Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ben de tabloya girmek istiyorum

Başlangıç: 3 haziran 57 kg.
Güncel kilo: 14 haziran 54 kg.
Hedef : 49 kg. (Dukan'a göre 27 temmuza kadar ulaşağım)
Canım, artık önümüzdeki hafta inşallah, olur mu Maşallah çok da güzel kilo vermişsin.. Böyle gider inşallah.. Zaten kilo fazlan da yokmuş çok Bugünkü kilonu not al. Haftaya tekrar bildirim yap tamam mı Kolay gelsin

Ekim'in dediği gibi Nesrin. Bi şeyleri değiştirmeliyiz. Rutin olmamalı çünkü.. Balık da bol bol yicez bol bol.. ohohohoh!! :76:

2 gün atak denesen işe yarayabilir belki. tabii sıkıyor insanı ama duraklamayı da kırabilir.
spor denince tüylerim zıplıyor resmen

vay canına duş ha (----> + 25 = ben sigara için şöyle ayaklarımı uzatabileceğim bir yer isterdim )

nası acı biber yedin kuzum?

Olsun canım, ben de ticker ına dikkat etmemişim, 2 defa mesaj göndermişim ya, çifter çifter gider inşallah kilocuklar :))

Saunanın faydası olur eminim. Hadi hayırlısı bakalım.

Tatil öncesi cildimizi düzeltelim dimi. Hem kilocuklarda gider. Bugün MEST de içtim dolu. KArnım fenaa. Yarın yarışmayı bitirebilirim. :)
İNŞ..

İşte olduuuu!!! Ay deminden beri uğraşıyorum. Telefonla çekmiştim, yükleyemedim. Telefondan ekleyip, burdan yükledim

Görmüş olduğunuz fotolaaarrr:
1.Sonunda puf puf yapmayı başardığım, ama yine de fazla kabartamadığım ekmeğim. Üzerine çörek otu attım. Serbest olmayabilir :44: ama zaten 4 tane yani, napiyim.. 8 yemek kaşığı kepekli olan tarifle yaptım. İlk defa 1 güne bu kadar büyük dilim ekmek düştü
8 kaşık yulaf kepeği
yarım paket instatnt maya
1 doluyem. kaşık yoğurt
3 tane yumurta
5 yem.kaşığı light süt
biraz tuz koyup karıştırıyorum.fırını 50 derece yapıp yarım saat mayalandırıyorum.sonra uzun kare borcama alıp önce 200 derecede 20 dk sonra 150 derecede 20 dk pişiriyorum.

Bu tarifte maya yerine 1 paket kabartma tozu koydum. Ayrıca da 3 kaşık süt tozu ekledim. Bazı tariflerde süt tozu var, bazısında yok. Ama dün love da demişti, koymadan bişeye benzemiyo Bazısında içinde lor da var. Ben koymadım. süt tozunu ve kabartma tozunu en son ilave ettim. Kabartma tozu ilave edildikten sonra karışım çok fazla karıştırılmaz O zaman güzel kabarmaz çünkü. Kabartma tozundan sonra yeterince karıştırıyoruz, abartmıyoruz (Bu arada ben 200 derecede yaklaşık 40 dakika pişirdim )

2. Dukan hanımelleri ahan da bu! Adını uydurdum, ama çok benziyo (Yan fotonun kusuruna bakmayın. Bilgisayarları döndürün heheh ama yok, siz kafaları döndürün en iyisi :76:)

Dukan Kurabiyesi (Browni Kurabiye)
Malzemeler:
1 yemek kaşığı süt tozu
1 yemek kaşığı yağı azaltılmış kakao
1 adet yumurta + 1 yumurta akı
1 yemek kaşığı tatlandırıcı
4 yemek kaşığı Yulaf kepeği
3 yemek kaşığı Yulaf ezmesi
2 damla vanilya-butter aroma
2 çay kaşığı kabartma tozu

Yapılışı:
1- 1 yumurta ve 1 adet yumurtanın akını çukur bir kaba alın ve çırpın.
2- Kalan tüm malzemeyi kaba aktarıp iyice karıştırın.
3- Yağlı kağıt ya da silpat serilmiş fırın tepsisine tatlı kaşığı yardımıyla ve 3-4 santim aralıklarla alıp kaşığın tersi ile hafifçe yayın.
4- 160 derece önceden ısıtılmış fırında 10-12 dakika kadar pişirin.
5- Soğuyunca tepsiden ayırıp servis yapın.

