Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ballar bademler şu iki sualime bi yanıt.. yanıt yoksa da bi yorum en azından ..

midye ve evde yapılan kefir için ne düşünüyorsunuz.. dukana dahil edilebilirler mi???

bence midye dahil edilebilir tabiiki dolma ya da tava değil:)) ama deniz ürünü sonuçta.bnce yağ ilavesiz yenebilir.

Kızlar bugün işyerimden bir grup (gıcık tabiatlı) hatunun merakla karışık nazar yüklü bakışlarının hedefi oldum. Beni gözleriyle yediler adeta. Bir tanesi geldi, "ya sen ne yapıyosun ne güzel inceldin filan", dedi. Öbürü hemen zıpladı yanıma. E, dedim biliyosunuz ya zaten, daha önce de söylemiştim şekerim Dukan yaptığımı dedim. "Dukandan başka bişey yok mu yani spor filan, makineye filan girdin mi", dedi yine kıvırcık saçlı bodur olanı. Kavitasyondan bahsediyo belli. Yok dedim öyle şeylere para verecek göz yok bende. Mesele yağı kırdırmak değil ki mesela bir daha yağlanmamayı sağlayacak beslenme biçimini hayata geçirmek dedim. Kavitasyon mavitasyon hikaye dedim. Ben spor bile yapmıyorum. Sadece dukana bağlı besleniyorum deyince hemen pörtledi gözler. Ha sanki benden hemen iki üç tiyo alıp hayatın sırrını ele geçireceklermiş gibi "ne yiyosun peki", dediler. Dedim bi zahmet kitabı alıp da okuyuverin. Bu iş kulaktan dolma içine girilebilecek bişey değil. Sağlam irade yoksa hele hiç bulaşmayın derim dedim. Tırıs tırıs gittiler sonra. Eğlence başlıyor :)))

ohh ohh iyi olmuş motive etmişler seni o gıcık kızlar:KK1:

Şuan sevinçten uçabiliriimm ! :) 1 haftadır ölçülmemiştim ve 62 kiloydum bu bi hafta içinde ne kadar spor yapsamda götürmüştüm brownileri keklerii :$ Ama spor yapıyorum diye kilomu koruduğumu düşünüyordum az önce tartıldım (regl dönemim yaklaşıyor birde baya bi şiştim) 60 kilo gösterdi ! Daha 2 gün olmasına ragmen sonuç verdiğine inanıyorum kesinlikle aşırı derecede motive olmuş durumdayım. :)) Dukan amcaa sen çok yaşaaa !
Sen ne zaman başlamıştın da ne zaman brownileri yedin :)) bi de üstüne 2 kilo verdin hihihi :KK1: Senin bünyen de çok yaşasın bence :)) Maşallaahhh!! :nazar::nazar:
Selam canlarım, ben geldim.
Hemen ocağa yemek koydum soğuğu burda aldım, sizi çok özledim.

Dely ciğim sen bu saatte neden burdasın, çalışıyor musun evden mi girdin :))
Canlarım,
Bugün ofis dışındaydım gün boyu, sabah hindi jambon yedim çıktım, öğleye kadar bişey yemedim, öğlen adapazarındaki arkadaşlarımız yaz sofrası hazırlamışlar,teklif ettiler.Kavun, karpuz, beyaz peynir, minik domatesler, tereyağ, nutella vs. bir sürü şey vardı masada...Ben, domates, salatalık, 2 dilim karpuz, 3 minik kavun, kibrit kutusunun 1/4 kadar beyaz peynir ve tam buğday ekmeğinin yarım diliminin kabuğunu yedim.Saat 3-4 gibi 1 küçük light süt, ziyaretler sırasında içim biraz ezildiği için de yarım dilim tam ekmeğimi yedim.Şimdi de sebzeli tavuk pişiriyorum.Ayranla birlikte onu yiyeceğim.Bugün için yemediğim 3 yemek kaşığı yulaf kepeğim kaldı,onu da bi ara yiyeceğim. Bugünlük güçlendirme serüvenim bu şekilde.Yarın da ofiste olmayacağımdan bu saatlerde yeniden birlikteyiz.:KK3::emir_bebek::emir_bebek::KK16:

