Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaslar gojiberry kizilcik degil mi? google amcaya sordum resimlere baktim cok kizilciga benziyor :)

Bu ne diyeti yaw çok sevdimm:)))
Ben dukan yapıyorum cumartesiden beri ataktayım ve son günüm yarın seyire başlayacağım inşallahhhhhh.
3 kilo verdim nasıl oldu anlamadım valla.70.5 ile başladım 67.5 im şimdi.Canım hiç bişey istemiyor Sürekli şekersiz çay ve su içiyorum.
günde 20 dk yürüdükten sonra daha mutlu hissediyorum kendimi.
Kendimi ve seratoninimi çokkk seviyorummm:))))

Cevapladım :KK34:

Neden diğer arkadaşlar yok bu arada dikkatimi çekti. Diyeti terki diyar mı eylediler nedir :KK50:

bilgeee.... ekledim... miray_hur...
ben buraya fazla girememeye başladım yaa :KK25: bu hafta kendimi diyete hazırlıyorum aslında cuma kısmetse dikişlerim alınıyor... ve hızlı bir başlangıç yapmak istiyorum... yulaf kepeğim.... toz ve tablet splendam... hepsi hazır... hafta sonu da et-tavuk-light yoğurt-light süt-katkısız lor aldıkmı başlangıç için bir eksiğimiz kalmıyor.... su içmeyi de öğreniyorum yavaş yavaş... süper olucak süper..... :KK36::KK9::13::KK16::nazar:

arkadaşlar selam.. ben tecrübeli dukancılara bir soru sormak istiyorum.. karatayla 3 ayda 13 kilo verdim.. geçen hafta dukana geçmeyi düşündüm ve 5 gün atakta 2 kilo daha verdim.. ancak dukan çok zor geldi ve bıraktım. ama bu 5 günde iki kilo çok iyi geldi

ben diyorumki ayda 1 kere 5 gün atak yapsam sonra tekrar arada karatay yapsam sağlığım açısından zararlı olurmu??

Malesef zaralı olacaktır. Dukan bu diyeti en fazla 2 kez yapabilirsiniz yaşam boyu demiş. Bıraktığın anda da misliyle verdiğin kiloları geri alırsın demiş. Ve atakta kaybettiğin yağ değil çogunluğu vucuttaki ödem ve fazla su. Kendini kandırma bence

Günaydın geçti artık iyi günler kızlar demem lazım :KK52:

Çok ama çok mutluyum nedense. Sanki 50 kilo vermiş gibi hissediyorum kendimi. Çok mutluyum yaa tarif edemiyorum. Hani kilo verme şeyi değil de inceldim, hafifledim, rahatladım, yeme düzeni oturttum, ekmek yok şeker yok çikolata yok hiçbirisi umrumda değil. Ben de zayıf olacağım be istediğim kıyafeti giyeceğim. Hemen olmasına gerek yok. Acelem yok. Zaman akıp gidiyor. Ama yaza bu koca göbekle girmemeye karaarlıyım :KK19:

Çok ama çok mutluyum nedense. Sanki 50 kilo vermiş gibi hissediyorum kendimi. Çok mutluyum yaa tarif edemiyorum. Hani kilo verme şeyi değil de inceldim, hafifledim, rahatladım, yeme düzeni oturttum, ekmek yok şeker yok çikolata yok hiçbirisi umrumda değil. Ben de zayıf olacağım be istediğim kıyafeti giyeceğim. Hemen olmasına gerek yok. Acelem yok. Zaman akıp gidiyor. Ama yaza bu koca göbekle girmemeye karaarlıyım :KK19:

tebrik ederim arkadaşım;bende 3 gündür gram eksilmeme rağmen kendimi çok iyi hissediyorum;insan gerçekten inceliyor,giydiği kıyafetler daha farklı durmaya başlıyor;yemek yeme alışkanlığı kazanıyor ki bu diyetin en güzel yanı benim için bu oldu ki ben abur cubur delisi bir insandım yemekten çok onlara borçluyum fazla kilolarımı ama ne ilginç ki canım hiç çekmiyor artık.burdaki yorumlarla dukana başladım ben ve herkese çok teşekkür ederiyorum,foruma girmek benim için terapi gibi oluyor gerçekten;merak ediyorum kim ne durumda;yazılanlar beni çok motive diyor;hepimize bol ----ler:))

tebrik ederim arkadaşım;bende 3 gündür gram eksilmeme rağmen kendimi çok iyi hissediyorum;insan gerçekten inceliyor,giydiği kıyafetler daha farklı durmaya başlıyor;yemek yeme alışkanlığı kazanıyor ki bu diyetin en güzel yanı benim için bu oldu ki ben abur cubur delisi bir insandım yemekten çok onlara borçluyum fazla kilolarımı ama ne ilginç ki canım hiç çekmiyor artık.burdaki yorumlarla dukana başladım ben ve herkese çok teşekkür ederiyorum,foruma girmek benim için terapi gibi oluyor gerçekten;merak ediyorum kim ne durumda;yazılanlar beni çok motive diyor;hepimize bol ----ler:))

