Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

bu arada kızlar hakikaten insanın midesi küçülüyormuş bu diyette..ödül öğünümü büyük bi iştahla beklememe rağmen yarısından fazlasını bitiremedim we şaka gibi ama yediğim seyden hiç zewk alamadım aşırı yaglı ve agır geldi.hayallerim cok farklıydı bu ögün için ama fiyasko oldu:KK53: :KK53: umarım midemiz hep böle küçücükk mini minnacık kalır :KK52: :KK52:

Kaçamak yaptığınız zaman nasıl telafi ediyorsunuz?
Dün protein günüm olmasına rağmen üç yaprak marul ve iki dilim karpuz yedim.
Şimdi protein yapıyorum ama iki gün mü üç gün mü devam edeyim ne dersiniz?
Zaten gram gram veriyorum üstüne bir de kaçamak yapmak hiç olmuyor.
Marul çok mühim değil de karpuz olmamış pek.. Ama çok da yememişsin sonuçta. Ben olsam normal devam ederdim, ama kaçamak hakkımı kullandığım için; en az 20 gün 1 ay falan çok dikkat ederek devam ederdim :KK66: Ben öyle yapıyorum şu anda. Ben 4 gün protein yedim. Zaten artık son kilolarım olduğundan iyice gitmiyorlar, onu kırmak istedim, 1 gr oynatmadı 4 gün protein yapmam. Yani bence normal devam etsen olur.
Diyete başlayalı 17 gün oldu ama cildimde gözle görülür bir düzelme var. Artık daha parlak ve alnımdaki küçük kabarcıklar da tamamen kayboldu. Siz de kendinizde böyle bir durum gözlemlediniz mi?
Suyu arttırdığımı için öyle olduğunu söylüyorlar. Su cildi güzelleştirir :KK66: Ama benim o da olmadı :KK70::KK70: Ne ters insanım yaa hehehe:KK9:
dukan diyetini çalışırken nası yapıcaz ya :KK43: herkes çok etkili diyor..
Çoğu kişi çalışıyor. Misal ben :) Benim diyete uygun şeyler bulma imkanım var buralarda ama; evden yapıp da işe götürebilirsin mesela. Sen yapmayı istersen, ohooo!! Yapamamak diye bir şey kalmaz :KK34:

Diyete başlayalı 17 gün oldu ama cildimde gözle görülür bir düzelme var. Artık daha parlak ve alnımdaki küçük kabarcıklar da tamamen kayboldu. Siz de kendinizde böyle bir durum gözlemlediniz mi?

benimde cildim güzelleşti.snra anneme dedim anne ya bnm yüzüm bi güzel oldu dedim böyle bi ışıltı var dedim annemde protein cildi güzelleştirir dedi:)))

burdaki çoğu kişi,bende dahil çalışırken yapıoruz bu diyeti.çalısırken diyet neden olmasınki? bi gün öncesinden yapıorsun yemegini,,ertesi gün işe gelirken beraberinde getiriosun..ben yaklaışık 3 aydır işe hergün elimde bi büyük poşetle gelip gidiorum..

aynen bende 2-2,5 aydr hergün poşetle geliyorum:)))

bu arada kızlar hakikaten insanın midesi küçülüyormuş bu diyette..ödül öğünümü büyük bi iştahla beklememe rağmen yarısından fazlasını bitiremedim we şaka gibi ama yediğim seyden hiç zewk alamadım aşırı yaglı ve agır geldi.hayallerim cok farklıydı bu ögün için ama fiyasko oldu:KK53: :KK53: umarım midemiz hep böle küçücükk mini minnacık kalır :KK52: :KK52:

İnşallah inşalaaahhhh!!! :KK52::KK52: Şu anda pek iştahım azalmadı gibi geliyo ama.. İnşallah darısı başımıza hihi :nazar:

Son düzenleme:
http://www.kadinlarkulubu.com/portal/iliskiler/kadin-sismanlarsa-terk-ederim-anketi-18934.html