Hepinizi öpüyorum, beni özleyin:KK54::KK54::KK16::KK16::KK16:

Hoşgeldin canım, özledik seni :)) Yarın da özlücez demek :KK66: :KK16: Evdeyim. Forumda bodyrock tv'ye baktım da, spor yapıyordum, başka yapılacak şeyler araştırıyordum :KK28: :KK34:
Bugün hergünkünden sessizdi forum. Biraz da çalışalım dedik :)) :KK1: Sen yarın da yokmuşsun. Şimdi de çıktın herhalde.. Ben de çıkıyorum. Öpüyorum canım :KK54: Yarın akşam görüşürüz o zaman belkim :KK34: Bu arada çok kontrollü yemişsin. Aferin sanaaa :) :KK9: Güçlendirmen bi kere dah hayırlı olsun :) :KK34:

19 yaşımdayım allahtan aklım yaşımdan olgun ki uzamadan bitirdim hemen daha kötü şeylerde olabilirdi ve dedim ya bir daha asla dönmem yalvarsada bi kaç gün öncesinde takıyordum şimdi rahatım çok şükür yavaş yavaş kendime geliyorum başkalarına baktırtıyor nette -üye olduğumuz bi forum var- sayfamı vs :KK70: çocuk gibi:KK52:
Hah şöyleee!! :KK4: :KK1: Aferin canım!! Değmeyen biriymiş zaten yaa!! Kendini kurnaz sanıyo ama; demek çocukmuş hala :)) :KK1: Ben 29'um. Eh abla sayılırmışım hihih :KK1: Ama maşallah! Sen en doğru kararı vermişsin zaten :KK34: :KK19: :KK1: Kendinle gurur duy :KK66:

Günaydın güzelleeerrr!!

Yine mesaiyi burda açıyorum :)) Bugün çalışmam lazım artık, yoksa ciddi ciddi fırça yicem patrondan S: Puff:KK31: Yine de bırakamam ki ben burayı.. Kaçıp kaçıp gelirim ben :p :))

Günaydın şeker.. Doğrusu soğuğunu ben de çok beğenmedim, ama haftasonu 2 gün öyle tükettim, yine de sıcaklarda buzlu buzlu iyi geldi. Tadını fazla almamak için çabuk çabuk içince, dün boğazlarım ağrıdı hihih :KK1: Ben de 1-1,5 litre suya 3 poşet yeşilçay atıyorum. Ama ben içine tatlandırıcı da atıyorum ki; ice tea gibi olsun diye. tatlandırıcısız denedim de böööğğ geldi :p Limon da sıkıyorum. Fena olmadı yani. İçilmicek gibi değildi :)) Hem sıcak halini içebiliyorsan, öyle devam et madem :KK66:

Anlatacaktım ama; arkadaş gayet kısa ve öz anlatmış :)) Yine de yeni gelmişsin sayılır :) hoşgeldin.

Kekin içinde ne kadar kepek kullanıldığına bağlı olarak değişir. Atakta 1,5 kaşık, seyirde 2 kaşık kepek kullanıyoruz. Buna göre ayarlarsın, ama atakta yememeni tavsiye ederim. Tatlandırıcılar da kilo verimini azaltıyor sanırım.. Saat konusunda da sınırlama yok. Ama kitabı okusaydın, zaten bunları bilirdiin :S Bir an önce kitabı al ve oku lütfen. Bu diyetin 1. kuralı, kitabı okumak.. Kolay gelsin.

