Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

TECRÜBEYLE SABİTTİR....

sık diyet yapanların kilo vermesi daha zor oluyor... ayrıca vermesi gereken kilo 10 kilo ve altındaysa bi ay belki de daha kısa zamanda hedefe ulaşılıyor... sadece evreleri doğru uygulamak bol su içmek ve en az 30 dk yürüyüş yapmak yeterli.

ayrıca kitabın okunmasında fayda görüyorum çünkü sadece diyetten değil insal vucudunun işleyişinden de bi haber olduğunuzu anlıyorsunuz... bir diyetin vucuttaki etkilerine tanık olyor ve geçirdiğiniz tüm evrelerin nedenlerini anlıyorsunuz...

bugün reglim basladı ve tatlı krizimde basladı öglen yedigim yulaf kepekli yogurduma 1 tane kuru kayısı dogradım ama en kısa zamanda tatlandırıcı alıp dukan kurabiyesi yapmalıyım

Son düzenleme:
kızlar bende başlamak istiyorum:KK53::KK53::KK53: kitabını alcam bugün :KK16::KK16::KK16: inşşşş tam 12 kilo vermek istiyorumm:KK16::KK16::KK16:

Kitabı oku ve hemen başla bence, hadi hayırlı olsun. Ondan sonra giden kiloların keyfini sür. :KK76:

Canım yeşil çay sayını arttır işe yarıyor.

Şimdi baktım haftada iki porsiyon nişastalı gıda yazıyor. Bunlara hamur işleri, mercimek, kuskus, pirinç, patates girer yazıyor.
Ama güçlendirme evresini ikiye bölmüş. Örneğin 100 günse ilk 50 günde haftada 1 ödül yemeği ve 1 nişasatlı ürün , diğer 50 günde haftada 2 ödül ve nişasaatlı ürün diyor.

:KK9::KK9::KK9: Evet evet biliyordum, yanlış hatırlamıyormuşum demek ki....Çok teşekkürler arkadaşım :KK9:

KİMYOOONNNNN; bak sorunun cevabı burda canım, ben doğru hatırlıyormuşum.:KK52:

yemekhanede çıkan ızgara köfte SP gününde çok iyi gitti :KK1:
öğlen minik ton balığı ve peynirli krep yemiştim ama içim kıyıldı. yemek listesinde de ızgaraa köfteyi görünce çıktım yukarı...
ayran (%1,5 yağlı) - 3 ızgara köfte ve 1-2 kaşık da yoğurt yedim ooh olsun bana:KK56:

Seyir evresi hedeflenen kiloya kadar devam ettirilmeli canım. O 1+1 , 5+5 ler saf protein ya da protein +sebze yiyeceğin günlerin sayısını ifade ediyor. Aslında 1+1 ile 5+5 arasında verilen kilolar açısından bir fark yok. Sadece 5+5 biraz daha zor.

1+1 de bir gün saf protein bir gün protein+sebze ile besleniyorsun.

5+5 te 5 gün saf protein 5 gün de protein+sebze ile besleniyorsun.

cevap için çok teşekkür ederim. Bide seyir kısmında 2 gün saf protein 5 gün serbest diye bir bölüm varmış. Fazla kiloları olmayanlar için.Bunu okuyan bilen varmı acaba ? Varsa bu benim işime daha çok gelir.

Ay bende cok sevindim kepek hakkimi kullanmadanda abur cuburluk seyler yapabilicem en azindan. Dün Face grubunda bulunan Om Re isimli kullanicinin pogacasini yaptim. Muhtemelen herkeste yapiyordur cok meshur oldu cünkü ama benimki de bir cogununki gibi kabarmayip yayildi ancak tadi süper.

Tarifi söyle :

"OMRE POGAÇASI:)(HER EVRE)

Malzemeler : 2 yumurta, 10 kasik yulaf kepegi, 3 kasik süt tozu, 1 tatli kasigi splenda, 300 gr yagsiz peynir, 1 kabartma tozu, 2 yemek kasigi yogurt

Yapilisi : Hepsini karistirin ve yari civik bir hamur elde edin. Elinize yapisacak.. Ellerinizi islatarak hamurdan parçalar koparin..
Yukaridaki tariften 20 tane pogaça çikacak sekilde parçalar ayirin.. yagli kagida koyun ve üzerlerine yumurta sürün. Hayatinizda yediginiz en yumusak ve en kabaran pogaçalar olacagina eminim..
Parçalar resmen 2 kati sisti. NOT:Günlük kepek miktari hakkiniza göre tüketin lütfen"

henüz görmemis ve yapmamis olanlar icin denenmesi gerekir kesinlikle. Hazir tarifleri uygulamaktan henüz kendim uydurmaya baslamadim :KK52:

