Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar vücudumda acayip bir şişlik vardı ptesi adet oldum bugün sabah da tartıldım 55.1 i gördüm :KK52::KK52: az daha gayret edersem 54 lü değerleri görmeye başlayacam yalnız bademciklerim feci şişmiş sabah bir kırgınlık vardı vücudumda vitamine mi başlasam?

kırgın hissediorsan kendini bi kaç gün kullan bence cnm..

çook çoookk teşekkür ederim,daha iyilerini sizler başarın inşallah canlarım :KK16:

kuzum nerelerdesin yaaa özledik seni çoook,demek bugün de ayrı düşücez olsun artık yarın acısını çıkarırız napalım :KK34:
bu arada tebrik ederim canım en sonunda karpuz kavun yedin yaaa ohhh sefan olsunnn,yakında hep beraber bir karpuz keseriz artık kutlama babbındaaa bizde gelincee :KK9::KK9:
bu arada ekinsu'nun uyarısını atlama canım,güçlendirmeye ilk geçişte insan acemilikten dolayı yanlış bişeyler yapabilir aman haa,öpüyorum senii canım benim :KK54:

ayyy kuzuuuuum bırak gitsin bırakkkk ayyy cidddiiii anlamda sinir oldum o ne yaa :KK47:
o nasıl bişey istediğini almak için yaklaşıp başaramayınca farklı davranmak:KK19:
dely'ye sonuna kadar katılıyıorum,lütfen bırak şu adamı kuzum sakın geri dönme tabi yine senin bileceğin iş ama ohhh mis gibi 19 yaşındasın kilolarıno da vereceksin fıstık gibi olacaksın daha ne :KK76:
kız ben senin yaşında olsam var yaa ohoooooo bırak anacım zaaflarını kontrol edemeyen adamı,senin karşına daha neler nelerr çıkarrr:KK19:

dely sağol kuzum,bence bu dukanca bir uyarı,dikkat edin yoksa birden alırsınız aman haaa ona göree erik yiyin diyor sankim :KK9:

Bıraktım bıraktım hiç bir şey için değmiyor çünkü dedim ya çok üzülmüyorum sadece şaşkınlık iyi oynamış ama bu da geçecek daha hayatın başındayım:KK55:

günaydın güzeller
dön kuzum sen eski hayatına,hiiiççç üstüne düşme,gerçekten kaçan kovalanırmış.hayat böyle ne yazık ki:KK50:
inan seni çok çok iyi anlayabiliyorum.ben de bu ilişkiye başlamamak için çok uzun süre direnmiştim ama ne yaparsam yapayım altımdan girip üstümden çıkıp kandırdı kerata :KK9:
sonu ne olursa olsun kendim yaşayıp görmek istedim ve başladık.ilk 1.5 ay herşey inanılmaz güzeldi.
sürekli aynı şeyi söylüyordum 'gerçek olamayacak kadar güzel'
sonra baktım da hakikaten gerçek değilmiş.
o gözümü boyayan,ayaklarımı yerden kesen prens gitti,hödüğün teki geldi :KK43:
belki o hep aynıydı ben anlayamadım diyecem ama değil ya tavlayana kadar oscarlık oyun sergilemiş.
ha Allah var o her zaman tartışsak da küssek de nolursa olsun devam etsin istedi.ayrılalım dedim kabul etmedi,kapıları eşindirdi.
ama yok ya,gerçek adamı görünce yapamayacağımı anladım ben :KK47:
şuı süreçte haziran başından beri birkaç kez buluştuk.
benden bir cevap bekliyor ama benim ona verebilecek cevabım yok,daha doğrusu onun istediği cevabı veremem.
perşembeden beri falan yine küsüz,ben bodruma gittim diye.deli midir nedir onu niye götürmüyormuşum:KK1::KK1:
bi kere biz ayrılmışız seni ne demeye götürücem,ayrıca ayrılmış olmasak da o zaman da onun beni götürmesi gerekmez mi :KK22:
4-5 gün konuşmamanın üstüne mesaj atmış az önce bitmedi mi tatilin daha,h.sonu konuşalım diye,ayyy inanın hiç içimden gelmiyor.yine başlayacak kız gibi uzatcak da uzatcak,irdelicek bütün hafta sonumu mahvetcek.yok görüşmeyelim desem de biliyorum ki kapıya dayancak,5 dk konuşalım diyeee,öfff içim şişti valla.
bazen diyorum ki hah işte böyle olsun canımı yesin,bazen de gortlağına yapışasım geliyor :KK47:
içini şişiren insan hayatını karartır. illa bir şey yaparak değil çoğu defa yapılması gerekenleri göz ardı ederek.
tanımıyorum ama inşallah kurtulursun ondan, hissi duyuyorum nedense :KK9:

offf kızlar yaaa,benim yardımcım gibi görev yapan bazı yüklerimi üstümden attığım bir kız vardı,aynı ofiste çalışıyoruz.
az önce teli çaldı ,toplantı salonuna çağırdılar.hayırdır inşallah dedik.
bir döndü ki eşyalarımı toparlıyorum ,gidiyorum ben dedi.
işten çıkarmışlar yaaa apar topar.resmen şoka girdim ve ciddi anlamda canım sıkıldı :KK50:
ayy valla ben de biraz daha forum arası iş yapmaya devam edersem hakikaten bir mankenlik ajansı falan açmak zorunda kalıcaz yada dukaniçeler cafe falan açmak zorunda kalıcaz :18:
Allah yardımcısı olsun:KK5:
başımıza gelmeyeceğini dilerim:18:

ballar bademler şu iki sualime bi yanıt.. yanıt yoksa da bi yorum en azından ..

midye ve kefir için ne düşnüyorsunuz.. dukana dahil edilebilirler mi???
deniz ürünleri, balık, yengeç vs vs serbestti tabii içine pirinç filan koymadan
kefir de serbest üstelik migrosta light kefir de var kızlar bilginize:KK56:

Şuan sevinçten uçabiliriimm ! :) 1 haftadır ölçülmemiştim ve 62 kiloydum bu bi hafta içinde ne kadar spor yapsamda götürmüştüm brownileri keklerii :$ Ama spor yapıyorum diye kilomu koruduğumu düşünüyordum az önce tartıldım (regl dönemim yaklaşıyor birde baya bi şiştim) 60 kilo gösterdi ! Daha 2 gün olmasına ragmen sonuç verdiğine inanıyorum kesinlikle aşırı derecede motive olmuş durumdayım. :)) Dukan amcaa sen çok yaşaaa !
tebrikler :KK9:
yine de kaçamaklar iyi diiil:KK20:

off artık spor yapma zamanım geldi diye düşünüyorum ama hiç cesaretim yok :KK25: son 2 kiloyu rahatlıkla vermek için spor şart biliyorum ama hangi sporu yapayım, ne zaman nasıl yapayım diye aldı beni bi düşünce :44: hiç canım istemiyooo :KK50:
üff püff spor mu :KK36:

19 yaşımdayım allahtan aklım yaşımdan olgun ki uzamadan bitirdim hemen daha kötü şeylerde olabilirdi ve dedim ya bir daha asla dönmem yalvarsada bi kaç gün öncesinde takıyordum şimdi rahatım çok şükür yavaş yavaş kendime geliyorum başkalarına baktırtıyor nette -üye olduğumuz bi forum var- sayfamı vs :KK70: çocuk gibi:KK52:
zaten hiç büyümüyorlar mesele bazılarının akıllarının da büyümemesi :KK51:

Kızlar bugün işyerimden bir grup (gıcık tabiatlı) hatunun merakla karışık nazar yüklü bakışlarının hedefi oldum. Beni gözleriyle yediler adeta. Bir tanesi geldi, "ya sen ne yapıyosun ne güzel inceldin filan", dedi. Öbürü hemen zıpladı yanıma. E, dedim biliyosunuz ya zaten, daha önce de söylemiştim şekerim Dukan yaptığımı dedim. "Dukandan başka bişey yok mu yani spor filan, makineye filan girdin mi", dedi yine kıvırcık saçlı bodur olanı. Kavitasyondan bahsediyo belli. Yok dedim öyle şeylere para verecek göz yok bende. Mesele yağı kırdırmak değil ki mesele bir daha yağlanmamayı sağlayacak beslenme biçimini hayata geçirmek dedim. Kavitasyon mavitasyon hikaye dedim. Ben spor bile yapmıyorum. Sadece dukana bağlı besleniyorum deyince hemen pörtledi gözler. Ha sanki benden hemen iki üç tiyo alıp hayatın sırrını ele geçireceklermiş gibi "ne yiyosun peki", dediler. Dedim bi zahmet kitabı alıp da okuyuverin. Bu iş kulaktan dolma içine girilebilecek bişey değil. Sağlam irade yoksa hele hiç bulaşmayın derim dedim. Tırıs tırıs gittiler sonra. Eğlence başlıyor :)))
vaay kavitasyona başlayan biri olarak acayip moral buldum :KK14:
insanların güzelliklerini yaşa, fenalıklarından kaç, kendileri bulacak zaten layıklarını
iyi ya da kötü kimse hakkında kötü düşünme canım

kızlar yaa bu tatlısızlık benim canıma tak ettim.yarın bi meyveli light yoğurt yesemmi sizce?kilo vermem durcak diyede çok korkuyorum...oofff napıcam ben yaaaa:KK37:

canım ben dün akşam dukanella yaptım dolaba koydum (şimdi hatırladım da dolaptan almayı da unutmuşum:KK1:)
yiğenim yoğurt light meyveli yoğurt yiyor , bir sıkıntı yaşamadı
kendine çok da eziyet etme
keklere kakao katıyorum ben (dr outker'in %40 daha az yağlı kakaosu var, pasta malz.bölümünde durur)
tatlı düşkünlüğüm hat safhada o nedenle kendime çok eziyet etmemeye çalışıyorum
izin verilenleri sınırlar dahilinde kullanmalıyız
:KK1::KK1: Bende de var öyle bi kaç tane :KK70: Önce pek ciddiye almadılar şimdi de "nasıl zayıfladın sen yaaa" diye geziyolar hiihihi :KK1: Hatta daha fazla zayıflama yaa, yeter diyolar. Artık kilo verişim inkar edemeyecekleri bir hale gelince, mecbur takdir etme konumuna geçtiler heheh:KK1: :KK34: Dahası da gelecek senin için inşallah :KK34:

İyi geceleeeerrr...
benim arkadaşlar da hala yüzün çöktü babındalar(annem babam dahil)
sorun etmiyorum
sevip diyen de yerip diyen de buyursun gelsin önemli olan benim ne hissttiğim

Hatunlar size bir sorum olucak ben bu ara cok et değil de yumurta yogurt corbası peynır tüketiyorum çünkü etten böögg geldi..birde tatile sebze protein günlerim denk gelsin diye protein günümü uzatıyorum suan sizce problem olur mu ben 5+5 yapıyorum...:))9
5+5 bıktırmazsa sorun değil, zaten kitapta da var
özellikle kırmızı et ve balık da yemeye çalış, unutkanlığa iyi geliyor ve kan yapıyorlar

:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:kekler çikolatalar rüyalarıma giriyo yaaa...kafayı yicem:KK36: off yarın yiyim bari bi tane Allah'ım inşallah durmaz kilo vermem.zeroyla falan dayanmaya çalışıyorum ama yok dayanamıyorum artık...tariflere baktım netten yağı azaltılmış kakao aradım btn gün yok anam dukaniçeler silmiş süpürmüş...birazdan sütün içine tarçın atcam içicem.:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:
real ve migroslarda var canım
dr outker'in bir arkadaş nestlenin de var demişti
ben de reyonda arkalarda buldumdu:KK20:

yok yahu, hemen toplayıp arındırıp, tencerede kendi suyunu saldırıp, eccük de limon ohhh!!! tamamdır öyleyse :)) kefir'i de light sütte deniyorum bu gece.. bakalım tutacak mı !! ya tutarsa :KK70: hahayt..

halt etmişler, müstehaklarını görmüşlerr..

ya bu arada ben yakındır ki işe başlayacağım biyerlerde.. ee şimdi onlar beni zayıf bilemeyecekleri için tontik muamelesi mi yapcaklar.. keşke işe girince başlasaydım dukana :))
ben de reyonda yağı azaltılmış diye ibare bulamadım sonra arkalarına falan baktım. nestlede %40 azaltılmıştır diye yazıyodu bi taraflarında.. onu aldım ben de... :nazar:
sen çıtır davranırsan kimse sana tontik muamelesi yapamaz güzelim
ve hayırlı olsun inşallah :KK31:

bugün kitabini aldim her tür deniz hayvanlari kabuklular tüketebilirsiniz yaziyo, ben almanyada yasiyorum acaba türkiyedeki kitabinda yazmiyomu?
hı hı yazıyor :KK14:
Günaydin dukancanlar..:KK54:

Gecmisi okuyamadim dün kahvemi elime aldim hem gecmisi okuyacaktim hemde sizlerle sohbet edecektim..Sayfayi acar acmaz telefon caldi arayan komsumdu..Kan bagimiz yok ama kardes gibiyiz..2,5 yasinda en kücük oglu vucudunda morluklar olusmustu pazartesi kan tahlili yaptirdi sonuclari bugün alacaktik.Dün cocuk doktoru aramis ve acilen hastaneye yatis icin kagitlarini almaya gel demis.Saat 2:30 dan aksam 9:30 kadar hastanedeydim alt tarafi kan sonuclarini verecekler.ömrümüzden ömür gitti sonucu beklerken.Ilk defa adini duydugum bir hastalik Thrombozyt eksikligi..Vucud kendi ürettigi kani öldürüyormus damarlari tikayip kan dolasimini engelliyormus..ilk önce lösemi belirtileri diye cok korktut sükür öyle birsey cikmadi..Bugün yeniden kan alinacak degerlerine bakilacak ona göre tedavi uygulanacak..Rabbim dermansiz dert vermesin hic kimseye..Rabbim evlatlarimizla sinamasin bizleri..

