Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Şu an kitap yanımda değil, yanlış bilgilendirmek istemem ama benim aklımda kalan güçlendirmenin ilk yarısında haftada bir ödül yemeği ve haftada bir nişastalı yani hamur işi tarzı beslenme hakkımız var. Haftada bir kez ödülün dışında hamur işi yiyebilirsin.

buarada nişastalılarda hafta da 1 diye sınırlama olduğunu hatırlamıyorum

Kardeşim uyguluyor bu diyeti 12 kilo kadar verdi. Hatta bir ara adam gibi yapamadı biraz ipin ucunu kaçırdı ama verdi yine.

hosgeldin desendesencim! hepinize gecmis olsun. insallah oglunuzda bi an önce sagligina kavusur. 400gram aldim diyede kendini üzme. kisa zamanda toparlanip yine vermeye baslarsin merak etme. hedefe kac kaldiki. moralini yüksek tut ki cabucak iyilesin:KK19:

Canım, çok teşekkür ederim. Yavrum mahvoldu kaç gündür, bir de ishali var. Çocuklarımız iyi olsun da, biz nasıl olsa bi şekilde atlatıyoruz, onlar hasta oldu mu iki katını yaşıyor insan.
İki gündür dukan beslenmeye geçtim, dün köfte yedim, akşama da ızgara çipura yiyicem. En iyi kurtarıcı şey balık bu diyette. :KK53:

Çookk teşekkür ederim, geçmiş olsun dileklerin için:))
Eşimde öyle diyor, yeter artık güçlendirmeye geç sen diyor. En azından dukan amcanın dediği 60 kiloyu bi göreyim, belki geçerim güçlendirmeye. Daha fazla zorlamanın alemi yok. :nazar:

Selam canım;
Özellikle ilk bir ay zor geçiyor, acaba devam edebilecek miyim, çok halsizim ne yapacağım gibi sorular aklımızı karıştırıyor. Açlık hissi bir aydan sonra tamamen geçiyor merak etme. Vitamin desteği de alarak bu dönemi sorunsuz atlatabilirsin. Nescafe içebilirsin uykunu açmak için. İnan bana bir ay sonra diyet alışkanlık haline gelecek ve hiç etkilemeyecek seni. :KK34:

Teşekkürler canım. Vitamin almam şart oldu sanırım Ama bu vitaminler pahalı biraz en uygunu hangisi acaba? bütçemi sarsmamam gerekiyor.:KK61:

buarada nişastalılarda hafta da 1 diye sınırlama olduğunu hatırlamıyorum

Benim aklımda kalan bu şekilde...Mantıklı düşünürsek zaten sınırlama olmalı gibime geliyor.
ARKADAŞLAR; kitabı olan bi bakıp cevabını yazabilir mi??Bizim aklımız karıştı. :44:

Canım çok teşekkür ederim geçmiş olsun dileklerin için...Süttozu bulmana sevindim, yap bakalım güzel güzel poğaçalar, bize de yaz tarifini ama :KK16:

Kızlar günaydınlar,

Hani uzun zamadır en az indiğiniz kiloya geldiğinizde vücut direnişe geçiyor ya aşağısına inmemek için hee işte ben tam ordayım yazın kendimce bi diyet yapmıştım şuanki kiloya geldim bıraktım şimdi tam o kilodayım ama bir haftadır hiç bişey değişmiyor kilomda neredeyse nasıl kırıcam ben bu direnci ? :KK43: :KK43: Çok fazla yürüyüş yapamıyorum havalar malum birde geç çıkınca işten olmuyor suyu fazlaca tüketiyorum 3 lt yakın bu aralar 1+1 olmama rağmen sebze günlerim karıştı diye iki gündür saf protein tüketiyorum ama yok motivemi etkiliyo artık....

