Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlarrr ticker'ımı güncelledim.
bmi düzelttim,olmuş dimi şimdi.
bir de çaktırmadan bu sabah _200 çıkmıştım,onu da güncelleyiverdim :KK34:

evet ya hakikaten öyle oldu.kızcağıza alışveriş listesi hazırlayıp sonra yüzüstü bırakıp kaçtım gibi oldu hakikaten.zaten o da galiba liste ve kasayı düşününce vazgeçti ve yok olduu :KK9::KK9:
dur çağrı yapayım şurdan ; nerdesin arkadaşşş geri gelll huuuu,valla bak bir kere para veriyon ama epey idare ediyor cidden bak.
vereceğin kiloları düşününce 50-100-300-500 liranın lafı mı olur :KK1::KK1::KK1:
sağol arkadaşım pazar günü kavuşacağım inşallah.şu an santorini'de denize giriyorlar muhtemelen ve ben burda çalışıyorum :KK14:
o kadar dedim çocuk indirimi yok mu beni de alın diye ama yemediler :KK9:
hadi bul resimlerini de ekle valla,heyecanla bekliyoruz :KK52:

çok güldüm medesa gerçekten alemsin :KK60::KK60::KK60:

fotograf koyan arkadasın yeşil elbiseli haline bayıldım elbisesinede :KK52:
kızlar benim gibi mesajları silinen varmı ? gecede uzun yazmıstım size silinmiş:KK25:

canım benim çok sağol ama gerçekten zayıfım diyemem :KK19:
yani daha önce heralde gerçekten şişmanmışım :KK9:
şu an şişman değilim ama zayıf da değilim normalim yani :KK15:
yani biri yolda görse ne aaa ne şişman kız der ne de aaa ne zayıf der .
ama normal olmak bile güzel beee :21::21:
bir de benim kemiklerim iri,istesem de öyle çıtı pıtı bir kız olamam zaten.
biraz boylu poslu yapılıyım yanii ve ne yazık ki bende de hala göbiş var bee :KK49:
eskiden kaçalarım falan daha genişti ama göbeğim hiç yoktu,son birkaç yıldır göbek çıktı off sanırım yaşla ilgili :KK14:
bir de sen öyle kendimi beğenmiyorum falan deme bakiiimmm:KK20:
sen regl olcaksın diye motivasyonun düştü,haydii toparlan bakalım.akşam biraz yürüsene :KK4:
bu arada bana da kalsa günde 3 öğün burgerler falan yiyebilirim çok severim :KK56:
ama sanırım zaten diyete başlamadan önce kilo fazlam olduğu ve daha da kilo almaktan hep korktuğum için burgerler,çikolatalardan mümkün olduğunca az yemeye ve elimden geldiğince irade göstermeye çalışıyordum.sanırım o sebeple şu anda da biraz daha yüksek irade gösterebiliyorum.burger menüleri daha önce de senede yada 6 ayda bir yemeye çalışıyordum.
ama var ya izmirin meşhur kömürde sandviçi vardır,bak şimdi nasıl canım çekti,ahanda buldum ödül öğünümü :KK56::KK56:

Valla normal olmak da çok güzel ama sen onun altındasın canım benim :))

İyi bak ödül öğünü de hazır :KK56:

Ya 1 tabağa 2 tabaklık yemek koyarsam :KK51: hihihiihi:KK1: hahhaa:KK9::KK9::KK53:

Hahah :KK70: Oyyy!! Ne güzzzeeell :KK16::KK16: Ne merak ediyorsun onları, keyifleri yerindedir hihihi :KK1::KK1: Orda yaşamaya karar vermezler di mi :p :KK1::KK1::76::76:

Ahahah :KK9::KK9: Al da al diye say say tabii :KK70: Ödemeye gelince kaç hahahhaa :KK9::KK9:

Yaa dely işlerim birikmiş, öyle bir kahkaha attım ki herkes bana baktı :KK9::KK9:

Dukan Türk zekasını düşünememiş.:KK9::KK9:

Kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür edeceğim. Hızlıca okuyup geçtim.

