Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Uzun süredir adet görmediğim için hormon ilacı kullanıyorum.
Bu yüzden bırakmak zorunda kaldım. 3. gün atak tan sonra rejimi bırakmak zorunda kaldım.
diyetim iyide gidiyordu, yaklaşık 3 kilo gitmişti.
bıraktım, inşallah ilaçların faydası olur, düzene girsin diyete tekrar başlayacağım nasip olursa
kitabım var nasılsa, okur okur yaparım :))

kabızlık hepimizin sorunu oldu zamanla düzeliyor bazı arkadaşlar magnezyum tozu aldılar ben kuru kayısı yedim , siyah kuru erik bazılarımız goji bery le idare ettiler bide sabah aç karnına 2 küçük kivi yediler arkasında ılık su artık sen hangisini tercih edersen :) pırasa ve kabak da çözüm seyirdeymişsin yiyebilirsin :)
Kuru kayısı, erik, kivi meyve yerine geçmiyormu canım:26:
Seyir döneminde oluyorsa yerim tabiki... teşekkürler.

Kuru kayısı, erik, kivi meyve yerine geçmiyormu canım:26:
Seyir döneminde oluyorsa yerim tabiki... teşekkürler.

canım sebze yerine geçmiyor ama kabızlık sorunu için ilaç niyetine yedik ben aralarda da yedim yemeseydim belki daha hızlı kilo verirdim ama o kadarda değil sebze olarak pırasa ve kabak dan bahsettim bide o magnezyum tozu çok işe yaradı diyorlardı kızlar artık senin tercihin ben de yerim diyorsan sen bilirsin çünkü bu rejim etkilemek istemem ben sadece yapılanları söyledim sen aralarından seç :) sevgiler

merhaba kızlar son bir haftadır berbatım diyet olarak sakın 1 gun yiyim öbür gun yemem demeyin valla arkası gelio kendimi bugun itibari ile topladım inşllh..birde benm ellermdeki kemikler ağrımaya başladı doktora gtmm lasm ama işten çıkıp gidemiorm bi turlu annemde kızıo ekmeği falan kestn kasların falan mı zarar gördü die buda bana bahane oluwerdi saten inadıa gibi milletin hamur işleri yapası tuttu bu aralar gelen giden bana hamur işi getirio :KK43: yani uzun lafın kısası 1 kilo geri geldi :KK43:

Merhaba arkadaşlar, 7 aylık evliyim ve düğünümde 48kg dım boyum 1,65... 7 ayda insan ne kadar kilo alabilir bilmiyorum ama ben 58 kg olmayı başardım. Sonra fark ettimki sevdiğim bir çok kıyafetimi giyemiyorum ... Tekrar 48 kg olmakta istemiyorum hedef 52 kg...
Bir aydır bir çok diyet programını okudum ancak bana uygun olanın dukan olduğuna karar verdim ve kitabı okudum ... bu diyeti bir beslenme alışkanlığı haline getirmek mümkün özelliklede bir et ve süt sever olarak :)

1. gün

Sabah; kayısı kıvamında 2 adet yumurta, ligh peynir , ligt yoğurt, çay (zaten şeker kullanmıyorum)

Öğlen; Izgara'da tavuk gögüs

Akşam; Planım 1 adet çinekop :)

Uzun süredir adet görmediğim için hormon ilacı kullanıyorum.
Bu yüzden bırakmak zorunda kaldım. 3. gün atak tan sonra rejimi bırakmak zorunda kaldım.
diyetim iyide gidiyordu, yaklaşık 3 kilo gitmişti.
bıraktım, inşallah ilaçların faydası olur, düzene girsin diyete tekrar başlayacağım nasip olursa
kitabım var nasılsa, okur okur yaparım :))

canım geçmiş olsun.inşallah hormon değerlerin normale döner
ancak keşke diyeti bırakmasaydın.ben de adet düzensizliği ve tüp bebek tedavisi nedeniyle hormon ilacı kullandım ve 5 ayda 19 kilo aldım
üstelik diyet yapıyordum ve bırakmıştım.keşke bırakmasaydım diyorum şimdi.çünkü hormon ilaçlarıyla alınan kilo resmen yapışıp kalıyor.
1 senedir verememiştim.şimdi dukan yapıyorum.inşallah vereceğim.sana tavsiyem diyet yapmıyorsan bile kontrolü elden bırakma