Hoşgeldin. Teşekkürler.. Umarım sen de ulaşırsın.. Yunanistan dedin, nasıl canım çekti birden :) Hiç de bilmem etmem ama.. Sana iyi tatiller, iyi eğlenceler..:KK55: Diyetin de iyi gider inşallah tatilde :KK66: :KK56:
tesekkürlerr sizde en kısa zamanda tatil moduna girin bronz bronz gezin
ayna çatlatın hadi bakalımmm
:)))

kızlar yaa bu tatlısızlık benim canıma tak ettim.yarın bi meyveli light yoğurt yesemmi sizce?kilo vermem durcak diyede çok korkuyorum...oofff napıcam ben yaaaa:KK37:

Kızlar bugün işyerimden bir grup (gıcık tabiatlı) hatunun merakla karışık nazar yüklü bakışlarının hedefi oldum. Beni gözleriyle yediler adeta. Bir tanesi geldi, "ya sen ne yapıyosun ne güzel inceldin filan", dedi. Öbürü hemen zıpladı yanıma. E, dedim biliyosunuz ya zaten, daha önce de söylemiştim şekerim Dukan yaptığımı dedim. "Dukandan başka bişey yok mu yani spor filan, makineye filan girdin mi", dedi yine kıvırcık saçlı bodur olanı. Kavitasyondan bahsediyo belli. Yok dedim öyle şeylere para verecek göz yok bende. Mesele yağı kırdırmak değil ki mesela bir daha yağlanmamayı sağlayacak beslenme biçimini hayata geçirmek dedim. Kavitasyon mavitasyon hikaye dedim. Ben spor bile yapmıyorum. Sadece dukana bağlı besleniyorum deyince hemen pörtledi gözler. Ha sanki benden hemen iki üç tiyo alıp hayatın sırrını ele geçireceklermiş gibi "ne yiyosun peki", dediler. Dedim bi zahmet kitabı alıp da okuyuverin. Bu iş kulaktan dolma içine girilebilecek bişey değil. Sağlam irade yoksa hele hiç bulaşmayın derim dedim. Tırıs tırıs gittiler sonra. Eğlence başlıyor :)))

:KK1::KK1: Bende de var öyle bi kaç tane :KK70: Önce pek ciddiye almadılar şimdi de "nasıl zayıfladın sen yaaa" diye geziyolar hiihihi :KK1: Hatta daha fazla zayıflama yaa, yeter diyolar. Artık kilo verişim inkar edemeyecekleri bir hale gelince, mecbur takdir etme konumuna geçtiler heheh:KK1: :KK34: Dahası da gelecek senin için inşallah :KK34:

İyi geceleeeerrr...

kızlar yaa bu tatlısızlık benim canıma tak ettim.yarın bi meyveli light yoğurt yesemmi sizce?kilo vermem durcak diyede çok korkuyorum...oofff napıcam ben yaaaa:KK37:
Canım ben günde iki tane sütaş (diyet) meyveli yoğurt tüketiyorum. Hatta sabah yulafımı meyveli yoğurtla karıştırıp yiyorum. Diğerini de akşam yemeği sonrası tatlı hesabına götürüyorum. kilo vermemi etkilemiyor. Onu da yemesem kilo vermemi etkileyecek çok acayip şeyler yiyicem eminim. :)) Meyveli yoğurt hızımı kesiyor en azından. Zaten iki taneye izin var.

:KK1::KK1: Bende de var öyle bi kaç tane :KK70: Önce pek ciddiye almadılar şimdi de "nasıl zayıfladın sen yaaa" diye geziyolar hiihihi :KK1: Hatta daha fazla zayıflama yaa, yeter diyolar. Artık kilo verişim inkar edemeyecekleri bir hale gelince, mecbur takdir etme konumuna geçtiler heheh:KK1: :KK34: Dahası da gelecek senin için inşallah :KK34:

İyi geceleeeerrr...

İhşallah dely, gerisi gelsin. Birbirimizden güç aldıkça da gelecek. İyi geceler güzelim.