Ben de en kısa zamanda deniycem, :KK56: eminim çok lezzetlidir.

bugün sebze protein günüm

sabah 1 haslanmıs yumurta peynir domates salatalık 1 fincan sekersiz cay

ara 1 cay bardagı kefir

öglen yulaf kepekli yogurt

aksam yagsız kıymadan köfte kücük krep salata

yatmadan bitki cayı

spor 40 dakika yürüyüş

ben bu diyetten birşey anlamadım ya bana biri açıklasın diyet listesı falan ne bunun

arkadaşlar saf protein günlerinde bazen yemekhanede uygun yemek çıkmadığı için aç kalmamak için cacık yiyorum :KK43: malum içinde salatalık var sizce diyetimi baltalamışmı oluyorum

günaydın kızlar..bugün okula geldim hiç öğrencim yok kar sebebiyle..karne işleri de bitti.oh rahatım..bugün sp günüm kahvaltısını sevmiyorum sp nin bir tek...reglim bitti.akşama tartılacağım bakalım neler olacak...

ömürcüm aksam tartilmani tavsiye etmiyorum canim, aksama kadar yediklerimiz ictiklerimiz bide yorgunlugumuz bizi tartida agir cikariyor. yarin sabah wcden sonra hatta 2 gün sonra tartilsan gercek kilon seni daha mutlu edecektir insallah.

hepsi büyük büyük kızım 20 yaşında ünüversiteye gidiyor küçük kızım 17, yaşında lise 3, ikizler oglan 14 yaşına girecekler nisanda

masallah allah bagislasin yavrularinizi. benimde bi kizim var 3,5 yasinda. ben biriyle basetmekte zorlaniyorum. siz masallah 4 tanesi büyütmüssünüz bile. hayran kaldim:KK19: size.

Canım, çok teşekkür ederim. Yavrum mahvoldu kaç gündür, bir de ishali var. Çocuklarımız iyi olsun da, biz nasıl olsa bi şekilde atlatıyoruz, onlar hasta oldu mu iki katını yaşıyor insan.
İki gündür dukan beslenmeye geçtim, dün köfte yedim, akşama da ızgara çipura yiyicem. En iyi kurtarıcı şey balık bu diyette. :KK53:

kiyamammm insallah cabucak iyilesir oglusun, haslanmis patates ve havuc iyi gelir, simdi biseyde yemiyordur yavrucak :KK50: kizimda gecen ay böyle hastalanmisti. eline kraker ver severse o da iyi gelir ishale. cocuklar hasta olunca elimiz ayagimiz baglaniyor. onlardan cok biz hastalaniyoruz keske onlar hic hastalanmasalar. ben aksam yemegi yemedim daha ne yiyecegimi de bilmiyorum acayip yorgunum bugün.

kızlar bende başlamak istiyorum:KK53::KK53::KK53: kitabını alcam bugün :KK16::KK16::KK16: inşşşş tam 12 kilo vermek istiyorumm:KK16::KK16::KK16:

verirsin insallah canim, kitabi mutlaka alip okumalisin bencede. en kisa zamanda aramizda olman dilegiyle basarilar.

merhabalar....

kendi başıma dukan kitabını almış ve uygulamış birisi olarak(hala da devam ediyorum) nette bi araştırayım bakalım kimler ne yapmış dediğimde soluğu burada aldım...

yaklaşık 3 ay oldu başlayalı ve 87,5 kilodan 74.0 kiloya düştüm. hedefim 68-65 arası bi noktada sonlardırmak ki bana verilen dukan çizelgesine göre daha bir ayım var bakalım inş hedefe de ulaşıcam....

