Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ben de bu akşam takita ile lorlu cheesecake yaptım süper oldu :KK43:( tabi süper olması çok üzücü...bildiğin cheesecake oldu bu ya..böyle rejim olmaz.takita yı belki de haftada yalnızca 1 kere tüketmek gerek seyirde...

zaten öyle haftada bir kereden fazla yersen inanılmaz duraklama yapar ...

Günaydın Kızlar.
Kendimi bugün çok iyi hissediyorum.
Çünkü tartılmadım :KK1:
Hergün tartılmak ciddi motivasyon kaybı ve moral bozukluğu.
Cumaya kadar tartılmak yok. :KK76:
Dün ki menüm.
Sabah 1 haş. yumurta
Öğlen yoğurt ve tavuk haşlama
Ara 1 bardak süt
Akşam Tavuk çorba, 1 köfte, tavuk haşlama

Bugün ki menüm.
Sabah dukan krebi arasında polonez tavuk jambon, peynir, salatalık ve domates
Öğlen kıymalı karnabahar ve yoğurt
Ara 1 bardak süt
Akşam tavuk ciğeri sote, maydanoz soğan salatası ve yoğurt

Bu arada bu akşam haşlama tavuk yemeyi planlıyordum. Tam tavuk haşlanmıştı ki tenceredeki suya kıyamadım. Ne kadar da sağlıklı ve güzel kokuyordu. Derken içine yarım limon sıkıp, 2 diş sarımsak ezip, biraz sirke damlatırken buldum kendimi. 3 kaşık yoğurt katmasam olmazdı artık. O da nee..Yalancı işkembe çorbası olmuştu artık. 1 yemek kaşığı da yulaf kepeği ilave ettim. Kuru nane ve pul biberi de severim diye ekeledim güzelcene. Mis gibi çorba oldu. Az da tuz koyup bi kase içtim. Sıcacık. Bu soğuk havalarda öyle güzel geldi ki.. Tavsiye ederim. Sarımsak müthiş bir şey yaa. Tabi evdekiler rahatsız olur derseniz koymayın diyeceğim ama evliler için; erkekler işkembeye bayılır sonuçta :KK25: :KK1:

Ohhh şifa olsun bu soğuk günlerde.

ben de ondan kullanıyorum.hatta az önce lorlu tatlı yaptım onunla 1 tane yiyeceğim.sorun yok yani ben splendayla karşılaştırmıştım alternatif olabilir diye...devam arkadaşım ama çayı filan onunula içiyorsan yine de abartma derim..

Canım sadece sabah çayımı içicem onla. Gün içinde yeşil çay içiyorum şekersiz.
Ama sabah çayında şeker ihtiyacı duyuyorum. Zaten bir fincan içiyorum.

Canlar cigerler az once dukanella yaptim ve cok sevdim cok,diyeti bi gun birakicak bile olsam yapar yerim,o derece.lakin sorum su bu harika seydden hangi evrede ne kadar tuketebiliyoruz?lutfen cevap eyleyin

Çok merak ediyorum şu dukanelleyı bende denicem bigün.

Slm kızlar;

Ben bugün yine gram verememişim;her gün tartılmasam mı acaba ya canım sıkılıyor böyle olduğu için:KK43:( Light süt tozu konusunda biri beni aydınlatabilir mi?ben coffee mate'in light olanını aldım ama bir arkadaşım olmaz dedi????yardım lütfen!!

Kesinlikle hergün tartılma arkadaşım. Büyük hata oluyor hergün tartılmak.

bayanlar seyir evresindeki bu duraksamanın en büyük sebeplerinden birisi takita tatlandırıcıyla hazırladığım hamur işleri olabilirmi:KK43:(( dukan tariflerinde geçiyo hepsi ama ne biliyim biz bu tarifleri haftada kaç gün yiyebiliriz mesela seyir evresinde?

O tariflerde dr oetker light puding var çoğunda. Ama yasak deniliyor puding için. Bilemedim bende.

Sevgili arkadaşlarım 17 günlük duraklamamı yumruk ve leslie ile 3 mil yürüyüş sayesinde kırdım bugün giden eksi 1 kilo:-)

Maşallah süperrrr :nazar:

arkadaşlar selam.. ben tecrübeli dukancılara bir soru sormak istiyorum.. karatayla 3 ayda 13 kilo verdim.. geçen hafta dukana geçmeyi düşündüm ve 5 gün atakta 2 kilo daha verdim.. ancak dukan çok zor geldi ve bıraktım. ama bu 5 günde iki kilo çok iyi geldi

ben diyorumki ayda 1 kere 5 gün atak yapsam sonra tekrar arada karatay yapsam sağlığım açısından zararlı olurmu??