Hatunlar size bir sorum olucak ben bu ara cok et değil de yumurta yogurt corbası peynır tüketiyorum çünkü etten böögg geldi..birde tatile sebze protein günlerim denk gelsin diye protein günümü uzatıyorum suan sizce problem olur mu ben 5+5 yapıyorum...:))9

Sen ne zaman başlamıştın da ne zaman brownileri yedin :)) bi de üstüne 2 kilo verdin hihihi :KK1: Senin bünyen de çok yaşasın bence :)) Maşallaahhh!! :nazar::nazar:

Ahaha başka bir diyet yapıydum ve 1 hafta önce bırakınca yemiştim , zaten bırakınca tam bırakıoyırm ama sporu asla bırakmadım galiba onun faydalarıı :-)

Canım ben günde iki tane sütaş (diyet) meyveli yoğurt tüketiyorum. Hatta sabah yulafımı meyveli yoğurtla karıştırıp yiyorum. Diğerini de akşam yemeği sonrası tatlı hesabına götürüyorum. kilo vermemi etkilemiyor. Onu da yemesem kilo vermemi etkileyecek çok acayip şeyler yiyicem eminim. :)) Meyveli yoğurt hızımı kesiyor en azından. Zaten iki taneye izin var.

:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:kekler çikolatalar rüyalarıma giriyo yaaa...kafayı yicem:KK36: off yarın yiyim bari bi tane Allah'ım inşallah durmaz kilo vermem.zeroyla falan dayanmaya çalışıyorum ama yok dayanamıyorum artık...tariflere baktım netten yağı azaltılmış kakao aradım btn gün yok anam dukaniçeler silmiş süpürmüş...birazdan sütün içine tarçın atcam içicem.:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

Hatunlar size bir sorum olucak ben bu ara cok et değil de yumurta yogurt corbası peynır tüketiyorum çünkü etten böögg geldi..birde tatile sebze protein günlerim denk gelsin diye protein günümü uzatıyorum suan sizce problem olur mu ben 5+5 yapıyorum...:))9

sorun değil ben 1 hafta hiç kırmızı et yemediğimi biliyorum , tavuk, balık, süt ürünleri ile idare ettim, 5+5 de yapabilirsin sorun yok bence oda önerilen bir seçenek sonuçta

Ekim dikkat dikkat arkadaşım sayfa 139 a geri dön :)))) günde 2 kaşık yulaf kepeği ve her gün 2 dilim tam tahıllı ekmek( tam buğday değil)

:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:kekler çikolatalar rüyalarıma giriyo yaaa...kafayı yicem:KK36: off yarın yiyim bari bi tane Allah'ım inşallah durmaz kilo vermem.zeroyla falan dayanmaya çalışıyorum ama yok dayanamıyorum artık...tariflere baktım netten yağı azaltılmış kakao aradım btn gün yok anam dukaniçeler silmiş süpürmüş...birazdan sütün içine tarçın atcam içicem.:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

canım ben çikolata ladım migrostan perlege , şekersiz tatlandırıcı var içinde yağıda azaltılmış belçika bitteri 2-3 günde bir1 parça yiyordum birde 1 ay sonra falan light dondurma aldım Algidanın karışıktı sadece vanilyalı ve çikolatalısından yedim azar azar çileklisini yemedim içinde meyve var diye çok çok şıkışırsan bunları yapabilirsin birde şu kahve dünyasındaki yoğurt dondurmada muhteşemdi oda lightmış kriz anlarında olabilir yani

kefir ok de midye icin birsey diyemiycem canim

Midyenin dolma olmayan hali :p bence dahil edilebilir. Pirinç olmadığı sürece yani :KK66:
bence midye dahil edilebilir tabiiki dolma ya da tava değil:)) ama deniz ürünü sonuçta.bnce yağ ilavesiz yenebilir.

yok yahu, hemen toplayıp arındırıp, tencerede kendi suyunu saldırıp, eccük de limon ohhh!!! tamamdır öyleyse :)) kefir'i de light sütte deniyorum bu gece.. bakalım tutacak mı !! ya tutarsa :KK70: hahayt..

