Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

seelachs alaska genellike evet o ama ben lachsfilet aldim:26:

Zaten balik türlerini yagli yagsiz tüketebilirsiniz diye yaziyor kitap da.Bu kadar sormanin nedeni ben kunusper -filets tüketiyorum karbonat degeri biraz fazla gibime geliyor o yüzden ben cünkü bu ara balik dan baska birsey yiyemiyorum acaba yanlismi diye bilgi edinmek istedim yoksa senin yedigin balik da sorun yok afiyet olsun...:KK34:

Zaten balik türlerini yagli yagsiz tüketebilirsiniz diye yaziyor kitap da.Bu kadar sormanin nedeni ben kunusper -filets tüketiyorum karbonat degeri biraz fazla gibime geliyor o yüzden ben cünkü bu ara balik dan baska birsey yiyemiyorum acaba yanlismi diye bilgi edinmek istedim yoksa senin yedigin balik da sorun yok afiyet olsun...:KK34:

sagol tatlim benim biliyorsunuz daha acemiyim 3. günüm atak evresindeyim :18: hani yanlisim olursa düzeltin diye yaziyorum zaten günlük menümü ama baligi biraz limon ile yapsam olurmu limon yazyiormuydu kitapta
:26:

sagol tatlim benim biliyorsunuz daha acemiyim 3. günüm atak evresindeyim :18: hani yanlisim olursa düzeltin diye yaziyorum zaten günlük menümü ama baligi biraz limon ile yapsam olurmu limon yazyiormuydu kitapta
:26:

Ben balik yaparken balik baharati kullaniyorum ps günlerinde yanina sogan maydanoz da ekliyorum limonu da üzerine koyuyorum p gününde de ayni yapabilirsin sebzelerini ayirirsin...:KK34:

Ben balik yaparken balik baharati kullaniyorum ps günlerinde yanina sogan maydanoz da ekliyorum limonu da üzerine koyuyorum p gününde de ayni yapabilirsin sebzelerini ayirirsin...:KK34:

birde küp küp sarimsak dogruyorum alman biberlerinin de koyabilirsin yanina..

limon olayi kafami karistirdi kitapta yzaiyorki limon kullanabilirsiniz...ama atak ve seyir evresinde limon suyu icmeyin :26:hani celiskili yoksa tadlandirmak icin serbest sek icmek icin mi yasak

limon olayi kafami karistirdi kitapta yzaiyorki limon kullanabilirsiniz...ama atak ve seyir evresinde limon suyu icmeyin :26:hani celiskili yoksa tadlandirmak icin serbest sek icmek icin mi yasak

Limon hem zemze hem meyve yerine geciyo galiba..:KK1: ben öyle saf suyunu icmiyorum icmedim de ama suyuma bir kac kez damlattim

tatilin ilk ekmeğiii!!! artık kendimi epey usta ilan edebilirim sanırım:KK51:
Eki Görüntüle 450648

not: kabarıklığını görebilesiniz diye vanilya aroması şişesini tuttum :KK66:
bi not daha : pişirme kabına hafiften su sonra da yulaf kepeği serptim.. büyük oranda yapışmasını engelledi.. Kenarları bıçakla havalndırınca spatulayla hemencecik çıktı... aklınızda olsun.. (yağlamadan yapmanın yollarını geliştiricez kuzularr!! yağ yok yağ yokkk!!!

bu versiyonda kullanılan malzemeler (yeni arkadaşlar için yazıyorum):
4 dolu yemek kaşığı yulaf kepeği
1 dolu yemek kaşığı süttozu
1 paket kabartma tozu
(bu kuruları karıştırıverşin güzelce
devam
3 yumurta kırın bu karışıma
2 kaşık dolusu lor peyniri ekleyin
deli gibi çırpınnn :KK52:

ben bi çimdik tuz ve kuru nane ekledim
(anamın mutfağında bişey yoktu, gidip almaya da üşendim)
siz 1-2 dal dereotunu ve / veya maydanozu incecik kıyıp ekleyebilirsiniz.. üzerine de azıcık çörekotuuu!!
170 derecede şişene ve kızarana kadar pişirinnn)
yapacak olanlara afiyet olsun:KK56:

tatilin ilk ekmeğiii!!! artık kendimi epey usta ilan edebilirim sanırım:KK51:
Eki Görüntüle 450648

not: kabarıklığını görebilesiniz diye vanilya aroması şişesini tuttum :KK66:
bi not daha : pişirme kabına hafiften su sonra da yulaf kepeği serptim.. büyük oranda yapışmasını engelledi.. Kenarları bıçakla havalndırınca spatulayla hemencecik çıktı... aklınızda olsun.. (yağlamadan yapmanın yollarını geliştiricez kuzularr!! yağ yok yağ yokkk!!!

