Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Yaptım ölçümü 2 gün atak verdi, ama ben 5 gün yapmak istiyorum, yani önce kitabı alsaydım zaten 5 gün yapardım :KK1: diye kendimi kandırma moduna giriyorum ama bir hata da yapmak istemiyorum, benim fena halde motive olmaya ihtiyacım var, bu atak dönemi beni motive edebilir sanırım :18::18::18:

daha önceki mesajınızda emziren anne olduğunuzu söylemiştiniz. bence ataktan başlamasanız daha iyi olur. güçlendirme sizin için uygundur. bebeğinize yazık.. zaten emzirdiğiniz için azıcık kıssanız kilo verirsiniz.

antrikot aldım yuh ya 34tl kilosu bde eve geldm yağlarını ayıkladım:KK52: kuş kdr kaldı çepeçevre yağ maşşallah
hay Allah
bu durumda ben kuşbaşı ve kıymadan şaşmayacağım
paraya yazık tabii de hayallere de ayrı yazık

işini iyi yapan diyetisyenleri tenzih ederim ama son zamanlarda çoğu diyetisyene bakın dukana ateş püskürüyorlar. çünkü insanlar dukanla kilo vermeyi öğreniyor ve onlara tonla para dökmeye ihtiyaç duymuyor. bir kısmı da " evet dukan diyeti çok iyi, uygun yapılırsa sağlığa zararlı değil" diyemediğinden listelerine proteini eskisinden çok ekliyorlar.
ya yok öyle diyemiyorlar çünkü direk bastırıyorsun şu kadar verdim , kan değerlerim de gayet iyi filan diye
güzellik merkezindeki kız diyetisyenlerini önerdi
ee dukan yapıyorum ben dedim
çok iyi ben dukan yapmadım ama diyetisyenimizle 44 bedenden 38 bedene indim dedi (gerçi bana göre 34 gibi duruyordu :KK1:)
o kadar kolay harcıyamıyorlar yaani:KK34:

Dukan güzelleri selammmm :)

Dukana devam etmesem de burdan ayrılmasam iyi olcak :) Her şey yolunda, şimdilik tavuk, yulaf kepeği görmek istemiyorummm :) ama diyet yapmıyor da değilim, değişimleri size bildiririm bebekler :KK34:

şu 2/0 denilen düzene geçip normal yeme günlerinde dikkat etsem basen kısmı gerçekten incelir mi acaba :KK1:

mmm sen takip edeceğim.2/0 işe yararsa lütfen paylaş bizimle :KK53:
herkes ne güzel kilo vermişş :KK16: umarım bi an önce herkes kurtulur kilolarından ben de dahil =) benim güçlendirmeye son 9 günüm kaldııı hadi herkes hızlansın da güçlendirmede çoğalalımm :21:

bu arada ödül öğünleri hayalini kurmaya başladım şimdiden :KK1: onu yerim bunu yerim diyip duruorum, her gün değişik bi menü çıkarıorum kendime yiyemesem de hayali bile çok güzel oluyoo :KK16:
inşallah kısa zamanda geçebiliriz güçlendirmeye
ödül öğünü hayali hepimizde ortak sadece içerik değişik herhalde
ama hayallerimizdeki gibi olmayabilir
şu "yarım tortilla" ve "yağlı geldi" mesajı grileştirdi hayalimi sanki :KK9:

bugün perşembeydi dimi ben bildirim yapamadım gün içinde nefes almadan çalıştım hemen bildirimimi yapıyorum

başlangıç tarihi: 10 nisan 2012
Başlangıç kilo: 61.3
Hedef kilo: 54
Güncel kilo: 55.1
Geçen perşembeki kilo: 55.2

yani bütün hafta boyunca sadece 100 gram gitmiş hedefe yaklaştıkça zaman içinde verilen kilolar da azalıyor
aynen
ben de gr gr veriyorum sanki :KK4:

kızlar bir şey soracağım,
ben 61 ile başladım, ilk günde 58'e düştüm (regl sonuydu aynı zamanda)
lakin ikinci günde de 58'le uyandım ya.
acaba önceki gün çok su içtiğimden falan mı?
çok su+ ligth kola, gazoz, yeşilçay, kahve vs.
ee 58 de değişiklik olmamış ki
galiba ben anlamadım söylemek istediğini :KK17:

Bugün gittim büyük marketin birine yulaf kepeği kalmadı dediler :26: bende internetten buldugum yerden 3 paket yani 1.200 gr gibi bişi sipariş ettim bakalım ne zaman gelcek .Marketten de boş çıkmayayım dedim hindi salam , tavuk gögsü , yagsız et , balık aldım çıktım.Kepeğim gelince başlıcam bende protein desteğime 5 güncük :KK52::KK52: bakalım ondan sonra ne diyecek doktorcuk :26:

Kızlar bende gitmeden zayıflamak isterdim ama vucudum durmuştu resmen yani öğrenmem destek almam şarttı bana göre . Hedefim 10 kiloydu 2.5 kilo gibi normal diyetle 7 günde gitti :KK53: bakalıkm 5 günde ne gidecek :KK53::KK53:benim tek derdim spor yapamam :KK25: yürümek bile zor geliyor bazen
aynennnnn

efettttttttttt melisanın ilk dukan gunu
baslangıc : 22.06.12
başlangıç kg:56
hedef:48
başlıorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
hayırlı olsun şimdiden :KK1:

ekiiimmmm gördüüüm seniiiii,kaçma sakın :KK34:
nerelerdesin sen bakiiim 3 gündür terkettin bzi,neler yaptın ?
dün bildirim de yapmadın.ben de dedim dely'e heralde ekim güçlendirmede yaramazlık yaptı,bize söyleyemiyor ondan bağlanmıyor dedim :KK9::KK9::KK9:
ahahahha hafiyeler yaa :KK55:

callanetics i sıkılmadan yapan hatunlar size hayranımm :))) İmreniyorum valla size :KK1: Kaç kere denedim hep bir yerde yeter uleynnn dedim :KK1: normalde pes etmeyi sevmem ama bu callan teyze bi ayrı boğuyor beniii :KK1:

Bu arada günaydın :)

hatta hayranlık ötesi :KK51:
Günaydinnn Kizlarrrrrrr:KK23:

Dün ilk Atak Günümü Kazasiz Belasiz atlattim cok sükür

veee bu sabah 76,0 geldim yani -900 gr sadece bir günde bu kadar büyük fark saskinimmm:26:

Bugün daha bilincli beslenirim insallah dün cok acemiydim:21:
günaydın
çok çok güzel kilo vermişsin maşallah :nazar:
acemilik zamanla geçecek elbet
şu anda bile ne yiyeceğimi bilemediğim zamanlar çok oluyor benim :KK53:

güçlendirmede olan arkadaşlar, Ekim34 ve Love01'e seslenmek istiyorum burdan =) ödül öğünlerini istediğimiz kadar yiyemio muyuz kii?? Ekim34 fazla mı oldu acaba demişsin ama zaten serbest olmamız gerekmio mu o günün hayalini kuran biri olarak soruyorum bunu :KK1:
bunu ben de merak ediyorum işte :18:

Ben de ekmeği diyetten önce azaltmıştım ama istemediğimden değil, zorla.. bi tek haftasonları biraz yiyordum. Ama ne yazık ki pilavla bile ekmek yiyebilecek bi kapasitem var :S :KK70: Meyse de çok yemesem de erik çilek kiraz şeftali mandalina.. Bunlar benim meyvelerim sanırım :) ve hepsinin zamanı geldi, geçiyo ya da az kaldı gelmelerine. Mesela muz da var evet evet :)) Bunlar söz konusu olunca yerim de yerim yemek niyetine.. Başka meyveleri sallamam pek. E 6 çeşit de az değil ihihih:KK1::KK56:
Amaaa.. en önemlileriiii.. pizza, hamburger, makarnaaa.. Hayatım boyunca yesem, 3 öğün yesem.. bıkmam :KK70: Ne yazık ki ve ne yazık kii :S böyleee :97::105::105: İştahlı insanım vesselam :KK70: Çikolata ve sütlü tatlılar da cabası.. Keşke senin gibi olsaydım...:KK31:
Çabuk kilo almam da daha da cabası. Ben 1 hafta dilediğim gibi yemek yiyim, size diyim en az +5 kiloyum.. %100 eminim! Ben yediklerine dikkat edince, az yiyince falan kilo veremeyen sadece kilosu sabit kalan ve yiyince kilo alan biriyim :KK14: Puufff :KK31: Yine de hayatım boyunca seyir yapabilirim.. Ya da haftada 400 gr gideceğini bilsem, 10 hafta daha seyir yaparım yani.. Yeter ki zayıfliyim.. Şu 56 küsürleri bi görseydim :KK43: Ama her hafta gitmiyor kii...

dely.... dely... sanki beni anlatmışsın bende tam bir karbo canavarıyım normal zamanlarda. eskiden saat 11 de gece yatmadan önce benim elmek arası peynir domates sandviç aram olurdu düşün yani :KK52::KK52: bir hafta salayım bana da gelen geliyor bak işte beş kilo geldi hacıııı :KK53::KK53: gerçi göstere göstere geldi ama inanın o kadar abartmamıştım işte güçlendirme bu yüzden şart. neyse ben bir aydır zaten güçlendirme gibi devam ediyordum haftasonları cozutsamda haftaiçi saf p günüm oluyordu bir gün ama geçen ay gram gitmedi demek ki cidden kasmam lazım benim dedim ve öyle başladım işte :KK53:

şu "yarım tortilla" ve "yağlı geldi" mesajı grileştirdi hayalimi sanki :KK9:
bunu ben de merak ediyorum işte :18:

hahaahahhaahh,,güneyli çok güldürdün benii yaa :KK1: :KK1: walla çok özür dilerim arkadaşlar hayallerinizi baltalayıp,onlari grileştirdiğim için ama sadece tecrübemi paylaşmak istemiştim sonra sizde benim gibi hayal kırıklıgı yasamayın,,hazırlı olun dieee :KK53: :KK53:

ya yok öyle diyemiyorlar çünkü direk bastırıyorsun şu kadar verdim , kan değerlerim de gayet iyi filan diye
güzellik merkezindeki kız diyetisyenlerini önerdi
ee dukan yapıyorum ben dedim
çok iyi ben dukan yapmadım ama diyetisyenimizle 44 bedenden 38 bedene indim dedi (gerçi bana göre 34 gibi duruyordu :KK1:)
o kadar kolay harcıyamıyorlar yaani:KK34:

sen diyetisyeni öneren kişi ile konuşmuşsun diyetisyen farklı yaklaşabilirdi.
dukan yaptığımı duyan çoğu kişi - diyetisten filanda değiller- hemen bana hasta olursun yok gut hastası olursun diye başlıyorlar söylenmeye. çok agır diyetmiş benim ki.. oysaki hiç aç kalmıyorum. hep basından ordan burdan dolduruşa geliyorlar. sanki gazetede yazan herşey yüzde yüz doğru :63::63:

daha önceki mesajınızda emziren anne olduğunuzu söylemiştiniz. bence ataktan başlamasanız daha iyi olur. güçlendirme sizin için uygundur. bebeğinize yazık.. zaten emzirdiğiniz için azıcık kıssanız kilo verirsiniz.

Benim bebeğim 15 aylık, kendisi gün içinde gerekli olan bütün besinleri tüketiyor zaten, anne sütü beslenmiyor, anne sütü de alıyor. Bebeğin annenin beslenmesinden dolayı kabız olması yeterli ek gıda ve sıvıyı dışarıdan alamadığı durumlarda olabilir bildiğim kadarıyla, bizim durumumuzda böyle bir şey söz konusu değil, aksi taktirde zaten diyete de başlamam, tabii ki önce bebeğim gelir...

Yaptım ölçümü 2 gün atak verdi, ama ben 5 gün yapmak istiyorum, yani önce kitabı alsaydım zaten 5 gün yapardım :KK1: diye kendimi kandırma moduna giriyorum ama bir hata da yapmak istemiyorum, benim fena halde motive olmaya ihtiyacım var, bu atak dönemi beni motive edebilir sanırım :18::18::18:

Atak evresini 2 gün yapmakla 5 gün yapmak arasında çok büyük fark yok diye düşünüyorum.

Çünkü zaten sana uygun görülen günde (senin için 2 benim için 3'tü) sen vücudundaki ödemleri atıyorsun.
Ödem atmak demek çok kilo kaybetmek demek tartıda kilo kilo iniyorsun
ama bu ödemi attıktan sonra sıra yağ kaybına geldiğinde atağı 3 de yapsan 5 de yapsan gram gram veriyorsun.

Dolayısıyla atağı uzun yapmak senin çok fazla ve kg ile ölçülen cinsten kilo vereceğin anlamına gelmiyor.

Hayal kırıklığına uğrama diye söylüyorum.

Dukan'ın sitesinde bana 3 gün atak çıkmıştı ama ben bu üç günde yeşillik de yediğim için atağı bozmuş oldum (kitapta maydanoz vs. yenebileceği yazıyor ama kurusuymuş). Sonra bir üç gün daha yaptım.

Son düzenleme:

emziren annelerin
seyir veya güçlendirme yapmasını öneriyor dukan

ayıca testte ne çıktıysa onu yapmalısınız
5 gün yaptığınızdada sonucunuz aynı olacak !!

zaten hızlı kilo vereceğiniz için motive olacaksınız

Benim bebeğim 15 aylık, kendisi gün içinde gerekli olan bütün besinleri tüketiyor zaten, anne sütü beslenmiyor, anne sütü de alıyor. Bebeğin annenin beslenmesinden dolayı kabız olması yeterli ek gıda ve sıvıyı dışarıdan alamadığı durumlarda olabilir bildiğim kadarıyla, bizim durumumuzda böyle bir şey söz konusu değil, aksi taktirde zaten diyete de başlamam, tabii ki önce bebeğim gelir...
tabi ki bebeğiniz için en iyisini siz bilirsiniz ben sadece bilgi verdim, karar sizin :KK34:

Atak evresini 2 gün yapmakla 5 gün yapmak arasında çok büyük fark yok diye düşünüyorum.