Bulunduğum yerde işler çok karışık, vermem gereken bir karar var ve ben kararsız kaldıkça işler daha çok karışıyor. Sadece dua istiyorum ve şimdi gitmek zorundayım :KK43: :KK43:

.....
benim de önce sonra fotolarım var aslında ama çok ötelerde kaldı. 2010 ekim 2011 mayıs arası 14 kilo verdim kk da... senin kadar kilo vermedim tabi ama gerçekten çok fark ediyor. o dönem kilo verdikten sonra saçlarımı da sarıdan koyu kahveye boyatmıştım alt kattaki yaşlı teyze gelip bana " uyy kizummm sen yeni mi taşindun.. ha burada bi şişman sari kari vardi daaa o senin kayınvalden miyduu ?" diye sormuştu.. kopmuştum :KK60::KK60::KK60:
Hahahahha:KK9::KK9: Çook komikkk hihihih:KK1::KK9:

...........
Dely cim sen neden gerildin anlamadım ben. Geç oldu ama şimdi iyi misin bari :))
...
Nasıl bir bağımlılık bu sahiden ama çokk güzel, iyi ki varsınız :KK16:
........
Sen de iyi ki varsın gulüm :KK16::KK1: Ya idare ediyorum işte.. :) Regl olacak olma siniri sanırım :KK47: Herkesi dövesim vaar! :KK4: Patrona sinir oldum, kendime sinir oldum... Öööyle bi gün işte.. Geçer umarım.. Düşünmen yeter canım :KK54: Geçi erkeni mi var :KK16:

ben dün buraya birkaç mesaj yazmıştım ama şimdi silinmiş gördüm neden ki ? Link , marka ismi flnda vermedim

Ben görmüştüm bugün, silinmemişti.. Bu arada ben marka ismi falan vermek yasak değil diye biliyorum zaten, biz hep veriyoruz.. Ama belki Dukan diyeti dışında bir şeyden bahsettiğin için silmişlerdir.. Olabilir mi ki:44: Emin misin silindiğinden sen..?

fotograf koyan arkadasın yeşil elbiseli haline bayıldım elbisesinede :KK52:
kızlar benim gibi mesajları silinen varmı ? gecede uzun yazmıstım size silinmiş:KK25:
aaa uzun mesajdan olsa alıntılar nedeniyle benimkiler de silinirsi.
kesin silinmişse başka bir nedeni olabilir, ilgili moderatörlere özel mesaj atmalısın

Bulunduğum yerde işler çok karışık, vermem gereken bir karar var ve ben kararsız kaldıkça işler daha çok karışıyor. Sadece dua istiyorum ve şimdi gitmek zorundayım :KK43: :KK43:
canım Allah yardımcın olsun, umarım senin için en doğru ve hayırlı kararı verirsin.
konu her ne ise Allah kapılarını açık etsin.
(amin)

bu arada arkadaşlar konu dışı ama pazar günü erkek kardeşime kız isteyeceğiz (hayırlısı olsun inşallah)
1- Kızımız Batmanlı ve biz adetlerini hiç bilmiyoruz,biz Lazız. yardımcı olabilecekler lütfen özel mesaj gönderebilir mi
2-muhtemelen duakndan o gün ayrılacağım, malum mustakbel dünür evinde hoş olmaz ikramları geri çevirmek, ne tavsiye edersiniz.

öncelik 1. şık için ne olur

tatlim benim kitapta daha elime ulasmadi maalesef :KK43: bendede iki gün gösterdi atak günüünü ama ben 3 yapicam sanirim öyle istiyorum yoksa yarin bozma ihtimalim yüksek malum tatil günü

hayatim süpersin süpersin cok iyi oldu bu nacizane tavsiyelerinn....hepsini simdi yazici dan aldim alisveris listesi olarak gidiyorum marketee :KK9:

masallah canim benim insallah bir daaha almazsin o kilolariii:KK20:

iyi bari listeyi görünce korkup kaçtın sanmıştım :KK9::KK9::KK9:
bir faydam olduysa ne mutlu,aç kalmadan bol bol ye canım izinlilerini :KK56:

insanın yeniden pantalonlarına sığabilmesi ne güzelmiş yaaa

hem de 1 aydan kısa bir sürede buna ulaşmak harika

Dışarıdan bakan birine 1 ay fazla görünebilir.

Hele hele Dukan'ın aylar süren diyeti göz korkutabilir beni korkutmuştu.

Ama yapmaya başlayınca hiç de öyle olmadığı farkediliyor.

İki şey beni devam etmeye ikna etti:
Birincisi iştahım kesildiği için irademle mücadele etmek zorunda olmamak
İkincisi tamamen ümidimi kesmiş olduğum halde istediğim kiloya hatta daha da altına ineceğimi biliyor olmak

Üstelik de zorlanmadan

Dukan'a bir kez daha teşekkürler
Kendimi daha çok seviyorum artık

merhaba kızlar sanırım bende bundan sonra dukanla aranızdayım yalnız sormak istediğim birşey var eminim bu konu çok konuşulmuştur topikte ama bütü sayaları okuma şansım yok malesef 4 aylık bir kızım var (1 hafta sonra 5. aya girecek) sadece anne sütü veriyorum, emizren bir anne olduğum için bu diyeti yapabilir miyim cevaplarsanız çokkk mutlu olurum