Aptal erkekleeerr!!!:KK47::KK47: Ben de seni terk ederim beee!!! Uyuz şeeeyyyy!!! :63::63: Kadınlar 40 yaşından sonra güzelliğini kaybediyomuşmuş... Ulen sen kendine bak, demezler mi adama..!! Bu ankete cevap veren kadınları hiç beğenmedim ben!!! Bak çok sinirlendim şimdiiiii!!!! :KK57::KK57::88::95::95::95:

Çoğusu yanında taşırken övünmek istiyor vs şişman biriyle olmak istemiyor biz kadınlarsa en nihayetinde kalbinin güzelliğine bakıyoruz

http://www.kadinlarkulubu.com/portal/iliskiler/kadin-sismanlarsa-terk-ederim-anketi-18934.html

Aptal erkekleeerr!!!:KK47::KK47: Ben de seni terk ederim beee!!! Uyuz şeeeyyyy!!! :63::63: Kadınlar 40 yaşından sonra güzelliğini kaybediyomuşmuş... Ulen sen kendine bak, demezler mi adama..!! Bu ankete cevap veren kadınları hiç beğenmedim ben!!! Bak çok sinirlendim şimdiiiii!!!! :KK57::KK57::88::95::95::95:

aynen yaaa hatta sadece aptal değil aptal ötesiler..sanki kendileri bana yaslandıkca şarap oluor yaa kadınları begenmiolar taş kafalılar..ulan en azından kadın dogum vs yapıorda yıpranması için bi nedeni war,,erkekler gibi çizgili pijama ile tw karsısında popo büyütmekten yıpranmıor:KK47: :KK47: bak bende çok sinirlendim şimdii delyyyy :KK57: :KK57:

Bence asıl çalışırken yapmak kolay.
Evdeyken sürekli birşeyle atıştırma ihtiyacı oluyor ama işte öyle bir şansımız yok.
Öğleyin sossuz bir tavuk şiş söylersin olur biter.
Zaten bir süre sonra o bile çok gelecek göreceksin çünkü sen istesen de istemesen de porsiyonların gittikçe küçülüyor.

Protein alımının kolestrol seviyesini arttırmasından endişe duyanlar için yulaf kepeği atlanmaması gereken bir besin.

Yulaf kepeğinin en önemli yararı, kolesterol düşürme yeteneğidir.Yulaf kepeği yediğiniz besinlerden emilen kolesterol miktarını azaltmak için yardımcı olur. Kolesterolü düşürerek arterlerin tehlikeli plak oluşumunu engellemeye yardımcı olabilir. Bazı çalışmalarda yulaf kepeğindeki beta glukanın LDL yani kötü kolestrol seviyesini düşürdüğü gözlenmiştir.Bunun için günde 3gr kadar tüketilmesi gerekirken,ortalama 28 gr yulaf kepeği bu ihtiyacı karşılayabilmektedir.(Bu tam da Dukan’ın bize önerdiği günlük tüketim miktarı kadar)

Bu da total kolestrolde azalma ve koroner kalp hastalığı görülme sıklığını azaltmaktadır.

Yulaf kepeği ikinci bir faydası, kardiyovasküler hastalıkların önlenmesidir. Koroner kalp hastalığı riski olan hastalarda yapılan bir çalışmada, yüksek kolesterol seviyelerinin arterlerde plak birikiminin ve yüksek kan basıncının bir kalp krizi ya da inme ile sonuçlanabileceği,bu riskini azaltmak için yulaf kepeğin yararlılığı
kanıtlanmıştır.

Buna ne diyorsunuz?