Aslında sabır ve dirayet isteyen bir program bu . Hele ki vermesi gereken kil0 benim gibi 20 kiloyu buluyorsa. seyir evresi de güçlendirme evresi de uzadıkça uzuyor sabır tükeniyor direnç kırılıyor ... seyir evresini hadi tamamlarım da kilo başına 10 gün yani 20*10 =200 günlük bir güçlendirme evresine katlanabilirmiyim bilmiyorum ...

seyir evresi boyunca tek kaçamağı yağ konusunda oldu artık sebzeleri yada et+ tavuk pişirirken az da olsa yağ koymaya başladım... onun dışında ne tatlı ne meyva ne karbonhidrat ne bakliyat hala ağzıma sürmedim... kurtarıcım goji bery oldu meyva açısından...

ama botivasyon çok önemli belkide şu aşamada 3 ayın sonunda bu nelende burada buldum kendimi . kk nın o inanılmaz motivasyonuna ihtiyaç duyuyor olabilirm belimedim ....

neyse.. işte böyle geldim gördüm ve yazmak istedim :KK17:

sende hosgeldin aramazia. masallah cok güzel kilo vermissin tebrik ederim, geri kalan kilolarinida bizimle birlikte verirsin insallah. evet kilo verimi durunca veya diyetten SIKILINCa moral cok önemli oluyor. siz yine tek basiniza 3 ay güzel idare etmissiniz. bu site olmasa . yorumlari okumsam cok cabuk birakirdim herhalde diyeti. o yüzden forumdan uzaklamamaya bakiyorum :KK8:

Kizlarrr keske ilk yaptigim.diyet bu olsaydii:KK43: bugun atak 6.gunumdetim yarin seyire gecicem.ama teste gore -2.3 kilo vermem gerekiyodu ama ben 900 g verdim:KK43:( sanirim vucudum diyete bagisiklik kazanmis..neysrr yavasta olsa gitsin dee..bu yuzdrn dayanabilirsem.ayda bir tartilmaya karar verdim .

yeni başlayan arkadaşlar için bugün denediğim bir tarif:

3 yemek kaşığı yulaf kepeği,
12 kaşık süt
1 yumurta
rendelenmiş kaşar ya da tulum peyniri
çok az çörekotu
birkaç dal doğranmış dereotu

ben denedim, gayet güzel oldu, tavsiye ederim...

ömürcüm aksam tartilmani tavsiye etmiyorum canim, aksama kadar yediklerimiz ictiklerimiz bide yorgunlugumuz bizi tartida agir cikariyor. yarin sabah wcden sonra hatta 2 gün sonra tartilsan gercek kilon seni daha mutlu edecektir insallah.

masallah allah bagislasin yavrularinizi. benimde bi kizim var 3,5 yasinda. ben biriyle basetmekte zorlaniyorum. siz masallah 4 tanesi büyütmüssünüz bile. hayran kaldim:KK19: size.

kiyamammm insallah cabucak iyilesir oglusun, haslanmis patates ve havuc iyi gelir, simdi biseyde yemiyordur yavrucak :KK50: kizimda gecen ay böyle hastalanmisti. eline kraker ver severse o da iyi gelir ishale. cocuklar hasta olunca elimiz ayagimiz baglaniyor. onlardan cok biz hastalaniyoruz keske onlar hic hastalanmasalar. ben aksam yemegi yemedim daha ne yiyecegimi de bilmiyorum acayip yorgunum bugün.

verirsin insallah canim, kitabi mutlaka alip okumalisin bencede. en kisa zamanda aramizda olman dilegiyle basarilar.

sende hosgeldin aramazia. masallah cok güzel kilo vermissin tebrik ederim, geri kalan kilolarinida bizimle birlikte verirsin insallah. evet kilo verimi durunca veya diyetten SIKILINCa moral cok önemli oluyor. siz yine tek basiniza 3 ay güzel idare etmissiniz. bu site olmasa . yorumlari okumsam cok cabuk birakirdim herhalde diyeti. o yüzden forumdan uzaklamamaya bakiyorum :KK8:

canım ALLAH KIZINI SİZE BAGIŞLASIN YAŞ 35 OLDU .ŞİMDİ KİLO VERME SIRASI :KK76:

yarın sefertasımı hazırlayıp gitcem okula. Aç kalıyorum yoksa :KK43:

Misafir ağırlamaktayız, mısır patlattım bir tane bile almadım ağzıma. Umarım bir önceki gibi irade zayıflığı yaşamam :KK43:

Bozmayacağımmmmmm ..............

merhaba arkadaşlar,

ben bu diyete başlayalı bugün 10 gün oldu. ilk başlarda yani atakta inceldiğimi hissediyordum. ama ataktan sonraki dönemde hiç öyle olmadı. halen aynı duruyorum. moralim acayip bozuk. diyeti bırakmayı bile düşünüyorum. ama bu kadar emek verdiğim için kıyamıyorum. biraz daha dayanacağım. neden böyle oldu anlayamadım. öyle çook büyük kaçamakta yapmadım. yorumları okurken bir arkadaşın yumruk yapmak diye birşey yazdığını okudum. bu ne demek. kilo verme durunca yapılıyor sanıyorum. nasıl yapldığını bilen var mı acaba. kararsız kalınca, motivasyonum düşünce hemen kadınlar kulübüne koşuyorum. yazılanları okumak iyi geliyor.