Kızlar cetvel nasıl hazırladınız??? Dukan 7.günümdeyim. 5 gün atak yaptım. 63,6 kgile başladım. 62,5 ile seyir evresine başladım. 5/5 yapıyorum.Sevgiler..

Gördüğün cetvellerin üzerindeki mail adresine git sana yardımcı olurlar:))
Dilediğin şekli seçmen yeterli kolay gelsinnnn

Merhaba arkadaşlar, 7 aylık evliyim ve düğünümde 48kg dım boyum 1,65... 7 ayda insan ne kadar kilo alabilir bilmiyorum ama ben 58 kg olmayı başardım. Sonra fark ettimki sevdiğim bir çok kıyafetimi giyemiyorum ... Tekrar 48 kg olmakta istemiyorum hedef 52 kg...
Bir aydır bir çok diyet programını okudum ancak bana uygun olanın dukan olduğuna karar verdim ve kitabı okudum ... bu diyeti bir beslenme alışkanlığı haline getirmek mümkün özelliklede bir et ve süt sever olarak :)

1. gün

Sabah; kayısı kıvamında 2 adet yumurta, ligh peynir , ligt yoğurt, çay (zaten şeker kullanmıyorum)

Öğlen; Izgara'da tavuk gögüs

Akşam; Planım 1 adet çinekop :)

hoşgeldin ögün aralarında 1 küçük light yogurt da yesen iyi olur. yemeklerle birliktede yiyebilirsin yogurdu. protein dilediğin kadar serbest hiç açlık hissetmeye müsade etmeden yiyeceksin. 2 liitre suyunu da sakın unutma
yulaf kepeğini ne zaman temeyi planlıyorsun 1,5 kaşık hakkın var

herkese merhaba!
Geçenlerde arkadaşın bır tanıdıgının böbreklerınde sorun oldugunu yazmıstı. o bana dert oldu.ıkı gundur takıntı oldu böbreklerım agrıyormus gıbı geldı. bugun doktora gıttım. böbreklerınde sorunla ılgılı herhangı bır belırtı yok dedı.ayrıca kanım dıyete başlamadan once 9 cıvarındaydı et yemekten 13 olmus.kan degerlerım cok ıyı cıktı. agrılarda spordanmıs kaslarım agrıyormus.ısınmadan bır saat spor yapmıstım.sigarayı bırak ve dıyet yapacaksan dıyetısyene gıt dedı. her doktorun dıyecegı gıbı. bu arada yaklasık 40 gun oldu dıyete başlayalı doktora gıdınce ıcım bıraz rahatladı.

hoşgeldin ögün aralarında 1 küçük light yogurt da yesen iyi olur. yemeklerle birliktede yiyebilirsin yogurdu. protein dilediğin kadar serbest hiç açlık hissetmeye müsade etmeden yiyeceksin. 2 liitre suyunu da sakın unutma
yulaf kepeğini ne zaman temeyi planlıyorsun 1,5 kaşık hakkın var

Sipariş verdim, pazartesi elimde olur ama atak dönemim salı bitiyor :) artık seyir diyetine yulaf kepeği yiyeceğim :) iki litre su işte o zorlayacak ama kararlıyım :) şimdilik açlık hissetmiyorum...

kızlar moralim çok çok bozuk...dün arkadaş toplantısında,seyir dönemimin 2. gününde bozdum rejimi.1 adet börek,yarım dilim tavuk göğsü,üç tane de çilekli gofret yedim.hazır mantı da yedim 4 çorba kaşığı...tereyağlı hem de :KK43:(

bugün de az önce yarım dilim bisküvili pasta,2 ısırık kıymalı pide yedim.ben napıyorum ya...offffffffff gitti rejim gitti.kilomu tartmaya bile korkuyorum.bu hamurişlerine olan zaafım nolcak nolur bana yardım edin

