Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Pff calistigim icin pek yulafla yemek yap gfelan ugrasamiyorum. Krep yapmayi denedim cok kötü oldu :)

2 kasik öyle yiyorum :)

krep yerine dukan ekmeği yapabilirsin, hem tavaya yapıştı mı oldu mu derdi yok.
4 kaşık yulaf kepeği, 2 yumurta, 2-3 kaşık yoğurt- 1 çay kaşığı kab.tozu, peynir. (sebze günüyse maydonoz dereotu süper oluyor.) (biz annemle yaptığımız için bi ekmeği bir gün yarım yarım yiyebiliyoruz böylece. ayrıca kıvamı cıvık olsa da korkmayın, fırında pişince güzel oluyor. haa bir de borcama yağlı kağıt koymayı unutmayın :KK34:)

krepleri büyük yapmayın;portakal büyüklüğünde 3-4 krep olsun ve hamuru da normal krep gibi fazla cıvık olmasın.geniş bir spatula ile kolayca çevriliyor.Ben krep olarak yapmıyorum hatta;içine kabartma tozu ve bazen biber kabak gibi sebzeler de ekleyerek küçük silikon kalıplarda 6-7 dakika fırında pişiriyorum.Bu şekilde oluyor.

Eki Görüntüle 330493 .

aayyy bunlar süper olmuş, kabak rendelemek aklıma gelmemişti,sebze günü ekmeğini böyle yapayım ben dee :KK52:

Hiç çay içmeyen, bitki çaylarından nefret eden birisi olarak, yeşil çay içmek benim için işkence, zulüm :KK43: tarifi yok.

Yeşil çay içmek nasıl zevkli hale getirilir önerisi olan var mıdır acaba? :)

meyveli yeşil çaylar güzel, tarçınlı-karanfillisi de çıkmış.
sade bulursan içine çubuk tarçın,karanfil atarak tatlandırabilirsin...:KK34:

Süttozunda hangi markayı tercih ediyorsunuz ? Hangisi daha az yağlı ?

süttozu pınarınkini kullanıyoruz, açık mavi dışı. diğerleri kahve beyazlatıcı ve light bile olsa yağlı.

Dr. Oetker'in vanilyalı ve kakaolu light pudingini buldum Carrefour'da dün. Denedik, oldukça güzel. Tadlandırıcılı ve diyet sütle yapınca gerçekten çok hafif oluyor, tatlı krizine girenlere öneriyorum.

biz de denedik ama annemin yorumu şu oldu, bunu kakao-tatlandırıcı-nişasta işe ben de yaparım dedi. en azından içinde diğer koruyucular olmaz diye düşündüm ben de..

ben avusturyadayim canim, büyük markatlerin hepsine baktim diyebilirim. diyet reyonuna, diabet reyonuna heryere baktim bulamadim.simdilik canim tatli istediginde yulafli kek yapiyorum idare ediyor:KK56:

yaa avusturyada mısın, hangi şehiir? ben de orada okudum üniversiteyi :KK53:

bu arada kendimle ilgili bilgilere geçebilirim artık cevaplardan sonra :KK1:
pazar günü tartıldım 65.9 geldim, geçen pazar 65,5 gelmiştim :KK50:
gerçi bu hafta kabızlık oldu bende baya uzun süre. 2 gün sebze günü yaptım,ctesi-pazar anca pazar akşamı düzeldim. şimdi de 2 gün protein yapıcam dengelensin diye.. belki de bu yüzden de fazla çıkmış olabilirim.

saç dökülmesine gelince bende de oluyor maalesef, gerçi sonbaharın başından beri dökülüyor mübarek geçmedi gitti.
priorin dediniz,aklımı çeldiniz :26: yani aklımdaydı ama neyse kalsın demiştim, başlama hevesindeyim açıkçası.
internette bir sitede de 3al 2 öde kampanyası var priorinde..
alır,etkisini görürsem yazarım muhakkak..En Büyük KK

dukan krebi yapamayanlara gelince, bir üst mesajımda yazdığım şekilde ekmek-kek kıvamında birşey de yapabilirsiniz,güzel oluyor.
hem de at pişsin, krep gibi uğraştırmıyor.:KK34:

Güzel olursa paylaşırım cnm.
Sütü dene çok işe yarıyor.