Sevgili arkadaşlarım 17 günlük duraklamamı yumruk ve leslie ile 3 mil yürüyüş sayesinde kırdım bugün giden eksi 1 kilo:-)

bravo :KK9:ben de şu leslie ye başlayayım en iyisi.havalar buz dışarı çıkılmıyor.sevgili whitebird leslie yi youtube dan mı indirdin??

arkadaşlar selam.. ben tecrübeli dukancılara bir soru sormak istiyorum.. karatayla 3 ayda 13 kilo verdim.. geçen hafta dukana geçmeyi düşündüm ve 5 gün atakta 2 kilo daha verdim.. ancak dukan çok zor geldi ve bıraktım. ama bu 5 günde iki kilo çok iyi geldi

ben diyorumki ayda 1 kere 5 gün atak yapsam sonra tekrar arada karatay yapsam sağlığım açısından zararlı olurmu??

senin diyetin adı da DUKARATAY olsun:))canım vücudunu o kadar yorma derim ben...

dün gün boyu 72,5 geldim çok sinirliydim.bu sabah tekrar 71,2 olmak güzelmiş...:))ama bende durakladım takıldım bu kiloya..adetimin bitmesini bekliyorum bakalım..

senin diyetin adı da DUKARATAY olsun:))canım vücudunu o kadar yorma derim ben...

ok teşekkürler.. evet gerçekten benim diyetin adı öyle olacak sanırım. çünkü dukanı incelediğimden beri dukandan da çok şey öğrendim ve ufak ufak uygulamalarıma ekliyorum.. ben denemek istiyorum bakalım etkisi olacakmı yine atağın..

Bugün çok duygusal ve sevgi dolu gördüm seni :KK19:

bilgecim ,32 yaşındayım ve ilk kez kendimle mücadele ediyorum..yıllardır millet kilo ver dedikçe ben yedim...kendimi ev eşyalarına verdim, sürekli bişler alıyorum filan..ama kıyafet almaya giderken inanılmaz mutsuz oluyorum..1 ay kendimi hazırladım, her duyduğumu kafama yazdım,kilo verenlerin hissettiklerini filan..sonra dukana başladım, hayır demeyei asla beceremeyen ben hayır demekten çok keyif almaya başladım :)
bugün seyire geçtim.7 gün atak bitti..umarım güçlendirmeye geçeceğim günlerde olur..ama burda sizleri okumasam çoktan bırakırdım, benim gibi sabreden insanlar var, bunu bilmek acayip motive ediyor..o yüzden destek olmak güzel diyorum sürekli..

aynı durumda sayılırız.kilom takıldı kaldı resmen deli oluyorum.ama kaçamaklar da yapııyorum :KK43:((

selam vinotinto, ben yaptigim hatayi buldum.. Seyir dönemini kitabi daha tam okuyamadigim icin yalnis yaptim. Ben 3 gün boyunca sanirim hem proteyin hemde sebze yedim. 1+1 veya 5+5 kurali cignedim. Ögrenir ögrenmez düzelttim veeeeee bugün 54.8kg ciktim yani kilo vermisim :) kacamakta simdiye kadar bir kere yaptim oda yilbasinda sampanya ictim ve sarma yedim 2 tanecik :) hedefim 48-50kg olmak.

yaniii benim yine düzene girdi ve ben hic spor yapmiyorum yani yapamiyorum ondanda biraz yavas ilerliyor.

Son düzenleme:
bilgecim ,32 yaşındayım ve ilk kez kendimle mücadele ediyorum..yıllardır millet kilo ver dedikçe ben yedim...kendimi ev eşyalarına verdim, sürekli bişler alıyorum filan..ama kıyafet almaya giderken inanılmaz mutsuz oluyorum..1 ay kendimi hazırladım, her duyduğumu kafama yazdım,kilo verenlerin hissettiklerini filan..sonra dukana başladım, hayır demeyei asla beceremeyen ben hayır demekten çok keyif almaya başladım :)
bugün seyire geçtim.7 gün atak bitti..umarım güçlendirmeye geçeceğim günlerde olur..ama burda sizleri okumasam çoktan bırakırdım, benim gibi sabreden insanlar var, bunu bilmek acayip motive ediyor..o yüzden destek olmak güzel diyorum sürekli..

yazdıklarını okadar iyi anlıyorumki bende kilo ver dikkat et diyenlere inat hep yedim ve nezaman kıyafet almaya cıksam hep askılarda baktım asla denemedim ama birlikte basaracagız insallah:KK16:

tavuk suyunu elbette kullanabilirsin ama buz dolabına koy üstünde yagı donsun yağını at. rahatlıkla kullanabilirsin tavuk suyunu

sıvı tatlandırcılar sıcakta bozulup metalik tat bırakıyor .ısıya dayanıklı olan splenda ve takita 60

Canım kurtarıcım cevapların için ayrıca teşekkür ederim...

KARLI BİR SABAHTA HERKESE GÜNAYDINLAR....

Yaptığım bir tarifi sizle de paylaşmak istiyorum ben çok beğendim :)

SEYİR DÖNEMİ İÇİN...