Ben bütün yemekleri dukana uygun yaptığım için ödül yemeğini hiç bulamıyorum ama tatlı kısmına gelince dondurma acı badem kurabiyesi künefe olarak hakkımı kullanıyorum tabi aralarda pilav makarna ve bakliyatları unutmadan :)meyvemide buyük bir zevkle yiyorum bir şey itiraf edeyim ben kuru yemişimide kuru meyvalarımıda yiyorum belkide o yüzden 57- 58 arası gidip geliyorum diğer arkadaşlar güçlendirmede 2 kilo verdiklerini yazmışlardı ben vermedim hedef kilom la idare ediyorum . 57 kilo ve 36 beden olmak harika boyumda 167 yani uzun değilim bu diyet çok inceltiyor yani hedef kilodan daha fazla vermeye gerek kalmıyor bakalım güçlendirmeyi başarıyla atlatacak mıyım unutmadan beden ölçülerinizi alın 1 aya gelmeden çok şaşıracaksınız :)) kolay gelsin hepimize.... sevgiler :)

merhaba kızlar son bir haftadır berbatım diyet olarak sakın 1 gun yiyim öbür gun yemem demeyin valla arkası gelio kendimi bugun itibari ile topladım inşllh..birde benm ellermdeki kemikler ağrımaya başladı doktora gtmm lasm ama işten çıkıp gidemiorm bi turlu annemde kızıo ekmeği falan kestn kasların falan mı zarar gördü die buda bana bahane oluwerdi saten inadıa gibi milletin hamur işleri yapası tuttu bu aralar gelen giden bana hamur işi getirio :KK43: yani uzun lafın kısası 1 kilo geri geldi :KK43:

aynen canım ya katılıyorum sana...herkes inadına hamur işi hazırlıo gibi.misafirliğe gitmemek lazım galiba bi yerlere...misafirlik için hep böyle şeyer hazırlıyolar kafayı yicem

Evet regl bitince şişlik iniyor hemde baya farkediyor.

teşekkür ederim cevabın için;nihayet biri bana da cevap yazdı:));öğün atlamayla ilgili bilgisi olan varsa cevap verebilirmi?ben öğün atlıyorum:KK43:(acaba bunun kilo vermeme negatif etkisi olur mu?????
Bu arada aslında mutluyum 61.7 den 59.5 oldum.2.seyir günüm:))inş.böyle devam eder
Herkese bol-----ler:))

Evet regl bitince şişlik iniyor hemde baya farkediyor.

teşekkür ederim cevabın için;nihayet biri bana da cevap yazdı:));öğün atlamayla ilgili bilgisi olan varsa cevap verebilirmi?ben öğün atlıyorum:KK43:(acaba bunun kilo vermeme negatif etkisi olur mu?????
Bu arada aslında mutluyum 61.7 den 59.5 oldum.2.seyir günüm:))inş.böyle devam eder
Herkese bol-----ler:))

öğün ben de atlıyorum ve çok kötü bişi...daha çok acıkıyosun,karbonhidrat isteğin tavan yapıyo.bugün öle olmasa da yarın öbürgün olur gör bak...öğün atlamamak ve asla aç kalmamak lazım bu diyetin ana kurallarından birisi bu

kızlar moralim çok çok bozuk...dün arkadaş toplantısında,seyir dönemimin 2. gününde bozdum rejimi.1 adet börek,yarım dilim tavuk göğsü,üç tane de çilekli gofret yedim.hazır mantı da yedim 4 çorba kaşığı...tereyağlı hem de :KK43:(