Hoşgeldin canım, kızın çok küçük ama daha, emziren annelerle ilgili bilgim yok ama kitapta vardı sanırım.

bulasikcim harikasin yaa .canim cok cok iyi bir karar vermissin ve seni kutluyorum cani yürekten. iyi ki o halinle kalmamissin. Insan ne kadar kendine güvensiz ve de moralsiz hissediyor di mi. neyseki Allah bize dukan i vesile kildi. bunu bilir bunu söylerim. karsima dukan i cikardi ki durayim artik diye :KK1:

simdi söle bi yürüsen gözler sana cevrildiginde nasil mutlu oluyor insan nassilll mmmm süperr fevkaledenin fevkinde bir duygu. :KK16:

Canım benim, nasılsın ?

Aynen dediğin gibi bu dukan dan Allah razı olsun. Normal olup dikkat çekmemek bile gayet iyi, bir de güzel giyinip dikkat çektiğinde tabi ki muhteşem :)))

bu arada arkadaşlar konu dışı ama pazar günü erkek kardeşime kız isteyeceğiz (hayırlısı olsun inşallah)
1- Kızımız Batmanlı ve biz adetlerini hiç bilmiyoruz,biz Lazız. yardımcı olabilecekler lütfen özel mesaj gönderebilir mi
2-muhtemelen duakndan o gün ayrılacağım, malum mustakbel dünür evinde hoş olmaz ikramları geri çevirmek, ne tavsiye edersiniz.

1. şık hiç bilmiyorum maalesef sadece iyi dileklerimi ve tebriklerimi yollayabilirim
2. şık İlk fırsatta 2-3 gün atak yapıp kaldığın yerden devam et

merhaba kızlar sanırım bende bundan sonra dukanla aranızdayım yalnız sormak istediğim birşey var eminim bu konu çok konuşulmuştur topikte ama bütü sayaları okuma şansım yok malesef 4 aylık bir kızım var (1 hafta sonra 5. aya girecek) sadece anne sütü veriyorum, emizren bir anne olduğum için bu diyeti yapabilir miyim cevaplarsanız çokkk mutlu olurum

Daha önce yazmıştım ama senin için tekrar kopyaladım

Gebeler ve emziren anneler atak ve seyir yapmadan doğrudan güçlendirme aşamasından başlamalı.

Yalnız üç hususa dikkat etmeliler:

1. Günde 1 yerine 2 porsiyon meyve tüketmeli,
  2. tamamen yağsız değil, yarım yağlı süt ve süt ürünleri tüketmeli
  3. Saf protein perşembelerini uygulamamalı

Umarım güçlendirmede neler olduğunu biliyorsundur.
Ben henüz seyirde olduğum için konuya hakim değilim

evet ya hakikaten öyle oldu.kızcağıza alışveriş listesi hazırlayıp sonra yüzüstü bırakıp kaçtım gibi oldu hakikaten.zaten o da galiba liste ve kasayı düşününce vazgeçti ve yok olduu :KK9::KK9:
dur çağrı yapayım şurdan ; nerdesin arkadaşşş geri gelll huuuu,valla bak bir kere para veriyon ama epey idare ediyor cidden bak.
vereceğin kiloları düşününce 50-100-300-500 liranın lafı mı olur :KK1::KK1::KK1:
..........
Hahaha:KK9: 300-500 300-500... 1000 :KK1::KK1: lafı olmaz hihih :p
kızlarrr ticker'ımı güncelledim.
bmi düzelttim,olmuş dimi şimdi.
bir de çaktırmadan bu sabah _200 çıkmıştım,onu da güncelleyiverdim :KK34:
Evveeettt! Olmuuşşşş :KK66: :KK9: Hayırlara vesile olsun hihi

.....
Yaa dely işlerim birikmiş, öyle bir kahkaha attım ki herkes bana baktı :KK9::KK9:
Dukan Türk zekasını düşünememiş.:KK9::KK9:
:KK9: evet :KK51: :KK70::KK70:
Allah yardımcın olsun, en hayırlı kararı verirsin inşallah!!

Hayırlı olsuuun!
Batmanlı bir tanıdığım yok kii.. 2. şık için ise az yemeni tavsiye ederim. Salata türü şeyler yiyebilirsin. Ama ille başka şeyler de yiyeceksen, mutlaka ağır olmayan az yağlı şeyler olsun. Tatlı olarak da hafif tatlılardan ye, ama azıcııkkk :) Sonrasında da 2 gün protein yersen daha iyi olur bence :KK34:

X