Malzemeler

*4 Adet patlıcan( miktarı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.)
*1 yumurta
*1 tutam doğranmış maydanoz
* İsteğinize göre light kaşar
*Damak zevkinize göre baharat
* 1 çimdik tuz

Yapılışı

Patlıcanları saplarını kesmeden ikiye bölün, yumuşayana kadar haşlayın. Haşlama işleminiz bittiğinde patlıcanların içlerini çıkarın(dolmalık biber tarzında) Çıkan içleri 1 yumurta,1 tutam doğranmış maydanoz, baharat ve tuzla karıştırın, karışımı tekrar patlıcanların içine doldurun.(Ben biraz içine de kaşar rendeledim.) Üzerini kaşar peyniriyle süsleyip fırında kaşarlar eriyene kadar pişirin. Yoğurt ile afiyetle yiyebilirsiniz. Müthiş bişey :):)

gunaydin bayanlar turkiyede ne guzel heryer bembeyaz malesef avrupa donuyor ama henuz kar yok

haftasonum dolu dolu gecti ki kizimin dogumgununu kutladik 2 gundur mutfagimla ugrasiyorum
mutfagimi degistirdim indir tekrar yerlestir temizle falan filan derken oldum bittim ben yaa
tek sorun kaldi bir firin ve ocak ismarlamak onada daha karar veremedim
AMA bu sabah -200 le uyandim ne mutluyum ben ya 57.5 olmusum bugun ve gram gram da olsa
insani mutlu ediyor hepinize eksili sabahlar insallah hepiniz az da olsa vermisinizdir kilolari bu sabahta

KARLI BİR SABAHTA HERKESE GÜNAYDINLAR....

Yaptığım bir tarifi sizle de paylaşmak istiyorum ben çok beğendim :)

SEYİR DÖNEMİ İÇİN...

Malzemeler

*4 Adet patlıcan( miktarı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.)
*1 yumurta
*1 tutam doğranmış maydanoz
* İsteğinize göre light kaşar
*Damak zevkinize göre baharat
* 1 çimdik tuz

Yapılışı

Patlıcanları saplarını kesmeden ikiye bölün, yumuşayana kadar haşlayın. Haşlama işleminiz bittiğinde patlıcanların içlerini çıkarın(dolmalık biber tarzında) Çıkan içleri 1 yumurta,1 tutam doğranmış maydanoz, baharat ve tuzla karıştırın, karışımı tekrar patlıcanların içine doldurun.(Ben biraz içine de kaşar rendeledim.) Üzerini kaşar peyniriyle süsleyip fırında kaşarlar eriyene kadar pişirin. Yoğurt ile afiyetle yiyebilirsiniz. Müthiş bişey :):)

bu tarifi denemek gerek cok guzel vede cok basit denemeye deger yani
tesekkur ederim bizimle paylastigin icin

yazdıklarını okadar iyi anlıyorumki bende kilo ver dikkat et diyenlere inat hep yedim ve nezaman kıyafet almaya cıksam hep askılarda baktım asla denemedim ama birlikte basaracagız insallah:KK16:

inşallah arkadaşım, 3 kilo verdim pek farketmedi ama kendimi inanılmaz mutlu hissediyorum, ve şimdiye kadar neden yapmadım diye de çok kızıyorum kendime :KK43:

olsun bi 70 li rakamları görsem yeter bana.. bol eksili günlerimiz olsun inşallahhhhhhh

Günaydın arkadaşlar 4 günlük atak evresini geride bıraktım... Geldik seyir dönemine 32 gün :) 1 gün ps 1 gün p yapmayı planlıyorum bugün ilk ps günüm ....
Dün akşam bir tarif denedim sonuç başarılı sizlerle paylaşmak isterim ...

1 çay bardağı yulaf kepeği
1 çay bardağı light yoğurt
1 adet yumurta
vanilya ( paketin 1/3)
kabartma tozu (paketin 1/3)
tatlandırıcı 5 adet (şu çaya katılanlardan evde buluduruyordum şeker hastası misafirler için )
1 çay bardağı sıcak su

tatlandırıcı sıcak suda ertilidi ve üzerine yulaf kepeği ligh yoğur 1 adet yumurtanın sarısı vanilya ve kabartama tozu ilave edildi ve iyice karşıtırıldı. yumurtanın beyazı başka bir kapta iyice köpürtülüp karışıma en son ilave edildi. Önceden 180 dereceye ısıtılmış fırında 20-25 dak pişirildi ve sonuç bence başarılı :) Sabah kahvaltısında yada öğleden sonra tüketşlebilir yumuşak kurabiyeler ortaya çıktı ...

haydi kızlar motivasyonumuzu yükseltelim...bu karlı kış gününde yazın incecik olacağımızı hayal edelim...yaza ne kaldı.bugün de kaçamaklara hayır diyebildiğimiiz günlerden olsun....

Sabah kahvaltısı

2 adet yumurta (haşlanmış)
light beyaz peynir
1 adet yulaflı kurabiye

öğlen yemeği

1 tabak mantarlı tavuk sote (yağ, tuz yok)
1 kase yoğurt

Akşam Yemeği

Brokoli Çorbası (yağ, tuz yok)
Et sote (sade)
domates ve soğandan oluşan çorba kasesi büyüklüğünde salata

ve 1,5 litre su

X