bugün de az önce yarım dilim bisküvili pasta,2 ısırık kıymalı pide yedim.ben napıyorum ya...offffffffff gitti rejim gitti.kilomu tartmaya bile korkuyorum.bu hamurişlerine olan zaafım nolcak nolur bana yardım edin
ofofof bende tatlilara bayilirim kek kurabiye vazgecilmezim..söyle dusunuyorum aklima geldiginde." simdi yasiycagin iki dakika hazza karsi koyamiyomusun? bukadar mi zayifsin..2 dk keyfin karsiligi sana pahaliya patliycak" gibi telkinlerde bulunuyorum kendime..sayet söz dinleyip yemessemde bir kasiliyorum ki..sormayin :)) baska hic bir caresi yok bunun bence..irade irade irade:)

kabızlık hepimizin sorunu oldu zamanla düzeliyor bazı arkadaşlar magnezyum tozu aldılar ben kuru kayısı yedim , siyah kuru erik bazılarımız goji bery le idare ettiler bide sabah aç karnına 2 küçük kivi yediler arkasında ılık su artık sen hangisini tercih edersen :) pırasa ve kabak da çözüm seyirdeymişsin yiyebilirsin :)

bunlari yemeniz diyetinizi hic etkiledimi? yani mesela seyir gununuzun sonunda istediginiz kilodamiydiniz? yoksa biraz uzadi mi? cunku ben kuru erik ve kayisiya bayilirim..ihtiyac aninda bile yemek beni sakinlestirir:)

bisey daha:) kilo verme zamaninizda hic kacamaklariniz oldu mu?..ufak kacamaklar gercekten tamamen diyeti engelliyormu? bozuyor mu?..ben bi karar verdim:)uygulama asamasi nasil olucak bilmiyorum :) yapabilicegim tek kacamak..mesela salata vardir ama sosu konmustur onu yiycem mesela..disarida oldugum zaman .. yada disarida bir kahvaltida beyaz peynir (cogu yagli oluyor) orda yagsiz yok bunu yiyemem demiycem..hem o zaman disarida arkadaslarimin cok dikkatini cekmem..yasakli yemek hic yemek istemiyorum ama bu konularda SADECE DISARIDA böyle seylerde taviz vericem..sanki bunlar beni rahatlatir ,kasmaz..diger yasak yemeklere yonelmem gibi geliyor

Arkadaşlar benimde 10 ocakta seyir bitti uzatsam mı diye düşünüyorum bugün 13 ocak güçlendirmeye geçmedim
insan tuhaf oluyor sanki meyve , ekmek hiç yememem gerek gibi oysa ki güçlendirmede serbest ( 2 dilim )
adapte olamadım yanlış yapıcakmışım gibi geliyor alıştık ya yememeye
bişey sorucam güçlendirmede kilo veriliyor mu ??

ideal kilonuza ulastiniz mi? seyir evresinde kacamaklariniz, diyetten koptugunuz oldu mu?

Merhaba kizlar yardima ihtiyacim var. 1 aydan sonra kilo verisim durdu ama durdu da denemez. Duraklama olsa komple dururdu sanirim. 80 kiloya indigimde sürekli 81 80 gidip geliyordu ve uzun sürdü bu. 79 lu rakamlara indigimde 80 lere cikiyordu zaman zaman simdi 78.8 oldum dün bugün yine 79 lu rakamlara cikti, normalde dert edilmez yarin yine düzelir derdim ama uzun süredir inisli cikisli görüyorum ve kilo verisi de cok yavasladi. Eminim rahat 2-3 hafta 78 79 arasinda gidip gelirim cünkü 81 ve sonrasi bu sekilde oldu. Cok zaman kaybettiriyor bu bana. Kacamak yapmiyorum. Neredeyse günlük 9 kat merdiven cikiyorum ki bunun is yerime cikan 3 kati 6 kat yüksekliginde var. Otobüs beklerken falan deli gibi volta atiyorum tempolu hemde. Aksamlari yarim saat egzersiz yapmaya basladim, dukan in egzersizleri ile birlikte benim de eklemis olduklarim var. Nedendir bu yavaslik anlayamiyorum yoruldum artik. Ne yapmaliyim?

ins biranda kilo kaybi yasarsiniz ve emeginizin karsiligini alirsiniz..siz kazanin,pes etmeyin..