Yulaf kepeği,karbonhidratların sindirimini yavaşlatarak ve
şekerin kan dolaşımına girme hızını azaltarak ,yemekten sonra kan şekeri
seviyesini düşük tutuyor.
6 hafta boyunca düzenli tüketilen yulaf kepeğinin kan şekeri düzeyleri üzerinde olumlu etkileri
saptanmıştır.Diyete yulaf kepeğini eklemek, kanda glukoz ve insulin seviyeleri
ve pek çok diyabet komplikasyonlarını önlemede ciddi yararlar sağlamaktadır.Bu
da Dukan diyeti yapan bazı diyabetli arkadaşların insulin bırakma noktasına
nasıl geldiklerini açıklıyor.

Aranızda böyle bir gözlemi olan var mı?

6 hafta boyunca düzenli tüketilen yulaf kepeğinin kan şekeri düzeyleri üzerinde olumlu etkileri

DELY merhaba canım nasılsınnn

hakketen bu nası bi anketmiş yaa çok haysiyetsiz insanlar kadın 40 yaşına kadar kırk eziyet çekiyo çektirende erkek ve ondan olan çocuklar kadına bu noktada sahşp çıkıp gözünde yücelteceğie doğurdun bak ne hale geldin senden başka doğuran yokmu gibi laflar ediyorlarya bide sinir küpü oluyorumm

gerçekten kimseyey hakettiğinden fazla değer ve özveri göstermiyceksin

dukanka merhaba

ben dün endokrin doktoruma gittim tiroid ilacı kulanıyarum hep kolestrol ve hdl ldl mi onlar işte yüksek çıkardı dün üre dahil hepsi çok iyi çıktı bakırköy devler hastanesinde yaptırdım

sonra dukan yaptığımı söyledim devam et ama dikkat et suyua falan dedi kolestol çok düşük çıktı.....

hiç o nası diyet falan da demdi çok içim rahatladı:)

dukanka merhaba

ben dün endokrin doktoruma gittim tiroid ilacı kulanıyarum hep kolestrol ve hdl ldl mi onlar işte yüksek çıkardı dün üre dahil hepsi çok iyi çıktı bakırköy devler hastanesinde yaptırdım

sonra dukan yaptığımı söyledim devam et ama dikkat et suyua falan dedi kolestol çok düşük çıktı.....

hiç o nası diyet falan da demdi çok içim rahatladı:)

Çok sevindim . Hemen anneme söyleyeceğim. Dukan'a başlamaz eminim ama en azından yulaf kepeğine bir başlatabilsem harika olur

seyire geçtim geçmesine ama 400 gram aldım...ewdeki inşaat sebebiyle düzenim filan kalmadı wcye gidemiorum filan ona baglıyorum önumuzdeki pztsi bitçekmiş o güne kadar tartılmasam ii olcak moralim bozuluyo...ama dukana dewam...

kızlarrrr ben geldimmmm,
ay aklım hep sizde kaldı ama iş işte naparsınız.
biraz acıktım ama atıştıracak bişeyim yok.akşam yicem artık :KK43:
bugün bir müşteri ziyaretinde önceden beni tanıyan bir bayan kendisi,aaaaa ne kadar güzelleşmişsinizz naptıysanız çok iyi görünüyorsunuz dedi,durup durup iltifat etti.pek bir hoşuma gitti,bir de bronzlaştım yaa hatta zenci gibiyim :KK9::KK9:

Çoğusu yanında taşırken övünmek istiyor vs şişman biriyle olmak istemiyor biz kadınlarsa en nihayetinde kalbinin güzelliğine bakıyoruz
Haklısın canım ama; o da, kusura bakmasınlar, kadınların saflığı yani. Böyle bir toplumda, sindirile sindirilee kendilerine güvenlerini kaybetti kadınlar! Hep bi aşağılanmak hep bi 2. sınıf görülmek..!! Erkeklerin eşinin, sevgilisinin vs dış görüntüsüne önem vermesini anlıyorum, olabilir.. Ama bunu gören kadın neden beklemiyor, ona kızıyorum işte! Kadın da desin karşısındakine "sen kilo aldın, zayıfla biraz, böyle hoşlanmıyorum" falan diye. Kadının da hakkı yok mu bakmaya doyamadığı bir eşe sahip olmaya.. Hem kadınlar 40 yaşından sonra gayet de güzel oluyorlar.. Asıl erkekler koca göbekli ve saçsız hale geliyorlar.. Kendilerine bakmazlar hiç ama!! Eğer dış görünüşe bakılıyorsa kadın da baksın, yok bakılmıyorsa erkeğin de bakmaya hakkı yok o zaman!! Ah şu kadınlar bir kendilerine güvenseler..