Canım yeşil çay sayını arttır işe yarıyor.
Benim aklımda kalan bu şekilde...Mantıklı düşünürsek zaten sınırlama olmalı gibime geliyor.
ARKADAŞLAR; kitabı olan bi bakıp cevabını yazabilir mi??Bizim aklımız karıştı. :44:

Şimdi baktım haftada iki porsiyon nişastalı gıda yazıyor. Bunlara hamur işleri, mercimek, kuskus, pirinç, patates girer yazıyor.
Ama güçlendirme evresini ikiye bölmüş. Örneğin 100 günse ilk 50 günde haftada 1 ödül yemeği ve 1 nişasatlı ürün , diğer 50 günde haftada 2 ödül ve nişasaatlı ürün diyor.

kızlar ben hesapladım okulda tenefüs aralarında 1,5 litre çay içiyomuşum.evdede susuyorum proteinden en az 1,5 litre su ekstra çay may içiyorum.dukan çok su içmeye karşı degil mi.azaltayımmı sizce suyu?

Her şeyin aşırısı gibi suyun da fazlası zararlı. Kandaki mineral dengesi bozuluyor. Orada maden suyu da iç bari
Maden suyundaki mineraller dengelemeye yardımcı olur Dukan da tavsiye etmiş zaten

ya bırısıde bana cevap verse :KK43: meyvelı yogurt yıyebılıomuyum :KK43:

Atakta olmamak şartıyla light meyveli yoğurtlardan günde en fazla iki adet yiyebilirsin.

seyir döneminde ceviz, kuru kayısı, kuru incir, fındık gibi şeyleri az da olsa yemek mümkünmü ?

Malesef kesinlikle yenmiyor bunlar.

dukana başlayalı ilk defa hasta oldum, boğazım şiş, antibiyotik ve dünyanın ilacını alıyorum
dün çorba içtim ve meyve yedim ama vicdan azabı çektim ki hemde nasıl...
2,5 yaşında oğlum var, eşim çok yoğun çalışıyor ve burda kimsemiz yok yani oğlumun tüm bakımı bana ait, biran önce iyileşmem lazım kısaca ama diyeti bozmayada kıyamıyorum, 3,5 aylık emeğim bu benim, öyle kararsızım ki öyle köşeye sıkışmış hissediyorum ki kendimi anlatamam :KK43:(((((

Çok geçmiş olsun canım, seni çok iyi anlıyorum. Ben de aynı durumdaydım, eşim bakıyordu bana, sonra o da hastalandı, arkasından da oğlum hastalandı. Bize de bakacak kimse olmadığı için hep dışardan yemek söyledik. Portakal-greyfurt-mandalina suyu içtik. Diyeti bozmuş olduk anlıycağın, iki gündür de kaldığımız yerden devam ediyoruz dukana. Sıkma sen canını, iyileşene kadar idare ediceksin artık. Sonra kaldığın yerden aynen devam. Herşeyin başı sağlık, üzülme sen bir an önce iyileşmeye bak canım. :KK9:

Şu kahvaltı sorununu da bir düzeltsem süper olacak ama yıllardır kahvaltı yapmadan çıktım dışarı :KK43: bunu aşamıyorum işte

kızlar bende başlamak istiyorum:KK53::KK53::KK53: kitabını alcam bugün :KK16::KK16::KK16: inşşşş tam 12 kilo vermek istiyorumm:KK16::KK16::KK16:

Arkadaşlar size bişey soracam.Ben pazartesi bu diyete başladım.Bu sabah tartıldığımda 2.5 kgs vermişim inanılmaz mutlu oldum.Atak devresini 5 gün yapacağım.Ama bi sonraki aşama için 5+5 deniliyor. Bu ne demek ?Benim bi sonraki aşamamda ben 1 gün protein 1 gün protein+sebze tükeceğim değil mi ? Bunuda 5 gün süreylemi yapacam ? Kafam karıştı :KK17:

Arkadaşlar size bişey soracam.Ben pazartesi bu diyete başladım.Bu sabah tartıldığımda 2.5 kgs vermişim inanılmaz mutlu oldum.Atak devresini 5 gün yapacağım.Ama bi sonraki aşama için 5+5 deniliyor. Bu ne demek ?Benim bi sonraki aşamamda ben 1 gün protein 1 gün protein+sebze tükeceğim değil mi ? Bunuda 5 gün süreylemi yapacam ? Kafam karıştı :KK17:

Seyir evresi hedeflenen kiloya kadar devam ettirilmeli canım. O 1+1 , 5+5 ler saf protein ya da protein +sebze yiyeceğin günlerin sayısını ifade ediyor. Aslında 1+1 ile 5+5 arasında verilen kilolar açısından bir fark yok. Sadece 5+5 biraz daha zor.

1+1 de bir gün saf protein bir gün protein+sebze ile besleniyorsun.

5+5 te 5 gün saf protein 5 gün de protein+sebze ile besleniyorsun.

bende salı günü basladım. seruvenıme 71.5 kilo ile basladım ve suanda 70.1 cok guzel bı duygu ama hala kafamda bı takım sorular var acaba dogrumu yapıyorum gıbı pazartsı uye oldum hemen hemen butun hepsını okudum sayılır formun kıtabımda var ama bırı bana sabah oglen aralarda ve aksam neler yedıgını yazabılırmı ornek olarak simdiden tesekkur ediyorum :)

Merhaba hanımlaaar

Dün tesadüf eseri nette dolaşırken bir yerde "dukan diyeti yap" yazısını gördüm ve araştırmaya başladım, inanılmaz etkilendim.
İşten çıkar-çıkmaz da kitabını aldım. 100.sayfaya kadar geldim mutlaka okuyup bitiricem ve bu diyeti yapıcam.
Çünkü nerede okuduysam diğer diyetlere göre çok farklı ve başarılı görünüyor. Ben hamilelik kilolarımı bir türlü veremiyorum hemen hemen 12 kg fazlam var.Şu anda 65 kiloyum ve 53 kilo olmak istiyorum. 1.sayfadan itibaren okumaya çalıştım ama mümkün değil. Sizlerden yardım istiyorum. Öncelikle nerede nasıl ölçüm yapmalıyım yani evrelerimi nasıl belirlicem. Kitabı okuduktan sonra markete gidip buna göre alışveriş yapmayı düşünüyorum neler ve hangi marka ürünleri kullanmalıyım. Püf noktalarınız var mı diyeti kolaylaştırmak adına bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu anda samanlıkta iğne arıyor gibiyim sanırım kitabı okumadığım için...Teşekkürleer

Canım çok teşekkür ederim geçmiş olsun dileklerin için...Süttozu bulmana sevindim, yap bakalım güzel güzel poğaçalar, bize de yaz tarifini ama :KK16:

Ay bende cok sevindim kepek hakkimi kullanmadanda abur cuburluk seyler yapabilicem en azindan. Dün Face grubunda bulunan Om Re isimli kullanicinin pogacasini yaptim. Muhtemelen herkeste yapiyordur cok meshur oldu cünkü ama benimki de bir cogununki gibi kabarmayip yayildi ancak tadi süper.

Tarifi söyle :

"OMRE POGAÇASI:)(HER EVRE)

Malzemeler : 2 yumurta, 10 kasik yulaf kepegi, 3 kasik süt tozu, 1 tatli kasigi splenda, 300 gr yagsiz peynir, 1 kabartma tozu, 2 yemek kasigi yogurt

Yapilisi : Hepsini karistirin ve yari civik bir hamur elde edin. Elinize yapisacak.. Ellerinizi islatarak hamurdan parçalar koparin..
Yukaridaki tariften 20 tane pogaça çikacak sekilde parçalar ayirin.. yagli kagida koyun ve üzerlerine yumurta sürün. Hayatinizda yediginiz en yumusak ve en kabaran pogaçalar olacagina eminim..
Parçalar resmen 2 kati sisti. NOT:Günlük kepek miktari hakkiniza göre tüketin lütfen"

henüz görmemis ve yapmamis olanlar icin denenmesi gerekir kesinlikle. Hazir tarifleri uygulamaktan henüz kendim uydurmaya baslamadim :KK52:

merhabalar....