bu versiyonda kullanılan malzemeler (yeni arkadaşlar için yazıyorum):
4 dolu yemek kaşığı yulaf kepeği
1 dolu yemek kaşığı süttozu
1 paket kabartma tozu
(bu kuruları karıştırıverşin güzelce
devam
3 yumurta kırın bu karışıma
2 kaşık dolusu lor peyniri ekleyin
deli gibi çırpınnn :KK52:

ben bi çimdik tuz ve kuru nane ekledim
(anamın mutfağında bişey yoktu, gidip almaya da üşendim)
siz 1-2 dal dereotunu ve / veya maydanozu incecik kıyıp ekleyebilirsiniz.. üzerine de azıcık çörekotuuu!!
170 derecede şişene ve kızarana kadar pişirinnn)
yapacak olanlara afiyet olsun:KK56:

Bencede usta olmussun sennn harika görünüyor...ellerine saglik afiyet olsun...:KK56:

Bugün geldi kepeklerim :KK52::KK52: 3 paket almıştım
Pazartesi 5 günlük ataga baslıyorum bende bugun yarın sebze günüm hala :KK51:

Kızlar size bişi sorayım şimdi benim diyetimde ögunlerde 1 dilimde kepekli ekmek var ama yulaf kepeğinin yerine
Normal dukanda yok dimi ekmek hiçbir ögunde

Komsum eve birkac birsey almaya geldi agladik agladik gitti degerleri 22.bine düsmüs yine degerleri görünce koridorda hüngür hüngür aglamis o an basimi bi kaldirdimki alman doktorlar basimda iyiyim dedim ciktim yukari diyor..Kuzumada yasaklamislar yürümesini cocuk arabasinda sadece kaldiklari bölümde dolasiyorlar..Asagiya inerseniz herhangi birsey oldugunda yukari cikana kadar cok gec olabilir demisler..Birde oldum olasi cok istahsiz bir cocuktu arkadasim da pekmez veriyordu bu sabah kan degerleri yine düsük cikinca acaba pekmez verdim de ondan mi oldu diye sucluyor kendini..Pekmek kani civiklastirir degilmi..? konu disi oldugu icin arkadaslar rahatsiz olabilir özelden de paylasabilirsin.Kizlar kusura bakmayin söz konusu cocuk olunca paylasmadan duramadim..

ins. en kisa zamanda iyilesir...

Eee iste yukardaki ekmek..:KK1::KK1:

ay ben onu daha ilerleyince yiyebiliosunuz sanıodum :KK52::KK52: yani ben ilk gunumde yine az kepekli ekmek yiyebilir miyim ? kitabın ingilizcesini okuyorum ben ama turkceyle arasında fark varmıs sanırım o yuzden bilgilerinize ihtiyacım olacak çok :KK53:

ay ben onu daha ilerleyince yiyebiliosunuz sanıodum :KK52::KK52: yani ben ilk gunumde yine az kepekli ekmek yiyebilir miyim ? kitabın ingilizcesini okuyorum ben ama turkceyle arasında fark varmıs sanırım o yuzden bilgilerinize ihtiyacım olacak çok :KK53:

ilk atak da yulaf kepegi 1,5 ka$ik ya iste onu nasil istersen öyle yap krep ekmek tatli sade vs.:KK34: az kepekli derken yulaf kepegi olcak yani diger ekmekler yok...Ben Almanya da yasiyorum simdi burda artik protein ekmekleri satiliyor firinlarda cok az karbonhidrat var icinde arastir bakalim belki orda da vardir.

Son düzenleme:
kızlar bu beşinci günüm diyette. 3 kilo gitti. seyir evresindeyim. lakin bugün acayip hastalandım ve çorba içtim yoğurtlu, yanında da bir dilim kepek ekmeği yedim. korkarım bugün bozulmuş oldu. yarın dayanabilirsem aynı tempo devam edeceğim.

bu diyet esnasında size de oldu mu? mide bulantısı kusma vs?

Gecmis olsun bende halsizlik oldu ama mide bulantisi kusma olmadi gece calistigim zamanlar migren den dolayi bas agrisi ve kusma oldu..Yarin devam edebilirsen kaldigin yerden devam et illa corba yemek istiyorsan yogurt corbasi gibi yap ve icine yulaf kepegini koy ekmek yeme bol nane birde bir kasyk ev salcasina müsade var ya onuda az sulandirip katik yapabilirsin..

X