Kızlar bugün işyerimden bir grup (gıcık tabiatlı) hatunun merakla karışık nazar yüklü bakışlarının hedefi oldum. Beni gözleriyle yediler adeta. Bir tanesi geldi, "ya sen ne yapıyosun ne güzel inceldin filan", dedi. Öbürü hemen zıpladı yanıma. E, dedim biliyosunuz ya zaten, daha önce de söylemiştim şekerim Dukan yaptığımı dedim. "Dukandan başka bişey yok mu yani spor filan, makineye filan girdin mi", dedi yine kıvırcık saçlı bodur olanı. Kavitasyondan bahsediyo belli. Yok dedim öyle şeylere para verecek göz yok bende. Mesele yağı kırdırmak değil ki mesele bir daha yağlanmamayı sağlayacak beslenme biçimini hayata geçirmek dedim. Kavitasyon mavitasyon hikaye dedim. Ben spor bile yapmıyorum. Sadece dukana bağlı besleniyorum deyince hemen pörtledi gözler. Ha sanki benden hemen iki üç tiyo alıp hayatın sırrını ele geçireceklermiş gibi "ne yiyosun peki", dediler. Dedim bi zahmet kitabı alıp da okuyuverin. Bu iş kulaktan dolma içine girilebilecek bişey değil. Sağlam irade yoksa hele hiç bulaşmayın derim dedim. Tırıs tırıs gittiler sonra. Eğlence başlıyor :)))
halt etmişler, müstehaklarını görmüşlerr..

ya bu arada ben yakındır ki işe başlayacağım biyerlerde.. ee şimdi onlar beni zayıf bilemeyecekleri için tontik muamelesi mi yapcaklar.. keşke işe girince başlasaydım dukana :))

ben de reyonda yağı azaltılmış diye ibare bulamadım sonra arkalarına falan baktım. nestlede %40 azaltılmıştır diye yazıyodu bi taraflarında.. onu aldım ben de... :nazar:

Bu yulaf mucizesi midir nedir anlayamadım. Acıkmak bilmiyorum sadece güçsüz düşmemek için yer hale geldim.
Sabah 1 haşlanmış yumurta.
Öğleyin de bir tavuk şiş yedim ama porsiyonun yarısı kaldı.
Önceden mi çok yiyordum şimdi mi az anlamadım.
Normali nedir acaba?

Öyle ya da böyle halimden memnunum aman bozulmasın:nazar:

güzelim bugün dukan kitabini aldim, icinde hergün protein tüketildigi icin zamanla insanin istahini kapatiyormus gitgide az acikmaya basliyormus buda cok normal zaten istenilende bu degilmi? istahimizin kesilmesi migdemizin kücülmesi seni tebrik ediyorum dogru yoldasin :KK76: :21: darisi basimiza insallah :KK19:

ballar bademler şu iki sualime bi yanıt.. yanıt yoksa da bi yorum en azından ..

midye ve evde yapılan kefir için ne düşünüyorsunuz.. dukana dahil edilebilirler mi???

bugün kitabini aldim her tür deniz hayvanlari kabuklular tüketebilirsiniz yaziyo, ben almanyada yasiyorum acaba türkiyedeki kitabinda yazmiyomu?

Şuan sevinçten uçabiliriimm ! :) 1 haftadır ölçülmemiştim ve 62 kiloydum bu bi hafta içinde ne kadar spor yapsamda götürmüştüm brownileri keklerii :$ Ama spor yapıyorum diye kilomu koruduğumu düşünüyordum az önce tartıldım (regl dönemim yaklaşıyor birde baya bi şiştim) 60 kilo gösterdi ! Daha 2 gün olmasına ragmen sonuç verdiğine inanıyorum kesinlikle aşırı derecede motive olmuş durumdayım. :)) Dukan amcaa sen çok yaşaaa !

süpersin canim tebrikler :KK16:

X