kendi başıma dukan kitabını almış ve uygulamış birisi olarak(hala da devam ediyorum) nette bi araştırayım bakalım kimler ne yapmış dediğimde soluğu burada aldım...

yaklaşık 3 ay oldu başlayalı ve 87,5 kilodan 74.0 kiloya düştüm. hedefim 68-65 arası bi noktada sonlardırmak ki bana verilen dukan çizelgesine göre daha bir ayım var bakalım inş hedefe de ulaşıcam....

Aslında sabır ve dirayet isteyen bir program bu . Hele ki vermesi gereken kil0 benim gibi 20 kiloyu buluyorsa. seyir evresi de güçlendirme evresi de uzadıkça uzuyor sabır tükeniyor direnç kırılıyor ... seyir evresini hadi tamamlarım da kilo başına 10 gün yani 20*10 =200 günlük bir güçlendirme evresine katlanabilirmiyim bilmiyorum ...

seyir evresi boyunca tek kaçamağı yağ konusunda oldu artık sebzeleri yada et+ tavuk pişirirken az da olsa yağ koymaya başladım... onun dışında ne tatlı ne meyva ne karbonhidrat ne bakliyat hala ağzıma sürmedim... kurtarıcım goji bery oldu meyva açısından...

ama botivasyon çok önemli belkide şu aşamada 3 ayın sonunda bu nelende burada buldum kendimi . kk nın o inanılmaz motivasyonuna ihtiyaç duyuyor olabilirm belimedim ....

neyse.. işte böyle geldim gördüm ve yazmak istedim :KK17:

merhabalar....

kendi başıma dukan kitabını almış ve uygulamış birisi olarak(hala da devam ediyorum) nette bi araştırayım bakalım kimler ne yapmış dediğimde soluğu burada aldım...

yaklaşık 3 ay oldu başlayalı ve 87,5 kilodan 74.0 kiloya düştüm. hedefim 68-65 arası bi noktada sonlardırmak ki bana verilen dukan çizelgesine göre daha bir ayım var bakalım inş hedefe de ulaşıcam....

Aslında sabır ve dirayet isteyen bir program bu . Hele ki vermesi gereken kil0 benim gibi 20 kiloyu buluyorsa. seyir evresi de güçlendirme evresi de uzadıkça uzuyor sabır tükeniyor direnç kırılıyor ... seyir evresini hadi tamamlarım da kilo başına 10 gün yani 20*10 =200 günlük bir güçlendirme evresine katlanabilirmiyim bilmiyorum ...

seyir evresi boyunca tek kaçamağı yağ konusunda oldu artık sebzeleri yada et+ tavuk pişirirken az da olsa yağ koymaya başladım... onun dışında ne tatlı ne meyva ne karbonhidrat ne bakliyat hala ağzıma sürmedim... kurtarıcım goji bery oldu meyva açısından...

ama botivasyon çok önemli belkide şu aşamada 3 ayın sonunda bu nelende burada buldum kendimi . kk nın o inanılmaz motivasyonuna ihtiyaç duyuyor olabilirm belimedim ....

Hoşgeldiniz.. Çok güzel kilo vermişsiniz tebrikler... Ben de görürmüyüm -13 leri.. Bence burada olmanın büyük yararı var. Hergün yazışmaları okudukça motivasyon aşılıyoruz birbirimize. Ben bu topikteki dostlar olmasa çoktan bırakırdım diyetiEn Büyük KK

merhabalar....

Hoşgeldin, burda olmak motivasyon açısından çok iyi geliyor..