Hamur işleri ve aburcuburlar. Bize kilo aldıran temel yiyecekler. Bir de gazlı şekerli içecekler. Hem sağlıksız hem de daha çok acıktıran her şey hayatımızdan çıktı. Gerisi gelecek inşallah. Bi yerden başlamak önemliydi. Başladık hep birlikte :KK19:

Sevgili arkadaşlarım 17 günlük duraklamamı yumruk ve leslie ile 3 mil yürüyüş sayesinde kırdım bugün giden eksi 1 kilo:-)

:nazar: tebrikler, cok sevindim insallah devami da gelcektir bundan sonra. benim kilomda 3 gündür ayniydi, 73,8 veya 9 cikiyordum. bugün tekrar inise gecti 73.4 cikitiim ki bundan 4 gün önce kilomdan 200 gram fazlayim:26:

haydi kızlar motivasyonumuzu yükseltelim...bu karlı kış gününde yazın incecik olacağımızı hayal edelim...yaza ne kaldı.bugün de kaçamaklara hayır diyebildiğimiiz günlerden olsun....

hayaller olmasa halimiz harap:KK1: 2012 yazi bizim olcek uleeeynnnnn:KK53::26:

bilgeee.... ekledim... miray_hur...
ben buraya fazla girememeye başladım yaa :KK25: bu hafta kendimi diyete hazırlıyorum aslında cuma kısmetse dikişlerim alınıyor... ve hızlı bir başlangıç yapmak istiyorum... yulaf kepeğim.... toz ve tablet splendam... hepsi hazır... hafta sonu da et-tavuk-light yoğurt-light süt-katkısız lor aldıkmı başlangıç için bir eksiğimiz kalmıyor.... su içmeyi de öğreniyorum yavaş yavaş... süper olucak süper..... :KK36::KK9::13::KK16::nazar:

önce sagligina kavus hayirlisiyla, sonra aramizda olcaksin zaten canim, yerin hazir :21:

bilgecim tartiliyormusun peki? gerci sen atakta bile 10 gün tartilmadin, hayranim valla, ben olsam catlardim meraktan:KK9:

bilgecimmmm, sana mesaj atamıyorum , çünkü henüz 26 iletim varmış :KK43: zaten emo da kullanamıyorum :KK43:

ama ekledim canım, bilgin olsun...

Bikaç arkadaş daha kilomu sorunca bende de bir merak oluştu suni de olsa :KK1: Tartıldım korka korka. Ama nasıl korkuyorum anlatamam. Heyecan bastı resmen. Film gibi. Tartıya çıktım ve baktım. Kilom 109 olmuş arkadaşlar :KK48: Çok az kaldı 100 olmama 9 kilocuk. Acaba şubata kadar 100 olur muyum ki. Biliyorsunuz hedefim şubatta 100 olmaktı. Öylesine hevesli ve hareketliyim ki anlatamam kızlar. Evi temizliyorum her gün. Çöpü atmak için yan sokağa gidiyor, markette market arabasıyla 4 dönüyor, her yere yürüme gidiyor, merdiveni 3-4 kez inip çıkıyorum. 87 basamak var. Her gün mutlaka 3 kez inip çıkıyorum :KK1:

Yalnız geçen gün 7 km yürümüştüm. O çok iyi geldi bana. Havalar güzel olunca haftada 1 gün 2-3 saat yürümeyi planlıyorum. Şu an havalar kötü diye markete falan gidip geliyorum o da max. 45 dk. Bir de stepper o kadar. Bacaklarım incelmiş. Yarıya kadar çektiğim fermuarı dün kapadım. Ufak bi detay ama tüm bedenen inceldiğimin göstergesi sonuçta :KK76:

Hadi kızlar. Deli gibi motive oldum ben. Yürüyemiyorum edemiyorum gidemiyorum demek yok. Bakın sadece 87 basamak merdiven çıkmak bile bacakları inceltiyor :KK1:

bilgecimmmm, sana mesaj atamıyorum , çünkü henüz 26 iletim varmış :KK43: zaten emo da kullanamıyorum :KK43:

ama ekledim canım, bilgin olsun...

