklıma geldi birde ağladımm of of şuan 59 kilom yarın kesin 60' ları görürüm yinee :KK5: Ama bir daha kesinliklee yapmıcam söz veriyorum kendimee meyveli yogurtun lightini bulursam kutu kutu stoklıcamm inş. Aslında tatlıya düşkün değilim hala regl olmadım onun etkisi diye düşünüyorum neysee inş. kurtuluruz şu kilolardan artık bian önceee :18:

kuzum ağlama sennn kıyamamm niye ağlıyorsun yemişsin artık yapacak bişey yok :)
light meyveli var kayısılı ve çilekli,ben çok tatlı istersen yiyiyorum arada.
cola zero iç,benimö tatlı ihtiyacımı kesiyor.
yada süt,splenda,tarçını karıştırıp iç salep gibi oluyor.tarçın tatlı ihtiyacını körelten bişey.
hatta ben şimdi yaz moduna uygun milk shake yapıcam.light süt,splenda,kakao yada vanilya aromasını çırpıcam soğuk soğuk milk shake ohhh mis gibi işte :nazar:
ayrıca dukana uygun tatlılar da var onları yapabilirsin.mesela dukanella yapmıştım ben çok güzel olmuştu.
dukana uygun irmik tatlısı yapabilirsin,gerçeğinden çok farklı olmuyor valla bak.
bir de krem vanilya yaptım o da güzel oldu.sen de dene istersen,dur sana tarif vereyim :

irmik tatlisi simla nin sayfasindan
MALZEMELER:
-2 yk yulaf kepeği
-2 su bardağı yağsız süt
-2,5 yk toz jelatin
-3 yk toz tatlandırıcı
-6-7 damla vanilya aroması
-3-4 damla tereya aroması(şart değil ama yakışıyor)

Süt tencereye alınıp kepek eklenir ve beraber pişmeye bırakılır.Yaklaşık 10 dk kaynadıktan sonra altı kapatılır ve 1/2 çay brd. su ile eritilmiş jelatin eklenerek iyice karıştırılır.Tatlandırıcı ve aromalar da eklendikten sonra arzu edilen bir kalıp içine dökülür.Dışarda soğuduktan sonra buzdolabına alınır ve en az 3 saat dinlendirildikten sonra ters çevrilerek dilimlenir ve tarçınla servis edilir.

DUKANELLA(atak hariç)

1 yemek kaşığı kakao
2 yemek kaşığı süt
8 damla sıvı tatlandırıcı (damak tadına göre ayarlanabilir, toz tatlandırıcı da kullanılabilir)
5-6 damla fındık aroması (şart değil)

Hepsini iyice karıştırıyoruz.

yine simlanin sayfasindan ebru ferah isel in tarifi

ALTERNATİF DUKANELLA TARİFİ
(Yukarıdaki tarifi acı bulanlar için)

1 yemek kaşığı kakao
7 yemek kaşığı yağsız süt tozu
2 yemek kaşığı süt
1 yumurta akı
3 yemek kaşığı toz tatlandırıcı (damak tadına göre ayarlanabilir)
8 damla vanilya aroması

Hepsini iyice karıştırıp, cam bir kavanozda buz dolabında saklıyoruz.

not:kepeğiniz iri taneliyse irmiğe daha çok benziyor.ben doğalsan kullandım.

KREM VANİLYA(her evre)

Malzemeler:
dr.oetker vanilya-butter aroması(pasta malzemeleri bölümünde minicik şişelerde satılıyor)3-4 damla yeterli.yoğun bir tadı var.
3 çorba kaşığı splenda
3 yumurta
1/2 litre yağsız süt

Yapılışı:splenda ,vanilyayı ve yumurtayı Çırpın.Karışımı Önceden ısıtılmış sütle karıştırın.

Sonra hazırlamış olduğumuz karışımın üzerindeki köpükleri alarak cam kaselere paylaştırın.
180 derece fırında içi su dolu başka bir tepsiye dizerek 25-30 dk pişirin.

Servis ederken kapları ters çevirek başka bir tabağa çıkartın. veya çıkarmadan tarçınla servis edin.(dolapta 1 gece kalırsa daha rahat çıkar)

afiyet olsuuunnn :KK56:

Günaydin Dukancanlar..:KK54:

Nesli ve Kestane Sekeri sagolun canlar amin Allah tez zamanda sifasini verir insallah.

yasena ,çok geçmiş olsun canım.hayırlı haberlerini bekliyoruz.Allah tez zamanda şifasını versin inşallah :KK16:

X