Dün yedigim sadece 500 gr yogurt 3 litre su bugün tartida + 3 kilo saka gibi degilmi.???:KK47: Adetime az kaldi ona bagliyorum yoksa ben 3 kilo alacak hic birsey yemedim..:KK50:
tatlım bozma moralini, muhtemelen sıcaklardan da fazla su toplamışsındır. ve sadece yoğurtla olmaz vucut bu durumlarda kendini kapatıyor, bir tür kıtlık dönemi algılayıp metobolizma hızını min. düşürerek depoları kitliyor üstelik dukan amcaya göre bu durumlarda yediğin şeylerin de max giriş min çıkış olmasına neden oluyor.
aç kalmayacağız :KK20:

Ekimmm bende Ekinsuya katılıorum...3 kasık yulaf kepegi fazla arkadasımmm :emir_bebek:

cnm abartma,,bi light yogurt ne kdr durdurabilirki,alemsin :KK1: dukan günde 2 taneye izin wermiş ama bence sen yinede her gün tüketme,haftada 1-2 kere tüket yoksa bigün dayanamayıp daha farklı kaçamaklar yapabilirsin..

benim aptal patronda ilk basladıgımda,aman bu diyet nasıl diyet,öle şey mi olurmus vs die her gün sanki kendisine fikir soran war gibi eleştiri yapardı.hatta ameliyat nedenimi bile ona baglamıstı ilk başta :KK1: :KK1: o gun dioki sen amma kilo werdin haaa ben hiç bu kdr tahmin etmiodum,,incecik oldun dioo..ee dedim içimden,, insana laflarını böle yedirirler:KK1:

cok geçmiş olsun cnmmm..
benim patronum çok iyi
tek kötü yanı şeker kasesinde hergün bir kase dolusu kuruyemişi silip süpürmesi 8ahh o badenler 2 aydır her gün canıma okuyor)
haa bir de bonibonlar var
yine de durmak yok:KK66:

herkese günaydınnn kızlarr..bugün itibari ile bende güçlendirmeye geçmiş bulunmaktayım..Fakat nedendir bilmiorum ama hiç keyfim yok,,acayip gerginimm:2: :2: ozel gun duzenim bozuldugu için olamadım,,o da mı etkilior bilmiorum ama cok içim sıkılmakta :2:

dün facedeki tariflerden birindeki keki denedim,,sırf bide bunun için gittim slikon kek kalıbı aldım (bide ona para bayıldım) ama benim fırınım mini fırın oldugundan sanırım yine öle tarifteki gibi çok kabarmadı.daha dogrusu kalıbın bi kısmı baya kabarmıs diğerleri sünger seklınde idi,,bu ne alaka onuda anlamadım..neyse yinede eskisi gibi kagıt gibi deil bikaç santimde olsa daha kabarıktı:KK1: bide 30 dk pişirin diolar ama 10 dkda bile kızarmıştı,,sanırım bu gidişle dukan yüzünden kendime bide fırın alıcam:KK1: diyete başladıgımdan beri döktüğüm paraları döktükten sonra gidip direk yaglarımı aldırsam heralde daha kısa yoldan kurtulmus olurdum :KK53:
hayırlı olsun güçlendirme
keki hiç bir zaman önceden ısıtılmış ya da sıcak fırına koyma, kıvamı cıvık olsun ve önce yüksek ayarda (fırın ayarları uygunsa tabi) sonra düşürerek pişir, kapağını açmamaya çalış
Canim tesekkürler paylasim icin sanirim ben burda yazildigi gibi uygulayacagim baska secenek göremiyorum..orucumu birakmak istemiyorum ama ne zaman güclendirmeye gececegime karar veremiyorum...

Kizlar fikirlerinize ihtiyacim var 1 agustos dan 5 eylüle kadar Türkiye de olacagim kendi evimde kalmayacagim dukan yapmam zor olacak arti ramazan..???
dukancılar ramazanda güçlendirme yapıyor (sadece ramazan süresince)
ben de tutuyorum ve bence oruçtansa diyetten fedakarlık yapabiliriz
tabii benim düşüncem :KK34:

komşunun çocuğu da inşallah kısa zamanda iyileşir, Rabbim hiçbirimize dermansız kederler, hastalıklar bermesin.
acil şfalar diliyorum.
gelişmelerden bizi de haberdar et lütfen

Son düzenleme:
günaydin sekerler :KK16: 3. günüm ve kendimi gayet iyi hissediyorum insallah böyle devam gider :KK55: kizlar size bir sorum var dukanin ilk 2 haftasina kadar kac kilo verdiniz ögrenebilirmiyim :KK49:

Günaydin dukancanlar..:KK54:

Gecmisi okuyamadim dün kahvemi elime aldim hem gecmisi okuyacaktim hemde sizlerle sohbet edecektim..Sayfayi acar acmaz telefon caldi arayan komsumdu..Kan bagimiz yok ama kardes gibiyiz..2,5 yasinda en kücük oglu vucudunda morluklar olusmustu pazartesi kan tahlili yaptirdi sonuclari bugün alacaktik.Dün cocuk doktoru aramis ve acilen hastaneye yatis icin kagitlarini almaya gel demis.Saat 2:30 dan aksam 9:30 kadar hastanedeydim alt tarafi kan sonuclarini verecekler.ömrümüzden ömür gitti sonucu beklerken.Ilk defa adini duydugum bir hastalik Thrombozyt eksikligi..Vucud kendi ürettigi kani öldürüyormus damarlari tikayip kan dolasimini engelliyormus..ilk önce lösemi belirtileri diye cok korktut sükür öyle birsey cikmadi..Bugün yeniden kan alinacak degerlerine bakilacak ona göre tedavi uygulanacak..Rabbim dermansiz dert vermesin hic kimseye..Rabbim evlatlarimizla sinamasin bizleri..

Dün yedigim sadece 500 gr yogurt 3 litre su bugün tartida + 3 kilo saka gibi degilmi.???:KK47: Adetime az kaldi ona bagliyorum yoksa ben 3 kilo alacak hic birsey yemedim..:KK50:

gecmis olsun Allah sifalar versin, Allah evlatlarimizi tüm kötülüklerden korusun, grip olduklarinda atesleri ciktiginda bile perisan oluyoruz Allahim ailesine güc kuvvet ve sabir versin, insallah biranönce kurtulur bu hastaliktan.....

Bıraktım bıraktım hiç bir şey için değmiyor çünkü dedim ya çok üzülmüyorum sadece şaşkınlık iyi oynamış ama bu da geçecek daha hayatın başındayım:KK55:
aynen öyle,daha yolun çok başındasın.seni çıkarsız sevebilecek,seni hakedecek kişilere şans vermelisin bence.
bu ilişkin için de üzülme,hayatta herşeyden çıkarılacak dersler var,bu da sana bu genç yaşında tecrübe oldu.
hadi bakalım bol bol ver kilocukları,bizle de paylaş ki neşelenelim :KK16:

bi de ben goji berry bulamıyorum nereye sorsam gümrüğe takıldı kalmadı diyor. kilosu da 90 a fırlamış zannedersem

ayy canım şimdi sen yazınca hatırladım yaa,ben dün gece rüyamda goji berrry gördüm.
neden öyle oldu yaa,sanırım ben de henüz alamadım onu yiyemedim aşerdim gördünüz mü :KK9::KK9:
ay madem rüyama bişey girecekti bari profitrol falan görseydim yahuu :KK34:
dukan rüyalarıma kadar giriyor artık,hadi bakalım hayırlısı :KK3:

bugunkü menüm,

sabah : ac karnına 7 otlu cay,
Kahvatı: ekmek ve 40 gr kasar hakkımla tost
Öglen: Ödül ögünüm
Ara: Yulaf hakkımdan yapılan kekimsi ama süngerimtrak nesne:KK53:
Aksam: yogurt yemeyi dusunuorum (cunku oglen yedigim cok kalorılı olacak)
Ara: 1 dilim karpuz
Gün içinde 3 fincan yeşil cay ve 2.5 lt su

Söle bakemm Ekinsuu sen bizden kıdemlı güçlendirmeci olarak,,caiz midir bu menüüüü :KK33:

ben de tostt istiyorum yaaaa :KK50:
afiyet olsun canım,bak senden gördüm hatırladım ben de 7 otlu çay içeyim bari hemencicik:nazar:
bu arada öğlen ne yicen sen bakiiim :KK34:

günaydin sekerler :KK16: 3. günüm ve kendimi gayet iyi hissediyorum insallah böyle devam gider :KK55: kizlar size bir sorum var dukanin ilk 2 haftasina kadar kac kilo verdiniz ögrenebilirmiyim :KK49:

canım ben atakta 3.5-4 kilo vermiştim.
2 haftada heralde toplam 5 kilo falan vermişimdir diye hatırlıyorum.
ama sen yine de kişilere göre baz alma çünkü metabolizmaya göre değişiyor.
biri 6 kilo verirken öbürü 2 kilo vermiş olabiliyor:KK34:

tsk ederim :KK16:

merhabaaaa kızlar:)) benim dukan pek iyi gitmese de umarım herkesin iyi gidiyordur ramazana kadar sıkı bir şekilde devam etme kararı aldım kaçamaksız 4-5 kiloyu veremedşm aylardır benim bünyem de dely nin büntyesi gibi bu ne inatmış anlayamadım acayip dirençli çıktı ki artık tartılmıyorum kaldırdım tamamen haftada bir tartılıcam çok moralim bozuluyo çünkü ne yapsam onu da bilemiyorum yumruk yapmak zor geliyor üst üste bikaç gün protein tüketmek bol yeşil çay ve su tüketiyorum ve bol spora yapıyorum hep tavuk yerdim biraz değiştirdim düzeni balık ve kırmızı et yiyorum bakalım etkileyecek mi:KK43:(