Tamam teşekkür ederim yarencim :KK17: İnşallah daha sık görüşüp zayıflarız birlikte. Motivasyonumuzdan ödün vermemeliyiz. En ufak defoda her şey uçup gidiyor biliorsunuz :44:

Bikaç arkadaş daha kilomu sorunca bende de bir merak oluştu suni de olsa :KK1: Tartıldım korka korka. Ama nasıl korkuyorum anlatamam. Heyecan bastı resmen. Film gibi. Tartıya çıktım ve baktım. Kilom 109 olmuş arkadaşlar :KK48: Çok az kaldı 100 olmama 9 kilocuk. Acaba şubata kadar 100 olur muyum ki. Biliyorsunuz hedefim şubatta 100 olmaktı. Öylesine hevesli ve hareketliyim ki anlatamam kızlar. Evi temizliyorum her gün. Çöpü atmak için yan sokağa gidiyor, markette market arabasıyla 4 dönüyor, her yere yürüme gidiyor, merdiveni 3-4 kez inip çıkıyorum. 87 basamak var. Her gün mutlaka 3 kez inip çıkıyorum :KK1:

Yalnız geçen gün 7 km yürümüştüm. O çok iyi geldi bana. Havalar güzel olunca haftada 1 gün 2-3 saat yürümeyi planlıyorum. Şu an havalar kötü diye markete falan gidip geliyorum o da max. 45 dk. Bir de stepper o kadar. Bacaklarım incelmiş. Yarıya kadar çektiğim fermuarı dün kapadım. Ufak bi detay ama tüm bedenen inceldiğimin göstergesi sonuçta :KK76:

Hadi kızlar. Deli gibi motive oldum ben. Yürüyemiyorum edemiyorum gidemiyorum demek yok. Bakın sadece 87 basamak merdiven çıkmak bile bacakları inceltiyor :KK1:

ah tatlım evli ve çocuklu olup bir de çalışınca birşeyler eksik kalıyor maalesef.ama şubat tatili dönüşü yürüyüşlere başlayacağım....:21:

ah tatlım evli ve çocuklu olup bir de çalışınca birşeyler eksik kalıyor maalesef.ama şubat tatili dönüşü yürüyüşlere başlayacağım....:21:

Zor tabi. Anlıyorum. Koşuşturmaca falan. İş güç derken. İşin gerçekten zor. Allah kolaylık versin Ömürcüm:KK34: Burda zamanımız bol. İnşallah hedefimiz yaza zayıf girmek. Bunu da başaracağız öyle ya da böyle :21:

bilgecim süpersinnn, ne güzel..ben sadece 3 kilo verdim senin azmine hayran kaldım..bu akşam iş dönüşü , koşubandıyla samimiyet kuracağım, gaza geldimm :))
inşallah şubatta hedefine ulaşırsın, bende bi 15 kilo versem şubat sonuna kadar süper olur...
arkadaşlar 3 kilo vermeme rağmen belli olduğunu söylüyo, bende kendimi çok hafif hissediyorum..

merhaba herkese
ben de dukan diyeti yapmaya başladım. bilmediğim şeyler var bu nedenle sizlerden destek almamın beni motive edeceğini düşündüm.
ben 68 kilo ile başladım. 5 gün atak yaptım ve 65.800 oldum. sonra 5 gün seyir yaptım. 65 kiloya düştüm. yani 10 günde 3 kilo verdim.
hafta sonu misafirlerim olduğu için diyeti bozdum :KK43: ve kendimi şimdi tekrar diyete hazırlamaya çalışıyorum.
şu anda tekrar 66.800 kiloyum ve moralim çok bozuldu.
başınıza geldi mi bu yaşadıklarım bilmiyorum ama şimdi benim en başından mı başlamam gerekiyor bana destek olursanız sevinirim.

bilgecim süpersinnn, ne güzel..ben sadece 3 kilo verdim senin azmine hayran kaldım..bu akşam iş dönüşü , koşubandıyla samimiyet kuracağım, gaza geldimm :))
inşallah şubatta hedefine ulaşırsın, bende bi 15 kilo versem şubat sonuna kadar süper olur...
arkadaşlar 3 kilo vermeme rağmen belli olduğunu söylüyo, bende kendimi çok hafif hissediyorum..

Belli olmaz mı şekerim yaa 1 gr bile belli oluyor. Ne güzel koşu bandın varmış. Sana tavsiyem eğer hamlığın falan yoksa biraz eğim ver ve öyle yürü. Biliyorsun daha önce de söyledim. Yokuş yukarı tırmanmak göbek ve kalça için çok faydalı. İhmal etme sakın. 5 dakika ile başla. Zaman içinde artırırsın :KK8:

Zor tabi. Anlıyorum. Koşuşturmaca falan. İş güç derken. İşin gerçekten zor. Allah kolaylık versin Ömürcüm:KK34: Burda zamanımız bol. İnşallah hedefimiz yaza zayıf girmek. Bunu da başaracağız öyle ya da böyle :21:

kesinlikle bu arada ben 71,2 takıldım 2 gündür.regl bitsin diye bekliyorum bilge..ama en çok beslenme şeklimin değişmesine şaşırıyorum.tatlı,hamur işi vs. istemiyor canım..dün akşam lorlu tatlıdan yaptım 21 gündür tatlı namına ağzıma birşey sürmemiştim ama ya sevmedim:) ya da canım istemedi.ama bunlar iyiye işaret ne dersin:KK1::nazar:

X