aynen yaaa hatta sadece aptal değil aptal ötesiler..sanki kendileri bana yaslandıkca şarap oluor yaa kadınları begenmiolar taş kafalılar..ulan en azından kadın dogum vs yapıorda yıpranması için bi nedeni war,,erkekler gibi çizgili pijama ile tw karsısında popo büyütmekten yıpranmıor:KK47: :KK47: bak bende çok sinirlendim şimdii delyyyy :KK57: :KK57:
Ayneenn!! Ayneennn!! Çok doğru söylemişsin!! Ben de akşam akşam dely oldum! :KK1:
Ancak göbeklerini kaşırlar onlar..!! :KK57: Hadi %80'i böyle diyelim.. En iyi ihtimalle..

DELY merhaba canım nasılsınnn

hakketen bu nası bi anketmiş yaa çok haysiyetsiz insanlar kadın 40 yaşına kadar kırk eziyet çekiyo çektirende erkek ve ondan olan çocuklar kadına bu noktada sahşp çıkıp gözünde yücelteceğie doğurdun bak ne hale geldin senden başka doğuran yokmu gibi laflar ediyorlarya bide sinir küpü oluyorumm

gerçekten kimseyey hakettiğinden fazla değer ve özveri göstermiyceksin
İyiyim canım saol. sinirlendim işte biraz!! :)
Çok haklısın çok!!:KK34:

Son düzenleme:

Amin amiinnn!! :105::105: Geçmiş olsuunnn!! İnşallah bir an önce iyileşir yavrucak.. Ben de okudukça yazdıklarını, ay lösemi mi yoksa, diye düşündüm.. Düşünmesi, yazması bile kötü... Allah'tan değilmiş yaaa!! Hastalık herkese zor ama; çocukları o kadar seviyorum kii.. Allah'ım korusun onları :nazar::nazar:

+ 3 kilo da birşey yiyemediğin için, vücudunun tepkisidir canım. Yok artık, ne +3'ü. Hem dediğin gibi de, adetinden dolayıdır.

Cok tesekkür ederim canim pazartesi yirmikibin iken dün o degerler onikibine düsmüs onbinden asagiya düstügünde kordison terapisi uygulayacagiz dediler.Bugün degerler 15 bine cikmis ama vucudunda yeni morluklarda cikmis.Allahim tez zamanda sifasini versin.

insallah canim dedigin gibidir 3kilo fazla ne demek o 3 kilo hicde kolay verilmiyor..:KK50:

:KK9::KK9:

Bence de sen o süreçte orada yazdığı gibi güçlendirme yap. Ben de Ramazanda güçlendirmeye geçicem, ama kendimi beğenmezsem, yine dönerim ramazandan sonra seyir dönemine. Sen de Türkiye'de olduğun o dönemde güçlendirme yaparsın, sonra yine eski maratona dönersin. Başkasının evinde nasıl istediklerini yiyebileceksin canım.. Ne çıkarsa bahtına olacak mecbur.. ama yediklerine dikkat etmeye devam edersin, işin ucunu bırakmazsın.. Halledersin sen bu işii :KK34:

Evet istanbulda esimin teyzesinde kalacagim kendim alirim kendim pisiririm sorun olmaz desemde yinede zor olacak..Babamlarda zorlanmam ama bi yap boz gibi olacakmis gibime geliyor o yüzden ramazanla birlikte bende güclendirmeye geciyorum..:KK34:

günaydın kızlar

şu an istanbul bursa karayolundan sizlere ulaşıyorum sevgiler hepinize yalovadan geçmekteyiz an itibari ile:))))