İşallah cnm hiç moralini bozma kaldığın yerden devam et. Eminim sonucun olumlu olacak.

Bende bugün yediklerimi yazayım.
Sabah 1 bardak light süt (vaktim yoktu başka bişiy yemeye)
Öğlen Dukan krebi arasında 5 adet dukan köfte, az maydanoz, bikaç dilim domates
Akşam Tavuk haşlama ve yoğurt

teşekkürler canım. Öğün listen çok güzel de bu kadarcık yemek acıktırmıyor mu seni? ara öğünde hiçbirşey yemiyormusun? ben ara öünde yoğurt, süt olmadan yapamıyorum.

teşekkürler canım. Öğün listen çok güzel de bu kadarcık yemek acıktırmıyor mu seni? ara öğünde hiçbirşey yemiyormusun? ben ara öünde yoğurt, süt olmadan yapamıyorum.

Cnm normalde iki krep çıkacak ölçüden ben büyük bir tava kullanarak büyük bir krep yapıyorum. Yani dürüm lavaşı kadar bir krep düşün.
İçinde de 5 köfte. Gayet doyurucu oluyor yani.
Yalnız şimdi farkettimki bu öğünle kepek hakkımı aşmış oluyorum. 2 kaşık yerine 3 kaşık kepek tüketmiş oluyorum yani.
Ara da şimdi zero içicem bu arada. O da tutuyor baya bi.

arkadaslar yan odada herkes yaşpasta yiyoooo..bana göstermemeye calısıolar ama duydum bi keree =(( çok zorr ama dayanıcam =))

arkadaslar yan odada herkes yaşpasta yiyoooo..bana göstermemeye calısıolar ama duydum bi keree =(( çok zorr ama dayanıcam =))

yan odada yiyorlar, sana göstermemeye çalışıyorlar... güzel şeyler bunlar :) anlayışlı insanlarmış o yan odadakiler :) şanslı olduğun için sevinebilirsin mesela :)
sonraaaa sen de bir gün yiyeceksin o pastadan merak etme :KK66:

kızlar yazın bır ara dukana baslayıp 1 ayda sekız kılo verdıkten sonra maalesef okula gıdınce bıraktım ve aldım kılloları tekrarda bu dukanı ayrı sehırde okulda yapan hıc yokmu yaa bana yardımcı olsanız (okulun oldugu sehırdede yurtta kalıyorum ) nasıl yapıyor evınden uzak dukancılar bu dukanı?

yan odada yiyorlar, sana göstermemeye çalışıyorlar... güzel şeyler bunlar :) anlayışlı insanlarmış o yan odadakiler :) şanslı olduğun için sevinebilirsin mesela :)
sonraaaa sen de bir gün yiyeceksin o pastadan merak etme :KK66:

hehe haklısın çok şanslıyım..iş arkadaslarım onlar benim =)) ama kim duysa diyeti çook zor ben yapamam diyo..öle olunca benim de moralim yükselio iradem güçlü die =))

merhaba arkadaşlar uzun süredir bu diyeti yapmayı planlıyorum ama pazartesi başlayacağım ama bi kaç sorun olacak bana yardımcı olurmusunuz

öncelikle
1 -5 gün atak dönemini yaptıktan sora direk seyir döneminemi geçiyoruz ***kilona göre değişkenlik gösterir, testi yap bence..

2-atak döneminde protein olan herşeyi aynı gün tüketebiliyormuyuz yani sabah yumurta yiyip öğlen et yiyebiliyormuyuz ..aynen, bu ne bolluk dimi :)

3-bazı arkadaşlar salam sosis demiş bunlar gerçekten yenebiliyormu ..lıght hindi jambon yiyoruz tatlım

4- proteini herşekilde pişirebiliyormuyuz yağ ve tuz eklemediğimiz sürece ...aynen :)

5- kiloma 5 gün uyuyor 5 gün atak 5 gün seyir dönemimi yapacağım..ister 5+5 istersen 1+1 yapabilirsin..sonuç aynı