bu arada ben de krem karamel tarifi istiyorum inanılmaz tatlı isteğim var ve bastıramıyorum kaçamak yapmaktan korkuyorum bi de kabızlık var onu da çözemedim valla artık sabahları bikaç tane kuru kayısı yiyorum ne yapayım sırf rahatlatsın diye:KK43:((

artdık daha ne yapsam bilemiyorum:KK43:((

belki biraz geç bi soru olcak ama size bi sorum var sevgili dukancılar =) siz sebze protein günlerinde sadece bi öğünde mi sebze yiyosunuz? yoksa gün boyunca istediğimiz kadar sebze yiyebilir miyiz? dukan protein sebzeden fazla olsun demiş bu yüzden hep korkarak yiyorum sebzeleri. en fazla yediğim salata oldu hep bi öğünde yiyorum sonra ağzıma almıyorum bi daha gün boyunca doğru mu yapıorum acaba :44:

slm arkadaşlar bişey sormak istiyorum size ben dukan diyetini yapmak istiyorum 3 gündür bol protein yiyorum ama meyve yemeden yapamıyorum bu şekilde kilo verebilirmiyim yoksa meyvelere veda mı etmeliyim kitabını sipariş verdim daha gelmedi bilgilendirirseniz sevinirim ...

merhabaaaa kızlar:)) benim dukan pek iyi gitmese de umarım herkesin iyi gidiyordur ramazana kadar sıkı bir şekilde devam etme kararı aldım kaçamaksız 4-5 kiloyu veremedşm aylardır benim bünyem de dely nin büntyesi gibi bu ne inatmış anlayamadım acayip dirençli çıktı ki artık tartılmıyorum kaldırdım tamamen haftada bir tartılıcam çok moralim bozuluyo çünkü ne yapsam onu da bilemiyorum yumruk yapmak zor geliyor üst üste bikaç gün protein tüketmek bol yeşil çay ve su tüketiyorum ve bol spora yapıyorum hep tavuk yerdim biraz değiştirdim düzeni balık ve kırmızı et yiyorum bakalım etkileyecek mi:KK43:(

bu arada ben de krem karamel tarifi istiyorum inanılmaz tatlı isteğim var ve bastıramıyorum kaçamak yapmaktan korkuyorum bi de kabızlık var onu da çözemedim valla artık sabahları bikaç tane kuru kayısı yiyorum ne yapayım sırf rahatlatsın diye:KK43:((
hiç sıkma canını duraklamayı hepimiz yaşadık yaşamayada dvm etcez gayet normal bir durum bu. ben bir fark görmesemde burada balık tüketerek daha hızlı kilo veren arkadaşlar oldu. birde böyle dene bakalım. ayrıca 2 gün dahi wc ye çıkamazssan etkilio. wc ile bi buluş bakalım ondan sonra bakalım. kabızlık durumuna gelince hemen git bir eczaneye tilaks marka kabızlık için çay var çokta ucuz 5 l. civarı falan. bir fincan içiosun tam 12 saat sonra ne var ne yoksa gidio ve en az 600 gr. garanti tcerübeyle sabittirr:KK1:tatlı olayına gelince tek yaptığım tatlı light puding oldu benim. hiç uğraşmaya gerek yok bence tabi damak zevki ama hem lezzetli hemde kalorisi oldukça düşük kaçamak yapmaktansaa hoş bu da akaçamak ama böölesi daha masum gelio bana tabiii sık sık olmayacak asla.

belki biraz geç bi soru olcak ama size bi sorum var sevgili dukancılar =) siz sebze protein günlerinde sadece bi öğünde mi sebze yiyosunuz? yoksa gün boyunca istediğimiz kadar sebze yiyebilir miyiz? dukan protein sebzeden fazla olsun demiş bu yüzden hep korkarak yiyorum sebzeleri. en fazla yediğim salata oldu hep bi öğünde yiyorum sonra ağzıma almıyorum bi daha gün boyunca doğru mu yapıorum acaba :44:

verimli ve düzenli kilo vermek istiosan sınırsız tüketmiceksin sebzeleri tabiki. ben sebze günlerinde senin gibi salatayı sevdiğim için hakkımı öğlen salata akşamda normal et tavuk vs. yanına domates salatalık söğüş şeklinde tüketiorum. bugün dukanda tam 3 ayım doldu bir yada iki kere sebze yemeği yapmışımdır. hem sevmiyorum hem çiğ tüketmek daha sağlıklı hemde daha lezzetli gelio. sen sen ol sp günlerinde sebzeyi asla proteinin önüne geçirme kural sabit: sebze proteini asla geçmeyecek.