Çünkü zaten sana uygun görülen günde (senin için 2 benim için 3'tü) sen vücudundaki ödemleri atıyorsun.
Ödem atmak demek çok kilo kaybetmek demek tartıda kilo kilo iniyorsun
ama bu ödemi attıktan sonra sıra yağ kaybına geldiğinde atağı 3 de yapsan 5 de yapsan gram gram veriyorsun.

Dolayısıyla atağı uzun yapmak senin çok fazla ve kg ile ölçülen cinsten kilo vereceğin anlamına gelmiyor.

Hayal kırıklığına uğrama diye söylüyorum.

Dukan'ın sitesinde bana 3 gün atak çıkmıştı ama ben bu üç günde yeşillik de yediğim için atağı bozmuş oldum (kitapta maydanoz vs. yenebileceği yazıyor ama kurusuymuş). Sonra bir üç gün daha yaptım.

O zaman boşuna debelenmeyeyim, ben de 2 gün yapayım :KK53::KK53::KK53:, teşekkürler dukanka :KK3:

Bir kaç haftadır doğru düzgün su içmedim ve kilom aynı olmasına rağmen göbek bölgemde bir büyüme oldu, normalde 3 lt su içerim yaz kış, diğer sıvılar ile 4 litreyi bulur sıvı alımım ama birkaç haftadır midem bulanıyor sudan :KK50::KK50: neyse bugün şimdiye kadar 1,5 su içtim, umarım dediğin gibi ödem gider 2 günde bu bile benim için büyük bir motivasyon olacak :KK37:

meraba arkadaslar hepinize hayirli cumalar aksam yaptigim tatli guzel oldu tam bir yaz tatlisi serin serin ne iyi geldi bi bilseniz.
hele suanda var olan butun tatlilari yemek istiyorum oyle bi durumdayim.sira geldi tarife
ROKOKO
dondurmasi icin:
2yumurta aki(sarilar biskuviye)
5yemek kasigi toz tatlandirici
2su bardagi yagsiz sut
2yemek kasigi saf salep
1tatli kasigi kakao
3-4damla vanilya aromasi

biskuvisi icinde:KK43:dukan keki varsa elinizde 3-4dilim kullanirsiniz )

2yumurta sarisi
1yemek kasigi toz tatlandirici
2yk yulaf kepegi
1yk yagsiz yogurt
1yk sut
1cay kasigi kabartma tozu
vanilya aromasi

once biskuvi malz. cirpilir.herhangibi bir kaliba konulup pisirilir.soguduktan sonra rondodan gecirilecek.
sonra sut icinde salep,tatlandirici katilip koyolasincaya kadar pisir ve vanilya ekle.ayri bi yerde metal kapta yumurta aklarikrem santi gibi olana kadar cirp.sicak sutlu karisimi aklara yavasca ekle beraber krema kivamini alana kadar cirp
kremayi 3ayri kaba bolustur.bir parcasini sade birak,bir parcasini kakao karistir,bir parcasinada biskuvileri ekle.
donmaya dayanikli bir kabin icine strecfilm ser ve karisimlari kat katdokup dogru derin dondurucuya 3-4 saat sonra enfes ve soguk bitatli sizi bekliycek .yemeye kiyabilirsen:))

hepinize afiyet olsun

canlarimmm ne alemlerdesiniz :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

ben bir kg daha verdim dolayisi ile 77 kg gösterdi tarticim. cok cok mutluyum coook yavas gidiyor ama süperr . bunada sükür.

bugünkü menüm ;

sabah

yumurta ve peynir

öglen

haslanmis tavuk ve de samisakli yogurt yaparim herhalde

aksama ise

balik balik balik :KK52::KK52:

canlarim ümidinizi yitirmeyin. yeni baslayan arkadaslarim sakin birakmayin. sonuna kadar devam edecegiz hepmiz..

hepinizi öpüyorummmm :KK16::KK16::KK16:

kızlar bu arada sabah tartıldım 54,5 geldim..dün protein günümdü.ama ben bu ay hala regl olamadım.laparoskopi sonrası malesef bu tarz gecikmeler oluomus.o yüzden sanırım karnım taş gibi..olsam belki daha ii sonuçlar görücemm,,off yaa kadın olmak ne büyükk dertt:KK47:

Kızlar önceki hallerimi ve en son halimin tek fotosunu koyuyorum. Aşağıda 5 aylık değişim görülmekte :KK1: Ayy gerisi gelir umarımmm :KK16::KK16:

$Önce.jpg $SDC13434 - Kopya.jpg $çok çok sonraaa.jpg $fotograf 1 (11).jpg

X