6- ve 13 kg vermek istiyorum diyelimki veremedim tekrar başamı dönüyorum yoksa koruma dönemini bitirdikten sonramı tekrar başlıyoruz

cevaplarınızı bekliyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın canım 2 .evrede istediğin kiloya düşene kadar kalıyosun, kitabı okudunmu?

selam dukan kardeşler, ya bu diyet hafta içi iyi gidiyorda hafta sonu çok zor oluyor. özellikle havalar yüzünden evde oturmak zorunda kalınca. canım sürekli bişeyler yemek istiyor. özellikle evli arkadaşlar yemek yaparken nasıl dayanıyosunuz? eşime kuru fasülye pilav yaptım ve o kadar çok canım istedi ki sanki daha önce hiç yememişim gibi.
bende evde dayanamıyorum, cumartesi misafirim vardı, pastalar kekler,poğacalar offf çok kötüydüm ama dayandım zafer benimmmm
ya arkadaşlar nie zamanında bu kdr çok yemişim die kendime kızmadan edemiorum..dün aksam misafirliğe gittik,diyette olduğumu söledim bişey hazırlamasın dedim ona rağmen pasta,kurupasta cinsi şeyler vardı bide kuruyemiş...herşeye dayandım da o kuruyemiş var ya nası dayandım bilemiorum..5 kilo civarında vermiştim dün sabah tartılmama göre sırf onun için yemedim dayandım..ama çook zor oldu =(( kendi kendime diorum az kaldı 3 hafta sonra ödül öğünlerim başlıcak o zmn nefsimi körlicek şekilde bişeyler yerim =)) ve bu süreçte hep okuduğum yorumlarınız geldi aklıma ve inanın çook destek oldunuz bana...inşallah hepimiz böyle zamanları atlatıp istediğimiz sağlıklı kilolara ulaşırız..

burdaki dayanışma zaten insana güç veren..yoksa o pastalara can mı dayanır :KK43:

kızlar , bugün 14.günüm..7 gün atak yaptım 3 kg verdim, ama seyir evresinde 500 gr.aldım tekrar..deliricem yaaa..kaçamak yaptınmı demeyin evet yaptım ama 1 lokma çiğ köfte, 2 kuru kayısı , 1 lokmada kek..sadece bu kadar..hemen duraklamaya girmem normalmi size? nes05 ve desen desen özellikle size soruyorum yardım lütfen kızlarrr

bide mısır unu 1 tatlı kaşığı günlük hakkımız vardı dimi kızlar?

kızlar krep yapa yapa artık usata oldum :)))))

2 kaşık kepek
1 yumurta
1,5 kaşık peynir
10 kaşık süt

tava ne kadar iyi olursa olsun , mutlaka 1 damla yağ dökün, peçete ile yayaın , yoksa olmuyo..afiyet olsun..

artık ben krepten sıkıldım, poğaçaya geçtim..dün akşam bir tepsi poaça yaptım ama pek kabarmadı, onuda öğrencem az kaldı :)

kızlar , bugün 14.günüm..7 gün atak yaptım 3 kg verdim, ama seyir evresinde 500 gr.aldım tekrar..deliricem yaaa..kaçamak yaptınmı demeyin evet yaptım ama 1 lokma çiğ köfte, 2 kuru kayısı , 1 lokmada kek..sadece bu kadar..hemen duraklamaya girmem normalmi size? nes05 ve desen desen özellikle size soruyorum yardım lütfen kızlarrr

bide mısır unu 1 tatlı kaşığı günlük hakkımız vardı dimi kızlar?