bugünkü menüm: sabah yulaf kepeğinden yaptığım ekmekten bir dilim ve minicik kaşar peyniri tatlandırıcılı bir bardak çay. öğlen ise ızgara tavuk, salata ve yoğurt. su da içiyorum aynı zamanda. akşamada haşlanmış tavuk yiyeceğim ayranla birlikte yanında salata da olabilir.

kitabı okumadan yaptığım için pişmanım. keşke alıp okusaydım. ama buradaki arkadaşların deneyimlerinden yararlanarak yapmak daha kolay geldi herhalde. bu diyete yeni başlayacak arkadaşlara kitabı okumalarını tavsiye ederim. benim gibi yapmasınlar. sonra ne yapacaklarını şaşırırlar.

önümüzdeki pazartesiye kadar diyete aynen devam edeceğim. yine kilo vermezsem bırakmayı düşünüyorum. ne inatçı kiloymuş bu ya. gitmek bilmedi bir türlü.

slm sevseb70,
Benimde 9.günüm;61.7 idim başladığımda 3 gün atak yaptım 59.7'e indim 5.günümde 59.1 oldum,3 gün gram veremedim ama bu sabah 58.7 olmuşum:)) çok sevindim,bunları yazıyorum çünkü seninle neredeyse aynı zamanda başlamışız,sakın bırakmayı düşünme;sen kaç kiloydun ve kaç kilo verebildin?burda herkes istediği kiloya neredeyse ulaşmış,bizde ulaşıcaz:))birbirimize destek olarak:))

Kızlar yardımm:)
ben bugün goji berry aldım ama seyirde ne kadar tüketebiliyoruz bilmiyorum,cevap verirseniz sevinirim:)) kitapta yok mu yoksa ben mi gözümden kaçırdım bilmiyorum??
yarın okulda nöbetçiyim 07:30-18:00 arası ve tembel ben bu zamana kadar sadece krep denedim yarın okulda yiyebilecek birşey tarifi olan var mı?splendam ya da takitam yok ama basit bir tarife ihtiyacım var:)
şimdiden teşekkürler

Kızlar yardımm:)
ben bugün goji berry aldım ama seyirde ne kadar tüketebiliyoruz bilmiyorum,cevap verirseniz sevinirim:)) kitapta yok mu yoksa ben mi gözümden kaçırdım bilmiyorum??
yarın okulda nöbetçiyim 07:30-18:00 arası ve tembel ben bu zamana kadar sadece krep denedim yarın okulda yiyebilecek birşey tarifi olan var mı?splendam ya da takitam yok ama basit bir tarife ihtiyacım var:)
şimdiden teşekkürler

25- 30 tane canım ben tek avuç içim kadar yiyorum :)

Her şeyin aşırısı gibi suyun da fazlası zararlı. Kandaki mineral dengesi bozuluyor. Orada maden suyu da iç bari
Maden suyundaki mineraller dengelemeye yardımcı olur Dukan da tavsiye etmiş zaten

teşekkürler canım bak ben bilmiyodum maden suyunu onuda içerim artık:)

Kizlarrr keske ilk yaptigim.diyet bu olsaydii:KK43: bugun atak 6.gunumdetim yarin seyire gecicem.ama teste gore -2.3 kilo vermem gerekiyodu ama ben 900 g verdim:KK43:( sanirim vucudum diyete bagisiklik kazanmis..neysrr yavasta olsa gitsin dee..bu yuzdrn dayanabilirsem.ayda bir tartilmaya karar verdim .

malesef benimde diyet gecmisim uzun, yapmadigim diyet kalmadi, hele gecen yaz, bi diyetten öbürüne ziplayip durdum. kilo verdim mi verdim 68 kilo ya inmistim ki 79 kiloyla baslamistim. yazdan sonra tekrar kilo almaya basladim eski düzenime geri dönünce. sonuc felaket 74 le dukana baslamistim eylülde 2 haftada 4 kilo vermistim ne güzel. sonra bi nedenle diyeti biraktim. cok pismanim ve cezasini simdi cekiyorum resmen. bugün 2. haftam doldu diyette, ve verdigim kilo 2,5 aradaki fark nerdeyse yari yariya. bakalim kilolarimin inadini kircam bu defa insallah pes etmek yook!

X