Yasena komşuna çok üzüldüm çok geçmiş olsun benim teyzemin kıznda da 20 yıl önce çocukken buna benzer bir hastalık çıkmıştı onlarda hastahanede kaldılar bir müddet kan verdiler hep tedavi oldu sonra iyileşti umarım komşunun çocuğuda bir an evvel iyileşir, Allahım bütün çocukları korusun onların hasta olmasına dayanamıyorum çok üzülüyorum

Love canım regldendir senin sıkıntın canım yakında geçecek üzülme bu arada sana iyi bir haber veriyim dün ödül günümdü güzel geçti ve gerçekten midem küçülmüş az az yedim canımda fazlasını hiç istemedi kulaklarımda hep dukanın yazdıkları vardı 2. tabağı yemeyiniz :)) vee güzel haber canım bugün tartıda 58.9 gördüm

Nesli Nesli Nesli sana çoook teşekkür ediyorum 3 aydır dukan yapıyorum ilk kez dukana uygun kek yedim o verdiğin tarif çoook güzel oldu nefisti, muflin slikon kaplarda yaptım hepsine 1.5 çorba kaşığı koydum hem güzel kabardılar hemde güzel piştiler

Afiyet seker olsunnn bizden de sana sevgiler..:KK54:

Yasena sen dün bütün gün hastanedeymisin yorgunluk büyük bir stres vucut içtiğin bütün suyu tutmuş güzelim yarın görmezsin o kiloyu merak etme

insallah canim artik aksam 8 de midem bulaninca 500gr lik yogurdu indirdim mideye su zaten sigaram ve cakmagimla birlikte hep yanimda..:KK9::KK9:

kızlar vücudumda acayip bir şişlik vardı ptesi adet oldum bugün sabah da tartıldım 55.1 i gördüm :KK52::KK52: az daha gayret edersem 54 lü değerleri görmeye başlayacam yalnız bademciklerim feci şişmiş sabah bir kırgınlık vardı vücudumda vitamine mi başlasam?

Tebrik ederim hedefe ne kalmis sunun surasinda..:21:

dukancılar ramazanda güçlendirme yapıyor (sadece ramazan süresince)
ben de tutuyorum ve bence oruçtansa diyetten fedakarlık yapabiliriz
tabii benim düşüncem :KK34:

komşunun çocuğu da inşallah kısa zamanda iyileşir, Rabbim hiçbirimize dermansız kederler, hastalıklar bermesin.
acil şfalar diliyorum.
gelişmelerden bizi de haberdar et lütfen

Amin canim insallah rabbim sifa bekleyen herkese sifasini versin..Ben özel günlerim disinda orucumu daha hic birakmadim bu yüzden ramazana özel dukan yapacagim..:KK34:

gecmis olsun Allah sifalar versin, Allah evlatlarimizi tüm kötülüklerden korusun, grip olduklarinda atesleri ciktiginda bile perisan oluyoruz Allahim ailesine güc kuvvet ve sabir versin, insallah biranönce kurtulur bu hastaliktan.....

Amin canim sagol insallah dün gecede babasi mide kanamasi gecirmis bu sabah da onun haberini aldi cocuk hic birsey yemiyormus bir anne ne durumdadir tahmin edin iste artik..Rabbim beterinden saklasin bunada cok sükür.

Bende bunu paylasmistim ayni benimde cildim cok güzel oldu pamuk gibim...:KK34:

Sekercim mesaj gönderemiyorum sana aklimdasin unutmadim ama az cok ne durumdayim tahmin edebilirsin...iki eve birden yemek yaptim bugün suan pestilim cikmis durumdayim sac bas daginik esim diyorki askim salmissin kendini dedim git basimdan ben seni sallamayayim simdi..:KK9::KK9:

X