Kitapta da kilo alımı olabilir diyor. Yorumlardan okuduğum kadarıyla alınan kilolara aldırmayıp diyete devam edenler birden iniş yaşadıklarından bahsediyor. Böyle bir şey olması normal bence. Benim 20. günüm ben de takıldım kaldım. Ama ben o takılan kiloya takılıp kalmicam :KK70: aldırmıyorum yaniiii

kızlar krep yapa yapa artık usata oldum :)))))

2 kaşık kepek
1 yumurta
1,5 kaşık peynir
10 kaşık süt

tava ne kadar iyi olursa olsun , mutlaka 1 damla yağ dökün, peçete ile yayaın , yoksa olmuyo..afiyet olsun..

artık ben krepten sıkıldım, poğaçaya geçtim..dün akşam bir tepsi poaça yaptım ama pek kabarmadı, onuda öğrencem az kaldı :)

Cnm ben hiç yağ koymuyorum. Tavam da öyle çok iyi değil teflon işte bildiğin.
İşin sırrı sanırım tavayı çok iyi ısıtmakta ve üzerine delik delik olmadan çevirmemekte.

bende evde dayanamıyorum, cumartesi misafirim vardı, pastalar kekler,poğacalar offf çok kötüydüm ama dayandım zafer benimmmm

burdaki dayanışma zaten insana güç veren..yoksa o pastalara can mı dayanır :KK43:

eet fırsatım olsa siteye girip destek isticektim o aksam utanmadan =))

eet fırsatım olsa siteye girip destek isticektim o aksam utanmadan =))

haklısın canı ama bunun utanması olmazki..benim iş yerindeki arkadaşım yanımda hiçbişey yemiyo, ama eşim yiyo..ben eğer kötüysem yemeyin diyorum..çok zor bi diyet bizimki..ama dayanacağız..kendi kendini sürekli telkin et..ben aynaya bakıyorum ve az kaldı fıstıkk gibi olcam diyorum..hiç aynaya bakmayı sevmezdim o günleri hatırlıyorum, hadi diyorum hadi dayan..hepimiz birbirimize seve seve destek oluruz çünkü aynı çileyi çekiyoruz..

haklısın canı ama bunun utanması olmazki..benim iş yerindeki arkadaşım yanımda hiçbişey yemiyo, ama eşim yiyo..ben eğer kötüysem yemeyin diyorum..çok zor bi diyet bizimki..ama dayanacağız..kendi kendini sürekli telkin et..ben aynaya bakıyorum ve az kaldı fıstıkk gibi olcam diyorum..hiç aynaya bakmayı sevmezdim o günleri hatırlıyorum, hadi diyorum hadi dayan..hepimiz birbirimize seve seve destek oluruz çünkü aynı çileyi çekiyoruz..

eet ben de öle yapmaya çalışıorum..yemedikçe kendimi güçlü hissediorum hatta bazen..=)) herşey benim elimde gibi hissediorum..başlarda aynaya baktığımda 'ya o kdr da kilo almamışım' die kendimi kandırıodum..ama pantolon dar gelio,göbek katlanıo baktım tartı hız ibresi gibi sürekli artıo dedim tubiş dur artık bi yeme..sonra baktım yengem 10,annem 6 kilo verdi ve inanılmaz zayıfladı ben de başladım..ii ki de başlamısım,sizler de iiki varsınız..

eet ben de öle yapmaya çalışıorum..yemedikçe kendimi güçlü hissediorum hatta bazen..=)) herşey benim elimde gibi hissediorum..başlarda aynaya baktığımda 'ya o kdr da kilo almamışım' die kendimi kandırıodum..ama pantolon dar gelio,göbek katlanıo baktım tartı hız ibresi gibi sürekli artıo dedim tubiş dur artık bi yeme..sonra baktım yengem 10,annem 6 kilo verdi ve inanılmaz zayıfladı ben de başladım..ii ki de başlamısım,sizler de iiki varsınız..

YAŞASIN KADIN DAYANIŞMASIIIII :)))))))

umarım hepimiz pıtır pıtır kurtuluruz kikocuklardan :)

Az kaldı aranıza katılmama...Kitabımı okuyorum yemek tariflerimi çıkarıyorum birde alışverişe çıkarsam hazır olacam...Haftaya bende yazarım verdiğim kiloları inşallah...Bu arada dukan yemek tarifleri diye bir grup var face te orda kilo veren dukancılar fotoğraflarını koymuşlar...İnsanların bacakları bile zayıflamış :KK9::KK9::KK9: dikkatimi çekti tam benim istediğim şey ay inşallah bende veririm kilo :KK43:

X