slm arkadaşlar bişey sormak istiyorum size ben dukan diyetini yapmak istiyorum 3 gündür bol protein yiyorum ama meyve yemeden yapamıyorum bu şekilde kilo verebilirmiyim yoksa meyvelere veda mı etmeliyim kitabını sipariş verdim daha gelmedi bilgilendirirseniz sevinirim ...

malesef mevyeveye vedaa meyvedeki glikoz direkt kana karıştığı için ki bizim diyette şeker yasak biliosun meyve tüketmiyoruz. zamanında yedik die bööle olduk yeter yediğimizz kilo verene kadar sabırrrr::KK19:

Atakta ben de o civarda verdim 7 gün sonra 1 ay olucak 6 kilo gitmiş sadece sporumu da yapıyorum az gitti diye düşünmekteyim ya ilk ay için 10 kilo bekliyordum :KK50:

Atakta ben de o civarda verdim 7 gün sonra 1 ay olucak 6 kilo gitmiş sadece sporumu da yapıyorum az gitti diye düşünmekteyim ya ilk ay için 10 kilo bekliyordum :KK50:

hayır kuzummmm :KK50:
kitabı okumadın mı,haftada 1 kilo normal diyor yani ayda 4 kilo vermen normal,sen 6 kilo vermişsin iyi bile oldukça :)

malesef mevyeveye vedaa meyvedeki glikoz direkt kana karıştığı için ki bizim diyette şeker yasak biliosun meyve tüketmiyoruz. zamanında yedik die bööle olduk yeter yediğimizz kilo verene kadar sabırrrr::KK19:

o zaman 3 günü saymıyorum bugünden itibaren saf proteine devam

bugünkü menüm
sabah peynir,süt,yulaf kepeği
arada kahve içtim bir de şimdi 7 otlu içiyorum
öğlen taze fasulye,yoğurt
akşam kıymalı domates çorbası içicem :KK56:
veeee yarın bildirim günü kızlarrrr yaaaa,hadi inşallah ehpimiz bol bol _ görürüz :KK52:

ben 4 gün yapmıştım.1.250 gr civarı verdimdi :KK37:inatçıyım biraz :KK66:
iyi hissetmene de sevindim, çoğu kişi halsizlik hissedebiliyor

bi de ben goji berry bulamıyorum nereye sorsam gümrüğe takıldı kalmadı diyor. kilosu da 90 a fırlamış zannedersem
İst.'de Eminönü'nde satılıyor, kilosu 60-70 arası
büyük migroslarda 100grlık paketlerde var ama 100gr:17TL

kırgın hissediorsan kendini bi kaç gün kullan bence cnm..
işe yarayacaktır, ben 1 haftadır kullanıyorum, iyi geldi
supradyn multi vermişti eczane, sabahları 1 tane alıyorum

önemli olan 2 öğün ardarda sebze tüketmemen
ayrıca sebze yediğimiz öğünlerde sadece sebze de yiyemiyoruz, protein de yememiz gerekiyor
ama tek salatayla sıkılırsın, biber dolması ya da en basit mantar, kabak, patlıcan filan etle bir türlü/sote hazırlayabilirsin

maalesef güçlendirme evresine kadar meyve yiyemiyoruz
evde en çok meyve yiyen bendim, şimdi canım meyveler çürümeye duruyor resmen :KK9::KK9::KK9:
Kitabı okudum da ayda 4 kilo az geldi ben 3 ayda bitirmek istiyorum 16 kiloyu :KK52:
ahahhaha ben de 1 ayda 10 kilo vermek isterdim valla :21:

günaydın kızlar
şu an istanbul bursa karayolundan sizlere ulaşıyorum sevgiler hepinize yalovadan geçmekteyiz an itibari ile:))))
............
Nesli Nesli Nesli sana çoook teşekkür ediyorum 3 aydır dukan yapıyorum ilk kez dukana uygun kek yedim o verdiğin tarif çoook güzel oldu nefisti, muflin slikon kaplarda yaptım hepsine 1.5 çorba kaşığı koydum hem güzel kabardılar hemde güzel piştiler
Günaydın,
Ben de sonunda o silikon kaplardan alıcam heralde.. Ocağıma incir ağacı dikildiği için almadım aylardır ama :KK70: İlle aldıracaklar insana yaa :))