DUKKANCILARIM KOCAMANNN GÜNAYDINNN :)

Bende aynı hızla devam ediyorum seyirde 1 + 1 ile.. Şimdilik bi sıkıntı yok. Ataktaki gibi hemen gitmiyor kilolar.. Kitapta da yazana göre haftada bir kilo gibi gidecekmiş buda iyi sonuçta hem yiyoruz hem aç kalmıyoruz hemde kilolar gidiyor düşünsenize iki ayda 8 kilo eder :) Ben böyle düşünerek motive ediyorum kendimi.. Bi kaç gündür hassas tartım pek oynamıyordu ama bugün sabah -800 çıktı ( dayanamadım tartıldım yine ) :):) Bundan sonrada cumartesinden cumartesine tartılıcam. Şimdilik benden bu kadar...

Aman arkadaşlar BİR KAÇ GÜNDÜR AYNIYIM, KİLO VERMEM DURDU, NEDEN VEREMİYORUM vs gibi ehvamlar olabilir bende de oluyor ama asla pes etmeyin birden gidiyor. Aynıtempoyla devam edin. Düşünün yaz gelecek tril tril rahat giyinmek varken sıkışmış elbiselere hapsetmeyin kendinizi... Gönlünüzü ferah tutun herşey çok güzel olacak... Ama bi kere pes ettiniz mi bir daha belki geri dönüşünüz olmayacak... Bunu hiç unutmayın.. Bizler burada bir birimizi yeterince motive etmeye çalışıyoruz. Herşey önce zihinde bitiyor bu yüzden sizde nolur motivenizi kaybetmeyin...

Hepinize ---- günler diliyorum...

garip bisekilde bende bu diyete basladigimdan beri cok keyifliyim.. yazdiklariniza harfiyyen katiliyorum:KK66:

Günaydın herkese.
Bu sabah tartıldım bende 71,4 çıktım.
18 Aralık başlangıç 76,3
Giden kilo 4,9
Çok yavaş gidiyor gibi me geliyor ama bilemiyorum. Vazgeçmek yok elbette.

QUOTE]

bence hicte az degil ..5 kilo gitmis.düsünsenize eskiden insanlar 5 kilo vermek icin neler yapardi..bence gayet iyi..daha hizlisi sagliksiz olur zaten..süper bence:)

ceviz sevmiyorum da karatay diyetinde ekmek yerine ceviz var diye ceviz yazdım yemsem kırk yıl canım istemez :) bbulgur çok süt yapıyo ondan vzgeçemem :)

bulgurun süt yaptigini bilmiyordum..ben bol bol rezene iciyorum..süt ürünleri iciyorum yiyiyorum..sanki bugün biraz daha iyiydim..sebzede yedim..kefir iciyorum cok..nekadar faydasi var bilmiyorum ama cok seviyorum kefiri..

benim bugünümde kacamaksiz güzel gecti..sabah arkadaslarim vardi kahvaltida..epey hazirlik yaptim kendim sadece sebze ve protein yedim..sadece yedigim bir peynir yarim yagliydi..arkadaslarimda yediklerimi gorunce hic diyet muhabbeti olmadi..aksi halde ben cok sikiliyorum..

selam millaet.canım çoooook sıkkın.hem yarın başka bir eve taşınacaz,hem de ben tam da güçlendirmeye acıcık kalmışken bu hafta yedim de yedim.hele bugün iyice abarttım.kesin 2 kilo almışımdır..offf ya stresten yedim durdum...ama o kadar iş yakmışımdır bi kısmını inşallah.valla yedikçe canım sıkılıyor ama yine de yiyorum:KK43::KK43:
taşınsak da yerleşip haftaya 3-4 gün protein yapıp sonra güçlendirmeye geçim en iyisi.yoksa böyle olmıycak...

X