Merhaba hanımlaaar

Dün tesadüf eseri nette dolaşırken bir yerde "dukan diyeti yap" yazısını gördüm ve araştırmaya başladım, inanılmaz etkilendim.
İşten çıkar-çıkmaz da kitabını aldım. 100.sayfaya kadar geldim mutlaka okuyup bitiricem ve bu diyeti yapıcam.
Çünkü nerede okuduysam diğer diyetlere göre çok farklı ve başarılı görünüyor. Ben hamilelik kilolarımı bir türlü veremiyorum hemen hemen 12 kg fazlam var.Şu anda 65 kiloyum ve 53 kilo olmak istiyorum. 1.sayfadan itibaren okumaya çalıştım ama mümkün değil. Sizlerden yardım istiyorum. Öncelikle nerede nasıl ölçüm yapmalıyım yani evrelerimi nasıl belirlicem. Kitabı okuduktan sonra markete gidip buna göre alışveriş yapmayı düşünüyorum neler ve hangi marka ürünleri kullanmalıyım. Püf noktalarınız var mı diyeti kolaylaştırmak adına bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu anda samanlıkta iğne arıyor gibiyim sanırım kitabı okumadığım için...Teşekkürleer
bence ilk olarak kitabı oku, sonrada burada bi 30-40 sayfa yorum okursan kafanda herşey oturur bence, şimdiden hoşgeldin..

bende salı günü basladım. seruvenıme 71.5 kilo ile basladım ve suanda 70.1 cok guzel bı duygu ama hala kafamda bı takım sorular var acaba dogrumu yapıyorum gıbı pazartsı uye oldum hemen hemen butun hepsını okudum sayılır formun kıtabımda var ama bırı bana sabah oglen aralarda ve aksam neler yedıgını yazabılırmı ornek olarak simdiden tesekkur ediyorum :)

sabah
2 yumurtalı omlet yada haşlanmış yumurta
peynir
lıght jambon

ara
1 dukan kek, yada lıght yoğurt

öğlen
kızarmış tavuk yada köfte
yoğurt
salata(seyir de)

ara
kek yada yoğurt

akşam
köfte yada tavuk yada et sote

acıkırsam yoğurt :) yada jambon

merhaba arkadaşlar,

ben bu diyete başlayalı bugün 10 gün oldu. ilk başlarda yani atakta inceldiğimi hissediyordum. ama ataktan sonraki dönemde hiç öyle olmadı. halen aynı duruyorum. moralim acayip bozuk. diyeti bırakmayı bile düşünüyorum. ama bu kadar emek verdiğim için kıyamıyorum. biraz daha dayanacağım. neden böyle oldu anlayamadım. öyle çook büyük kaçamakta yapmadım. yorumları okurken bir arkadaşın yumruk yapmak diye birşey yazdığını okudum. bu ne demek. kilo verme durunca yapılıyor sanıyorum. nasıl yapldığını bilen var mı acaba. kararsız kalınca, motivasyonum düşünce hemen kadınlar kulübüne koşuyorum. yazılanları okumak iyi geliyor.

bugünkü menüm: sabah yulaf kepeğinden yaptığım ekmekten bir dilim ve minicik kaşar peyniri tatlandırıcılı bir bardak çay. öğlen ise ızgara tavuk, salata ve yoğurt. su da içiyorum aynı zamanda. akşamada haşlanmış tavuk yiyeceğim ayranla birlikte yanında salata da olabilir.

kitabı okumadan yaptığım için pişmanım. keşke alıp okusaydım. ama buradaki arkadaşların deneyimlerinden yararlanarak yapmak daha kolay geldi herhalde. bu diyete yeni başlayacak arkadaşlara kitabı okumalarını tavsiye ederim. benim gibi yapmasınlar. sonra ne yapacaklarını şaşırırlar.

önümüzdeki pazartesiye kadar diyete aynen devam edeceğim. yine kilo vermezsem bırakmayı düşünüyorum. ne inatçı kiloymuş bu ya. gitmek bilmedi bir türlü.

X