çook çoookk teşekkür ederim,daha iyilerini sizler başarın inşallah canlarım :KK16:
...............
dely sağol kuzum,bence bu dukanca bir uyarı,dikkat edin yoksa birden alırsınız aman haaa ona göree erik yiyin diyor sankim :KK9:
Hahahaha :KK9: Böööö!! sanaaa :KK70: Ben yesem de yemesem de aynı son ama. Almıyorum da vermiyorum da. Denge diye buna denir hehe :KK70: Bu seyir benim güçlendirmem oldu artık :p Ben normal güçlendirme yaparsam da muhtemelen kilo alcam.. Hayatım boyunca seyir de seyir.. Devam da devam :p :)
kızlar vücudumda acayip bir şişlik vardı ptesi adet oldum bugün sabah da tartıldım 55.1 i gördüm :KK52::KK52: az daha gayret edersem 54 lü değerleri görmeye başlayacam yalnız bademciklerim feci şişmiş sabah bir kırgınlık vardı vücudumda vitamine mi başlasam?
Vitamin al bence de.. Geçmiş olsun..
Malatya Pazarı'ndan alıyordum ben. 75 lira falandı sanırım kilosu. Ne zamandır da almadım hee:44: Ah bu Dukan en gerekli şeylerin fiyatını arttırıyo ve tükettiriyo resmen :KK70: Bakıyolar talep var tabi, zam yap gitsin.. Ohh!!
.............
ayy canım şimdi sen yazınca hatırladım yaa,ben dün gece rüyamda goji berrry gördüm.
neden öyle oldu yaa,sanırım ben de henüz alamadım onu yiyemedim aşerdim gördünüz mü :KK9::KK9:
ay madem rüyama bişey girecekti bari profitrol falan görseydim yahuu :KK34:
dukan rüyalarıma kadar giriyor artık,hadi bakalım hayırlısı :KK3:
...........
Ay benim de giriyor hep. Geçen gün nasıl tatlılar yedim nasıılll :KK70: Bi de rüyamda diyorum ki, ya yememem lazıma aslında, diyetteydim falan. hahaha :KK9:
Kişiden kişiye değişir. Ben heralde 2-3 kilo anca vermiştim.. Bana bakıp da moralin bozulmasın. Ben ayrı bir vakayım :KK70:

Aynen canım yaa :KK43: Dün de yine Callan yaptım. Üstüne biraz Bodyrock yaptım. Terler aktı her yerimden :S :KK70: Şimdi de regl öncesiyim yine. Zaten kilo versem versem regl döneminde veriyorum. Ayda 1 hafta kilo değişimi yaşıyorum :S Ne yapıcaz böyle, bilmem :KK31:
Bu arada kabızlık için neler denedin? Aç karnına 7 otlu çay içmek benim işime yarıyo baya. Bir de mesela bugün erken kalkamadım ve bari mideme bişeyler gitsin diye çay yerine süt içtim. İçine 1 tatlı kaşığı kadar kepek koydum, biraz da tarçın. Ve az önce sanırım vücuttaki fazlalığı attım baya :p O da işe yarıyor bende :KK66: Haberin ola..
Tarifi medesa vermişti. Bende de kayıtlıymış tariflerimde ama hiç yapmamışım.. Onun tavsiyesiyle yaptım şükür ve çok beğendim :KK56: Tatlılık oranı da tam damak zevkime uydu :) :KK9:

KREM VANİLYA
Malzemeler:
dr.oetker vanilya-butter aroması (3-4 damla)
3 çorba kaşığı splenda. (Splendam yoktu, sıvı tatlandırıcı koydum ben)
3 yumurta
1/2 litre yağsız süt

Yapılışı: splenda ,vanilyayı ve yumurtayı Çırpın.Karışımı Önceden ısıtılmış sütle karıştırın.

Sonra hazırlamış olduğumuz karışımın üzerindeki köpükleri alarak cam kaselere paylaştırın.
180 derece fırında içi su dolu başka bir tepsiye dizerek 25-30 dk pişirin.
Servis ederken kapları ters çevirek başka bir tabağa çıkartın. veya çıkarmadan tarçınla servis edin.(dolapta 1 gece kalırsa daha rahat çıkar)

Benim mini fırında 200-250 derece arasında 40 dakikada falan anca oldu. 180 derecede 20-25 dakika sonra bi baktım, hala sıvı :S Hatta yok dedim yaa, bu nasıl katılaşır ki. Sonra dediğim gibi yaptım, valla da katılaştı ve neffiss oldu :KK56: Hatta o gün sıcak haliyle 1 kase yedim dayanamadım. Ama dün soğukken 2 kase yedim, biri eve ilk gittiğimde, biri de yemekten sonra :) Soğukken daha bi güzeldi :KK66: Afiyet olsuunn :KK56:
Hoşgeldin. Kitabı okumadan yapamazsın ama.. Yani çok zorlanırsın. Bol protein yiyosun ama Dukan'a uygun mu acaba? Yağ oranları nedir, falan :44: Bunların hepsi önemli. Kitap gelince soru işaretlerin baya bi azalacak zaten :KK66: Ve evet... Bir süre meyvelere veda etmelisin ne yazık ki..

X