3 kaşık yulaf ezmesi yerine 2 kaşık daha yulaf kepeği koydum. Yani 6 kaşık yulaf kepeği var. 8-10 parça çıktı işte. Kaç parçaymış, bi bakiim Bi de ben petibör aroması da kattım

Afiyet olsuuunnn!!!

Son düzenleme:

dely sen naptın akşam sana geliyom

Canım, taze acı biber de yedim, protein gününde turşu acı biber de yedim, kısıtlamadım. Et le beraber ekmek çok aranmıyor ya dely cim, ağzım çok yanarsa da ayran içiyorum.

İşte acıdan dolayı :)) Ama evet, bişeyler içerim ben de yanında Pul biberi abartıyorum ama bi de onu yersem... Çok severim acııııı Yerim yerim... Hepiciğini yerim

dely sen naptın akşam sana geliyom
Gel canım gel Lafı mı olur

Öpüyorum hepinizi canlaaaarrr!!!! Yarın görüşürüz inşallaaahhh!!! Mutlu akşamlar, bol sporlaaarrr

belki şaka gbi gelicek ama 5 dkdır dukan hanımellerini inceliyom of dely of:))) kokusunu bile duyucam biraz zorlarsam:))) ellerine sağlık yerken bnide düşün.kestaneşekerim için yiom bunu da de:)) bide banada yap bigün onlardan

Kuzuuum, maşallah maşallah, ben de yapmak istiyorum ama bu ara yapamam, sayfayı not alayım da ordan bakarım. Ellerine sağlık.

Sen nerelerdesin.. Valla elimden gelirse sana da yaparım caniko Tadı o akdar da güzel değil aslında, bakma hihihi Şekil iyi oldu hehe :)) Tadı biraz az, çünkü tatlandırıcıyı çok sevmiyorum. Ama çok tatlandırıcılı olmasından sa, böyle daha güzel..

Kuzuuum, maşallah maşallah, ben de yapmak istiyorum ama bu ara yapamam, sayfayı not alayım da ordan bakarım. Ellerine sağlık.

Afiyet olsun cicim Dediğim gibi tadı pek müthiş değil ama; içine tatlandırıcı atılmış sütlü nescafeyle yedim. Fena gelmedi tadı. Siz daha güzellerini yaparsınız. Byby

Canlarım, bitanelerim,

Hepinize iyi akşamlar, sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçsin inşallah.

İşte olduuuu!!! Ay deminden beri uğraşıyorum. Telefonla çekmiştim, yükleyemedim. Telefondan ekleyip, burdan yükledim

Eki Görüntüle 444583 Eki Görüntüle 444584

uffff fena halde açıktım şimdi, 2 kaşık tatlandırıcı atayım ben , ellerine sağlık ya
aynen kokusunu bile duydum sanki, çikolata parçalı hanımeller kokusu doldu burnuma
Öpüyorum hepinizi canlaaaarrr!!!! Yarın görüşürüz inşallaaahhh!!! Mutlu akşamlar, bol sporlaaarrr
sana da, kendine dikkat et

Canlarım, bitanelerim,

Hepinize iyi akşamlar, sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçsin inşallah.
amin, hepimizin inşallah

valla acıktım , patronun buzdolabına süt koymuştum, içeyim bari

mmmmh! bunlar harika gözüküyor canım çekti şimdi bende mi yapsam ne

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…